2020-10-23   07:56:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 24/5-19

Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  24 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:40   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Lasse Pittioni (95) Gladsaxe - 28.77 (300514) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Steen Hansen  1999    628          30.30   
  Horsens Svømmeklub  29.91                 
Frederik Rindshøj  1999    618          30.46   
  Sigma Swim Allerød  29.49                 
Krestian Gelmark-Sørensen  2001    616          30.49   
  Horsens Svømmeklub  30.26                 
Oliver Hallenborg  2002    587          30.98   
  H2Odense  30.76                 
Jonas Ejby  2000    546          31.74   
  Nyborg Svømmeklub  31.64                 
Jakob Juul  2000    534          31.97   
  Vejle Svømmeklub  30.02                 
Christian Johannesen  2003    476          33.23   
  Horsens Svømmeklub  33.15                 
Christian Koch  1998    446          33.95   
  Horsens Svømmeklub  31.45                 
Christoffer Weiss  2001    434          34.27   
  Gentofte Svømme Klub  34.52                 
10  Alex Fogt  2004    415          34.79   
  H2Odense  35.51                 
11  Kristian Sabroe Sørensen  2005    377          35.90   
  Horsens Svømmeklub  36.81                 
12  Troels Fode  2004    351          36.78  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  34.24                 
13  Luca Hertzog  2005    338          37.23   
  Ringe Svømme Klub  37.72                 
14  Peter Rom Poulsen  2005    327          37.64   
  Erritsø Gymnastik Og IF  36.20                 
15  Philip H. Christensen  2004    313          38.20   
  Køge Svømmeklub  38.91                 
16  Christoffer Mejdal  2005    298          38.83   
  Frem Odense  38.64                 
17  Oliver Londero  2004    286          39.37   
  Frem Odense  41.54                 
18  Nichlas Nordlund Hansen  2004    280          39.63   
  Kolding SK  39.39                 
19  Jonathan Bos  1998    267          40.29   
  Haderslev Svømme Klub  37.39                 
20  Mikkel Roed  2004    253          41.01   
  Køge Svømmeklub  41.17                 
21  Andreas Bahnsen  2005    240          41.75   
  Haderslev Svømme Klub  41.05                 
22  Alexander Schmidt  2004    237          41.88   
  Bov IF  42.29                 
23  Nikolaj Kiel Johansen  2003    207          43.81   
  Ringe Svømme Klub  47.88                 
Alfred Feldskov  2003              DNS   
  Svendborg Svømme Klub  33.82                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark