2020-04-01   03:47:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Paisuntakrooloot 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Paisuntakrooloot 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  13:06   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konstantinos Karagiannis  2009    100          46.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Topias Ruuska  2009    67          53.47   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Michail Angelos Karagiannis  2009    27          1:12.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.55                 
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006    196          37.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.12                 
Samu Herronen  2007    193          37.67   
  Kokkolan Uimaseura  37.10                 
Oskari Juntti  2008    120          44.18   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.94                 
Kasper Ikonen  2007    105          46.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.12                 
Hannes Strömbäck  2007    104          46.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.11                 
Lassi Jouppila  2008    84          49.63   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.19                 
Miro Knuutila  2008    81          50.19   
  Vieskan Uimarit  49.46                 
Matvej Ustimenko  2008    67          53.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.87                 
Wili Laiho  2008    66          53.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.70                 
10  Oskar Söderlund  2007    66          53.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Patrik Ollila  2007    66          53.80   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Topias Myllykoski  2008    62          54.92   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:03.45                 
Eemeli Nygård  2008              DSQ  50m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  58.79                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Luka Hemminki  2008              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  56.13                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alex Lydman  2003    487          27.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  26.07                 
Lucas Lydman  2005    429          28.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Joona Kinnunen  2004    327          31.63   
  Alavuden Urheilijat  30.23                 
Sohneel Mandpe  2004    285          33.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.49                 
Mikko Karjalainen  2004    267          33.85   
  Kokkolan Uimaseura  32.35                 
Johannes Laihorinne  2003    252          34.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  35.91                 
Visa Nissinen  2004    247          34.73   
  Kokkolan Uimaseura  34.75                 
Roope Oijennus  2003    239          35.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  33.94                 
Akseli Klutas  2004    201          37.17   
  Seinäjoen Uimarit-58  36.82                 
10  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    198          37.35   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.16                 
11  Rasmus Saarimaa  2004    185          38.25   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.07                 
12  Linus Vuollet  2004    166          39.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.18                 
13  Eskil Halmelinna  2005    151          40.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.46                 
14  Filip Osipov  2003    103          46.49   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Felix Koho  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Iisakki Laihorinne  2003              DSQ  25m 
  Seinäjoen Uimarit-58  39.21                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Totti Laukkala  2004              DSQ  maaliin tullessa 
  Seinäjoen Uimarit-58  38.25                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Ylipelkonen  2000    546          26.66   
  Seinäjoen Uimarit-58  26.89                 
Juho Porkkala  2001    498          27.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  26.71                 
Jesse Anttila  2002    485          27.74   
  Kokkolan Uimaseura  27.36                 
Hugo Mattola  2001    442          28.60   
  Kokkolan Uimaseura  28.65                 
Elias Nurmi  2001    389          29.86   
  Alavuden Urheilijat  29.48                 
Tuukka Pekkanen  2002    383          30.01   
  Keuruun Toverit  29.82                 
Frans Ekstrand  2002    359          30.66   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  30.30                 
Miro Nurmela  2002    298          32.63   
  Seinäjoen Uimarit-58  31.98                 
Antti Ahola  2001    246          34.76   
  Lapuan Virkiä  34.33                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  13:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner