Tulokset Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 200m Rygsvømning Herrer, DMJ - A Finale |
|
|
|
1:59.75 |
|
|
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
08-04-2019 |
|
|
|
|
|
|
2:02.31 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
Allerød Sv |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
09-04-2009 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
741 |
2:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
696 |
2:06.25 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.56 |
686 |
2:06.84 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
652 |
2:09.03 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.61 |
641 |
2:09.80 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
637 |
2:10.04 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Herlev Svømning |
+0.53 |
622 |
2:11.09 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
613 |
2:11.74 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 08-04-2019 18:32:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 200m Rygsvømning Herrer, DMJ - B Finale |
|
|
|
1:59.75 |
|
|
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
08-04-2019 |
|
|
|
|
|
|
2:02.31 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
Allerød Sv |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
09-04-2009 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
626 |
2:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
|
596 |
2:12.99 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Lyseng IF |
|
590 |
2:13.38 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
|
588 |
2:13.52 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
578 |
2:14.30 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
575 |
2:14.59 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Hansen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
570 |
2:14.92 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
Kalundborg SK |
|
556 |
2:16.05 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 08-04-2019 18:32:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 18:32.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|