2020-04-03   12:53:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:18   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 1, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1920-2019 
Sponsor: Kjerulff A/S Kia Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stv Mix 1  2000  Slagelse Svømmeklub            1:55.98   
  Matilde Mantzius Mosegård  2003      30.26        30.26   
  Elias Rought  2003      31.41        1:01.67   
  Tobias Daniel Larsen  2001      26.44        1:28.11   
  Regitze Gotthard  2002      27.87        1:55.98   
                     
Rsk Mix  1998  Ringe Svømme Klub            1:59.06   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      33.57        33.57   
  Sander Linde  2002      32.30        1:05.87   
  Kristoffer Desmareth  2000      26.69        1:32.56   
  Caroline Broholm  2003      26.50        1:59.06   
                     
Køge 1  2000  Køge Svømmeklub            2:03.32   
  Pernille Pedersen  2001      32.25        32.25   
  Mert Kaya  2001      32.28        1:04.53   
  Josefine Krumbak  2004      32.25        1:36.78   
  Joachim Poulsen  2006      26.54        2:03.32   
                     
Dragsholm Mix 1  2001  Dragsholm Svømmeklub            2:05.18   
  Sille Bachmann  2004      33.90        33.90   
  Thor Malmby Jørgin  2001      33.39        1:07.29   
  Camille Konge Neess  2003      32.73        1:40.02   
  Emil Osberg Poulsen  2003      25.16        2:05.18   
                     
Kalundborg Mix 1  2001  Kalundborg SK            2:06.10   
  Thea Kaiser  2004      32.78        32.78   
  Caroline Holm  2004      33.85        1:06.63   
  Jonas Rask  2006      35.60        1:42.23   
  Mikkel Mortensen  2003      23.87        2:06.10   
                     
Haslev Junior 1  2000  Haslev Svømmeklub            2:06.76   
  Anna Lind Petersen  2004      32.88        32.88   
  Frederik Kongstad Hansen  2001      32.08        1:04.96   
  Albert U. Thystrup  2003      31.89        1:36.85   
  Nicoline Hansen  2004      29.91        2:06.76   
                     
Dragsholm Mix 2  1996  Dragsholm Svømmeklub            2:08.39   
  Andreas Ingvordsen  1996      29.32        29.32   
  Frederikke Poulsen  2006      39.16        1:08.48   
  Nichlas Jørgensen  2004      29.78        1:38.26   
  Kamille Lundberg  2003      30.13        2:08.39   
                     
Svøm Korsør Mix 1  2003  SVØM Korsør            2:16.09   
  Rasmus Bønsøe  2006      31.54        31.54   
  Viktor Holst Rasmussen  2003      35.62        1:07.16   
  Caroline Søe Jepsen  2007      37.14        1:44.30   
  Viktoria Annabel Graulund  2007      31.79        2:16.09   
                     
Køge 2  2000  Køge Svømmeklub            2:17.56   
  Storm Melgaard  2007      34.26        34.26   
  Mejse Jakobsen  2007      42.14        1:16.40   
  Oliver Gadegaard  2003      30.08        1:46.48   
  Anne-Marie T. Kristensen  2007      31.08        2:17.56   
                     
10  Hsc Mix 1  2003  Holstebro Svømme Club            2:18.93   
  Joachim Norup Frøjk  2003      32.51        32.51   
  Laura Løh  2005      40.81        1:13.32   
  Katrine Nørfjand  2004      35.30        1:48.62   
  Mikkel Borreskov  2005      30.31        2:18.93   
                     
11  Køge 3  2003  Køge Svømmeklub            2:19.14   
  Amalie Mønster Birk  2007      40.76        40.76   
  Laurits Poulsen  2006      38.74        1:19.50   
  Sophia Christensen  2003      31.82        1:51.32   
  Philip H. Christensen  2004      27.82        2:19.14   
                     
12  Haslev Junior 2  2000  Haslev Svømmeklub            2:21.11   
  Jonas P. Dahrup  2004      35.41        35.41   
  Lærke Møller  2005      38.71        1:14.12   
  Julie Hansen Schilling  2004      35.70        1:49.82   
  Laurits Thøfner  2004      31.29        2:21.11   
                     
13  Kalundborg Mix 2  2004  Kalundborg SK            2:22.65   
  Isabella Holme Bjerborg  2005      35.43        35.43   
  Anna Marott Hansen  2004      39.14        1:14.57   
  Cilas Skafte  2005      39.53        1:54.10   
  Noel Gjelstrup  2004      28.55        2:22.65   
                     
14  Stv Mix 2  2000  Slagelse Svømmeklub            2:25.15   
  Daniel Mir  2003      31.93        31.93   
  Silje Juul Kjeldsen  2008      42.17        1:14.10   
  Viktor Kristiansen  2006      38.32        1:52.42   
  Frida Lauridsen  2005      32.73        2:25.15   
                     
15  Kalundborg Mix 3  2004  Kalundborg SK            2:27.44   
  Alba Seneca  2005      36.77        36.77   
  Magnus Dreyer  2007      39.86        1:16.63   
  Jonas Scheby Petersen  2007      41.47        1:58.10   
  Pauline Andersen  2005      29.34        2:27.44   
                     
16  Dragsholm Mix 3  2003  Dragsholm Svømmeklub            2:33.00   
  Anne Louise Ingleby  2003      43.59        43.59   
  Jesse Refsgaard  2003      35.69        1:19.28   
  Østen Pedersen  2005      40.70        1:59.98   
  Evelyn Nyborg  2005      33.02        2:33.00   
                     
17  Sydswim Mix 1  2004  Svømmeklubben Syd            2:33.20   
  Noa Riis  2008      37.47        37.47   
  Tine Lose  2005      47.01        1:24.48   
  William Bjørnsteen  2008      37.14        2:01.62   
  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004      31.58        2:33.20   
                     
18  Hg Super Kids  2006  Herlufsholm Svømmeklub            2:33.74   
  Kamille Bentsen  2006      37.17        37.17   
  Sebastian Aunt  2007      44.22        1:21.39   
  Mie Visler  2006      37.13        1:58.52   
  Phillip Knudsen  2007      35.22        2:33.74   
                     
19  Køge 4  2005  Køge Svømmeklub            2:33.87   
  Hjalte Lildballe Møller  2007      38.74        38.74   
  Anna Høyer  2007      46.19        1:24.93   
  Lucas Emil Heinze  2005      33.26        1:58.19   
  Augusta Bollmann  2009      35.68        2:33.87   
                     
20  Svøm Korsør Mix 2  2002  SVØM Korsør            2:36.00   
  Christian Quist  2007      38.11        38.11   
  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006      42.94        1:21.05   
  Jonas Nørmark Larsen  2005      39.53        2:00.58   
  Naja-Amalie Hallengreen  2008      35.42        2:36.00   
                     
21  Sydswim Mix 2  2004  Svømmeklubben Syd            2:38.10   
  Regina Sander-Bjerge  2006      45.53        45.53   
  Jalte Harpsøe Halberg  2008      46.54        1:32.07   
  Anders Andresen  2006      36.00        2:08.07   
  Signe Bagge Møller  2004      30.03        2:38.10   
                     
22  Kalundborg Mix 4  2005  Kalundborg SK            2:38.47   
  Thilde Thomsen  2008      42.93        42.93   
  Rebecca Skov Vinding  2007      43.54        1:26.47   
  Johan Lykkebo Larsen  2007      41.77        2:08.24   
  Morten Broni Simonsen  2005      30.23        2:38.47   
                     
23  Hsc Mix 2  2003  Holstebro Svømme Club            2:39.75   
  Sidsel Tang Christensen  2007      40.57        40.57   
  Andrea Kramer Liboriussen  2007      50.53        1:31.10   
  Vlad Nazarov  2006      40.60        2:11.70   
  Nikolaj Pilgaard  2004      28.05        2:39.75   
                     
24  Hg Super Kids 2  2006  Herlufsholm Svømmeklub            2:43.82   
  Sebastian Svenningsen  2006      43.33        43.33   
  Cecilie Jakobsen  2008      44.54        1:27.87   
  Victoria Petersen  2008      40.53        2:08.40   
  Christian Bruus  2006      35.42        2:43.82   
                     
25  Køge 5  2005  Køge Svømmeklub            2:44.64   
  Amalie Haack  2007      43.77        43.77   
  Carl Gustav Christensen  2007      47.48        1:31.25   
  Calvin Christian Axen  2006                 
  Vica Lucie Axen  2008      2:44.64        2:44.64   
                     
26  Haslev Sommermix 2  2000  Haslev Svømmeklub            2:46.26   
  Lukas Aagaard Sørensen  2006      43.24        43.24   
  Anna Baad  2007      48.93        1:32.17   
  Thor Sean Tørngren  2006      36.19        2:08.36   
  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008      37.90        2:46.26   
                     
27  Stv Mix 3  2000  Slagelse Svømmeklub            3:05.78   
  Emilia Pico  2008      42.32        42.32   
  Silke Krakau Tønnesen  2006      41.54        1:23.86   
  Andreas Tobel Nielsen  2008      1:01.95        2:25.81   
  Jonas Bacher  2008      39.97        3:05.78   
                     
28  Hg Super Kids 3  2007  Herlufsholm Svømmeklub            3:08.52   
  Clara Boberg  2007      44.20        44.20   
  Oliver Petersen  2008      1:00.61        1:44.81   
  Ellen Sofie Jespersen  2007      42.55        2:27.36   
  Linus Andersen  2009      41.16        3:08.52   
                     
29  Haslev Sommermix 1  2000  Haslev Svømmeklub            3:13.60   
  Marius Sohnemann  2007      48.29        48.29   
  Niklas Aagaard Sørensen  2008      53.25        1:41.54   
  Yasmin Thrane Kristensen  2006      48.98        2:30.52   
  Milla Engsted Larsen  2009      43.08        3:13.60   
                     
30  Køge 6  2007  Køge Svømmeklub            3:14.31   
  Frederikke Schwaner-Hanse  2008      46.91        46.91   
  Alberte Kobyluch Høst  2009                 
  Gustav Hejl-Rasmussen  2007      2:25.93        2:25.93   
  Mikkas Skoubo  2010      48.38        3:14.31   
                     
Svøm Korsør Mix 3  2002  SVØM Korsør            DSQ  Forkert rækkefølge 
  Signe Weirgang Kjær Larse  2008      48.62        48.62   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:18 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:48   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 2, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2002 
Sponsor: Arla food Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            2:06.71   
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub            2:07.92   
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            2:10.99   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club            2:11.77   
                     
 
Løb 2, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Arla food Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub            2:27.55   
Gustav Hartig-Larsen  2003  SVØM Korsør            2:39.72   
                     
 
Løb 2, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Arla food Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub            2:44.25   
Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub            2:53.21   
Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            3:04.39   
Rasmus Bønsøe  2006  SVØM Korsør            3:10.77   
Marius Danielsen  2005  Odsherred Svømmeklub            DSQ  forkert svøm v 125m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:48 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:49   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 3, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Speedo Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub            2:29.71   
                     
 
Løb 3, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Speedo Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            4:02.00   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:49 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:30   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 4, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
Sponsor: Harboes Bryggeri A/S 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            16.34   
Dion Veliqi  2008  Svømmeklubben Syd            16.77   
Linus Andersen  2009  Herlufsholm Svømmeklub            18.48   
Luca Stibolt Jensen  2008  Svømmeklubben Syd            18.74   
Mikkel Stabell-Jørgensen  2009  Svømmeklubben Syd            18.85   
Julius Jakobsen  2009  Kalundborg SK            19.56   
Áron Barnabás Jurák  2008  Kalundborg SK            19.96   
Asbjørn Kristiansen  2010  Slagelse Svømmeklub            20.82   
Oscar Eriksen  2009  Holbæk Svømme Klub            21.58   
10  Christian Jensen  2009  Holbæk Svømme Klub            22.71   
11  Mikkel Skytte Nielsen  2010  Svømmeklubben Syd            23.56   
12  Lucas Bendtsen  2010  Næstved IF            24.67   
13  Traian Zacharias Pedersen  2011  Slagelse Svømmeklub            26.11   
14  David Kjeldgaard  2009  Herlufsholm Svømmeklub            26.46   
15  Jeppe Bülow Møller  2010  Slagelse Svømmeklub            28.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:30 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:30   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Semper Danmark 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub            16.81   
Ella Lyng  2008  Odsherred Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Semper Danmark 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF            17.17   
Kristine Porsborg Blach  2009  Kalundborg SK            17.64   
Emilie Jakobsen  2010  Herlufsholm Svømmeklub            18.74   
Victoria Amalie Mouritzen  2009  Slagelse Svømmeklub            19.04   
Selma Birgisdottir  2009  Herlufsholm Svømmeklub            20.08   
Josephine Rosenkilde Knudsen  2011  Næstved IF            22.43   
Alba Mayland  2010  Næstved IF            23.44   
Emma Due Olsen  2011  Holbæk Svømme Klub            25.90   
Line Silleborg  2010  Herlufsholm Svømmeklub            27.38   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:30 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:11   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2002 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub            1:01.35   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub            1:02.12   
Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            1:02.17   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            1:02.66   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub            1:02.78   
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub            1:04.56   
Mikkel Podiss Petersen  2002  H2Odense            1:04.95   
Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            1:05.70   
Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            1:06.02   
10  Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svømmeklub            1:06.38   
11  Frederik Schmidt Johansen  2002  SVØM Korsør            1:18.98   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK            1:02.47   
Casper Bang Clausen  2003  H2Odense            1:04.48   
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            1:06.74   
Victor Holm Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            1:06.78   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            1:07.12   
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub            1:07.30   
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub            1:07.34   
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub            1:07.55   
Nikolaj Pilgaard  2004  Holstebro Svømme Club            1:09.62   
10  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub            1:09.76   
11  Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            1:09.79   
12  Johannes Forsbæk  2004  SVØM Korsør            1:10.10   
13  Gustav Hartig-Larsen  2003  SVØM Korsør            1:10.17   
14  Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svømmeklub            1:13.83   
15  Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub            1:15.38   
16  Mads Munksgaard  2004  Næstved IF            1:15.50   
17  Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club            1:16.79   
18  Laurits Thøfner  2004  Haslev Svømmeklub            1:20.12   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            1:10.43   
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            1:11.27   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            1:15.41   
Tao Tang  2005  Næstved IF            1:16.13   
Mikkel Borreskov  2005  Holstebro Svømme Club            1:19.42   
Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd            1:19.51   
Anders Andresen  2006  Svømmeklubben Syd            1:21.39   
Marius Danielsen  2005  Odsherred Svømmeklub            1:21.57   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK            1:22.61   
10  Bertram Cramer Dalsgaard  2006  Næstved IF            1:23.85   
11  Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF            1:24.07   
12  Østen Pedersen  2005  Dragsholm Svømmeklub            1:24.28   
13  Thor Sean Tørngren  2006  Haslev Svømmeklub            1:24.77   
14  Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub            1:26.08   
15  Mikkel Munkholm  2006  Dragsholm Svømmeklub            1:26.35   
16  Jonas Nørmark Larsen  2005  SVØM Korsør            1:28.55   
17  Christian Bruus  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:28.66   
18  Jakob Bagge Møller  2006  Svømmeklubben Syd            1:29.71   
19  Vlad Nazarov  2006  Holstebro Svømme Club            1:31.33   
20  Emil Hass  2006  Næstved IF            1:32.96   
21  Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:34.88   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Lukas Aagaard Sørensen  2006  Haslev Svømmeklub            DSQ  ej rygl v50m sw6,5 
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Dreyer  2007  Kalundborg SK            1:18.85   
Nicolas Christiansen  2007  Holbæk Svømme Klub            1:20.73   
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub            1:21.51   
Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub            1:22.35   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            1:23.37   
Peter Borg Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub            1:26.49   
Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            1:27.23   
Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            1:27.25   
Johan Lykkebo Larsen  2007  Kalundborg SK            1:30.93   
10  Jonas Scheby Petersen  2007  Kalundborg SK            1:32.35   
11  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub            1:32.99   
12  Phillip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            1:34.11   
13  Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF            1:35.32   
14  Alexander Agerbæk Nielsen  2007  Holbæk Svømme Klub            1:36.45   
Christian Quist  2007  SVØM Korsør            DNS   
Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF            DSQ  1 hånd v75 sw7,6 
Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            DSQ  ryg efter 50m sw7,2 
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
William Bjørnsteen  2008  Svømmeklubben Syd            1:24.81   
Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub            1:25.17   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            1:27.15   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            1:34.98   
Linus Noe  2008  Dragsholm Svømmeklub            1:36.66   
Viktor Damkjær Pyndt  2008  Svømmeklubben Syd            1:38.67   
Niklas Aagaard Sørensen  2008  Haslev Svømmeklub            1:40.03   
Jalte Harpsøe Halberg  2008  Svømmeklubben Syd            1:43.42   
Jonas Bacher  2008  Slagelse Svømmeklub            1:45.05   
10  Mikkel Augustesen  2008  SVØM Korsør            1:47.52   
11  Linus Andersen  2009  Herlufsholm Svømmeklub            1:51.34   
12  Mikkel Prüsse-Olsen  2009  SVØM Korsør            1:51.92   
13  Benjamin Svenningsen  2009  Herlufsholm Svømmeklub            1:56.63   
14  Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub            2:03.17   
15  Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub            2:07.88   
16  Oscar Eriksen  2009  Holbæk Svømme Klub            2:12.26   
17  Mikkas Skoubo  2010  Køge Svømmeklub            2:25.17   
18  Asger Mørk Attrup  2010  Slagelse Svømmeklub            2:30.28   
Christian Jensen  2009  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            DSQ  Afsl på maven sw9-4 
Johan Fjord Kristensen  2008  Holbæk Svømme Klub            DSQ  crawl ben i fly v 15 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:11 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:00   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub    32.92        1:08.85   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    33.79        1:10.81   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    33.48        1:13.14   
Malea Benediktson  2001  H2Odense    34.82        1:13.19   
Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub    35.54        1:14.36   
Sophia Christensen  2003  Køge Svømmeklub    33.70        1:15.57   
Ida Larsen  2000  Holbæk Svømme Klub    36.90        1:17.17   
Camille Konge Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub    34.92        1:19.30   
Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svømmeklub    37.58        1:19.32   
10  Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub    37.66        1:22.65   
11  Anne Louise Ingleby  2003  Dragsholm Svømmeklub    42.36        1:32.37   
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    33.07        1:08.67   
Emilie Podiss Petersen  2004  H2Odense    32.86        1:09.96   
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub    34.49        1:12.74   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK    33.66        1:14.51   
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK    36.62        1:15.92   
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub    35.73        1:16.32   
Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF    34.85        1:16.68   
Nicoline Hansen  2004  Haslev Svømmeklub    35.42        1:18.21   
Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    34.67        1:18.76   
10  Laura Løh  2005  Holstebro Svømme Club    37.69        1:18.88   
11  Olivia Nielsen  2004  Næstved IF    37.46        1:19.63   
12  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    36.86        1:19.81   
13  Katrine Nørfjand  2004  Holstebro Svømme Club    38.32        1:19.83   
14  Isabella Flyvholm Jensen  2004  Odsherred Svømmeklub    37.47        1:20.41   
15  Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    37.88        1:21.25   
16  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    37.94        1:21.46   
17  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    38.29        1:21.62   
18  Julie Hansen Schilling  2004  Haslev Svømmeklub    38.05        1:23.28   
19  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub    39.67        1:25.51   
20  Evelyn Nyborg  2005  Dragsholm Svømmeklub    41.20        1:28.49   
21  Joy Blom Magnusseb  2005  Odsherred Svømmeklub    44.50        1:35.28   
22  Tine Lose  2005  Svømmeklubben Syd    48.73        1:43.82   
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub    35.83        1:17.97   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    37.73        1:18.39   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    37.08        1:19.95   
Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub    38.91        1:21.78   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    36.89        1:21.94   
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    38.06        1:22.39   
Asta Marie R. Jensen  2007  Næstved IF    37.37        1:22.70   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    41.60        1:23.53   
Viktoria Annabel Graulund  2007  SVØM Korsør    37.43        1:23.58   
10  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  SVØM Korsør    40.98        1:23.67   
11  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    37.54        1:23.77   
12  Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK    37.50        1:23.85   
13  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub    40.35        1:24.17   
14  Leonora Franck  2006  Næstved IF    37.53        1:24.46   
15  Dicte Maar  2006  Næstved IF    39.35        1:24.89   
16  Sophie Nielsen  2006  Odsherred Svømmeklub    40.46        1:25.28   
17  Caroline Søe Jepsen  2007  SVØM Korsør    39.74        1:26.56   
18  Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    41.07        1:26.80   
19  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF    41.09        1:28.04   
20  Cecilie Amalie Holst Sørensen  2006  Holbæk Svømme Klub    38.64        1:28.48   
21  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub    41.31        1:28.51   
22  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub    40.27        1:29.32   
23  Mathilde Knudsen  2006  SVØM Korsør    41.61        1:30.13   
24  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub    42.92        1:30.37   
25  Klara Fris Ottosen  2007  Dragsholm Svømmeklub    40.85        1:30.90   
26  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    42.20        1:31.69   
27  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub    44.92        1:33.73   
27  Liva Vang Palsbøll  2007  Holbæk Svømme Klub    44.92        1:33.73   
29  Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub    44.96        1:36.96   
30  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub    46.03        1:37.21   
31  Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub    45.84        1:40.17   
32  Anna Baad  2007  Haslev Svømmeklub    44.36        1:40.80   
33  Regina Sander-Bjerge  2006  Svømmeklubben Syd    45.66        1:44.33   
34  Andrea Kramer Liboriussen  2007  Holstebro Svømme Club    49.64        1:46.60   
35  Tascha S. Knudsen  2007  SVØM Korsør    51.87        1:50.81   
36  Clara Bønnebæk  2007  Slagelse Svømmeklub    52.14        1:54.36   
Sigrún Birgisdottir  2007  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
Caroline Risager Strate  2007  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Afslut på mave v 25m 
Yasmin Thrane Kristensen  2006  Haslev Svømmeklub            DSQ  Afslut på mave v 50m 
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    40.06        1:23.79   
Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub    41.35        1:27.21   
Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    43.22        1:29.11   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub    43.66        1:29.81   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør    43.35        1:30.00   
Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF    41.06        1:33.43   
Merle Blomberg Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    41.42        1:34.96   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK    44.96        1:36.96   
Andrea Toubroe Jørgensen  2008  Holbæk Svømme Klub    49.64        1:42.05   
10  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub    49.69        1:44.12   
11  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub    51.87        1:50.81   
12  Signe Weirgang Kjær Larse  2008  SVØM Korsør    54.44        1:55.71   
13  Caroline Fobian Hvidberg  2008  Kalundborg SK    56.25        1:59.23   
14  Julie Holm Sørensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    57.93        2:12.29   
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub    41.93        1:30.52   
Signe Skelvig  2009  Slagelse Svømmeklub    44.36        1:40.80   
Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF    48.73        1:43.82   
Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF    49.13        1:47.20   
Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub    52.14        1:54.36   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub    54.44        1:55.71   
Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub    55.62        1:56.79   
Milla Engsted Larsen  2009  Haslev Svømmeklub    56.25        1:59.23   
Maria Gandrup Nygaard  2010  Slagelse Svømmeklub    59.97        1:59.85   
10  Mathilde Marie Grydholt  2009  Holbæk Svømme Klub    1:00.70        2:07.19   
11  Laura Steen Petersen  2010  Køge Svømmeklub    1:01.99        2:10.39   
12  Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub    57.93        2:12.29   
13  Rosa Pico  2010  Slagelse Svømmeklub    1:23.01        2:40.86   
14  Emma Due Olsen  2011  Holbæk Svømme Klub    1:11.91        2:46.78   
Elisabeth Toft Kristensen  2009  Køge Svømmeklub            DNS   
Alberte Hjarbæk  2010  Slagelse Svømmeklub            DSQ  asyn b v15m sw8,3 
Caya Kvisgaard  2010  Køge Svømmeklub            DSQ  Svøm på mave bv 25 m 
Filippa Karsberg Nygaard  2011  Slagelse Svømmeklub            DSQ  asyn b v 15m sw8,3 
Josefine Jaakkonen Nielsen  2009  Næstved IF            DSQ  ej ryg afsl v50 sw6, 
Liva Heitmann Kjærulf  2009  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  crawl b v 75m sw7,5 
Nikoline Nielsen  2011  Slagelse Svømmeklub            DSQ  asyn ben v15m sw8,3 
Sara Poulsgaard Sværke  2009  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Svøm på mave v 25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:00 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  30 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  07:58   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2002 
Sponsor: Spar Nord Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            27.76   
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub            27.95   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub            28.00   
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub            29.75   
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub            29.91   
Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            31.39   
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Spar Nord Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
August B Bjerregaard  2003  H2Odense            29.08   
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub            29.75   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            31.56   
Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club            32.68   
Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub            32.70   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            32.78   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  SVØM Korsør            33.39   
Viktor Holst Rasmussen  2003  SVØM Korsør            33.93   
Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK            34.09   
10  Johannes Forsbæk  2004  SVØM Korsør            34.43   
11  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub            34.84   
12  Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub            35.08   
13  Victor Compen  2003  Haslev Svømmeklub            37.61   
14  Laurits Thøfner  2004  Haslev Svømmeklub            38.30   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Spar Nord Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            31.64   
Rasmus Bønsøe  2006  SVØM Korsør            31.95   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            34.45   
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub            36.34   
Morten Broni Simonsen  2005  Kalundborg SK            36.51   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            37.07   
Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK            37.63   
Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            38.02   
Viktor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            39.27   
10  Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK            39.79   
11  Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub            40.55   
12  Mic Langhoff Rasmussen  2005  Dragsholm Svømmeklub            41.76   
13  Jonas Nørmark Larsen  2005  SVØM Korsør            42.02   
14  Jakob Bagge Møller  2006  Svømmeklubben Syd            42.05   
15  Thor Sean Tørngren  2006  Haslev Svømmeklub            42.70   
16  Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            43.95   
17  Emil Hass  2006  Næstved IF            44.58   
18  Nicolai Raabymagle  2006  Odsherred Svømmeklub            51.53   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
Sponsor: Spar Nord Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            35.55   
Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub            36.03   
Christian Quist  2007  SVØM Korsør            36.44   
Magnus Dreyer  2007  Kalundborg SK            37.73   
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub            38.72   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            38.81   
Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            40.76   
Phillip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            41.23   
Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            41.63   
10  Johan Lykkebo Larsen  2007  Kalundborg SK            42.78   
11  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub            42.92   
11  Jonas Scheby Petersen  2007  Kalundborg SK            42.92   
13  Emil Lejbølle  2007  Herlufsholm Svømmeklub            43.12   
14  Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF            44.97   
15  Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF            45.57   
16  Marius Sohnemann  2007  Haslev Svømmeklub            48.20   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
Sponsor: Spar Nord Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Noa Riis  2008  Svømmeklubben Syd            37.75   
William Bjørnsteen  2008  Svømmeklubben Syd            38.54   
Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub            40.11   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            41.96   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            44.51   
Oliver Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            46.52   
Dion Veliqi  2008  Svømmeklubben Syd            46.73   
Linus Noe  2008  Dragsholm Svømmeklub            46.88   
Viktor Damkjær Pyndt  2008  Svømmeklubben Syd            47.96   
10  Mikkel Augustesen  2008  SVØM Korsør            49.99   
11  William Kongslev  2008  Haslev Svømmeklub            50.64   
12  Mikkel Stabell-Jørgensen  2009  Svømmeklubben Syd            52.63   
13  Julius Jakobsen  2009  Kalundborg SK            55.21   
14  Áron Barnabás Jurák  2008  Kalundborg SK            56.00   
15  Jalte Harpsøe Halberg  2008  Svømmeklubben Syd            56.49   
16  Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub            58.27   
17  Mikkel Skytte Nielsen  2010  Svømmeklubben Syd            58.77   
18  Mikkel Prüsse-Olsen  2009  SVØM Korsør            59.39   
19  Asger Mørk Attrup  2010  Slagelse Svømmeklub            59.69   
20  David Kjeldgaard  2009  Herlufsholm Svømmeklub            1:00.98   
21  Traian Zacharias Pedersen  2011  Slagelse Svømmeklub            1:03.02   
22  Asbjørn Kristiansen  2010  Slagelse Svømmeklub            1:07.02   
23  Lucas Bendtsen  2010  Næstved IF            1:13.04   
Jeppe Bülow Møller  2010  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Luca Stibolt Jensen  2008  Svømmeklubben Syd            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:58 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:01   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Jydske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub            30.72   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            33.14   
Katrine Duus  2003  Næstved IF            33.97   
Sophia Christensen  2003  Køge Svømmeklub            35.92   
Camille Konge Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub            36.14   
Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svømmeklub            36.90   
Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub            38.65   
Anne Louise Ingleby  2003  Dragsholm Svømmeklub            43.98   
Tessa Hansen  2002  Odsherred Svømmeklub            51.74   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Jydske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub            32.45   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub            33.14   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK            33.63   
Josefine Krumbak  2004  Køge Svømmeklub            34.03   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub            34.13   
Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF            34.63   
Karoline Holm Hilkjær  2005  Dragsholm Svømmeklub            37.09   
Nicoline Hansen  2004  Haslev Svømmeklub            37.30   
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub            37.45   
10  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF            37.73   
11  Katrine Nørfjand  2004  Holstebro Svømme Club            38.04   
12  Olivia Nielsen  2004  Næstved IF            38.17   
13  Maria Sprenger  2005  Odsherred Svømmeklub            40.48   
14  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd            41.38   
15  Evelyn Nyborg  2005  Dragsholm Svømmeklub            41.83   
16  Cecilie Kaarde  2004  Odsherred Svømmeklub            43.28   
17  Tine Lose  2005  Svømmeklubben Syd            44.48   
18  Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            44.84   
19  Joy Blom Magnusseb  2005  Odsherred Svømmeklub            45.32   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Jydske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub            37.08   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK            37.16   
Viktoria Annabel Graulund  2007  SVØM Korsør            37.57   
Leonora Franck  2006  Næstved IF            37.73   
Klara Fris Ottosen  2007  Dragsholm Svømmeklub            37.77   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            38.05   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            38.30   
Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            39.33   
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            40.78   
10  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            40.88   
11  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF            40.90   
12  Caroline Søe Jepsen  2007  SVØM Korsør            40.99   
13  Sidsel Tang Christensen  2007  Holstebro Svømme Club            41.19   
14  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub            41.24   
15  Ida Lauritzen  2006  Slagelse Svømmeklub            41.43   
16  Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            41.69   
17  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub            41.86   
18  Sophie Nielsen  2006  Odsherred Svømmeklub            42.30   
19  Clara Boberg  2007  Herlufsholm Svømmeklub            43.98   
20  Caroline Risager Strate  2007  Herlufsholm Svømmeklub            44.06   
21  Mathilde Knudsen  2006  SVØM Korsør            44.45   
22  Regina Sander-Bjerge  2006  Svømmeklubben Syd            46.14   
23  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub            46.67   
24  Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            47.79   
25  Andrea Kramer Liboriussen  2007  Holstebro Svømme Club            49.21   
Sigrún Birgisdottir  2007  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Jydske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            38.17   
Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF            41.16   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            41.75   
Augusta Johansen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            43.36   
Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub            43.38   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            43.68   
Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub            43.92   
Merle Blomberg Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            44.03   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør            44.77   
10  Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            46.89   
11  Signe Weirgang Kjær Larse  2008  SVØM Korsør            50.24   
12  Caroline Fobian Hvidberg  2008  Kalundborg SK            50.42   
13  Madeleine Schou  2008  Haslev Svømmeklub            50.86   
14  Julie Holm Sørensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            54.29   
Ella Lyng  2008  Odsherred Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Jydske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF            47.36   
Victoria Amalie Mouritzen  2009  Slagelse Svømmeklub            50.11   
Kristine Porsborg Blach  2009  Kalundborg SK            50.27   
Liva Heitmann Kjærulf  2009  Dragsholm Svømmeklub            50.89   
Selma Birgisdottir  2009  Herlufsholm Svømmeklub            52.18   
Maria Gandrup Nygaard  2010  Slagelse Svømmeklub            54.09   
Caya Kvisgaard  2010  Køge Svømmeklub            56.06   
Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub            56.89   
Sara Poulsgaard Sværke  2009  Slagelse Svømmeklub            1:00.63   
10  Filippa Karsberg Nygaard  2011  Slagelse Svømmeklub            1:05.55   
11  Laura Steen Petersen  2010  Køge Svømmeklub            1:06.45   
12  Rosa Pico  2010  Slagelse Svømmeklub            1:10.23   
13  Alberte Hjarbæk  2010  Slagelse Svømmeklub            1:12.50   
14  Emma Due Olsen  2011  Holbæk Svømme Klub            1:15.59   
15  Alba Mayland  2010  Næstved IF            1:17.26   
Elisabeth Toft Kristensen  2009  Køge Svømmeklub            DNS   
Josefine Jaakkonen Nielsen  2009  Næstved IF            DNS   
Line Silleborg  2010  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Ej berøring v 25m 
Nikoline Nielsen  2011  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Svøm v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:01 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:12   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2002 
Sponsor: SuperBrugsen Fensmark 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club    1:00.69  2:14.27  3:35.92    4:38.50   
                     
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: SuperBrugsen Fensmark 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    1:03.19  2:14.83  3:37.55    4:41.52   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:12 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:01   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: XL Byg Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    1:10.20  2:25.86  3:56.23    5:06.92   
Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub    1:09.34  2:34.90  4:02.37    5:15.69   
Maibritt Skjoldborg  2002  H2Odense    1:15.73  2:35.64  4:06.25    5:18.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:01 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:02   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 12, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
Sponsor: Slagelse Autodele A/S 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            21.34   
Linus Andersen  2009  Herlufsholm Svømmeklub            21.65   
Benjamin Svenningsen  2009  Herlufsholm Svømmeklub            23.48   
Julius Jakobsen  2009  Kalundborg SK            24.44   
Luca Stibolt Jensen  2008  Svømmeklubben Syd            24.95   
Mikkel Skytte Nielsen  2010  Svømmeklubben Syd            25.17   
Áron Barnabás Jurák  2008  Kalundborg SK            25.18   
Oscar Eriksen  2009  Holbæk Svømme Klub            25.93   
Christian Jensen  2009  Holbæk Svømme Klub            27.60   
10  Asger Mørk Attrup  2010  Slagelse Svømmeklub            27.88   
11  Traian Zacharias Pedersen  2011  Slagelse Svømmeklub            29.19   
12  David Kjeldgaard  2009  Herlufsholm Svømmeklub            29.36   
13  Asbjørn Kristiansen  2010  Slagelse Svømmeklub            31.89   
14  Jeppe Bülow Møller  2010  Slagelse Svømmeklub            32.52   
15  Lucas Bendtsen  2010  Næstved IF            33.17   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:02 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:02   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 13, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Rådhusapoteket Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Jakobsen  2010  Herlufsholm Svømmeklub            22.31   
Alberte Hjarbæk  2010  Slagelse Svømmeklub            24.25   
Kristine Porsborg Blach  2009  Kalundborg SK            24.25   
Maria Gandrup Nygaard  2010  Slagelse Svømmeklub            24.96   
Sara Poulsgaard Sværke  2009  Slagelse Svømmeklub            26.26   
Nikoline Nielsen  2011  Slagelse Svømmeklub            27.59   
Filippa Karsberg Nygaard  2011  Slagelse Svømmeklub            28.21   
Josephine Rosenkilde Knudsen  2011  Næstved IF            28.87   
Line Silleborg  2010  Herlufsholm Svømmeklub            31.96   
10  Emma Due Olsen  2011  Holbæk Svømme Klub            32.99   
11  Alba Mayland  2010  Næstved IF            33.63   
12  Rosa Pico  2010  Slagelse Svømmeklub            34.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:02 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:02   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2002 
Sponsor: Kjerulff A/S Kia Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF    32.82  1:09.82  1:47.80    2:26.07   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Kjerulff A/S Kia Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub    34.86  1:14.97  1:55.34    2:35.94   
Casper Bang Clausen  2003  H2Odense    36.24  1:16.91  1:57.99    2:38.62   
Gustav Hartig-Larsen  2003  SVØM Korsør    34.95  1:15.65  1:57.35    2:38.94   
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub    35.18  1:15.92  1:57.67    2:39.57   
Viktor Holst Rasmussen  2003  SVØM Korsør    37.93  1:20.90  2:05.35    2:48.75   
Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svømmeklub    38.07  1:23.06  2:09.56    2:56.24   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  SVØM Korsør    40.35  1:27.95  2:15.69    3:02.45   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Kjerulff A/S Kia Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    43.00  1:32.85  2:23.60    3:14.52   
Viktor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub    45.56  1:37.16  2:29.28    3:19.28   
Østen Pedersen  2005  Dragsholm Svømmeklub    45.57  1:37.60  2:30.61    3:21.15   
Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF    45.79  1:38.40  2:32.47    3:23.47   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Emil Hass  2006  Næstved IF            DSQ  1 hånd i vending 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:02 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:58   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Arla food Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    37.04  1:18.37  1:59.71    2:40.58   
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    37.33  1:19.56  2:02.92    2:46.74   
Malea Benediktson  2001  H2Odense    38.79  1:21.95  2:05.64    2:50.19   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub    38.91  1:23.27  2:08.97    2:55.69   
                     
 
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Arla food Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    37.59  1:19.49  2:02.48    2:45.83   
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub    40.87  1:26.12  2:10.50    2:54.22   
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK    41.43  1:28.34  2:15.95    3:02.08   
Laura Løh  2005  Holstebro Svømme Club    42.99  1:31.40  2:20.41    3:08.53   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    43.65  1:32.59  2:23.13    3:13.33   
Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    44.03  1:35.23  2:26.87    3:17.73   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    43.85  1:34.25  2:26.80    3:20.08   
                     
 
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Arla food Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  SVØM Korsør    43.33  1:32.10  2:21.68    3:10.69   
Asta Marie R. Jensen  2007  Næstved IF    43.54  1:33.56  2:25.02    3:15.64   
Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub    45.28  1:37.57  2:31.48    3:23.31   
Sophie Nielsen  2006  Odsherred Svømmeklub    45.15  1:37.40  2:32.05    3:24.24   
Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    47.79  1:42.88  2:38.75    3:31.78   
Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    47.52  1:42.19  2:39.07    3:32.12   
Liva Vang Palsbøll  2007  Holbæk Svømme Klub    49.30  1:45.34  2:42.10    3:34.99   
Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    49.78  1:45.88  2:41.50    3:37.02   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    49.69  1:46.85  2:45.74    3:45.15   
10  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub    52.18  1:52.30  2:51.60    3:46.91   
11  Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub    53.43  1:53.88  2:55.74    3:58.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:58 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:57   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2002 
Sponsor: Speedo Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub    28.64        58.29   
Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub    29.25        59.81   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    29.87        1:01.42   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    30.26        1:01.82   
Mikkel Podiss Petersen  2002  H2Odense    30.70        1:02.76   
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub    30.89        1:03.33   
Anders S. Andreasen  1998  Ringe Svømme Klub    31.93        1:05.74   
Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    32.75        1:06.35   
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Speedo Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
August B Bjerregaard  2003  H2Odense    30.84        1:02.99   
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub    31.07        1:02.99   
Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club    33.95        1:08.51   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub    32.96        1:08.64   
Nikolaj Pilgaard  2004  Holstebro Svømme Club    34.92        1:10.41   
Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub    34.14        1:11.11   
Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK    37.25        1:16.03   
Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club    37.22        1:16.05   
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Speedo Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub    33.20        1:07.60   
Rasmus Bønsøe  2006  SVØM Korsør    33.86        1:10.19   
Tao Tang  2005  Næstved IF    39.51        1:17.93   
Morten Broni Simonsen  2005  Kalundborg SK    38.63        1:21.77   
Bertram Cramer Dalsgaard  2006  Næstved IF    41.30        1:24.26   
Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK    40.34        1:24.54   
Mikkel Borreskov  2005  Holstebro Svømme Club    41.34        1:24.70   
Jonas Nørmark Larsen  2005  SVØM Korsør            1:28.20   
Christian Bruus  2006  Herlufsholm Svømmeklub    43.92        1:31.44   
10  Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK    43.15        1:32.56   
11  Mic Langhoff Rasmussen  2005  Dragsholm Svømmeklub    48.22        1:35.65   
Vlad Nazarov  2006  Holstebro Svømme Club            DSQ  svøm på mave v 45m 
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
Sponsor: Speedo Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub    35.96        1:14.96   
Christian Quist  2007  SVØM Korsør    39.07        1:18.16   
Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub    39.68        1:19.71   
Nicolas Christiansen  2007  Holbæk Svømme Klub    40.55        1:22.63   
Peter Borg Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub    42.32        1:26.80   
Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub            1:31.31   
Marius Sohnemann  2007  Haslev Svømmeklub    52.34        1:31.31   
Emil Lejbølle  2007  Herlufsholm Svømmeklub    44.15        1:32.10   
Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub    45.28        1:32.32   
10  Alexander Agerbæk Nielsen  2007  Holbæk Svømme Klub            1:41.04   
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
Sponsor: Speedo Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Noa Riis  2008  Svømmeklubben Syd    39.67        1:19.88   
Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub    43.09        1:26.29   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub    44.69        1:29.79   
Linus Noe  2008  Dragsholm Svømmeklub    46.86        1:34.90   
Dion Veliqi  2008  Svømmeklubben Syd    51.25        1:36.34   
Niklas Aagaard Sørensen  2008  Haslev Svømmeklub            1:36.34   
Jonas Bacher  2008  Slagelse Svømmeklub            1:44.20   
Mikkel Augustesen  2008  SVØM Korsør            1:46.23   
Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub            1:46.78   
10  Mikkas Skoubo  2010  Køge Svømmeklub    2:09.25        2:09.60   
11  Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub    1:04.26        2:10.70   
12  Christian Jensen  2009  Holbæk Svømme Klub    1:05.63        2:19.12   
13  Oscar Eriksen  2009  Holbæk Svømme Klub            2:42.90   
Johan Fjord Kristensen  2008  Holbæk Svømme Klub            DSQ  vej bev v 50m sw6,4 
William Kongslev  2008  Haslev Svømmeklub            DSQ  svøm v mave v50 s6,2 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:57 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:38   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Harboes Bryggeri A/S 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    34.38        1:09.64   
Katrine Duus  2003  Næstved IF    35.17        1:12.62   
Anne Louise Ingleby  2003  Dragsholm Svømmeklub    44.42        1:34.47   
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Harboes Bryggeri A/S 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub    34.85        1:10.34   
Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    33.93        1:10.59   
Emilie Podiss Petersen  2004  H2Odense    35.23        1:10.59   
Josefine Krumbak  2004  Køge Svømmeklub    35.52        1:12.54   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub    35.28        1:13.72   
Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF    36.74        1:15.39   
Karoline Holm Hilkjær  2005  Dragsholm Svømmeklub    37.28        1:16.57   
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub    38.45        1:19.28   
Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    38.76        1:19.35   
10  Julie Hansen Schilling  2004  Haslev Svømmeklub    40.32        1:23.90   
11  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub    42.29        1:28.51   
12  Tine Lose  2005  Svømmeklubben Syd    46.77        1:35.83   
13  Cecilie Kaarde  2004  Odsherred Svømmeklub    48.04        1:39.51   
14  Maria Sprenger  2005  Odsherred Svømmeklub    42.07        1:50.57   
Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Harboes Bryggeri A/S 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub    36.96        1:16.29   
Viktoria Annabel Graulund  2007  SVØM Korsør    39.12        1:21.10   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    39.12        1:21.45   
Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub    39.44        1:22.13   
Klara Fris Ottosen  2007  Dragsholm Svømmeklub    40.60        1:24.56   
Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub    40.92        1:25.31   
Sidsel Tang Christensen  2007  Holstebro Svømme Club    1:25.84        1:25.84   
Dicte Maar  2006  Næstved IF    42.54        1:25.95   
Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub    45.48        1:33.33   
10  Ida Lauritzen  2006  Slagelse Svømmeklub    48.36        1:37.05   
11  Regina Sander-Bjerge  2006  Svømmeklubben Syd    48.88        1:38.99   
12  Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub    48.67        1:41.14   
13  Andrea Kramer Liboriussen  2007  Holstebro Svømme Club    50.75        1:44.22   
14  Tascha S. Knudsen  2007  SVØM Korsør    52.43        1:49.26   
Clara Bønnebæk  2007  Slagelse Svømmeklub            DSQ  2 armtag v 50 m 
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Harboes Bryggeri A/S 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    42.50        1:24.03   
Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub    43.35        1:31.00   
Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub    44.50        1:31.35   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub    45.96        1:32.61   
Augusta Johansen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    46.30        1:34.82   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør    47.59        1:35.99   
Andrea Toubroe Jørgensen  2008  Holbæk Svømme Klub    47.75        1:37.13   
Caroline Fobian Hvidberg  2008  Kalundborg SK    51.49        1:46.82   
Madeleine Schou  2008  Haslev Svømmeklub    52.96        1:49.68   
10  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub    51.16        1:52.64   
11  Julie Holm Sørensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    57.81        1:58.78   
Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF            DSQ  ej fortsat bev 25 m 
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Harboes Bryggeri A/S 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub    44.20        1:31.41   
Signe Skelvig  2009  Slagelse Svømmeklub    47.38        1:37.56   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub    52.21        1:46.43   
Mathilde Marie Grydholt  2009  Holbæk Svømme Klub    53.79        1:48.87   
Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub    54.56        1:49.83   
Liva Heitmann Kjærulf  2009  Dragsholm Svømmeklub    55.85        1:52.51   
Selma Birgisdottir  2009  Herlufsholm Svømmeklub    53.96        1:56.17   
Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub            1:57.99   
Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub    57.10        1:58.36   
10  Laura Steen Petersen  2010  Køge Svømmeklub    1:09.55        2:18.84   
Caya Kvisgaard  2010  Køge Svømmeklub            DNS   
Elisabeth Toft Kristensen  2009  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:38 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:13   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2002 
Sponsor: Semper Danmark 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club    27.65  57.29  1:27.10    1:56.43   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    28.10  58.35  1:28.87    1:59.19   
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub    28.58  1:00.21  1:32.61    2:04.71   
Frederik Schmidt Johansen  2002  SVØM Korsør    33.10  1:10.95  1:50.30    2:26.85   
                     
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Semper Danmark 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    27.38  57.12  1:27.77    1:58.80   
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    29.22  1:01.08  1:32.52    2:03.87   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    29.04  1:01.42  1:33.88    2:05.53   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  SVØM Korsør    29.26  1:03.05  1:37.48    2:10.29   
Victor Holm Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    29.37  1:03.10  1:37.37    2:10.51   
Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    29.74  1:02.83  1:37.51    2:12.63   
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub    29.29  1:02.91  1:38.21    2:13.43   
Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    31.64  1:06.91  1:43.50    2:20.08   
Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK    32.38  1:10.11  1:47.99    2:21.70   
10  Mads Munksgaard  2004  Næstved IF    33.18  1:10.23  1:47.63    2:24.69   
11  Victor Compen  2003  Haslev Svømmeklub    32.44  1:09.06  1:47.70    2:25.12   
                     
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Semper Danmark 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    30.09  1:04.10  1:39.15    2:14.07   
Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd    32.33  1:07.56  1:43.12    2:17.71   
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    33.07  1:11.13  1:49.82    2:26.05   
Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub    32.84  1:10.43  1:48.70    2:26.56   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    33.42  1:11.19  1:50.84    2:28.61   
Marius Danielsen  2005  Odsherred Svømmeklub    33.97  1:12.46  1:51.06    2:29.22   
Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub    35.26  1:15.08  1:53.68    2:29.60   
Anders Andresen  2006  Svømmeklubben Syd    36.36  1:15.84  1:55.56    2:33.06   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    35.95  1:16.24  1:57.35    2:36.98   
10  Mikkel Munkholm  2006  Dragsholm Svømmeklub    36.23  1:18.88  2:03.44    2:46.37   
11  Lukas Aagaard Sørensen  2006  Haslev Svømmeklub    40.56  1:26.15  2:12.68    2:54.94   
12  Mic Langhoff Rasmussen  2005  Dragsholm Svømmeklub    40.90  1:27.76  2:18.16    3:02.78   
13  Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    42.04  1:28.79  2:17.43    3:03.01   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:13 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  16:02   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    29.10  1:01.53  1:34.85    2:07.61   
Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svømmeklub    32.00  1:06.58  1:42.30    2:17.79   
Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub    32.44  1:07.74  1:43.37    2:18.67   
Katrine Duus  2003  Næstved IF    31.36  1:06.39  1:42.97    2:19.22   
Ida Larsen  2000  Holbæk Svømme Klub    34.15  1:10.77  1:47.46    2:21.73   
Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub    34.09  1:12.13  1:51.61    2:29.82   
                     
 
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    30.58  1:04.39  1:39.22    2:14.04   
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub    34.36  1:11.39  1:47.40    2:21.20   
Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    34.04  1:11.62  1:49.86    2:28.27   
Karoline Holm Hilkjær  2005  Dragsholm Svømmeklub    34.51  1:12.45  1:51.25    2:28.61   
Laura Løh  2005  Holstebro Svømme Club    35.25  1:13.50  1:52.06    2:28.78   
Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd    34.96  1:12.72  1:51.54    2:28.88   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    34.65  1:13.09  1:52.65    2:30.15   
Katrine Nørfjand  2004  Holstebro Svømme Club    35.27  1:14.13  1:52.84    2:30.93   
Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    34.11  1:12.93  1:54.23    2:35.28   
10  Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    35.58  1:15.97  1:56.94    2:35.32   
11  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    35.22  1:15.48  1:56.22    2:35.34   
12  Evelyn Nyborg  2005  Dragsholm Svømmeklub    35.87  1:16.99  1:58.82    2:39.15   
13  Isabella Flyvholm Jensen  2004  Odsherred Svømmeklub    36.70  1:17.65  1:59.48    2:39.52   
14  Anne-Katrine S. Jensen  2005  Svømmeklubben Syd    39.44  1:24.47  2:11.23    2:58.71   
15  Maria Sprenger  2005  Odsherred Svømmeklub    36.24  1:19.95  2:10.78    3:01.52   
Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    34.26  1:11.07  1:48.72    2:26.24   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    36.58  1:16.68  1:57.19    2:35.50   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    37.71  1:18.31  1:58.77    2:37.23   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub    37.12  1:18.41  2:00.37    2:40.19   
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    35.64  1:16.87  2:00.01    2:40.70   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK    36.43  1:18.59  2:01.29    2:41.33   
Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  SVØM Korsør    37.95  1:21.04  2:03.10    2:44.45   
Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub    36.36  1:19.30  2:02.69    2:45.25   
Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    38.29  1:21.36  2:05.61    2:48.65   
10  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub    39.03  1:22.97  2:06.99    2:49.02   
11  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub    40.93  1:26.96  2:14.15    2:56.94   
12  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    39.66  1:25.50  2:12.37    2:57.17   
13  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub    39.96  1:27.92  2:17.76    3:02.89   
14  Sidsel Tang Christensen  2007  Holstebro Svømme Club    43.09  1:32.39  2:21.67    3:04.97   
15  Anna Baad  2007  Haslev Svømmeklub    41.62  1:29.72  2:19.56    3:06.74   
16  Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    41.44  1:30.07  2:19.32    3:06.85   
17  Liva Vang Palsbøll  2007  Holbæk Svømme Klub    43.96  1:36.71  2:27.81    3:17.15   
Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:02 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  16:02   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2002 
Sponsor: Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            26.29   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub            27.31   
Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub            27.32   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub            27.46   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub            27.70   
Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            27.86   
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub            28.05   
Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            28.08   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            28.38   
10  Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svømmeklub            29.53   
11  Frederik Schmidt Johansen  2002  SVØM Korsør            34.44   
Mutasem Ahmad  2001  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            27.93   
Johannes Forsbæk  2004  SVØM Korsør            29.11   
Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub            29.75   
Viktor Holst Rasmussen  2003  SVØM Korsør            30.02   
Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub            30.16   
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub            30.36   
Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club            30.91   
Victor Holm Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            31.09   
Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svømmeklub            31.74   
10  Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club            32.21   
11  Nikolaj Pilgaard  2004  Holstebro Svømme Club            32.25   
                     
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tao Tang  2005  Næstved IF            33.44   
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub            34.15   
Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd            34.84   
Mikkel Borreskov  2005  Holstebro Svømme Club            34.98   
Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub            35.15   
Thor Sean Tørngren  2006  Haslev Svømmeklub            35.35   
Marius Danielsen  2005  Odsherred Svømmeklub            35.62   
Morten Broni Simonsen  2005  Kalundborg SK            36.70   
Anders Andresen  2006  Svømmeklubben Syd            37.30   
10  Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF            37.81   
11  Østen Pedersen  2005  Dragsholm Svømmeklub            39.03   
12  Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK            39.19   
13  Lukas Aagaard Sørensen  2006  Haslev Svømmeklub            39.59   
14  Viktor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            40.35   
15  Vlad Nazarov  2006  Holstebro Svømme Club            41.08   
16  Christian Bruus  2006  Herlufsholm Svømmeklub            43.58   
17  Jakob Bagge Møller  2006  Svømmeklubben Syd            43.59   
18  Mikkel Munkholm  2006  Dragsholm Svømmeklub            44.07   
19  Nicolai Raabymagle  2006  Odsherred Svømmeklub            59.84   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
Sponsor: Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub            35.84   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            35.98   
Magnus Dreyer  2007  Kalundborg SK            36.28   
Nicolas Christiansen  2007  Holbæk Svømme Klub            37.52   
Johan Lykkebo Larsen  2007  Kalundborg SK            39.54   
Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            39.86   
Peter Borg Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub            40.78   
Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            40.90   
Phillip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            41.55   
10  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub            41.75   
11  Emil Lejbølle  2007  Herlufsholm Svømmeklub            41.81   
12  Jonas Scheby Petersen  2007  Kalundborg SK            42.51   
13  Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF            43.54   
14  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub            46.02   
15  Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF            48.11   
16  Alexander Agerbæk Nielsen  2007  Holbæk Svømme Klub            50.80   
                     
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
Sponsor: Svømmebutikken.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Bjørnsteen  2008  Svømmeklubben Syd            37.53   
Noa Riis  2008  Svømmeklubben Syd            41.70   
Viktor Damkjær Pyndt  2008  Svømmeklubben Syd            45.14   
Jalte Harpsøe Halberg  2008  Svømmeklubben Syd            45.32   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            48.31   
Mikkel Prüsse-Olsen  2009  SVØM Korsør            49.86   
Luca Stibolt Jensen  2008  Svømmeklubben Syd            51.02   
Jonas Bacher  2008  Slagelse Svømmeklub            51.36   
Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub            1:02.86   
10  Benjamin Svenningsen  2009  Herlufsholm Svømmeklub            1:03.58   
11  Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            1:07.85   
Mikkas Skoubo  2010  Køge Svømmeklub            DNS   
Johan Fjord Kristensen  2008  Holbæk Svømme Klub            DSQ  crawl ben 35 m asyns 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:02 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  16:03   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Spar Nord Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub            29.26   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub            30.28   
Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub            30.60   
Maibritt Skjoldborg  2002  H2Odense            32.58   
Camille Konge Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub            32.61   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF            32.66   
Sophia Christensen  2003  Køge Svømmeklub            32.75   
Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            34.08   
Ida Larsen  2000  Holbæk Svømme Klub            34.77   
                     
 
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Spar Nord Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Podiss Petersen  2004  H2Odense            30.53   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK            31.77   
Josefine Krumbak  2004  Køge Svømmeklub            32.10   
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK            33.12   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub            33.81   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub            34.47   
Isabella Flyvholm Jensen  2004  Odsherred Svømmeklub            35.16   
Nicoline Hansen  2004  Haslev Svømmeklub            35.67   
Julie Hansen Schilling  2004  Haslev Svømmeklub            35.97   
10  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd            36.03   
11  Olivia Nielsen  2004  Næstved IF            36.58   
12  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            37.46   
13  Joy Blom Magnusseb  2005  Odsherred Svømmeklub            42.95   
14  Anne-Katrine S. Jensen  2005  Svømmeklubben Syd            44.35   
                     
 
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Spar Nord Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            34.55   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub            34.95   
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub            35.58   
Caroline Søe Jepsen  2007  SVØM Korsør            36.85   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            37.04   
Asta Marie R. Jensen  2007  Næstved IF            37.18   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            37.54   
Dicte Maar  2006  Næstved IF            38.19   
Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub            38.65   
10  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub            38.87   
11  Leonora Franck  2006  Næstved IF            38.97   
12  Mathilde Knudsen  2006  SVØM Korsør            39.48   
13  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF            41.57   
14  Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            42.35   
15  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub            44.81   
16  Caroline Risager Strate  2007  Herlufsholm Svømmeklub            45.12   
17  Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub            46.94   
18  Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub            47.92   
19  Yasmin Thrane Kristensen  2006  Haslev Svømmeklub            48.61   
20  Clara Boberg  2007  Herlufsholm Svømmeklub            49.09   
21  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub            51.59   
22  Tascha S. Knudsen  2007  SVØM Korsør            52.68   
23  Clara Bønnebæk  2007  Slagelse Svømmeklub            53.06   
Sigrún Birgisdottir  2007  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Spar Nord Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            39.91   
Merle Blomberg Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            41.95   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            44.74   
Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            49.94   
Signe Weirgang Kjær Larse  2008  SVØM Korsør            50.79   
Andrea Toubroe Jørgensen  2008  Holbæk Svømme Klub            55.90   
Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub            58.60   
                     
 
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Spar Nord Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            43.22   
Signe Skelvig  2009  Slagelse Svømmeklub            47.93   
Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF            49.81   
Mathilde Marie Grydholt  2009  Holbæk Svømme Klub            52.40   
Emilie Jakobsen  2010  Herlufsholm Svømmeklub            53.76   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub            54.11   
Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF            54.63   
Milla Engsted Larsen  2009  Haslev Svømmeklub            55.34   
Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub            56.41   
10  Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub            1:00.48   
11  Victoria Amalie Mouritzen  2009  Slagelse Svømmeklub            1:02.65   
Josefine Jaakkonen Nielsen  2009  Næstved IF            DNS   
Josephine Rosenkilde Knudsen  2011  Næstved IF            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:03 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  16:11   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 22, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 1920-2019 
Sponsor: Jydske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Stv Mix 1  2000  Slagelse Svømmeklub            4:09.71   
  Gustav Jørgensen  2000      28.50  58.03      58.03   
  Regitze Gotthard  2002      35.20  1:16.17      2:14.20   
  Matthias Hansen  2001      25.63  56.03      3:10.23   
  Sofie Nielsen  2001      28.09  59.48      4:09.71   
                     
Næstved Mix  2000  Næstved IF            4:22.90   
  Lauge Bastian Maar  2001      30.86  1:03.69      1:03.69   
  Mads Ingeman Hansen  1997      29.18  1:04.24      2:07.93   
  Nikoline Skovly Larsen  2003      32.77  1:12.74      3:20.67   
  Katrine Duus  2003      29.39  1:02.23      4:22.90   
                     
Køge 1  2000  Køge Svømmeklub            4:35.63   
  Pernille Pedersen  2001      35.01  1:12.01      1:12.01   
  Mert Kaya  2001      33.09  1:10.98      2:22.99   
  Josefine Krumbak  2004      32.81  1:13.21      3:36.20   
  Oliver Gadegaard  2003      28.48  59.43      4:35.63   
                     
Stv Mix 2  2000  Slagelse Svømmeklub            4:36.77   
  Matilde Mantzius Mosegård  2003      32.60  1:08.59      1:08.59   
  Silje Juul Kjeldsen  2008      42.71  1:35.34      2:43.93   
  Jonas Hansen  2001      26.49  58.38      3:42.31   
  Tobias Daniel Larsen  2001      25.82  54.46      4:36.77   
                     
Svøm Korsør Mix 1  2003  SVØM Korsør            4:56.37   
  Viktoria Annabel Graulund  2007      39.69  1:21.75      1:21.75   
  Gustav Hartig-Larsen  2003      34.22  1:13.25      2:35.00   
  Johannes Forsbæk  2004      29.27  1:05.72      3:40.72   
  Caroline Søe Jepsen  2007      36.50  1:15.65      4:56.37   
                     
Stv Mix 3  2000  Slagelse Svømmeklub            4:58.40   
  Elisabeth Tobel Nielsen  2007      41.61  1:26.24      1:26.24   
  Elias Rought  2003      32.62  1:10.44      2:36.68   
  Daniel Mir  2003      30.34  1:08.43      3:45.11   
  Frida Lauridsen  2005      33.15  1:13.29      4:58.40   
                     
Hsc Mix 1  2003  Holstebro Svømme Club            5:10.20   
  Joachim Norup Frøjk  2003      34.20  1:09.03      1:09.03   
  Laura Løh  2005      41.54  1:28.67      2:37.70   
  Katrine Nørfjand  2004      38.19  1:25.41      4:03.11   
  Rasmus Remme Svendsen  2003      30.79  1:07.09      5:10.20   
                     
Svøm Korsør Mix 2  2002  SVØM Korsør            5:12.09   
  Rasmus Bønsøe  2006      33.75  1:09.65      1:09.65   
  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006      44.79  1:36.36      2:46.01   
  Viktor Holst Rasmussen  2003      32.24  1:10.02      3:56.03   
  Mathilde Knudsen  2006      35.24  1:16.06      5:12.09   
                     
Rsk Mix  1998  Ringe Svømme Klub            5:27.02   
  Lærke Rosen Lundsfryd  2006      38.78  1:22.79      1:22.79   
  Mathilde Hvidberg  2007      42.69  1:31.81      2:54.60   
  Tobias Damsgaard  2006      36.90  1:22.75      4:17.35   
  Peter Borg Kristensen  2007      33.08  1:09.67      5:27.02   
                     
10  Køge 3  2003  Køge Svømmeklub            5:31.52   
  Amalie Mønster Birk  2007      43.62  1:27.40      1:27.40   
  Laurits Poulsen  2006      38.85  1:24.21      2:51.61   
  Calvin Christian Axen  2006      38.75  1:23.77      4:15.38   
  Anne-Marie T. Kristensen  2007      35.69  1:16.14      5:31.52   
                     
11  Hg Super Kids  2006  Herlufsholm Svømmeklub            5:34.40   
  Sebastian Aunt  2007      39.60  1:19.34      1:19.34   
  Kamille Bentsen  2006      41.73  1:31.04      2:50.38   
  Emil Lejbølle  2007      42.85  1:37.02      4:27.40   
  Mie Visler  2006      31.00  1:07.00      5:34.40   
                     
12  Svøm Korsør Mix 3  2002  SVØM Korsør            5:40.95   
  Tobias Wiegaard Hansen  2004      34.74  1:13.03      1:13.03   
  Naja-Amalie Hallengreen  2008      46.71  1:39.56      2:52.59   
  Frederik Schmidt Johansen  2002      33.56  1:15.31      4:07.90   
  Tascha S. Knudsen  2007      44.33  1:33.05      5:40.95   
                     
13  Køge 4  2005  Køge Svømmeklub            5:52.22   
  Storm Melgaard  2007      38.21  1:18.09      1:18.09   
  Anna Høyer  2007      48.59  1:43.85      3:01.94   
  Hjalte Lildballe Møller  2007      40.58  1:31.50      4:33.44   
  Augusta Bollmann  2009      36.21  1:18.78      5:52.22   
                     
14  Hg Super Kids 2  2006  Herlufsholm Svømmeklub            5:59.49   
  Sebastian Svenningsen  2006      46.32  1:34.35      1:34.35   
  Cecilie Jakobsen  2008      44.65  1:36.19      3:10.54   
  Victoria Petersen  2008      43.73  1:32.15      4:42.69   
  Christian Bruus  2006      36.25  1:16.80      5:59.49   
                     
15  Køge 5  2005  Køge Svømmeklub            6:41.65   
  Charlie Bastillini-Noval  2007      45.15  1:31.50      1:31.50   
  Vica Lucie Axen  2008      56.90  2:01.73      3:33.23   
  Carl Gustav Christensen  2007      45.10  1:37.44      5:10.67   
  Amalie Haack  2007      43.46  1:30.98      6:41.65   
                     
Køge 2  2000  Køge Svømmeklub            DNS   
  Philip H. Christensen  2004                 
  Mejse Jakobsen  2007                 
  Sophia Christensen  2003                 
  Joachim Poulsen  2006              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:11 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  30 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 
Sponsor: SuperBrugsen Fensmark 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stv Mix 1  2000  Slagelse Svømmeklub            1:43.36   
  Gustav Jørgensen  2000      24.38        24.38   
  Matthias Hansen  2001      24.18        48.56   
  Sofie Nielsen  2001      27.47        1:16.03   
  Matilde Mantzius Mosegård  2003      27.33        1:43.36   
                     
Rsk Mix  1998  Ringe Svømme Klub            1:46.82   
  Anders S. Andreasen  1998      26.46        26.46   
  Caroline Broholm  2003      26.93        53.39   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      29.45        1:22.84   
  Sander Linde  2002      23.98        1:46.82   
                     
Køge 1  2000  Køge Svømmeklub            1:47.43   
  Sophia Christensen  2003      29.19        29.19   
  August Ryom  2002      24.38        53.57   
  Pernille Pedersen  2001      29.64        1:23.21   
  Rasmus Danielsen  2001      24.22        1:47.43   
                     
Dragsholm Mix 1  2001  Dragsholm Svømmeklub            1:48.92   
  Camille Konge Neess  2003      30.21        30.21   
  Emil Osberg Poulsen  2003      25.47        55.68   
  Kamille Lundberg  2003      29.20        1:24.88   
  Thor Malmby Jørgin  2001      24.04        1:48.92   
                     
Haslev Sommermix 2  2000  Haslev Svømmeklub            1:53.35   
  Frederik Kongstad Hansen  2001      26.21        26.21   
  Anna Lind Petersen  2004      29.29        55.50   
  Albert U. Thystrup  2003      21.48        1:16.98   
  Nicoline Hansen  2004      36.37        1:53.35   
                     
Stv Mix 2  2000  Slagelse Svømmeklub            1:53.90   
  Jonas Hansen  2001      25.51        25.51   
  Tobias Daniel Larsen  2001      24.61        50.12   
  Silke Krakau Tønnesen  2006      31.73        1:21.85   
  Frida Lauridsen  2005      32.05        1:53.90   
                     
Dragsholm Mix 2  1996  Dragsholm Svømmeklub            1:54.13   
  Nichlas Jørgensen  2004      27.57        27.57   
  Laura Sørensen  2001      31.39        58.96   
  Andreas Ingvordsen  1996      25.19        1:24.15   
  Karoline Holm Hilkjær  2005      29.98        1:54.13   
                     
Køge 2  2000  Køge Svømmeklub            1:54.45   
  Joachim Poulsen  2006      27.16        27.16   
  Sarah Aarslew Jensen  2000      30.89        58.05   
  Anne-Marie T. Kristensen  2007      31.00        1:29.05   
  Mert Kaya  2001      25.40        1:54.45   
                     
Kalundborg Mix 1  2001  Kalundborg SK            1:54.77   
  Frida Bang Stanelt  2004      26.80        26.80   
  Thea Kaiser  2004      27.57        54.37   
  Noel Gjelstrup  2004      28.80        1:23.17   
  Jonas Rask  2006      31.60        1:54.77   
                     
10  Svøm Korsør Mix 1  2003  SVØM Korsør            1:58.23   
  Tobias Wiegaard Hansen  2004      26.58        26.58   
  Astamaja Rought  2006      33.39        59.97   
  Viktoria Annabel Graulund  2007      31.40        1:31.37   
  Johannes Forsbæk  2004      26.86        1:58.23   
                     
11  Hsc Mix 1  2003  Holstebro Svømme Club            1:59.07   
  Katrine Nørfjand  2004      31.27        31.27   
  Laura Løh  2005      31.24        1:02.51   
  Joachim Norup Frøjk  2003      27.70        1:30.21   
  Rasmus Remme Svendsen  2003      28.86        1:59.07   
                     
12  Køge 3  2003  Køge Svømmeklub            2:00.57   
  Oliver Gadegaard  2003      27.31        27.31   
  Mejse Jakobsen  2007      32.94        1:00.25   
  Mathilde Pedersen  2007      32.40        1:32.65   
  Philip H. Christensen  2004      27.92        2:00.57   
                     
13  Kalundborg Mix 2  2004  Kalundborg SK            2:00.86   
  Caroline Holm  2004      27.99        27.99   
  Anna Marott Hansen  2004      30.74        58.73   
  Magnus Dreyer  2007      30.92        1:29.65   
  Cilas Skafte  2005      31.21        2:00.86   
                     
14  Stv Mix 3  2000  Slagelse Svømmeklub            2:03.05   
  Daniel Mir  2003      27.28        27.28   
  Joachim L Andersen  2003      27.69        54.97   
  Alberte Bendix Raunkjær  2007      34.31        1:29.28   
  Ida Lauritzen  2006      33.77        2:03.05   
                     
15  Dragsholm Mix 3  2003  Dragsholm Svømmeklub            2:03.30   
  Jesse Refsgaard  2003      29.13        29.13   
  Sille Bachmann  2004      30.61        59.74   
  Frederikke Poulsen  2006      31.13        1:30.87   
  Mikkel Munkholm  2006      32.43        2:03.30   
                     
16  Haslev Sommermix 1  2000  Haslev Svømmeklub            2:04.62   
  Lærke Møller  2005      31.24        31.24   
  Mathilde Hjort Lodstrup  2005      32.47        1:03.71   
  Laurits Thøfner  2004      30.89        1:34.60   
  Jonas P. Dahrup  2004      30.02        2:04.62   
                     
17  Køge 4  2005  Køge Svømmeklub            2:08.11   
  Storm Melgaard  2007      29.54        29.54   
  Augusta Bollmann  2009      35.96        1:05.50   
  Amalie Mønster Birk  2007      33.19        1:38.69   
  Laurits Poulsen  2006      29.42        2:08.11   
                     
18  Hg Super Kids  2006  Herlufsholm Svømmeklub            2:09.71   
  Kamille Bentsen  2006      31.43        31.43   
  Mie Visler  2006      30.83        1:02.26   
  Emil Lejbølle  2007      33.66        1:35.92   
  Sebastian Aunt  2007      33.79        2:09.71   
                     
19  Kalundborg Mix 3  2004  Kalundborg SK            2:09.82   
  Isabella Holme Bjerborg  2005      29.97        29.97   
  Pauline Andersen  2005      29.89        59.86   
  Johan Lykkebo Larsen  2007      33.83        1:33.69   
  Jakob Bagge  2006      36.13        2:09.82   
                     
20  Svøm Korsør Mix 2  2002  SVØM Korsør            2:10.64   
  Caroline Søe Jepsen  2007      35.14        35.14   
  Frederik Schmidt Johansen  2002      33.61        1:08.75   
  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006      34.37        1:43.12   
  Gustav Hartig-Larsen  2003      27.52        2:10.64   
                     
21  Hsc Mix 2  2003  Holstebro Svømme Club            2:11.29   
  Andrea Kramer Liboriussen  2007      36.10        36.10   
  Sidsel Tang Christensen  2007      34.33        1:10.43   
  Vlad Nazarov  2006      31.18        1:41.61   
  Mikkel Borreskov  2005      29.68        2:11.29   
                     
22  Sydswim Mix 1  2004  Svømmeklubben Syd            2:11.50   
  Frederik Skytte Nielsen  2005      30.46        30.46   
  Anne-Katrine S. Jensen  2005      35.20        1:05.66   
  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004      31.27        1:36.93   
  Viktor Damkjær Pyndt  2008      34.57        2:11.50   
                     
23  Dragsholm Mix 4  2005  Dragsholm Svømmeklub            2:14.59   
  Evelyn Nyborg  2005      33.20        33.20   
  Østen Pedersen  2005      32.81        1:06.01   
  Sofie Larsen  2005      32.70        1:38.71   
  Linus Noe  2008      35.88        2:14.59   
                     
24  Svøm Korsør Mix 3  2002  SVØM Korsør            2:15.47   
  Naja-Amalie Hallengreen  2008      34.83        34.83   
  Jonas Nørmark Larsen  2005      34.28        1:09.11   
  Mathilde Knudsen  2006      34.21        1:43.32   
  Christian Quist  2007      32.15        2:15.47   
                     
25  Køge 5  2005  Køge Svømmeklub            2:16.59   
  Kristoffer Fjeldsted  2008      32.21        32.21   
  Vica Lucie Axen  2008      36.88        1:09.09   
  Anna Høyer  2007      35.52        1:44.61   
  Mikkel Skoubo  2008      31.98        2:16.59   
                     
26  Hg Super Kids 2  2006  Herlufsholm Svømmeklub            2:19.62   
  Cecilie Jakobsen  2008      34.45        34.45   
  Frederikke Jørgensen  2007      35.45        1:09.90   
  Sebastian Svenningsen  2006      35.32        1:45.22   
  Christian Bruus  2006      34.40        2:19.62   
                     
27  Haslev Junior 2  2000  Haslev Svømmeklub            2:19.86   
  Anna Baad  2007      36.93        36.93   
  Thor Sean Tørngren  2006      35.02        1:11.95   
  Julie Hansen Schilling  2004      32.60        1:44.55   
  Lukas Aagaard Sørensen  2006      35.31        2:19.86   
                     
28  Stv Mix 5  2000  Slagelse Svømmeklub            2:23.17   
  Viktor Kristiansen  2006      33.52        33.52   
  Jonas Bacher  2008      39.61        1:13.13   
  Elisabeth Tobel Nielsen  2007      33.47        1:46.60   
  Alberte Rosenstand  2007      36.57        2:23.17   
                     
29  Hg Super Kids 3  2007  Herlufsholm Svømmeklub            2:36.20   
  Victoria Petersen  2008      37.13        37.13   
  Ellen Sofie Jespersen  2007      36.48        1:13.61   
  Benjamin Svenningsen  2009      44.70        1:58.31   
  Oliver Petersen  2008      37.89        2:36.20   
                     
30  Køge 6  2007  Køge Svømmeklub            2:46.96   
  Mikkas Skoubo  2010      48.15        48.15   
  Amalie Haack  2007      40.88        1:29.03   
  Frederikke Schwaner-Hanse  2008      42.90        2:11.93   
  Pelle Christian Severin  2008      35.03        2:46.96   
                     
31  Haslev Junior 1  2000  Haslev Svømmeklub            2:57.58   
  William Kongslev  2008      42.12        42.12   
  Milla Engsted Larsen  2009      42.89        1:25.01   
  Madeleine Schou  2008      45.97        2:10.98   
  Andreas Lyngfeldt Boholm  2008      46.60        2:57.58   
                     
Stv Mix 4  2000  Slagelse Svømmeklub            DNS   
  Viktor Kristiansen  2006                 
  Jonas Bacher  2008                 
  Elisabeth Tobel Nielsen  2007                 
  Alberte Rosenstand  2007              DNS   
                     
Sydswim Mix 2  2004  Svømmeklubben Syd            DSQ  Tyvstart 
  Jakob Bagge Møller  2006      33.27        33.27   
  Signe Bagge Møller  2004      30.35        1:03.62   
  Tine Lose  2005      37.02        1:40.64   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:12 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  30 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:26   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: XL Byg Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF            36.46   
Malea Benediktson  2001  H2Odense            36.75   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            37.76   
Camille Konge Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub            45.60   
Anne Louise Ingleby  2003  Dragsholm Svømmeklub            46.06   
                     
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: XL Byg Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK            35.23   
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            36.50   
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK            38.90   
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub            39.26   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK            40.74   
Laura Løh  2005  Holstebro Svømme Club            41.37   
Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            43.35   
Sofie Larsen  2005  Dragsholm Svømmeklub            45.32   
Evelyn Nyborg  2005  Dragsholm Svømmeklub            45.82   
10  Maria Sprenger  2005  Odsherred Svømmeklub            49.70   
Tine Lose  2005  Svømmeklubben Syd            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: XL Byg Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            39.62   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub            39.78   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            41.72   
Astamaja Rought  2006  SVØM Korsør            41.78   
Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  SVØM Korsør            41.95   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            42.47   
Sophie Nielsen  2006  Odsherred Svømmeklub            42.60   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK            43.43   
Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF            44.35   
10  Dicte Maar  2006  Næstved IF            44.46   
11  Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub            45.50   
12  Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            45.85   
13  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            46.34   
14  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub            47.62   
15  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            50.75   
16  Clara Boberg  2007  Herlufsholm Svømmeklub            52.37   
17  Andrea Kramer Liboriussen  2007  Holstebro Svømme Club            52.71   
18  Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub            53.85   
19  Clara Bønnebæk  2007  Slagelse Svømmeklub            54.93   
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: XL Byg Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            42.21   
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            44.34   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør            46.16   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            50.43   
Merle Blomberg Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            51.38   
Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub            52.09   
Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub