2020-10-22   00:16:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öjebyspelen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Öjebyspelen2019
Arrangör:
Plats: Piteå Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 6, 100m Medley Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap 100 2:01.36
25m: 24.18
50m: 54.29
(30.11)
75m: 1:31.25
(36.96)
100m: 2:01.36
(30.11)
- Julia Pettersson 2010 Luleå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 11:53:18
Gren 6, 100m Medley Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Olsson 2004 Bureå Simsällskap 492 1:11.57
25m: 15.52
50m: 33.41
(17.89)
75m: 55.28
(21.87)
100m: 1:11.57
(16.29)
2 Heidi Nilsson 2005 Piteå Sim 336 1:21.26 +9.69
25m: 18.67
50m: 38.94
(20.27)
75m: 1:02.48
(23.54)
100m: 1:21.26
(18.78)
3 Kajsa Waller 2005 Burträsk Simpolare 283 1:26.05 +14.48
25m: 17.17
50m: 39.10
(21.93)
75m: 1:05.89
(26.79)
100m: 1:26.05
(20.16)
4 Marina Johansson 2005 Piteå Sim 276 1:26.75 +15.18
25m: 18.60
50m: 40.61
(22.01)
75m: 1:05.71
(25.10)
100m: 1:26.75
(21.04)
5 Felicia Hopkins 2005 Skellefteå Simklubb 236 1:31.34 +19.77
25m: 19.11
50m: 42.85
(23.74)
75m: 1:09.95
(27.10)
100m: 1:31.34
(21.39)
6 Amanda Hedberg 2004 Bureå Simsällskap 215 1:34.32 +22.75
25m: 21.43
50m: 44.77
(23.34)
75m: 1:14.39
(29.62)
100m: 1:34.32
(19.93)
7 Jonna Hellgren 2004 IKSU Simning 206 1:35.62 +24.05
25m: 18.57
50m: 42.23
(23.66)
75m: 1:12.78
(30.55)
100m: 1:35.62
(22.84)
8 Tilda Johansson 2004 IKSU Simning 203 1:36.06 +24.49
25m: 19.68
50m: 1:36.11
(1:16.43)
75m: 1:36.06
()
9 Emmy Åström 2005 Bureå Simsällskap 189 1:38.35 +26.78
25m: 22.77
50m: 50.18
(27.41)
75m: 1:16.78
(26.60)
100m: 1:38.35
(21.57)
10 Alva Sahlin 2005 Luleå Simsällskap 138 1:49.26 +37.69
25m: 25.21
50m: 53.80
(28.59)
75m: 1:23.64
(29.84)
100m: 1:49.26
(25.62)
- Ellen Johansson 2004 IKSU Simning DSQ
- Irma Enwald Persson 2004 IKSU Simning DSQ
- Tyra Eriksson 2005 Luleå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 11:53:18
Gren 6, 100m Medley Damer 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim 171 1:41.63
25m: 21.23
50m: 47.53
(26.30)
100m: 1:41.63
(1:41.63)
2 Bella Prytz 2008 IKSU Simning 171 1:41.68 +0.05
25m: 21.49
50m: 45.19
(23.70)
75m: 1:17.82
(32.63)
100m: 1:41.68
(23.86)
3 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim 114 1:56.32 +14.69
25m: 24.89
50m: 55.51
(30.62)
75m: 1:28.99
(33.48)
100m: 1:56.32
(27.33)
- Felicia Bojang 2008 Haparanda Sportklubb Taktik DSQ
- Lily Franzén 2008 Piteå Sim DSQ
- Olivia Granberg 2009 Burträsk Simpolare DSQ
- Greta Sullivan 2008 IKSU Simning DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 11:53:18
Gren 6, 100m Medley Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Hällman 2007 IKSU Simning 262 1:28.22
25m: 17.99
50m: 39.23
(21.24)
75m: 1:06.96
(27.73)
100m: 1:28.22
(21.26)
2 Alma Marklund 2006 Piteå Sim 230 1:32.14 +3.92
25m: 19.25
50m: 42.83
(23.58)
75m: 1:10.19
(27.36)
100m: 1:32.14
(21.95)
3 Ella Marklund 2006 Piteå Sim 224 1:33.00 +4.78
25m: 19.97
50m: 43.20
(23.23)
75m: 1:12.30
(29.10)
100m: 1:33.00
(20.70)
4 Klara Åström 2006 Luleå Simsällskap 203 1:36.12 +7.90
25m: 21.68
50m: 45.26
(23.58)
75m: 1:14.28
(29.02)
100m: 1:36.12
(21.84)
5 Olivia Lindmark 2006 Bureå Simsällskap 197 1:37.07 +8.85
25m: 20.24
50m: 46.09
(25.85)
75m: 1:15.20
(29.11)
100m: 1:37.07
(21.87)
6 Nova Markstedt 2006 Piteå Sim 183 1:39.48 +11.26
25m: 22.90
50m: 48.79
(25.89)
75m: 1:16.06
(27.27)
100m: 1:39.48
(23.42)
7 Maja Westermark 2006 Burträsk Simpolare 181 1:39.80 +11.58
25m: 20.73
50m: 46.93
(26.20)
75m: 1:16.91
(29.98)
100m: 1:39.80
(22.89)
8 Dahlia Skoglind 2006 Piteå Sim 175 1:40.91 +12.69
25m: 21.71
50m: 49.88
(28.17)
75m: 1:17.85
(27.97)
100m: 1:40.91
(23.06)
9 Ester Isaksson 2006 Luleå Simsällskap 168 1:42.31 +14.09
25m: 23.16
50m: 49.99
(26.83)
75m: 1:18.32
(28.33)
100m: 1:42.31
(23.99)
10 Adina Persson 2007 Bureå Simsällskap 156 1:44.87 +16.65
25m: 22.66
50m: 49.09
(26.43)
75m: 1:20.22
(31.13)
100m: 1:44.87
(24.65)
11 Ebba  Andersson 2007 Luleå Simsällskap 151 1:45.98 +17.76
25m: 21.80
50m: 50.04
(28.24)
75m: 1:20.92
(30.88)
100m: 1:45.98
(25.06)
12 Josephine Lindmark 2007 Bureå Simsällskap 137 1:49.56 +21.34
25m: 23.97
50m: 52.29
(28.32)
75m: 1:23.60
(31.31)
100m: 1:49.56
(25.96)
13 Hilma Bergman 2006 Skellefteå Simklubb 127 1:52.30 +24.08
25m: 24.87
50m: 52.73
(27.86)
75m: 1:27.37
(34.64)
100m: 1:52.30
(24.93)
14 Elvira  Naess 2007 Luleå Simsällskap 122 1:53.71 +25.49
25m: 24.95
50m: 57.34
(32.39)
75m: 1:26.55
(29.21)
100m: 1:53.71
(27.16)
- Weronika Maceluch 2007 IKSU Simning DSQ
- Signe Hellgren 2007 IKSU Simning DSQ
- Wilma Stråmo 2006 Piteå Sim DSQ
- Felicia Sanden 2007 IKSU Simning DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 11:53:18
Gren 6, 100m Medley Damer 16-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Wenden 2002 Bureå Simsällskap 445 1:13.97
25m: 14.34
50m: 33.77
(19.43)
75m: 56.74
(22.97)
100m: 1:13.97
(17.23)
2 Petra Andersson 2001 Bureå Simsällskap 329 1:21.78 +7.81
25m: 15.60
50m: 36.41
(20.81)
75m: 1:01.77
(25.36)
100m: 1:21.78
(20.01)
3 Eliza Happonen 2002 Haparanda Sportklubb Taktik 302 1:24.17 +10.20
25m: 17.03
50m: 37.47
(20.44)
75m: 1:04.58
(27.11)
100m: 1:24.17
(19.59)
Grenen officiell:  2019-03-23 11:53:18
2019-03-23 11:53:24 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Piteå Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner