Results for Arena Daloc Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ekudden |
Mariestads simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar 11 år o yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Reklambolaget |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Straubhaar |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
-.-- |
|
1:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
-.-- |
|
1:42.08 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:43.23 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Björn Johansson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:45.46 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:46.50 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vile Ericsson |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
-.-- |
|
1:51.89 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:54.62 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Blom |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
2:01.42 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Martinsson |
2010 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
2:06.86 |
+28.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nils Bergqvist |
2008 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
2:09.87 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
2:10.26 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Boris Fernandez |
2010 |
Örebro Simallians |
-.-- |
|
2:20.33 |
+41.62 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hilmer Lamberg |
2009 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
2:21.12 |
+42.41 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eskil Frånlund |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Dittlau |
2008 |
Örebro Simallians |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Johansson |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sixten Bruhn |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hannes Johnsson |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antonio Poller |
2009 |
Kungsbacka Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-08 17:05:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-08 17:05:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|