Resultater for Midsommercup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:01 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 36.40 | 1:15.38 | 1:54.37 | 2:32.60 | |||
2 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 36.04 | 1:15.27 | 1:55.11 | 2:33.55 | |||
3 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.26 | 1:16.16 | 1:57.12 | 2:38.53 | |||
4 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 36.82 | 1:16.87 | 1:58.97 | 2:39.27 | |||
5 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 39.48 | 1:23.01 | 2:06.34 | 2:47.35 | |||
6 | Mille Post | 2004 | Grenaa Svømmeklub | 38.31 | 1:21.44 | 2:07.02 | 2:52.41 | |||
7 | Emma Knøvl | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 42.97 | 1:30.28 | 2:18.92 | 3:04.80 | |||
8 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 44.43 | 1:31.30 | 2:20.01 | 3:05.54 | |||
9 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 44.36 | 1:32.83 | 2:41.50 | 3:11.50 | |||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.38 | 1:11.78 | 1:49.27 | 2:24.87 | |||
2 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 36.42 | 1:16.30 | 1:56.90 | 2:36.00 | |||
3 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.05 | 1:16.88 | 1:57.34 | 2:38.10 | |||
4 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 38.14 | 1:19.68 | 2:01.66 | 2:42.22 | |||
5 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 39.23 | 1:20.98 | 2:03.12 | 2:44.81 | |||
6 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 40.49 | 1:23.46 | 2:07.52 | 2:49.72 | |||
7 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.57 | 1:22.96 | 2:06.79 | 2:50.55 | |||
8 | Nikoline Thygesen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.05 | 1:24.25 | 2:09.52 | 2:51.54 | |||
9 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 41.08 | 1:24.48 | 2:09.50 | 2:51.57 | |||
10 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 41.56 | 1:26.58 | 2:11.87 | 2:55.07 | |||
11 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 51.15 | 1:49.16 | 3:06.62 | 3:36.53 | |||
12 | Reinike Veenstra | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 51.35 | 1:48.00 | 2:46.53 | 3:43.18 | |||
13 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 53.48 | 1:49.80 | 2:48.08 | 3:43.85 | |||
- | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.42 | 1:25.38 | 2:11.93 | 2:54.97 | |||
2 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 44.11 | 1:33.22 | 2:20.59 | 3:04.45 | |||
3 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 43.94 | 1:30.87 | 2:20.27 | 3:04.90 | |||
4 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.45 | 1:34.28 | 2:24.27 | 3:13.31 | |||
5 | Karoline Poder Kristensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 47.72 | 1:39.52 | 2:29.51 | 3:15.96 | |||
6 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 46.47 | 1:37.80 | 2:28.30 | 3:17.53 | |||
7 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 47.76 | 1:39.00 | 2:30.08 | 3:18.06 | |||
8 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 49.33 | 1:41.93 | 2:33.94 | 3:22.66 | |||
9 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 47.53 | 1:39.73 | 2:32.64 | 3:23.55 | |||
10 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 51.47 | 1:42.74 | 2:59.39 | 3:24.50 | |||
11 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 48.64 | 1:41.53 | 2:34.32 | 3:24.61 | |||
12 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 52.74 | 1:48.09 | 2:42.20 | 3:31.04 | |||
13 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 50.05 | 1:46.62 | 2:45.22 | 3:35.19 | |||
14 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 50.39 | 1:47.26 | 2:46.25 | 3:36.59 | |||
15 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 52.31 | 1:48.37 | 2:45.20 | 3:37.29 | |||
16 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 51.11 | 1:46.88 | 2:46.02 | 3:39.46 | |||
17 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 52.45 | 1:47.91 | 2:49.96 | 3:40.30 | |||
- | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 47.27 | 1:39.75 | 2:34.88 | 3:25.74 | |||
2 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 52.95 | 1:50.32 | 2:49.24 | 3:43.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:01 |