2020-10-27   12:50:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarena Race 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 30 Mars Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30-09.45)

Document
Resultat
Aquarena Race 2019
Arrangör:
Plats: Aquarena Hällåsen Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 8, 4x50m Frisim Flickor Öppen - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Söderhamns Simsällskap lag1 15 Söderhamns Simsällskap 510 1:57.52
Tyra Strömbom 2004 AM3804 -.-- 29.07 29.07
Junia Eklund 2006 AH0806 -.-- 29.07 58.14
Saga Andersson 2006 BH8806 -.-- 30.78 1:28.92
Filippa Eklund 2004 AS6204 -.-- 28.60 1:57.52
2 Gävle Simsällskap lag 2 16 Gävle Simsällskap 416 2:05.77 +8.25
Nathalie Stigenberg 2004 AY3804 -.-- 32.63 32.63
Emelie Wijker 2003 BA8803 -.-- 31.96 1:04.59
Vilma Hjertberg 2004 BV1404 -.-- 31.11 1:35.70
Hanna  Stolt 2004 BB8804 -.-- 30.07 2:05.77
3 Borlänge Simsällskap 1 17 Borlänge Simsällskap 379 2:09.70 +12.18
Emma Larsson 2002 AY0602 -.-- 30.10 30.10
Femke van Zonneveld 2002 AS9802 -.-- 31.35 1:01.45
Olivia Nyström 2006 BA7406 -.-- 31.67 1:33.12
Evelina Lemon 2006 BG4206 -.-- 36.58 2:09.70
4 Falu Simsällskap lag 1 14 Falu Simsällskap 347 2:13.56 +16.04
Sara Strömsöe 2006 AV2406 -.-- 30.56 30.56
Hanna Frank 2006 BB9406 -.-- 35.01 1:05.57
Emma Färlin 2006 AV8206 -.-- 34.09 1:39.66
Ida Tengvall Williams 2005 BM6405 -.-- 33.90 2:13.56
5 Söderhamns Simsällskap lag 2 14 Söderhamns Simsällskap 344 2:14.02 +16.50
Emma  Mossnelid 2006 BB6406 -.-- 35.43 35.43
Ida Furuström 2005 BR2205 -.-- 32.23 1:07.66
Emelie Runarsson 2006 BD5206 -.-- 33.12 1:40.78
Agnes Sundqvist 2005 BL0405 -.-- 33.24 2:14.02
6 Gävle Simsällskap lag 1 13 Gävle Simsällskap 336 2:14.95 +17.43
Rebecca Öhman 2006 BJ1806 -.-- 37.60 37.60
Stina Hedlund Loman 2006 BM8406 -.-- 31.84 1:09.44
Agnes Edvinsson 2006 AP5606 -.-- 31.89 1:41.33
Junie Mattsson 2007 AP1407 -.-- 33.62 2:14.95
7 Gävle Simsällskap lag 3 17 Gävle Simsällskap 295 2:21.05 +23.53
Tekle Batsikadze 2005 BJ4405 -.-- 35.39 35.39
Ronja Nordlund 2006 BM2606 -.-- 39.02 1:14.41
Maja Edring 2002 BX0802 -.-- 33.08 1:47.49
Lisa Holfve 2005 AR9605 -.-- 33.56 2:21.05
8 Falu Simsällskap lag 2 14 Falu Simsällskap 242 2:30.65 +33.13
Maja Nyström 2007 AR7407 -.-- 37.89 37.89
Alice Lundin 2007 AJ3207 -.-- 37.43 1:15.32
Moa Öhlund 2005 AU0805 -.-- 38.08 1:53.40
Carolin Zetterberg 2006 BL0806 -.-- 37.25 2:30.65
9 Borlänge Simsällskap lag 2 10 Borlänge Simsällskap 115 3:12.92 +1:15.4
Linn Olsson 2010 AE3810 -.-- 42.64 42.64
Saimi Lylander 2009 AJ6209 -.-- 38.02 1:20.66
Linn Sterkenburg 2009 AE5209 -.-- 1:01.27 2:21.93
Wilma Svantes 2009 AL3009 -.-- 50.99 3:12.92
- Falu Simsällskap lag 3 13 Falu Simsällskap DSQ
Doris von Hofsten 2008 AE9808 -.-- 37.19 37.19
Thea Klingberg 2006 BC1806 -.--
Josefin Zetterberg 2008 AN0208 -.--
Ronja Koij 2007 -.--
2019-03-30 11:51:22 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner