2020-01-29   22:45:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Järfälla Nationella 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Järfälla Nationella 2019
Arrangör:
Plats: Järfällabadet Järfälla Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019
Event 2, 800m Frisim Herrar 15 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.86 9:24.95
50m: 30.67
100m: 1:05.07
(34.40)
150m: 1:40.85
(35.78)
200m: 2:17.06
(36.21)
250m: 2:53.24
(36.18)
300m: 3:29.21
(35.97)
350m: 4:04.90
(35.69)
400m: 4:40.86
(35.96)
450m: 5:17.19
(36.33)
500m: 5:53.20
(36.01)
550m: 6:29.53
(36.33)
600m: 7:04.94
(35.41)
650m: 7:41.24
(36.30)
700m: 8:16.96
(35.72)
750m: 8:52.69
(35.73)
800m: 9:24.95
(32.26)
2 Lukas  Höglund 2004 Upsala Simsällskap +0.80 9:37.09 +12.14
50m: 30.76
100m: 1:05.89
(35.13)
150m: 1:41.30
(35.41)
200m: 2:17.20
(35.90)
250m: 2:53.43
(36.23)
300m: 3:29.69
(36.26)
350m: 4:06.31
(36.62)
400m: 4:42.98
(36.67)
450m: 5:19.54
(36.56)
500m: 5:56.53
(36.99)
550m: 6:33.54
(37.01)
600m: 7:10.48
(36.94)
650m: 7:47.39
(36.91)
700m: 8:24.52
(37.13)
750m: 9:01.59
(37.07)
800m: 9:37.09
(35.50)
3 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.72 9:45.60 +20.65
50m: 32.12
100m: 1:08.49
(36.37)
150m: 1:45.69
(37.20)
200m: 2:22.57
(36.88)
250m: 2:59.88
(37.31)
300m: 3:37.63
(37.75)
350m: 4:14.88
(37.25)
400m: 4:52.63
(37.75)
450m: 5:30.35
(37.72)
500m: 6:08.05
(37.70)
550m: 6:45.01
(36.96)
600m: 7:22.17
(37.16)
650m: 7:58.19
(36.02)
700m: 8:34.47
(36.28)
750m: 9:10.38
(35.91)
800m: 9:45.60
(35.22)
4 Danny Simaleza 2005 Upsala Simsällskap +0.71 9:46.80 +21.85
50m: 31.34
100m: 1:06.21
(34.87)
150m: 1:42.87
(36.66)
200m: 2:20.34
(37.47)
250m: 2:57.50
(37.16)
300m: 3:35.03
(37.53)
350m: 4:12.42
(37.39)
400m: 4:50.06
(37.64)
450m: 5:27.38
(37.32)
500m: 6:04.97
(37.59)
550m: 6:41.65
(36.68)
600m: 7:18.71
(37.06)
650m: 7:56.08
(37.37)
700m: 8:33.64
(37.56)
750m: 9:11.30
(37.66)
800m: 9:46.80
(35.50)
5 Olle Nilsson 2004 Sala Simsällskap +0.86 10:12.49 +47.54
50m: 31.49
100m: 1:06.97
(35.48)
150m: 1:44.35
(37.38)
200m: 2:22.16
(37.81)
250m: 3:00.08
(37.92)
300m: 3:38.38
(38.30)
350m: 4:17.10
(38.72)
400m: 4:56.58
(39.48)
450m: 5:36.39
(39.81)
500m: 6:15.77
(39.38)
550m: 6:55.09
(39.32)
600m: 7:34.55
(39.46)
650m: 8:14.73
(40.18)
700m: 8:54.54
(39.81)
750m: 9:34.25
(39.71)
800m: 10:12.49
(38.24)
6 Ludwig Skantz 2005 Järfälla Simsällskap +0.77 10:26.35 +1:01.40
50m: 32.96
100m: 1:10.32
(37.36)
150m: 1:49.17
(38.85)
200m: 2:28.26
(39.09)
250m: 3:08.41
(40.15)
300m: 3:48.06
(39.65)
350m: 4:27.80
(39.74)
400m: 5:07.71
(39.91)
450m: 5:47.94
(40.23)
500m: 6:28.02
(40.08)
550m: 7:07.99
(39.97)
600m: 7:48.06
(40.07)
650m: 8:28.13
(40.07)
700m: 9:08.38
(40.25)
750m: 9:47.87
(39.49)
800m: 10:26.35
(38.48)
7 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap 10:41.74 +1:16.79
50m: 33.76
100m: 1:11.59
(37.83)
150m: 1:51.17
(39.58)
200m: 2:31.29
(40.12)
250m: 3:12.26
(40.97)
300m: 3:52.36
(40.10)
350m: 4:33.30
(40.94)
400m: 5:15.09
(41.79)
450m: 5:56.94
(41.85)
500m: 6:38.80
(41.86)
550m: 7:21.02
(42.22)
600m: 8:02.81
(41.79)
650m: 8:43.91
(41.10)
700m: 9:25.06
(41.15)
750m: 10:04.18
(39.12)
800m: 10:41.74
(37.56)
Grenen officiell:  2019-02-15 19:53:46
Event 2, 800m Frisim Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eric Hansson 2002 Väsby Simsällskap +0.72 9:12.38
50m: 31.08
100m: 1:05.20
(34.12)
150m: 1:40.52
(35.32)
200m: 2:15.99
(35.47)
250m: 2:50.70
(34.71)
300m: 3:25.31
(34.61)
350m: 4:00.39
(35.08)
400m: 4:35.26
(34.87)
450m: 5:09.90
(34.64)
500m: 5:44.83
(34.93)
550m: 6:19.62
(34.79)
600m: 6:54.27
(34.65)
650m: 7:29.06
(34.79)
700m: 8:04.02
(34.96)
750m: 8:38.69
(34.67)
800m: 9:12.38
(33.69)
2 Simon Seel 2003 Täby Sim +0.65 9:26.04 +13.66
50m: 31.24
100m: 1:05.88
(34.64)
150m: 1:41.06
(35.18)
200m: 2:16.51
(35.45)
250m: 2:52.41
(35.90)
300m: 3:28.93
(36.52)
350m: 4:04.88
(35.95)
400m: 4:41.20
(36.32)
450m: 5:17.65
(36.45)
500m: 5:53.87
(36.22)
550m: 6:30.15
(36.28)
600m: 7:06.19
(36.04)
650m: 7:42.11
(35.92)
700m: 8:18.52
(36.41)
750m: 8:52.94
(34.42)
800m: 9:26.04
(33.10)
3 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap +0.78 9:26.05 +13.67
50m: 30.77
100m: 1:05.28
(34.51)
150m: 1:40.16
(34.88)
200m: 2:15.63
(35.47)
250m: 2:50.98
(35.35)
300m: 3:26.72
(35.74)
350m: 4:02.66
(35.94)
400m: 4:38.38
(35.72)
450m: 5:14.32
(35.94)
500m: 5:50.37
(36.05)
550m: 6:26.57
(36.20)
600m: 7:02.79
(36.22)
650m: 7:38.87
(36.08)
700m: 8:14.93
(36.06)
750m: 8:51.12
(36.19)
800m: 9:26.05
(34.93)
4 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 9:41.27 +28.89
50m: 31.53
100m: 1:07.30
(35.77)
150m: 1:44.22
(36.92)
200m: 2:20.68
(36.46)
250m: 2:58.08
(37.40)
300m: 3:34.64
(36.56)
350m: 4:12.01
(37.37)
400m: 4:48.73
(36.72)
450m: 5:25.87
(37.14)
500m: 6:02.50
(36.63)
550m: 6:39.62
(37.12)
600m: 7:16.48
(36.86)
650m: 7:53.45
(36.97)
700m: 8:29.95
(36.50)
750m: 9:06.48
(36.53)
800m: 9:41.27
(34.79)
5 Erik Åstrand 2003 Täby Sim +0.79 9:45.29 +32.91
50m: 31.34
100m: 1:05.90
(34.56)
150m: 1:41.16
(35.26)
200m: 2:17.00
(35.84)
250m: 2:53.21
(36.21)
300m: 3:29.67
(36.46)
350m: 4:06.48
(36.81)
400m: 4:44.40
(37.92)
450m: 5:21.71
(37.31)
500m: 5:59.78
(38.07)
550m: 6:37.06
(37.28)
600m: 7:15.59
(38.53)
650m: 7:53.63
(38.04)
700m: 8:31.57
(37.94)
750m: 9:08.74
(37.17)
800m: 9:45.29
(36.55)
6 Sid Lundgren 2003 Järfälla Simsällskap +0.76 9:55.79 +43.41
50m: 31.77
100m: 1:07.46
(35.69)
150m: 1:44.03
(36.57)
200m: 2:20.88
(36.85)
250m: 2:57.95
(37.07)
300m: 3:34.57
(36.62)
350m: 4:11.37
(36.80)
400m: 4:48.46
(37.09)
450m: 5:26.03
(37.57)
500m: 6:03.58
(37.55)
550m: 6:42.47
(38.89)
600m: 7:20.82
(38.35)
650m: 7:59.03
(38.21)
700m: 8:39.25
(40.22)
750m: 9:17.83
(38.58)
800m: 9:55.79
(37.96)
7 Sebastian Hosokawa 2002 Åkersberga Simsällskap +0.78 10:41.44 +1:29.06
50m: 32.95
100m: 1:10.22
(37.27)
150m: 1:49.69
(39.47)
200m: 2:28.54
(38.85)
250m: 3:08.66
(40.12)
300m: 3:48.99
(40.33)
350m: 4:28.90
(39.91)
400m: 5:07.97
(39.07)
450m: 5:48.81
(40.84)
500m: 6:30.26
(41.45)
550m: 7:12.09
(41.83)
600m: 7:54.65
(42.56)
650m: 8:36.33
(41.68)
700m: 9:20.30
(43.97)
750m: 10:02.14
(41.84)
800m: 10:41.44
(39.30)
Grenen officiell:  2019-02-15 19:53:46
Event 2, 800m Frisim Herrar 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Martin Melinder 2001 Väsby Simsällskap +0.70 9:00.85
50m: 30.25
100m: 1:03.33
(33.08)
150m: 1:37.41
(34.08)
200m: 2:11.19
(33.78)
250m: 2:44.95
(33.76)
300m: 3:19.06
(34.11)
350m: 3:53.19
(34.13)
400m: 4:27.68
(34.49)
450m: 5:02.16
(34.48)
500m: 5:36.68
(34.52)
550m: 6:10.87
(34.19)
600m: 6:45.14
(34.27)
650m: 7:19.55
(34.41)
700m: 7:53.95
(34.40)
750m: 8:27.90
(33.95)
800m: 9:00.85
(32.95)
2 Simon Brandt 2000 Väsby Simsällskap +0.72 9:11.10 +10.25
50m: 30.59
100m: 1:04.93
(34.34)
150m: 1:40.10
(35.17)
200m: 2:14.95
(34.85)
250m: 2:49.79
(34.84)
300m: 3:24.93
(35.14)
350m: 4:00.19
(35.26)
400m: 4:35.27
(35.08)
450m: 5:10.29
(35.02)
500m: 5:45.49
(35.20)
550m: 6:20.20
(34.71)
600m: 6:55.00
(34.80)
650m: 7:29.44
(34.44)
700m: 8:04.07
(34.63)
750m: 8:38.23
(34.16)
800m: 9:11.10
(32.87)
3 Isak Gustafsson 2001 Simklubben Neptun +0.76 9:17.12 +16.27
50m: 30.82
100m: 1:04.37
(33.55)
150m: 1:38.54
(34.17)
200m: 2:12.71
(34.17)
250m: 2:47.54
(34.83)
300m: 3:22.74
(35.20)
350m: 3:58.21
(35.47)
400m: 4:33.45
(35.24)
450m: 5:08.97
(35.52)
500m: 5:44.36
(35.39)
550m: 6:19.87
(35.51)
600m: 6:55.68
(35.81)
650m: 7:31.43
(35.75)
700m: 8:07.59
(36.16)
750m: 8:43.53
(35.94)
800m: 9:17.12
(33.59)
4 Wilhelm Muzikants 2001 Täby Sim +0.71 9:30.17 +29.32
50m: 31.17
100m: 1:05.98
(34.81)
150m: 1:41.48
(35.50)
200m: 2:17.51
(36.03)
250m: 2:53.26
(35.75)
300m: 3:29.09
(35.83)
350m: 4:05.02
(35.93)
400m: 4:41.11
(36.09)
450m: 5:17.06
(35.95)
500m: 5:53.58
(36.52)
550m: 6:30.41
(36.83)
600m: 7:07.24
(36.83)
650m: 7:43.04
(35.80)
700m: 8:19.50
(36.46)
750m: 8:55.45
(35.95)
800m: 9:30.17
(34.72)
5 Niklas Nyblom 1999 Täby Sim +0.65 9:49.49 +48.64
50m: 31.65
100m: 1:07.11
(35.46)
150m: 1:42.95
(35.84)
200m: 2:19.89
(36.94)
250m: 2:57.06
(37.17)
300m: 3:34.38
(37.32)
350m: 4:11.99
(37.61)
400m: 4:49.63
(37.64)
450m: 5:26.88
(37.25)
500m: 6:04.84
(37.96)
550m: 6:42.81
(37.97)
600m: 7:19.82
(37.01)
650m: 7:57.63
(37.81)
700m: 8:35.42
(37.79)
750m: 9:12.91
(37.49)
800m: 9:49.49
(36.58)
6 Axel Nordén 2001 Täby Sim +0.69 10:04.44 +1:03.59
50m: 32.42
100m: 1:09.33
(36.91)
150m: 1:46.95
(37.62)
200m: 2:24.35
(37.40)
250m: 3:02.30
(37.95)
300m: 3:40.24
(37.94)
350m: 4:18.60
(38.36)
400m: 4:56.84
(38.24)
450m: 5:35.24
(38.40)
500m: 6:13.95
(38.71)
550m: 6:52.73
(38.78)
600m: 7:31.35
(38.62)
650m: 8:09.75
(38.40)
700m: 8:48.31
(38.56)
750m: 9:26.81
(38.50)
800m: 10:04.44
(37.63)
Grenen officiell:  2019-02-15 19:53:46
2019-02-15 19:54:06 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Järfälla Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner