Results for Njurundasim 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 24 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar 14 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
2:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.74 |
|
2:22.52 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.89 |
|
2:34.31 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.85 |
|
2:44.53 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Hamberg |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.66 |
|
2:44.86 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Ryd |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.80 |
|
2:47.06 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Gabrielsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.91 |
|
2:48.45 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.54 |
|
2:55.65 |
+35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Toste Wallskog |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
3:05.81 |
+45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tú Bardage |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
|
3:17.21 |
+56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 15:28:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar 15 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Berglund |
2002 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
|
1:57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Hedlund |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.66 |
|
2:07.54 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jason Walterstad |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
2:11.93 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
|
2:14.16 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eryk Do |
2002 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.80 |
|
2:16.75 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Näsman |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
|
2:16.82 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.70 |
|
2:16.88 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
2:19.00 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 15:28:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 15:30:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|