2019-07-17   15:19:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viking Line -uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  09:08   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 1, 100m vu Masters Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Merja Lundberg  1970    154  54.64        1:37.11   
  Aurajoen Uinti  1:37.06                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:08 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:20   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Kyynäräinen  1994      26.97        56.26   
  Aurajoen Uinti  56.01                 
                     
Teemu Malmelin  1981      29.69        1:04.50   
  Nokian Pyry  1:03.85                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:20 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:04   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 3, 400m Vapaauinti N,T15,T12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Frusti  2007    451  1:12.01  2:31.22  3:50.57    5:08.20   
  Nokian Pyry  5:19.62                 
                     
Tuuli Peltola  2007    388  1:15.03  2:39.13  4:02.23    5:24.03   
  Raision Urheilijat  5:20.61                 
                     
Petra Soini  2007    338  1:20.08  2:50.00  4:17.04    5:39.34   
  Nokian Pyry  5:44.89                 
                     
Aliisa Soini  2007    336  1:17.91  2:45.49  4:15.08    5:39.96   
  Salon Uimarit  5:48.63                 
                     
Minea Kumlander  2007    333  1:21.51  2:51.48  4:20.44    5:40.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:03.86                 
                     
Veera Malmelin  2007    308  1:21.83  2:52.33  4:24.17    5:49.90   
  Nokian Pyry  5:52.05                 
                     
Agnes Ruusumo  2007    292  1:24.81  2:56.58  4:28.73    5:56.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:07.47                 
                     
Hilla-Maaria Juhola  2007    292  1:22.85  2:55.58  4:28.62    5:56.35   
  Porin Uimaseura  6:43.79                 
                     
Miisa Järvinen  2007    286  1:19.56  2:52.26  4:26.73    5:58.67   
  Aurajoen Uinti  6:02.47                 
                     
10  Lotta Luotola  2008    269  1:29.37  3:05.73  4:43.34    6:05.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:17.45                 
                     
11  Venla Holma  2008    269  2:11.82  4:35.25  6:06.30    6:06.30   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
12  Vilma Saarimäki  2007    260  1:26.53  3:01.53  4:38.09    6:10.13   
  Raision Urheilijat  6:09.25                 
                     
13  Emma Tieaho  2008    257  1:28.19  3:03.04  4:39.62    6:11.54   
  Nokian Pyry  6:08.63                 
                     
14  Justiina Junnila  2007    253  1:25.68  3:02.16  4:39.20    6:13.52   
  Aurajoen Uinti  6:37.59                 
                     
15  Lyyli Järvi  2007    246  1:22.22  3:00.54  4:40.57    6:16.98   
  Porin Uimaseura                   
                     
16  Kaisa Heikkinen  2008    205          6:40.62   
  Raision Urheilijat                   
                     
17  Aurora Änäkkälä  2007    204  1:31.25  3:16.24  5:01.33    6:41.46   
  Salon Uimarit  6:41.70                 
                     
18  Maija Salokorpi  2007    184  1:36.31  3:24.01  5:12.78    6:55.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Matilda Karvonen  2009    174  1:42.03  3:31.01  5:20.83    7:02.95   
  Raision Urheilijat                   
                     
20  Minni-Maria Vesma  2007    166  2:38.89  5:28.06  7:10.09    7:10.09   
  Raision Urheilijat                   
                     
21  Essi Kallio  2008    163  2:34.83  5:25.67  7:12.73    7:12.73   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
22  Iina Pihlaja  2008    150  1:44.63  3:38.12  5:31.96    7:24.63   
  Raision Urheilijat                   
                     
23  Yasemin Yilmaz  2007    124  1:45.99  3:48.83  5:53.20    7:53.64   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 3, 400m Vapaauinti N,T15,T12, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino-Kaisa Paatos  2004    641  1:07.25  2:17.39  3:27.73    4:34.18   
  Raision Urheilijat  4:35.55                 
                     
Ada Hakkarainen  2005    632  1:06.55  2:15.92  3:25.93    4:35.52   
  Helsingfors Simsällskap  4:35.48                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004    573  1:06.42  2:18.77  3:32.33    4:44.60   
  Uinti Tampere  4:45.30                 
                     
Veera Korsoff  2005    532  1:08.91  2:23.05  3:38.42    4:51.80   
  Helsingfors Simsällskap  4:51.65                 
                     
Wilma Sundt  2006    519  1:09.45  2:24.96  3:40.73    4:54.19   
  Helsingfors Simsällskap  4:52.91                 
                     
Ella Suominen  2005    497  1:10.83  2:27.68  3:45.20    4:58.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:52.63                 
                     
Aino Välimaa  2006    496  1:11.02  2:27.58  3:45.21    4:58.68   
  Uinti Tampere  4:54.75                 
                     
Emmi Manninen  2004    485  1:10.26  2:26.52  3:44.04    5:00.90   
  Uinti Tampere  4:50.73                 
                     
Noora Kylmämetsä  2004    483  1:10.60  2:27.72  3:45.23    5:01.30   
  Uinti Tampere  5:04.51                 
                     
10  Kiona Inkilä  2004    463  1:12.34  2:31.42  3:49.71    5:05.48   
  Uinti Tampere  5:02.44                 
                     
11  Ilona Niemi  2005    407  1:14.77  2:38.06  4:00.34    5:18.87   
  Uinti Tampere  5:31.94                 
                     
12  Ronja Vilska  2006    399  1:14.75  2:38.34  4:01.25    5:21.01   
  Aurajoen Uinti  5:23.00                 
                     
13  Sabina Rakhimova  2005    395  1:15.81  2:37.81  4:01.24    5:22.07   
  Raision Urheilijat  5:21.68                 
                     
14  Peppi Eskola  2005    388  1:15.70  2:39.18  4:03.15    5:24.16   
  Gladius Kirkkonummi  5:23.33                 
                     
15  Aino Lepola  2005    386  1:14.78  2:37.92  4:02.26    5:24.57   
  TaTu Tampere  5:48.44                 
                     
16  Sanni Räty  2005    384  1:17.87  2:42.63  4:05.42    5:25.06   
  Helsingfors Simsällskap  5:35.17                 
                     
17  Anna Hynönen  2006    379  1:15.64  2:39.33  4:05.04    5:26.63   
  Uinti Tampere  5:37.41                 
                     
18  Henni Halme  2005    373  1:16.20  2:40.25  4:04.85    5:28.25   
  Uinti Tampere  5:47.14                 
                     
19  Nea Elomaa  2006    357  1:15.33  2:39.82  4:07.58    5:33.21   
  Uinti Tampere  6:46.85                 
                     
20  Ella Kostiainen  2006    356  1:20.42  2:45.20  4:10.98    5:33.37   
  Helsingfors Simsällskap  5:40.36                 
                     
21  Veera Mäkelä  2004    351  1:19.21  2:44.29  4:10.83    5:35.09   
  Gladius Kirkkonummi  5:31.35                 
                     
22  Mia Karolina Müürsepp  2006    348  1:22.47  2:50.70  4:17.53    5:35.86   
  Aurajoen Uinti  5:36.83                 
                     
23  Anna Bernards  2005    343          5:37.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Bettina Sandelin  2005    338  1:20.98  2:48.29  4:15.53    5:39.39   
  Rauman Uimaseura  5:33.54                 
                     
25  Milja Prepula  2006    329  1:19.10  2:47.31  4:17.40    5:42.35   
  Uinti Tampere  5:59.46                 
                     
26  Joanna Salonen  2006    324  1:18.12  2:43.81  4:14.01    5:44.06   
  Uinti Tampere  5:47.96                 
                     
27  Veera Maijala  2005    320  1:20.27  2:50.27  4:18.16    5:45.44   
  Rauman Uimaseura  5:47.62                 
                     
28  Emma Lähteenmäki  2004    318  1:18.35  2:45.09  4:15.97    5:46.30   
  Uinti Tampere  5:40.78                 
                     
29  Marikki Vuorisalo  2005    316  1:21.56  2:52.51  4:23.00    5:47.11   
  Nummelan Kisaajat  5:54.56                 
                     
30  Rita Heinonen  2006    305  1:22.36  2:53.15  4:23.86    5:50.93   
  Raision Urheilijat  5:49.95                 
                     
31  Kerttu Heinä  2006    302  1:22.47  2:53.20  4:25.16    5:52.40   
  Salon Uimarit  5:44.30                 
                     
32  Jenna Juhola  2006    300  2:01.18  4:20.00  5:53.22    5:53.22   
  Rauman Uimaseura                   
                     
33  Diana Raduly Baka  2006    293  1:22.94  2:54.98  4:27.05    5:55.76   
  Salon Uimarit  6:04.04                 
                     
34  Anna Selin  2006    279  1:21.59  2:54.94  4:28.71    6:01.59   
  Uinti Tampere  6:51.89                 
                     
35  Ella Parviainen  2006    265  1:22.87  2:57.92  4:35.33    6:07.76   
  Uinti Tampere  6:36.72                 
                     
36  Maisa Savisto  2006    254  1:27.54  3:03.24  4:39.99    6:13.10   
  Uinti Tampere  6:15.97                 
                     
37  Emilia Häjänen  2006    251  1:21.93  2:58.21  4:37.02    6:14.73   
  Raision Urheilijat                   
                     
38  Veera Rantala  2006    250  1:30.55  3:07.28  4:44.22    6:15.06   
  Uinti Tampere  6:15.52                 
                     
39  Riia Pietilä  2006    231  1:27.37  3:06.23  4:47.11    6:25.06   
  Uinti Tampere  6:40.32                 
                     
40  Armi Wahlroos  2006    138  1:41.85  3:38.51  5:37.38    7:37.51   
  Raision Urheilijat                   
                     
41  Veera Helkkala  2006    126  2:46.30  5:54.56  7:50.61    7:50.61   
  Raision Urheilijat                   
                     
 
Laji 3, 400m Vapaauinti N,T15,T12, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minka Halava  2001    544  1:07.99  2:22.07  3:36.34    4:49.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:42.94                 
                     
Heini Hammar  1999    540  1:08.30  2:22.76  3:37.59    4:50.34   
  Uinti Tampere                   
                     
Kerttu Nurmi  2003    535  1:08.31  2:22.98  3:37.44    4:51.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:45.16                 
                     
Maija Nurmi  2003    534  1:09.05  2:23.11  3:37.79    4:51.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:45.26                 
                     
Henrika Parviainen  1997    523  1:09.68  2:23.98  3:39.03    4:53.47   
  Helsingfors Simsällskap  4:49.47                 
                     
Roosa Aho  2003    518  1:10.16  2:25.04  3:40.53    4:54.32   
  Raision Urheilijat  4:49.04                 
                     
Helmi Heinonen  2002    517  1:08.20  2:21.91  3:38.82    4:54.56   
  Aurajoen Uinti  4:43.38                 
                     
Erika Parviainen  1995    484  1:09.53  2:26.23  3:44.27    5:01.05   
  Helsingfors Simsällskap  4:57.61                 
                     
Janette Setälä  2001    475          5:03.03   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Peppi Pinomäki  2002    474  1:09.68  2:25.96  3:44.32    5:03.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:50.38                 
                     
11  Kaisla Kangas  2002    459  1:10.11  2:28.45  3:48.26    5:06.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:58.36                 
                     
12  Alida Öhberg  2002    439  1:10.49  2:30.54  3:51.45    5:10.94   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Helmi Viitasalo  2002    431  1:10.84  2:30.76  3:52.49    5:13.00   
  Rauman Uimaseura  5:01.52                 
                     
14  Olivia Koski  2002    390  1:54.46  4:00.57  5:23.43    5:23.43   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Laura Kinnunen  2002    309  1:21.02  2:51.08  4:21.07    5:49.76   
  Aurajoen Uinti  5:44.50                 
                     
16  Aino Kallio  2003    282  1:21.34  2:51.58  4:25.88    6:00.41   
  Loimaan Uimaseura  5:44.92                 
                     
Julia Koivisto  2002              DNS   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:04 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  18:20   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 4, 400m Vapaauinti M,P16,P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Aho  2006    363  1:15.87  2:34.68  3:53.12    5:08.46   
  Raision Urheilijat  5:08.49                 
                     
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    307  1:16.61  2:40.78  4:05.78    5:26.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:26.27                 
                     
Lev Vlasov  2007    294  1:14.45  3:24.57  5:30.59    5:30.59   
  TaTu Tampere                   
                     
Iiro Räty  2006    290  1:16.14  2:42.42  4:09.14    5:32.15   
  Nokian Pyry  5:30.60                 
                     
Roope Koskela  2007    280  1:19.62  2:44.08  4:11.78    5:36.16   
  Raision Urheilijat  5:58.26                 
                     
Aapo Nurminen  2006    278  1:18.18  2:43.97  4:12.57    5:36.82   
  Raision Urheilijat  5:32.79                 
                     
Joona Talja  2007    276  1:19.37  2:46.20  4:13.21    5:37.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Ville Suojasto  2006    273  1:18.23  2:45.67  4:13.22    5:39.05   
  Raision Urheilijat  5:39.40                 
                     
Anton Passoja  2006    272  1:18.00  2:47.81  4:15.22    5:39.63   
  Nokian Pyry  5:47.42                 
                     
10  Tomas Laine  2006    266  1:20.11  2:48.83  4:17.11    5:41.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:49.59                 
                     
11  Robert Cranston  2006    234  1:21.78  2:54.74  4:28.31    5:57.04   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
12  Frans Sandblom  2006    232  1:26.12  2:58.58  4:31.71    5:58.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:04.11                 
                     
13  Antti Huttunen  2006    226  1:20.43  2:54.94  4:30.12    6:01.03   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
14  Onni Lehtimäki  2006    226  1:24.70  3:01.89  4:36.77    6:01.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:24.33                 
                     
15  Matias Seppä  2006    222  1:24.17  3:00.49  4:34.87    6:03.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:14.20                 
                     
16  Romeo Maranzani  2006    222  1:20.64  2:55.17  4:29.29    6:03.22   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Linus Korin  2006    220  1:24.47  2:59.18  4:33.84    6:04.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:07.03                 
                     
18  Kalle Heinonen  2006    218  1:22.36  2:57.43  4:32.00    6:05.41   
  TaTu Tampere                   
                     
19  Juho Kallio  2007    218  1:23.04  2:55.96  4:30.87    6:05.43   
  Porin Uimaseura  5:57.12                 
                     
20  Casper Kvist  2006    201  1:25.05  3:03.06  4:42.18    6:15.25   
  Nokian Pyry  6:19.09                 
                     
21  Roope Käär  2007    189  1:31.36  3:09.40  4:49.20    6:23.40   
  Raision Urheilijat                   
                     
22  Erik Loukine  2006    163  1:32.49  3:16.42  5:02.51    6:42.49   
  Raision Urheilijat                   
                     
23  Joel Sulonen  2007    162  1:31.30  3:16.15  5:01.83    6:43.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:48.00                 
                     
24  Elias Sahla  2007    156  1:37.41  3:22.23  5:06.92    6:48.16   
  Salon Uimarit  6:55.68                 
                     
25  Jesper Isotalo  2007    149  1:37.60  3:24.22  5:10.22    6:54.42   
  Raision Urheilijat                   
                     
26  Patric Meriholvi  2007    137  1:38.34  3:30.88  5:24.06    7:06.81   
  Raision Urheilijat                   
                     
27  Veeti Akkanen  2006    133  1:35.67  3:26.37  5:14.83    7:10.91   
  Salon Uimarit  6:58.69                 
                     
28  Aleksi Nurmi  2006    94  1:45.15  3:48.94  5:56.53    8:02.32   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Christian Edelman  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:51.25                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 400m Vapaauinti M,P16,P13, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Haimi  2003    677  1:00.25  2:04.19  3:08.47    4:10.58   
  Helsingfors Simsällskap  4:07.54                 
                     
Lassi Niemi  2004    569  1:02.26  2:09.69  3:18.46    4:25.57   
  TaTu Tampere  4:21.35                 
                     
Seweryn Pastucha  2004    522  48.33        4:33.25   
  Raision Urheilijat  4:33.77                 
                     
Miro Birkstedt  2004    498  1:05.15  2:16.84  3:27.68    4:37.52   
  TaTu Tampere  4:36.64                 
                     
Alexander Malyshkov  2004    485  1:05.37  2:16.83  3:29.20    4:39.95   
  Salon Uimarit  5:08.63                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    478  1:06.20  2:18.24  3:30.61    4:41.28   
  TaTu Tampere  4:48.48                 
                     
Jaakko Pihlava  2004    447  1:05.48  2:20.13  3:35.13    4:47.70   
  Aurajoen Uinti  4:45.34                 
                     
Ilja Syrjä  2004    447  1:08.71  2:21.70  3:34.94    4:47.75   
  Uinti Tampere  4:46.02                 
                     
Olli Havia  2004    439  1:09.00  2:22.69  3:37.48    4:49.40   
  Salon Uimarit  4:51.94                 
                     
10  Riccardo Castagno  2004    439  1:07.97  2:22.81  3:37.51    4:49.43   
  Uinti Tampere  4:49.06                 
                     
11  Kasperi Heikkinen  2005    436  1:06.28  2:21.05  3:36.23    4:50.13   
  Raision Urheilijat  4:59.05                 
                     
12  Elis Fokin  2003    435  1:06.46  2:19.26  3:35.01    4:50.26   
  Helsingfors Simsällskap  4:33.36                 
                     
13  Akseli Kotti  2004    428  1:07.21  2:22.34  3:39.11    4:51.80   
  TaTu Tampere  5:00.85                 
                     
14  Joona Saloniemi  2004    427  1:08.79  2:24.07  3:40.07    4:52.19   
  TaTu Tampere  5:21.31                 
                     
15  Samuel Halminen  2005    419  1:09.71  2:24.56  3:40.06    4:54.06   
  Helsingfors Simsällskap  4:51.70                 
                     
16  Otso Mäkivuokko  2003    403  1:07.61  2:23.60  3:41.39    4:57.88   
  Gladius Kirkkonummi  5:08.07                 
                     
17  Antte Säilä  2004    384  1:10.03  2:26.80  3:44.00    5:02.76   
  Uinti Tampere  5:33.10                 
                     
18  Rasmus Rekola  2004    382  1:10.16  2:27.94  3:47.54    5:03.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:56.28                 
                     
19  Konsta Vainio  2005    381  1:13.14  2:32.10  3:49.29    5:03.36   
  Aurajoen Uinti  4:59.10                 
                     
20  Ivan Chupakhin  2005    374  1:09.61  2:29.45  3:49.86    5:05.42   
  Uinti Tampere  5:13.44                 
                     
21  Oskar Tuominen  2004    373  1:09.34  2:26.73  3:46.43    5:05.62   
  Uinti Tampere  4:56.14                 
                     
22  Otto Nurminen  2004    366  1:13.97  2:34.25  3:51.90    5:07.40   
  Raision Urheilijat  5:03.23                 
                     
23  Maksim Amosov  2005    351  1:11.62  2:31.49  3:53.96    5:11.92   
  Aurajoen Uinti  5:18.90                 
                     
24  Patrik Reiman  2005    324  1:15.66  2:37.88  4:00.70    5:20.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:47.23                 
                     
25  Nardi Gabriel Orenshtein  2005    309  1:14.14  2:37.40  4:03.81    5:25.33   
  Aurajoen Uinti  5:46.46                 
                     
26  Elias Laine  2003    298  1:12.70  2:37.93  4:05.22    5:29.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:22.26                 
                     
27  Santeri Gummerus  2003    297  1:14.39  2:40.56  4:06.82    5:29.66   
  Uinti Tampere  5:32.23                 
                     
28  Max Nikkari  2004    293  1:17.84  2:44.42  4:10.41    5:31.04   
  Uinti Tampere  5:37.15                 
                     
29  Einari Palmu  2004    275  1:17.55  2:44.64  4:11.67    5:38.12   
  Aurajoen Uinti                   
                     
30  Ossi Barck  2005    274  1:16.37  2:42.27  4:12.70    5:38.55   
  Uimaseura Kaarina  5:35.87                 
                     
31  Sakari Gummerus  2003    264  1:15.43  2:45.02  4:16.54    5:42.68   
  Uinti Tampere                   
                     
32  Markus Koskinen  2005    258  1:19.43  2:48.08  4:17.85    5:45.52   
  TaTu Tampere  5:50.73                 
                     
33  Joona Kurppa  2004    253  1:19.50  2:50.20  4:20.53    5:47.90   
  TaTu Tampere  5:55.53                 
                     
34  Eemeli Arnell  2005    230  1:23.03  2:52.97  4:25.56    5:58.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:56.90                 
                     
35  Sauli Gummerus  2004    229  37.58  2:08.62  3:42.21    5:59.22   
  Uinti Tampere  6:54.28                 
                     
Oliver Aspholm  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  5:17.40                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 400m Vapaauinti M,P16,P13, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jakob Sievers  2000    584  1:02.61  2:09.90  3:17.48    4:23.18   
  Uinti Tampere  4:26.60                 
                     
Leevi Lehti  2000    553  59.03  2:08.03  3:18.61    4:27.98   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Otto Rannikko  1999    546  1:01.80  2:09.28  3:18.81    4:29.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Pirkka Perkola  2001    535  1:04.27  2:13.70  3:24.06    4:30.93   
  TaTu Tampere                   
                     
Ibrahim Ezzat  2002    534  1:04.06  2:14.15  3:23.71    4:31.25   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lauri Elomaa  2000    481  1:03.11  2:15.89  3:28.72    4:40.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Justus Hilaja  2002    451  1:04.23  2:17.69  3:34.42    4:46.81   
  Pihlava Työväen Urheilijat  4:31.74                 
                     
Akseli Ylikoski  2002    427  1:08.79  2:23.60  3:39.39    4:52.15   
  Pihlava Työväen Urheilijat  4:56.26                 
                     
Jon Byskov  2000    398  1:09.33  2:24.25  3:41.42    4:59.15   
  Nurmijärven Uinti  4:45.69                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  18:20 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:02   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti N,T10,T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iina Tieaho  2010    180          42.00   
  Nokian Pyry  44.07                 
Viola Tojander  2010    155          44.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.45                 
Laura Toivonen  2010    153          44.32   
  Aurajoen Uinti  45.62                 
Ran Yu  2010    142          45.40   
  Aurajoen Uinti                   
Ella Ääri  2011    100          51.06   
  Uimaseura Kaarina  54.15                 
Siiri Kinos  2010    91          52.69   
  Raision Urheilijat  53.26                 
Inkeri Rinnola  2010    84          53.98   
  Aurajoen Uinti  59.26                 
Sofia Ahvas  2010    79          55.18   
  Aurajoen Uinti  1:03.49                 
Jenna Paasimaa  2010    59          1:00.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
 
Laji 5, 50m Vapaauinti N,T10,T9, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elsa Constable  2009    273          36.54   
  Aurajoen Uinti  39.39                 
Helmi Oksa  2009    200          40.52   
  Nummelan Kisaajat  39.99                 
Emilia Inkeroinen  2009    195          40.92   
  Kouvolan Uimarit  41.23                 
Amelie Halkosaari  2009    159          43.76   
  Aurajoen Uinti  46.04                 
Lotta Malmelin  2009    157          43.92   
  Nokian Pyry  45.88                 
Lisette Schaper  2009    157          43.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.99                 
Emelie Bachmeier  2009    151          44.53   
  Rauman Uimaseura  47.59                 
Kia Kuusela  2009    126          47.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.64                 
Joanna Fernández Mieronkoski  2009    49          1:04.47   
  Aurajoen Uinti  1:10.38                 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti N,T10,T9, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Konkka  2000    704          26.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.37                 
Iida Reini  2000    697          26.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.55                 
Roosa Mört  1999    664          27.20   
  Aurajoen Uinti  26.41                 
Erika Bergström  1996    641          27.52   
  Aurajoen Uinti  27.37                 
Emmi Kaunisto  2002    638          27.56   
  Porin Uimaseura  27.42                 
Anna Vira  2002    630          27.67   
  Raision Urheilijat  27.70                 
Mette Konttila  2001    612          27.94   
  Octopus Lohja  28.21                 
Peppi Vesalainen  2004    610          27.98   
  Helsingfors Simsällskap  27.95                 
Emmi Heine  2002    580          28.45   
  Rauman Uimaseura  28.58                 
10  Sylvia Kuusisto  2003    579          28.46   
  Raision Urheilijat  27.84                 
11  Daniela Degenhardt  2003    577          28.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.18                 
12  Iris Hanski  2003    576          28.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.78                 
13  Alina Antila  2004    553          28.91   
  Nurmijärven Uinti  28.66                 
13  Emma von Dickoff  2002    553          28.91   
  Uinti Tampere  28.79                 
15  Ellen Kaituri  2006    551          28.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.99                 
16  Roosa Mäkinen  1999    548          28.99   
  Uinti Tampere  28.72                 
17  Aino Rantala  2004    542          29.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.44                 
18  Ella Lammi  1998    542          29.10   
  TaTu Tampere  27.86                 
19  Peppi Pinomäki  2002    538          29.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.58                 
20  Louna Kasvio  2006    530          29.32   
  Helsingfors Simsällskap  30.14                 
21  Lilli Kulpakko  2005    521          29.48   
  Aurajoen Uinti  28.87                 
22  Julianna Kurkela  2005    518          29.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.34                 
23  Matilda Laitinen  2004    512          29.65   
  Aurajoen Uinti  29.41                 
24  Maija Nurmi  2003    511          29.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.37                 
24  Netta Nyberg  2001    511          29.68   
  TaTu Tampere  29.34                 
26  Ella-Maija Syväniemi  2004    506          29.77   
  Gladius Kirkkonummi  30.10                 
27  Fiona Laakso  2005    503          29.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.36                 
28  Adeliina Kaarlenkaski  2004    501          29.86   
  Uinti Tampere  29.04                 
28  Kerttu Nurmi  2003    501          29.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.94                 
30  Saana Vähämaa  2002    501          29.87   
  Rauman Uimaseura  30.30                 
31  Emilia Sihvo  2004    500          29.88   
  Raision Urheilijat  29.12                 
31  Siiri Konkka  2004    500          29.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.99                 
33  Julia Koivisto  2002    495          29.98   
  Aurajoen Uinti  29.11                 
34  Lotta Linnea Partanen  2001    493          30.02   
  Nummelan Kisaajat  29.98                 
35  Aino Välimaa  2006    492          30.04   
  Uinti Tampere  29.81                 
36  Aino Koskelo  2005    485          30.20   
  Nurmijärven Uinti  30.69                 
37  Anni Törmänen  2005    482          30.26   
  Rauman Uimaseura  31.45                 
38  Alida Öhberg  2002    481          30.27   
  Aurajoen Uinti  29.83                 
39  Sonila Selimi  2005    481          30.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.71                 
40  Jessika Liimatta  2004    475          30.40   
  TaTu Tampere  30.53                 
41  Sini Salmi  2004    471          30.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.28                 
42  Sini Heikkilä  2003    466          30.60   
  Salon Uimarit  29.96                 
43  Helmiina Toivonen  2004    464          30.64   
  Helsingfors Simsällskap  30.71                 
44  Armi Auvinen  2000    463          30.67   
  Uinti Tampere  28.65                 
45  Ella Alanko  2003    461          30.71   
  Aurajoen Uinti  30.80                 
45  Minttu Kiili  2005    461          30.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.56                 
47  Hilla Känkänen  2006    460          30.73   
  Porin Uimaseura  30.63                 
48  Ella Nihtilä  2004    460          30.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.68                 
48  Maura Bergström  2005    460          30.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.15                 
50  Kiia Kinnunen  2003    457          30.79   
  TaTu Tampere  30.88                 
51  Mirella Sauhula  2006    456          30.81   
  Aurajoen Uinti  31.38                 
52  Aada Hakala  2004    456          30.83   
  Uinti Tampere  30.47                 
53  Melissa Virtanen  2004    455          30.84   
  Uinti Tampere  30.40                 
54  Hilda Helo  2003    448          30.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.01                 
55  Wilma Turpeinen  2006    439          31.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.66                 
56  Emma Loo  2004    435          31.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.32                 
57  Emmi Lapikisto  2005    430          31.43   
  Uinti Tampere  31.02                 
58  Saara Lehto  2007    421          31.66   
  Rauman Uimaseura  33.14                 
59  Enna Eho  2004    418          31.73   
  Uinti Tampere  30.66                 
60  Katriina Kallio  2006    416          31.77   
  Raision Urheilijat  32.73                 
61  Ronja Maude  2005    415          31.81   
  Aurajoen Uinti  32.91                 
62  Nelli Laaksonen  2005    411          31.90   
  Porin Uimaseura  31.67                 
63  Aino Lehtinen  2005    410          31.94   
  Aurajoen Uinti  32.85                 
64  Celina Sandell  2005    407          32.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.60                 
65  Nanna Tynkkynen  2003    404          32.09   
  TaTu Tampere  32.24                 
66  My Laverman  2004    400          32.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.77                 
67  Aino Kuusisto  2006    400          32.19   
  Nurmijärven Uinti                   
68  Anni Haavisto  2002    396          32.30   
  Vesihelmen Uimaseura  33.53                 
69  Nea Elomaa  2006    391          32.45   
  Uinti Tampere  33.75                 
70  Cecilia Rönnlund  2006    390          32.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.94                 
70  Emilia Rahola  2006    390          32.47   
  Porin Uimaseura  32.17                 
72  Aada Rantanen  2004    388          32.51   
  Raision Urheilijat  31.70                 
73  Miisa Järvinen  2007    386          32.59   
  Aurajoen Uinti  33.51                 
74  Aino Kallio  2003    384          32.64   
  Loimaan Uimaseura  32.18                 
75  Ella Kostiainen  2006    381          32.71   
  Helsingfors Simsällskap  34.13                 
76  Noora Pätiälä  2004    379          32.77   
  Uinti Tampere  32.28                 
77  Laura Valonen  2003    378          32.80   
  Uinti Tampere  32.91                 
78  Jenna Rautava  2003    375          32.88   
  Vesihelmen Uimaseura  32.02                 
79  Saara Seppälä  2005    374          32.91   
  Nummelan Kisaajat  33.73                 
80  Erin Heinikangas  2007    371          33.00   
  Rauman Uimaseura  35.35                 
81  Mia Karolina Müürsepp  2006    355          33.49   
  Aurajoen Uinti  33.41                 
82  Iida Vartiainen  2006    353          33.55   
  Aurajoen Uinti  33.22                 
83  Sofia Oksa  2007    352          33.58   
  Nummelan Kisaajat  33.63                 
84  Tilda Saine  2006    334          34.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.61                 
85  Roosa Lahti  2004    319          34.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.90                 
86  Iida Kallio  2004    316          34.83   
  Loimaan Uimaseura  35.36                 
87  Janna Tepsa  2005    315          34.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.82                 
88  Milka Tuomela  2004    311          35.01   
  Vesihelmen Uimaseura                   
89  Pilvi Österman  2005    309          35.10   
  Aurajoen Uinti  32.04                 
90  Emma Haapanen  2006    307          35.15   
  Aurajoen Uinti  35.96                 
91  Maija Grönholm  2006    307          35.17   
  Aurajoen Uinti  36.13                 
92  Aava Kiuru  2004    298          35.50   
  Gladius Kirkkonummi  35.31                 
93  Pia Hellmann  2006    292          35.76   
  Rauman Uimaseura  39.59                 
94  Sara Elomäki  2006    290          35.81   
  Aurajoen Uinti  38.22                 
95  Sofia Mustonen  2006    284          36.09   
  TaTu Tampere  35.50                 
96  Viivi Heittokangas  2004    280          36.25   
  Uinti Tampere  33.59                 
97  Aino Kajonen  2005    280          36.27   
  Aurajoen Uinti  36.75                 
98  Nelli Lehtonen  2006    276          36.44   
  Uinti Tampere  37.12                 
99  Alma Paavilainen  2006    265          36.94   
  Vesihelmen Uimaseura  38.42                 
100  Ida Ojala  2005    263          37.00   
  Uinti Tampere  39.89                 
101  Anna-Sofia Isomäki  2007    258          37.27   
  Pihlava Työväen Urheilijat  38.31                 
102  Iina Salmivaara  2006    257          37.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.25                 
103  Eevi Ålander  2007    254          37.46   
  Pihlava Työväen Urheilijat  37.80                 
104  Laura Lilja  2004    245          37.88   
  Aurajoen Uinti  38.19                 
105  Nella Hyvärinen  2004    239          38.23   
  Aurajoen Uinti  38.37                 
106  Elsa Koskinen  2006    237          38.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.48                 
107  Iina Lamminsaari  2006    228          38.82   
  Uinti Tampere  38.81                 
108  Unna Heino  2006    220          39.25   
  Vesihelmen Uimaseura  39.35                 
109  Senja-Sofia Hellman  2006    217          39.43   
  Pihlava Työväen Urheilijat  38.66                 
110  Milja Norgård  2007    194          40.93   
  Pihlava Työväen Urheilijat  39.75                 
111  Mona Valkonen  2006    180          41.99   
  Uinti Tampere  46.18                 
112  Silvia Jauhiainen  2007    164          43.35   
  Aurajoen Uinti  46.53                 
113  Elsa Hirvensalo  2008    162          43.48   
  Aurajoen Uinti  47.02                 
114  Enna Hautero  2008    156          43.99   
  Rauman Uimaseura                   
115  Liia Kivi  2007    153          44.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
116  Aliisa Kunttu  2008    143          45.37   
  Aurajoen Uinti  46.79                 
117  Alla Malyshkova  1979    134          46.37   
  Salon Uimarit  44.95                 
118  Emma Nygård  2008    109          49.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
119  Tatiana Kostitsina  1948    97          51.54   
  Salon Uimarit  53.63                 
Janette Setälä  2001              DNS   
  Aurajoen Uinti  28.84                 
Kira Viitanen  2006              DNS   
  Aurajoen Uinti  50.86                 
Veera Knuutila  2008              DSQ   
  Aurajoen Uinti  37.01                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:02 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:18   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti M,P11,P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemeli Varonen  2009    170          37.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.96                 
Hannes Heino  2009    149          39.43   
  Rauman Uimaseura  41.71                 
Niilo Lappalainen  2011    149          39.44   
  Nokian Pyry  42.29                 
Miska Käär  2009    121          42.24   
  Raision Urheilijat  53.57                 
Eetu Ääri  2010    113          43.19   
  Uimaseura Kaarina  44.10                 
Aarni Sonkkila  2009    101          44.81   
  Uimaseura Kaarina  48.49                 
Vilho Haikonen  2009    97          45.49   
  Salon Uimarit  46.84                 
Lauri Maijala  2009    96          45.57   
  Rauman Uimaseura                   
Jesse Rinne  2010    45          58.43   
  Aurajoen Uinti  55.84                 
10  Aatos Courtiol Lummaa  2010    38          1:01.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
11  Eliel Fey  2010    17          1:20.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
12  Aarne Lehtonen  2009    16          1:22.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.12                 
Eino Rantala  2011              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Onni Kolhi  2009              DSQ   
  Raision Urheilijat  55.37                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti M,P11,P10, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Romeo Manner  2008    200          35.72   
  Aurajoen Uinti  36.11                 
Daniel Przado  2008    178          37.17   
  Rauman Uimaseura  39.22                 
Erik Constable  2008    160          38.46   
  Aurajoen Uinti  42.76                 
Oiva Saarinen  2008    154          38.96   
  Aurajoen Uinti  42.41                 
Niklas Honkanen  2008    153          39.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.47                 
Matias Rauhala  2008    130          41.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.67                 
Benjamin Milovanov  2008    127          41.59   
  Aurajoen Uinti  44.65                 
Jan Virransuo  2008    114          43.06   
  Aurajoen Uinti                   
Topi Heinonen  2008    112          43.26   
  Uimaseura Kaarina  46.80                 
10  Ian Gonzalez Caton  2008    111          43.42   
  Aurajoen Uinti  45.42                 
11  Frans Sagulin  2008    98          45.32   
  Raision Urheilijat  49.79                 
12  Jasper Pihlava  2008    90          46.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.21                 
13  Urho Kouvonen  2008    67          51.34   
  Aurajoen Uinti  57.28                 
14  Jonas Saari  2008    39          1:01.29   
  Salon Uimarit                   
Roope Rantanen  2008              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.63                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti M,P11,P10, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Herpola  2003    592          24.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.77                 
Martti Tervanen  2000    569          25.22   
  Järvenpään Uintiklubi  24.89                 
Lari Tumanoff  2003    548          25.55   
  Helsingfors Simsällskap  25.17                 
Oskari Arvo  2002    544          25.61   
  Aurajoen Uinti  26.17                 
Marcus Forsel  2003    534          25.77   
  Helsingfors Simsällskap  25.14                 
Tatu Hörkkö  2001    522          25.96   
  Uinti Tampere  25.05                 
Johan Krister Fredriksson  2003    518          26.02   
  Helsingfors Simsällskap  25.71                 
Aleksi Seger  2001    503          26.29   
  Octopus Lohja  26.30                 
Ossi Kleimola  2001    503          26.29   
  Kouvolan Uimarit  26.03                 
10  Aapo Kinnunen  2004    498          26.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.05                 
11  Elias Laine  2002    498          26.38   
  TaTu Tampere  25.92                 
12  Tuomas Toppinen  2005    495          26.42   
  Aurajoen Uinti  27.79                 
13  Joona Korhonen  2000    493          26.46   
  Uinti Tampere  26.35                 
14  Visa Kotiniitty  2003    487          26.56   
  Uinti Tampere  28.61                 
15  Samu Petteri Kallio  2002    479          26.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.65                 
16  Konsta Kallio  2004    456          27.16   
  Uinti Tampere  27.31                 
17  Mikael Jokinen  2001    452          27.23   
  Loimaan Uimaseura  27.21                 
18  Verneri Lehtovaara  2004    450          27.28   
  Salon Uimarit  27.36                 
19  Aleksi Nissilä  2001    445          27.38   
  Vesihelmen Uimaseura  27.37                 
20  Arttu Mäenpää  2003    443          27.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.87                 
21  Leevi Korpinen  2001    442          27.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.39                 
22  Pavel Pankratov  2004    423          27.84   
  TaTu Tampere  26.86                 
23  Jeremia Varonen  2004    417          27.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.78                 
24  Daniel Ruotsi  2002    378          28.90   
  Gladius Kirkkonummi  29.03                 
25  Tatu Kunttila  2003    378          28.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.94                 
26  Aapo Huhti  2003    372          29.07   
  Vesihelmen Uimaseura  28.02                 
27  Matias Gustafsson  2002    370          29.11   
  Raision Urheilijat  28.04                 
28  Lassi Walden  2004    363          29.29   
  Uinti Tampere  30.12                 
29  Julius Sandelin  2005    361          29.36   
  Rauman Uimaseura  30.76                 
30  Atte Nieminen  2004    346          29.76   
  TaTu Tampere  29.27                 
31  Eero Mäenpää  2005    345          29.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.57                 
32  Jasper Oikarainen  2005    344          29.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.10                 
33  Lenni Lehtonen  2004    341          29.91   
  Uinti Tampere  29.53                 
34  Aarni Linderborg  2005    336          30.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.78                 
35  Kasper Kainonen  2005    335          30.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.78                 
36  Luka Laaksonen  2005    328          30.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.81                 
37  Lauri Mäkinen  2004    323          30.46   
  Uinti Tampere  30.39                 
38  Veikka Leväsalo  2005    322          30.49   
  Helsingfors Simsällskap  33.35                 
39  Elias Laine  2003    312          30.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.93                 
40  Onni Pajumäki  2004    311          30.85   
  Uinti Tampere  31.50                 
41  Jan Byskov  2004    303          31.10   
  Nurmijärven Uinti  30.84                 
42  Santeri Ahinko  2004    298          31.28   
  Vesihelmen Uimaseura  31.17                 
43  Iliad Sioofy Khojine  2004    290          31.56   
  Uinti Tampere  32.18                 
44  Aaro Törnström  2006    289          31.62   
  Raision Urheilijat  32.34                 
45  Alex Lehtola  2005    288          31.63   
  Uinti Tampere  31.57                 
46  Matias Kotilainen  2006    285          31.76   
  Salon Uimarit  33.34                 
47  Veeti Valdolin  2005    284          31.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.08                 
48  Oliver Jokinen  2005    256          32.91   
  Aurajoen Uinti  33.26                 
49  Casper Leo  2004    256          32.92   
  Aurajoen Uinti  32.30                 
50  Einari Palmu  2004    239          33.67   
  Aurajoen Uinti  33.03                 
51  Mikko Ääri  1979    229          34.15   
  Aurajoen Uinti  33.24                 
52  Severi Muje  2005    215          34.90   
  TaTu Tampere  35.62                 
53  Aaron Hannula  2005    173          37.52   
  Uimaseura Kaarina  39.03                 
54  Rasmus Jewander  2002    172          37.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.41                 
55  Niko Visuri  2007    163          38.24   
  Aurajoen Uinti  41.29                 
56  Juho Erkkilä  2004    135          40.71   
  Vesihelmen Uimaseura  44.26                 
57  Marco Lusenius  2007    135          40.75   
  Aurajoen Uinti  42.14                 
58  Robert Pukki  2007    132          40.98   
  Aurajoen Uinti  42.07                 
59  Mikko Salmi  2007    121          42.26   
  Nummelan Kisaajat  42.02                 
60  Juko Kinnunen  1999    105          44.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.41                 
61  Otto Anttila  2007    97          45.40   
  Aurajoen Uinti  46.40                 
62  Lauri Kirjonen  2007    93          46.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.63                 
63  Oliver Rautala  2007    74          49.70   
  Aurajoen Uinti  46.01                 
64  Juuso Silfver  2007    62          52.83   
  Aurajoen Uinti  49.92                 
Felix Kandolin  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti  32.40                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Samuel Salminen  2003              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.85                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:18 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:55   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 7, 100m Rintauinti N,T15,T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Danska  2009    236  50.41        1:44.11   
  Uimaseura Kaarina  1:47.59                 
                     
Veera Knuutila  2008    224  50.25        1:45.93   
  Aurajoen Uinti  1:48.48                 
                     
Emilie Sjösten  2008    223  50.52        1:45.99   
  Aurajoen Uinti  1:52.80                 
                     
Anni Lappalainen  2010    198  52.16        1:50.36   
  Nokian Pyry                   
                     
Nea Nirhamo  2008    185  52.68        1:52.83   
  Loimaan Uimaseura  1:52.88                 
                     
Lotta Luotola  2008    178  54.52        1:54.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:56.81                 
                     
Amanda Ruusuvaara  2008    175  55.30        1:55.03   
  Uimaseura Kaarina  2:01.79                 
                     
Emma Tieaho  2008    173  54.72        1:55.37   
  Nokian Pyry  1:56.79                 
                     
Saga Räikkönen  2008    173  54.35        1:55.43   
  Aurajoen Uinti  2:13.61                 
                     
10  Selma Syrjänen  2009    170  54.59        1:56.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:00.72                 
                     
11  Aada Kanervo  2009    160  55.66        1:58.31   
  Uimaseura Kaarina  2:04.66                 
                     
12  Vilja Suominen  2009    160  55.85        1:58.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:05.93                 
                     
13  Matilda Jokinen  2008    157  57.17        1:59.20   
  Loimaan Uimaseura  1:56.31                 
                     
14  Sagdiana Rakhimova  2008    144  59.78        2:02.72   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Vilma Koivula  2008    139  58.87        2:03.94   
  Nokian Pyry  2:15.14                 
                     
16  Annika Leinonen  2008    134  1:00.31        2:05.73   
  Rauman Uimaseura                   
                     
17  Elsa Hirvensalo  2008    132  59.92        2:06.27   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Moona Mäkelä  2008    129  1:02.13        2:07.03   
  Salon Uimarit                   
                     
19  Aliisa Kunttu  2008    122  1:00.75        2:09.41   
  Aurajoen Uinti  2:35.10                 
                     
20  Mea Stigell  2008    109  1:01.52        2:14.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:17.93                 
                     
Matilda Karvonen  2009              DSQ   
  Raision Urheilijat  2:13.09                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti N,T15,T11, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Ala-Karvia  2004    547  37.25        1:18.67   
  Uinti Tampere  1:16.95                 
                     
Jessica Mäkinen  2004    529  37.53        1:19.53   
  Uinti Tampere  1:21.27                 
                     
Peppi Vesalainen  2004    521  37.87        1:19.96   
  Helsingfors Simsällskap  1:18.86                 
                     
Helmi Lehtonen  2004    514  37.15        1:20.33   
  Järvenpään Uintiklubi  1:20.25                 
                     
Jessika Liimatta  2004    503  38.15        1:20.89   
  TaTu Tampere  1:18.49                 
                     
Kiia Metsäkonkola  2005    496  37.76        1:21.28   
  Salon Uimarit  1:20.97                 
                     
Essi Turkki  2004    487  39.33        1:21.79   
  Uinti Tampere  1:21.05                 
                     
Siiri Mätäsjärvi  2004    481  38.22        1:22.09   
  Uinti Tampere  1:20.06                 
                     
Janina Granberg  2006    475  39.20        1:22.42   
  Helsingfors Simsällskap  1:22.14                 
                     
10  Milla Karttunen  2005    460  40.33        1:23.35   
  Raision Urheilijat  1:20.95                 
                     
11  Kaisla Korvonen  2006    455  39.54        1:23.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.43                 
                     
12  Anni Hyttinen  2004    454  39.95        1:23.67   
  Aurajoen Uinti  1:24.17                 
                     
13  Anna Mattila  2004    451  39.92        1:23.90   
  Helsingfors Simsällskap  1:24.05                 
                     
14  Milla Lempiälä  2005    447  38.68        1:24.10   
  Loimaan Uimaseura  1:22.20                 
                     
15  Helmiina Toivonen  2004    440  41.11        1:24.58   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.43                 
                     
16  Salla Rantala  2004    438  40.26        1:24.70   
  Uinti Tampere  1:24.88                 
                     
17  Ida Töyrylä  2004    431  40.00        1:25.13   
  Uinti Tampere  1:25.20                 
                     
18  Kristina Grimbaum  2005    407  41.42        1:26.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.88                 
                     
19  Sanni Räty  2005    405  42.62        1:26.96   
  Helsingfors Simsällskap  1:29.51                 
                     
20  Isla Leinonen  2006    394  41.41        1:27.77   
  Uinti Tampere  1:27.97                 
                     
21  Viola Karismaa  2005    392  42.13        1:27.89   
  Porin Uimaseura  1:26.73                 
                     
22  Ronja Maude  2005    385  41.61        1:28.42   
  Aurajoen Uinti  1:26.64                 
                     
23  Ippi Ranta  2006    374  42.23        1:29.26   
  Uinti Tampere  1:33.25                 
                     
24  Ranja Ruotoistenmäki  2004    364  43.05        1:30.11   
  Uinti Tampere  1:25.90                 
                     
25  Hanna Törmä  2007    357  42.33        1:30.67   
  Porin Uimaseura  1:32.30                 
                     
26  Saaga Keränen  2006    343  44.65        1:31.91   
  Uinti Tampere  1:30.53                 
                     
27  Enni Huttunen  2005    335  44.41        1:32.60   
  Rauman Uimaseura  1:32.92                 
                     
28  Essi Pyykkö  2006    333  44.57        1:32.83   
  Salon Uimarit  1:34.02                 
                     
29  Lyyli Järvi  2007    331  43.96        1:32.95   
  Porin Uimaseura  1:36.19                 
                     
30  Diana Raduly Baka  2006    321  44.83        1:33.92   
  Salon Uimarit  1:34.80                 
                     
31  Malva Salmelin  2006    315  43.51        1:34.49   
  Salon Uimarit  1:31.69                 
                     
32  Sabina Rakhimova  2005    303  45.56        1:35.77   
  Raision Urheilijat  1:50.16                 
                     
33  Aino Kurki  2005    296  44.01        1:36.45   
  Aurajoen Uinti  1:35.19                 
                     
34  Tilda Aaltonen  2006    288  45.74        1:37.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.86                 
                     
35  Lila Niskala  2006    284  45.76        1:37.84   
  Uinti Tampere  1:35.64                 
                     
36  Vilma Manninen  2005    281  45.49        1:38.17   
  Salon Uimarit  1:39.87                 
                     
37  Elina Toivonen  2006    280  47.15        1:38.33   
  Aurajoen Uinti  1:37.20                 
                     
38  Linnea Koski  2007    278  46.57        1:38.57   
  Aurajoen Uinti  1:38.47                 
                     
39  Eeva Toroi  2005    276  46.28        1:38.82   
  Uinti Tampere  1:33.10                 
                     
40  Veera Ele  2006    275  46.46        1:38.93   
  Aurajoen Uinti  1:35.84                 
                     
41  Marikki Vuorisalo  2005    271  48.51        1:39.42   
  Nummelan Kisaajat  1:38.54                 
                     
42  Cecilia Rönnlund  2006    268  46.54        1:39.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
43  Milka Tuomela  2004    267  47.81        1:39.82   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
44  Janna Tepsa  2005    267  46.07        1:39.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:43.42                 
                     
45  Kiia Koivisto  2007    266  47.05        1:39.97   
  Loimaan Uimaseura  1:40.37                 
                     
46  Peppi Eskola  2005    260  47.39        1:40.75   
  Gladius Kirkkonummi  1:39.25                 
                     
46  Ulla Haarala  2004    260  47.45        1:40.75   
  Uimaseura Kaarina  1:35.21                 
                     
48  Hilla-Maaria Juhola  2007    249  48.20        1:42.24   
  Porin Uimaseura  1:43.65                 
                     
49  Sonja Heikkilä  2006    246  48.81        1:42.68   
  Salon Uimarit  1:48.00                 
                     
50  Mathilda Heikiö  2006    241  47.54        1:43.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.79                 
                     
51  Saara Lehto  2007    241  50.31        1:43.40   
  Rauman Uimaseura  1:47.13                 
                     
52  Iida Kallio  2004    227  48.99        1:45.43   
  Loimaan Uimaseura  1:45.94                 
                     
53  Sara Elomäki  2006    225  49.00        1:45.68   
  Aurajoen Uinti  1:43.81                 
                     
54  Nella Pesonen  2006    224  50.88        1:45.82   
  Uinti Tampere  1:43.57                 
                     
55  Saima Peltonen  2007    224  49.40        1:45.83   
  Salon Uimarit  1:45.82                 
                     
56  Justiina Junnila  2007    223  51.02        1:45.98   
  Aurajoen Uinti  1:54.55                 
                     
57  Rianna Hoda  2006    221  49.45        1:46.28   
  Loimaan Uimaseura  1:45.36                 
                     
58  Aino Norrdal  2006    210  52.64        1:48.20   
  Uimaseura Kaarina  1:48.25                 
                     
59  Unna Heino  2006    209  51.11        1:48.43   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
60  Ronja Mäkelä  2005    208  49.41        1:48.60   
  Salon Uimarit                   
                     
61  Agnes Ruusumo  2007    207  50.57        1:48.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:49.20                 
                     
62  Vilma Saarimäki  2007    205  52.26        1:49.02   
  Raision Urheilijat  1:46.23                 
                     
63  Iida Vartiainen  2006    204  48.74        1:49.27   
  Aurajoen Uinti  1:41.99                 
                     
64  Emilia Häjänen  2006    203  51.98        1:49.43   
  Raision Urheilijat  1:52.87                 
                     
65  Anna-Sofia Isomäki  2007    200  52.49        1:49.98   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
66  Veera Helkkala  2006    200  53.02        1:50.00   
  Raision Urheilijat  1:53.98                 
                     
67  Alma Paavilainen  2006    198  51.65        1:50.34   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
68  Sara Suonio  2006    197  51.02        1:50.49   
  Salon Uimarit  1:50.52                 
                     
69  Piitu Perkola  2006    181  53.30        1:53.56   
  TaTu Tampere  1:48.48                 
                     
70  Iiris Paloposki  2007    181  52.15        1:53.68   
  Aurajoen Uinti  1:53.04                 
                     
71  Mona Järveläinen  2007    170  54.49        1:55.94   
  Uimaseura Kaarina  2:02.00                 
                     
72  Milja Norgård  2007    170  57.52        1:55.99   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
73  Noora Riionheimo  2006    163  55.88        1:57.79   
  Raision Urheilijat  2:05.54                 
                     
74  Maisa Savisto  2006    160  56.88        1:58.35   
  Uinti Tampere  1:55.39                 
                     
75  Maija Salokorpi  2007    157  56.83        1:59.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:55.58                 
                     
76  Eevi Ålander  2007    154  56.60        1:59.81   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
77  Nella Hyvärinen  2004    146  54.67        2:02.07   
  Aurajoen Uinti  2:17.10                 
                     
78  Minni-Maria Vesma  2007    141  57.32        2:03.51   
  Raision Urheilijat  2:05.67                 
                     
79  Selma Mäenpää  2007    134  59.88        2:05.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:12.20                 
                     
80  Aava Sulanterä  2007    121  1:03.31        2:09.94   
  Uimaseura Kaarina  2:12.55                 
                     
81  Silvia Jauhiainen  2007    107  1:03.81        2:15.37   
  Aurajoen Uinti  2:19.11                 
                     
Kira Viitanen  2006              DNS   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Nanna Kotkatvuori  2006              DNS   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Armi Wahlroos  2006              DSQ   
  Raision Urheilijat  2:05.65                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti N,T15,T11, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roosa Mäkinen  1999    613  35.83        1:15.75   
  Uinti Tampere  1:14.42                 
                     
Ina Pollari  2002    581  36.27        1:17.11   
  Uinti Tampere  1:19.72                 
                     
Fanny Grönvall  2000    579  36.60        1:17.20   
  Uinti Tampere  1:14.25                 
                     
Erika Bergström  1996    570  36.24        1:17.61   
  Aurajoen Uinti  1:17.30                 
                     
Enni Lahtinen  2002    539  37.71        1:19.03   
  Uinti Tampere  1:17.62                 
                     
Senni Tuominen  2003    499  37.41        1:21.10   
  Vesihelmen Uimaseura  1:19.49                 
                     
Oona Laakso  2002    489  38.62        1:21.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.27                 
                     
Paula Peltola  2001    478  38.21        1:22.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Helmi Heinonen  2002    477  39.68        1:22.34   
  Aurajoen Uinti  1:22.73                 
                     
10  Anu Tolvanen  1982    409  39.61        1:26.68   
  Aurajoen Uinti  1:29.62                 
                     
11  Kiia Kinnunen  2003    399  41.99        1:27.34   
  TaTu Tampere  1:22.96                 
                     
12  Cinja Åvist  2003    388  40.19        1:28.16   
  Nurmijärven Uinti  1:29.32                 
                     
13  Ella Nore  2002    385  41.87        1:28.41   
  Porin Uimaseura  1:28.62                 
                     
14  Ella Alanko  2003    382  40.48        1:28.64   
  Aurajoen Uinti  1:26.91                 
                     
15  Kristiina Kangastalo-Hoda  1978    232  49.25        1:44.64   
  Loimaan Uimaseura  1:44.61                 
                     
16  Emmi Rauhanen  2003    205  51.45        1:49.03   
  Porin Uimaseura  1:48.58                 
                     
17  Linda Grönlund  2003    200  53.00        1:49.96   
  Porin Uimaseura  1:53.59                 
                     
18  Emilia Pirttijärvi  2000    149  54.18        2:01.22   
  Aurajoen Uinti  1:54.76                 
                     
Janette Setälä  2001              DNS   
  Aurajoen Uinti  1:23.96                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:55 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:31   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti M,P16,P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Felix Kandolin  2007    222  44.82        1:34.32   
  Aurajoen Uinti  1:37.19                 
                     
Christian Edelman  2007    185  47.24        1:40.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:45.07                 
                     
Elias Salo  2007    184  48.33        1:40.39   
  Vesihelmen Uimaseura  1:44.30                 
                     
Anton Ylikoski  2007    171  50.45        1:42.83   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:46.05                 
                     
Roope Koskela  2007    161  51.27        1:44.85   
  Raision Urheilijat  1:48.94                 
                     
Amos Korin  2008    145  50.60        1:48.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:08.70                 
                     
Jasu Nieminen  2007    143  52.43        1:49.03   
  Loimaan Uimaseura  1:57.20                 
                     
Roope Piironen  2007    131  52.43        1:52.36   
  Loimaan Uimaseura  2:00.19                 
                     
Julius Hilaja  2007    126  52.99        1:53.95   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:52.82                 
                     
10  Ossi Tikka  2007    124  53.03        1:54.44   
  Aurajoen Uinti  1:56.18                 
                     
11  Patric Meriholvi  2007    122  53.71        1:55.13   
  Raision Urheilijat                   
                     
12  Otto Anttila  2007    118  57.22        1:56.27   
  Aurajoen Uinti  2:02.42                 
                     
13  Thomas Salonen  2009    115  56.51        1:57.26   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Arttu Carne  2007    113  56.76        1:58.06   
  Raision Urheilijat  2:02.61                 
                     
15  Juuso Silfver  2007    110  56.54        1:59.20   
  Aurajoen Uinti  2:02.88                 
                     
16  Elias Sahla  2007    106  56.91        2:00.46   
  Salon Uimarit  2:00.81                 
                     
17  Milo Kallio  2008    104  58.79        2:01.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:02.05                 
                     
18  Niilo Lehtinen  2009    104  58.67        2:01.42   
  Aurajoen Uinti  2:05.39                 
                     
19  Eero Carne  2009    89  1:01.05        2:07.93   
  Raision Urheilijat  2:19.73                 
                     
20  Vilho Haikonen  2009    81  1:01.49        2:11.79   
  Salon Uimarit  2:30.86                 
                     
21  Oliver Rautala  2007    80  1:03.29        2:12.39   
  Aurajoen Uinti                   
                     
22  Robert Pukki  2007    78  1:03.20        2:13.22   
  Aurajoen Uinti  2:22.23                 
                     
23  Juuso Käär  2009    74  1:06.94        2:15.62   
  Raision Urheilijat                   
                     
24  Eliel Lintula  2007    65  1:05.07        2:22.05   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
25  Matias Lehtinen  2007    62  1:10.35        2:24.28   
  Raision Urheilijat                   
                     
26  Kasper Snickars  2008    57  1:09.37        2:28.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Nikke Laine  2007              DNS   
  Aurajoen Uinti  2:11.94                 
                     
Max Hyvärinen  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti  2:04.40                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Niko Visuri  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti  2:23.88                 
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti M,P16,P12, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samuel Sainio  2005    443  35.19        1:14.92   
  Uinti Tampere  1:20.28                 
                     
Seweryn Pastucha  2004    383  36.64        1:18.63   
  Raision Urheilijat  1:18.03                 
                     
Samuel Halminen  2005    376  37.73        1:19.10   
  Helsingfors Simsällskap  1:21.32                 
                     
Joona Pohjola  2004    370  37.37        1:19.52   
  Salon Uimarit  1:21.63                 
                     
Eero Rautaporras  2005    364  36.69        1:19.96   
  Uinti Tampere  1:19.63                 
                     
Santeri Ahinko  2004    359  37.64        1:20.34   
  Vesihelmen Uimaseura  1:20.05                 
                     
Aapo Huhti  2003    336  36.51        1:22.13   
  Vesihelmen Uimaseura  1:19.26                 
                     
Daniel Kontula  2005    331  38.38        1:22.56   
  Uinti Tampere  1:22.16                 
                     
Roni Koskinen  2003    304  39.66        1:24.90   
  Aurajoen Uinti  1:22.30                 
                     
10  Veikka Leväsalo  2005    295  39.88        1:25.82   
  Helsingfors Simsällskap  1:27.68                 
                     
11  Miika Nurminen  2005    294  40.40        1:25.88   
  Salon Uimarit  1:27.95                 
                     
12  Juho Törmä  2005    291  41.57        1:26.17   
  Porin Uimaseura  1:28.67                 
                     
13  Rasmus Rekola  2004    271  39.78        1:28.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.57                 
                     
14  Sebastian Sojolin  2006    270  42.10        1:28.34   
  TaTu Tampere  1:28.47                 
                     
15  Aku Hyrsylä  2003    269  41.49        1:28.49   
  Salon Uimarit  1:32.97                 
                     
16  Onni Pajumäki  2004    258  42.66        1:29.73   
  Uinti Tampere  1:29.86                 
                     
17  Samuli Seger  2005    256  42.48        1:29.90   
  Octopus Lohja  1:28.30                 
                     
18  Mio Heinola  2005    254  43.48        1:30.17   
  Nummelan Kisaajat  1:29.46                 
                     
19  Veeti Valdolin  2005    250  42.22        1:30.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.78                 
                     
20  Lauri-Pekka Pakomäki  2006    243  42.52        1:31.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.36                 
                     
21  Samuel Salminen  2003    231  42.72        1:33.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.16                 
                     
22  Atte Nieminen  2004    230  43.49        1:33.17   
  TaTu Tampere  1:32.63                 
                     
23  Alex Mukkulainen  2006    225  43.63        1:33.81   
  Aurajoen Uinti  1:34.19                 
                     
24  Nuutti Vienonen  2005    224  43.50        1:33.95   
  Salon Uimarit  1:31.95                 
                     
25  Matias Saarinen  2006    222  44.39        1:34.31   
  Salon Uimarit  1:36.84                 
                     
26  Markus Koskinen  2005    219  44.89        1:34.70   
  TaTu Tampere  1:34.43                 
                     
27  Max Allén  2005    207  46.11        1:36.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.62                 
                     
28  Eemeli Arnell  2005    204  47.40        1:36.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.86                 
                     
29  Axel Leppähaara  2004    199  45.92        1:37.70   
  Aurajoen Uinti  1:35.24                 
                     
30  Max Nikkari  2004    199  46.06        1:37.82   
  Uinti Tampere  1:43.24                 
                     
31  Onni Yrjälä  2006    195  46.38        1:38.46   
  Rauman Uimaseura  1:38.82                 
                     
32  Kasper Kainonen  2005    181  46.91        1:40.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:46.35                 
                     
33  Alex Lehtola  2005    178  46.87        1:41.41   
  Uinti Tampere  1:35.26                 
                     
34  Max Yli-Salomäki  2006    178  47.93        1:41.48   
  Aurajoen Uinti  1:44.08                 
                     
35  Tuomas Kallio  2005    177  48.54        1:41.59   
  TaTu Tampere  1:40.21                 
                     
36  Onni Lehtimäki  2006    175  48.48        1:41.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.67                 
                     
37  Henrik Leinonen  2005    174  48.47        1:42.33   
  Uinti Tampere  1:46.01                 
                     
38  Frans Sandblom  2006    173  49.11        1:42.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:43.24                 
                     
39  Sauli Gummerus  2004    172  48.42        1:42.68   
  Uinti Tampere  1:38.95                 
                     
40  Antti Huttunen  2006    171  49.34        1:42.76   
  Nummelan Kisaajat  1:43.97                 
                     
41  Dilen Jalonen  2006    162  47.22        1:44.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
42  Aapo Koivuniemi  2004    161  50.11        1:44.98   
  Uinti Tampere  1:45.83                 
                     
43  Vilho Okkonen  2006    154  50.50        1:46.46   
  Rauman Uimaseura  1:42.99                 
                     
44  Tomas Laine  2006    153  49.97        1:46.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:43.60                 
                     
45  Linus Korin  2006    153  52.38        1:46.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:46.92                 
                     
46  Anton Passoja  2006    147  51.22        1:48.06   
  Nokian Pyry  1:47.20                 
                     
47  Joonatan Hietarinne  2006    147  50.71        1:48.21   
  Salon Uimarit  1:51.55                 
                     
48  Thomas Korvela  2005    142  50.76        1:49.25   
  Aurajoen Uinti  1:55.31                 
                     
49  Ilari Linderborg  2006    139  54.77        1:50.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:52.63                 
                     
50  Castor Trygg  2004    139  50.90        1:50.26   
  Uinti Tampere  1:50.99                 
                     
51  Oliver Jokinen  2005    134  52.60        1:51.57   
  Aurajoen Uinti  1:52.10                 
                     
52  Kasper Kaskela  2004    131  53.58        1:52.26   
  Uinti Tampere  1:57.79                 
                     
53  Miika Tuominen  2005    127  53.82        1:53.44   
  Uimaseura Kaarina  2:07.69                 
                     
54  Erik Loukine  2006    123  55.39        1:54.77   
  Raision Urheilijat  2:04.44                 
                     
55  Juho Erkkilä  2004    114  53.55        1:57.53   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
56  Veeti Akkanen  2006    110  56.73        1:59.21   
  Salon Uimarit  2:01.89                 
                     
57  Peter Kanninen  2006    106  56.92        2:00.36   
  Aurajoen Uinti  1:54.73                 
                     
58  Aleksi Nurmi  2006    86  1:01.09        2:09.33   
  Aurajoen Uinti  2:20.40                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti M,P16,P12, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Elomaa  2000    608  32.32        1:07.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.23                 
                     
Eetu Närhi  1998    549  32.54        1:09.75   
  Octopus Lohja  1:11.76                 
                     
Olli Rautaporras  2000    547  31.83        1:09.84   
  Uinti Tampere  1:08.23                 
                     
Wilhelm Suominen  1999    521  33.14        1:10.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.92                 
                     
Mohamed Ezzat  2001    492  32.30        1:12.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Efim Romanov  2002    466  34.68        1:13.65   
  TaTu Tampere  1:11.32                 
                     
Eetu Nyrhinen  2000    461  33.87        1:13.92   
  Uinti Tampere  1:10.29                 
                     
Henri Koski  2000    445  34.23        1:14.83   
  Gladius Kirkkonummi  1:11.55                 
                     
Justus Hilaja  2002    439  35.37        1:15.16   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:15.72                 
                     
10  Onni-Kalle Luomala  2002    432  35.51        1:15.56   
  Järvenpään Uintiklubi  1:16.69                 
                     
11  Jere Broman  2002    401  36.26        1:17.46   
  Uinti Tampere  1:15.40                 
                     
12  Jerry Roine  2002    381  37.49        1:18.76   
  Järvenpään Uintiklubi  1:15.78                 
                     
13  Mikael Jokinen  2001    378  36.28        1:18.98   
  Loimaan Uimaseura  1:16.68                 
                     
14  Heikki Väkeväinen  2002    349  38.45        1:21.07   
  Gladius Kirkkonummi  1:19.06                 
                     
15  Teemu Malmelin  1981    338  37.41        1:21.96   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Aleksi Nissilä  2001    296  38.55        1:25.66   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
17  Roni Siivonen  2000    102  57.15        2:02.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:05.42                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:31 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:33   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 9, 200m Perhosuinti N,T13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Mäkilä  2006    339  37.35  1:22.78  2:07.61    2:54.61   
  Raision Urheilijat                   
                     
 
Laji 9, 200m Perhosuinti N,T13, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mari Ääri  1980    435  34.39  1:14.56  1:55.54    2:40.70   
  Aurajoen Uinti  2:37.51                 
                     
Karine Gagnon  1985    390  36.40  1:18.24  2:02.12    2:46.64   
  Aurajoen Uinti  2:41.13                 
                     
Enni Halttunen  2005    273  37.40  1:22.70  2:14.54    3:07.63   
  Uinti Tampere  3:07.39                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:33