Resultater for Hillerød Langbane Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Langbane Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 33.81 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.53 | |||||||||
2 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 33.89 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.56 | |||||||||
3 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 40.81 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.25 | |||||||||
4 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | 41.60 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 43.52 | |||||||||
5 | Alberte Ricken | 2007 | 44.31 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 45.13 | |||||||||
6 | Caroline Jørgensen | 2008 | 45.22 | |||||||
Farum Svømmeklub | 46.67 | |||||||||
7 | Laura Christoffersen | 2007 | 46.04 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 48.15 | |||||||||
8 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 46.06 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 49.99 | |||||||||
9 | Julie Bjørn-Pedersen | 2007 | 47.70 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 46.56 | |||||||||
10 | Melani Jesse | 2008 | 49.48 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 51.93 | |||||||||
11 | Nanna Hessner | 2007 | 51.14 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 50.26 | |||||||||
12 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | 51.23 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 49.68 | |||||||||
13 | Anna Søjberg Madsen | 2008 | 52.56 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 47.09 | |||||||||
14 | Helena Nielsen | 2007 | 53.82 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilia Falkenstrøm | 2008 | 53.98 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 52.90 | |||||||||
16 | Freja Lego Berg | 2007 | 54.56 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 51.51 | |||||||||
17 | Thilde Ptak | 2009 | 58.62 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 56.62 | |||||||||
18 | Anna Edith Juul Jørgensen | 2010 | 1:00.14 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.79 | |||||||||
- | Sofie K. Eriksen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Værløse Svømmeklub | 46.24 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Segato | 2005 | 34.98 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.60 | |||||||||
2 | Sophie Kronborg | 2005 | 35.24 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 36.40 | |||||||||
3 | Mathilde Rømer | 2006 | 37.11 | |||||||
Farum Svømmeklub | 36.01 | |||||||||
4 | Emma Mølholm | 2005 | 37.44 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.25 | |||||||||
5 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | 38.16 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 37.31 | |||||||||
6 | Amalie Helfelt | 2006 | 38.30 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 37.30 | |||||||||
7 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 38.34 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 37.42 | |||||||||
8 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | 38.62 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 39.20 | |||||||||
9 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 39.72 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.06 | |||||||||
10 | Frida Høj Foldager | 2006 | 41.53 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 41.92 | |||||||||
11 | Isabella Borgmann | 2005 | 41.89 | |||||||
Farum Svømmeklub | 41.05 | |||||||||
12 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 42.82 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 39.70 | |||||||||
13 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 45.22 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.94 | |||||||||
- | Amalie Lythcke | 2006 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.09 | |||||||||
- | Laura Frost Rainer | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 38.59 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Lund-Schierbeck | 2003 | 32.62 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 32.15 | |||||||||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 33.15 | |||||||
Herlev Svømning | 31.53 | |||||||||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | 33.37 | |||||||
Herlev Svømning | 32.06 | |||||||||
4 | Maj Jensen | 2003 | 33.50 | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.97 | |||||||||
5 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 34.13 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 31.96 | |||||||||
6 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 34.88 | |||||||
Odder Svømmeklub | 32.88 | |||||||||
7 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 34.92 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.26 | |||||||||
8 | Karoline K. Larsen | 2004 | 35.02 | |||||||
Farum Svømmeklub | 33.06 | |||||||||
9 | Kristine Hülsen | 2002 | 35.33 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 34.43 | |||||||||
10 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | 35.62 | |||||||
Albertslund IF | 35.14 | |||||||||
11 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 36.02 | |||||||
Farum Svømmeklub | 36.46 | |||||||||
12 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 36.40 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.52 | |||||||||
13 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 36.63 | |||||||
Albertslund IF | 34.89 | |||||||||
14 | Josephine Gribsvad | 2003 | 36.92 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.81 | |||||||||
15 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 36.95 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.53 | |||||||||
16 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 37.05 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.30 | |||||||||
17 | Ida Oest | 2003 | 38.74 | |||||||
Herlev Svømning | 38.45 | |||||||||
18 | Astrid Høffer | 2004 | 39.58 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.89 | |||||||||
19 | Ulrikke Veje | 2002 | 40.10 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.08 | |||||||||
20 | Amalie Lund | 2004 | 40.93 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 38.53 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 33.36 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.96 | |||||||||
2 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 35.27 | |||||||
Farum Svømmeklub | 32.46 | |||||||||
3 | Emma Mikkelsen | 2001 | 36.95 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:16 |