2020-09-27   12:46:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP3 2018-2019, Täby

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
UGP3 (Täby)
Arrangör:
Plats: Tibblebadet Stockholms Simförbund/Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 1, 200m Frisim Damer Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 2:15.64
50m: 31.98
100m: 1:06.17
(34.19)
150m: 1:40.93
(34.76)
200m: 2:15.64
(34.71)
2 Naomi Sterling 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.85 2:26.11 +10.47
50m: 33.15
100m: 1:09.44
(36.29)
150m: 1:48.43
(38.99)
200m: 2:26.11
(37.68)
3 Ioana Danes 2002 Spårvägen Simförening +0.75 2:29.30 +13.66
50m: 33.92
100m: 1:11.40
(37.48)
150m: 1:50.08
(38.68)
200m: 2:29.30
(39.22)
4 Matilda Wrenkler 2001 Åkersberga Simsällskap +0.76 2:49.80 +34.16
50m: 37.56
100m: 1:20.48
(42.92)
150m: 2:05.57
(45.09)
200m: 2:49.80
(44.23)
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 9:48:59
Gren 1, 200m Frisim Damer Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Nilsson 2003 Turebergs Simklubb +0.84 2:18.55
50m: 34.09
100m: 1:08.79
(34.70)
150m: 1:44.22
(35.43)
200m: 2:18.55
(34.33)
2 Olivia Svensson 2003 Täby Sim 2:22.25 +3.70
50m: 32.27
100m: 1:08.41
(36.14)
150m: 1:44.91
(36.50)
200m: 2:22.25
(37.34)
3 Julia Häglund 2003 Turebergs Simklubb +0.70 2:22.46 +3.91
50m: 33.48
100m: 1:10.36
(36.88)
150m: 1:47.23
(36.87)
200m: 2:22.46
(35.23)
4 Cornelia Ericsson 2003 Turebergs Simklubb -.-- 2:23.87 +5.32
50m: 33.43
100m: 1:09.28
(35.85)
150m: 1:47.21
(37.93)
200m: 2:23.87
(36.66)
5 Yasemin Uzum 2003 Turebergs Simklubb 2:24.85 +6.30
50m: 33.17
100m: 1:09.82
(36.65)
150m: 1:47.64
(37.82)
200m: 2:24.85
(37.21)
6 Emilia Forsberg 2003 Täby Sim 2:25.18 +6.63
50m: 33.09
100m: 1:10.15
(37.06)
150m: 1:47.34
(37.19)
200m: 2:25.18
(37.84)
7 Amanda Sandberg 2003 Täby Sim +0.66 2:26.50 +7.95
50m: 33.53
100m: 1:11.04
(37.51)
150m: 1:49.79
(38.75)
200m: 2:26.50
(36.71)
8 Cecilia Viberg 2003 Lidingö Simklubb +0.78 2:26.68 +8.13
50m: 33.39
100m: 1:10.38
(36.99)
150m: 1:48.46
(38.08)
200m: 2:26.68
(38.22)
9 Veronica Lythell 2003 Spårvägen Simförening +0.72 2:27.21 +8.66
50m: 34.28
100m: 1:11.84
(37.56)
150m: 1:49.63
(37.79)
200m: 2:27.21
(37.58)
10 Emelie Bergvall 2003 Täby Sim -.-- 2:29.20 +10.65
50m: 33.43
100m: 1:11.78
(38.35)
150m: 1:50.82
(39.04)
200m: 2:29.20
(38.38)
11 Amanda Andersson 2003 Lidingö Simklubb +0.78 2:31.72 +13.17
50m: 34.73
100m: 1:13.82
(39.09)
150m: 1:52.79
(38.97)
200m: 2:31.72
(38.93)
12 Ella Wahlman 2003 Lidingö Simklubb +0.96 2:33.96 +15.41
50m: 34.65
100m: 1:13.16
(38.51)
150m: 1:54.40
(41.24)
200m: 2:33.96
(39.56)
13 Hanna Carlberg 2003 Lidingö Simklubb +0.76 2:38.93 +20.38
50m: 35.57
100m: 1:16.75
(41.18)
150m: 1:58.40
(41.65)
200m: 2:38.93
(40.53)
14 Elin Andersson 2003 Täby Sim +0.69 2:40.52 +21.97
50m: 35.62
100m: 1:16.71
(41.09)
150m: 1:58.11
(41.40)
200m: 2:40.52
(42.41)
15 Beata Liljeberg 2003 Lidingö Simklubb -.-- 2:42.90 +24.35
50m: 33.67
100m: 1:16.07
(42.40)
150m: 2:00.68
(44.61)
200m: 2:42.90
(42.22)
16 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap +0.70 2:48.29 +29.74
50m: 36.94
100m: 1:20.07
(43.13)
150m: 2:04.92
(44.85)
200m: 2:48.29
(43.37)
17 Nina Takolander 2003 Täby Sim +0.72 2:51.74 +33.19
50m: 35.74
100m: 1:18.59
(42.85)
150m: 2:04.58
(45.99)
200m: 2:51.74
(47.16)
18 Denise Frejd 2003 Åkersberga Simsällskap +0.75 2:57.02 +38.47
50m: 39.96
100m: 1:26.05
(46.09)
150m: 2:12.76
(46.71)
200m: 2:57.02
(44.26)
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 9:48:59
Gren 1, 200m Frisim Damer Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Selma Holmer 2004 Turebergs Simklubb +0.81 2:16.04
50m: 31.75
100m: 1:07.24
(35.49)
150m: 1:41.64
(34.40)
200m: 2:16.04
(34.40)
2 Ella  Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 2:16.27 +0.23
50m: 32.63
100m: 1:07.15
(34.52)
150m: 1:42.44
(35.29)
200m: 2:16.27
(33.83)
3 Filippa Bolling 2004 Täby Sim 2:22.92 +6.88
50m: 32.73
100m: 1:09.00
(36.27)
150m: 1:45.71
(36.71)
200m: 2:22.92
(37.21)
4 Ella Engelgren 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.87 2:32.94 +16.90
50m: 35.28
100m: 1:13.51
(38.23)
150m: 1:53.92
(40.41)
200m: 2:32.94
(39.02)
5 Hannah Haux 2004 Täby Sim -.-- 2:35.69 +19.65
50m: 35.34
100m: 1:15.68
(40.34)
150m: 1:56.33
(40.65)
200m: 2:35.69
(39.36)
6 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap -.-- 2:36.00 +19.96
50m: 36.38
100m: 1:16.85
(40.47)
150m: 1:56.87
(40.02)
200m: 2:36.00
(39.13)
7 Maja Lingham 2004 Täby Sim -.-- 2:37.39 +21.35
50m: 35.46
100m: 1:16.01
(40.55)
150m: 1:57.57
(41.56)
200m: 2:37.39
(39.82)
8 Alice Davies 2004 Täby Sim +0.71 2:39.04 +23.00
50m: 34.97
100m: 1:16.11
(41.14)
150m: 1:58.39
(42.28)
200m: 2:39.04
(40.65)
9 Sofia Montan 2004 Danderyds Simförening +0.78 2:39.12 +23.08
50m: 35.20
100m: 1:15.24
(40.04)
150m: 1:57.78
(42.54)
200m: 2:39.12
(41.34)
10 Elin Glifberg 2004 Lidingö Simklubb +0.72 2:42.01 +25.97
50m: 36.08
100m: 1:17.70
(41.62)
150m: 1:59.85
(42.15)
200m: 2:42.01
(42.16)
11 Eleonora Engström 2004 Lidingö Simklubb +0.77 2:42.69 +26.65
50m: 36.28
100m: 1:19.42
(43.14)
150m: 2:02.32
(42.90)
200m: 2:42.69
(40.37)
12 Emma Sommar 2004 Täby Sim +0.71 2:49.08 +33.04
50m: 37.04
100m: 1:20.42
(43.38)
150m: 2:06.13
(45.71)
200m: 2:49.08
(42.95)
13 Sofia Bäckström 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.90 2:52.24 +36.20
50m: 39.71
100m: 1:24.30
(44.59)
150m: 2:09.20
(44.90)
200m: 2:52.24
(43.04)
14 Leona Arganti 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.94 3:07.42 +51.38
50m: 42.59
100m: 1:29.51
(46.92)
150m: 2:20.50
(50.99)
200m: 3:07.42
(46.92)
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 9:48:59
Gren 1, 200m Frisim Damer Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim 2:18.93
50m: 32.17
100m: 1:07.82
(35.65)
150m: 1:43.86
(36.04)
200m: 2:18.93
(35.07)
2 Elsa  Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 2:22.58 +3.65
50m: 33.48
100m: 1:10.25
(36.77)
150m: 1:46.94
(36.69)
200m: 2:22.58
(35.64)
3 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.87 2:25.84 +6.91
50m: 32.90
100m: 1:11.40
(38.50)
150m: 1:49.30
(37.90)
200m: 2:25.84
(36.54)
4 Moa Nyblom 2005 Täby Sim -.-- 2:26.66 +7.73
50m: 33.03
100m: 1:11.20
(38.17)
150m: 1:49.69
(38.49)
200m: 2:26.66
(36.97)
5 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening 2:27.31 +8.38
50m: 33.36
100m: 1:11.33
(37.97)
150m: 1:50.19
(38.86)
200m: 2:27.31
(37.12)
6 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb +0.68 2:27.61 +8.68
50m: 31.11
100m: 1:08.53
(37.42)
150m: 1:48.26
(39.73)
200m: 2:27.61
(39.35)
7 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim +0.72 2:30.68 +11.75
50m: 34.69
100m: 1:13.37
(38.68)
150m: 1:52.26
(38.89)
200m: 2:30.68
(38.42)
8 Alice Velden 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.84 2:31.20 +12.27
50m: 33.20
100m: 1:11.37
(38.17)
150m: 1:52.04
(40.67)
200m: 2:31.20
(39.16)
9 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening -.-- 2:32.38 +13.45
50m: 35.58
100m: 1:13.41
(37.83)
150m: 1:52.93
(39.52)
200m: 2:32.38
(39.45)
10 Ebba Rosander 2005 Danderyds Simförening +0.81 2:33.58 +14.65
50m: 35.76
100m: 1:14.99
(39.23)
150m: 1:54.68
(39.69)
200m: 2:33.58
(38.90)
11 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim -.-- 2:34.48 +15.55
50m: 33.18
100m: 1:11.62
(38.44)
150m: 1:52.48
(40.86)
200m: 2:34.48
(42.00)
12 Ebbalisa Lidgren 2005 Turebergs Simklubb -.-- 2:34.51 +15.58
50m: 35.63
100m: 1:15.48
(39.85)
150m: 1:55.57
(40.09)
200m: 2:34.51
(38.94)
13 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening +0.76 2:37.40 +18.47
50m: 36.00
100m: 1:16.16
(40.16)
150m: 1:57.47
(41.31)
200m: 2:37.40
(39.93)
14 Linnea Sjöström 2005 Norrtälje Simklubb +0.76 2:39.68 +20.75
50m: 36.47
100m: 1:17.26
(40.79)
150m: 1:59.46
(42.20)
200m: 2:39.68
(40.22)
15 Louise Franks 2005 Täby Sim +0.79 2:41.63 +22.70
50m: 36.42
100m: 1:17.60
(41.18)
150m: 2:00.17
(42.57)
200m: 2:41.63
(41.46)
16 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening +0.79 2:44.72 +25.79
50m: 36.06
100m: 1:18.14
(42.08)
150m: 2:01.93
(43.79)
200m: 2:44.72
(42.79)
17 Alva Herlitz 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 2:45.49 +26.56
50m: 38.10
100m: 1:20.50
(42.40)
150m: 2:03.29
(42.79)
200m: 2:45.49
(42.20)
18 Wilma Groth 2005 Spårvägen Simförening +0.85 2:50.70 +31.77
50m: 37.60
100m: 1:21.53
(43.93)
150m: 2:06.44
(44.91)
200m: 2:50.70
(44.26)
19 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb -.-- 2:57.60 +38.67
50m: 38.38
100m: 1:24.01
(45.63)
150m: 2:12.98
(48.97)
200m: 2:57.60
(44.62)
20 Ellie Söderholm 2005 Täby Sim -.-- 3:00.33 +41.40
50m: 40.06
100m: 1:27.48
(47.42)
150m: 2:14.54
(47.06)
200m: 3:00.33
(45.79)
21 Ida Herold 2005 Lidingö Simklubb +0.84 3:02.72 +43.79
50m: 42.19
100m: 1:31.20
(49.01)
150m: 2:19.69
(48.49)
200m: 3:02.72
(43.03)
22 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim -.-- 3:03.49 +44.56
50m: 40.87
100m: 1:28.99
(48.12)
150m: 2:16.69
(47.70)
200m: 3:03.49
(46.80)
23 Amelie Jäntti 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.88 3:06.85 +47.92
50m: 43.17
100m: 1:31.02
(47.85)
150m: 2:20.85
(49.83)
200m: 3:06.85
(46.00)
24 Milana  Gheorghiu 2005 Turebergs Simklubb +0.72 3:07.31 +48.38
50m: 39.87
100m: 1:27.54
(47.67)
150m: 2:18.41
(50.87)
200m: 3:07.31
(48.90)
25 Julia Isaksson 2005 Åkersberga Simsällskap -.-- 3:10.25 +51.32
50m: 40.73
100m: 1:30.61
(49.88)
150m: 2:20.69
(50.08)
200m: 3:10.25
(49.56)
26 Ella Mahe 2005 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 3:17.53 +58.60
50m: 42.74
100m: 1:33.19
(50.45)
150m: 2:26.45
(53.26)
200m: 3:17.53
(51.08)
27 Alexandra Silverryd 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.93 3:27.67 +1:08.74
50m: 45.78
100m: 1:37.91
(52.13)
150m: 2:34.35
(56.44)
200m: 3:27.67
(53.32)
- Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 9:48:59
Gren 1, 200m Frisim Damer Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening +0.74 2:30.86
50m: 33.52
100m: 1:12.47
(38.95)
150m: 1:52.65
(40.18)
200m: 2:30.86
(38.21)
2 Elsa Ekenbäck 2006 Danderyds Simförening +0.78 2:39.10 +8.24
50m: 35.64
100m: 1:16.87
(41.23)
150m: 2:00.03
(43.16)
200m: 2:39.10
(39.07)
3 Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening +0.77 2:39.13 +8.27
50m: 36.06
100m: 1:16.91
(40.85)
150m: 1:58.86
(41.95)
200m: 2:39.13
(40.27)
4 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 2:41.14 +10.28
50m: 37.13
100m: 1:19.72
(42.59)
150m: 2:01.27
(41.55)
200m: 2:41.14
(39.87)
5 Ebba Näsvall 2006 Turebergs Simklubb +0.78 2:41.90 +11.04
50m: 36.96
100m: 1:16.95
(39.99)
150m: 2:01.33
(44.38)
200m: 2:41.90
(40.57)
6 Frida Loqvist 2006 Spårvägen Simförening +0.73 2:42.67 +11.81
50m: 34.89
100m: 1:15.49
(40.60)
150m: 1:59.06
(43.57)
200m: 2:42.67
(43.61)
7 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 2:47.83 +16.97
50m: 38.32
100m: 1:20.94
(42.62)
150m: 2:06.06
(45.12)
200m: 2:47.83
(41.77)
8 Carla Rollvén 2006 Spårvägen Simförening +0.69 2:48.84 +17.98
50m: 35.16
100m: 1:18.15
(42.99)
150m: 2:04.06
(45.91)
200m: 2:48.84
(44.78)
9 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb -.-- 2:50.77 +19.91
50m: 37.76
100m: 1:22.31
(44.55)
150m: 2:07.57
(45.26)
200m: 2:50.77
(43.20)
10 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening +0.80 2:50.83 +19.97
50m: 36.21
100m: 1:18.55
(42.34)
150m: 2:05.28
(46.73)
200m: 2:50.83
(45.55)
11 Iris Wik 2006 Spårvägen Simförening -.-- 2:51.17 +20.31
50m: 38.91
100m: 1:23.00
(44.09)
150m: 2:09.60
(46.60)
200m: 2:51.17
(41.57)
12 Stella Gammel 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.81 3:16.46 +45.60
50m: 45.16
100m: 1:37.49
(52.33)
150m: 2:31.26
(53.77)
200m: 3:16.46
(45.20)
13 Anna Malmring 2006 Spårvägen Simförening +0.90 3:24.53 +53.67
50m: 42.98
100m: 1:34.02
(51.04)
150m: 2:30.81
(56.79)
200m: 3:24.53
(53.72)
14 Lea Rosenholm 2006 Spårvägen Simförening +0.92 3:25.30 +54.44
50m: 42.72
100m: 1:35.19
(52.47)
150m: 2:31.20
(56.01)
200m: 3:25.30
(54.10)
15 Sofia Käll 2006 Spårvägen Simförening -.-- 3:31.34 +1:00.48
50m: 45.80
100m: 1:41.60
(55.80)
150m: 2:39.42
(57.82)
200m: 3:31.34
(51.92)
- Stella  Egmar 2006 Spårvägen Simförening -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 9:48:59
2019-03-09 10:10:49 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
UGP3 (Täby)
Arrangör:
Plats: Tibblebadet Stockholms Simförbund/Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening -.-- 1:01.67
50m: 28.63
100m: 1:01.67
(33.04)
2 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap +0.66 1:05.34 +3.67
50m: 29.78
100m: 1:05.34
(35.56)
3 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening +0.70 1:05.69 +4.02
50m: 30.90
100m: 1:05.69
(34.79)
4 Alexander Bergström 2002 Täby Sim +0.68 1:05.73 +4.06
50m: 30.28
100m: 1:05.73
(35.45)
5 Herman Nilsson 2002 Spårvägen Simförening +0.70 1:07.26 +5.59
50m: 29.96
100m: 1:07.26
(37.30)
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 10:09:58
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.64 1:04.56
50m: 29.26
100m: 1:04.56
(35.30)
2 Simon Lörinc 2003 Täby Sim +0.75 1:06.11 +1.55
50m: 30.01
100m: 1:06.11
(36.10)
3 Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening -.-- 1:07.16 +2.60
50m: 30.76
100m: 1:07.16
(36.40)
4 Simon Seel 2003 Täby Sim -.-- 1:08.85 +4.29
50m: 31.51
100m: 1:08.85
(37.34)
5 David Kjellberg 2003 Åkersberga Simsällskap +0.69 1:10.36 +5.80
50m: 31.89
100m: 1:10.36
(38.47)
6 Victor Karell 2003 Norrtälje Simklubb +0.70 1:11.88 +7.32
50m: 30.63
100m: 1:11.88
(41.25)
7 Gustav Annas 2003 Spårvägen Simförening +0.76 1:13.68 +9.12
50m: 33.12
100m: 1:13.68
(40.56)
8 David Alonso 2003 Täby Sim +0.68 1:13.80 +9.24
50m: 33.13
100m: 1:13.80
(40.67)
9 Filip Westlund 2003 Turebergs Simklubb +0.74 1:14.57 +10.01
50m: 34.04
100m: 1:14.57
(40.53)
10 Jesper Holmström 2003 Spårvägen Simförening +0.70 1:15.63 +11.07
50m: 34.07
100m: 1:15.63
(41.56)
11 Jousef Hanna 2003 Täby Sim +0.77 1:26.63 +22.07
50m: 37.40
100m: 1:26.63
(49.23)
12 Paul Kumlin 2003 Åkersberga Simsällskap +0.85 1:30.63 +26.07
50m: 38.96
100m: 1:30.63
(51.67)
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 10:09:58
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb +0.71 1:05.65
50m: 29.46
100m: 1:05.65
(36.19)
2 Niclas Ruimeng Li 2004 Turebergs Simklubb +0.67 1:08.79 +3.14
50m: 31.95
100m: 1:08.79
(36.84)
3 Hugo Westholm 2004 Täby Sim +0.79 1:15.71 +10.06
50m: 34.92
100m: 1:15.71
(40.79)
4 Johannes Barkarö 2004 Åkersberga Simsällskap +0.69 1:20.18 +14.53
50m: 34.60
100m: 1:20.18
(45.58)
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 10:09:58
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening +0.68 1:09.27
50m: 31.83
100m: 1:09.27
(37.44)
2 Marcus Persson Taylor 2005 Turebergs Simklubb +0.77 1:09.78 +0.51
50m: 31.47
100m: 1:09.78
(38.31)
3 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening +0.66 1:10.77 +1.50
50m: 32.38
100m: 1:10.77
(38.39)
4 Noah Juhlin Fredriksson 2005 Täby Sim +0.67 1:11.52 +2.25
50m: 33.12
100m: 1:11.52
(38.40)
5 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening +0.74 1:12.68 +3.41
50m: 33.25
100m: 1:12.68
(39.43)
6 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:14.96 +5.69
50m: 32.81
100m: 1:14.96
(42.15)
7 Caspian Humble 2005 Täby Sim -.-- 1:15.43 +6.16
50m: 34.23
100m: 1:15.43
(41.20)
8 Albin Argelius 2005 Turebergs Simklubb -.-- 1:17.82 +8.55
50m: 35.89
100m: 1:17.82
(41.93)
9 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb +0.85 1:17.91 +8.64
50m: 34.59
100m: 1:17.91
(43.32)
10 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening +0.81 1:18.54 +9.27
50m: 33.15
100m: 1:18.54
(45.39)
11 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 1:18.56 +9.29
50m: 35.96
100m: 1:18.56
(42.60)
12 Adrian Hellberg 2005 Spårvägen Simförening +0.69 1:19.15 +9.88
50m: 34.79
100m: 1:19.15
(44.36)
13 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:19.40 +10.13
50m: 36.49
100m: 1:19.40
(42.91)
14 Benjamin Poehler 2005 Danderyds Simförening +0.79 1:23.04 +13.77
50m: 37.12
100m: 1:23.04
(45.92)
15 Neo Carlberg 2005 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 1:29.04 +19.77
50m: 41.12
100m: 1:29.04
(47.92)
16 Lukas Engström 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 1:29.13 +19.86
50m: 41.57
100m: 1:29.13
(47.56)
17 Oliver Haux 2005 Täby Sim -.-- 1:34.95 +25.68
50m: 43.58
100m: 1:34.95
(51.37)
18 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim -.-- 1:43.27 +34.00
50m: 43.44
100m: 1:43.27
(59.83)
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 10:09:58
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim -.-- 1:15.22
50m: 36.12
100m: 1:15.22
(39.10)
2 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:16.14 +0.92
50m: 33.81
100m: 1:16.14
(42.33)
3 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:17.04 +1.82
50m: 35.41
100m: 1:17.04
(41.63)
4 Liam Lehtonen Hebert 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:19.28 +4.06
50m: 36.24
100m: 1:19.28
(43.04)
5 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:24.01 +8.79
50m: 36.13
100m: 1:24.01
(47.88)
6 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.81 1:26.83 +11.61
50m: 39.34
100m: 1:26.83
(47.49)
7 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap +0.67 1:28.74 +13.52
50m: 40.30
100m: 1:28.74
(48.44)
8 Ludwig Höijer 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:29.83 +14.61
50m: 40.44
100m: 1:29.83
(49.39)
9 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 1:30.01 +14.79
50m: 40.06
100m: 1:30.01
(49.95)
10 Elliot Sundström 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 1:33.68 +18.46
50m: 41.61
100m: 1:33.68
(52.07)
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 10:09:58
2019-03-09 10:11:20 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
UGP3 (Täby)
Arrangör:
Plats: Tibblebadet Stockholms Simförbund/Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 1:18.01
50m: 36.29
100m: 1:18.01
(41.72)
2 Linn Herlin 2002 Spårvägen Simförening +0.72 1:20.72 +2.71
50m: 37.89
100m: 1:20.72
(42.83)
3 Ioana Danes 2002 Spårvägen Simförening -.-- 1:25.34 +7.33
50m: 39.77
100m: 1:25.34
(45.57)
4 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening -.-- 1:28.89 +10.88
50m: 41.68
100m: 1:28.89
(47.21)
5 Anna Ladis 2001 Täby Sim +0.77 1:29.31 +11.30
50m: 40.75
100m: 1:29.31
(48.56)
6 Tova Lindbom 2002 Danderyds Simförening +0.81 1:30.09 +12.08
50m: 40.55
100m: 1:30.09
(49.54)
7 Naomi Sterling 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 1:32.66 +14.65
50m: 44.30
100m: 1:32.66
(48.36)
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 10:40:48
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Klass B  - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilma Brunnberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:20.70
50m: 37.99
100m: 1:20.70
(42.71)
2 Izabelle Lindberg 2003 Täby Sim +0.73 1:23.91 +3.21
50m: 37.89
100m: 1:23.91
(46.02)
3 Amanda Andersson 2003 Lidingö Simklubb +0.74 1:24.08 +3.38
50m: 39.96
100m: 1:24.08
(44.12)
4 Amanda Sandberg 2003 Täby Sim +0.65 1:24.30 +3.60
50m: 40.52
100m: 1:24.30
(43.78)
5 Olivia Svensson 2003 Täby Sim +0.78 1:24.83 +4.13
50m: 39.55
100m: 1:24.83
(45.28)
6 Cornelia Ericsson 2003 Turebergs Simklubb +0.71 1:27.75 +7.05
50m: 41.83
100m: 1:27.75
(45.92)
7 Elvira Schei 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 1:27.90 +7.20
50m: 40.79
100m: 1:27.90
(47.11)
8 Thindra Åkerblom 2003 Norrtälje Simklubb +0.68 1:29.36 +8.66
50m: 40.16
100m: 1:29.36
(49.20)
9 Veronica Lythell 2003 Spårvägen Simförening +0.72 1:31.22 +10.52
50m: 43.03
100m: 1:31.22
(48.19)
10 Beata Liljeberg 2003 Lidingö Simklubb -.-- 1:31.45 +10.75
50m: 42.21
100m: 1:31.45
(49.24)
11 Rebecka Ishaq 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.78 1:33.54 +12.84
50m: 43.41
100m: 1:33.54
(50.13)
12 Nina Takolander 2003 Täby Sim +0.72 1:40.80 +20.10
50m: 45.47
100m: 1:40.80
(55.33)
13 Elin Andersson 2003 Täby Sim +0.72 1:41.01 +20.31
50m: 46.84
100m: 1:41.01
(54.17)
14 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap -.-- 1:41.22 +20.52
50m: 47.42
100m: 1:41.22
(53.80)
- Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 10:40:48
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb -.-- 1:20.84
50m: 37.99
100m: 1:20.84
(42.85)
2 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 1:20.99 +0.15
50m: 38.66
100m: 1:20.99
(42.33)
3 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim +0.77 1:25.46 +4.62
50m: 39.55
100m: 1:25.46
(45.91)
4 Emma Sommar 2004 Täby Sim +0.75 1:28.73 +7.89
50m: 41.49
100m: 1:28.73
(47.24)
5 Elin Glifberg 2004 Lidingö Simklubb +0.73 1:32.49 +11.65
50m: 43.18
100m: 1:32.49
(49.31)
6 Willma Hållinder 2004 Norrtälje Simklubb +0.91 1:33.16 +12.32
50m: 41.95
100m: 1:33.16
(51.21)
7 Alice Davies 2004 Täby Sim +0.79 1:33.98 +13.14
50m: 43.96
100m: 1:33.98
(50.02)
8 Maya Levin 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 1:34.26 +13.42
50m: 43.15
100m: 1:34.26
(51.11)
9 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap +0.79 1:36.56 +15.72
50m: 44.35
100m: 1:36.56
(52.21)
10 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb +0.78 1:37.89 +17.05
50m: 46.45
100m: 1:37.89
(51.44)
11 Sofia Bäckström 2004 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 1:38.48 +17.64
50m: 46.91
100m: 1:38.48
(51.57)
12 Eleonora Engström 2004 Lidingö Simklubb +0.83 1:41.40 +20.56
50m: 47.13
100m: 1:41.40
(54.27)
13 Frida Wilmo Johansson 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 1:46.04 +25.20
50m: 49.50
100m: 1:46.04
(56.54)
- Leona Arganti 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.92 DSQ
- Tindra Håbro Karjanmaa 2004 Täby Sim -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 10:40:48
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 1:22.51
50m: 38.01
100m: 1:22.51
(44.50)
2 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:28.33 +5.82
50m: 40.97
100m: 1:28.33
(47.36)
2 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:28.33 +5.82
50m: 41.51
100m: 1:28.33
(46.82)
4 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:28.87 +6.36
50m: 41.71
100m: 1:28.87
(47.16)
5 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim +0.73 1:29.17 +6.66
50m: 42.15
100m: 1:29.17
(47.02)
6 Lisa Danfelter 2005 Spårvägen Simförening +0.71 1:33.92 +11.41
50m: 43.89
100m: 1:33.92
(50.03)
7 Ebbalisa Lidgren 2005 Turebergs Simklubb +0.83 1:33.99 +11.48
50m: 43.67
100m: 1:33.99
(50.32)
8 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb +0.77 1:36.55 +14.04
50m: 44.85
100m: 1:36.55
(51.70)
9 Linnea Sjöström 2005 Norrtälje Simklubb +0.80 1:36.86 +14.35
50m: 44.88
100m: 1:36.86
(51.98)
10 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim -.-- 1:37.08 +14.57
50m: 45.34
100m: 1:37.08
(51.74)
11 Johanna  Klingenstierna 2005 Turebergs Simklubb -.-- 1:37.18 +14.67
50m: 45.09
100m: 1:37.18
(52.09)
12 Alva Herlitz 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 1:37.60 +15.09
50m: 46.19
100m: 1:37.60
(51.41)
13 Wilma Groth 2005 Spårvägen Simförening +0.83 1:39.86 +17.35
50m: 46.35
100m: 1:39.86
(53.51)
14 Irma Ehrengren 2005 Danderyds Simförening +0.77 1:41.59 +19.08
50m: 47.60
100m: 1:41.59
(53.99)
15 Milana  Gheorghiu 2005 Turebergs Simklubb +0.77 1:42.13 +19.62
50m: 47.07
100m: 1:42.13
(55.06)
16 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim -.-- 1:42.53 +20.02
50m: 49.43
100m: 1:42.53
(53.10)
17 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening +0.80 1:43.14 +20.63
50m: 48.10
100m: 1:43.14
(55.04)
18 Ida Herold 2005 Lidingö Simklubb +0.82 1:47.32 +24.81
50m: 50.23
100m: 1:47.32
(57.09)
19 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:47.88 +25.37
50m: 49.56
100m: 1:47.88
(58.32)
20 Julia Isaksson 2005 Åkersberga Simsällskap -.-- 1:50.61 +28.10
50m: 50.86
100m: 1:50.61
(59.75)
- Ella Mahe 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.57 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 10:40:48
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Björklund 2006 Täby Sim -.-- 1:23.19
50m: 39.53
100m: 1:23.19
(43.66)
2 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 1:23.50 +0.31
50m: 39.45
100m: 1:23.50
(44.05)
3 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening +0.74 1:23.60 +0.41
50m: 39.20
100m: 1:23.60
(44.40)
4 Karolina Tylets 2006 Åkersberga Simsällskap +0.66 1:24.39 +1.20
50m: 39.82
100m: 1:24.39
(44.57)
5 Leah Ishaq 2006 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 1:29.00 +5.81
50m: 41.92
100m: 1:29.00
(47.08)
6 Frida Loqvist 2006 Spårvägen Simförening +0.73 1:30.40 +7.21
50m: 41.93
100m: 1:30.40
(48.47)
7 Vida Haesert 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.87 1:32.89 +9.70
50m: 43.82
100m: 1:32.89
(49.07)
8 Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening +0.86 1:33.67 +10.48
50m: 43.22
100m: 1:33.67
(50.45)
9 Ella Holmberg 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:35.79 +12.60
50m: 44.27
100m: 1:35.79
(51.52)
10 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb +0.52 1:37.94 +14.75
50m: 45.55
100m: 1:37.94
(52.39)
11 Carla Rollvén 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:38.06 +14.87
50m: 45.19
100m: 1:38.06
(52.87)
12 Iris Wik 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:41.16 +17.97
50m: 47.34
100m: 1:41.16
(53.82)
13 Elsa Ekenbäck 2006 Danderyds Simförening +0.81 1:42.66 +19.47
50m: 49.62
100m: 1:42.66
(53.04)
14 Lea Rosenholm 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:43.37 +20.18
50m: 48.02
100m: 1:43.37
(55.35)
15 Anna Malmring 2006 Spårvägen Simförening +0.98 1:44.66 +21.47
50m: 50.12
100m: 1:44.66
(54.54)
16 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening +0.85 1:45.05 +21.86
50m: 46.99
100m: 1:45.05
(58.06)
17 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:45.78 +22.59
50m: 49.15
100m: 1:45.78
(56.63)
18 Ebba Näsvall 2006 Turebergs Simklubb -.-- 1:45.96 +22.77
50m: 48.23
100m: 1:45.96
(57.73)
19 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 1:48.68 +25.49
50m: 50.97
100m: 1:48.68
(57.71)
20 Stella Gammel 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.81 1:52.67 +29.48
50m: 53.16
100m: 1:52.67
(59.51)
21 Sofia Käll 2006 Spårvägen Simförening -.-- 2:02.31 +39.12
50m: 57.04
100m: 2:02.31
(1:05.27)
- Cassandra Strömquist Tampell 2006 Spårvägen Simförening +0.90 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 10:40:48
2019-03-09 10:40:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
UGP3 (Täby)
Arrangör:
Plats: Tibblebadet Stockholms Simförbund/Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening +0.74 2:39.19
50m: 35.17
100m: 1:15.93
(40.76)
150m: 1:57.52
(41.59)
200m: 2:39.19
(41.67)
2 Hampus Wikner 2002 Åkersberga Simsällskap +0.66 2:42.49 +3.30
50m: 35.81
100m: 1:16.70
(40.89)
150m: 1:59.62
(42.92)
200m: 2:42.49
(42.87)
3 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening +0.70 2:42.86 +3.67
50m: 37.51
100m: 1:18.30
(40.79)
150m: 1:59.41
(41.11)
200m: 2:42.86
(43.45)
4 Michael Stille 2002 Turebergs Simklubb +0.74 2:44.44 +5.25
50m: 37.88
100m: 1:19.59
(41.71)
150m: 2:00.74
(41.15)
200m: 2:44.44
(43.70)
5 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.70 2:45.12 +5.93
50m: 37.67
100m: 1:20.08
(42.41)
150m: 2:01.89
(41.81)
200m: 2:45.12
(43.23)
6 Aydin Sahifi 2002 Spårvägen Simförening +0.78 3:18.57 +39.38
50m: 41.34
100m: 1:32.82
(51.48)
150m: 2:24.74
(51.92)
200m: 3:18.57
(53.83)
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 11:08:51
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening +0.71 2:35.93
50m: 35.51
100m: 1:15.10
(39.59)
150m: 1:55.56
(40.46)
200m: 2:35.93
(40.37)
2 David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening -.-- 2:36.47 +0.54
50m: 35.17
100m: 1:14.39
(39.22)
150m: 1:55.19
(40.80)
200m: 2:36.47
(41.28)
3 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening -.-- 2:41.83 +5.90
50m: 35.42
100m: 1:16.82
(41.40)
150m: 1:59.58
(42.76)
200m: 2:41.83
(42.25)
4 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 2:45.46 +9.53
50m: 37.42
100m: 1:20.03
(42.61)
150m: 2:02.77
(42.74)
200m: 2:45.46
(42.69)
5 Victor Karell 2003 Norrtälje Simklubb +0.70 2:53.45 +17.52
50m: 36.52
100m: 1:20.75
(44.23)
150m: 2:06.52
(45.77)
200m: 2:53.45
(46.93)
6 Tim Carlberg 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.78 3:00.85 +24.92
50m: 39.55
100m: 1:26.61
(47.06)
150m: 2:13.36
(46.75)
200m: 3:00.85
(47.49)
7 Paul Kumlin 2003 Åkersberga Simsällskap +0.83 3:39.00 +1:03.07
50m: 45.29
100m: 1:41.55
(56.26)
150m: 2:39.67
(58.12)
200m: 3:39.00
(59.33)
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 11:08:51
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb +0.69 2:32.43
50m: 34.71
100m: 1:14.15
(39.44)
150m: 1:53.39
(39.24)
200m: 2:32.43
(39.04)
2 Niclas Ruimeng Li 2004 Turebergs Simklubb +0.70 2:58.54 +26.11
50m: 39.86
100m: 1:25.28
(45.42)
150m: 2:12.04
(46.76)
200m: 2:58.54
(46.50)
3 John Ström 2004 Spårvägen Simförening +0.77 3:07.67 +35.24
50m: 42.55
100m: 1:31.75
(49.20)
150m: 2:20.58
(48.83)
200m: 3:07.67
(47.09)
4 Isak Widstrand 2004 Åkersberga Simsällskap +0.80 3:12.70 +40.27
50m: 42.78
100m: 1:33.09
(50.31)
150m: 2:23.52
(50.43)
200m: 3:12.70
(49.18)
- Ludvig Alverfors 2004 Spårvägen Simförening -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 11:08:51
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Poehler 2005 Danderyds Simförening +0.80 2:58.93
50m: 41.78
100m: 1:28.54
(46.76)
150m: 2:15.03
(46.49)
200m: 2:58.93
(43.90)