2020-10-27   12:40:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Vilunda Knatte

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 Söndag förmidag

Document
Resultat
Arena Vilunda Knatte
Arrangör:
Plats: Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 32, 200m Frisim Herrar  - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap +0.69 2:23.34
50m: 32.12
100m: 1:08.91
(36.79)
150m: 1:46.39
(37.48)
200m: 2:23.34
(36.95)
2 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun +0.66 2:31.78 +8.44
50m: 34.08
100m: 1:13.20
(39.12)
150m: 1:53.17
(39.97)
200m: 2:31.78
(38.61)
3 Sixten Ersson 2007 Täby Sim +0.68 2:38.20 +14.86
50m: 36.66
100m: 1:18.29
(41.63)
150m: 2:00.38
(42.09)
200m: 2:38.20
(37.82)
4 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.74 2:39.22 +15.88
50m: 34.75
100m: 1:16.34
(41.59)
150m: 1:59.11
(42.77)
200m: 2:39.22
(40.11)
5 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap +0.63 2:39.54 +16.20
50m: 35.15
100m: 1:16.98
(41.83)
150m: 2:00.87
(43.89)
200m: 2:39.54
(38.67)
6 Oscar Sjöberg 2007 Järfälla Simsällskap +0.80 2:42.60 +19.26
50m: 35.50
100m: 1:16.45
(40.95)
150m: 2:00.46
(44.01)
200m: 2:42.60
(42.14)
7 Jordan Sundström 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 2:44.48 +21.14
50m: 38.44
100m: 1:21.52
(43.08)
150m: 2:05.30
(43.78)
200m: 2:44.48
(39.18)
8 William Lagerlöf 2007 Danderyds Simförening +0.79 2:44.64 +21.30
50m: 35.57
100m: 1:19.20
(43.63)
150m: 2:01.79
(42.59)
200m: 2:44.64
(42.85)
9 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap +0.66 2:45.87 +22.53
50m: 37.01
100m: 1:20.09
(43.08)
150m: 2:04.13
(44.04)
200m: 2:45.87
(41.74)
10 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun +0.70 2:46.79 +23.45
50m: 37.16
100m: 1:19.78
(42.62)
150m: 2:04.67
(44.89)
200m: 2:46.79
(42.12)
11 Daniel Fridliand 2007 Simklubben Neptun +0.77 2:55.27 +31.93
50m: 41.61
100m: 1:26.45
(44.84)
150m: 2:12.96
(46.51)
200m: 2:55.27
(42.31)
12 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 2:57.18 +33.84
50m: 39.67
100m: 1:24.98
(45.31)
150m: 2:12.22
(47.24)
200m: 2:57.18
(44.96)
13 Erik Rosander 2007 Danderyds Simförening +0.75 2:58.27 +34.93
50m: 40.01
100m: 1:26.65
(46.64)
150m: 2:14.00
(47.35)
200m: 2:58.27
(44.27)
14 Marco Blix Grimaldi 2007 Simklubben Neptun +0.66 2:58.67 +35.33
50m: 39.19
100m: 1:24.44
(45.25)
150m: 2:11.93
(47.49)
200m: 2:58.67
(46.74)
15 Arvid Larsson 2007 Täby Sim +0.81 2:59.65 +36.31
50m: 40.12
100m: 1:26.85
(46.73)
150m: 2:14.85
(48.00)
200m: 2:59.65
(44.80)
16 Zacharias Sandström 2007 Simklubben Neptun +0.78 3:04.98 +41.64
50m: 44.14
100m: 1:32.70
(48.56)
150m: 2:21.59
(48.89)
200m: 3:04.98
(43.39)
17 Erik Edbom 2007 Järfälla Simsällskap +0.72 3:05.46 +42.12
50m: 41.34
100m: 1:30.09
(48.75)
150m: 2:19.00
(48.91)
200m: 3:05.46
(46.46)
18 Neil Daimay 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.87 3:11.52 +48.18
50m: 42.74
100m: 1:33.73
(50.99)
150m: 2:24.24
(50.51)
200m: 3:11.52
(47.28)
19 Yichen SUN 2007 Täby Sim +0.76 3:11.57 +48.23
50m: 42.16
100m: 1:29.34
(47.18)
150m: 2:20.61
(51.27)
200m: 3:11.57
(50.96)
20 Theo Priftakis Abascal 2007 Simklubben Neptun +0.73 3:13.21 +49.87
50m: 45.43
100m: 1:35.48
(50.05)
150m: 2:26.35
(50.87)
200m: 3:13.21
(46.86)
21 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim +0.76 3:23.93 +1:00.59
50m: 44.49
100m: 1:37.57
(53.08)
150m: 2:30.57
(53.00)
200m: 3:23.93
(53.36)
Grenen officiell:  2019-03-24 10:45:00
2019-03-24 10:45:26 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner