2020-01-18   15:23:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR Knatte Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
TYR Knatte Cup 2019
Arrangör:
Plats: Järfällabadet Järfälla Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 feb 2019 till den 2 feb 2019
Event 11, 100m Bröstsim Fl 11-12 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Jeansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.57 1:37.22
50m: 46.93
100m: 1:37.22
(50.29)
2 Olivia Carlström 2008 Järfälla Simsällskap +0.88 1:38.45 +1.23
50m: 46.65
100m: 1:38.45
(51.80)
3 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.88 1:41.85 +4.63
50m: 48.29
100m: 1:41.85
(53.56)
4 Belina Nord Forssén 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 1:47.72 +10.50
50m: 49.27
100m: 1:47.72
(58.45)
5 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 1:50.06 +12.84
50m: 52.29
100m: 1:50.06
(57.77)
6 Rut Gustafsson 2008 Skuru Idrottsklubb 1:54.19 +16.97
50m: 55.12
100m: 1:54.19
(59.07)
7 Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening +0.67 1:54.50 +17.28
50m: 53.51
100m: 1:54.50
(1:00.99)
8 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 1:55.07 +17.85
50m: 53.96
100m: 1:55.07
(1:01.11)
9 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb +0.59 1:56.45 +19.23
50m: 55.22
100m: 1:56.45
(1:01.23)
10 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening 1:57.56 +20.34
50m: 56.68
100m: 1:57.56
(1:00.88)
11 Cornelia Orheden 2008 Väsby Simsällskap 1:58.67 +21.45
50m: 55.03
100m: 1:58.67
(1:03.64)
12 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 1:59.09 +21.87
50m: 55.55
100m: 1:59.09
(1:03.54)
13 Cecilia Gharib 2008 Järfälla Simsällskap +0.80 2:02.87 +25.65
50m: 56.95
100m: 2:02.87
(1:05.92)
14 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb +0.81 2:04.36 +27.14
50m: 59.07
100m: 2:04.36
(1:05.29)
15 Alma Lund Wahlberg 2008 Turebergs Simklubb +0.66 2:04.71 +27.49
50m: 59.45
100m: 2:04.71
(1:05.26)
16 Annie Donaldsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.99 2:05.92 +28.70
50m: 58.54
100m: 2:05.92
(1:07.38)
17 Olivia Kristiansson 2008 Södertälje Simsällskap 2:07.45 +30.23
50m: 1:01.43
100m: 2:07.45
(1:06.02)
18 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap +0.84 2:07.59 +30.37
50m: 1:01.39
100m: 2:07.59
(1:06.20)
19 Agnes Klingh 2008 Väsby Simsällskap +0.79 2:08.40 +31.18
50m: 58.29
100m: 2:08.40
(1:10.11)
20 Freja Backman 2008 Turebergs Simklubb +0.83 2:10.08 +32.86
50m: 57.55
100m: 2:10.08
(1:12.53)
21 Noa Ek 2008 Södertälje Simsällskap 2:11.50 +34.28
50m: 1:01.38
100m: 2:11.50
(1:10.12)
22 Catlin Bohlin 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.61 2:16.60 +39.38
50m: 1:03.83
100m: 2:16.60
(1:12.77)
Grenen officiell:  2019-02-02 19:02:16
Event 11, 100m Bröstsim Fl 11-12 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linn Bengtsson 2007 Järfälla Simsällskap +0.76 1:25.27
50m: 40.14
100m: 1:25.27
(45.13)
2 Isabella Westberg 2007 Järfälla Simsällskap 1:26.69 +1.42
50m: 41.12
100m: 1:26.69
(45.57)
3 Olivia Elmquist 2007 Järfälla Simsällskap +0.88 1:31.12 +5.85
50m: 43.39
100m: 1:31.12
(47.73)
4 Olivia Larsson 2007 Järfälla Simsällskap 1:31.24 +5.97
50m: 43.71
100m: 1:31.24
(47.53)
5 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap +0.64 1:32.08 +6.81
50m: 42.84
100m: 1:32.08
(49.24)
6 Asta Revsäter 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:32.64 +7.37
50m: 43.74
100m: 1:32.64
(48.90)
7 Elvira Sjöblom Hallner 2007 Järfälla Simsällskap +0.65 1:37.70 +12.43
50m: 46.58
100m: 1:37.70
(51.12)
8 Matilda Lobendahl 2007 Spårvägen Simförening +0.77 1:42.09 +16.82
50m: 47.90
100m: 1:42.09
(54.19)
9 Tilda Flodin 2007 Väsby Simsällskap +0.86 1:44.56 +19.29
50m: 48.28
100m: 1:44.56
(56.28)
10 Edith Forsell 2007 Turebergs Simklubb +0.69 1:45.57 +20.30
50m: 51.27
100m: 1:45.57
(54.30)
11 Kajsa Henriksson 2007 Järfälla Simsällskap +0.85 1:47.79 +22.52
50m: 51.58
100m: 1:47.79
(56.21)
12 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.89 1:48.88 +23.61
50m: 51.63
100m: 1:48.88
(57.25)
13 Sabina Mihalache 2007 Skuru Idrottsklubb +0.97 1:49.20 +23.93
50m: 52.33
100m: 1:49.20
(56.87)
14 Anna Gomez 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:50.54 +25.27
50m: 51.60
100m: 1:50.54
(58.94)
15 Ida Muhic 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 1:51.11 +25.84
50m: 50.68
100m: 1:51.11
(1:00.43)
16 Amanda Solén 2007 Turebergs Simklubb +0.88 1:51.69 +26.42
50m: 53.29
100m: 1:51.69
(58.40)
17 Isabell Andersson 2007 Turebergs Simklubb 1:51.77 +26.50
50m: 54.34
100m: 1:51.77
(57.43)
18 Nora Andreasdotter 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:55.41 +30.14
50m: 54.90
100m: 1:55.41
(1:00.51)
19 Fernanda Vasquez 2007 Turebergs Simklubb +0.86 1:56.49 +31.22
50m: 55.53
100m: 1:56.49
(1:00.96)
20 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap 1:57.16 +31.89
50m: 55.29
100m: 1:57.16
(1:01.87)
21 Filippa Lock 2007 Spårvägen Simförening +0.84 1:57.92 +32.65
50m: 56.54
100m: 1:57.92
(1:01.38)
22 Ella Omazic 2007 Turebergs Simklubb 1:58.13 +32.86
50m: 55.16
100m: 1:58.13
(1:02.97)
23 Matilda Solén 2007 Turebergs Simklubb +0.75 1:58.55 +33.28
50m: 55.28
100m: 1:58.55
(1:03.27)
24 Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening +0.90 1:59.24 +33.97
50m: 55.89
100m: 1:59.24
(1:03.35)
25 Emmy Mattsson 2007 Järfälla Simsällskap +0.90 2:03.90 +38.63
50m: 57.96
100m: 2:03.90
(1:05.94)
26 Amanda Broberg 2007 Turebergs Simklubb +0.66 2:04.38 +39.11
50m: 59.69
100m: 2:04.38
(1:04.69)
27 Isabelle Lindstedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 2:04.73 +39.46
50m: 58.86
100m: 2:04.73
(1:05.87)
28 Alva Smeds 2007 Väsby Simsällskap +0.99 2:09.59 +44.32
50m: 1:01.90
100m: 2:09.59
(1:07.69)
29 Wilma Steinmetz 2007 Turebergs Simklubb +0.84 2:10.02 +44.75
50m: 1:00.98
100m: 2:10.02
(1:09.04)
30 Frida Tillman 2007 Väsby Simsällskap +0.88 2:23.21 +57.94
50m: 1:04.92
100m: 2:23.21
(1:18.29)
31 Emma iannello 2007 Väsby Simsällskap +0.76 2:24.70 +59.43
50m: 1:06.85
100m: 2:24.70
(1:17.85)
- Sandra Ahmadyan 2007 Väsby Simsällskap DSQ
- Engla Eriksson 2007 Turebergs Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-02-02 19:02:16
2019-02-02 19:02:33 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Järfälla Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner