2020-02-20   19:23:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Paisuntakrooloot 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Paisuntakrooloot 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  11:35   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vus Rollo Jr Kilpa  2009    151          2:56.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:52.18                 
  Laura Björkstrand  2009      42.10        42.10   
  Emma Hertsbacka  2010      45.81        1:27.91   
  Jenni Ilonen  2009      46.69        2:14.60   
  Lina Koivulahti  2009      41.63        2:56.23   
                     
Vus Joukkue 8  2009    143          2:59.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:04.38                 
  Alma Jämsä  2011      45.68        45.68   
  Tilde Rönnholm  2009      45.80        1:31.48   
  Seela Ristimäki  2010      44.76        2:16.24   
  Siiri Lintala  2009      43.16        2:59.40   
                     
Seui 2R  2009    134          3:03.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:21.07                 
  Fanny Laiho  2010      43.66        43.66   
  Emma Henriika Nurmela  2009      44.51        1:28.17   
  Neea Risku  2011      53.93        2:22.10   
  Kerttu Ylinen  2009      41.00        3:03.10   
                     
Vus Joukkue 9  2009    93          3:27.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:34.04                 
  Meja Riska  2009      46.91        46.91   
  Molly Riska  2011      48.93        1:35.84   
  Tilda-Maria Paschinsky  2009      57.65        2:33.49   
  Isabelle Fellman  2009      53.73        3:27.22   
                     
Vus Joukkue 10  2009              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vus Ikm Jr  2006    396          2:07.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:06.30                 
  Fia Stenman  2006      31.40        31.40   
  Anni Turunen  2006      32.03        1:03.43   
  Ellen Williamsson  2006      35.12        1:38.55   
  Anni Kärkkäinen  2006      29.23        2:07.78   
                     
Vieskan Uimarit  2006    366          2:11.20   
  Vieskan Uimarit  2:14.74                 
  Tilda Saarela  2006      34.73        34.73   
  Noora-Maria Linna  2006      32.07        1:06.80   
  Peppi Ojakippola  2006      1:04.40        2:11.20   
  Riialiina Kiljala  2008              2:11.20   
                     
Vus Rollo 1  2007    338          2:14.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:15.27                 
  Siiri Rantala  2007      33.44        33.44   
  Tiia Reini  2007      35.79        1:09.23   
  Aina Keiski  2007      33.77        1:43.00   
  Joanna Högback  2007      31.75        2:14.75   
                     
Keuruun Toverit  2007    232          2:32.81   
  Keuruun Toverit                   
  Milja Laakkonen  2007      34.80        34.80   
  Tyyne Tuomi  2007      38.49        1:13.29   
  Anna Kovanen  2007      41.32        1:54.61   
  Maija Ollikainen  2007      38.20        2:32.81   
                     
Seui 1R  2008    220          2:35.47   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:39.05                 
  Helmi Koivisto  2009      40.16        40.16   
  Siiri Nivukoski  2008      40.14        1:20.30   
  Julia Luomakortes  2008      38.86        1:59.16   
  Albertiina Kotkaniemi  2008      36.31        2:35.47   
                     
Seui 2R_13  2008    184          2:44.91   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:52.53                 
  Peppi Lintilä  2008      39.98        39.98   
  Aada Vataja  2008      41.77        1:21.75   
  Nenne Maaria Johanna Lanamäki  2008      42.69        2:04.44   
  Liina Ylinen  2008      40.47        2:44.91   
                     
Seui 3B 2  2006    184          2:45.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:53.86                 
  Sohvi Kiviluoma  2006      38.36        38.36   
  Siiri Kaatikko  2007      44.13        1:22.49   
  Nina Kinnunen  2007      9.90        1:32.39   
  Mai Hirvilammi  2008      1:12.66        2:45.05   
                     
Ik Tytöt 1  2008    151          2:56.08   
  Ilmajoen Kisailijat  3:13.02                 
  Anna Korpi  2008      39.95        39.95   
  Vilma Luomaranta  2009      49.59        1:29.54   
  Vilma Latvala  2011      44.15        2:13.69   
  Lilja Latvala  2008      42.39        2:56.08   
                     
Seui 3R  2008    131          3:04.61   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:18.23                 
  Emilia Syrjä  2009      48.46        48.46   
  Minea Kangas  2009      43.73        1:32.19   
  Enni Kataja  2009      47.44        2:19.63   
  Oona Alanko  2008      44.98        3:04.61   
                     
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vus Nsm 1  2001    568          1:53.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:55.13                 
  Milla Laiteenmäki  2001      29.33        29.33   
  Emma Haglund  2003      28.07        57.40   
  Petra Kivi  2003      27.50        1:24.90   
  Jenny Grangärd  2003      28.46        1:53.36   
                     
Kokkolan Uimaseura Musta  2001    560          1:53.91   
  Kokkolan Uimaseura  1:55.36                 
  Emilia Härkönen  2001      29.55        29.55   
  Henna Känsäkangas  2004      28.37        57.92   
  Liina Salin  2002      28.18        1:26.10   
  Wilma Lakanen  2003      27.81        1:53.91   
                     
Kokkolan Uimaseura Sininen  2004    549          1:54.66   
  Kokkolan Uimaseura  1:57.49                 
  Tuulia Harju  2005      28.56        28.56   
  Milja Lahtinen  1999      29.34        57.90   
  Sofia Nurkkala  2004      29.18        1:27.08   
  Teea Jestoi  2005      27.58        1:54.66   
                     
Ikm Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll S  2004    509          1:57.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:04.96                 
  Matilda Holmlund  2005      29.41        29.41   
  Tilde Löfqvist  2004      29.98        59.39   
  Enni Kinnunen  2005      29.09        1:28.48   
  Viivi Lehtonen  2004      29.08        1:57.56   
                     
Ikm Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2003    484          1:59.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:00.33                 
  Gitta Nukala  2004      29.44        29.44   
  Laura Sofia Oksakari  2005      29.51        58.95   
  Siiri Tiilikka  2004      31.02        1:29.97   
  Veera Varsanpää  2004      29.57        1:59.54   
                     
Vus Nsm 2  2003    441          2:03.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:05.07                 
  Ella Hulkki  2004      29.85        29.85   
  Aino Jerohin  2003      31.64        1:01.49   
  Anniina Haarala  2004      31.28        1:32.77   
  Viivi Kylkisalo  2004      30.53        2:03.30   
                     
Kokkolan Uimaseura Valkoinen  2001    412          2:06.20   
  Kokkolan Uimaseura  2:06.96                 
  Salla-Maaria Kauppinen  2002      31.15        31.15   
  Emilia Kivelä  2003      32.89        1:04.04   
  Olivia Kivelä  2006      32.29        1:36.33   
  Alina Kangas  2005      29.87        2:06.20   
                     
Ikm Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2004    390          2:08.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:11.35                 
  Inger Isaksen  2005      32.45        32.45   
  Ida Ekebohm  2005      31.65        1:04.10   
  Iida-Isabella Pakka  2004      32.34        1:36.44   
  Emma Lång  2004      32.08        2:08.52   
                     
Alavuden Urheilijat  2002    366          2:11.24   
  Alavuden Urheilijat  2:08.00                 
  Roosa Rinta-Aho  2004      33.38        33.38   
  Sofia Runnakko  2002      33.60        1:06.98   
  Senni Eklund  2003      32.18        1:39.16   
  Siina Eklund  2004      32.08        2:11.24   
                     
10  Vaajakosken Uimaseura  2002    312          2:18.45   
  Vaajakosken Uimaseura  2:16.09                 
  Elsa Parikka  2002      31.52        31.52   
  Julia Järvelin  2003      33.72        1:05.24   
  Anni Sivonen  2006      36.90        1:42.14   
  Emma Rovio  2006      36.31        2:18.45   
                     
11  Ik Tytöt 2  2004    249          2:29.18   
  Ilmajoen Kisailijat  2:31.46                 
  Eeva Luomaranta  2007      37.75        37.75   
  Marika Thors  2007      42.23        1:19.98   
  Venla Päivärinta  2008      35.56        1:55.54   
  Elsa Päivärinta  2004      33.64        2:29.18   
                     
12  Seui 3A  2004    236          2:31.78   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:31.74                 
  Fanny Granvik  2004      36.87        36.87   
  Sanni Porkkala  2004      39.15        1:16.02   
  Elviira Kotkaniemi  2005      38.83        1:54.85   
  Aliisa Rintakoski  2004      36.93        2:31.78   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  11:35 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Paisuntakrooloot 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  11:48   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vus-Vss Supernopeet  2008    170          2:29.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:37.35                 
  Konstantinos Karagiannis  2009      37.11        37.11   
  Eemeli Nygård  2008      43.41        1:20.52   
  Frej Kaslin  2008      35.77        1:56.29   
  Veikka Turunen  2008      32.80        2:29.09   
                     
Seui 1R 2  2008    159          2:32.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:37.63                 
  Luka Hemminki  2008      37.66        37.66   
  Topias Myllykoski  2008      41.40        1:19.06   
  Wili Laiho  2008      38.56        1:57.62   
  Oskari Juntti  2008      34.62        2:32.24   
                     
Vus Rollo Jr Kilpa  2008    109          2:52.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:51.30                 
  Anton Qvisén  2009      42.22        42.22   
  Matvej Ustimenko  2008      43.44        1:25.66   
  Michail Angelos Karagiannis  2009      42.51        2:08.17   
  Teppo Turtiainen  2008      44.44        2:52.61   
                     
Vus Rollo Jr Kilpa 2  2008    80          3:11.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Alfons Vuollet  2010      49.03        49.03   
  Carl-Victor Tidström  2010      44.98        1:34.01   
  Lukas Friman  2008      49.03        2:23.04   
  Samu Jokinen  2008      48.45        3:11.49   
                     
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vus Ikm 1  2005    346          1:57.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Lucas Lydman  2005      26.74        26.74   
  Adrian Kaslin  2005      32.18        58.92   
  Adam Björkstrand  2005      29.27        1:28.19   
  Salomo Pihlaja  2005      29.45        1:57.64   
                     
Vus Ikm 2  2005    276          2:06.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:12.33                 
  Roy Nukala  2005      32.60        32.60   
  Viljo Varsanpää  2006      31.07        1:03.67   
  Konsta Joensuu  2005      32.05        1:35.72   
  Ilari Hatunen  2006      31.12        2:06.84   
                     
Seui 1R 1  2006    238          2:13.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:14.10                 
  Oskari Tavast  2007      35.14        35.14   
  Rasmus Kekola  2006      34.77        1:09.91   
  Lauri Jumppanen  2007      33.37        1:43.28   
  Andras Galos  2006      29.87        2:13.15   
                     
Vus Rollo Kilpa - Mursut  2007    113          2:50.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:56.75                 
  Aaron Palomäki  2007      49.63        49.63   
  Iivari Launonen  2007      39.72        1:29.35   
  Vili Lahtinen  2007      44.59        2:13.94   
  Konsta Toiviainen  2007      36.44        2:50.38   
                     
Seui 2R  2007    106          2:54.48   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:02.29                 
  Patrik Ollila  2007      42.49        42.49   
  Eino Hirvilammi  2010      47.11        1:29.60   
  Johannes Nikko  2009      46.68        2:16.28   
  Topias Ruuska  2009      38.20        2:54.48   
                     
Seui 3R  2006    81          3:10.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:24.24                 
  Justus Saarimaa  2007      46.73        46.73   
  Seeti Uusi-Panula  2007      49.87        1:36.60   
  Rasmus Lintilä  2009      47.28        2:23.88   
  Miko Niemelä  2009      46.48        3:10.36   
                     
Keuruun Toverit  2006              DSQ  50m 
  Keuruun Toverit  2:23.20                 
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Vus Rollo Kilpa - Ihmiset  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:08.56                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vus-Vss Nsm  2001    527          1:42.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:44.09                 
  Juuso Syrjälä  2001      26.79        26.79   
  Filip Jåfs  2004      25.16        51.95   
  Joonas Järvi  2002      25.68        1:17.63   
  Robin Söderholm  2002      24.59        1:42.22   
                     
Seui 1  2000    504          1:43.77   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:43.74                 
  Juho Porkkala  2001      26.10        26.10   
  Jere Kekola  2000      25.30        51.40   
  Elmeri Aho  2004      27.41        1:18.81   
  Tuomas Ylipelkonen  2000      24.96        1:43.77   
                     
Kokkolan Uimaseura Musta  2001    443          1:48.31   
  Kokkolan Uimaseura  1:49.05                 
  Hugo Mattola  2001      26.21        26.21   
  Lassi Lahtinen  2004      30.35        56.56   
  Teppo Jestoi  2003      27.07        1:23.63   
  Jesse Anttila  2002      24.68        1:48.31   
                     
Seui 2  2002    429          1:49.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:52.65                 
  Mikael Nurmela  2002      26.96        26.96   
  Eeli Hanka  2003      27.67        54.63   
  Miro Nurmela  2002      26.53        1:21.16   
  Kalle Juupaluoma  2002      28.34        1:49.50   
                     
Seui 3A 1  2002    278          2:06.41   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:02.25                 
  Iisakki Laihorinne  2003      31.76        31.76   
  Akseli Klutas  2004      32.00        1:03.76   
  Rasmus Saarimaa  2004      32.72        1:36.48   
  Johannes Laihorinne  2003      29.93        2:06.41   
                     
Seui 3A 2  2004    210          2:18.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:13.94                 
  Totti Laukkala  2004      33.13        33.13   
  Filip Osipov  2003      37.34        1:10.47   
  Arttu Syrjä  2005      35.11        1:45.58   
  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004      33.22        2:18.80   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  11:48 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Paisuntakrooloot 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  11:36   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Tieaho  2008    275  40.05  1:23.17  2:07.47    2:49.73   
  Nokian Pyry  2:55.45                 
                     
Albertiina Kotkaniemi  2008    274  37.96  1:21.33  2:06.84    2:49.92   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:54.59                 
                     
Nana Murtomäki  2008    236  38.56  1:24.19  2:11.54    2:58.52   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:55.62                 
                     
Selma Laukkanen  2008    205  41.17  1:29.06  2:19.55    3:07.23   
  Alavuden Urheilijat  3:08.71                 
                     
Venla Päivärinta  2008    189  42.19  1:31.63  2:23.11    3:12.28   
  Ilmajoen Kisailijat  3:22.33                 
                     
Julia Luomakortes  2008    184  41.50  1:32.31  2:24.15    3:13.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:14.77                 
                     
Selma Kipponen  2008    177  43.53  1:33.91  2:25.51    3:16.56   
  Keuruun Toverit  3:27.57                 
                     
Aino Jämsä  2008    153  46.26  1:39.68  2:33.81    3:26.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:24.80                 
                     
Anna Korpi  2008    153  49.20  1:42.31  2:35.82    3:26.39   
  Ilmajoen Kisailijat  3:28.84                 
                     
10  Lilja Latvala  2008    146  49.20  1:43.16  2:36.86    3:29.66   
  Ilmajoen Kisailijat  3:25.31                 
                     
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Kärkkäinen  2006    503  33.12  1:09.00  1:45.08    2:18.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:27.85                 
                     
Noora-Maria Linna  2006    403  35.05  1:13.43  1:52.40    2:29.48   
  Vieskan Uimarit  2:38.47                 
                     
Amanda Lång  2006    342  36.86  1:17.01  1:57.93    2:37.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:40.54                 
                     
Olivia Kivelä  2006    316  37.37  1:19.28  2:02.98    2:42.05   
  Kokkolan Uimaseura  2:47.84                 
                     
Pinja Pakkanen  2006    256  38.27  1:23.88  2:09.97    2:53.72   
  Kankaanpään Uimarit  3:02.79                 
                     
Tyyne Tuomi  2007    190  43.93  1:33.13  2:22.86    3:11.82   
  Keuruun Toverit                   
                     
Mariana Mäki  2006    187  43.72  1:33.37  2:24.61    3:12.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:18.27                 
                     
Elsa Rantatalo  2006    166  43.85  1:35.79  2:29.06    3:20.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:37.43                 
                     
Ellinor Ollikainen  2006    159  45.06  1:38.49  2:33.55    3:23.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Eeva Finnilä  2006              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:44.85                 
  SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan               
                     
Laura Koskela  2006              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:47.64                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matilda Holmlund  2005    497  32.80  1:09.44  1:44.79    2:19.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:26.06                 
                     
Pirita Hautala  2004    492  31.62  1:06.82  1:43.70    2:19.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:16.69                 
                     
Teea Jestoi  2005    488  32.81  1:07.95  1:44.52    2:20.21   
  Kokkolan Uimaseura  2:20.61                 
                     
Veera Varsanpää  2004    463  33.00  1:09.41  1:46.68    2:22.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:25.76                 
                     
Laura Sofia Oksakari  2005    449  32.93  1:09.65  1:47.37    2:24.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:24.19                 
                     
Tuulia Harju  2005    446  32.54  1:10.09  1:48.05    2:24.48   
  Kokkolan Uimaseura  2:24.93                 
                     
Noora Kekola  2004    444  32.70  1:09.02  1:46.49    2:24.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:28.10                 
                     
Aamu Knuuttila  2004    433  32.44  1:09.03  1:47.33    2:25.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:26.42                 
                     
Ida Ekebohm  2005    398  34.24  1:11.44  1:50.80    2:30.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:27.85                 
                     
10  Viivi Nurmela  2004    351  35.16  1:14.61  1:56.08    2:36.54   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:28.55                 
                     
11  Emma Lång  2004    338  36.03  1:16.15  1:57.42    2:38.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:52.06                 
                     
12  Iida-Isabella Pakka  2004    337  36.30  1:16.16  1:57.12    2:38.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:41.02                 
                     
13  Jenna Korpilahti  2005    333  36.82  1:17.01  1:59.65    2:39.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.95                 
                     
14  Oosa Paavola  2005    299  36.99  1:20.41  2:04.14    2:45.12   
  Kokkolan Uimaseura  2:46.75                 
                     
15  Jonna Känsäkangas  2004    295  37.28  1:19.91  2:03.45    2:45.71   
  Kokkolan Uimaseura  2:44.34                 
                     
16  Jenna Päivärinta  2005    288  37.44  1:20.42  2:03.43    2:47.04   
  Kokkolan Uimaseura  2:55.76                 
                     
17  Roosa Rinta-Aho  2004    287  38.65  1:23.00  2:07.07    2:47.33   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
18  Hanna Eveliina Hietanen  2005    285  38.54  1:22.01  2:07.13    2:47.63   
  Lapuan Virkiä  2:52.60                 
                     
19  Aliisa Rintakoski  2004    237  41.36  1:28.11  2:15.63    2:58.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:00.24                 
                     
20  Fanny Granvik  2004    222  38.55  1:25.25  2:15.17    3:02.12   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:05.50                 
                     
21  Elviira Kotkaniemi  2005    218  41.84  1:29.16  2:16.98    3:03.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:02.24                 
                     
22  Sanni Porkkala  2004    199  42.41  1:30.18  2:20.22    3:09.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:03.11                 
                     
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Kivi  2003    610  30.83  1:04.27  1:37.66    2:10.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:10.96                 
                     
Liina Salin  2002    558  31.22  1:05.02  1:39.61    2:14.06   
  Kokkolan Uimaseura  2:11.62                 
                     
Juliana Niinisalo  2002    494  31.31  1:04.82  1:41.12    2:19.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:13.05                 
                     
Annukka Jouppila  2003    458  32.56  1:08.83  1:46.39    2:23.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:28.60                 
                     
Emma Mustonen  2002    410  32.89  1:10.83  1:50.91    2:28.61   
  Lapuan Virkiä  2:32.76                 
                     
Ninni Eriksson  2003    398  33.31  1:10.88  1:50.46    2:30.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:23.88                 
                     
Emilia Kivelä  2003    271  38.35  1:22.77  2:08.34    2:50.54   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  11:36 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Paisuntakrooloot 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  11:37   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Turunen  2008    219  39.64  1:21.99  2:05.57    2:44.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:41.83                 
                     
Oskari Juntti  2008    173  40.27  1:27.57  2:16.08    2:58.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:01.47                 
                     
Nicky Rajala  2007    168  40.57  1:27.83  2:15.52    3:00.03   
  Kokkolan Uimaseura  3:02.74                 
                     
Wili Laiho  2008    150  40.77  1:28.01  2:18.26    3:06.85   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:10.73                 
                     
Aapo Ponsiluoma  2007    145  41.87  1:30.99  2:21.72    3:08.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:08.95                 
                     
Luka Hemminki  2008    138  43.73  1:33.21  2:23.92    3:12.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:13.46                 
                     
Lassi Jouppila  2008              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:07.81                 
                     
Victor Nykvist  2007              DNS   
  Simmis Grani  3:37.75                 
                     
Elmeri Sieppi  2007              DSQ  50m 
  Keuruun Toverit                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lucas Lydman  2005    440  29.04  1:02.30  1:37.03    2:10.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:18.20                 
                     
Lauri Korpi  2006    312  33.51  1:10.82  1:49.61    2:26.50   
  Ilmajoen Kisailijat  2:32.20                 
                     
Kaapo Laaja  2006    288  34.08  1:12.46  1:51.87    2:30.30   
  Keuruun Toverit  2:39.28                 
                     
Eskil Halmelinna  2005    224  38.54  1:19.96  2:03.46    2:43.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:47.62                 
                     
Onni Toiviainen  2005    207  38.44  1:22.76  2:07.57    2:47.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Arttu Syrjä  2005    185  39.89  1:23.98  2:09.55    2:54.33   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:02.14                 
                     
Felix Koho  2005    134  40.89  1:29.58  2:21.77    3:13.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:14.57                 
                     
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alex Lydman  2003    550  28.12  59.09  1:30.36    2:01.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:54.08                 
                     
Filip Jåfs  2004    485  28.26  1:00.20  1:33.34    2:06.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:06.35                 
                     
Elmeri Aho  2004    439  29.19  1:01.43  1:35.74    2:10.71   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:05.76                 
                     
Matias Pikkala  2004    332  32.64  1:10.02  1:47.12    2:23.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:21.19                 
                     
Visa Nissinen  2004    310  33.94  1:11.83  1:50.56    2:26.76   
  Kokkolan Uimaseura  2:39.33                 
                     
Alex Koskela  2004    280  34.96  1:13.40  1:53.36    2:31.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.88                 
                     
Roope Oijennus  2003    276  32.71  1:10.46  1:51.10    2:32.61   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:29.35                 
                     
Sohneel Mandpe  2004    249  34.13  1:13.86  1:56.53    2:37.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:32.77                 
                     
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:43.73                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Robin Söderholm  2002    549  27.93  58.85  1:30.58    2:01.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:56.42                 
                     
Joonas Järvi  2002    540  28.16  59.39  1:30.61    2:01.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:02.52                 
                     
Juho Porkkala  2001    534  28.78  59.62  1:31.47    2:02.44   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:56.79                 
                     
Tuukka Pekkanen  2002    443  29.01  1:02.12  1:36.87    2:10.29   
  Keuruun Toverit  2:11.24                 
                     
Hugo Mattola  2001    422  29.63  1:03.20  1:38.34    2:12.45   
  Kokkolan Uimaseura  2:10.87                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    367  31.31  1:06.52  1:42.65    2:18.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:08.77                 
                     
Kalle Juupaluoma  2002    359  30.25  1:04.44  1:41.79    2:19.78   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  11:37 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Paisuntakrooloot 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  11:53   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 7 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Adalmiina Nikko  2012    12          1:38.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:07.30                 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 8 - 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iina Tieaho  2010    171          41.31   
  Nokian Pyry  41.00                 
Emma Hertsbacka  2010    147          43.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.80                 
Seela Ristimäki  2010    142          43.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.78                 
Fanny Laiho  2010    126          45.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.11                 
Alma Jämsä  2011    121          46.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.81                 
Molly Riska  2011    105          48.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.17                 
Senni Kaatikko  2010    87          51.64   
  Seinäjoen Uimarit-58  56.18                 
Neea Risku  2011    79          53.31   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.32                 
Sofia Catargiu  2010    64          57.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  56.40                 
10  Vilma Latvala  2011    61          58.06   
  Ilmajoen Kisailijat  1:00.88                 
11  Aada Hyyryläinen  2010    58          59.06   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:07.69                 
12  Linnea Lemberg  2011    49          1:02.58   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.53                 
13  Rebekka Pöyry  2011    45          1:04.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:05.33                 
14  Helmi Kataja  2011    37          1:08.33   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
15  Serafiia Kotkaniemi  2011    36          1:09.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:10.02                 
16  Alviina Kotkaniemi  2011    35          1:09.46   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.15                 
17  Saara Puutio  2010    28          1:14.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008    419          30.64   
  Vieskan Uimarit  30.20                 
Joanna Högback  2007    378          31.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.07                 
Peppi Lehtinen  2007    367          32.01   
  Kankaanpään Uimarit  32.67                 
Aina Keiski  2007    320          33.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.54                 
Elli Isometsä  2007    304          34.07   
  Kankaanpään Uimarit  33.26                 
Siiri Rantala  2007    302          34.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.93                 
Aada Antila  2007    280          35.04   
  Lapuan Virkiä  33.75                 
Kristina Helsing  2007    273          35.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.73                 
Tiia Reini  2007    258          36.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.30                 
10  Eeva Luomaranta  2007    244          36.67   
  Ilmajoen Kisailijat  36.04                 
11  Selma Laukkanen  2008    236          37.07   
  Alavuden Urheilijat  37.24                 
12  Milena Elomaa  2008    223          37.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.66                 
13  Minea Kynnäs  2007    201          39.11   
  Kokkolan Uimaseura  38.45                 
14  Lizette Jakobsson  2007    199          39.27   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
15  Senja Pakkanen  2008    191          39.80   
  Kankaanpään Uimarit  39.15                 
16  Arina Karasonova  2007    186          40.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.92                 
17  Krista Pajula  2008    185          40.23   
  Kankaanpään Uimarit  40.08                 
18  Siiri Saartenoja  2007    182          40.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.75                 
19  Kaisa Hakala  2008    179          40.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.26                 
20  Lina Koivulahti  2009    171          41.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.52                 
21  Lilja Latvala  2008    169          41.47   
  Ilmajoen Kisailijat  41.23                 
22  Laura Björkstrand  2009    167          41.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.73                 
23  Anna Kovanen  2007    166          41.71   
  Keuruun Toverit                   
24  Liina Ylinen  2008    164          41.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.08                 
25  Peppi Lintilä  2008    164          41.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.66                 
26  Aada Vataja  2008    163          41.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.39                 
27  Iia Tikka  2009    156          42.57   
  Haapajärven Kiilat  40.20                 
28  Nenne Maaria Johanna Lanamäki  2008    155          42.60   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.45                 
29  Sanni Sirén  2007    154          42.71   
  Lapuan Virkiä  40.96                 
30  Siiri Lintala  2009    151          43.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.26                 
31  Emma Henriika Nurmela  2009    139          44.18   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.02                 
32  Tilde Rönnholm  2009    130          45.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.77                 
33  Jenni Ilonen  2009    124          45.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.37                 
34  Jenna Liimatainen  2007    123          46.02   
  Haapajärven Kiilat  46.58                 
35  Meja Riska  2009    117          46.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.36                 
36  Mai Hirvilammi  2008    114          47.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.18                 
37  Irmeli Kitinoja  2008    112          47.44   
  Lapuan Virkiä  44.03                 
38  Nelli Niemi  2009    89          51.19   
  Haapajärven Kiilat  47.65                 
39  Ester Pöyry  2009    85          51.98   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.80                 
40  Emmy Tolonen  2009    78          53.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.87                 
41  Nella Rönnholm  2008    71          55.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  58.79                 
42  Alisha Kubal  2009    69          55.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
43  Tilda-Maria Paschinsky  2009    67          56.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.64                 
44  Aava Alavillamo  2009    61          58.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.83                 
45  Nora Försti  2008    47          1:03.23   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:08.73                 
46  Lotta Laurila  2009    42          1:05.87   
  Haapajärven Kiilat  1:02.28                 
47  Ronja Rahkonen  2009    30          1:13.75   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Annika Lehtimäki  2008              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.05                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kerttu Ylinen  2009              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  41.70                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Gitta Nukala  2004    496          28.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.19                 
Sofia Nurkkala  2004    484          29.20   
  Kokkolan Uimaseura  29.30                 
Alina Kangas  2005    413          30.79   
  Kokkolan Uimaseura  30.83                 
Jaana Nevala  2005    374          31.80   
  Vieskan Uimarit  31.19                 
Laura Koskela  2006    355          32.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  32.71                 
Siina Eklund  2004    344          32.72   
  Alavuden Urheilijat  31.52                 
Veera Hautamäki  2005    310          33.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.77                 
Elin Thodin  2005    307          33.97   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  34.52                 
Ellen Arvo  2005    306          34.01   
  Kokkolan Uimaseura  34.46                 
10  Tilda Saarela  2006    279          35.07   
  Vieskan Uimarit  35.53                 
11  Nelly Eriksson  2006    276          35.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.01                 
12  Peppi Ojakippola  2006    272          35.38   
  Vieskan Uimarit  34.26                 
13  Aino Kankaanpää  2005    270          35.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.43                 
14  Emma Rovio  2006    241          36.81   
  Vaajakosken Uimaseura  36.75                 
15  Vilja Kara  2005    226          37.62   
  Lapuan Virkiä  36.93                 
16  Anna Villför  2004    223          37.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.14                 
17  Ida Enberg  2004    216          38.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.10                 
18  Essi Kaattari  2005    210          38.54   
  Keuruun Toverit  38.70                 
19  Anja Stephens  2006    160          42.18   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
20  Oona Hollström  2006    153          42.83   
  Keuruun Toverit  41.78                 
21  Nella Arosarka  2005    138          44.29   
  Lapuan Virkiä  42.92                 
22  Neela Hiekka  2006    125          45.82   
  Kokkolan Uimaseura  45.99                 
23  Daniela Rönnqvist  2006    123          46.06   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Haglund  2003    512          28.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27.96                 
Wilma Lakanen  2003    504          28.81   
  Kokkolan Uimaseura  28.49                 
Emilia Härkönen  2001    465          29.59   
  Kokkolan Uimaseura  28.70                 
Milja Lahtinen  1999    430          30.36   
  Kokkolan Uimaseura  29.39                 
Elsa Parikka  2002    421          30.58   
  Vaajakosken Uimaseura  31.14                 
Lise Strandberg  2003    420          30.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.25                 
Maisa Berg  2003    413          30.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.69                 
Sara Ikonen  2002    399          31.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.40                 
Maija Björkholm  2003    392          31.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.71                 
10  Salla-Maaria Kauppinen  2002    384          31.52   
  Kokkolan Uimaseura  30.90                 
11  Senni Eklund  2003    353          32.43   
  Alavuden Urheilijat  32.37                 
12  Sofia Runnakko  2002    297          34.33   
  Alavuden Urheilijat  33.44                 
13  Julia Järvelin  2003    283          34.91   
  Vaajakosken Uimaseura  34.19                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  11:53 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Paisuntakrooloot 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:06   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Reko Asp  2011    55          53.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:01.10                 
Jaakko Porkkala  2011    21          1:12.32   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.85                 
Sisu Ylikangas  2011    20          1:13.48   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:30.07                 
Peetu Salmenkangas  2011    15          1:21.10   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konstantinos Karagiannis  2009    152          37.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.67                 
Topias Ruuska  2009    133          39.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.57                 
Carl-Victor Tidström  2010    112          42.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.68                 
Michail Angelos Karagiannis  2009    110          42.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.36                 
Anton Qvisén  2009    109          42.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.08                 
Johannes Ventsas  2009    81          46.73   
  Seinäjoen Uimarit-58  50.21                 
Johannes Nikko  2009    73          48.26   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.75                 
Lenni Salmenkangas  2009    71          48.71   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.31                 
Emil Jungner  2010    69          49.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Tatu Korpi-Halkola  2009    69          49.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  58.31                 
11  Alfons Vuollet  2010    67          49.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.27                 
12  Eino Hirvilammi  2010    60          51.47   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.55                 
13  Paavo Jokiranta  2010    48          55.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  56.32                 
14  Elias Kärkkäinen  2009    35          1:01.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.25                 
15  Niilo Viitala  2010    18          1:16.57   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Aleksi Kentta  2009              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Andras Galos  2006    296          30.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  30.70                 
Samu Herronen  2007    281          30.93   
  Kokkolan Uimaseura  30.50                 
Ilari Hatunen  2006    269          31.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.60                 
Torsti Saarela  2006    246          32.31   
  Vieskan Uimarit  31.90                 
Ivar Eklund  2006    194          34.98   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  35.76                 
Kasper Ikonen  2007    191          35.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.17                 
Erik Kotanen  2006    190          35.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.45                 
Konsta Toiviainen  2007    178          35.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.23                 
Aapo Kipponen  2006    173          36.31   
  Keuruun Toverit  35.80                 
10  Hannes Strömbäck  2007    166          36.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.10                 
11  Miro Knuutila  2008    164          36.97   
  Vieskan Uimarit  35.39                 
12  Aatu Jämsä  2006    162          37.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.73                 
13  Iivari Launonen  2007    146          38.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.63                 
14  Oliver Sieppi  2007    144          38.63   
  Keuruun Toverit  39.15                 
15  Oskar Söderlund  2007    137          39.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.92                 
16  Veka Arosarka  2007    125          40.43   
  Lapuan Virkiä  40.14                 
17  Matvej Ustimenko  2008    122          40.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.77                 
18  Patrik Ollila  2007    111          42.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.83                 
19  Teppo Turtiainen  2008    109          42.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.09                 
20  Jonatan Jakobsson  2007    102          43.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.56                 
21  Eemeli Nygård  2008    97          44.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.04                 
22  Leevi Keppo  2006    87          45.65   
  Lapuan Virkiä  46.48                 
23  Vili Lahtinen  2007    86          45.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.23                 
24  Elias Harju  2007    84          46.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.56                 
25  Jere Kilpeläinen  2007    83          46.28   
  Haapajärven Kiilat  47.81                 
26  Valtteri Lahtinen  2007    82          46.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.27                 
27  Aatu Jaakonaho  2008    76          47.63   
  Haapajärven Kiilat  45.10                 
28  Lukas Friman  2008    73          48.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.48                 
29  Samu Jokinen  2008    71          48.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
30  Olli Korvakangas  2008    61          51.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.58                 
31  Aaron Palomäki  2007    52          54.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.36                 
32  Johannes Haukkala  2007    44          57.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.74                 
Adam Westeråker  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.99                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alex Lydman  2003    489          25.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27.56                 
Teppo Jestoi  2003    395          27.60   
  Kokkolan Uimaseura  27.17                 
Joona Kinnunen  2004    347          28.83   
  Alavuden Urheilijat  28.74                 
Sohneel Mandpe  2004    312          29.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.26                 
Nikita Semach  2005    296          30.39   
  Swimming Jyväskylä  28.92                 
Johannes Laihorinne  2003    293          30.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  30.36                 
Roni Hägen  2003    273          31.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.96                 
Iisakki Laihorinne  2003    270          31.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  31.50                 
Mikko Karjalainen  2004    269          31.36   
  Kokkolan Uimaseura  30.77                 
10  Roy Nukala  2005    267          31.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.84                 
11  Akseli Klutas  2004    259          31.77   
  Seinäjoen Uimarit-58  32.06                 
12  Rasmus Saarimaa  2004    257          31.83   
  Seinäjoen Uimarit-58  31.48                 
13  Matias Ylipelkonen  2003    249          32.19   
  Seinäjoen Uimarit-58  32.38                 
14  Totti Laukkala  2004    238          32.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  33.98                 
15  Linus Vuollet  2004    216          33.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.55                 
16  Filip Osipov  2003    177          36.06   
  Seinäjoen Uimarit-58  36.02                 
17  Ilari Raninen  2004    137          39.28   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
18  Rasmus Nylander  2005    60          51.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.74                 
Riku Määttälä  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  30.27                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Ylipelkonen  2000    530          25.03   
  Seinäjoen Uimarit-58  25.10                 
Jere Kekola  2000    509          25.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  25.12                 
Miro Nurmela  2002    413          27.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  27.01                 
Elias Nurmi  2001    412          27.21   
  Alavuden Urheilijat  26.43                 
Antti Ahola  2001    360          28.46   
  Lapuan Virkiä  28.41                 
Frans Ekstrand  2002    349          28.76   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  28.11                 
Kalle Juupaluoma  2002    333          29.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.98                 
Jarmo Rovio  1975    293          30.49   
  Vaajakosken Uimaseura  29.31                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:06 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Paisuntakrooloot 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:34   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Albertiina Kotkaniemi  2008    229  43.85        1:29.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:30.95                 
                     
Emma Tieaho  2008    212  45.35        1:32.19   
  Nokian Pyry  1:30.78                 
                     
Nana Murtomäki  2008    173  47.03        1:38.75   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:42.36                 
                     
Milena Elomaa  2008    165  48.39        1:40.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.43                 
                     
Krista Pajula  2008    145  49.98        1:44.51   
  Kankaanpään Uimarit  1:49.38                 
                     
Selma Kipponen  2008    140  49.86        1:45.84   
  Keuruun Toverit                   
                     
Lilja Seppä  2008    137  49.83        1:46.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Siiri Nivukoski  2008    136  51.79        1:46.83   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:45.84                 
                     
Aino Jämsä  2008    132  52.68        1:47.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:49.62                 
                     
10  Ada Sainio  2008    123  53.22        1:50.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:53.62                 
                     
11  Liina Ylinen  2008    122  54.43        1:50.78   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:54.22                 
                     
12  Emma Henriika Nurmela  2009    118  54.61        1:52.15   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
13  Peppi Lintilä  2008    106  58.10        1:56.17   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:06.61                 
                     
14  Annika Lehtimäki  2008    99  58.68        1:58.59   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:02.92                 
                     
15  Oona Alanko  2008    78  1:01.73        2:08.60   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
16  Nenne Maaria Johanna Lanamäki  2008    77  1:02.00        2:08.88   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:13.17                 
                     
17  Neea Risku  2011    75  1:02.27        2:10.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:05.84                 
                     
18  Emilia Syrjä  2009    72  1:04.53        2:12.12   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:19.52                 
                     
19  Minea Kangas  2009    66  1:05.94        2:16.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:12.67                 
                     
20  Nora Försti  2008    51  1:10.82        2:28.22   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:29.01                 
                     
Aada Vataja  2008              DSQ  25m 
  Seinäjoen Uimarit-58  1:49.33                 
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Enni Kataja  2009              DSQ  50m, seinätuki 
  Seinäjoen Uimarit-58  1:58.00                 
  SW 10.5 Seisominen altaan pohjassa               
                     
Kaisa Hakala  2008              DSQ  50m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.04                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Kerttu Ylinen  2009              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:47.21                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Turunen  2006    359  37.98        1:17.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.74                 
                     
Ellen Williamsson  2006    292  40.55        1:22.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.62                 
                     
Iina Hulkki  2006    277  41.21        1:24.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.60                 
                     
Eeva Finnilä  2006    258  42.77        1:26.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:30.50                 
                     
Aina Keiski  2007    217  45.15        1:31.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.67                 
                     
Michelle Fellman  2007    213  44.63        1:32.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.39                 
                     
Milja Laakkonen  2007    209  45.42        1:32.60   
  Keuruun Toverit  1:34.50                 
                     
Peppi Ojakippola  2006    209  44.33        1:32.63   
  Vieskan Uimarit  1:29.53                 
                     
Siiri Rantala  2007    205  46.22        1:33.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.89                 
                     
10  Tilda Saarela  2006    205  45.77        1:33.29   
  Vieskan Uimarit  1:34.76                 
                     
11  Elli Isometsä  2007    204  45.28        1:33.38   
  Kankaanpään Uimarit  1:36.54                 
                     
12  Elsi Vedenjuoksu  2007    197  45.62        1:34.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.06                 
                     
13  Laura Koskela  2006    195  46.29        1:34.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:34.26                 
                     
14  Olivia Kivelä  2006    188  46.97        1:35.98   
  Kokkolan Uimaseura  1:37.43                 
                     
15  Tiia Reini  2007    187  46.72        1:36.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.84                 
                     
16  Nina Kinnunen  2007    154  47.90        1:42.63   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:42.10                 
                     
17  Evelina Myllykoski  2006    152  49.45        1:43.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:41.42                 
                     
18  Maija Ollikainen  2007    145  50.70        1:44.62   
  Keuruun Toverit                   
                     
19  Sohvi Kiviluoma  2006    143  51.04        1:45.19   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:44.17                 
                     
20  Siiri Kaatikko  2007    120  54.81        1:51.29   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:00.01                 
                     
21  Marika Thors  2007    91  1:00.10        2:02.12   
  Ilmajoen Kisailijat  2:01.32                 
                     
Aada Antila  2007              DSQ  ei koskenut paneelii 
  Lapuan Virkiä  1:30.50                 
  SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan               
                     
Neela Perälä  2006              DSQ  50m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:15.77                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henna Känsäkangas  2004    473  35.30        1:10.60   
  Kokkolan Uimaseura  1:09.85                 
                     
Ella Hulkki  2004    470  35.07        1:10.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.12                 
                     
Enni Kinnunen  2005    428  34.85        1:12.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.27                 
                     
Aino Ollikainen  2005    416  36.05        1:13.70   
  Keuruun Toverit  1:15.59                 
                     
Vilma Rintala  2005    390  36.93        1:15.28   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.63                 
                     
Viivi Lehtonen  2004    383  36.46        1:15.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.97                 
                     
Veera Varsanpää  2004    376  37.60        1:16.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.47                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    357  37.92        1:17.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.05                 
                     
Siiri Tiilikka  2004    355  38.09        1:17.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.94                 
                     
10  Jaana Nevala  2005    352  37.99        1:17.87   
  Vieskan Uimarit  1:17.19                 
                     
11  Tilde Löfqvist  2004    338  39.11        1:18.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.98                 
                     
12  Anniina Haarala  2004    333  39.02        1:19.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.31                 
                     
13  Viivi Nurmela  2004    329  38.06        1:19.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.72                 
                     
14  Inger Isaksen  2005    324  38.96        1:20.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.16                 
                     
15  Julia Nelimarkka  2004    317  40.04        1:20.65   
  Keuruun Toverit  1:21.06                 
                     
16  Emma Lång  2004    292  40.23        1:22.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.97                 
                     
17  Iida-Isabella Pakka  2004    276  40.93        1:24.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.46                 
                     
18  Ida Ekebohm  2005    272  42.27        1:24.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.18                 
                     
19  Ronya Rajala  2005    224  43.25        1:30.53   
  Kokkolan Uimaseura  1:36.67                 
                     
20  Fanny Granvik  2004    214  44.49        1:31.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:35.85                 
                     
21  Elviira Kotkaniemi  2005    174  47.54        1:38.54   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:35.23                 
                     
22  Ida Enberg  2004    148  50.88        1:43.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.92                 
                     
23  Aino Lähelmä  2005    102  57.18        1:57.59   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:04.20                 
                     
Roosa Rinta-Aho  2004              DSQ  50m 
  Alavuden Urheilijat  1:29.54                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Teea Jestoi  2005              DSQ  maaliin tullessa 
  Kokkolan Uimaseura  1:12.95                 
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liina Salin  2002    569  32.66        1:06.40   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.33                 
                     
Milla Laiteenmäki  2001    465  34.19        1:11.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.07                 
                     
Jenny Grangärd  2003    390  36.85        1:15.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.06                 
                     
Aino Jerohin  2003    327  38.57        1:19.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.87                 
                     
Emma Mustonen  2002    309  38.71        1:21.36   
  Lapuan Virkiä  1:18.34                 
                     
Senni Eklund  2003    264  41.47        1:25.78   
  Alavuden Urheilijat  1:23.32                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:34 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Paisuntakrooloot 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Tavast  2007    149  44.52        1:32.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:30.40                 
                     
Veikka Turunen  2008    134  46.91        1:35.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.61                 
                     
Aapo Ponsiluoma  2007    131  47.80        1:36.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.47                 
                     
Elmeri Sieppi  2007    126  47.45        1:37.49   
  Keuruun Toverit                   
                     
Lauri Jumppanen  2007    124  47.32        1:37.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:36.65                 
                     
Kasper Ikonen  2007    122  48.60        1:38.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.59                 
                     
Jakob-Aleksander Ernits  2007    121  46.15        1:38.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Wili Laiho  2008    115  48.82        1:40.37   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:47.83                 
                     
Lassi Jouppila  2008    114  49.73        1:40.63   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:57.04                 
                     
10  Oskari Juntti  2008    113  49.45        1:41.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:52.91                 
                     
11  Nicky Rajala  2007    110  48.37        1:41.77   
  Kokkolan Uimaseura  1:40.03                 
                     
12  Oliver Sieppi  2007    104  50.08        1:43.80   
  Keuruun Toverit  1:54.21                 
                     
13  Frej Kaslin  2008    99  50.95        1:45.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.62                 
                     
14  Luka Hemminki  2008    82  55.41        1:52.16   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Topias Myllykoski  2008    82  57.97        1:52.19   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:08.22                 
                     
16  Johannes Nikko  2009    72  58.84        1:57.25   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:11.54                 
                     
17  Atte Kiviniemi  2007    70  57.29        1:58.39   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:59.97                 
                     
18  Matias Ahonpää  2008    62  57.33        2:03.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Miko Niemelä  2009    61  1:00.47        2:03.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:09.83                 
                     
20  Rasmus Lintilä  2009    50  1:03.66        2:12.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:09.17                 
                     
20  Seeti Uusi-Panula  2007    50  1:03.55        2:12.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:20.80                 
                     
22  Justus Saarimaa  2007    49  1:03.57        2:12.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:32.95                 
                     
23  Eino Hirvilammi  2010    48  1:05.06        2:14.32   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:10.86                 
                     
Netanel Hong  2007              DSQ  50m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.55                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Semach  2005    311  34.77        1:12.12   
  Swimming Jyväskylä  1:12.60                 
                     
Andras Galos  2006    251  37.76        1:17.46   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.12                 
                     
Adam Björkstrand  2005    249  37.84        1:17.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.75                 
                     
Viljo Varsanpää  2006    223  39.34        1:20.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.60                 
                     
Salomo Pihlaja  2005    221  39.56        1:20.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.20                 
                     
Torsti Saarela  2006    211  40.25        1:22.09   
  Vieskan Uimarit  1:21.99                 
                     
Lauri Korpi  2006    208  41.06        1:22.41   
  Ilmajoen Kisailijat  1:20.51                 
                     
Adrian Kaslin  2005    208  40.66        1:22.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.81                 
                     
Konsta Joensuu  2005    190  41.39        1:25.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.13                 
                     
10  Ivar Eklund  2006    185  41.32        1:25.78   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:23.64                 
                     
11  Rasmus Kekola  2006    146  45.45        1:32.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:38.95                 
                     
12  Arttu Syrjä  2005    136  47.12        1:34.98   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:36.94                 
                     
13  Aapo Kipponen  2006    130  47.98        1:36.37   
  Keuruun Toverit                   
                     
14  Erik Kotanen  2006    119  48.21        1:39.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Aatu Jämsä  2006    115  48.00        1:40.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.23                 
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Oksakari  2003    462  30.85        1:03.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.65                 
                     
Alex Lydman  2003    458  31.00        1:03.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.23                 
                     
Filip Jåfs  2004    387  31.54        1:07.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.09                 
                     
Eeli Hanka  2003    271  36.73        1:15.52   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.17                 
                     
Matias Pikkala  2004    257  37.85        1:16.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.56                 
                     
Lassi Lahtinen  2004    208  41.63        1:22.41   
  Kokkolan Uimaseura  1:22.66                 
                     
Roope Oijennus  2003    182  41.48        1:26.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:19.95                 
                     
Alex Koskela  2004    163  43.68        1:29.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.26                 
                     
Matias Ylipelkonen  2003    156  44.61        1:30.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:32.12                 
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Ylipelkonen  2000    509  30.07        1:01.24   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jere Kekola  2000    460  30.61        1:03.33   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:02.05                 
                     
Mikael Nurmela  2002    357  34.00        1:08.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.70                 
                     
Kalle Juupaluoma  2002    275  35.86        1:15.17   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:48 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Paisuntakrooloot 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:58   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alma Jämsä  2011    94          53.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Fanny Laiho  2010    57          1:03.15   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Iina Tieaho  2010              DSQ   
  Nokian Pyry  59.73                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joanna Högback  2007    331          35.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.65                 
Riialiina Kiljala  2008    304          36.25   
  Vieskan Uimarit  34.90                 
Peppi Lehtinen  2007    233          39.61   
  Kankaanpään Uimarit  37.66                 
Aina Keiski  2007    198          41.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.49                 
Linn Löfqvist  2007    178          43.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Albertiina Kotkaniemi  2008    176          43.45   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.74                 
Siiri Rantala  2007    156          45.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.21                 
Helmi Koivisto  2009    156          45.26   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.48                 
Nana Murtomäki  2008    131          47.92   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.60                 
10  Senja Pakkanen  2008    124          48.88   
  Kankaanpään Uimarit  49.38                 
11  Minea Kynnäs  2007    121          49.20   
  Kokkolan Uimaseura  59.44                 
12  Kaisa Hakala  2008    113          50.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.28                 
13  Siiri Nivukoski  2008    110          50.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.75                 
14  Laura Björkstrand  2009    106          51.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Lina Koivulahti  2009    92          53.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Mai Hirvilammi  2008    76          57.48   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
17  Siiri Lintala  2009    55          1:04.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Anna Korpi  2008              DSQ   
  Ilmajoen Kisailijat  58.88                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Ida Koivulahti  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.32                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tilde Löfqvist  2004    452          31.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.51                 
Tuulia Harju  2005    424          32.44   
  Kokkolan Uimaseura  32.42                 
Julia Nelimarkka  2004    366          34.06   
  Keuruun Toverit  32.28                 
Noora Kekola  2004    359          34.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  34.27                 
Siiri Tiilikka  2004    302          36.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.07                 
Viivi Nurmela  2004    290          36.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  34.34                 
Noora-Maria Linna  2006    290          36.83   
  Vieskan Uimarit  35.51                 
Hanna Eveliina Hietanen  2005    266          37.89   
  Lapuan Virkiä  37.10                 
Veera Hautamäki  2005    239          39.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Jonna Känsäkangas  2004    210          40.99   
  Kokkolan Uimaseura  41.77                 
11  Oosa Paavola  2005    205          41.32   
  Kokkolan Uimaseura  41.19                 
12  Laura Koskela  2006    197          41.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.58                 
13  Nelly Korvakangas  2006    195          41.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.90                 
14  Tilda Saarela  2006    188          42.54   
  Vieskan Uimarit  42.32                 
15  Jenna Päivärinta  2005    176          43.48   
  Kokkolan Uimaseura  43.86                 
16  Aliisa Rintakoski  2004    157          45.17   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.44                 
17  Oona Hollström  2006    141          46.81   
  Keuruun Toverit                   
18  Anni Sivonen  2006    125          48.65   
  Vaajakosken Uimaseura                   
19  Mariana Mäki  2006    85          55.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Haglund  2003    516          30.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.51                 
Petra Kivi  2003    509          30.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.46                 
Juliana Niinisalo  2002    422          32.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.05                 
Lise Strandberg  2003    382          33.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.02                 
Milla Laiteenmäki  2001    358          34.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.94                 
Salla-Maaria Kauppinen  2002    353          34.49   
  Kokkolan Uimaseura  34.38                 
Annukka Jouppila  2003    350          34.57   
  Seinäjoen Uimarit-58  33.32                 
Sara Ikonen  2002    316          35.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.63                 
Emma Mustonen  2002    304          36.24   
  Lapuan Virkiä  36.74                 
10  Elsa Parikka  2002    281          37.19   
  Vaajakosken Uimaseura  37.76                 
11  Julia Järvelin  2003    212          40.88   
  Vaajakosken Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:58 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Paisuntakrooloot 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  13:06   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konstantinos Karagiannis  2009    100          46.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Topias Ruuska  2009    67          53.47   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Michail Angelos Karagiannis  2009    27          1:12.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.55                 
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006    196          37.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.12                 
Samu Herronen  2007    193          37.67   
  Kokkolan Uimaseura  37.10                 
Oskari Juntti  2008    120          44.18   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.94                 
Kasper Ikonen  2007    105          46.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.12                 
Hannes Strömbäck  2007    104          46.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.11                 
Lassi Jouppila  2008    84          49.63   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.19                 
Miro Knuutila  2008    81          50.19   
  Vieskan Uimarit  49.46                 
Matvej Ustimenko  2008    67          53.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.87                 
Wili Laiho  2008    66          53.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.70                 
10  Oskar Söderlund  2007    66          53.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Patrik Ollila  2007    66          53.80   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Topias Myllykoski  2008    62          54.92   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:03.45                 
Eemeli Nygård  2008              DSQ  50m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  58.79                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Luka Hemminki  2008              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  56.13                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alex Lydman  2003    487          27.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  26.07                 
Lucas Lydman  2005    429          28.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Joona Kinnunen  2004    327          31.63   
  Alavuden Urheilijat  30.23                 
Sohneel Mandpe  2004    285          33.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.49                 
Mikko Karjalainen  2004    267          33.85   
  Kokkolan Uimaseura  32.35                 
Johannes Laihorinne  2003    252          34.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  35.91                 
Visa Nissinen  2004    247          34.73   
  Kokkolan Uimaseura  34.75                 
Roope Oijennus  2003    239          35.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  33.94                 
Akseli Klutas  2004    201          37.17   
  Seinäjoen Uimarit-58  36.82                 
10  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    198          37.35   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.16                 
11  Rasmus Saarimaa  2004    185          38.25   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.07                 
12  Linus Vuollet  2004    166          39.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.18                 
13  Eskil Halmelinna  2005    151          40.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.46                 
14  Filip Osipov  2003    103          46.49   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Felix Koho  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Iisakki Laihorinne  2003              DSQ  25m 
  Seinäjoen Uimarit-58  39.21                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Totti Laukkala  2004              DSQ  maaliin tullessa 
  Seinäjoen Uimarit-58  38.25                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Ylipelkonen  2000    546          26.66   
  Seinäjoen Uimarit-58  26.89                 
Juho Porkkala  2001    498          27.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  26.71                 
Jesse Anttila  2002    485          27.74   
  Kokkolan Uimaseura  27.36                 
Hugo Mattola  2001    442          28.60   
  Kokkolan Uimaseura  28.65                 
Elias Nurmi  2001    389          29.86   
  Alavuden Urheilijat  29.48                 
Tuukka Pekkanen  2002    383          30.01   
  Keuruun Toverit  29.82                 
Frans Ekstrand  2002    359          30.66   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  30.30                 
Miro Nurmela  2002    298          32.63   
  Seinäjoen Uimarit-58  31.98                 
Antti Ahola  2001    246          34.76   
  Lapuan Virkiä  34.33                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  13:06 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Paisuntakrooloot 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  13:39   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Hertsbacka  2010    132  59.58        2:02.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Fanny Laiho  2010    114  1:03.14        2:08.43   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:09.14                 
                     
Neea Risku  2011    86  1:08.20        2:20.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Molly Riska  2011    84  1:07.93        2:22.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Seela Ristimäki  2010    81  1:08.83        2:24.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anna Kotanen  2010    80  1:07.82        2:24.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008    337  42.09        1:29.59   
  Vieskan Uimarit  1:26.49&n