Resultater for Herning Open 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 611 | 26.65 | 55.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 52.41 | |||||||||
2 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 592 | 26.49 | 55.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 53.50 | |||||||||
3 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 587 | 26.64 | 56.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 53.57 | |||||||||
4 | Mathias Knudsen | 2003 | 585 | 26.96 | 56.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 56.48 | |||||||||
5 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 573 | 27.05 | 56.46 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 54.51 | |||||||||
6 | Oliver Mølby | 2001 | 550 | 26.68 | 57.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.75 | |||||||||
7 | Oliver Christensen | 2000 | 543 | 27.12 | 57.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.53 | |||||||||
8 | Casper Madsen | 2004 | 532 | 27.96 | 57.89 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 57.72 | |||||||||
9 | Malte Lyck Falk | 2003 | 513 | 28.02 | 58.58 | |||||
DeltaSwim | 58.06 | |||||||||
10 | Anton Poulsen | 2004 | 506 | 28.55 | 58.84 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:00.62 | |||||||||
11 | Christian Oxenvad | 2003 | 501 | 28.68 | 59.05 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:01.59 | |||||||||
12 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 497 | 28.66 | 59.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.59 | |||||||||
13 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 497 | 27.94 | 59.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.20 | |||||||||
14 | Andreas M Nielsen | 2005 | 484 | 28.68 | 59.73 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.33 | |||||||||
15 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 476 | 28.15 | 1:00.04 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ikast Svømmeklub | 59.76 | |||||||||
16 | Casper Krohn | 2001 | 466 | 29.01 | 1:00.49 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.10 | |||||||||
17 | Adrian Roed Schøning | 2000 | 459 | 29.40 | 1:00.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.09 | |||||||||
18 | Finn Springer | 1999 | 453 | 28.51 | 1:01.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
19 | Karol Misiewicz | 1997 | 444 | 29.31 | 1:01.45 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:05.00 | |||||||||
19 | Louie Uldall | 2005 | 444 | 29.79 | 1:01.45 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.33 | |||||||||
21 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 440 | 29.39 | 1:01.65 | |||||
Kolding SK | 1:02.33 | |||||||||
22 | Rasmus Rytter | 2004 | 440 | 29.79 | 1:01.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:03.02 | |||||||||
23 | Malthe Theisen | 2003 | 425 | 29.64 | 1:02.36 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ikast Svømmeklub | 1:00.76 | |||||||||
24 | Sune Lyngesen | 2003 | 417 | 30.02 | 1:02.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.01 | |||||||||
25 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 416 | 29.81 | 1:02.81 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.13 | |||||||||
26 | Daniel Mir | 2003 | 408 | 30.27 | 1:03.20 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.92 | |||||||||
27 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 406 | 30.65 | 1:03.30 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.03 | |||||||||
28 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 389 | 30.96 | 1:04.26 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
29 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 377 | 31.37 | 1:04.93 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:07.28 | |||||||||
30 | Jannik Jørgensen | 2004 | 373 | 30.12 | 1:05.12 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.98 | |||||||||
31 | Laurits Andreassen | 2002 | 371 | 30.91 | 1:05.26 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:05.58 | |||||||||
32 | Vania Danilkin | 2004 | 361 | 31.31 | 1:05.86 | |||||
Kolding SK | 1:04.77 | |||||||||
33 | Markus Jessen | 2003 | 359 | 31.34 | 1:06.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.56 | |||||||||
34 | Anton Pedersen | 2003 | 346 | 31.54 | 1:06.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.24 | |||||||||
35 | Mathias Teuchler | 2000 | 346 | 30.41 | 1:06.79 | |||||
DeltaSwim | 1:06.45 | |||||||||
36 | Elias Jensen | 2006 | 327 | 32.46 | 1:08.03 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.85 | |||||||||
37 | Mikkel Brinck | 2003 | 318 | 32.92 | 1:08.72 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:12.19 | |||||||||
38 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 312 | 32.78 | 1:09.10 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:06.55 | |||||||||
39 | Andreas Bahnsen | 2005 | 308 | 32.96 | 1:09.42 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.61 | |||||||||
40 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | 300 | 32.69 | 1:10.01 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:07.70 | |||||||||
41 | Daniel Hornsá | 2004 | 298 | 34.20 | 1:10.19 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:21.09 | |||||||||
42 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 295 | 33.83 | 1:10.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.28 | |||||||||
43 | Kasper Lund Tange | 2004 | 290 | 33.65 | 1:10.81 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:11.35 | |||||||||
44 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 286 | 34.41 | 1:11.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.22 | |||||||||
45 | Mikkel Borreskov | 2005 | 284 | 34.18 | 1:11.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.48 | |||||||||
46 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 280 | 34.39 | 1:11.63 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:12.80 | |||||||||
47 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | 271 | 34.37 | 1:12.44 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:13.62 | |||||||||
48 | Johan Klitten | 2006 | 247 | 36.66 | 1:14.70 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:13.56 | |||||||||
49 | Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 233 | 35.68 | 1:16.21 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:20.05 | |||||||||
50 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | 231 | 36.21 | 1:16.43 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:14.55 | |||||||||
51 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | 215 | 37.45 | 1:18.24 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:18.61 | |||||||||
52 | Michael F. Mortensen | 1994 | 205 | 36.33 | 1:19.49 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:12.19 | |||||||||
53 | Frederik Jørgensen | 2006 | 197 | 39.05 | 1:20.60 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.00 | |||||||||
54 | David Hansen Hobolth | 2006 | 196 | 38.42 | 1:20.64 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:24.47 | |||||||||
55 | Valdemar Theisen | 2007 | 194 | 37.73 | 1:20.92 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:18.03 | |||||||||
56 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | 185 | 39.25 | 1:22.23 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.12 | |||||||||
57 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | 140 | 40.33 | 1:30.15 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:46.73 | |||||||||
58 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | 138 | 42.54 | 1:30.60 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:42.07 | |||||||||
59 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | 132 | 42.48 | 1:31.99 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:46.34 | |||||||||
60 | Sander Thygesen | 2009 | 132 | 42.38 | 1:32.10 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:39.35 | |||||||||
61 | Magnus Karlberg | 2007 | 97 | 46.48 | 1:42.03 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
62 | Hjalte Dupont Lomholt | 2007 | 93 | 49.57 | 1:43.30 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
63 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | 75 | 51.31 | 1:50.83 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:16 |