2020-02-20   19:41:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Paisuntakrooloot 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Paisuntakrooloot 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Tavast  2007    149  44.52        1:32.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:30.40                 
                     
Veikka Turunen  2008    134  46.91        1:35.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.61                 
                     
Aapo Ponsiluoma  2007    131  47.80        1:36.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.47                 
                     
Elmeri Sieppi  2007    126  47.45        1:37.49   
  Keuruun Toverit                   
                     
Lauri Jumppanen  2007    124  47.32        1:37.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:36.65                 
                     
Kasper Ikonen  2007    122  48.60        1:38.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.59                 
                     
Jakob-Aleksander Ernits  2007    121  46.15        1:38.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Wili Laiho  2008    115  48.82        1:40.37   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:47.83                 
                     
Lassi Jouppila  2008    114  49.73        1:40.63   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:57.04                 
                     
10  Oskari Juntti  2008    113  49.45        1:41.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:52.91                 
                     
11  Nicky Rajala  2007    110  48.37        1:41.77   
  Kokkolan Uimaseura  1:40.03                 
                     
12  Oliver Sieppi  2007    104  50.08        1:43.80   
  Keuruun Toverit  1:54.21                 
                     
13  Frej Kaslin  2008    99  50.95        1:45.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.62                 
                     
14  Luka Hemminki  2008    82  55.41        1:52.16   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Topias Myllykoski  2008    82  57.97        1:52.19   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:08.22                 
                     
16  Johannes Nikko  2009    72  58.84        1:57.25   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:11.54                 
                     
17  Atte Kiviniemi  2007    70  57.29        1:58.39   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:59.97                 
                     
18  Matias Ahonpää  2008    62  57.33        2:03.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Miko Niemelä  2009    61  1:00.47        2:03.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:09.83                 
                     
20  Rasmus Lintilä  2009    50  1:03.66        2:12.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:09.17                 
                     
20  Seeti Uusi-Panula  2007    50  1:03.55        2:12.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:20.80                 
                     
22  Justus Saarimaa  2007    49  1:03.57        2:12.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:32.95                 
                     
23  Eino Hirvilammi  2010    48  1:05.06        2:14.32   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:10.86                 
                     
Netanel Hong  2007              DSQ  50m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.55                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Semach  2005    311  34.77        1:12.12   
  Swimming Jyväskylä  1:12.60                 
                     
Andras Galos  2006    251  37.76        1:17.46   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.12                 
                     
Adam Björkstrand  2005    249  37.84        1:17.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.75                 
                     
Viljo Varsanpää  2006    223  39.34        1:20.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.60                 
                     
Salomo Pihlaja  2005    221  39.56        1:20.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.20                 
                     
Torsti Saarela  2006    211  40.25        1:22.09   
  Vieskan Uimarit  1:21.99                 
                     
Lauri Korpi  2006    208  41.06        1:22.41   
  Ilmajoen Kisailijat  1:20.51                 
                     
Adrian Kaslin  2005    208  40.66        1:22.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.81                 
                     
Konsta Joensuu  2005    190  41.39        1:25.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.13                 
                     
10  Ivar Eklund  2006    185  41.32        1:25.78   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:23.64                 
                     
11  Rasmus Kekola  2006    146  45.45        1:32.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:38.95                 
                     
12  Arttu Syrjä  2005    136  47.12        1:34.98   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:36.94                 
                     
13  Aapo Kipponen  2006    130  47.98        1:36.37   
  Keuruun Toverit                   
                     
14  Erik Kotanen  2006    119  48.21        1:39.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Aatu Jämsä  2006    115  48.00        1:40.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.23                 
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Oksakari  2003    462  30.85        1:03.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.65                 
                     
Alex Lydman  2003    458  31.00        1:03.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.23                 
                     
Filip Jåfs  2004    387  31.54        1:07.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.09                 
                     
Eeli Hanka  2003    271  36.73        1:15.52   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.17                 
                     
Matias Pikkala  2004    257  37.85        1:16.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.56                 
                     
Lassi Lahtinen  2004    208  41.63        1:22.41   
  Kokkolan Uimaseura  1:22.66                 
                     
Roope Oijennus  2003    182  41.48        1:26.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:19.95                 
                     
Alex Koskela  2004    163  43.68        1:29.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.26                 
                     
Matias Ylipelkonen  2003    156  44.61        1:30.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:32.12                 
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Ylipelkonen  2000    509  30.07        1:01.24   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jere Kekola  2000    460  30.61        1:03.33   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:02.05                 
                     
Mikael Nurmela  2002    357  34.00        1:08.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.70                 
                     
Kalle Juupaluoma  2002    275  35.86        1:15.17   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner