Results for Kronborg Open 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2019 |
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer Carlsen | 1992 | 663 | 23.97 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 22.57 | |||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 635 | 24.32 | ||||||
Farum Svømmeklub | 22.85 | |||||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | 585 | 25.00 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 22.80 | |||||||||
4 | Marius Nygaard | 1997 | 549 | 25.53 | ||||||
Oslo Idrettslag | 24.16 | |||||||||
5 | Gustav Jørgensen | 2000 | 534 | 25.77 | Deltager ikke i finalen | |||||
Slagelse Svømmeklub | 25.23 | |||||||||
6 | Joshua Welschof | 1999 | 526 | 25.90 | ||||||
Oslo Idrettslag | 24.78 | |||||||||
6 | Julius Munk | 2000 | 526 | 25.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.03 | |||||||||
8 | Emil Tönshoff | 2000 | 508 | 26.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.81 | |||||||||
9 | Andreas Bergman | 1993 | 499 | 26.36 | ||||||
Oslo Idrettslag | 27.18 | |||||||||
10 | Andreas Vestergaard | 1999 | 490 | 26.51 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vest-Brøndby | 24.72 | |||||||||
11 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 464 | 27.00 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 25.81 | |||||||||
12 | Lucas Hoffmann | 2000 | 412 | 28.08 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsingør Svømmeklub | 27.36 | |||||||||
13 | Joel Johnsson | 2000 | 355 | 29.51 | ||||||
Kristianstads SLS | 28.57 | |||||||||
14 | Carsten Jørgensen | 1985 | 194 | 36.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.19 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | 532 | 25.79 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 24.58 | |||||||||
2 | Peter Holm | 2003 | 517 | 26.04 | ||||||
Herlev Svømning | 27.35 | |||||||||
3 | William Houen | 2001 | 511 | 26.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.59 | |||||||||
4 | Magnus Belsvik | 2002 | 508 | 26.19 | ||||||
Oslo Idrettslag | 27.93 | |||||||||
5 | Frederik Jørgensen | 2003 | 506 | 26.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.10 | |||||||||
6 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 501 | 26.32 | Deltager ikke i finalen | |||||
Slagelse Svømmeklub | 26.21 | |||||||||
7 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 492 | 26.48 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.08 | |||||||||
8 | Jonas Hansen | 2001 | 489 | 26.53 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 25.73 | |||||||||
9 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 487 | 26.57 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 25.87 | |||||||||
10 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 486 | 26.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.45 | |||||||||
11 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 485 | 26.61 | ||||||
Vest-Brøndby | 25.58 | |||||||||
12 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 480 | 26.69 | ||||||
JGI Svømning | 26.88 | |||||||||
13 | Asger Johansen | 2003 | 462 | 27.03 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 26.57 | |||||||||
14 | Isac Lieng | 2002 | 444 | 27.39 | ||||||
Oslo Idrettslag | 26.66 | |||||||||
15 | Lucas Burmester | 2002 | 444 | 27.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.72 | |||||||||
16 | Harald Straume | 2001 | 439 | 27.51 | ||||||
Oslo Idrettslag | 27.37 | |||||||||
17 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 429 | 27.71 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.34 | |||||||||
18 | Mathias Parkhøi | 2003 | 428 | 27.74 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.62 | |||||||||
19 | Tobias Davidsen | 2003 | 426 | 27.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.23 | |||||||||
20 | Oscar Cleemann | 2003 | 426 | 27.78 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.34 | |||||||||
21 | August Kvalheim | 2001 | 418 | 27.95 | ||||||
Oslo Idrettslag | 28.46 | |||||||||
22 | Alexander Stærkær | 2002 | 415 | 28.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.79 | |||||||||
23 | Oskar Skov Grell | 2002 | 412 | 28.08 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 28.79 | |||||||||
24 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 405 | 28.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
25 | Tomislav Corluka | 2003 | 395 | 28.48 | ||||||
Kristianstads SLS | 27.73 | |||||||||
26 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 375 | 28.99 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.93 | |||||||||
27 | Harry Petersson | 2002 | 373 | 29.04 | ||||||
Kristianstads SLS | 28.08 | |||||||||
28 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 361 | 29.35 | ||||||
Herlev Svømning | 29.03 | |||||||||
29 | Oliver Pavkovic | 2001 | 354 | 29.54 | ||||||
Kristianstads SLS | 29.29 | |||||||||
30 | Herman Modig | 2003 | 346 | 29.77 | ||||||
Kristianstads SLS | 29.56 | |||||||||
31 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 323 | 30.45 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.84 | |||||||||
- | Ahmed Sadoon | 2002 | DNS | |||||||
Kristianstads SLS | 27.11 | |||||||||
- | Xander Pontoppidan | 2003 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |