2020-10-31   11:28:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP3 2018-2019, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 (tävlingsstart kl 09.00)

Document
Resultat
UGP3 (Eriksdal)
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms Simförbund/SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Larsson 2002 Järfälla Simsällskap +0.76 1:21.45
50m: 38.11
100m: 1:21.45
(43.34)
2 Ella Arrhén Andersson 2002 Järfälla Simsällskap +0.78 1:21.79 +0.34
50m: 38.45
100m: 1:21.79
(43.34)
3 Anni Matikainen 2001 Nokian Pyry +0.76 1:25.71 +4.26
50m: 40.03
100m: 1:25.71
(45.68)
4 Siiri Toiva 2002 Nokian Pyry +0.81 1:29.80 +8.35
50m: 41.67
100m: 1:29.80
(48.13)
5 Evelina Porling 2002 Södertälje Simsällskap +0.71 1:38.79 +17.34
50m: 46.37
100m: 1:38.79
(52.42)
6 Alexandra Berggren 2002 Simklubben Neptun -.-- 1:48.05 +26.60
50m: 48.99
100m: 1:48.05
(59.06)
Grenen officiell:  2019-03-09 10:34:41
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Klass B  - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tone Sandsjö 2003 Järfälla Simsällskap +0.73 1:14.97
50m: 35.66
100m: 1:14.97
(39.31)
2 Isabelle Brodd 2003 Simklubben Neptun +0.71 1:17.82 +2.85
50m: 37.15
100m: 1:17.82
(40.67)
3 Tuva Björkén 2003 Väsby Simsällskap +0.84 1:20.32 +5.35
50m: 37.90
100m: 1:20.32
(42.42)
4 Moa Arvehed 2003 Järfälla Simsällskap +0.71 1:21.29 +6.32
50m: 37.26
100m: 1:21.29
(44.03)
5 Heidi Saluveer 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.75 1:22.97 +8.00
50m: 38.97
100m: 1:22.97
(44.00)
6 Josefine Iwarson 2003 Järfälla Simsällskap +0.74 1:23.03 +8.06
50m: 38.35
100m: 1:23.03
(44.68)
7 Elin Lundgren 2003 Södertörns Simsällskap +0.90 1:23.86 +8.89
50m: 40.11
100m: 1:23.86
(43.75)
8 Mimmi Krekula 2003 Väsby Simsällskap +0.86 1:29.64 +14.67
50m: 43.33
100m: 1:29.64
(46.31)
9 Minea Wiren 2003 Nokian Pyry +0.73 1:29.84 +14.87
50m: 41.21
100m: 1:29.84
(48.63)
10 Iza Ramså Ness 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.59 1:34.86 +19.89
50m: 44.15
100m: 1:34.86
(50.71)
Grenen officiell:  2019-03-09 10:34:41
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Michelle Wissinger 2004 Väsby Simsällskap +0.73 1:15.59
50m: 35.15
100m: 1:15.59
(40.44)
2 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Simklubben Neptun +0.82 1:22.35 +6.76
50m: 39.33
100m: 1:22.35
(43.02)
3 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun +0.71 1:24.98 +9.39
50m: 39.87
100m: 1:24.98
(45.11)
4 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun +0.68 1:25.07 +9.48
50m: 40.34
100m: 1:25.07
(44.73)
5 Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun +0.72 1:28.51 +12.92
50m: 41.56
100m: 1:28.51
(46.95)
6 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.86 1:29.10 +13.51
50m: 42.07
100m: 1:29.10
(47.03)
7 Emilia Tshibanda 2004 Södertälje Simsällskap +0.71 1:29.42 +13.83
50m: 41.61
100m: 1:29.42
(47.81)
8 Emma Thur 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.70 1:29.46 +13.87
50m: 41.27
100m: 1:29.46
(48.19)
9 Lovisa Fantenberg 2004 Väsby Simsällskap +0.76 1:31.60 +16.01
50m: 43.13
100m: 1:31.60
(48.47)
10 Elma Ridhagen 2004 Tyresö Simsällskap +0.74 1:31.89 +16.30
50m: 42.73
100m: 1:31.89
(49.16)
11 Isabelle Persson 2004 Skuru Idrottsklubb +0.77 1:34.50 +18.91
50m: 43.51
100m: 1:34.50
(50.99)
12 Hilma Husari 2004 Nokian Pyry +0.84 1:37.00 +21.41
50m: 45.62
100m: 1:37.00
(51.38)
13 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.82 1:38.49 +22.90
50m: 46.16
100m: 1:38.49
(52.33)
14 Philippa Ledo Antunes 2004 Tyresö Simsällskap +0.79 1:38.99 +23.40
50m: 46.17
100m: 1:38.99
(52.82)
- Maxima Klein 2004 Hellas Simklubb -0.08 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-09 10:34:41
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Swimming club +0.74 1:21.26
50m: 37.34
100m: 1:21.26
(43.92)
2 Jennifer Mardo 2005 Södertälje Simsällskap +0.71 1:22.36 +1.10
50m: 38.52
100m: 1:22.36
(43.84)
3 Iris Martinsson 2005 Simklubben Neptun +0.86 1:22.86 +1.60
50m: 38.38
100m: 1:22.86
(44.48)
4 Alice Lindgren 2005 Väsby Simsällskap +0.78 1:23.53 +2.27
50m: 38.29
100m: 1:23.53
(45.24)
5 Sivi Juvakka 2005 Nokian Pyry +0.87 1:27.01 +5.75
50m: 41.39
100m: 1:27.01
(45.62)
6 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap +0.84 1:29.03 +7.77
50m: 41.88
100m: 1:29.03
(47.15)
7 Felicia Klintemar 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.67 1:29.38 +8.12
50m: 41.33
100m: 1:29.38
(48.05)
8 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap +0.76 1:29.55 +8.29
50m: 43.08
100m: 1:29.55
(46.47)
9 Saga Lööf 2005 Simklubben Neptun +0.79 1:29.92 +8.66
50m: 42.11
100m: 1:29.92
(47.81)
10 Fanny Savia 2005 Nokian Pyry +0.71 1:32.42 +11.16
50m: 43.50
100m: 1:32.42
(48.92)
11 Julia Kantoluoto 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.82 1:32.70 +11.44
50m: 42.55
100m: 1:32.70
(50.15)
12 Emma Lidell 2005 Skuru Idrottsklubb +0.80 1:32.86 +11.60
50m: 44.22
100m: 1:32.86
(48.64)
13 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.81 1:33.27 +12.01
50m: 43.36
100m: 1:33.27
(49.91)
14 Jenna Nousiainen 2005 Nokian Pyry +0.52 1:33.84 +12.58
50m: 44.44
100m: 1:33.84
(49.40)
14 Maja Wallberg 2005 Simklubben Neptun +0.78 1:33.84 +12.58
50m: 45.01
100m: 1:33.84
(48.83)
16 Elin Höök 2005 Väsby Simsällskap +0.76 1:34.18 +12.92
50m: 44.78
100m: 1:34.18
(49.40)
17 Alva Jacobsson 2005 Tyresö Simsällskap +0.80 1:35.44 +14.18
50m: 45.61
100m: 1:35.44
(49.83)
18 Alexandra Ward 2005 Väsby Simsällskap +0.83 1:35.80 +14.54
50m: 45.51
100m: 1:35.80
(50.29)
19 Sara Andersson 2005 Södertälje Simsällskap +0.92 1:36.98 +15.72
50m: 44.85
100m: 1:36.98
(52.13)
20 Hanna Sköld 2005 Väsby Simsällskap +0.84 1:39.74 +18.48
50m: 46.67
100m: 1:39.74
(53.07)
21 Fanny Cao 2005 Järfälla Simsällskap +0.65 1:39.83 +18.57
50m: 47.06
100m: 1:39.83
(52.77)
22 Johanna Espeland 2005 Gustavsbergs Simsällskap +0.81 1:41.23 +19.97
50m: 47.20
100m: 1:41.23
(54.03)
23 Clara Sundgren 2005 Väsby Simsällskap +0.62 1:42.06 +20.80
50m: 47.36
100m: 1:42.06
(54.70)
24 Isabelle Skytt 2005 Väsby Simsällskap +0.85 1:43.05 +21.79
50m: 48.19
100m: 1:43.05
(54.86)
25 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap +0.64 1:46.26 +25.00
50m: 51.37
100m: 1:46.26
(54.89)
26 Elise Klingh 2005 Väsby Simsällskap +0.78 1:46.73 +25.47
50m: 50.24
100m: 1:46.73
(56.49)
27 Alma Hjelm 2005 Järfälla Simsällskap +0.78 1:48.39 +27.13
50m: 50.11
100m: 1:48.39
(58.28)
28 Ebba Bigosinska 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.75 1:49.93 +28.67
50m: 52.32
100m: 1:49.93
(57.61)
- Maya Liss-Jonsson 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.05 DSQ
- Moa Karlsson 2005 Hellas Simklubb +0.73 DSQ
- Ronja Mäkelä 2005 Salon Swimming club -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-09 10:34:41
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Gunnarsson 2006 Södertörns Simsällskap +0.68 1:23.04
50m: 38.98
100m: 1:23.04
(44.06)
2 Jessika Watanabe 2006 Järfälla Simsällskap +0.71 1:25.02 +1.98
50m: 40.12
100m: 1:25.02
(44.90)
3 Felicia Brännbäck 2006 Väsby Simsällskap +0.65 1:26.17 +3.13
50m: 39.57
100m: 1:26.17
(46.60)
4 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap +0.74 1:26.30 +3.26
50m: 41.51
100m: 1:26.30
(44.79)
5 Alice Stenbeck 2006 Simklubben Neptun +0.75 1:28.76 +5.72
50m: 41.38
100m: 1:28.76
(47.38)
6 Engla Blanco 2006 Simklubben Neptun +0.87 1:29.89 +6.85
50m: 42.80
100m: 1:29.89
(47.09)
7 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb +0.61 1:30.87 +7.83
50m: 41.86
100m: 1:30.87
(49.01)
8 Hannah Kinane 2006 Järfälla Simsällskap +0.77 1:31.52 +8.48
50m: 43.50
100m: 1:31.52
(48.02)
9 Diana Raduly-Baka 2006 Salon Swimming club +1.02 1:31.98 +8.94
50m: 43.17
100m: 1:31.98
(48.81)
10 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap +0.69 1:32.29 +9.25
50m: 43.98
100m: 1:32.29
(48.31)
11 Leia Ångman 2006 Järfälla Simsällskap +0.93 1:34.79 +11.75
50m: 44.97
100m: 1:34.79
(49.82)
12 Riikka Broman 2006 Nokian Pyry +0.83 1:35.07 +12.03
50m: 44.83
100m: 1:35.07
(50.24)
13 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun +0.76 1:35.13 +12.09
50m: 44.44
100m: 1:35.13
(50.69)
14 Beatrice Olsson 2006 Wisby Simsällskap +0.89 1:35.38 +12.34
50m: 44.93
100m: 1:35.38
(50.45)
15 Emma Persson 2006 Wisby Simsällskap +0.79 1:36.08 +13.04
50m: 45.29
100m: 1:36.08
(50.79)
16 Nellie Thofelt 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.74 1:37.22 +14.18
50m: 46.20
100m: 1:37.22
(51.02)
17 Irem Erdogan 2006 Järfälla Simsällskap +0.74 1:38.41 +15.37
50m: 45.81
100m: 1:38.41
(52.60)
18 Ella Adman 2006 Wisby Simsällskap +0.76 1:39.00 +15.96
50m: 45.94
100m: 1:39.00
(53.06)
19 Freja Vesterlund 2006 Ösmo Simsällskap +0.92 1:39.14 +16.10
50m: 45.57
100m: 1:39.14
(53.57)
20 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun +0.72 1:39.60 +16.56
50m: 46.95
100m: 1:39.60
(52.65)
21 Sonja Heikkilä 2006 Salon Swimming club +0.81 1:41.45 +18.41
50m: 47.15
100m: 1:41.45
(54.30)
22 Laura Nelson 2006 Skuru Idrottsklubb +0.85 1:42.11 +19.07
50m: 47.71
100m: 1:42.11
(54.40)
23 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap +0.89 1:43.26 +20.22
50m: 47.63
100m: 1:43.26
(55.63)
24 Sara Nilsson Bålman 2006 Järfälla Simsällskap +0.95 1:43.38 +20.34
50m: 49.24
100m: 1:43.38
(54.14)
25 Ida Johansson 2006 Väsby Simsällskap +0.68 1:43.55 +20.51
50m: 48.10
100m: 1:43.55
(55.45)
26 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.80 1:44.04 +21.00
50m: 50.05
100m: 1:44.04
(53.99)
27 Tindra Funke 2006 Väsby Simsällskap +0.56 1:45.54 +22.50
50m: 47.82
100m: 1:45.54
(57.72)
28 Kristina Eriksson 2006 Väsby Simsällskap +1.07 1:47.06 +24.02
50m: 51.56
100m: 1:47.06
(55.50)
29 Vera Wijk 2006 Väsby Simsällskap +0.90 1:47.44 +24.40
50m: 50.92
100m: 1:47.44
(56.52)
30 Minou Merati 2006 Södertälje Simsällskap +0.49 1:54.66 +31.62
50m: 51.20
100m: 1:54.66
(1:03.46)
- Malva Salmelin 2006 Salon Swimming club +0.75 DSQ
- Clementina  Orsi 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.07 DSQ
- Ebba Mattisson 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.81 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-09 10:34:41
2019-03-09 10:37:19 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner