2020-06-03   02:12:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Stora Coop Simmet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Stora Coop Simmet 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 30 mar 2019
Gren 8, 25m Frisim Herrar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Rydin 2010 Strängnäs Simklubb 20.76
2 Anton Olsen 2010 Simklubben Ena 22.90 +2.14
3 Jino Atiwit Osman 2010 Simklubben Ena 24.96 +4.20
4 Lufti Zeitoun 2011 Avesta Simsällskap 39.52 +18.76
Grenen officiell:  2019-03-30 11:48:17
Gren 8, 25m Frisim Herrar 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Straubhaar 2008 Hallsberg Kumla Simklubb 15.33
2 Adrian Eriksson 2008 Ösmo Simsällskap 16.66 +1.33
3 Eskil Nilsson 2008 Ludvika Simsällskap 16.89 +1.56
4 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena 17.24 +1.91
5 Mattias Camalich 2008 Strängnäs Simklubb 18.22 +2.89
6 Mohammed Oulaywan 2009 Simklubben Ena 19.37 +4.04
7 Hugo Hedqvist 2009 Norrtälje Simklubb 19.88 +4.55
8 Edwin Goldberg 2008 Hedemora Simsällskap 22.61 +7.28
9 Sixten Ander 2009 Avesta Simsällskap 27.00 +11.67
10 Eric Zetterberg 2009 Simklubben Ena 28.87 +13.54
Grenen officiell:  2019-03-30 11:48:17
Gren 8, 25m Frisim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 13.60
2 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap 14.26 +0.66
3 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb 16.30 +2.70
4 Axel Svensson 2006 Upplands-Bro Simsällskap 17.22 +3.62
5 Axel Krysén 2007 Ludvika Simsällskap 17.40 +3.80
6 Nils Skogbergs 2007 Ludvika Simsällskap 17.69 +4.09
7 Aron Söderholm 2007 Ludvika Simsällskap 21.87 +8.27
Grenen officiell:  2019-03-30 11:48:17
Gren 8, 25m Frisim Herrar 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Ackerstierna 1995 Simklubben Ena 11.74
2 Johannes Ålander 1995 Simklubben Ena 12.04 +0.30
3 Nicklas Evaldsson 2001 Hedemora Simsällskap 12.42 +0.68
4 Olle Lindberg 1995 Simklubben Ena 13.01 +1.27
5 David Eriksson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb 13.56 +1.82
6 William Österberg 2003 Fagersta Simklubb 13.82 +2.08
7 Andreas Bärgård 1974 Simklubben Ena 15.17 +3.43
8 Albert Gustafsson 2003 Hallsberg Kumla Simklubb 15.32 +3.58
9 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena 15.57 +3.83
10 Jonathan Runsten 2005 Ösmo Simsällskap 15.67 +3.93
11 Benny Scott 2005 Upplands-Bro Simsällskap 16.53 +4.79
12 Azad Osman 1972 Simklubben Ena 19.05 +7.31
13 Joacim Nilsson 2005 Hedemora Simsällskap 19.14 +7.40
14 Kalle Oulaywan 1976 Simklubben Ena 20.23 +8.49
Grenen officiell:  2019-03-30 11:48:17
2019-03-30 11:48:25 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Ena

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner