2020-10-27   13:01:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öjebyspelen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Öjebyspelen2019
Arrangör:
Plats: Piteå Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 1, 4x50m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 LSS 1 15 Luleå Simsällskap 2:15.53
Mirjam Edin 2006 BG7806 16.61 34.58 34.58
Elina Birk 2004 CA9404 -.-- 16.49 34.91 1:09.49
Erik Andersson 2006 AB9306 -.-- 15.27 31.37 1:40.86
Emil Juuso 2006 AE7906 -.-- 16.52 34.67 2:15.53
2 IKSU Lag 1 15 IKSU Simning 2:17.98 +2.45
Alma Bäckström 2006 BF5206 14.98 31.67 31.67
Albert Björk 2006 AG4706 -.-- 16.66 34.92 1:06.59
Irma Enwald Persson 2004 BS5804 -.-- 16.88 35.34 1:41.93
Ellen Johansson 2004 BB1604 -.-- 17.48 36.05 2:17.98
3 LSS 3 14 Luleå Simsällskap 2:28.80 +13.27
Thyra Eriksson 2005 BP6605 16.65 34.39 34.39
Ebba  Andersson 2007 AW2607 -.-- 18.60 40.14 1:14.53
Per Lindqvist 2008 AB1908 -.-- 18.62 38.56 1:53.09
Tyra Eriksson 2005 BW8605 -.-- 16.82 35.71 2:28.80
4 IKSU LAG 15 IKSU Simning 2:44.04 +28.51
Tilda Johansson 2004 BB0604 18.54 37.85 37.85
Felicia Sanden 2007 AK1407 -.-- 22.02 45.69 1:23.54
August Grundberg 2008 AI3508 -.-- 1:00.64 43.43 2:06.97
Bella Prytz 2008 AO7408 -.-- 2:06.97 37.07 2:44.04
5 LSS 4 11 Luleå Simsällskap 2:45.01 +29.48
Tyra Vidman 2009 AG4409 20.05 42.61 42.61
Emil Taavo 2008 AJ5708 -.-- 18.75 40.19 1:22.80
Nelly Brevemark 2009 AE6209 -.-- 18.72 39.97 2:02.77
Emil Lundkvist 2008 AN7708 -.-- 19.99 42.24 2:45.01
6 Haparanda Sportklubb Taktik  12 Haparanda Sportklubb Taktik 2:45.39 +29.86
Alex Bojang 2007 AO1507 18.31 38.15 38.15
Alma Happonen 2008 BA5808 -.-- 21.25 47.97 1:26.12
Felicia Bojang 2008 BA5608 -.-- 18.93 40.88 2:07.00
Micah Mäki-Ampomah 2009 AD1709 -.-- 18.31 38.39 2:45.39
7 IKSU Lag 2 12 IKSU Simning 2:45.85 +30.32
Ida Hällman 2007 AS5407 16.79 34.09 34.09
Signe Hellgren 2007 BL7007 -.-- 20.08 42.29 1:16.38
Robin Westberg 2007 AM1507 -.-- 17.83 37.89 1:54.27
Jonna Westin 2008 BO2806 -.-- 23.90 51.58 2:45.85
8 LSS 5 14 Luleå Simsällskap 2:47.06 +31.53
Alva Sahlin 2005 BW4805 18.98 39.95 39.95
Patrick Rojrung 2007 AJ2107 -.-- 20.62 44.11 1:24.06
Ester  Nordholm 2007 AM2407 -.-- 20.17 1:23.00 2:47.06
Jixiang Wang 2008 AN1608 -.-- 20.82 2:47.06
9 IKSU LAg 3 15 IKSU Simning 2:47.95 +32.42
Jonna Hellgren 2004 BO4404 16.56 33.94 33.94
Weronika Maceluch 2007 BL7207 -.-- 20.16 41.40 1:15.34
Linus Westberg 2009 AC7909 -.-- 24.86 51.61 2:06.95
Tindra Skogfält 2007 BK7007 -.-- 19.32 41.00 2:47.95
10 IKSU Lag 5 13 IKSU Simning 3:10.25 +54.72
Iris Grundberg 2006 BT9206 19.69 40.07 40.07
Greta Sullivan 2008 BB8408 -.-- 1:08.48 41.97 1:22.04
Elin Ekström 2010 AE6210 -.-- 1:18.51 57.17 2:19.21
Arne Björk 2008 AI1508 -.-- 2:19.21 51.04 3:10.25
11 LSS 6 12 Luleå Simsällskap 3:28.76 +1:13.2
Sigrid Heintz 2010 AF7810 22.77 46.04 46.04
Freja Sahlin 2007 -.-- 23.45 53.29 1:39.33
Julia Pettersson 2010 AG8610 -.-- 24.78 56.44 2:35.77
Manna Moradi 2009 AO9209 -.-- 22.90 52.99 3:28.76
12 PiteMix 12 Piteå Sim 3:30.59 +1:15.0
Johannes Persson 2008 AB8908 20.87 44.28 44.28
Enya Holmström 2010 AB2610 -.-- 31.45 1:07.26 1:51.54
Ellen Gotthold 2008 AH4608 -.-- 19.78 44.86 2:36.40
Lucas Berg 2007 AP3707 -.-- 24.84 54.19 3:30.59
- LSS 2 14 Luleå Simsällskap DSQ
Osama Bahssas 2005 AW5505
Matilda Österberg 2006 BQ0206 -.--
Klara Åström 2006 BH2606 -.--
Ester Isaksson 2006 BH3606 -.--
- Luleå Simsällskap 17 Luleå Simsällskap DNS
Melad Bahssas 2002 BA6302
Felicia Hjälte 2002 BY8802
Petra Rasmuson 2005 AS0405
Emily Cwirzen 2004 BS4604
- Luleå Simsällskap lag 2 15 Luleå Simsällskap DNS
Tyra Eriksson 2005 BW8605
Mirjam Edin 2006 BG7806
Elina Birk 2004 CA9404
Erik Andersson 2006 AB9306
- Luleå Simsällskap lag 3 13 Luleå Simsällskap DNS
Emil Taavo 2008 AJ5708
Patrick Rojrung 2007 AJ2107
Matilda Österberg 2006 BQ0206
Ester Isaksson 2006 BH3606
2019-03-23 13:20:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Piteå Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner