Results for H.C. Andersen Swim Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag 24/5-19
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Laura Glerup Jensen (98) H2Odense- 4.24.60 (030618) |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Grandt |
1998 |
|
699 |
1:05.03 |
2:10.91 |
3:20.31 |
|
4:26.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
629 |
1:07.54 |
2:18.68 |
3:27.31 |
|
4:35.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
|
607 |
1:08.00 |
2:19.67 |
3:30.01 |
|
4:39.19 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
601 |
1:08.66 |
2:20.61 |
3:31.15 |
|
4:40.18 |
Deltager ikke i finalen |
|
Nyborg Svømmeklub |
4:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
601 |
1:08.13 |
2:19.92 |
3:30.55 |
|
4:40.18 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
594 |
1:07.50 |
2:18.89 |
3:30.09 |
|
4:41.23 |
|
|
H2Odense |
4:37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
|
589 |
1:07.84 |
2:19.35 |
3:30.46 |
|
4:41.95 |
|
|
H2Odense |
4:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
562 |
1:06.97 |
2:19.89 |
3:33.95 |
|
4:46.51 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
4:38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mia Rindshøj |
2003 |
|
559 |
1:09.35 |
2:22.33 |
3:35.08 |
|
4:46.91 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
4:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
558 |
1:08.46 |
2:21.40 |
3:34.92 |
|
4:47.13 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
|
532 |
1:09.91 |
2:24.63 |
3:38.91 |
|
4:51.65 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
5:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elma Gabela |
2004 |
|
528 |
1:08.87 |
2:23.91 |
3:39.08 |
|
4:52.38 |
Deltager ikke i finalen |
|
Kolding SK |
4:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
|
505 |
1:10.86 |
2:26.21 |
3:42.87 |
|
4:56.90 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
4:51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
|
490 |
1:10.93 |
2:26.64 |
3:43.39 |
|
4:59.91 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Caroline Nymann Sørensen |
2002 |
|
479 |
1:10.07 |
2:26.43 |
3:44.51 |
|
5:02.13 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Melanie Petersen |
2004 |
|
426 |
1:13.32 |
2:33.05 |
3:54.12 |
|
5:14.04 |
|
|
Kolding SK |
5:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Randi Jørgensen |
2002 |
|
422 |
1:13.90 |
2:33.77 |
3:54.20 |
|
5:15.13 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
5:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Julie Dumstrei |
2004 |
|
420 |
1:15.20 |
2:36.66 |
3:58.60 |
|
5:15.65 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
6:55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Freja S. Falkenstrøm |
2004 |
|
418 |
1:14.72 |
2:36.60 |
3:57.57 |
|
5:16.15 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
5:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
|
340 |
1:16.25 |
2:42.99 |
4:11.24 |
|
5:38.62 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
5:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
25 maj 2019 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|