Resultat för Midsommercup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 38.37 | ||||||
2 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.98 | ||||||
3 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 39.26 | ||||||
4 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.13 | ||||||
5 | Maja Dørk | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.83 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.86 | ||||||
2 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 33.12 | ||||||
3 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 33.22 | ||||||
4 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.52 | ||||||
5 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 33.76 | ||||||
6 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 34.04 | ||||||
7 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.34 | ||||||
8 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 34.52 | ||||||
9 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.78 | ||||||
10 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.38 | ||||||
11 | Mille Post | 2004 | Grenaa Svømmeklub | 36.41 | ||||||
12 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 36.70 | ||||||
13 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 36.96 | ||||||
14 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 37.38 | ||||||
15 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.44 | ||||||
16 | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | 37.46 | ||||||
17 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 37.60 | ||||||
18 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 37.63 | ||||||
19 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.81 | ||||||
20 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 39.52 | ||||||
21 | Ida Tilsted | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 40.11 | ||||||
22 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.99 | ||||||
23 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 41.88 | ||||||
24 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 42.33 | ||||||
25 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.74 | ||||||
26 | Linnea Persson | 2004 | H.G.F. Svømning | 44.29 | ||||||
27 | Frida Bolesen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 47.00 | ||||||
- | Hanh Kim Vu | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Rebecca Priscilla Højer | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 31.17 | ||||||
2 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 33.48 | ||||||
3 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 33.67 | ||||||
4 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 33.77 | ||||||
5 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.56 | ||||||
6 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 35.24 | ||||||
7 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 35.27 | ||||||
8 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 35.65 | ||||||
9 | Nikoline Thygesen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 36.10 | ||||||
10 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.16 | ||||||
11 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.23 | ||||||
12 | Freja Duus | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 36.53 | ||||||
13 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 36.56 | ||||||
14 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 36.59 | ||||||
15 | Sophie Møller Madsen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 36.86 | ||||||
16 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.22 | ||||||
17 | Flora Fogh Rubenius | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 37.70 | ||||||
18 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 38.08 | ||||||
19 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.13 | ||||||
20 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.14 | ||||||
21 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.15 | ||||||
22 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 38.47 | ||||||
23 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.61 | ||||||
24 | Lise Lund Sørensen | 2005 | H.G.F. Svømning | 38.78 | ||||||
25 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 39.88 | ||||||
26 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 40.62 | ||||||
27 | Olivia Tilsted | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 40.77 | ||||||
28 | Freja Kvist | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 40.91 | ||||||
29 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.37 | ||||||
30 | Malou Huss | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.43 | ||||||
31 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 41.45 | ||||||
32 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 41.47 | ||||||
33 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 41.55 | ||||||
34 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 41.85 | ||||||
35 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.23 | ||||||
36 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.51 | ||||||
37 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 43.83 | ||||||
38 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 44.22 | ||||||
39 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 44.51 | ||||||
40 | Mathilde Irmschler | 2006 | Ikast Svømmeklub | 44.96 | ||||||
41 | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.02 | ||||||
42 | Reinike Veenstra | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 45.94 | ||||||
43 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 46.83 | ||||||
44 | Anna Lis Kristensen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 46.84 | ||||||
45 | Elisa Jakobsen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 47.05 | ||||||
46 | Silje Holbøll | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 51.01 | ||||||
47 | Astrid Grønbæk Kronbak | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 57.70 | ||||||
- | Mathilde Lindbjerg | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 35.93 | ||||||
2 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 36.24 | ||||||
3 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 36.92 | ||||||
4 | Lea Skjærris Lund | 2008 | Swim Team Neptun | 38.67 | ||||||
5 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 38.92 | ||||||
6 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 38.94 | ||||||
7 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 39.87 | ||||||
8 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 40.02 | ||||||
9 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 40.07 | ||||||
10 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 41.06 | ||||||
11 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 41.73 | ||||||
12 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | Swim Team Neptun | 41.81 | ||||||
13 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.96 | ||||||
14 | Johanne Kjær Sørensen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 42.03 | ||||||
15 | Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 42.58 | ||||||
16 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 42.63 | ||||||
17 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 43.19 | ||||||
18 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 43.24 | ||||||
19 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 43.32 | ||||||
20 | Katinka Folke Jensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 43.93 | ||||||
21 | Astrid Hartmann | 2008 | Vejle Svømmeklub | 44.54 | ||||||
22 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.75 | ||||||
23 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 44.82 | ||||||
24 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 45.04 | ||||||
25 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 45.22 | ||||||
26 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 45.38 | ||||||
27 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.53 | ||||||
28 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.68 | ||||||
29 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 45.88 | ||||||
30 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 45.93 | ||||||
31 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 46.52 | ||||||
32 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svømmeklubben Koral | 46.56 | ||||||
33 | Sofie Laursen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 46.72 | ||||||
34 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 46.87 | ||||||
35 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 47.81 | ||||||
36 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 47.83 | ||||||
37 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 48.14 | ||||||
38 | Kamma K Bundsgaard | 2007 | Vejen Svømmeklub | 48.21 | ||||||
39 | Frederikke Wood | 2007 | Frem Odense | 48.63 | ||||||
40 | Sofia Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 49.04 | ||||||
41 | Mikkeline Svanholm | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 49.43 | ||||||
42 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 50.09 | ||||||
43 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 50.20 | ||||||
44 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 50.22 | ||||||
45 | Karoline Iversen | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.31 | ||||||
46 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 50.53 | ||||||
47 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 52.36 | ||||||
48 | Sille Hegaard Gilling | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 53.17 | ||||||
49 | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 53.19 | ||||||
50 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | H.G.F. Svømning | 53.51 | ||||||
51 | Sarah Dyekjær Finseth | 2007 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 53.72 | ||||||
52 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | 54.24 | ||||||
53 | Ida Friberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 54.89 | ||||||
54 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 57.53 | ||||||
55 | Aya Paulsen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 57.86 | ||||||
56 | Karla Wittrup-Jensen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 1:05.36 | ||||||
- | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Kristensen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Jessie Balslev | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Ej berør v 25m | |||||
- | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Afslut løb på mave | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 45.36 | ||||||
2 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 46.68 | ||||||
3 | Trine Larsen | 2009 | Frem Odense | 48.33 | ||||||
4 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 50.41 | ||||||
5 | Amalie Jørgensen | 2010 | Frem Odense | 51.66 | ||||||
6 | Marie V. Alkærsig | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | 53.19 | ||||||
7 | Katrine Mølbak | 2009 | Ikast Svømmeklub | 53.44 | ||||||
8 | Sofie Boelskift Jensen | 2009 | Brønderslev SK08 | 55.32 | ||||||
9 | Katja Birk Hansen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 56.96 | ||||||
10 | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | 1:17.39 | ||||||
- | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | DSQ | EFV v 25m | |||||
- | Sille R. Andersen | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej berør v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:02 |