2020-10-20   17:04:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 24/5-19

Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  24 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  19:17   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Jeanette ottesen (87) Kvik Kastrup - 25.68 (240508) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998    675          26.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.38                 
Johanne Hingebjerg  2002    657          27.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.40                 
Marie Voigt Lauridsen  1995    650          27.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.25                 
Anna Wermuth  1996    623          27.70  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  27.00                 
Vera Staun Hansen  1999    611          27.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.04                 
Iben Bak  2001    609          27.92  Deltager ikke i finalen 
  Nyborg Svømmeklub  27.37                 
Mathilde Hager  2001    602          28.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.73                 
Maja Johanne Pedersen  2005    584          28.31   
  Nyborg Svømmeklub  28.56                 
Emma Maagøe  1999    582          28.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.21                 
10  Clara Matilde Carstensen  2004    580          28.38   
  Horsens Svømmeklub  28.24                 
11  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    574          28.48   
  H2Odense  28.60                 
12  Karina Høybye Olesen  2001    566          28.61  Deltager ikke i finalen 
  Nyborg Svømmeklub  28.44                 
13  Mia Rindshøj  2003    564          28.64   
  Gentofte Svømme Klub  28.18                 
14  Asta Poulsen Dolan  2004    557          28.76   
  Gentofte Svømme Klub  28.39                 
15  Karoline Lagoni  2003    532          29.21   
  Horsens Svømmeklub  28.48                 
16  Mie Buch Nielsen  2001    530          29.24   
  Horsens Svømmeklub  29.22                 
17  Sofie Trekær Klausen  2003    527          29.30   
  Horsens Svømmeklub  28.61                 
18  Clara Lynggaard  2002    523          29.36   
  Erritsø Gymnastik Og IF  28.78                 
19  Freja Nicholas  2000    521          29.40   
  H2Odense  29.21                 
20  Elma Gabela  2004    512          29.57   
  Kolding SK  28.64                 
21  Naja Færgemann  2006    505          29.71   
  H2Odense  29.72                 
22  Julie Brix Østergaard  2006    497          29.88   
  Køge Svømmeklub  29.50                 
23  Cecilie Baraviec  2000    496          29.89   
  H2Odense  29.75                 
24  Cille Christensen  2004    494          29.94   
  Kolding SK  28.80                 
25  Thea Inge Madsen  2003    491          29.99   
  Ringe Svømme Klub  29.88                 
26  Anna Rønn  2005    489          30.04   
  Ringe Svømme Klub  29.68                 
27  Caroline Nymann Sørensen  2002    487          30.07   
  Horsens Svømmeklub  29.29                 
28  Ida Juul Grønning  2004    481          30.19   
  H2Odense  30.01                 
29  Karoline Hellesøe  2006    478          30.26   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.61                 
30  Maria Bredal Larsen  2002    475          30.33   
  Nyborg Svømmeklub  28.53                 
31  Josefine Risum Jørgensen  2004    470          30.44   
  H2Odense  29.61                 
32  Kristine Kipper Pedersen  2004    467          30.49   
  Nyborg Svømmeklub  30.55                 
32  Maria Bebe Hansen  2004    467          30.49   
  Nyborg Svømmeklub  30.58                 
34  Victoria Fræhr Piihl  2005    463          30.58   
  Kolding SK  31.01                 
35  Mathilde Stilund  2005    461          30.64   
  H2Odense  31.20                 
36  Anne Thastrup-Hansen  2006    459          30.67   
  Haderslev Svømme Klub  31.26                 
37  Clara Kapke  2006    457          30.71   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.08                 
38  Klara-Sofie Bollmann  2006    456          30.75   
  Køge Svømmeklub  30.95                 
39  Agnete Habermann  2005    452          30.83   
  H2Odense  30.45                 
40  Kirstine Haunstrup Larsen  2005    446          30.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.47                 
41  Mille Veiler  2005    446          30.98   
  Kolding SK  30.69                 
42  Olivia Mai Gustafson  2005    440          31.11   
  Køge Svømmeklub  30.93                 
43  Johanne Heilmann  2005    436          31.21   
  Kolding SK  31.08                 
44  Anne Stamholt  2006    430          31.35   
  Haderslev Svømme Klub  31.62                 
44  Katrine S. Kristensen  2004    430          31.35   
  Haderslev Svømme Klub  31.99                 
46  Maja Rolighed  2005    429          31.36   
  Erritsø Gymnastik Og IF  29.83                 
47  Emma Nygaard  2005    420          31.60   
  Frem Odense  31.50                 
47  Katrine Hvistendal Hansen  1997    420          31.60   
  Ringe Svømme Klub  30.68                 
49  Andrea Nøhr Petersen  2006    414          31.75   
  Køge Svømmeklub  32.55                 
50  Josefine S Jørgensen  2004    409          31.87   
  H2Odense  30.91                 
51  Olivia Hemmeløff  2006    404          32.00   
  Ringe Svømme Klub  33.30                 
52  Anna Mai Andersen  2006    393          32.30   
  Svømmeklubben Sønderborg  34.56                 
53  Anna Hjorth Christensen  2006    385          32.52   
  Køge Svømmeklub  32.27                 
54  Nina Seirup  2005    370          32.97   
  Nyborg Svømmeklub  32.21                 
55  Matilde Schmidt-Lund  2005    365          33.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.44                 
56  Lisa Lindgren Jeppesen  2005    361          33.22   
  Frem Odense  34.43                 
57  Cheyenne Erdmann  2004    360          33.26   
  Bov IF  32.49                 
58  Liva Vangsgaard  2006    354          33.44   
  Frem Odense  34.31                 
59  Lærke Rosen Lundsfryd  2006    353          33.47   
  Ringe Svømme Klub  34.23                 
60  Laura Riber Memborg  2004    348          33.65   
  Nyborg Svømmeklub  34.18                 
61  Rose Pernille Simon  2004    345          33.72   
  Erritsø Gymnastik Og IF  33.23                 
62  Vigga Londero  2006    341          33.87   
  Frem Odense  34.13                 
63  Bianca Skjerning  2001    335          34.08   
  Ringe Svømme Klub  33.70                 
64  Emma Bergene Hansen  2005    332          34.16   
  Horsens Svømmeklub  34.28                 
65  Kathrine Hvidberg  2004    330          34.23   
  Ringe Svømme Klub  34.37                 
66  Mathilde Nissen  2004    329          34.28   
  Nyborg Svømmeklub  33.57                 
67  Victoria Juul Larsen  2006    326          34.37   
  Frem Odense  34.49                 
68  Louise Kipper Pedersen  2006    321          34.55   
  Nyborg Svømmeklub  36.17                 
69  Sissel Jessen  2004    314          34.82   
  Erritsø Gymnastik Og IF  34.85                 
70  Cathrine Høst  2004    309          35.00   
  Nyborg Svømmeklub  34.81                 
71  Sofie Damm Johansen  2006    296          35.50   
  Svømmeklubben Sønderborg  36.43                 
72  Monica Munkbjerg  2006    273          36.45   
  Frem Odense  37.96                 
73  Emilie Boulund  2006    270          36.61   
  Kolding SK  40.17                 
74  Clara Lindstedt  2006    253          37.40   
  Nyborg Svømmeklub  37.68                 
75  Kim Hanh Vu  2004    252          37.46   
  Frem Odense  38.65                 
76  Anna Emilie Damgaard  2006    237          38.20   
  Svømmeklubben Sønderborg  37.40                 
Agnes Dalgas Frederiksen  2005              DNS   
  Køge Svømmeklub  32.40                 
Frederikke M. Christensen  2006              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  34.92                 
Freya Scholz-Rasmussen  2004              DNS   
  H2Odense                   
Nikoline Kaae  2005              DNS   
  Frem Odense  31.31                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  19:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark