Tulokset Ouneva -uinnit 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
12:17 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m VU Naiset Masters, Loppukilpailut |
Sponsori: PKO |
Pohjois-Karjalan Osuuskauppa |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
12:17 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
12:18 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m VU Miehet Masters, Loppukilpailut |
Sponsori: Sähköasennus Kuronen Oy |
Sähköasennus Kuronen Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
12:18 |
|
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
12:33 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 9 v ja nuoremmat |
Sponsori: Scanpole Oy |
Scanpole Oy |
|
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 10 - 11 v |
Sponsori: Scanpole Oy |
Scanpole Oy |
|
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 12 - 15 v |
Sponsori: Scanpole Oy |
Scanpole Oy |
|
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 16 v ja vanhemmat |
Sponsori: Scanpole Oy |
Scanpole Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
12:33 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
16:11 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
Sponsori: Scanpole Oy |
Scanpole Oy |
|
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
Sponsori: Scanpole Oy |
Scanpole Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicola Burman |
2008 |
|
288 |
|
|
|
|
35.17 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Jaatinen |
2008 |
|
267 |
|
|
|
|
36.07 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Määttä |
2008 |
|
267 |
|
|
|
|
36.08 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oona Keula |
2008 |
|
266 |
|
|
|
|
36.11 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miina Vatanen |
2009 |
|
251 |
|
|
|
|
36.81 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Minea Pursiainen |
2008 |
|
224 |
|
|
|
|
38.21 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 15 v |
Sponsori: Scanpole Oy |
Scanpole Oy |
|
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Sponsori: Scanpole Oy |
Scanpole Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
16:11 |
|
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
12:36 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Asianajotoimisto Surakka |
Asianajotoimisto Surakka Oy |
Autotalo Laakkonen Oy |
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 11 - 12 v |
Sponsori: Asianajotoimisto Surakka |
Asianajotoimisto Surakka Oy |
Autotalo Laakkonen Oy |
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 13 - 16 v |
Sponsori: Asianajotoimisto Surakka |
Asianajotoimisto Surakka Oy |
Autotalo Laakkonen Oy |
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 17 v ja vanhemmat |
Sponsori: Asianajotoimisto Surakka |
Asianajotoimisto Surakka Oy |
Autotalo Laakkonen Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
12:36 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
16:16 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Asianajotoimisto Surakka |
Asianajotoimisto Surakka Oy |
Autotalo Laakkonen Oy |
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Asianajotoimisto Surakka |
Asianajotoimisto Surakka Oy |
Autotalo Laakkonen Oy |
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 16 v |
Sponsori: Asianajotoimisto Surakka |
Asianajotoimisto Surakka Oy |
Autotalo Laakkonen Oy |
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Sponsori: Asianajotoimisto Surakka |
Asianajotoimisto Surakka Oy |
Autotalo Laakkonen Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
584 |
|
|
|
|
24.23 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Toni Knuutila |
1993 |
|
566 |
|
|
|
|
24.49 |
|
|
Porin Uimaseura |
22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Akseli Kontiainen |
2002 |
|
555 |
|
|
|
|
24.64 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
527 |
|
|
|
|
25.07 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Konstantin Smirnov |
2002 |
|
427 |
|
|
|
|
26.89 |
|
|
Petroskoi Urheilukoulu |
25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jaakko Lehvonen |
2002 |
|
368 |
|
|
|
|
28.25 |
|
|
Pieksän Kuutit |
27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
16:16 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
12:41 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: Itä-Suomen Liikuntaopisto |
Itä-Suomen Liikuntaopisto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanni Toppinen |
2005 |
|
345 |
41.49 |
1:29.47 |
2:20.38 |
|
3:11.73 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
3:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Neri Lätti |
2007 |
|
284 |
45.36 |
1:38.25 |
2:31.86 |
|
3:24.60 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anri Parviainen |
2008 |
|
283 |
46.45 |
1:38.12 |
2:32.04 |
|
3:24.90 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
12:41 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
12:47 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: HKK-Kuljetus Oy |
HKK-Kuljetus Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
503 |
34.22 |
1:13.09 |
1:52.18 |
|
2:31.44 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Uuri Ranz |
2006 |
|
218 |
44.10 |
1:35.49 |
2:28.73 |
|
3:20.05 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
12:47 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
13:01 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Intersport |
Intersport |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Vepsäläinen |
2006 |
|
328 |
38.71 |
|
|
|
1:19.73 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esra Ergüner |
2007 |
|
324 |
38.94 |
|
|
|
1:20.04 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Lepistö |
2006 |
|
321 |
38.72 |
|
|
|
1:20.35 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viivi Pesonen |
2006 |
|
316 |
39.36 |
|
|
|
1:20.79 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Vatanen |
2007 |
|
308 |
39.57 |
|
|
|
1:21.46 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Merete Lätti |
2006 |
|
305 |
39.10 |
|
|
|
1:21.70 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Minea Törhönen |
2007 |
|
256 |
42.40 |
|
|
|
1:26.58 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viivi Hallikainen |
2006 |
|
213 |
43.02 |
|
|
|
1:32.08 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mia Peake |
2007 |
|
209 |
44.58 |
|
|
|
1:32.67 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iita Viinisalo |
2007 |
|
199 |
45.60 |
|
|
|
1:34.10 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aino Metsi |
2007 |
|
184 |
46.11 |
|
|
|
1:36.73 |
|
|
Uinti Imatra |
1:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nicola Burman |
2008 |
|
175 |
1:38.27 |
|
|
|
1:38.27 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Minea Pursiainen |
2008 |
|
174 |
47.08 |
|
|
|
1:38.49 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ilona Luukinen |
2006 |
|
169 |
48.19 |
|
|
|
1:39.39 |
|
|
Uinti Imatra |
1:58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Arina Bogdanova |
2008 |
|
150 |
49.17 |
|
|
|
1:43.52 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
tinja korhonen |
2006 |
|
142 |
50.90 |
|
|
|
1:45.27 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Unna Laurén |
2006 |
|
76 |
1:03.12 |
|
|
|
2:09.47 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maria Karhapää |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Peppi Vartiainen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: Intersport |
Intersport |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
13:01 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
13:02 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Sennebogen |
Sennebogen |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aatos Karttunen |
2006 |
|
177 |
42.19 |
|
|
|
1:27.06 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veikka Sivonen |
2006 |
|
155 |
44.25 |
|
|
|
1:30.93 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Juvonen |
2007 |
|
148 |
1:32.36 |
|
|
|
1:32.36 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aapo Mononen |
2007 |
|
145 |
44.80 |
|
|
|
1:32.98 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Tahvanainen |
2006 |
|
127 |
45.55 |
|
|
|
1:37.16 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
|
98 |
51.49 |
|
|
|
1:45.87 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:45.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Turunen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
Sponsori: Sennebogen |
Sennebogen |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
562 |
27.91 |
|
|
|
59.27 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
477 |
29.96 |
|
|
|
1:02.57 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Otto Mikkonen |
2003 |
|
245 |
37.80 |
|
|
|
1:18.16 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sakari Eskelinen |
2004 |
|
164 |
42.76 |
|
|
|
1:29.23 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pyry Pitkänen |
2004 |
|
122 |
46.19 |
|
|
|
1:38.40 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
13:02 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
13:12 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Joensuun Kauppa ja Kone |
Joensuun Kauppa ja Kone Oy |
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
Sponsori: Joensuun Kauppa ja Kone |
Joensuun Kauppa ja Kone Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
13:12 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
13:19 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Pihlajalinna ITE Oy |
Pihlajalinna ITE Oy |
|
|
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
Sponsori: Pihlajalinna ITE Oy |
Pihlajalinna ITE Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
13:19 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
13:55 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Joensuun Laivaus Oy |
Joensuun Laivaus Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nelli Jumppanen |
2006 |
|
301 |
37.30 |
|
|
|
1:21.42 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esra Ergüner |
2007 |
|
293 |
37.82 |
|
|
|
1:22.17 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anri Parviainen |
2008 |
|
252 |
39.59 |
|
|
|
1:26.37 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Soininen |
2007 |
|
174 |
44.11 |
|
|
|
1:37.81 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Senni Piirainen |
2007 |
|
153 |
44.92 |
|
|
|
1:41.98 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: Joensuun Laivaus Oy |
Joensuun Laivaus Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
506 |
31.48 |
|
|
|
1:08.51 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Mononen |
2001 |
|
503 |
32.57 |
|
|
|
1:08.65 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mitra Pietiäinen |
2004 |
|
443 |
33.26 |
|
|
|
1:11.63 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oona Parviainen |
2002 |
|
438 |
32.38 |
|
|
|
1:11.90 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Melinda Moilanen |
2000 |
|
402 |
34.22 |
|
|
|
1:13.97 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tuuli Kammonen |
2004 |
|
346 |
35.42 |
|
|
|
1:17.75 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iina Kukkonen |
2005 |
|
270 |
36.50 |
|
|
|
1:24.45 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ronja Ruottinen |
2005 |
|
265 |
38.70 |
|
|
|
1:24.99 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
13:55 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
13:55 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Vatupassi Oy |
Vatupassi Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Hämäläinen |
2005 |
|
344 |
32.51 |
|
|
|
1:08.58 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frans Riekki |
2005 |
|
207 |
34.73 |
|
|
|
1:21.27 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aaro Viitanen |
2007 |
|
175 |
39.35 |
|
|
|
1:25.93 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
Sponsori: Vatupassi Oy |
Vatupassi Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
13:55 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
14:08 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: Rakennusliike Anres Oy |
Rakennusliike Anres Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Lepistö |
2006 |
|
388 |
35.90 |
1:19.42 |
2:08.80 |
|
2:47.01 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Hjelt |
2004 |
|
350 |
37.35 |
1:21.23 |
2:12.68 |
|
2:52.85 |
|
|
Pieksän Kuutit |
3:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viivi Pesonen |
2006 |
|
307 |
39.39 |
1:26.32 |
2:20.83 |
|
3:00.60 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Räsänen |
2003 |
|
288 |
34.84 |
1:22.97 |
2:18.08 |
|
3:04.40 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iita Viinisalo |
2007 |
|
282 |
41.20 |
1:30.65 |
2:25.85 |
|
3:05.62 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Neri Lätti |
2007 |
|
282 |
45.87 |
1:33.13 |
2:26.27 |
|
3:05.77 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Minea Törhönen |
2007 |
|
280 |
39.91 |
1:28.82 |
2:26.19 |
|
3:06.05 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
3:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mia Peake |
2007 |
|
276 |
40.27 |
1:29.26 |
2:26.37 |
|
3:07.13 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sonja Makkonen |
2005 |
|
235 |
43.76 |
1:34.68 |
2:33.31 |
|
3:17.28 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:42.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Inkeri Kemppi |
2006 |
|
226 |
41.40 |
1:34.79 |
2:32.77 |
|
3:20.02 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ella Määttä |
2008 |
|
223 |
45.83 |
1:39.90 |
2:37.61 |
|
3:20.82 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sonja Martikainen |
2007 |
|
193 |
47.78 |
1:46.72 |
2:45.67 |
|
3:30.79 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aino Karvinen |
2008 |
|
191 |
47.95 |
1:43.04 |
2:44.04 |
|
3:31.42 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Peppi Vartiainen |
2008 |
|
186 |
51.24 |
1:43.15 |
2:45.74 |
|
3:33.24 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Miina Vatanen |
2009 |
|
167 |
47.68 |
1:45.14 |
2:51.61 |
|
3:41.21 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Renata Niidusaar |
2009 |
|
161 |
48.92 |
1:47.18 |
2:50.70 |
|
3:43.98 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Arina Bogdanova |
2008 |
|
154 |
52.01 |
1:50.28 |
2:54.58 |
|
3:46.93 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eevi Riekki |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noora Kärnä |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sara Jaatinen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
14:08 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
14:14 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: Fabrik |
Fabrik |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
550 |
28.01 |
1:02.27 |
1:43.44 |
|
2:13.73 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joel Paukkonen |
2004 |
|
304 |
33.64 |
1:19.71 |
2:05.61 |
|
2:43.01 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ahto Louheranta |
2004 |
|
233 |
35.89 |
1:23.84 |
2:15.80 |
|
2:57.92 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sakari Eskelinen |
2004 |
|
183 |
40.66 |
1:32.60 |
2:31.23 |
|
3:12.89 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antto Koppinen |
2006 |
|
179 |
45.41 |
1:31.11 |
2:30.09 |
|
3:14.32 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cristian Cannizzaro |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
14:14 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
14:28 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
Sponsori: Reijolan Tilipalvelu |
Reijolan Tilipalvelu |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inari Sormunen |
2010 |
|
132 |
|
|
|
|
50.31 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lumia Lätti |
2010 |
|
111 |
|
|
|
|
53.33 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pihla Tähkäpää |
2010 |
|
95 |
|
|
|
|
56.22 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
Sponsori: Reijolan Tilipalvelu |
Reijolan Tilipalvelu |
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 15 v |
Sponsori: Reijolan Tilipalvelu |
Reijolan Tilipalvelu |
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Sponsori: Reijolan Tilipalvelu |
Reijolan Tilipalvelu |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Mononen |
2001 |
|
492 |
|
|
|
|
32.51 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ruusa Eiserbeck |
2001 |
|
440 |
|
|
|
|
33.74 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Kankkunen |
2003 |
|
428 |
|
|
|
|
34.05 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pinja Pyykönen |
2002 |
|
318 |
|
|
|
|
37.58 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
14:28 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
14:28 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Karjalainen Oy |
Karjalainen Oy |
|
|
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Karjalainen Oy |
Karjalainen Oy |
|
|
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 16 v |
Sponsori: Karjalainen Oy |
Karjalainen Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konsta Kauppinen |
2005 |
|
285 |
|
|
|
|
33.76 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Otto Mikkonen |
2003 |
|
239 |
|
|
|
|
35.80 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frans Riekki |
2005 |
|
201 |
|
|
|
|
37.90 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Uuri Ranz |
2006 |
|
165 |
|
|
|
|
40.44 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Sponsori: Karjalainen Oy |
Karjalainen Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Knuutila |
1993 |
|
499 |
|
|
|
|
28.00 |
|
|
Porin Uimaseura |
26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
14:28 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
15:01 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: Eero Reijonen Oy |
Rakennustoimisto Eero Reijonen Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
565 |
31.09 |
1:05.44 |
1:40.16 |
|
2:13.95 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Melinda Moilanen |
2000 |
|
527 |
31.66 |
1:06.85 |
1:42.36 |
|
2:17.13 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuuli Kammonen |
2004 |
|
433 |
34.02 |
1:12.15 |
1:50.93 |
|
2:26.33 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elina Gavrilov |
2004 |
|
405 |
32.97 |
1:10.34 |
1:50.85 |
|
2:29.67 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Merete Lätti |
2006 |
|
403 |
34.27 |
1:11.89 |
1:51.96 |
|
2:29.87 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Meeri Kerkkänen |
2004 |
|
393 |
34.00 |
1:12.21 |
1:52.38 |
|
2:31.19 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iina Kukkonen |
2005 |
|
389 |
34.32 |
1:13.03 |
1:53.90 |
|
2:31.74 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viivi Pesonen |
2006 |
|
381 |
35.12 |
1:14.24 |
1:53.75 |
|
2:32.70 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vilma Vepsäläinen |
2006 |
|
380 |
35.16 |
1:14.99 |
1:55.19 |
|
2:32.94 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saana Karttunen |
2003 |
|
335 |
36.69 |
1:17.07 |
1:58.78 |
|
2:39.44 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Venla Kantanen |
2006 |
|
308 |
36.67 |
1:19.25 |
2:02.66 |
|
2:43.87 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
3:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elsa Komulainen |
2005 |
|
299 |
34.66 |
1:16.61 |
2:45.66 |
|
2:45.66 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Viivi Hallikainen |
2006 |
|
279 |
37.52 |
1:21.59 |
2:07.02 |
|
2:49.43 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:53.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nea-noora Hannele Väli-Tainio |
2004 |
|
234 |
38.80 |
1:24.09 |
2:11.91 |
|
2:59.69 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Iita Pitkänen |
2006 |
|
224 |
39.78 |
1:26.67 |
3:02.35 |
|
3:02.35 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Inkeri Kemppi |
2006 |
|
223 |
40.47 |
1:28.29 |
2:18.52 |
|
3:02.46 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Aino Karvinen |
2008 |
|
209 |
42.03 |
1:30.43 |
2:21.06 |
|
3:06.38 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
15:01 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
15:09 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: WP Putki |
WP Putki |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
617 |
26.28 |
56.22 |
1:26.60 |
|
1:56.69 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
548 |
26.57 |
56.91 |
1:28.82 |
|
2:01.43 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Konstantin Smirnov |
2002 |
|
402 |
28.93 |
1:02.67 |
1:39.28 |
|
2:14.57 |
|
|
Petroskoi Urheilukoulu |
2:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veeti Vilén |
2004 |
|
305 |
33.30 |
1:10.99 |
1:49.73 |
|
2:27.57 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksandr Istomin |
2004 |
|
280 |
33.18 |
1:11.50 |
1:51.79 |
|
2:31.87 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janne Kultala |
2005 |
|
267 |
33.59 |
1:12.60 |
1:53.94 |
|
2:34.21 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Antti Väyrynen |
1991 |
|
241 |
34.52 |
1:15.43 |
1:58.17 |
|
2:39.63 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
3:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Akseli Kellman |
2007 |
|
212 |
38.25 |
1:21.56 |
2:04.98 |
|
2:46.52 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aatos Karttunen |
2006 |
|
205 |
38.90 |
1:22.78 |
2:07.84 |
|
2:48.42 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roni Rissanen |
2006 |
|
187 |
39.08 |
2:10.47 |
2:53.65 |
|
2:53.65 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aukusti Ketonen |
2007 |
|
184 |
39.24 |
1:23.31 |
2:08.91 |
|
2:54.41 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:54.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Ikonen |
2004 |
|
176 |
38.23 |
1:23.38 |
2:12.26 |
|
2:57.09 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
3:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pyry Pitkänen |
2004 |
|
165 |
39.94 |
1:25.36 |
2:13.93 |
|
3:01.15 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
3:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Arttu Tahvanainen |
2006 |
|
142 |
42.93 |
1:30.19 |
2:21.33 |
|
3:10.09 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lauri Turunen |
2008 |
|
92 |
45.18 |
1:41.17 |
2:40.83 |
|
3:39.49 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
3:41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
15:09 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
15:33 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Nanocomp Oy Ltd |
Nanocomp Oy Ltd |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inka Hämäläinen |
2007 |
|
373 |
40.42 |
|
|
|
1:26.56 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esra Ergüner |
2007 |
|
316 |
42.65 |
|
|
|
1:31.52 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Istomina |
2007 |
|
305 |
43.66 |
|
|
|
1:32.64 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anri Parviainen |
2008 |
|
258 |
46.67 |
|
|
|
1:37.95 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minea Pursiainen |
2008 |
|
231 |
47.10 |
|
|
|
1:41.55 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Hytönen |
2006 |
|
227 |
47.90 |
|
|
|
1:42.18 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mia Peake |
2007 |
|
221 |
48.41 |
|
|
|
1:43.07 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:43.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Karina Kullberg |
2006 |
|
205 |
50.32 |
|
|
|
1:45.67 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sonja Martikainen |
2007 |
|
198 |
49.15 |
|
|
|
1:46.95 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sanni Haaranen |
2006 |
|
192 |
51.14 |
|
|
|
1:48.06 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:46.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
tinja korhonen |
2006 |
|
191 |
49.93 |
|
|
|
1:48.22 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Senni Piirainen |
2007 |
|
190 |
50.68 |
|
|
|
1:48.29 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofia Soininen |
2007 |
|
171 |
53.60 |
|
|
|
1:52.27 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Silja Soininen |
2009 |
|
159 |
53.75 |
|
|
|
1:55.10 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maria Karhapää |
2007 |
|
151 |
54.13 |
|
|
|
1:57.01 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Unna Laurén |
2006 |
|
88 |
1:06.81 |
|
|
|
2:19.87 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ida Hirvonen |
2009 |
|
77 |
1:11.27 |
|
|
|
2:25.96 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iita Viinisalo |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Inkeri Kuuramaa |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nelli Jumppanen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: Nanocomp Oy Ltd |
Nanocomp Oy Ltd |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Senni Partanen |
2004 |
|
451 |
37.80 |
|
|
|
1:21.27 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ronja Ruottinen |
2005 |
|
374 |
40.90 |
|
|
|
1:26.49 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanni Toppinen |
2005 |
|
374 |
40.25 |
|
|
|
1:26.52 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Puisto |
2003 |
|
351 |
41.03 |
|
|
|
1:28.34 |
|
|
Uinti Imatra |
1:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
15:33 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
15:35 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Xerox Partner Joensuu Oy |
Xerox Partner Joensuu Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konsta Kauppinen |
2005 |
|
271 |
39.91 |
|
|
|
1:25.84 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Uuri Ranz |
2006 |
|
208 |
44.46 |
|
|
|
1:33.82 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Onni Salonen |
2005 |
|
200 |
44.22 |
|
|
|
1:34.94 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksi Ristola |
2006 |
|
199 |
45.01 |
|
|
|
1:35.16 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antto Koppinen |
2006 |
|
152 |
49.74 |
|
|
|
1:44.15 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aaro Viitanen |
2007 |
|
133 |
52.26 |
|
|
|
1:48.76 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lucas Tuominen |
2008 |
|
117 |
53.49 |
|
|
|
1:53.57 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viljami Myllärinen |
2007 |
|
110 |
55.85 |
|
|
|
1:56.02 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lauri Juvonen |
2007 |
|
100 |
55.74 |
|
|
|
1:59.50 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aukusti Partinen |
2009 |
|
74 |
1:03.38 |
|
|
|
2:12.24 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
Sponsori: Xerox Partner Joensuu Oy |
Xerox Partner Joensuu Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
567 |
31.75 |
|
|
|
1:07.15 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
523 |
32.35 |
|
|
|
1:08.99 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johannes Heikkinen |
2001 |
|
331 |
37.01 |
|
|
|
1:20.34 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jaakko Lehvonen |
2002 |
|
304 |
38.50 |
|
|
|
1:22.67 |
|
|
Pieksän Kuutit |
1:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joel Paukkonen |
2004 |
|
299 |
37.86 |
|
|
|
1:23.08 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Otto Mikkonen |
2003 |
|
275 |
38.65 |
|
|
|
1:25.49 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aaro Paasonen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Iisalmen Uimarit |
1:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Akseli Kontiainen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
15:35 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
15:35 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Kuljetusliike E Mäkinen |
Kuljetusliike Esko Mäkinen Oy |
|
|
Laji 21, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
Sponsori: Kuljetusliike E Mäkinen |
Kuljetusliike Esko Mäkinen Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
15:35 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
15:36 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Prima Timber Oy |
Prima Timber Oy |
|
|
Laji 22, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
Sponsori: Prima Timber Oy |
Prima Timber Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
15:36 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
15:57 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Ab Koppers Finland Oy |
Ab Koppers Finland Oy |
|
|
Laji 23, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: Ab Koppers Finland Oy |
Ab Koppers Finland Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
15:57 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
16:03 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Oy Tritanium Finland Ltd |
Oy Tritanium Finland Ltd |
|
|
Laji 24, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
Sponsori: Oy Tritanium Finland Ltd |
Oy Tritanium Finland Ltd |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konstantin Smirnov |
2002 |
|
483 |
27.23 |
|
|
|
57.26 |
|
|
Petroskoi Urheilukoulu |
57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roni Lönnqvist |
2000 |
|
368 |
30.07 |
|
|
|
1:02.71 |
|
|
Uinti Imatra |
1:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Otto Mikkonen |
2003 |
|
362 |
29.80 |
|
|
|
1:03.01 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julius Paukkonen |
2002 |
|
358 |
30.87 |
|
|
|
1:03.28 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aaro Paasonen |
2004 |
|
350 |
31.27 |
|
|
|
1:03.75 |
|
|
Iisalmen Uimarit |
1:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aleksi Hämäläinen |
2004 |
|
344 |
29.50 |
|
|
|
1:04.10 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Vilén |
2004 |
|
291 |
32.12 |
|
|
|
1:07.74 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aleksandr Istomin |
2004 |
|
290 |
32.24 |
|
|
|
1:07.85 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ahto Louheranta |
2004 |
|
288 |
32.30 |
|
|
|
1:08.04 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Antti Väyrynen |
1991 |
|
282 |
32.68 |
|
|
|
1:08.48 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Ikonen |
2004 |
|
201 |
35.14 |
|
|
|
1:16.68 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pyry Pitkänen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
16:03 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
17:04 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: E Hartikainen Oy Fysios |
E Hartikainen Oy |
Fysios Oy |
|
|
Laji 27, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: E Hartikainen Oy Fysios |
E Hartikainen Oy |
Fysios Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
17:04 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ouneva -uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Joensuu |
|
Tulostusaika |
17:05 |
|
|
Järjestäjä |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: If Vakuutus Kaivospuu Oy |
IF Vakuutus |
Kaivospuu Oy |
|
|
Laji 28, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
Sponsori: If Vakuutus Kaivospuu Oy |
IF Vakuutus |
Kaivospuu Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura |
Tulostusaika |
17:05 |
|