2020-06-03   02:56:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Stora Coop Simmet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Stora Coop Simmet 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 30 mar 2019
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Olsen 2010 Simklubben Ena 26.53
2 Jino Atiwit Osman 2010 Simklubben Ena 30.56 +4.03
3 Julius Rydin 2010 Strängnäs Simklubb 31.36 +4.83
4 Lufti Zeitoun 2011 Avesta Simsällskap 38.73 +12.20
Grenen officiell:  2019-03-30 11:28:27
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Straubhaar 2008 Hallsberg Kumla Simklubb 19.64
2 Adrian Eriksson 2008 Ösmo Simsällskap 23.56 +3.92
3 Mattias Camalich 2008 Strängnäs Simklubb 24.08 +4.44
4 Eskil Nilsson 2008 Ludvika Simsällskap 24.40 +4.76
5 Hugo Hedqvist 2009 Norrtälje Simklubb 24.44 +4.80
6 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena 24.76 +5.12
7 Mohammed Oulaywan 2009 Simklubben Ena 25.13 +5.49
8 Eric Zetterberg 2009 Simklubben Ena 27.11 +7.47
9 Sixten Ander 2009 Avesta Simsällskap 29.36 +9.72
- Edwin Goldberg 2008 Hedemora Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-03-30 11:28:27
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap 17.51
2 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 18.56 +1.05
3 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb 20.31 +2.80
4 Axel Krysén 2007 Ludvika Simsällskap 23.55 +6.04
5 Nils Skogbergs 2007 Ludvika Simsällskap 23.98 +6.47
6 Aron Söderholm 2007 Ludvika Simsällskap 27.18 +9.67
- Axel Svensson 2006 Upplands-Bro Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-03-30 11:28:27
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Ackerstierna 1995 Simklubben Ena 14.36
2 Johannes Ålander 1995 Simklubben Ena 15.16 +0.80
3 Nicklas Evaldsson 2001 Hedemora Simsällskap 15.69 +1.33
4 Olle Lindberg 1995 Simklubben Ena 16.73 +2.37
5 Jonathan Runsten 2005 Ösmo Simsällskap 20.15 +5.79
6 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena 21.14 +6.78
7 Albert Gustafsson 2003 Hallsberg Kumla Simklubb 21.94 +7.58
8 Joacim Nilsson 2005 Hedemora Simsällskap 22.40 +8.04
- David Eriksson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb DSQ
- William Österberg 2003 Fagersta Simklubb DSQ
- Benny Scott 2005 Upplands-Bro Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-03-30 11:28:27
2019-03-30 11:28:32 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Ena

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner