2020-10-22   00:03:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarena Race 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 30 Mars Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30-09.45)

Document
Resultat
Aquarena Race 2019
Arrangör:
Plats: Aquarena Hällåsen Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor A-E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saimi Lylander 2009 Borlänge Simsällskap +0.85 158 47.43
2 Saga Engström 2010 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.73 137 49.78 +2.35
3 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.78 128 50.90 +3.47
4 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap +0.85 127 50.95 +3.52
5 Ebba Eklund 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.87 106 54.10 +6.67
6 Tilda Skärström 2011 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.84 93 56.60 +9.17
7 Signe Kvist Stenberg 2010 Söderhamns Simsällskap +0.88 81 59.26 +11.83
8 Wilma Svantes 2009 Borlänge Simsällskap +0.77 76 1:00.43 +13.00
9 Linn Sterkenburg 2009 Borlänge Simsällskap +0.73 65 1:03.64 +16.21
Grenen officiell:  2019-03-30 11:24:07
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor A-E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap +0.91 354 36.27
2 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap +0.75 346 36.54 +0.27
3 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.89 312 37.82 +1.55
4 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.81 300 38.32 +2.05
5 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.77 245 41.01 +4.74
6 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap +0.78 236 41.50 +5.23
7 Anna-Klara Sundström 2007 Njurunda Simsällskap +0.77 207 43.36 +7.09
8 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap +0.73 204 43.56 +7.29
9 Alice Lundin 2007 Falu Simsällskap +0.82 198 44.01 +7.74
10 Melly Lindberg Sköld 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.69 186 44.93 +8.66
11 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.74 184 45.06 +8.79
12 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap +1.01 169 46.41 +10.14
13 Olivia Palin 2008 Njurunda Simsällskap +0.75 162 47.02 +10.75
14 Freja Engström 2007 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.74 162 47.03 +10.76
15 Filippa Daleving 2007 Gävle Simsällskap +0.88 153 47.90 +11.63
16 Josefin Zetterberg 2008 Falu Simsällskap +0.79 149 48.42 +12.15
17 Elsa von Essen 2007 Njurunda Simsällskap +0.79 146 48.71 +12.44
18 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.64 140 49.35 +13.08
19 Astrid Dotzauer 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb +1.16 133 50.24 +13.97
20 Angelina Nilsson 2008 Söderhamns Simsällskap +0.67 129 50.80 +14.53
21 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.84 128 50.82 +14.55
22 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.89 104 54.45 +18.18
23 Isabel Olsson 2008 Njurunda Simsällskap +0.85 101 55.06 +18.79
24 Klara Runarsson 2007 Söderhamns Simsällskap +1.11 88 57.64 +21.37
- Nova Sjöberg 2008 Söderhamns Simsällskap +1.10 DSQ
- Alva Brandt 2007 Söderhamns Simsällskap +0.96 DSQ
- Ayaa Orabi 2008 Söderhamns Simsällskap +0.77 DSQ
- Ronja Koij 2007 Falu Simsällskap +0.91 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-30 11:24:07
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor A-E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Junia Eklund 2006 Söderhamns Simsällskap +0.76 503 32.26
2 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap +0.85 369 35.76 +3.50
3 Vilma Herthelius 2005 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.61 329 37.17 +4.91
4 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap +0.69 312 37.82 +5.56
5 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap +0.70 304 38.14 +5.88
6 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.79 298 38.39 +6.13
7 Alva Eriksson 2005 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.81 297 38.44 +6.18
8 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.74 294 38.59 +6.33
9 Tekle Batsikadze 2005 Gävle Simsällskap +0.83 293 38.61 +6.35
10 Stella Karlsson 2006 Gimo Simsällskap +0.84 268 39.81 +7.55
11 Linn Biller 2006 Söderhamns Simsällskap +0.79 263 40.02 +7.76
12 Hanna Frank 2006 Falu Simsällskap +0.98 260 40.18 +7.92
13 Lisa Holfve 2005 Gävle Simsällskap +0.78 253 40.57 +8.31
14 Agnes Sundqvist 2005 Söderhamns Simsällskap +0.57 250 40.72 +8.46
15 Rebecca Öhman 2006 Gävle Simsällskap +0.92 247 40.89 +8.63
16 Emma  Mossnelid 2006 Söderhamns Simsällskap +0.82 245 40.99 +8.73
17 Thea Klingberg 2006 Falu Simsällskap +0.78 207 43.38 +11.12
18 Evelina Lemon 2006 Borlänge Simsällskap +0.82 203 43.63 +11.37
19 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap +0.71 195 44.21 +11.95
20 Carolin Zetterberg 2006 Falu Simsällskap +0.79 172 46.12 +13.86
21 Signe Domeij 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.91 172 46.14 +13.88
22 Maija Andersson 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.72 169 46.41 +14.15
23 Judith Forsberg 2005 Gävle Simsällskap +0.82 165 46.80 +14.54
24 Felicia Hartelius 2006 Gävle Simsällskap +0.79 149 48.35 +16.09
25 Ronja Norgren 2006 Söderhamns Simsällskap +0.82 79 59.71 +27.45
Grenen officiell:  2019-03-30 11:24:07
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor A-E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tyra Strömbom 2004 Söderhamns Simsällskap +0.73 425 34.14
2 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap +0.55 397 34.92 +0.78
3 Tuva Blomdahl 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.84 354 36.28 +2.14
4 Filippa Eklund 2004 Söderhamns Simsällskap +0.72 331 37.08 +2.94
5 Ella Lindblad 2003 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.52 309 37.96 +3.82
6 Emelie Wijker 2003 Gävle Simsällskap +0.71 300 38.33 +4.19
7 Linnea Engström 2004 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.77 297 38.45 +4.31
8 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.94 270 39.71 +5.57
9 Nathalie Stigenberg 2004 Gävle Simsällskap +0.78 216 42.72 +8.58
Grenen officiell:  2019-03-30 11:24:07
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor A-E 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Humling 2000 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.96 431 33.98
2 Maja  Wikström 2002 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.87 328 37.20 +3.22
Grenen officiell:  2019-03-30 11:24:07
2019-03-30 11:25:59 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner