2020-10-27   13:03:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öjebyspelen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Öjebyspelen2019
Arrangör:
Plats: Piteå Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 8, 50m Bröstsim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Isaksson 2010 Luleå Simsällskap 106 1:00.35
25m: 26.49
50m: 1:00.35
(33.86)
2 Kitty Högdahl 2010 Piteå Sim 103 1:01.03 +0.68
25m: 28.14
50m: 1:01.03
(32.89)
3 Julia Pettersson 2010 Luleå Simsällskap 90 1:03.82 +3.47
25m: 30.27
50m: 1:03.82
(33.55)
4 Alexia Henriksson 2010 Luleå Simsällskap 88 1:04.33 +3.98
25m: 30.17
50m: 1:04.33
(34.16)
5 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap 66 1:10.58 +10.23
25m: 33.54
50m: 1:10.58
(37.04)
6 Viola Franzén 2011 Piteå Sim 63 1:11.78 +11.43
25m: 32.82
50m: 1:11.78
(38.96)
7 Lisa Gotthold 2010 Piteå Sim 59 1:13.44 +13.09
25m: 35.11
50m: 1:13.44
(38.33)
- Enya Holmström 2010 Piteå Sim DSQ
- Elin Ekström 2010 IKSU Simning DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 12:52:06
Gren 8, 50m Bröstsim Damer 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lilly Marklund 2008 Piteå Sim 220 47.43
25m: 22.40
50m: 47.43
(25.03)
2 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim 214 47.82 +0.39
25m: 24.29
50m: 47.82
(23.53)
3 Greta Sullivan 2008 IKSU Simning 186 50.16 +2.73
25m: 23.70
50m: 50.16
(26.46)
4 Lily Franzén 2008 Piteå Sim 150 53.86 +6.43
25m: 25.44
50m: 53.86
(28.42)
5 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap 145 54.41 +6.98
25m: 25.14
50m: 54.41
(29.27)
6 Bella Prytz 2008 IKSU Simning 144 54.59 +7.16
25m: 24.75
50m: 54.59
(29.84)
7 Hanna Svan 2009 Bureå Simsällskap 143 54.68 +7.25
25m: 25.76
50m: 54.68
(28.92)
8 Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap 139 55.23 +7.80
25m: 26.23
50m: 55.23
(29.00)
9 Elvira Öquist 2008 Piteå Sim 133 56.03 +8.60
25m: 25.64
50m: 56.03
(30.39)
10 Jixiang Wang 2008 Luleå Simsällskap 133 56.05 +8.62
25m: 25.98
50m: 56.05
(30.07)
11 Ida Brännström 2008 Haparanda Sportklubb Taktik 127 56.84 +9.41
25m: 26.42
50m: 56.84
(30.42)
12 Jonna Westin 2008 IKSU Simning 121 57.77 +10.34
25m: 27.71
50m: 57.77
(30.06)
13 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim 96 1:02.34 +14.91
25m: 29.08
50m: 1:02.34
(33.26)
14 Leia Ekberg 2009 Piteå Sim 96 1:02.42 +14.99
25m: 30.10
50m: 1:02.42
(32.32)
15 Selma Berggren 2008 Piteå Sim 92 1:03.31 +15.88
25m: 29.43
50m: 1:03.31
(33.88)
16 Savannah Lindgren 2009 Haparanda Sportklubb Taktik 86 1:04.68 +17.25
25m: 29.17
50m: 1:04.68
(35.51)
17 Viktoria Anerud 2009 Älvsby Simsällskap 85 1:05.11 +17.68
25m: 29.48
50m: 1:05.11
(35.63)
18 Nanna Åström 2008 Burträsk Simpolare 81 1:06.17 +18.74
25m: 29.41
50m: 1:06.17
(36.76)
19 Alma Happonen 2008 Haparanda Sportklubb Taktik 78 1:07.00 +19.57
25m: 31.33
50m: 1:07.00
(35.67)
20 Viktoria Andersson 2008 Burträsk Simpolare 72 1:08.75 +21.32
25m: 29.95
50m: 1:08.75
(38.80)
21 Michelle Mukka 2008 Haparanda Sportklubb Taktik 60 1:12.96 +25.53
25m: 31.76
50m: 1:12.96
(41.20)
22 Clara Öberg 2009 Älvsby Simsällskap 46 1:19.38 +31.95
25m: 37.58
50m: 1:19.38
(41.80)
- Cornelia Lundstedt 2008 Piteå Sim DSQ
- Astrid Hägglund 2008 Skellefteå Simklubb DSQ
- Malin Lundmark 2008 Burträsk Simpolare DSQ
- Johanna Niska 2008 Haparanda Sportklubb Taktik DSQ
- Felicia Bojang 2008 Haparanda Sportklubb Taktik DSQ
- Manna Moradi 2009 Luleå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 12:52:06
Gren 8, 50m Bröstsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elma Lundström 2006 Skellefteå Simklubb 330 41.43
25m: 18.80
50m: 41.43
(22.63)
2 Mirjam Edin 2006 Luleå Simsällskap 304 42.56 +1.13
25m: 19.81
50m: 42.56
(22.75)
3 Millie Eriksson 2007 Skellefteå Simklubb 274 44.08 +2.65
25m: 20.50
50m: 44.08
(23.58)
4 Felicia Svan 2007 Bureå Simsällskap 252 45.33 +3.90
25m: 20.90
50m: 45.33
(24.43)
5 Alma Bäckström 2006 IKSU Simning 249 45.48 +4.05
25m: 20.42
50m: 45.48
(25.06)
6 Dahlia Skoglind 2006 Piteå Sim 226 46.97 +5.54
25m: 21.60
50m: 46.97
(25.37)
7 Klara Åström 2006 Luleå Simsällskap 219 47.47 +6.04
25m: 21.63
50m: 47.47
(25.84)
8 Linnea Larsson 2006 Skellefteå Simklubb 215 47.80 +6.37
25m: 21.84
50m: 47.80
(25.96)
9 Ella Marklund 2006 Piteå Sim 208 48.31 +6.88
25m: 22.18
50m: 48.31
(26.13)
10 Nova Markstedt 2006 Piteå Sim 197 49.20 +7.77
25m: 22.52
50m: 49.20
(26.68)
11 Matilda Österberg 2006 Luleå Simsällskap 193 49.55 +8.12
25m: 23.03
50m: 49.55
(26.52)
12 Olivia Lindmark 2006 Bureå Simsällskap 192 49.62 +8.19
25m: 22.47
50m: 49.62
(27.15)
12 Weronika Maceluch 2007 IKSU Simning 192 49.62 +8.19
25m: 23.39
50m: 49.62
(26.23)
14 Ida Hällman 2007 IKSU Simning 178 50.83 +9.40
25m: 22.83
50m: 50.83
(28.00)
15 Ester Isaksson 2006 Luleå Simsällskap 178 50.86 +9.43
25m: 23.12
50m: 50.86
(27.74)
16 Ebba  Andersson 2007 Luleå Simsällskap 169 51.80 +10.37
25m: 24.19
50m: 51.80
(27.61)
17 Tindra Skogfält 2007 IKSU Simning 153 53.46 +12.03
25m: 24.84
50m: 53.46
(28.62)
18 Adina Persson 2007 Bureå Simsällskap 151 53.75 +12.32
25m: 25.05
50m: 53.75
(28.70)
19 Maja Westermark 2006 Burträsk Simpolare 150 53.81 +12.38
25m: 25.12
50m: 53.81
(28.69)
20 Felicia Sanden 2007 IKSU Simning 149 54.00 +12.57
25m: 26.14
50m: 54.00
(27.86)
21 Josephine Lindmark 2007 Bureå Simsällskap 143 54.75 +13.32
25m: 26.26
50m: 54.75
(28.49)
22 Ester  Nordholm 2007 Luleå Simsällskap 138 55.29 +13.86
25m: 25.24
50m: 55.29
(30.05)
23 Signe Hellgren 2007 IKSU Simning 113 59.20 +17.77
25m: 27.20
50m: 59.20
(32.00)
24 Astrid Dalberg 2007 Piteå Sim 107 1:00.25 +18.82
25m: 26.67
50m: 1:00.25
(33.58)
25 Elvira  Naess 2007 Luleå Simsällskap 105 1:00.52 +19.09
25m: 27.64
50m: 1:00.52
(32.88)
26 Hilma Bergman 2006 Skellefteå Simklubb 99 1:01.86 +20.43
25m: 30.31
50m: 1:01.86
(31.55)
27 Wilma Stråmo 2006 Piteå Sim 97 1:02.13 +20.70
25m: 29.40
50m: 1:02.13
(32.73)
28 Freja Sahlin 2007 Luleå Simsällskap 88 1:04.19 +22.76
25m: 30.89
50m: 1:04.19
(33.30)
29 Molly Nilsson 2007 Piteå Sim 67 1:10.31 +28.88
25m: 29.66
50m: 1:10.31
(40.65)
- Iris Grundberg 2006 IKSU Simning DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 12:52:06
Gren 8, 50m Bröstsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Olsson 2004 Bureå Simsällskap 384 39.37
25m: 18.55
50m: 39.37
(20.82)
2 Victoria Niska 2005 Haparanda Sportklubb Taktik 324 41.66 +2.29
25m: 19.23
50m: 41.66
(22.43)
3 Heidi Nilsson 2005 Piteå Sim 320 41.84 +2.47
25m: 19.64
50m: 41.84
(22.20)
4 Ellen Johansson 2004 IKSU Simning 299 42.82 +3.45
25m: 20.40
50m: 42.82
(22.42)
5 Selma Westerlund 2004 Skellefteå Simklubb 292 43.16 +3.79
25m: 19.39
50m: 43.16
(23.77)
6 Tyra Eriksson 2005 Luleå Simsällskap 284 43.55 +4.18
25m: 19.94
50m: 43.55
(23.61)
7 Marina Johansson 2005 Piteå Sim 254 45.20 +5.83
25m: 20.86
50m: 45.20
(24.34)
8 Emmy Åström 2005 Bureå Simsällskap 252 45.33 +5.96
25m: 21.21
50m: 45.33
(24.12)
9 Thyra Eriksson 2005 Luleå Simsällskap 239 46.14 +6.77
25m: 21.16
50m: 46.14
(24.98)
10 Tilde Nordholm 2004 Luleå Simsällskap 234 46.42 +7.05
25m: 20.94
50m: 46.42
(25.48)
11 Tilda Johansson 2004 IKSU Simning 226 47.01 +7.64
25m: 21.20
50m: 47.01
(25.81)
12 Anna  Ollinen 2005 Haparanda Sportklubb Taktik 217 47.65 +8.28
25m: 21.44
50m: 47.65
(26.21)
13 Elina Birk 2004 Luleå Simsällskap 212 48.01 +8.64
25m: 22.19
50m: 48.01
(25.82)
14 Irma Enwald Persson 2004 IKSU Simning 180 50.65 +11.28
25m: 22.45
50m: 50.65
(28.20)
15 Amanda Hedberg 2004 Bureå Simsällskap 173 51.31 +11.94
25m: 24.29
50m: 51.31
(27.02)
16 Alva Sahlin 2005 Luleå Simsällskap 161 52.56 +13.19
25m: 24.25
50m: 52.56
(28.31)
17 Jonna Hellgren 2004 IKSU Simning 132 56.11 +16.74
25m: 25.95
50m: 56.11
(30.16)
Grenen officiell:  2019-03-23 12:52:06
Gren 8, 50m Bröstsim Damer 16-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilda Larsson 2002 IKSU Simning 405 38.70
25m: 17.93
50m: 38.70
(20.77)
2 Wilma Wenden 2002 Bureå Simsällskap 350 40.63 +1.93
25m: 18.39
50m: 40.63
(22.24)
3 Petra Andersson 2001 Bureå Simsällskap 292 43.14 +4.44
25m: 19.29
50m: 43.14
(23.85)
4 Nellie Karppinen 2002 IKSU Simning 259 44.91 +6.21
25m: 20.84
50m: 44.91
(24.07)
5 Inga-Maarit Viitanen 2001 Haparanda Sportklubb Taktik 253 45.25 +6.55
25m: 20.53
50m: 45.25
(24.72)
6 Eliza Happonen 2002 Haparanda Sportklubb Taktik 251 45.39 +6.69
25m: 20.42
50m: 45.39
(24.97)
7 Maria Brännmark 2002 Haparanda Sportklubb Taktik 215 47.80 +9.10
25m: 21.95
50m: 47.80
(25.85)
Grenen officiell:  2019-03-23 12:52:06
2019-03-23 12:53:43 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Piteå Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner