Resultater for Lyngby Open 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 22 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | 27.01 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Randi F. Nielsen | 1989 | 28.40 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Johanna Larsson | 1993 | 28.52 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
4 | Mette Pedersen | 1993 | 28.54 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Trine Søby | 1991 | 28.62 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Bettina Caspersen | 1992 | 28.69 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pernille Hansen | 1991 | 28.72 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
8 | Emma Wael | 1993 | 29.33 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
9 | Josephine Grønning | 1991 | 29.37 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 29.60 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Diljá Heimisdóttir | 1992 | 29.70 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
12 | Anne Bach | 1991 | 29.88 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Svandís Þóra Sæmundsd. | 1993 | 29.91 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
14 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 29.93 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 29.96 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Josephine Runeke | 1991 | 30.05 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
17 | Amanda Widlund | 1993 | 30.09 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
18 | Soffía Klemenzdóttir | 1993 | 30.11 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
19 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 30.18 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Frederikke Hall | 1992 | 30.19 | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
21 | Louise Delani | 1984 | 30.21 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Therese Svensson | 1991 | 30.40 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
23 | Mie Bøgh | 1991 | 30.49 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sara Hörnbäck | 1991 | 30.56 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
25 | Helene Hauschultz | 1993 | 30.76 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Cecilie Vander-Ploeg | 1992 | 31.01 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
27 | Camilla Andersen | 1993 | 31.19 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Louise Fleron | 1990 | 31.36 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Jessica Lindgren | 1992 | 31.56 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
30 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 31.81 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Cecilie Franck | 1991 | 31.91 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
32 | Szidonia Tökés | 1993 | 32.03 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
33 | Olivia Johansson | 1992 | 32.05 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
34 | Jóna Margrét Jónsdóttir | 1991 | 32.06 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
35 | Line Jensen | 1993 | 32.12 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
36 | Amanda Dalsgaard | 1993 | 33.27 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
37 | Annie Keller Nielsen | 1993 | 33.87 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
38 | Marion Andersen | 1993 | 39.09 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Emilie Egesborg | 1992 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Trine Gudnitz | 1987 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle B. Strandskov | 1991 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 27.74 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 27.86 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Juel | 1994 | 28.15 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 28.29 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 28.62 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Monique Johansen | 1994 | 28.92 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Maria Madsen | 1995 | 29.51 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 29.51 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 29.55 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Siri Wiecker | 1994 | 29.69 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Katrine Liljedahl | 1995 | 29.88 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 30.12 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 30.27 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 30.27 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Ellinor Nilsson | 1994 | 30.31 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
16 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 30.37 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Lilja Ingimarsdóttir | 1994 | 30.37 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
18 | Amanda Sandager | 1995 | 30.40 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Ida Kyhl | 1995 | 30.41 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 30.53 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Trine Meier | 1995 | 30.66 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Rikke Nissen | 1994 | 30.66 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
23 | Denise Nartey | 1995 | 30.67 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
24 | Siri Vulpius | 1995 | 30.68 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 30.70 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Elinor Andersson | 1994 | 30.79 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
27 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 30.83 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Karina Sørensen | 1995 | 30.90 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
29 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 31.02 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
30 | Carina Christiansen | 1995 | 31.04 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Caroline Buhl | 1995 | 31.16 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Olivia Ane Frey | 1994 | 31.23 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Alberte Breum | 1995 | 31.23 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Freja Kjær | 1995 | 31.23 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 31.31 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Amanda Davidsson | 1994 | 31.33 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
37 | Frida Dalgaard | 1995 | 31.42 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
38 | Emma Aabroe | 1994 | 31.50 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
39 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 31.53 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
40 | Hedda Johansson | 1995 | 31.58 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
41 | Laura Arberg | 1995 | 31.74 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
41 | Nanna Jensen | 1995 | 31.74 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
43 | Line Greve | 1994 | 31.90 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
44 | Mette Meyer | 1995 | 31.95 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
45 | Lovisa Åkesson | 1994 | 32.18 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
46 | Sofie Moulvad | 1995 | 32.23 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
47 | Josefine Bach | 1994 | 32.38 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
48 | Camilla Hansen | 1995 | 32.42 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
49 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 32.54 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
50 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 32.67 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
51 | Christine Jørgensen | 1995 | 32.73 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
52 | Sille Thode | 1995 | 33.48 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
53 | Nanna Havshøi | 1994 | 33.58 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
54 | Michelle Lesler | 1994 | 33.69 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
55 | Helena Holm Iversen | 1995 | 33.86 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
56 | Frida Zielinski | 1995 | 34.52 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
57 | Camilla Svane | 1995 | 34.69 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
58 | Tina Bæk | 1994 | 35.66 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
59 | Anja Petersen | 1995 | 41.17 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Julie Bjørner Søe | 1995 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Sophie Nordkild | 1994 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Joy Hansson | 1994 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
- | Stine Kornbek | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 28.86 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 29.68 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 30.07 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sarah Bro | 1996 | 30.14 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Pernille Rasmussen | 1996 | 30.44 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Rikke Nielsen | 1996 | 30.61 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Isabella Z. Bigum | 1996 | 30.78 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lina Hörnbäck | 1996 | 30.97 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
9 | Maja L. Brinch | 1996 | 32.20 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elina Wagner | 1996 | 32.23 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Signe Nielsen | 1996 | 32.38 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sisse Sørensen | 1996 | 32.63 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | 32.74 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lonnie Meineche | 1996 | 33.69 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Storgaard | 1996 | 33.70 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Christina Dam-Henriksen | 1996 | 33.81 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Eva Kjaergaard | 1996 | 34.45 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Eva Rasmussen | 1996 | 36.03 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Charlotte Pedersen | 1996 | 38.62 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Emma Hiltmar | 1996 | 39.99 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Vanggård | 1996 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Helene Dahl | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | 744 | 26.72 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Randi F. Nielsen | 1989 | 632 | 28.21 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Pernille Hansen | 1991 | 609 | 28.56 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Trine Søby | 1991 | 604 | 28.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Bettina Caspersen | 1992 | 597 | 28.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Wael | 1993 | 549 | 29.56 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 687 | 27.44 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 658 | 27.83 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 640 | 28.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 627 | 28.28 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Madsen | 1995 | 579 | 29.05 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 569 | 29.21 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 601 | 28.69 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 553 | 29.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 545 | 29.64 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sarah Bro | 1996 | 525 | 30.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rikke Nielsen | 1996 | 519 | 30.12 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Pernille Rasmussen | 1996 | 498 | 30.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 595 | 28.78 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | 518 | 30.15 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 515 | 30.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Yasemin Celtikci | 1997 | 497 | 30.57 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
5 | Deniz Anavatan | 1997 | 478 | 30.96 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
6 | Sara Saur | 1997 | 428 | 32.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Signe Bro | 1999 | 366 | 33.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Clara Lerche | 1999 | 336 | 34.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Gunni | 1999 | 305 | 35.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 290 | 36.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicoline Christensen | 1999 | 289 | 36.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sara Krell Refn | 1999 | 235 | 39.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 22 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:38 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 24.80 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Henrik Lindau | 1990 | 25.11 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Anders Lie | 1991 | 25.36 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Skotte | 1991 | 25.39 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Peter Träff | 1988 | 25.46 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 25.56 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Davíð H. Aðalsteinsson | 1990 | 25.59 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
8 | Jon Rud | 1986 | 25.69 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 25.83 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jess Reese Jacobsen | 1982 | 25.94 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mikkel Bruun | 1987 | 25.95 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristinn Ásgeir Gylfason | 1991 | 26.48 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
13 | Emil Klingberg | 1987 | 26.62 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Martin Pedersen | 1991 | 26.66 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
15 | Martin Bertelsen | 1989 | 26.69 | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
16 | Magnus Iversen | 1991 | 26.94 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christian Christensen | 1991 | 27.03 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 27.20 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jonas Graversen | 1990 | 27.23 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kasper Holt Petersen | 1991 | 27.41 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mads Pedersen | 1991 | 27.52 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 27.76 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Piet Løje | 1991 | 29.40 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Fredrik Holmström | 1991 | DNS | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Christoffer Arvidsson | 1989 | DNS | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Niclas Granström | 1990 | DNS | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 25.91 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 26.12 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Emil Bornerheim | 1993 | 26.25 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 26.29 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Christensen | 1992 | 26.31 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Tonni Kristensen | 1992 | 26.54 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Pedersen | 1992 | 26.64 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 26.70 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 26.79 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 26.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Joachim Petersen | 1992 | 26.97 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 27.01 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sebastian Tracey | 1993 | 27.05 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christian Nørregaard | 1993 | 27.29 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
15 | Mads Tuxen | 1992 | 27.49 | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
16 | Emil Sainis | 1992 | 27.53 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
17 | Marcus Pagh | 1993 | 27.63 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Tom Døi | 1993 | 27.63 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jacob L. Nordentoft | 1992 | 27.64 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 27.67 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Niels Willer Hansen | 1992 | 27.77 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 28.09 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Adam Sjöstrand | 1992 | 28.14 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
24 | Malte Thomé | 1993 | 28.16 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Tobias N Sandager | 1993 | 28.72 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Anders Svendsen | 1993 | 28.84 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Harald Welling | 1993 | 29.21 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Kim Brun Larsen | 1993 | 29.71 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
29 | Christian Tofte | 1993 | 30.56 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Marcus Frederiksen | 1992 | 31.19 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Olczyk | 1994 | 25.71 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Steenberg | 1994 | 25.98 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Lundin | 1994 | 26.41 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
4 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | 26.85 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 26.95 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 27.12 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mattias Carlbrand | 1994 | 27.37 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Gustav Håkonsson | 1994 | 27.86 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Rasmus Härstedt | 1994 | 27.92 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Søren Bak Larsen | 1994 | 27.95 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 28.01 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jens Bisgaard | 1994 | 28.15 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Søren Meier | 1994 | 28.21 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 28.21 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Frederik V. Rasmussen | 1994 | 28.42 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jakob Vodstrup | 1994 | 28.52 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mark Bjerregaard | 1994 | 28.75 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Benjamin Jensen | 1994 | 28.90 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
19 | Alexander Mundt | 1994 | 28.99 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 29.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
21 | Henrik Klok | 1994 | 29.04 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Hugo Eckernäs | 1994 | 29.23 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
23 | Alexander Goldschmidt | 1994 | 29.52 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Rasmus Fournais | 1994 | 29.78 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Alexander Frederiksen | 1994 | 29.80 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mathias Madsen | 1994 | 30.21 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
27 | Jonas Lauritsen | 1994 | 32.81 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Emil Kjær Rasmussen | 1994 | 32.98 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Aksel Bjerregaard | 1994 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Casper S. Korch | 1994 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 660 | 24.68 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Lie | 1991 | 641 | 24.93 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Henrik Lindau | 1990 | 614 | 25.29 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Peter Skotte | 1991 | 603 | 25.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Peter Träff | 1988 | 598 | 25.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Davíð H. Aðalsteinsson | 1990 | 585 | 25.69 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 580 | 25.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tonni Kristensen | 1992 | 571 | 25.91 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 567 | 25.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 565 | 26.00 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Emil Bornerheim | 1993 | 554 | 26.17 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Jonas Christensen | 1992 | 516 | 26.80 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Olczyk | 1994 | 587 | 25.67 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Steenberg | 1994 | 562 | 26.04 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Lundin | 1994 | 543 | 26.34 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
4 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 529 | 26.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 523 | 26.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | 502 | 27.04 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Engin Yildirim | 1995 | 565 | 25.99 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
2 | Kaan Turker Ayar | 1995 | 563 | 26.03 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
3 | Jesper Bang | 1995 | 501 | 27.06 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Michael R. Olesen | 1995 | 490 | 27.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Andreas Sandbirk | 1995 | 480 | 27.45 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jacob Jensen | 1995 | 478 | 27.49 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 335 | 30.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 315 | 31.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jakob Steen Mikkelsen | 1998 | 308 | 31.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonathan Müller | 1997 | 306 | 31.89 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
5 | Thor Simonsen | 1997 | 306 | 31.90 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
- | Christoffer Bjørner | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 22 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 26.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Stina Gardell | 1990 | 28.85 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Micha Østergaard | 1987 | 29.17 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Nathalie Lindborg | 1991 | 29.25 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
5 | Josephine Grønning | 1991 | 29.98 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Eleonor Lindborg | 1992 | 30.05 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
7 | Matilda Larsson | 1991 | 30.28 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
8 | Pernille Jalsøe | 1993 | 30.77 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Mette Pedersen | 1993 | 30.81 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Randi F. Nielsen | 1989 | 31.02 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Rebecca Holst | 1991 | 31.33 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
12 | Emilia Nordström | 1993 | 31.46 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
13 | Helena Pedersen | 1991 | 31.62 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Trine Søby | 1991 | 31.77 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Diljá Heimisdóttir | 1992 | 31.87 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
16 | Amanda Widlund | 1993 | 31.88 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
17 | Katja Løje | 1993 | 31.89 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Klara Grønne Leth | 1990 | 31.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Cecilia Malmgren | 1989 | 32.06 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
20 | Anne Bach | 1991 | 32.10 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Julie Piihl Hansen | 1992 | 32.18 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
22 | Sigrid Jensen | 1990 | 32.39 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Lilja María Stefánsdóttir | 1993 | 32.40 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
24 | Svandís Þóra Sæmundsd. | 1993 | 32.53 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
25 | Therese Svensson | 1991 | 32.60 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
26 | Caroline Grønbech | 1993 | 32.69 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 32.74 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mie Bøgh | 1991 | 32.98 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
29 | Josephine Runeke | 1991 | 33.23 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
30 | Josefin Nilsson | 1993 | 33.45 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
31 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 33.51 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 33.77 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
33 | Tenna Larsson | 1989 | 33.98 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
34 | Amalie Stage | 1993 | 34.42 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Helene Hauschultz | 1993 | 34.58 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
36 | Line Jensen | 1993 | 34.82 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Clara Lindecrona | 1993 | 35.14 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
38 | Elin Petersson | 1993 | 38.65 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
39 | Marion Andersen | 1993 | 49.59 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Bettina Caspersen | 1992 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Egesborg | 1992 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Michelle B. Strandskov | 1991 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Linda Lund | 1984 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Martina Nilsson | 1986 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 29.39 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 30.08 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Hansen | 1995 | 30.46 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Aabroe | 1994 | 31.33 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 31.67 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 31.82 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amanda Davidsson | 1994 | 32.01 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
8 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 32.02 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja Kjær | 1995 | 32.30 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Pernille Moth | 1994 | 32.61 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ellinor Nilsson | 1994 | 32.86 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
11 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 32.86 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Laura Kragholm | 1995 | 32.87 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 33.08 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Regitze Svensson | 1995 | 33.13 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Amalie Hansen | 1995 | 33.19 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Emilie Zachariasen | 1994 | 33.20 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Trine Zachariasen | 1994 | 33.22 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alberte Breum | 1995 | 33.38 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Denise Nartey | 1995 | 33.52 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
21 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 33.75 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 33.78 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
23 | Line Greve | 1994 | 34.07 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 34.18 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 34.51 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Maria Madsen | 1995 | 34.51 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Iben Rohde | 1994 | 34.76 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Caroline Buhl | 1995 | 34.86 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Sofie Moulvad | 1995 | 34.87 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Signe Rasmussen | 1995 | 34.88 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
31 | Carina Christiansen | 1995 | 35.07 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
32 | Nanna Havshøi | 1994 | 36.01 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 36.28 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Tina Bæk | 1994 | 36.69 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Frida Zielinski | 1995 | 37.22 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
36 | Hedda Johansson | 1995 | 38.62 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
- | Nanna Fallesen | 1995 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 29.69 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 30.07 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 31.35 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 32.57 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Pernille Rasmussen | 1996 | 32.85 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Lina Hörnbäck | 1996 | 33.19 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Sarah Bro | 1996 | 34.34 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Camilla Dufour | 1996 | 34.65 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Freja Helene Kall | 1996 | 34.67 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Thea Jensen | 1996 | 36.55 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Eva Rasmussen | 1996 | 38.72 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sophie Lindhardt | 1996 | 38.74 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Lonnie Meineche | 1996 | 40.15 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Eva Kjaergaard | 1996 | 40.45 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johanne Kølbæk | 1996 | 40.65 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Deigaard | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 26.77 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Stina Gardell | 1990 | 28.48 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Nathalie Lindborg | 1991 | 28.59 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
4 | Eleonor Lindborg | 1992 | 29.94 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
5 | Josephine Grønning | 1991 | 30.11 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Jalsøe | 1993 | 30.38 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 28.55 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 28.77 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Hansen | 1995 | 29.37 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 31.22 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Emma Aabroe | 1994 | 31.35 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 32.05 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 29.54 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 30.04 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 30.58 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 31.74 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Lina Hörnbäck | 1996 | 32.20 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 32.78 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elif Nur Nas | 1997 | 30.71 | |||||||
Turkey National Team | ||||||||||
2 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 31.50 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 33.22 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 33.38 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lea Moesgaard | 1998 | 36.40 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Merlin Askin | 1997 | DSQ | Tyvstart-Fault start | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Gunni | 1999 | 41.61 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nicoline Christensen | 1999 | 41.76 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sofie Brøgger | 2000 | 41.95 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 43.50 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Naya Jacobsen | 1999 | 43.65 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma la Cour | 1999 | 50.49 | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 22 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Henrik Lindau | 1990 | 25.47 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 26.05 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 26.63 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Davíð H. Aðalsteinsson | 1990 | 26.72 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
5 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 26.78 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Wørmer | 1990 | 26.92 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Kristinn Ásgeir Gylfason | 1991 | 27.34 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
8 | Jon Pommersgaard | 1990 | 27.37 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
9 | Simon Westh | 1990 | 27.51 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Emil Klingberg | 1987 | 27.54 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Peter Skotte | 1991 | 27.77 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jess Reese Jacobsen | 1982 | 27.83 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jon Rud | 1986 | 28.12 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Daniel Svendsen | 1990 | 28.13 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
15 | Piet Løje | 1991 | 28.78 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
16 | Mikkel Bruun | 1987 | 28.83 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mark Halding | 1991 | 28.95 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 28.96 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Alexander Rosager | 1991 | 30.46 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mikkel Knudsen | 1990 | 30.80 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 26.95 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 27.65 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Christian Wich | 1993 | 27.90 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Christensen | 1992 | 28.09 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
5 | Emil Bornerheim | 1993 | 28.12 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 28.23 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 28.24 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Tom Døi | 1993 | 28.32 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tonni Kristensen | 1992 | 28.41 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christopher Kok | 1992 | 28.49 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 28.63 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 28.63 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Hansotto Kristiansen | 1992 | 28.68 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Troels Johansson | 1992 | 28.70 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
15 | Jakob Rasmussen | 1992 | 29.09 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jeppe Jensen | 1992 | 29.12 | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
17 | Alexander Lollike | 1993 | 29.31 | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
18 | Martin Collignon | 1992 | 29.33 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 29.42 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 29.88 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 30.39 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anders Svendsen | 1993 | 30.85 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Johannes Rose | 1993 | 30.95 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
24 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 31.25 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 31.32 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Jonathan Willems | 1993 | 31.37 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Harald Welling | 1993 | 31.54 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Morten Rask Jensen | 1993 | 32.13 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Ömer Faruk Benli | 1993 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 28.07 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mattias Carlbrand | 1994 | 28.63 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 29.28 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Nielsen | 1994 | 29.32 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 29.35 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mark Bjerregaard | 1994 | 29.48 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jakob Vodstrup | 1994 | 29.75 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Storr-Hansen | 1994 | 29.76 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 29.92 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Henrik Nilsson | 1994 | 29.96 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
11 | Lasse Andersen | 1994 | 30.05 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Martin Weberg | 1994 | 30.57 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Gustav Håkonsson | 1994 | 31.01 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | David Skamriis | 1994 | 31.70 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 32.20 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Henrik Klok | 1994 | 32.47 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Jonas Lauritsen | 1994 | 37.18 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Emil Kjær Rasmussen | 1994 | 39.09 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 25.21 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Henrik Lindau | 1990 | 25.53 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 25.83 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Davíð H. Aðalsteinsson | 1990 | 26.44 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
5 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 26.57 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Wørmer | 1990 | 26.60 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 26.87 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 27.13 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Emil Bornerheim | 1993 | 27.43 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Christian Wich | 1993 | 27.48 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Christensen | 1992 | 27.91 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 28.18 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 27.21 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mattias Carlbrand | 1994 | 28.06 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Jakob Vodstrup | 1994 | 29.34 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mark Bjerregaard | 1994 | 29.48 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jacob Nielsen | 1994 | 29.53 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 29.76 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ahmet Oguz Aslanoglu | 1995 | 27.28 | |||||||
Turkey National Team | ||||||||||
2 | Karhan Akay | 1995 | 27.61 | |||||||
Turkey National Team | ||||||||||
3 | Zeki Berkay Saygin | 1995 | 29.07 | |||||||
Turkey National Team | ||||||||||
4 | Y. Ates Gosterislioglu | 1995 | 29.18 | |||||||
Turkey National Team | ||||||||||
5 | Malte Karklinat | 1995 | 29.70 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mehmet Samil Cap | 1996 | 30.91 | |||||||
Turkey National Team | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 33.85 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 35.16 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 35.59 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christoffer Bjørner | 1997 | 37.12 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laurits Mathiassen | 1997 | 37.13 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | 37.33 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 22 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:50 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eleonor Lindborg | 1992 | 31.61 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Beatrice Andersson | 1989 | 31.89 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Mette Pedersen | 1993 | 32.81 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Josephine Grønning | 1991 | 32.88 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Soffía Klemenzdóttir | 1993 | 33.62 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
6 | Pernille Hansen | 1991 | 33.77 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Emilia Nordström | 1993 | 34.00 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
8 | Johanna Larsson | 1993 | 34.22 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
9 | Diljá Heimisdóttir | 1992 | 34.40 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
10 | Katja Løje | 1993 | 34.48 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Szidonia Tökés | 1993 | 34.95 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
12 | Sara Hörnbäck | 1991 | 35.22 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
13 | Marín Hrund Jónsdóttir | 1991 | 35.58 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
14 | Klara Grønne Leth | 1990 | 35.88 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Cecilia Jespersen | 1993 | 36.04 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Andrea Björg Jónsdóttir | 1993 | 36.18 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
17 | Therese Svensson | 1991 | 37.11 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
18 | Cecilie Vander-Ploeg | 1992 | 37.37 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
19 | Julie Piihl Hansen | 1992 | 37.42 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
20 | María Ása Ásþórsdóttir | 1993 | 37.44 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
21 | Line Jensen | 1993 | 37.75 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Clara Lindecrona | 1993 | 38.73 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Nathalie Lindborg | 1991 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 31.28 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 32.21 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 32.96 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 33.03 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 33.31 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Amanda Davidsson | 1994 | 34.05 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
7 | Monique Johansen | 1994 | 34.28 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 34.44 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elinor Andersson | 1994 | 34.62 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
10 | Malene Asmussen | 1995 | 35.31 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Ida Kyhl | 1995 | 35.65 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Isabel Brylov | 1994 | 35.75 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Sandra Semberlund | 1994 | 35.80 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emilie Zachariasen | 1994 | 35.85 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Carina Christiansen | 1995 | 35.96 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Maria Madsen | 1995 | 36.42 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Karina Sørensen | 1995 | 36.44 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Camilla Svane | 1995 | 36.53 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Josefine Bach | 1994 | 36.63 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 36.69 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Hedda Johansson | 1995 | 36.90 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
22 | Christine Jørgensen | 1995 | 37.24 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
23 | Caroline Buhl | 1995 | 37.73 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Nanna Jensen | 1995 | 37.85 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Trine Zachariasen | 1994 | 38.40 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Camilla Hansen | 1995 | 38.91 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
27 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 39.23 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Lovisa Åkesson | 1994 | 39.30 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
29 | Maria Lassen | 1994 | 39.91 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
30 | Camilla Johansen | 1994 | 40.88 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
31 | Michelle Lesler | 1994 | 43.06 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Sophie Nordkild | 1994 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Joy Hansson | 1994 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
- | Xiaoying Chen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 30.23 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 34.05 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Jóhanna Júliusdóttir | 1996 | 34.47 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
4 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 34.85 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 35.08 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Íris Dögg Ingvadóttir | 1996 | 35.47 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
6 | Isabella Z. Bigum | 1996 | 35.47 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sarah Bro | 1996 | 36.13 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 36.23 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Hólmfríður Guðmundsdóttir | 1996 | 36.65 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
11 | Maja L. Brinch | 1996 | 37.55 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rikke Nielsen | 1996 | 37.99 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | 38.21 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lina Hörnbäck | 1996 | 38.25 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
15 | Camilla Dufour | 1996 | 38.66 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Julie Storgaard | 1996 | 39.47 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Rebecca Winther | 1996 | 39.65 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Helene Dahl | 1996 | 39.85 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Hiltmar | 1996 | 43.19 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Vanggård | 1996 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eleonor Lindborg | 1992 | 709 | 31.40 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Beatrice Andersson | 1989 | 674 | 31.94 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Josephine Grønning | 1991 | 646 | 32.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emilia Nordström | 1993 | 588 | 33.42 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
5 | Soffía Klemenzdóttir | 1993 | 581 | 33.55 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
6 | Pernille Hansen | 1991 | 570 | 33.78 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 743 | 30.91 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 679 | 31.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 669 | 32.02 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 644 | 32.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 607 | 33.07 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Amanda Davidsson | 1994 | 582 | 33.54 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 767 | 30.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 582 | 33.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Rasmussen | 1996 | 555 | 34.08 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Jóhanna Júliusdóttir | 1996 | 535 | 34.50 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
5 | Íris Dögg Ingvadóttir | 1996 | 523 | 34.75 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
6 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 514 | 34.95 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Merlin Askin | 1997 | 588 | 33.43 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 520 | 34.81 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lea Moesgaard | 1998 | 456 | 36.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 408 | 37.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mette Jensen | 1997 | 395 | 38.15 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 379 | 38.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Signe Bro | 1999 | 361 | 39.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 344 | 39.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sara Krell Refn | 1999 | 272 | 43.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Bromose | 1999 | 246 | 44.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Clara Lerche | 1999 | 244 | 44.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Naya Jacobsen | 1999 | 242 | 44.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 22 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Konstantin Sundin | 1987 | 27.47 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Henrik Lindau | 1990 | 28.46 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Jens Peter Träff | 1988 | 29.41 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 29.51 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Wørmer | 1990 | 29.61 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Magnus Iversen | 1991 | 31.06 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristinn Ásgeir Gylfason | 1991 | 31.67 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
8 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 31.92 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kasper Holt Petersen | 1991 | 32.04 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 34.12 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
- | Niclas Granström | 1990 | DNS | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Davíð H. Aðalsteinsson | 1990 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 30.60 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 31.29 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Andreas Haugaard | 1993 | 31.40 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 31.49 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Christian Wich | 1993 | 31.65 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hansotto Kristiansen | 1992 | 31.79 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 32.68 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Harald Welling | 1993 | 33.73 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Niels Willer Hansen | 1992 | 34.05 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kim Brun Larsen | 1993 | 34.37 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
11 | Christian Tofte | 1993 | 35.93 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | DSQ | Mere end 15m u vand | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mattias Carlbrand | 1994 | 29.95 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 31.16 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Lundin | 1994 | 31.24 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
4 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 32.07 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren Bak Larsen | 1994 | 32.74 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Rasmus Fournais | 1994 | 34.16 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Storr-Hansen | 1994 | 34.32 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Søren Meier | 1994 | 34.59 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mathias Madsen | 1994 | 37.38 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alexander Goldschmidt | 1994 | 41.02 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Konstantin Sundin | 1987 | 744 | 27.44 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 664 | 28.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Peter Träff | 1988 | 618 | 29.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Iversen | 1991 | 524 | 30.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristinn Ásgeir Gylfason | 1991 | 509 | 31.13 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
6 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 490 | 31.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 568 | 30.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Haugaard | 1993 | 540 | 30.52 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 526 | 30.79 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Christian Wich | 1993 | 500 | 31.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hansotto Kristiansen | 1992 | 492 | 31.48 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 475 | 31.86 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mattias Carlbrand | 1994 | 624 | 29.09 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 572 | 29.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Lundin | 1994 | 569 | 30.00 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
4 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 515 | 31.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren Bak Larsen | 1994 | 442 | 32.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Rasmus Fournais | 1994 | 408 | 33.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Husnu Burak Kartal | 1995 | 627 | 29.04 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
2 | Mirac Tolunay Isik | 1995 | 559 | 30.17 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
3 | Y. Ates Gosterislioglu | 1995 | 533 | 30.67 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
4 | Karhan Akay | 1995 | 524 | 30.83 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
5 | Michael R. Olesen | 1995 | 518 | 30.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Mehmet Samil Cap | 1996 | 498 | 31.36 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 325 | 36.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 309 | 36.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jakob Steen Mikkelsen | 1998 | 268 | 38.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | 237 | 40.18 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Daniel Bitzer | 1997 | 223 | 41.00 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Ström | 1998 | 212 | 41.66 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 22 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elin Mårtensson | 1993 | 33.13 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
2 | Stina Gardell | 1990 | 34.00 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 35.51 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Frederikke Hall | 1992 | 36.13 | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
5 | Bettina Caspersen | 1992 | 36.55 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helena Pedersen | 1991 | 36.63 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | 37.05 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jessica Lindgren | 1992 | 37.94 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
9 | Malin Mörk | 1989 | 38.11 | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
10 | Olivia Johansson | 1992 | 38.26 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
11 | Louise Fleron | 1990 | 38.41 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 38.46 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tenna Larsson | 1989 | 38.54 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Klara Grønne Leth | 1990 | 39.15 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Josephine Runeke | 1991 | 39.25 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Camilla Stange | 1989 | 39.39 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Julie Zachariasen | 1991 | 39.51 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | María Ása Ásþórsdóttir | 1993 | 40.03 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
19 | Josefin Nilsson | 1993 | 40.58 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
20 | Caroline Grønbech | 1993 | 40.88 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 40.97 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jóna Margrét Jónsdóttir | 1991 | 42.14 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
23 | Annie Keller Nielsen | 1993 | 42.79 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Elin Petersson | 1993 | 47.15 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Amalie Andersen | 1991 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Linda Lund | 1984 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Sigrid Jensen | 1990 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Ane Frey | 1994 | 34.74 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 35.59 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rikke Nissen | 1994 | 36.37 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 36.77 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Regitze Svensson | 1995 | 37.10 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katrine Liljedahl | 1995 | 37.81 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Emma Donde | 1994 | 37.92 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Simone Friis Hansen | 1995 | 38.01 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lilja Ingimarsdóttir | 1994 | 38.78 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
10 | Laura Kragholm | 1995 | 39.15 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Pernille Moth | 1994 | 39.24 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 39.57 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Frida Dalgaard | 1995 | 39.97 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nathja Larsen | 1995 | 40.26 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sille Thode | 1995 | 41.79 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
16 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 41.90 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Tina Bæk | 1994 | 42.58 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Signe Rasmussen | 1995 | 42.78 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 42.78 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Helena Holm Iversen | 1995 | 42.89 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Nanna Havshøi | 1994 | 43.59 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 44.09 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 44.73 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
24 | Anja Petersen | 1995 | 48.68 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Ida Lindborg | 1994 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
- | Xiaoying Chen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Camilla Johansen | 1994 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Joy Hansson | 1994 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
- | Nanna Fallesen | 1995 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 35.69 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 36.48 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Nielsen | 1996 | 37.54 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 38.29 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lina Hörnbäck | 1996 | 39.62 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Jóhanna Júliusdóttir | 1996 | 40.01 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
7 | Sisse Sørensen | 1996 | 40.14 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Deigaard | 1996 | 41.76 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Elina Wagner | 1996 | 41.81 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Freja Helene Kall | 1996 | 42.34 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Julie Storgaard | 1996 | 43.81 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Thea Jensen | 1996 | 45.82 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Eva Rasmussen | 1996 | 46.96 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Charlotte Pedersen | 1996 | 47.73 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Cecilie Ishøy | 1996 | 48.20 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Vanggård | 1996 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stina Gardell | 1990 | 764 | 33.54 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Elin Mårtensson | 1993 | 761 | 33.58 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
3 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 676 | 34.94 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Helena Pedersen | 1991 | 623 | 35.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Frederikke Hall | 1992 | 608 | 36.20 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
6 | Bettina Caspersen | 1992 | 584 | 36.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Ane Frey | 1994 | 675 | 34.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rikke Nissen | 1994 | 656 | 35.29 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 647 | 35.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 579 | 36.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Regitze Svensson | 1995 | 573 | 36.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katrine Liljedahl | 1995 | 555 | 37.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 638 | 35.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 617 | 36.02 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Nielsen | 1996 | 534 | 37.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 517 | 38.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lina Hörnbäck | 1996 | 497 | 38.70 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Jóhanna Júliusdóttir | 1996 | 467 | 39.52 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Deniz Kesen | 1997 | 529 | 37.92 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
2 | Olöf Edda Eôvarôsdóttir | 1997 | 528 | 37.94 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
3 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 507 | 38.46 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 478 | 39.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Agnes Marie Frey | 1997 | 468 | 39.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alma Lundin | 1998 | 455 | 39.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Gunni | 1999 | 304 | 45.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 303 | 45.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Irene Halck | 1999 | 164 | 56.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Walter | 2000 | 112 | 1:03.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 22 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Tour | 1989 | 29.84 | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Emil Klingberg | 1987 | 31.24 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Jon Pommersgaard | 1990 | 31.32 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 31.49 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Simon Westh | 1990 | 31.76 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Christian Christensen | 1991 | 31.89 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Mads Pedersen | 1991 | 33.13 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 33.54 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 34.27 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Mark Halding | 1991 | 34.47 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Kasper Holt Petersen | 1991 | 36.87 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Christoffer Arvidsson | 1989 | DNS | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Toni Galic | 1989 | DNS | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Fredrik Holmström | 1991 | DNS | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Daniel Svendsen | 1990 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christopher Kok | 1992 | 32.36 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 32.37 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Emil Sainis | 1992 | 32.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Harald Welling | 1993 | 34.08 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tobias N Sandager | 1993 | 34.10 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 34.41 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Søren Larsen | 1993 | 35.14 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marcus Pagh | 1993 | 35.40 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Pedersen | 1992 | 36.46 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
10 | Malte Thomé | 1993 | 36.62 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Andreas Haugaard | 1993 | 36.68 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Adam Sjöstrand | 1992 | 36.78 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
13 | Marcus Frederiksen | 1992 | 37.56 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Gunnar Örn Arnarson | 1992 | DSQ | Flyben før 1. armtag | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Olczyk | 1994 | 32.48 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 34.22 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 36.02 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jens Bisgaard | 1994 | 36.41 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Henrik Klok | 1994 | 37.55 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lasse Meineche | 1994 | 37.55 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik V. Rasmussen | 1994 | 39.70 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Frederiksen | 1994 | 40.97 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Goldschmidt | 1994 | 43.88 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emil Kjær Rasmussen | 1994 | 44.46 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Aksel Bjerregaard | 1994 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Henrik Nilsson | 1994 | DNS | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Tour | 1989 | 815 | 29.35 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Emil Klingberg | 1987 | 720 | 30.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Jon Pommersgaard | 1990 | 686 | 31.09 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 656 | 31.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christian Christensen | 1991 | 634 | 31.91 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Mads Pedersen | 1991 | DSQ | Ekstra flyben start | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 667 | 31.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Emil Sainis | 1992 | 621 | 32.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Harald Welling | 1993 | 601 | 32.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christopher Kok | 1992 | 566 | 33.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tobias N Sandager | 1993 | 534 | 33.79 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 487 | 34.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Olczyk | 1994 | 594 | 32.62 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jens Bisgaard | 1994 | 491 | 34.76 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 483 | 34.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Henrik Klok | 1994 | 442 | 35.99 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lasse Meineche | 1994 | 406 | 37.02 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik V. Rasmussen | 1994 | 402 | 37.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | 689 | 31.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kaan Buyuktas | 1995 | 606 | 32.40 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
3 | Ege Mersin | 1995 | 549 | 33.49 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
4 | Alphan Ornek | 1995 | 547 | 33.53 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
5 | Berkan Hopali | 1996 | 538 | 33.71 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
6 | Gokberg Peksen | 1995 | 480 | 35.03 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 295 | 41.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lasse Sieben | 1997 | 280 | 41.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | 271 | 42.37 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 208 | 46.31 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
5 | Lau Funch Nielsen | 1997 | 206 | 46.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laurits Mathiassen | 1997 | 200 | 46.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 22 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:34 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 4:22.87 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stina Gardell | 1990 | 4:29.25 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Pernille Jalsøe | 1993 | 4:30.81 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Nathalie Lindborg | 1991 | 4:31.36 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
5 | Trine Gudnitz | 1987 | 4:34.34 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Trine Søby | 1991 | 4:34.47 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Matilda Larsson | 1991 | 4:36.98 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
8 | Rebecca Holst | 1991 | 4:40.39 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
9 | Emma Wael | 1993 | 4:41.55 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
10 | Jóna Helena Bjarnadóttir | 1992 | 4:41.98 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
11 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 4:43.72 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Cecilie Franck | 1991 | 4:52.43 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Camilla Andersen | 1993 | 4:54.02 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Stage | 1993 | 4:54.31 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilia Nordström | 1993 | 4:54.88 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
16 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 4:56.10 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | 4:58.35 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Louise Delani | 1984 | 4:59.93 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 5:00.50 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 5:01.32 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Amanda Dalsgaard | 1993 | 5:05.10 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Helene Hauschultz | 1993 | 5:17.84 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Randi F. Nielsen | 1989 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Michelle B. Strandskov | 1991 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie Hansen | 1991 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Bettina Caspersen | 1992 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie Bøgh | 1991 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Elizabeth May | 1983 | DSQ | Ulovlig svømmedragt | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 4:39.35 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ellinor Nilsson | 1994 | 4:42.00 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 4:46.86 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 4:47.32 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 4:47.72 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Amanda Sandager | 1995 | 4:48.40 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Isabel Brylov | 1994 | 4:48.99 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 4:50.18 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 4:51.59 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 4:53.79 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Hansen | 1995 | 4:54.81 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Sandra Semberlund | 1994 | 4:55.11 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 4:55.69 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | 4:59.56 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
15 | Caroline Petersen | 1995 | 5:02.14 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
16 | Nanna Jensen | 1995 | 5:03.52 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Stine Kornbek | 1995 | 5:04.52 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
18 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 5:05.12 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Iben Rohde | 1994 | 5:08.60 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Malene Asmussen | 1995 | 5:09.62 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mette Meyer | 1995 | 5:11.42 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Nathja Larsen | 1995 | 5:15.49 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 5:17.72 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Trine Meier | 1995 | 5:22.48 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Therese Svanberg | 1995 | 6:17.18 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Julie Bjørner Søe | 1995 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | DNF | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Laura Arberg | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Siri Wiecker | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Caroline Øhrstrøm | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 4:31.53 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 4:34.07 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 4:44.52 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 4:44.80 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rikke Nielsen | 1996 | 4:54.35 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Stephanie Hansen | 1996 | 4:59.58 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 5:00.22 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hólmfríður Guðmundsdóttir | 1996 | 5:06.46 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
9 | Emilie Riisberg | 1996 | 5:09.34 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maja L. Brinch | 1996 | 5:19.30 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rebecca Winther | 1996 | 5:27.40 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sophie Lindhardt | 1996 | 5:27.41 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Christina Dam-Henriksen | 1996 | 5:31.96 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Eva Kjaergaard | 1996 | 5:50.13 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 22 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:14 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jon Rud | 1986 | 4:03.31 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Anders Lie | 1991 | 4:06.19 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Pedersen | 1991 | 4:08.84 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Mikkel Knudsen | 1990 | 4:22.98 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 4:25.46 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Frederik Højholt | 1990 | 4:29.91 | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
7 | Jonas Graversen | 1990 | 4:31.09 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Rosager | 1991 | 4:37.07 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Sangild | 1990 | 4:49.30 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Toni Galic | 1989 | DNS | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Andersson | 1993 | 4:16.38 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 4:21.05 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 4:32.07 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Tracey | 1993 | 4:35.46 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonathan Willems | 1993 | 4:35.54 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Rúnar Ingi Eðvarðsson | 1993 | 4:36.77 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
7 | Joachim Petersen | 1992 | 4:37.83 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Johannes Rose | 1993 | 4:39.80 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
9 | Martin Collignon | 1992 | 4:40.48 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 4:42.65 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christian Nørregaard | 1993 | 4:55.18 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Morten Rask Jensen | 1993 | 4:55.77 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Malte Thomé | 1993 | 5:03.62 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Kristian Mohr Nielsen | 1993 | 5:11.30 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Lundin | 1994 | 4:27.24 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
2 | Thomas Steenberg | 1994 | 4:28.47 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 4:29.36 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | 4:29.42 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Alexander Mundt | 1994 | 4:34.47 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 4:35.02 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 4:42.57 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Rasmus Härstedt | 1994 | 4:43.56 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Gustav Håkonsson | 1994 | 4:43.81 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lasse Andersen | 1994 | 4:45.05 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Benjamin Jensen | 1994 | 5:09.30 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Jonas Lauritsen | 1994 | 5:40.19 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | David Skamriis | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:03 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 5:08.12 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Bettina Caspersen | 1992 | 5:16.49 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jóna Helena Bjarnadóttir | 1992 | 5:19.75 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
4 | Trine Søby | 1991 | 5:20.60 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Pernille Hansen | 1991 | 5:21.09 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Tenna Larsson | 1989 | 5:27.98 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 5:29.74 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 5:38.45 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mette Pedersen | 1993 | 5:40.08 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 5:40.97 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilia Jespersen | 1993 | 5:43.39 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Klara Grønne Leth | 1990 | 5:45.07 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 5:50.45 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 5:28.70 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 5:29.63 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Simone Friis Hansen | 1995 | 5:30.41 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 5:32.63 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Olivia Ane Frey | 1994 | 5:36.34 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nanna Jensen | 1995 | 5:45.82 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Hansen | 1995 | 5:46.06 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Sandra Semberlund | 1994 | 5:48.42 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 5:49.62 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Laura Kragholm | 1995 | 5:50.80 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mette Meyer | 1995 | 5:55.23 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Nanna Havshøi | 1994 | 5:58.39 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Siri Wiecker | 1994 | 6:02.03 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
14 | Laura Arberg | 1995 | 6:02.23 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Stine Damgaard | 1995 | 6:32.25 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Caroline Øhrstrøm | 1995 | DSQ | Flyben i Bryst | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 5:37.47 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stephanie Hansen | 1996 | 5:57.69 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thea Jensen | 1996 | 6:04.64 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Signe Nielsen | 1996 | 6:09.34 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Eva Kjaergaard | 1996 | 6:52.37 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Glæsner | 1988 | 4:36.29 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 4:51.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Martin Pedersen | 1991 | 4:53.28 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 4:57.75 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jon Pommersgaard | 1990 | 4:59.75 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anders Lie | 1991 | 5:01.22 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Knudsen | 1990 | 5:05.77 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Højholt | 1990 | 5:09.46 | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
9 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 5:16.98 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Sangild | 1990 | 5:17.67 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Andersson | 1993 | 4:45.85 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Gunnar Örn Arnarson | 1992 | 4:49.25 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
3 | Frederik Frederiksen | 1992 | 5:00.42 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 5:09.22 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 5:11.50 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Rune Kjærulf | 1993 | 5:19.87 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Jacob L. Nordentoft | 1992 | 5:19.92 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 5:24.71 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 5:26.48 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 5:33.92 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tom Døi | 1993 | 5:38.02 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Pagh | 1993 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 5:07.12 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 5:12.18 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 5:16.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 5:24.83 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Benjamin Jensen | 1994 | 5:34.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Rasmus Fournais | 1994 | 6:01.46 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik V. Rasmussen | 1994 | 6:10.97 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Härstedt | 1994 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilda Larsson | 1991 | 2:19.27 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
2 | Micha Østergaard | 1987 | 2:22.45 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Trine Gudnitz | 1987 | 2:26.26 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Eleonor Lindborg | 1992 | 2:26.33 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
5 | Martina Nilsson | 1986 | 2:29.97 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
6 | Soffía Klemenzdóttir | 1993 | 2:31.61 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
7 | Amanda Widlund | 1993 | 2:33.42 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
8 | Svandís Þóra Sæmundsd. | 1993 | 2:33.62 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
9 | Cecilia Malmgren | 1989 | 2:36.03 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
10 | Lilja María Stefánsdóttir | 1993 | 2:37.98 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
11 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 2:39.49 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katja Løje | 1993 | 2:41.94 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Therese Svensson | 1991 | 2:42.04 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
14 | Klara Grønne Leth | 1990 | 2:45.44 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Amalie Stage | 1993 | 2:46.78 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Grønbech | 1993 | 2:50.69 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Josefin Nilsson | 1993 | 2:57.74 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
- | Elizabeth May | 1983 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Jeanette Ottesen | 1987 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Michelle B. Strandskov | 1991 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 2:32.08 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Freja Kjær | 1995 | 2:33.36 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 2:34.60 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 2:36.48 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 2:36.59 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Emma Aabroe | 1994 | 2:36.83 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Ida Lindborg | 1994 | 2:40.86 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
8 | Ellinor Nilsson | 1994 | 2:42.12 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
9 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 2:43.98 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 2:44.91 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Petersen | 1995 | 2:49.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Nanna Havshøi | 1994 | 2:56.74 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sofie Moulvad | 1995 | 2:59.37 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 3:06.71 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Signe Rasmussen | 1995 | 3:18.35 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 2:29.65 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 2:42.17 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 2:43.42 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Freja Helene Kall | 1996 | 2:49.25 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Emilie Riisberg | 1996 | 2:51.33 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Camilla Dufour | 1996 | 3:04.87 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Natasja Larsen | 1996 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Glæsner | 1988 | 2:07.46 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Jon Rud | 1986 | 2:07.64 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 2:13.58 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristinn Ásgeir Gylfason | 1991 | 2:22.20 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
5 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 2:22.65 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Piet Løje | 1991 | 2:38.56 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Jonas Graversen | 1990 | 2:40.19 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Christensen | 1991 | 2:56.73 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 2:17.72 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Bornerheim | 1993 | 2:18.03 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Jonas Christensen | 1992 | 2:18.45 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 2:18.66 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Wich | 1993 | 2:24.39 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thor Andersen | 1992 | 2:28.92 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Sebastian Tracey | 1993 | 2:30.95 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Troels Johansson | 1992 | 2:31.02 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Johannes Rose | 1993 | 2:31.28 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
10 | Martin Collignon | 1992 | 2:37.02 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Jacob L. Nordentoft | 1992 | 2:37.69 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonathan Willems | 1993 | 2:38.52 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Rúnar Ingi Eðvarðsson | 1993 | 2:39.10 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
14 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 2:51.51 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Morten Rask Jensen | 1993 | 2:52.77 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Christian Nørregaard | 1993 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 2:20.13 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mark Bjerregaard | 1994 | 2:22.65 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | 2:25.52 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Alexander Mundt | 1994 | 2:29.94 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Vodstrup | 1994 | 2:32.25 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Andersen | 1994 | 2:32.41 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emil Storr-Hansen | 1994 | 2:36.64 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | David Skamriis | 1994 | 2:43.16 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Gustav Håkonsson | 1994 | 2:43.24 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elin Mårtensson | 1993 | 2:34.27 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
2 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 2:42.94 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Frederikke Hall | 1992 | 2:47.44 | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
4 | Bettina Caspersen | 1992 | 2:49.41 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Fleron | 1990 | 2:53.82 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Jessica Lindgren | 1992 | 2:54.81 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
7 | Camilla Stange | 1989 | 2:58.11 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | María Ása Ásþórsdóttir | 1993 | 3:01.37 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
9 | Olivia Johansson | 1992 | 3:01.67 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
10 | Julie Zachariasen | 1991 | 3:04.73 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 3:05.14 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tenna Larsson | 1989 | 3:05.91 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Annie Keller Nielsen | 1993 | 3:14.12 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie Termøhlen | 1993 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Micha Østergaard | 1987 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Anna Klüver Jepsen | 1993 | DSQ | Flyben i Bryst | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Ane Frey | 1994 | 2:39.52 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rikke Nissen | 1994 | 2:46.74 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 2:52.71 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 2:52.71 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Pernille Moth | 1994 | 2:55.71 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simone Friis Hansen | 1995 | 2:56.24 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lilja Ingimarsdóttir | 1994 | 2:57.68 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
8 | Katrine Liljedahl | 1995 | 2:59.75 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Emma Donde | 1994 | 3:02.31 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Karina Sørensen | 1995 | 3:06.35 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nathja Larsen | 1995 | 3:06.92 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emilie Zachariasen | 1994 | 3:09.14 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sille Thode | 1995 | 3:13.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Frida Dalgaard | 1995 | 3:13.35 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Stine Damgaard | 1995 | 3:16.21 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Signe Rasmussen | 1995 | 3:18.31 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 3:24.71 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Camilla Johansen | 1994 | 3:25.50 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | 3:35.93 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Xiaoying Chen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Joy Hansson | 1994 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
- | Sandra Semberlund | 1994 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Nanna Fallesen | 1995 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 2:48.41 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 2:53.50 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 2:56.82 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe Nielsen | 1996 | 2:58.39 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 2:58.43 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jóhanna Júliusdóttir | 1996 | 3:00.16 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
7 | Lina Hörnbäck | 1996 | 3:04.96 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | 3:06.59 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Sisse Sørensen | 1996 | 3:06.87 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elina Wagner | 1996 | 3:12.63 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rebecca Winther | 1996 | 3:13.00 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Marie Deigaard | 1996 | 3:14.14 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Julie Storgaard | 1996 | 3:18.40 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 3:22.25 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Christina Dam-Henriksen | 1996 | 3:24.74 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Cecilie Ishøy | 1996 | 3:41.15 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Charlotte Pedersen | 1996 | 3:46.17 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Tour | 1989 | 2:23.55 | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Emil Klingberg | 1987 | 2:30.81 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Frederik Højholt | 1990 | 2:37.04 | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
4 | Mads Pedersen | 1991 | 2:37.23 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mark Halding | 1991 | 2:42.55 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Lasse Sangild | 1990 | 2:48.94 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gunnar Örn Arnarson | 1992 | 2:31.59 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
2 | Emil Sainis | 1992 | 2:38.80 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Christopher Kok | 1992 | 2:40.02 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Harald Welling | 1993 | 2:43.31 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tobias N Sandager | 1993 | 2:44.83 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 2:46.55 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 2:47.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Søren Larsen | 1993 | 2:51.85 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rune Kjærulf | 1993 | 2:51.86 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Andreas Haugaard | 1993 | 2:52.32 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marcus Frederiksen | 1992 | 2:57.20 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
12 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 3:00.18 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Kristian Mohr Nielsen | 1993 | 3:03.17 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 2:49.56 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Meineche | 1994 | 2:55.81 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Aksel Bjerregaard | 1994 | 3:00.52 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Henrik Klok | 1994 | 3:12.45 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Alexander Frederiksen | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Henrik Nilsson | 1994 | DNS | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Beatrice Andersson | 1989 | 1:07.43 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Eleonor Lindborg | 1992 | 1:09.69 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
3 | Rebecca Holst | 1991 | 1:10.90 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
4 | Mette Pedersen | 1993 | 1:11.33 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Pernille Jalsøe | 1993 | 1:11.40 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Emilia Nordström | 1993 | 1:11.86 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
7 | Soffía Klemenzdóttir | 1993 | 1:12.14 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
8 | Katja Løje | 1993 | 1:13.15 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 1:13.52 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Trine Gudnitz | 1987 | 1:14.02 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amanda Widlund | 1993 | 1:14.52 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
12 | Marín Hrund Jónsdóttir | 1991 | 1:15.65 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
13 | Mie Bøgh | 1991 | 1:16.43 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Szidonia Tökés | 1993 | 1:16.70 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
15 | Andrea Björg Jónsdóttir | 1993 | 1:16.80 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
16 | Cecilia Jespersen | 1993 | 1:17.86 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Line Jensen | 1993 | 1:19.91 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Julie Piihl Hansen | 1992 | 1:20.22 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
19 | Anne Bach | 1991 | 1:20.88 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Therese Svensson | 1991 | 1:22.63 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
21 | Cecilie Franck | 1991 | 1:23.26 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
22 | Elin Petersson | 1993 | 1:25.18 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
23 | Marion Andersen | 1993 | 1:56.77 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Sara Hörnbäck | 1991 | DNS | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Randi F. Nielsen | 1989 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Frederikke Hall | 1992 | DSQ | Mere end 15m u vand | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
- | Clara Lindecrona | 1993 | DSQ | Ulovlig badedragt | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 1:08.04 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 1:10.94 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 1:11.45 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Amanda Davidsson | 1994 | 1:11.98 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
5 | Elinor Andersson | 1994 | 1:13.07 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
6 | Monique Johansen | 1994 | 1:13.09 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 1:13.19 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 1:13.58 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 1:14.07 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Kyhl | 1995 | 1:14.55 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ellinor Nilsson | 1994 | 1:14.64 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
12 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | 1:15.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Isabel Brylov | 1994 | 1:15.39 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Emilie Zachariasen | 1994 | 1:16.71 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Madsen | 1995 | 1:16.73 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 1:16.90 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Camilla Svane | 1995 | 1:17.82 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laura Kragholm | 1995 | 1:17.85 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Malene Asmussen | 1995 | 1:17.96 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 1:18.22 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Iben Rohde | 1994 | 1:18.51 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Camilla Hansen | 1995 | 1:18.59 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
23 | Nanna Jensen | 1995 | 1:18.75 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Trine Meier | 1995 | 1:19.17 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Amanda Sandager | 1995 | 1:19.73 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Josefine Bach | 1994 | 1:19.88 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Karina Sørensen | 1995 | 1:20.30 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
28 | Trine Zachariasen | 1994 | 1:20.36 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Caroline Buhl | 1995 | 1:21.24 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 1:21.41 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Emma Aabroe | 1994 | 1:22.19 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Siri Vulpius | 1995 | 1:22.45 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
33 | Helena Holm Iversen | 1995 | 1:22.88 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Nanna Havshøi | 1994 | 1:23.06 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
35 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 1:23.32 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
36 | Lovisa Åkesson | 1994 | 1:25.93 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
37 | Frida Zielinski | 1995 | 1:26.76 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
38 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | 1:26.96 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
39 | Michelle Lesler | 1994 | 1:30.18 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Camilla Johansen | 1994 | 1:30.79 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
41 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 1:31.57 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
42 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 1:37.90 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Sophie Nordkild | 1994 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Joy Hansson | 1994 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
- | Julie Bjørner Søe | 1995 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Hedda Johansson | 1995 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
- | Nanna Fallesen | 1995 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Emma Thomsen | 1994 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 1:11.35 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jóhanna Júliusdóttir | 1996 | 1:13.43 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
3 | Sarah Bro | 1996 | 1:13.59 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 1:14.63 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 1:14.88 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Íris Dögg Ingvadóttir | 1996 | 1:15.16 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
7 | Hólmfríður Guðmundsdóttir | 1996 | 1:17.18 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
8 | Isabella Z. Bigum | 1996 | 1:17.19 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 1:18.23 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | 1:18.50 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Vanggård | 1996 | 1:19.92 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Julie Storgaard | 1996 | 1:24.68 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 1:24.83 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Camilla Dufour | 1996 | 1:24.96 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Sophie Lindhardt | 1996 | 1:25.22 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Christina Dam-Henriksen | 1996 | 1:25.66 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Helene Dahl | 1996 | 1:25.68 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Johanne Kølbæk | 1996 | 1:27.35 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lonnie Meineche | 1996 | 1:27.42 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cecilie Ishøy | 1996 | 1:29.24 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emma Hiltmar | 1996 | 1:33.42 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Natasja Larsen | 1996 | 1:35.14 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Beatrice Andersson | 1989 | 1:06.63 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Rebecca Holst | 1991 | 1:09.27 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
3 | Mette Pedersen | 1993 | 1:10.29 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Pernille Jalsøe | 1993 | 1:11.02 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Emilia Nordström | 1993 | 1:11.36 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
- | Eleonor Lindborg | 1992 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 1:06.85 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 1:08.69 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 1:09.61 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amanda Davidsson | 1994 | 1:12.18 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
5 | Elinor Andersson | 1994 | 1:13.08 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
6 | Monique Johansen | 1994 | 1:14.08 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 1:09.48 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jóhanna Júliusdóttir | 1996 | 1:13.00 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
3 | Sarah Bro | 1996 | 1:13.08 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 1:13.64 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Íris Dögg Ingvadóttir | 1996 | 1:14.62 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
6 | Pernille Rasmussen | 1996 | 1:14.67 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Merlin Askin | 1997 | 1:12.01 | |||||||
Turkey National Team | ||||||||||
2 | Almira Tanrikulu | 1997 | 1:13.61 | |||||||
Turkey National Team | ||||||||||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 1:14.17 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 1:15.02 | |||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Saur | 1997 | 1:17.18 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lea Moesgaard | 1998 | 1:18.71 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Signe Bro | 1999 | 1:25.66 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 1:25.75 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Astrid Delin | 1999 | 1:30.38 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Hansen | 1999 | 1:32.52 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Yasmin B. Gürtler | 2000 | 1:36.38 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sara Krell Refn | 1999 | 1:36.89 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Konstantin Sundin | 1987 | 1:00.50 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Davíð H. Aðalsteinsson | 1990 | 1:06.41 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 1:06.43 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Iversen | 1991 | 1:19.89 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Peter Träff | 1988 | 1:20.67 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Frederiksen | 1992 | 1:04.45 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andreas Haugaard | 1993 | 1:06.42 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 1:07.05 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 1:07.17 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 1:07.26 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 1:08.17 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob H. Andersen | 1993 | 1:09.11 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Sebastian Tracey | 1993 | 1:09.35 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 1:10.40 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 1:10.61 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rune Kjærulf | 1993 | 1:10.62 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 1:11.05 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 1:11.82 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kim Brun Larsen | 1993 | 1:12.03 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
15 | Rúnar Ingi Eðvarðsson | 1993 | 1:12.23 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
16 | Niels Willer Hansen | 1992 | 1:12.33 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Christian Tofte | 1993 | 1:14.06 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Christian Nørregaard | 1993 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Hansotto Kristiansen | 1992 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mattias Carlbrand | 1994 | 1:05.51 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Lundin | 1994 | 1:07.40 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
3 | Benjamin Jensen | 1994 | 1:07.43 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 1:07.97 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren Bak Larsen | 1994 | 1:09.94 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 1:11.41 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 1:12.64 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Søren Meier | 1994 | 1:12.64 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Alexander Goldschmidt | 1994 | 1:29.48 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Konstantin Sundin | 1987 | 59.29 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Davíð H. Aðalsteinsson | 1990 | 1:01.02 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 1:02.17 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jens Peter Träff | 1988 | 1:03.52 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Iversen | 1991 | 1:07.61 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Frederiksen | 1992 | 1:04.01 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 1:05.76 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 1:06.02 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Andreas Haugaard | 1993 | 1:06.16 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Tracey | 1993 | 1:08.41 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 1:08.45 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mattias Carlbrand | 1994 | 1:04.20 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Lundin | 1994 | 1:04.43 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
3 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 1:05.48 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Benjamin Jensen | 1994 | 1:08.25 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Søren Bak Larsen | 1994 | 1:10.15 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 1:14.48 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Husnu Burak Kartal | 1995 | 1:03.53 | |||||||
Turkey National Team | ||||||||||
2 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 1:04.36 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mirac Tolunay Isik | 1995 | 1:04.98 | |||||||
Turkey National Team | ||||||||||
4 | Y. Ates Gosterislioglu | 1995 | 1:05.08 | |||||||
Turkey National Team | ||||||||||
5 | Mehmet Samil Cap | 1996 | 1:06.74 | |||||||
Turkey National Team | ||||||||||
6 | Michael R. Olesen | 1995 | 1:06.98 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 1:17.46 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 1:18.23 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | 1:19.47 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Laurits Mathiassen | 1997 | 1:20.22 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Sieben | 1997 | 1:20.84 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Rysgaard | 1998 | 1:26.80 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 59.73 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Johanna Larsson | 1993 | 1:01.71 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
3 | Bettina Caspersen | 1992 | 1:02.02 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Hansen | 1991 | 1:02.30 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
5 | Trine Søby | 1991 | 1:02.41 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Pernille Jalsøe | 1993 | 1:02.74 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Mette Pedersen | 1993 | 1:03.25 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Diljá Heimisdóttir | 1992 | 1:04.23 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
9 | Josephine Runeke | 1991 | 1:04.24 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Anne Bach | 1991 | 1:04.25 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 1:04.28 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jóna Helena Bjarnadóttir | 1992 | 1:04.31 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
13 | Emma Wael | 1993 | 1:04.42 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
14 | Malin Mörk | 1989 | 1:05.25 | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
15 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | 1:05.34 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilia Malmgren | 1989 | 1:05.39 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
17 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 1:05.62 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
18 | Mie Bøgh | 1991 | 1:05.72 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Helene Hauschultz | 1993 | 1:05.98 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Camilla Andersen | 1993 | 1:05.99 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Julie Piihl Hansen | 1992 | 1:06.12 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
22 | Svandís Þóra Sæmundsd. | 1993 | 1:06.35 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
23 | Louise Delani | 1984 | 1:06.62 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Amalie Stage | 1993 | 1:06.80 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 1:07.08 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Cecilie Vander-Ploeg | 1992 | 1:07.16 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
27 | Louise Fleron | 1990 | 1:07.53 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Martina Nilsson | 1986 | 1:07.66 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
29 | Cecilie Franck | 1991 | 1:07.75 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
30 | Jessica Lindgren | 1992 | 1:08.43 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
31 | Josefin Nilsson | 1993 | 1:08.65 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
32 | Caroline Grønbech | 1993 | 1:10.27 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | Line Jensen | 1993 | 1:10.37 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Jóna Margrét Jónsdóttir | 1991 | 1:10.90 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
35 | Camilla Stange | 1989 | 1:12.27 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
36 | Olivia Johansson | 1992 | 1:12.55 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
37 | Marion Andersen | 1993 | 1:31.11 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Nathalie Lindborg | 1991 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
- | Elizabeth May | 1983 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Hörnbäck | 1991 | DNS | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Michelle B. Strandskov | 1991 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Randi F. Nielsen | 1989 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Juel | 1994 | 1:01.39 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | 1:02.31 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
3 | Siri Wiecker | 1994 | 1:02.39 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 1:02.55 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 1:02.94 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Monique Johansen | 1994 | 1:02.99 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 1:03.72 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Maria Madsen | 1995 | 1:03.82 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 1:04.17 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Hansen | 1995 | 1:04.19 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 1:04.25 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Caroline Petersen | 1995 | 1:04.61 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 1:04.81 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 1:05.07 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Katrine Liljedahl | 1995 | 1:05.09 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
16 | Regitze Svensson | 1995 | 1:05.18 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 1:05.48 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 1:05.52 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Ellinor Nilsson | 1994 | 1:05.72 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
20 | Pernille Moth | 1994 | 1:05.74 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Denise Nartey | 1995 | 1:06.18 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
22 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 1:06.25 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 1:06.40 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | 1:06.52 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
25 | Amalie Hansen | 1995 | 1:06.69 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
26 | Amanda Davidsson | 1994 | 1:06.73 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
27 | Isabel Brylov | 1994 | 1:06.74 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
28 | Amanda Sandager | 1995 | 1:07.04 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Lilja Ingimarsdóttir | 1994 | 1:07.10 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
30 | Siri Vulpius | 1995 | 1:07.24 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 1:07.38 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 1:07.47 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 1:07.51 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
34 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 1:07.69 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 1:07.73 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
36 | Stine Kornbek | 1995 | 1:07.78 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
37 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 1:07.93 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Trine Meier | 1995 | 1:08.04 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
39 | Caroline Buhl | 1995 | 1:08.30 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
40 | Malene Asmussen | 1995 | 1:08.69 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
41 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 1:08.70 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
42 | Mette Meyer | 1995 | 1:08.83 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
43 | Ida Kyhl | 1995 | 1:09.57 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
44 | Nathja Larsen | 1995 | 1:09.77 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
45 | Laura Arberg | 1995 | 1:09.90 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
46 | Camilla Hansen | 1995 | 1:10.32 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
47 | Frida Dalgaard | 1995 | 1:10.58 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
48 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 1:10.73 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
49 | Line Greve | 1994 | 1:10.79 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
50 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 1:10.84 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
51 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | 1:10.89 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
52 | Maria Lassen | 1994 | 1:11.48 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
53 | Sofie Moulvad | 1995 | 1:11.69 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
54 | Josefine Bach | 1994 | 1:11.81 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
55 | Christine Jørgensen | 1995 | 1:11.90 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
56 | Helena Holm Iversen | 1995 | 1:14.15 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
57 | Michelle Lesler | 1994 | 1:14.16 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
58 | Lovisa Åkesson | 1994 | 1:14.53 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
59 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 1:15.10 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
60 | Camilla Svane | 1995 | 1:15.49 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
61 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 1:18.69 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
62 | Therese Svanberg | 1995 | 1:19.06 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
63 | Frida Zielinski | 1995 | 1:20.56 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
64 | Anja Petersen | 1995 | 1:34.11 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Sandra Semberlund | 1994 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Joy Hansson | 1994 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
- | Julie Bjørner Søe | 1995 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Amalie Emma Thomsen | 1994 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Hedda Johansson | 1995 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
- | Sophie Nordkild | 1994 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 59.87 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 1:02.28 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 1:03.68 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sarah Bro | 1996 | 1:04.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rikke Nielsen | 1996 | 1:05.59 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 1:05.79 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 1:06.07 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 1:06.40 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja Helene Kall | 1996 | 1:06.85 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Pernille Rasmussen | 1996 | 1:08.85 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Lina Hörnbäck | 1996 | 1:09.31 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
12 | Isabella Z. Bigum | 1996 | 1:09.72 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | 1:10.87 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 1:11.15 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Elina Wagner | 1996 | 1:11.33 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sisse Sørensen | 1996 | 1:11.64 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lonnie Meineche | 1996 | 1:11.98 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thea Jensen | 1996 | 1:12.25 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emma Vanggård | 1996 | 1:12.45 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Marie Deigaard | 1996 | 1:12.83 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Julie Storgaard | 1996 | 1:13.77 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Johanne Kølbæk | 1996 | 1:14.19 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christina Dam-Henriksen | 1996 | 1:14.24 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Rebecca Winther | 1996 | 1:14.24 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Helene Dahl | 1996 | 1:14.50 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sophie Lindhardt | 1996 | 1:15.90 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Eva Kjaergaard | 1996 | 1:15.95 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Natasja Larsen | 1996 | 1:19.11 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
29 | Eva Rasmussen | 1996 | 1:19.62 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Cecilie Ishøy | 1996 | 1:24.90 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Charlotte Pedersen | 1996 | 1:26.25 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Emma Hiltmar | 1996 | 1:26.90 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:31 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 56.74 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Bettina Caspersen | 1992 | 1:00.60 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Jalsøe | 1993 | 1:01.06 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Mette Pedersen | 1993 | 1:01.23 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Trine Søby | 1991 | 1:01.25 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Pernille Hansen | 1991 | 1:01.86 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 59.18 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 59.46 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 1:01.09 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Monique Johansen | 1994 | 1:02.21 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 1:02.53 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Siri Wiecker | 1994 | 1:02.67 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 59.27 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 1:01.99 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 1:03.19 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rikke Nielsen | 1996 | 1:04.13 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
5 | Sarah Bro | 1996 | 1:05.36 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 1:06.20 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elif Nur Nas | 1997 | 1:01.91 | |||||||
Turkey National Team | ||||||||||
2 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 1:02.54 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 1:04.90 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Yasemin Celtikci | 1997 | 1:06.66 | |||||||
Turkey National Team | ||||||||||
5 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 1:07.06 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 1:08.51 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Signe Bro | 1999 | 1:15.55 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Astrid Delin | 1999 | 1:15.64 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Yasmin B. Gürtler | 2000 | 1:20.68 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 1:22.06 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ida Hansgaard | 1999 | 1:22.07 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Brøgger | 2000 | 1:25.99 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 55.67 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Anders Lie | 1991 | 55.68 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Skotte | 1991 | 56.42 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jens Peter Träff | 1988 | 56.45 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Bertelsen | 1989 | 56.62 | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
6 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 57.47 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Graversen | 1990 | 57.79 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Bruun | 1987 | 57.90 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Davíð H. Aðalsteinsson | 1990 | 58.15 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
10 | Emil Klingberg | 1987 | 58.59 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Kristinn Ásgeir Gylfason | 1991 | 58.61 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
12 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 58.69 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Jon Pommersgaard | 1990 | 58.72 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
14 | Frederik Højholt | 1990 | 59.45 | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
15 | Christian Christensen | 1991 | 59.74 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Jess Reese Jacobsen | 1982 | 59.76 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kenneth Nielsen | 1991 | 59.85 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mark Halding | 1991 | 59.97 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Alexander Rosager | 1991 | 1:00.10 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Pedersen | 1991 | 1:01.02 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mikkel Knudsen | 1990 | 1:01.18 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Svendsen | 1990 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Emil Dall-Nielsen | 1984 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jon Rud | 1986 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tonni Kristensen | 1992 | 57.06 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Christensen | 1992 | 57.12 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
3 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 57.17 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 57.23 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 57.24 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hansotto Kristiansen | 1992 | 57.30 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thor Andersen | 1992 | 57.39 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 58.07 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Emil Bornerheim | 1993 | 58.42 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 58.53 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 58.54 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 58.61 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 58.77 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Jakob H. Andersen | 1993 | 58.97 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Søren Larsen | 1993 | 59.43 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Collignon | 1992 | 59.62 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Mathias Pedersen | 1992 | 59.66 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
18 | Marcus Pagh | 1993 | 1:00.33 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 1:00.61 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Jacob L. Nordentoft | 1992 | 1:00.68 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Johannes Rose | 1993 | 1:00.94 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
22 | Niels Willer Hansen | 1992 | 1:01.12 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Alexander Lollike | 1993 | 1:01.35 | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
24 | Jakob Rasmussen | 1992 | 1:01.55 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Tom Døi | 1993 | 1:01.56 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emil Sainis | 1992 | 1:01.71 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
27 | Jonathan Willems | 1993 | 1:02.07 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 1:02.26 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 1:02.50 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Troels Johansson | 1992 | 1:02.85 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
31 | Malte Thomé | 1993 | 1:03.18 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Adam Sjöstrand | 1992 | 1:03.29 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
33 | Anders Svendsen | 1993 | 1:03.63 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Tobias N Sandager | 1993 | 1:03.67 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Morten Rask Jensen | 1993 | 1:03.75 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
36 | Kim Brun Larsen | 1993 | 1:05.36 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
37 | Kristian Mohr Nielsen | 1993 | 1:05.73 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
38 | Christian Tofte | 1993 | 1:07.46 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Lundin | 1994 | 57.91 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
2 | Thomas Steenberg | 1994 | 57.94 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | 58.05 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Jonas Olczyk | 1994 | 58.64 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 58.72 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Nielsen | 1994 | 59.77 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Casper S. Korch | 1994 | 59.90 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Mundt | 1994 | 59.93 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 1:00.03 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gustav Håkonsson | 1994 | 1:00.09 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mattias Carlbrand | 1994 | 1:00.25 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Rasmus Härstedt | 1994 | 1:00.45 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 1:00.56 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Aksel Bjerregaard | 1994 | 1:00.79 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 1:01.14 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Henrik Nilsson | 1994 | 1:01.33 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
17 | Jens Bisgaard | 1994 | 1:01.70 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Søren Meier | 1994 | 1:01.99 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Frederik V. Rasmussen | 1994 | 1:02.15 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mark Bjerregaard | 1994 | 1:02.31 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Lasse Andersen | 1994 | 1:02.44 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Jakob Vodstrup | 1994 | 1:03.09 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Søren Bak Larsen | 1994 | 1:03.39 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Emil Storr-Hansen | 1994 | 1:03.40 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Martin Weberg | 1994 | 1:03.42 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | David Skamriis | 1994 | 1:03.42 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 1:03.42 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
28 | Rasmus Fournais | 1994 | 1:03.76 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Hugo Eckernäs | 1994 | 1:04.31 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
30 | Mathias Madsen | 1994 | 1:05.12 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
31 | Lasse Meineche | 1994 | 1:06.99 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Henrik Klok | 1994 | 1:07.81 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Alexander Frederiksen | 1994 | 1:09.44 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Alexander Goldschmidt | 1994 | 1:09.63 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Jonas Lauritsen | 1994 | 1:12.14 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
36 | Emil Kjær Rasmussen | 1994 | 1:12.91 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:45 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 678 | 54.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Anders Lie | 1991 | 671 | 54.33 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Peter Träff | 1988 | 616 | 55.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Skotte | 1991 | 612 | 56.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Bertelsen | 1989 | 575 | 57.20 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
6 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 541 | 58.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tonni Kristensen | 1992 | 611 | 56.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 603 | 56.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hansotto Kristiansen | 1992 | 599 | 56.41 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Christensen | 1992 | 584 | 56.91 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
5 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 583 | 56.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 529 | 58.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Steenberg | 1994 | 602 | 56.33 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Olczyk | 1994 | 594 | 56.57 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Lundin | 1994 | 573 | 57.27 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
4 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | 553 | 57.95 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 540 | 58.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Nielsen | 1994 | 514 | 59.39 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kaan Turker Ayar | 1995 | 590 | 56.71 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
2 | Engin Yildirim | 1995 | 582 | 56.96 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
3 | Husnu Burak Kartal | 1995 | 527 | 58.87 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
4 | Andreas Sandbirk | 1995 | 519 | 59.20 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mert Umut Durmaz | 1996 | 491 | 1:00.27 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
6 | Michael R. Olesen | 1995 | 462 | 1:01.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Müller | 1997 | 354 | 1:07.24 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
2 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | 349 | 1:07.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 338 | 1:08.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 310 | 1:10.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christoffer Bjørner | 1997 | 302 | 1:10.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 296 | 1:11.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:06 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stina Gardell | 1990 | 816 | 2:19.08 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 688 | 2:27.25 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Bettina Caspersen | 1992 | 658 | 2:29.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Trine Gudnitz | 1987 | 644 | 2:30.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jóna Helena Bjarnadóttir | 1992 | 627 | 2:31.82 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
6 | Pernille Hansen | 1991 | 615 | 2:32.82 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Rebecca Holst | 1991 | 586 | 2:35.33 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
8 | Tenna Larsson | 1989 | 554 | 2:38.21 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Amanda Widlund | 1993 | 535 | 2:40.06 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
10 | Cecilia Jespersen | 1993 | 529 | 2:40.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anne Bach | 1991 | 504 | 2:43.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Klara Grønne Leth | 1990 | 501 | 2:43.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Cecilia Malmgren | 1989 | 499 | 2:43.83 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
14 | Louise Fleron | 1990 | 497 | 2:44.11 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Josephine Runeke | 1991 | 491 | 2:44.72 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 481 | 2:45.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Camilla Stange | 1989 | 454 | 2:49.05 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Clara Lindecrona | 1993 | 437 | 2:51.31 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 430 | 2:52.23 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Olivia Johansson | 1992 | 426 | 2:52.75 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
21 | Line Jensen | 1993 | 408 | 2:55.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Elin Petersson | 1993 | 336 | 3:07.03 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
23 | Marion Andersen | 1993 | 170 | 3:54.80 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Moth | 1994 | 587 | 2:35.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 571 | 2:36.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simone Friis Hansen | 1995 | 557 | 2:37.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 554 | 2:38.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Olivia Ane Frey | 1994 | 546 | 2:38.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Maria Madsen | 1995 | 541 | 2:39.49 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Isabel Brylov | 1994 | 520 | 2:41.58 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 513 | 2:42.36 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Laura Kragholm | 1995 | 511 | 2:42.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 491 | 2:44.80 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Freja Kjær | 1995 | 481 | 2:45.89 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Amanda Sandager | 1995 | 469 | 2:47.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Rikke Nissen | 1994 | 458 | 2:48.67 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
14 | Trine Zachariasen | 1994 | 452 | 2:49.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nanna Havshøi | 1994 | 438 | 2:51.08 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sofie Moulvad | 1995 | 425 | 2:52.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Carina Christiansen | 1995 | 414 | 2:54.39 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Frida Dalgaard | 1995 | 407 | 2:55.36 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Hedda Johansson | 1995 | 400 | 2:56.36 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
20 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 389 | 2:58.05 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Signe Rasmussen | 1995 | 380 | 2:59.48 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
22 | Lovisa Åkesson | 1994 | 345 | 3:05.33 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
23 | Frida Zielinski | 1995 | 342 | 3:05.77 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 650 | 2:30.06 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 581 | 2:35.75 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 577 | 2:36.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 520 | 2:41.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 517 | 2:41.97 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Rasmussen | 1996 | 501 | 2:43.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Freja Helene Kall | 1996 | 490 | 2:44.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 476 | 2:46.43 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Elina Wagner | 1996 | 463 | 2:48.02 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sisse Sørensen | 1996 | 440 | 2:50.87 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thea Jensen | 1996 | 428 | 2:52.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emma Vanggård | 1996 | 424 | 2:53.02 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sophie Lindhardt | 1996 | 414 | 2:54.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Maja L. Brinch | 1996 | 408 | 2:55.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Clara Albek | 1996 | 395 | 2:57.13 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 390 | 2:57.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Marie Deigaard | 1996 | 373 | 3:00.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Christina Dam-Henriksen | 1996 | 345 | 3:05.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Eva Rasmussen | 1996 | 324 | 3:09.15 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Cecilie Ishøy | 1996 | 310 | 3:12.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Regitze Andersen | 1996 | 255 | 3:24.96 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Clara Petersen | 1996 | 250 | 3:26.19 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Signe Nielsen | 1996 | DSQ | svøm på maven v 100m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Lie | 1991 | 613 | 2:18.01 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 611 | 2:18.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Pedersen | 1991 | 583 | 2:20.28 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Frederik Højholt | 1990 | 539 | 2:24.01 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
5 | Martin Bertelsen | 1989 | 536 | 2:24.33 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
6 | Mark Halding | 1991 | 492 | 2:28.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 479 | 2:29.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Sangild | 1990 | 443 | 2:33.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Christensen | 1991 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Peter Skotte | 1991 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Andersson | 1993 | 675 | 2:13.60 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Gunnar Örn Arnarson | 1992 | 626 | 2:17.06 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
3 | Frederik Frederiksen | 1992 | 589 | 2:19.85 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emil Bornerheim | 1993 | 567 | 2:21.63 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Christian Wich | 1993 | 560 | 2:22.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Tracey | 1993 | 550 | 2:23.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 537 | 2:24.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christopher Kok | 1992 | 498 | 2:27.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 494 | 2:28.33 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 492 | 2:28.46 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Harald Welling | 1993 | 489 | 2:28.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Søren Larsen | 1993 | 487 | 2:29.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob L. Nordentoft | 1992 | 486 | 2:29.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Haugaard | 1993 | 467 | 2:31.09 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tobias N Sandager | 1993 | 442 | 2:33.83 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 414 | 2:37.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 405 | 2:38.41 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Ömer Faruk Benli | 1993 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 536 | 2:24.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Lundin | 1994 | 529 | 2:24.94 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
3 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 484 | 2:29.34 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Nielsen | 1994 | 480 | 2:29.72 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mark Bjerregaard | 1994 | 463 | 2:31.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jakob Vodstrup | 1994 | 462 | 2:31.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 455 | 2:32.44 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Søren Meier | 1994 | 442 | 2:33.87 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Rasmus Hannibal Moulvad | 1994 | 433 | 2:34.95 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 420 | 2:36.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Emil Storr-Hansen | 1994 | 416 | 2:37.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Morten Hjort | 1994 | 414 | 2:37.30 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Lasse Meineche | 1994 | 396 | 2:39.60 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Rahbek | 1994 | 298 | 2:55.55 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil Kjær Rasmussen | 1994 | 268 | 3:01.89 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 106 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 822 | 2:03.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Nathalie Lindborg | 1991 | 805 | 2:04.42 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
3 | Trine Søby | 1991 | 679 | 2:11.67 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Randi F. Nielsen | 1989 | 678 | 2:11.73 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Bettina Caspersen | 1992 | 660 | 2:12.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Wael | 1993 | 629 | 2:15.05 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 621 | 2:15.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 603 | 2:16.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Katja Løje | 1993 | 573 | 2:19.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Andersen | 1993 | 560 | 2:20.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 557 | 2:20.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Stage | 1993 | 554 | 2:20.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Malin Mörk | 1989 | 539 | 2:22.19 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
14 | Mie Bøgh | 1991 | 537 | 2:22.41 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | 536 | 2:22.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Helene Hauschultz | 1993 | 517 | 2:24.22 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Delani | 1984 | 517 | 2:24.23 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Cecilie Vander-Ploeg | 1992 | 505 | 2:25.31 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
19 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 504 | 2:25.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cecilie Franck | 1991 | 502 | 2:25.57 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
21 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 487 | 2:27.05 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Therese Svensson | 1991 | 474 | 2:28.41 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
23 | Line Jensen | 1993 | 452 | 2:30.78 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Clara Lindecrona | 1993 | 405 | 2:36.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Marion Andersen | 1993 | 200 | 3:17.78 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Sara Hörnbäck | 1991 | DNS | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Elizabeth May | 1983 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 713 | 2:09.54 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 668 | 2:12.42 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 635 | 2:14.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 610 | 2:16.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 606 | 2:16.76 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 604 | 2:16.94 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 602 | 2:17.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Ellinor Nilsson | 1994 | 595 | 2:17.57 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
9 | Siri Wiecker | 1994 | 593 | 2:17.77 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
10 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 589 | 2:18.09 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Cecilie Hansen | 1995 | 579 | 2:18.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 574 | 2:19.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amanda Sandager | 1995 | 557 | 2:20.63 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Isabel Brylov | 1994 | 555 | 2:20.84 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 540 | 2:22.13 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 532 | 2:22.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Hansen | 1995 | 531 | 2:22.90 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
18 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 530 | 2:23.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nanna Jensen | 1995 | 522 | 2:23.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sandra Semberlund | 1994 | 521 | 2:23.80 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Karina Sørensen | 1995 | 516 | 2:24.29 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
22 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 515 | 2:24.42 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 510 | 2:24.86 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Ida Kyhl | 1995 | 495 | 2:26.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Regitze Svensson | 1995 | 494 | 2:26.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Siri Vulpius | 1995 | 487 | 2:27.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mette Meyer | 1995 | 482 | 2:27.57 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Malene Asmussen | 1995 | 481 | 2:27.72 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
29 | Alberte Breum | 1995 | 477 | 2:28.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 477 | 2:28.13 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
31 | Emma Aabroe | 1994 | 476 | 2:28.23 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Trine Meier | 1995 | 475 | 2:28.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
33 | Caroline Buhl | 1995 | 468 | 2:29.01 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Nathja Larsen | 1995 | 456 | 2:30.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Laura Arberg | 1995 | 456 | 2:30.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Iben Rohde | 1994 | 453 | 2:30.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 444 | 2:31.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
38 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 429 | 2:33.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
39 | Christine Jørgensen | 1995 | 387 | 2:38.78 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
40 | Helena Holm Iversen | 1995 | 384 | 2:39.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
41 | Michelle Lesler | 1994 | 378 | 2:40.09 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Therese Svanberg | 1995 | 250 | 3:03.70 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Sophie Nordkild | 1994 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 636 | 2:14.60 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rikke Nielsen | 1996 | 606 | 2:16.74 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
3 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 578 | 2:18.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stephanie Hansen | 1996 | 540 | 2:22.10 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Bro | 1996 | 530 | 2:23.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Hólmfríður Guðmundsdóttir | 1996 | 495 | 2:26.31 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
7 | Ida Schütt | 1996 | 481 | 2:27.68 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | 432 | 2:33.08 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Thea Jensen | 1996 | 419 | 2:34.69 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lonnie Meineche | 1996 | 413 | 2:35.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja L. Brinch | 1996 | 406 | 2:36.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christina Dam-Henriksen | 1996 | 389 | 2:38.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 368 | 2:41.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Helene Dahl | 1996 | 349 | 2:44.32 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johanne Kølbæk | 1996 | 345 | 2:44.98 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Eva Kjaergaard | 1996 | 323 | 2:48.72 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jon Rud | 1986 | 796 | 1:53.38 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 701 | 1:58.26 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Lie | 1991 | 697 | 1:58.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Pedersen | 1991 | 672 | 1:59.98 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
5 | Jonas Graversen | 1990 | 575 | 2:06.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Knudsen | 1990 | 570 | 2:06.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Rosager | 1991 | 515 | 2:11.09 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Iversen | 1991 | 508 | 2:11.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Højholt | 1990 | 482 | 2:14.01 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
10 | Lasse Sangild | 1990 | 437 | 2:18.41 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hansotto Kristiansen | 1992 | 616 | 2:03.46 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thor Andersen | 1992 | 612 | 2:03.78 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 559 | 2:07.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tonni Kristensen | 1992 | 547 | 2:08.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 538 | 2:09.19 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 533 | 2:09.55 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Christensen | 1992 | 528 | 2:10.03 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
8 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 527 | 2:10.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johannes Rose | 1993 | 525 | 2:10.22 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
10 | Martin Collignon | 1992 | 514 | 2:11.14 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 501 | 2:12.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rúnar Ingi Eðvarðsson | 1993 | 501 | 2:12.27 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
13 | Marcus Pagh | 1993 | 495 | 2:12.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jonathan Willems | 1993 | 487 | 2:13.56 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Alexander Lollike | 1993 | 468 | 2:15.29 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
16 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 463 | 2:15.79 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Tom Døi | 1993 | 443 | 2:17.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Morten Rask Jensen | 1993 | 432 | 2:18.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Kristian Mohr Nielsen | 1993 | 431 | 2:19.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 404 | 2:22.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Malte Thomé | 1993 | 379 | 2:25.13 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathias Pedersen | 1992 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Steenberg | 1994 | 599 | 2:04.66 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 577 | 2:06.19 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | 565 | 2:07.13 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Alexander Mundt | 1994 | 560 | 2:07.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 551 | 2:08.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gustav Håkonsson | 1994 | 492 | 2:13.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Aksel Bjerregaard | 1994 | 467 | 2:15.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | David Skamriis | 1994 | 465 | 2:15.66 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lasse Andersen | 1994 | 446 | 2:17.47 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Rasmus Fournais | 1994 | 421 | 2:20.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik V. Rasmussen | 1994 | 408 | 2:21.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Madsen | 1994 | 367 | 2:26.74 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jonas Lauritsen | 1994 | 318 | 2:33.99 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Alexander Frederiksen | 1994 | 313 | 2:34.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alexander Goldschmidt | 1994 | 268 | 2:42.93 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Casper S. Korch | 1994 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eleonor Lindborg | 1992 | 695 | 2:23.29 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Micha Østergaard | 1987 | 690 | 2:23.66 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Beatrice Andersson | 1989 | 668 | 2:25.20 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Rebecca Holst | 1991 | 646 | 2:26.86 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
5 | Soffía Klemenzdóttir | 1993 | 561 | 2:33.90 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
6 | Emilia Nordström | 1993 | 537 | 2:36.19 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
7 | Andrea Björg Jónsdóttir | 1993 | 493 | 2:40.69 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
8 | Cecilia Jespersen | 1993 | 491 | 2:40.88 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederikke Hall | 1992 | 439 | 2:47.01 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
- | Sara Hörnbäck | 1991 | DNS | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 689 | 2:23.70 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 597 | 2:30.80 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 588 | 2:31.51 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Elinor Andersson | 1994 | 549 | 2:35.06 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
5 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 528 | 2:37.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nanna Jensen | 1995 | 493 | 2:40.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 493 | 2:40.67 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amanda Davidsson | 1994 | 491 | 2:40.93 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
9 | Camilla Hansen | 1995 | 473 | 2:42.93 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
10 | Karina Sørensen | 1995 | 450 | 2:45.66 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Maria Madsen | 1995 | 439 | 2:47.03 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Carina Christiansen | 1995 | 435 | 2:47.61 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Hedda Johansson | 1995 | 434 | 2:47.64 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
14 | Camilla Svane | 1995 | 428 | 2:48.39 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Trine Meier | 1995 | 424 | 2:49.00 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Malene Asmussen | 1995 | 420 | 2:49.52 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Maria Lassen | 1994 | 374 | 2:56.20 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Josefine Bach | 1994 | 362 | 2:58.08 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 360 | 2:58.50 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Lovisa Åkesson | 1994 | 342 | 3:01.47 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
21 | Frida Zielinski | 1995 | 329 | 3:03.96 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
22 | Camilla Johansen | 1994 | 319 | 3:05.87 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Sandra Semberlund | 1994 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 690 | 2:23.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sarah Bro | 1996 | 563 | 2:33.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jóhanna Júliusdóttir | 1996 | 554 | 2:34.57 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
4 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 520 | 2:37.90 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Íris Dögg Ingvadóttir | 1996 | 503 | 2:39.61 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
6 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | 477 | 2:42.49 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Isabella Z. Bigum | 1996 | 461 | 2:44.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elina Wagner | 1996 | 447 | 2:46.04 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Camilla Dufour | 1996 | 414 | 2:50.37 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Maja L. Brinch | 1996 | 414 | 2:50.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rebecca Winther | 1996 | 391 | 2:53.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sophie Lindhardt | 1996 | 380 | 2:55.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Julie Storgaard | 1996 | 371 | 2:56.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Regitze Andersen | 1996 | 323 | 3:05.03 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Johanne Kølbæk | 1996 | 316 | 3:06.48 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Ishøy | 1996 | 294 | 3:11.02 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Helene Dahl | 1996 | 292 | 3:11.33 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma Hiltmar | 1996 | 281 | 3:13.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Konstantin Sundin | 1987 | 671 | 2:11.67 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Davíð H. Aðalsteinsson | 1990 | 620 | 2:15.18 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
3 | Jens Peter Träff | 1988 | 556 | 2:20.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Holt Petersen | 1991 | 494 | 2:25.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Højholt | 1990 | 465 | 2:28.79 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
6 | Mikkel Knudsen | 1990 | 440 | 2:31.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Frederiksen | 1992 | 565 | 2:19.45 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christian Wich | 1993 | 512 | 2:24.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Haugaard | 1993 | 506 | 2:24.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Tracey | 1993 | 484 | 2:26.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Niels Willer Hansen | 1992 | 429 | 2:32.82 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 422 | 2:33.65 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kim Brun Larsen | 1993 | 413 | 2:34.81 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
8 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 409 | 2:35.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Lundin | 1994 | 563 | 2:19.65 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
2 | Sebastian Ovesen | 1994 | 529 | 2:22.50 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mattias Carlbrand | 1994 | 501 | 2:25.19 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 497 | 2:25.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 490 | 2:26.21 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Søren Bak Larsen | 1994 | 460 | 2:29.32 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 446 | 2:30.83 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 423 | 2:33.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 418 | 2:34.16 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Søren Meier | 1994 | 402 | 2:36.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rasmus Hannibal Moulvad | 1994 | 392 | 2:37.48 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Sebastian Strandberg | 1994 | 379 | 2:39.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Morten Hjort | 1994 | 349 | 2:43.72 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Indledende 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Micha Østergaard | 1987 | 694 | 1:04.62 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Nathalie Lindborg | 1991 | 648 | 1:06.10 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
3 | Eleonor Lindborg | 1992 | 623 | 1:06.99 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
4 | Amanda Widlund | 1993 | 571 | 1:08.97 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
5 | Martina Nilsson | 1986 | 559 | 1:09.45 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
6 | Pernille Hansen | 1991 | 548 | 1:09.89 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Soffía Klemenzdóttir | 1993 | 543 | 1:10.12 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
8 | Trine Gudnitz | 1987 | 538 | 1:10.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emilia Nordström | 1993 | 534 | 1:10.50 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
10 | Katja Løje | 1993 | 533 | 1:10.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lilja María Stefánsdóttir | 1993 | 521 | 1:11.12 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
12 | Klara Grønne Leth | 1990 | 519 | 1:11.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Svandís Þóra Sæmundsd. | 1993 | 519 | 1:11.20 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
14 | Sigrid Jensen | 1990 | 511 | 1:11.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 509 | 1:11.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Trine Søby | 1991 | 505 | 1:11.85 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Diljá Heimisdóttir | 1992 | 494 | 1:12.36 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
18 | Therese Svensson | 1991 | 491 | 1:12.50 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
19 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 476 | 1:13.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 475 | 1:13.31 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
21 | Caroline Grønbech | 1993 | 472 | 1:13.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Cecilia Malmgren | 1989 | 467 | 1:13.72 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
23 | Julie Piihl Hansen | 1992 | 455 | 1:14.38 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
24 | Anne Bach | 1991 | 451 | 1:14.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Marín Hrund Jónsdóttir | 1991 | 443 | 1:15.02 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
26 | Josefin Nilsson | 1993 | 424 | 1:16.18 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
27 | Cecilie Franck | 1991 | 415 | 1:16.71 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
28 | Mie Bøgh | 1991 | 404 | 1:17.41 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
29 | Amalie Stage | 1993 | 402 | 1:17.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Camilla Andersen | 1993 | 379 | 1:19.03 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Helene Hauschultz | 1993 | 369 | 1:19.77 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Josephine Runeke | 1991 | 357 | 1:20.63 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
33 | Line Jensen | 1993 | 311 | 1:24.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Elizabeth May | 1983 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 695 | 1:04.58 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 572 | 1:08.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Kjær | 1995 | 530 | 1:10.69 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Emma Aabroe | 1994 | 527 | 1:10.82 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Pernille Juel | 1994 | 511 | 1:11.54 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 510 | 1:11.62 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Amanda Davidsson | 1994 | 463 | 1:13.94 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
8 | Ellinor Nilsson | 1994 | 456 | 1:14.34 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
9 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 454 | 1:14.46 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Laura Kragholm | 1995 | 449 | 1:14.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 444 | 1:14.97 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 444 | 1:14.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Trine Zachariasen | 1994 | 442 | 1:15.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Iben Rohde | 1994 | 433 | 1:15.60 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mette Meyer | 1995 | 418 | 1:16.51 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Amalie Hansen | 1995 | 406 | 1:17.29 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 403 | 1:17.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Caroline Buhl | 1995 | 389 | 1:18.35 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 384 | 1:18.72 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Nanna Havshøi | 1994 | 375 | 1:19.36 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 357 | 1:20.63 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Laura Arberg | 1995 | 354 | 1:20.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Signe Rasmussen | 1995 | 350 | 1:21.16 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 341 | 1:21.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Line Greve | 1994 | 328 | 1:22.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 328 | 1:22.93 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Hedda Johansson | 1995 | 243 | 1:31.71 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
- | Sophie Nordkild | 1994 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofie Moulvad | 1995 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 568 | 1:09.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 553 | 1:09.71 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 536 | 1:10.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 513 | 1:11.46 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 487 | 1:12.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rikke Nielsen | 1996 | 450 | 1:14.68 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Freja Helene Kall | 1996 | 423 | 1:16.24 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Pernille Rasmussen | 1996 | 420 | 1:16.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Emilie Riisberg | 1996 | 413 | 1:16.81 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thea Jensen | 1996 | 343 | 1:21.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Camilla Dufour | 1996 | 274 | 1:28.10 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Eva Rasmussen | 1996 | 268 | 1:28.71 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Clara Petersen | 1996 | 194 | 1:38.86 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Lina Hörnbäck | 1996 | DNS | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Isabella Z. Bigum | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Eva Kjaergaard | 1996 | DSQ | Brystarmtag udsv 50m | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | 731 | 1:03.52 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Eleonor Lindborg | 1992 | 688 | 1:04.79 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
3 | Amanda Widlund | 1993 | 569 | 1:09.03 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
4 | Pernille Hansen | 1991 | 553 | 1:09.69 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
5 | Martina Nilsson | 1986 | 552 | 1:09.73 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
6 | Soffía Klemenzdóttir | 1993 | 540 | 1:10.26 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 698 | 1:04.48 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 669 | 1:05.42 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Hansen | 1995 | 618 | 1:07.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freja Kjær | 1995 | 591 | 1:08.17 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Emma Aabroe | 1994 | 540 | 1:10.24 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 500 | 1:12.09 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 609 | 1:07.49 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 590 | 1:08.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 581 | 1:08.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 577 | 1:08.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 507 | 1:11.74 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Rikke Nielsen | 1996 | 499 | 1:12.14 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elif Nur Nas | 1997 | 621 | 1:07.05 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
2 | Yasemin Celtikci | 1997 | 511 | 1:11.56 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
3 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 466 | 1:13.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 457 | 1:14.29 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 400 | 1:17.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maj Howardsen | 1997 | 383 | 1:18.81 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Gunni | 1999 | 208 | 1:36.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nicoline Christensen | 1999 | 196 | 1:38.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Naya Jacobsen | 1999 | 191 | 1:39.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 166 | 1:44.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Maagøe | 1999 | 149 | 1:47.80 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Emma la Cour | 1999 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Indledende 19 - 106 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Henrik Lindau | 1990 | 698 | 57.54 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 614 | 1:00.03 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 613 | 1:00.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristinn Ásgeir Gylfason | 1991 | 599 | 1:00.55 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
5 | Jon Pommersgaard | 1990 | 574 | 1:01.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
6 | Davíð H. Aðalsteinsson | 1990 | 553 | 1:02.16 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
7 | Jens Peter Träff | 1988 | 538 | 1:02.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Peter Skotte | 1991 | 536 | 1:02.81 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jess Reese Jacobsen | 1982 | 511 | 1:03.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus Iversen | 1991 | 494 | 1:04.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jon Rud | 1986 | 493 | 1:04.59 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Martin Pedersen | 1991 | 470 | 1:05.64 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 454 | 1:06.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Rosager | 1991 | 419 | 1:08.19 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonas Graversen | 1990 | 410 | 1:08.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Piet Løje | 1991 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Anders Lie | 1991 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Andersson | 1993 | 586 | 1:00.98 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 583 | 1:01.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 558 | 1:02.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Wich | 1993 | 553 | 1:02.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Christensen | 1992 | 541 | 1:02.61 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Emil Bornerheim | 1993 | 536 | 1:02.83 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 502 | 1:04.22 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Sebastian Tracey | 1993 | 498 | 1:04.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Hansotto Kristiansen | 1992 | 495 | 1:04.53 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 483 | 1:05.06 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Tonni Kristensen | 1992 | 466 | 1:05.84 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jacob L. Nordentoft | 1992 | 457 | 1:06.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tom Døi | 1993 | 449 | 1:06.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 429 | 1:07.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johannes Rose | 1993 | 403 | 1:09.09 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
16 | Rúnar Ingi Eðvarðsson | 1993 | 390 | 1:09.82 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
17 | Martin Collignon | 1992 | 385 | 1:10.16 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 383 | 1:10.28 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 375 | 1:10.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 374 | 1:10.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jakob Rasmussen | 1992 | 372 | 1:10.93 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
22 | Anders Svendsen | 1993 | 361 | 1:11.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Niels Willer Hansen | 1992 | 340 | 1:13.12 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Jonathan Willems | 1993 | 338 | 1:13.24 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Morten Rask Jensen | 1993 | 333 | 1:13.60 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Jeppe Jensen | 1992 | 122 | 1:42.93 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
- | Ömer Faruk Benli | 1993 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Indledende 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | 498 | 1:04.39 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Mark Bjerregaard | 1994 | 488 | 1:04.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Henrik Nilsson | 1994 | 449 | 1:06.66 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
4 | Jacob Nielsen | 1994 | 446 | 1:06.79 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alexander Mundt | 1994 | 446 | 1:06.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 444 | 1:06.89 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Vodstrup | 1994 | 438 | 1:07.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Andersen | 1994 | 425 | 1:07.85 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emil Storr-Hansen | 1994 | 421 | 1:08.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Martin Weberg | 1994 | 379 | 1:10.50 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gustav Håkonsson | 1994 | 371 | 1:11.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 361 | 1:11.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | David Skamriis | 1994 | 351 | 1:12.33 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emil Kjær Rasmussen | 1994 | 172 | 1:31.77 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 106 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 716 | 57.05 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 678 | 58.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Henrik Lindau | 1990 | 667 | 58.40 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Davíð H. Aðalsteinsson | 1990 | 620 | 59.86 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
5 | Kristinn Ásgeir Gylfason | 1991 | 616 | 59.98 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
6 | Jens Peter Träff | 1988 | 562 | 1:01.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Andersson | 1993 | 627 | 59.63 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 614 | 1:00.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Bornerheim | 1993 | 601 | 1:00.48 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 578 | 1:01.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Wich | 1993 | 568 | 1:01.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Christensen | 1992 | 546 | 1:02.45 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | 542 | 1:02.59 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 479 | 1:05.22 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Henrik Nilsson | 1994 | 465 | 1:05.88 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
4 | Alexander Mundt | 1994 | 445 | 1:06.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Nielsen | 1994 | 399 | 1:09.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Mark Bjerregaard | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ahmet Oguz Aslanoglu | 1995 | 637 | 59.32 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
2 | Zeki Berkay Saygin | 1995 | 547 | 1:02.39 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
3 | Karhan Akay | 1995 | 546 | 1:02.42 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
4 | Malte Karklinat | 1995 | 469 | 1:05.70 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Onat Ozyurt | 1996 | 450 | 1:06.57 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
6 | Asbjørn Garne | 1995 | 347 | 1:12.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Bødker | 1997 | 325 | 1:14.22 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mads Christian Sandager | 1998 | 309 | 1:15.49 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | August Willems | 1997 | 270 | 1:18.99 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 263 | 1:19.66 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 256 | 1:20.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 243 | 1:21.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elin Mårtensson | 1993 | 778 | 1:12.16 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
2 | Stina Gardell | 1990 | 661 | 1:16.21 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 628 | 1:17.50 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Bettina Caspersen | 1992 | 619 | 1:17.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederikke Hall | 1992 | 570 | 1:20.04 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
6 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | 560 | 1:20.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tenna Larsson | 1989 | 529 | 1:22.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Jessica Lindgren | 1992 | 525 | 1:22.28 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
9 | Louise Fleron | 1990 | 503 | 1:23.48 | Deltager ikke i finalen | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Olivia Johansson | 1992 | 500 | 1:23.63 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
11 | Jóna Helena Bjarnadóttir | 1992 | 492 | 1:24.06 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
12 | María Ása Ásþórsdóttir | 1993 | 476 | 1:25.00 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
13 | Camilla Stange | 1989 | 463 | 1:25.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 440 | 1:27.27 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 418 | 1:28.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Annie Keller Nielsen | 1993 | 382 | 1:31.45 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Caroline Grønbech | 1993 | 377 | 1:31.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Clara Lindecrona | 1993 | 374 | 1:32.09 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Szidonia Tökés | 1993 | 361 | 1:33.24 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
20 | Jóna Margrét Jónsdóttir | 1991 | 350 | 1:34.19 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
21 | Emma Wael | 1993 | 346 | 1:34.52 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
22 | Elin Petersson | 1993 | 266 | 1:43.26 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Eleonor Lindborg | 1992 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
- | Julie Zachariasen | 1991 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Ane Frey | 1994 | 632 | 1:17.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 604 | 1:18.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rikke Nissen | 1994 | 540 | 1:21.52 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 534 | 1:21.79 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 517 | 1:22.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Donde | 1994 | 508 | 1:23.16 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Laura Kragholm | 1995 | 505 | 1:23.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Regitze Svensson | 1995 | 500 | 1:23.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lilja Ingimarsdóttir | 1994 | 498 | 1:23.71 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
10 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 491 | 1:24.15 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Pernille Moth | 1994 | 473 | 1:25.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 449 | 1:26.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frida Dalgaard | 1995 | 448 | 1:26.72 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 445 | 1:26.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amanda Sandager | 1995 | 439 | 1:27.30 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Maria Madsen | 1995 | 428 | 1:28.04 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emilie Zachariasen | 1994 | 418 | 1:28.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nathja Larsen | 1995 | 415 | 1:28.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Siri Wiecker | 1994 | 411 | 1:29.28 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
20 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 405 | 1:29.70 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
21 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 403 | 1:29.87 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Tina Bæk | 1994 | 396 | 1:30.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ellinor Nilsson | 1994 | 391 | 1:30.79 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
24 | Nanna Havshøi | 1994 | 366 | 1:32.78 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Alberte Breum | 1995 | 358 | 1:33.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Helena Holm Iversen | 1995 | 356 | 1:33.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Signe Rasmussen | 1995 | 331 | 1:35.97 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
28 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 307 | 1:38.40 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
29 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 294 | 1:39.86 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Anja Petersen | 1995 | 239 | 1:46.96 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Ida Lindborg | 1994 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
- | Nanna Fallesen | 1995 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Simone Friis Hansen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 580 | 1:19.60 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Signe Nielsen | 1996 | 523 | 1:22.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 489 | 1:24.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lina Hörnbäck | 1996 | 483 | 1:24.58 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | Jóhanna Júliusdóttir | 1996 | 469 | 1:25.45 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
6 | Ida Schütt | 1996 | 417 | 1:28.84 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | 412 | 1:29.18 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Clara Albek | 1996 | 408 | 1:29.46 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Elina Wagner | 1996 | 406 | 1:29.62 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Freja Helene Kall | 1996 | 402 | 1:29.96 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Marie Deigaard | 1996 | 381 | 1:31.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rebecca Winther | 1996 | 343 | 1:34.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Julie Storgaard | 1996 | 334 | 1:35.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Christina Dam-Henriksen | 1996 | 316 | 1:37.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sophie Lindhardt | 1996 | 284 | 1:41.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Charlotte Pedersen | 1996 | 267 | 1:43.05 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Eva Rasmussen | 1996 | 266 | 1:43.26 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Cecilie Ishøy | 1996 | 248 | 1:45.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Clara Petersen | 1996 | 177 | 1:58.13 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Regitze Andersen | 1996 | 169 | 2:00.03 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stina Gardell | 1990 | 783 | 1:12.00 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 683 | 1:15.38 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Bettina Caspersen | 1992 | 635 | 1:17.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Hall | 1992 | 606 | 1:18.42 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
5 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | 570 | 1:20.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Elin Mårtensson | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Ane Frey | 1994 | 656 | 1:16.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 655 | 1:16.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rikke Nissen | 1994 | 599 | 1:18.74 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 583 | 1:19.47 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 541 | 1:21.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Donde | 1994 | DSQ | Flyben i udsvøm 50m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 599 | 1:18.73 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Signe Nielsen | 1996 | 531 | 1:21.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 510 | 1:23.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jóhanna Júliusdóttir | 1996 | 481 | 1:24.72 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
5 | Ida Schütt | 1996 | 426 | 1:28.24 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | 421 | 1:28.56 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Deniz Anavatan | 1997 | 577 | 1:19.73 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
2 | Olöf Edda Eôvarôsdóttir | 1997 | 570 | 1:20.04 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
3 | Deniz Kesen | 1997 | 539 | 1:21.53 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
4 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 450 | 1:26.61 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alma Lundin | 1998 | 432 | 1:27.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Agnes Marie Frey | 1997 | 397 | 1:30.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Gunni | 1999 | 316 | 1:37.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nicoline Christensen | 1999 | 302 | 1:38.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 296 | 1:39.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | 290 | 1:40.30 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Emily Kay | 1999 | 265 | 1:43.28 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Louise Bromose | 1999 | 201 | 1:53.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Tour | 1989 | 613 | 1:10.16 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Jon Pommersgaard | 1990 | 574 | 1:11.73 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Pedersen | 1991 | 543 | 1:13.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Christensen | 1991 | 527 | 1:13.80 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Peter Skotte | 1991 | 519 | 1:14.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Højholt | 1990 | 507 | 1:14.73 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
7 | Mark Halding | 1991 | 506 | 1:14.80 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 457 | 1:17.36 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Martin Bertelsen | 1989 | 439 | 1:18.40 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
10 | Kasper Holt Petersen | 1991 | 400 | 1:20.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gunnar Örn Arnarson | 1992 | 587 | 1:11.17 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
2 | Harald Welling | 1993 | 521 | 1:14.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christopher Kok | 1992 | 516 | 1:14.30 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias N Sandager | 1993 | 497 | 1:15.25 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Søren Larsen | 1993 | 439 | 1:18.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 432 | 1:18.84 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thor Andersen | 1992 | 431 | 1:18.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 418 | 1:19.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Adam Sjöstrand | 1992 | 395 | 1:21.26 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
10 | Kristian Mohr Nielsen | 1993 | 363 | 1:23.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Frederiksen | 1992 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Olczyk | 1994 | 494 | 1:15.37 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Meineche | 1994 | 394 | 1:21.29 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Bisgaard | 1994 | 393 | 1:21.36 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederik V. Rasmussen | 1994 | 388 | 1:21.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Hannibal Moulvad | 1994 | 362 | 1:23.62 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Søren Meier | 1994 | 356 | 1:24.06 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Søren Bak Larsen | 1994 | 351 | 1:24.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Aksel Bjerregaard | 1994 | 348 | 1:24.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Fournais | 1994 | 346 | 1:24.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Morten Hjort | 1994 | 320 | 1:27.17 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Alexander Frederiksen | 1994 | 310 | 1:28.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Rahbek | 1994 | 283 | 1:30.77 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Kjær Rasmussen | 1994 | 230 | 1:37.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Alexander Goldschmidt | 1994 | 223 | 1:38.35 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:31 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Tour | 1989 | 752 | 1:05.54 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Jon Pommersgaard | 1990 | 643 | 1:09.06 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Pedersen | 1991 | 623 | 1:09.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Skotte | 1991 | 617 | 1:10.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Højholt | 1990 | 566 | 1:12.04 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
6 | Mark Halding | 1991 | 529 | 1:13.70 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gunnar Örn Arnarson | 1992 | 608 | 1:10.37 | ||||||
Irb Iceland | ||||||||||
2 | Harald Welling | 1993 | 532 | 1:13.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Tobias N Sandager | 1993 | 530 | 1:13.66 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 477 | 1:16.29 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thor Andersen | 1992 | 476 | 1:16.35 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Søren Larsen | 1993 | 459 | 1:17.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Olczyk | 1994 | 520 | 1:14.12 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jens Bisgaard | 1994 | 415 | 1:19.93 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Rasmus Hannibal Moulvad | 1994 | 409 | 1:20.28 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Lasse Meineche | 1994 | 404 | 1:20.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik V. Rasmussen | 1994 | 387 | 1:21.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Søren Meier | 1994 | 384 | 1:22.02 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | 617 | 1:09.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kaan Buyuktas | 1995 | 563 | 1:12.19 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
3 | Alphan Ornek | 1995 | 562 | 1:12.24 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
4 | Ege Mersin | 1995 | 510 | 1:14.62 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
5 | Berkan Hopali | 1996 | 507 | 1:14.73 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
6 | Gokberg Peksen | 1995 | 459 | 1:17.26 | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Isak Lichi | 1997 | 410 | 1:20.20 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Victor Bødker | 1997 | 336 | 1:25.71 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 308 | 1:28.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 302 | 1:28.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Sieben | 1997 | 282 | 1:30.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | August Willems | 1997 | 280 | 1:31.10 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |