2021-03-07   15:17:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Späckhuggarsim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 1, 4X50m Medley Damer -
Sponsor: Fama Swimwear
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Eslövs Simsällskap 18 Eslövs Simsällskap 358 2:25.41
Sara Wilhelmsson 2001 AO6201 36.79 36.79
Dikte Lagergren 2003 BV9203 40.76 1:17.55
Felicity Fridh 2001 AR6801 34.68 1:52.23
Isabelle Blücher 2003 BS3803 33.18 2:25.41
2 Rønne piger 15 Rønne Svømme Klub 276 2:38.47 +13.06
Mille Bergmann 2004 0408AR 37.88 37.88
Sofie Christiansen 2005 0558AV 49.82 1:27.70
Karla Bergmann 2007 0742AJ 38.09 2:05.79
Jasmin Jansuk Rømer 2007 0784AJ 32.68 2:38.47
2019-03-23 09:35:56 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 2, 4X50m Medley Herrar -
Sponsor: Actic, Eslöv
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Eslövs Simsällskap 18 Eslövs Simsällskap 411 2:01.62
Filip Salbrink 2002 AH6502 29.50 29.50
Anton Jönsson 2001 AL4501 33.04 1:02.54
Karl Hansson 2003 AT3703 32.65 1:35.19
Axel Thelin 2002 AW4902 26.43 2:01.62
2 Rønne drenge 1 19 Rønne Svømme Klub 348 2:08.53 +6.91
William Studsgaard 2004 0433AK 32.21 32.21
Nikolaj Almeborg 2000 0097AN 31.70 1:03.91
Phillip Quist 2003 0395AN 29.03 1:32.94
Anders Koefoed-Holm 2006 0649AF 35.59 2:08.53
2019-03-23 09:39:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 11 och yngre - Sprint
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mindalin Sjöholm 2008 Landskrona Simsällskap 272 37.59
2 Violetta Pflug 2008 Simklubben Lödde 266 37.89 +0.30
3 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub 179 43.24 +5.65
4 Karla Rosvall 2008 Simklubben Ran 165 44.40 +6.81
5 Vilda Larsson 2008 Sjöbo Simsällskap 105 51.58 +13.99
6 Linnéa Kamstad 2008 Simklubben Triton 94 53.56 +15.97
7 Clara Lindström 2008 Simklubben Triton 88 54.70 +17.11
- Vera Olofsson 2009 Landskrona Simsällskap DSQ
- Selma Lindell 2008 Simklubben Lödde DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 09:52:28
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 12-15 år - Sprint
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap 306 36.15
2 Jenny Nilsson 2005 Simklubben Triton 274 37.53 +1.38
3 Nellie Siöland 2005 Simklubben Triton 268 37.77 +1.62
4 Clara Andersson 2007 Landskrona Simsällskap 264 37.96 +1.81
5 Mollie Dalengran 2004 Simklubben Triton 263 38.05 +1.90
6 Yasmine Strandh 2006 Landskrona Simsällskap 260 38.15 +2.00
7 Thowe Eliasson 2006 Landskrona Simsällskap 226 40.02 +3.87
8 Linnea Nielsen 2007 Landskrona Simsällskap 214 40.70 +4.55
9 Lowa Persson 2007 Landskrona Simsällskap 192 42.23 +6.08
10 Hanna Svensson 2006 Landskrona Simsällskap 192 42.26 +6.11
11 Elin Alsalim 2007 Simklubben Ran 191 42.31 +6.16
12 Amelia Johansson Lindkvist 2006 Simklubben Ran 175 43.56 +7.41
13 Anna Jörgensen 2007 Simklubben Triton 173 43.73 +7.58
14 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran 168 44.14 +7.99
15 Manita Klöckner 2007 Sjöbo Simsällskap 162 44.70 +8.55
16 Livia Landmyr 2006 Eslövs Simsällskap 145 46.40 +10.25
17 Eleonora  Sjögren 2006 Simklubben Lödde 142 46.63 +10.48
18 Sofie Christiansen 2005 Rønne Svømme Klub 142 46.67 +10.52
19 Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran 142 46.73 +10.58
20 Minna Carlsson 2007 Sjöbo Simsällskap 123 49.00 +12.85
21 Ellen Ahlström 2007 Simklubben Ran 112 50.47 +14.32
22 Izabella Wong Maspers 2007 Simklubben Ran 95 53.27 +17.12
23 Klara Hansson 2006 Eslövs Simsällskap 76 57.53 +21.38
24 Ida Gadsbøll 2007 Simklubben Ran 74 58.03 +21.88
- Lily Thomsen 2007 Landskrona Simsällskap DSQ
- Hedda Palm 2005 Eslövs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 09:52:28
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 16 och äldre - Sprint
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Järnegren 2003 Simklubben Triton 250 38.68
2 Isabelle Blücher 2003 Eslövs Simsällskap 142 46.71 +8.03
Grenen officiell:  2019-03-23 09:52:28
2019-03-23 10:04:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 11 och yngre - Sprint
Sponsor: BA Bygg
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kasper Andersson 2008 Simklubben Ran 149 41.09
2 Sam Bengtsson Nimander 2008 Simklubben Triton 147 41.29 +0.20
3 Elias Lindeberg 2008 Simklubben Lödde 145 41.44 +0.35
4 Leo Eriksson 2008 Simklubben Lödde 130 42.99 +1.90
5 Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap 88 48.84 +7.75
6 Simon Björk 2009 Simklubben Lödde 80 50.59 +9.50
7 Elias Løkken Boss 2008 Rønne Svømme Klub 79 50.73 +9.64
- Vitus L. Vilsholm 2009 Rønne Svømme Klub DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 09:59:26
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 12-15 år - Sprint
Sponsor: BA Bygg
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Toni Milkov 2004 Eslövs Simsällskap 305 32.36
2 Ludwig Saurow 2004 Eslövs Simsällskap 279 33.35 +0.99
3 Arvid Johansson 2007 Simklubben Ran 277 33.44 +1.08
4 Philip Li Shi Wei 2005 Simklubben Ran 243 34.90 +2.54
5 Hampus Ståhl 2004 Eslövs Simsällskap 240 35.06 +2.70
6 Jakob Tidén 2006 Eslövs Simsällskap 208 36.75 +4.39
7 Adam Malmquist 2006 Eslövs Simsällskap 190 37.87 +5.51
8 Alex Jemeljanov 2005 Sjöbo Simsällskap 183 38.37 +6.01
9 Andy Hadzic 2007 Landskrona Simsällskap 176 38.88 +6.52
10 Alexander Persson 2004 Simklubben Triton 160 40.09 +7.73
11 Dennis Henriksson 2005 Simsällskapet Iden 143 41.65 +9.29
12 Anders Koefoed-Holm 2006 Rønne Svømme Klub 101 46.71 +14.35
13 Isak Berild Andersen 2007 Sjöbo Simsällskap 91 48.45 +16.09
14 Hugo Evander 2007 Simklubben Ran 73 52.14 +19.78
- Rasmus F. Jegård 2007 Rønne Svømme Klub DSQ
- Vilmer Johansson Rönqvist 2007 Landskrona Simsällskap DSQ
- Elliot Feldt 2007 Simklubben Ran DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 09:59:26
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Sprint
Sponsor: BA Bygg
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Jönsson 2001 Eslövs Simsällskap 479 27.86
2 Filip Salbrink 2002 Eslövs Simsällskap 444 28.57 +0.71
3 Phillip Quist 2003 Rønne Svømme Klub 399 29.59 +1.73
4 Albert Gudermanis 2000 Simklubben Ran 375 30.21 +2.35
5 Axel Thelin 2002 Eslövs Simsällskap 298 32.63 +4.77
Grenen officiell:  2019-03-23 09:59:26
2019-03-23 10:05:37 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 13 och yngre - Medel
Sponsor: Flexilast
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap 296 1:21.94
50m: 38.69
100m: 1:21.94
(43.25)
2 Vega Mårtensson 2006 Simklubben Ran 231 1:28.90 +6.96
50m: 40.62
100m: 1:28.90
(48.28)
3 Linnea Mårtensson 2006 Landskrona Simsällskap 224 1:29.87 +7.93
50m: 39.25
100m: 1:29.87
(50.62)
4 Alexandra Engström 2006 Simklubben Ran 153 1:42.03 +20.09
50m: 45.98
100m: 1:42.03
(56.05)
5 Ella Andersson 2006 Eslövs Simsällskap 149 1:43.00 +21.06
50m: 44.29
100m: 1:43.00
(58.71)
- Karla Bergmann 2007 Rønne Svømme Klub DSQ
- Nellie Hånell 2006 Simklubben Triton DSQ
- Lisa Harde 2006 Simklubben Ran DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 10:10:37
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 14 och äldre - Medel
Sponsor: Flexilast
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Larsson 2004 Simklubben Ran 317 1:20.08
50m: 36.06
100m: 1:20.08
(44.02)
2 Linnea Nimander 2002 Simklubben Ran 274 1:24.01 +3.93
50m: 38.87
100m: 1:24.01
(45.14)
3 Elena Seitzberg 2005 Simklubben Ran 220 1:30.38 +10.30
50m: 41.41
100m: 1:30.38
(48.97)
4 Lina Malmgren 2004 Simklubben Ran 198 1:33.55 +13.47
50m: 40.98
100m: 1:33.55
(52.57)
- Edina Kvakic 2003 Malmö Kappsimningsklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 10:10:37
2019-03-23 10:10:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 13 och yngre - Medel
Sponsor: Bilmånsson
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Hjalmarsson 2006 Simklubben Ran 200 1:22.20
50m: 38.33
100m: 1:22.20
(43.87)
2 William Madsen 2006 Simklubben Ran 153 1:29.86 +7.66
50m: 41.05
100m: 1:29.86
(48.81)
3 Adam Malmquist 2006 Eslövs Simsällskap 137 1:33.08 +10.88
50m: 41.34
100m: 1:33.08
(51.74)
Grenen officiell:  2019-03-23 10:17:35
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 14 och äldre - Medel
Sponsor: Bilmånsson
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Jönsson 2001 Eslövs Simsällskap 497 1:00.68
50m: 28.63
100m: 1:00.68
(32.05)
2 Nikolaj Almeborg 2000 Rønne Svømme Klub 487 1:01.10 +0.42
50m: 28.62
100m: 1:01.10
(32.48)
3 Filip Salbrink 2002 Eslövs Simsällskap 449 1:02.77 +2.09
50m: 29.27
100m: 1:02.77
(33.50)
4 Mohamad Hariri 2002 Simklubben Ran 328 1:09.71 +9.03
50m: 31.13
100m: 1:09.71
(38.58)
5 Karl Hansson 2003 Eslövs Simsällskap 246 1:16.66 +15.98
50m: 35.00
100m: 1:16.66
(41.66)
6 Toni Milkov 2004 Eslövs Simsällskap 240 1:17.28 +16.60
50m: 34.13
100m: 1:17.28
(43.15)
7 Ahmad Alhaj 2005 Simklubben Ran 232 1:18.17 +17.49
50m: 35.95
100m: 1:18.17
(42.22)
8 Hadi Hariri 2005 Simklubben Ran 215 1:20.22 +19.54
50m: 36.15
100m: 1:20.22
(44.07)
- Robin Cakmak 2004 Simklubben Ran DSQ
- Gustav Bach 2005 Simklubben Ran DSQ
- Axel Thelin 2002 Eslövs Simsällskap DNS
- Ludwig Saurow 2004 Eslövs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 10:17:35
2019-03-23 10:17:43 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer Alla åldrar - Distans
Sponsor: Eslövs Bowling
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Wilhelmsson 2001 Eslövs Simsällskap 450 2:36.02
50m: 34.92
100m: 1:14.65
(39.73)
150m: 1:55.27
(40.62)
200m: 2:36.02
(40.75)
2 Felicity Fridh 2001 Eslövs Simsällskap 366 2:47.10 +11.08
50m: 36.62
100m: 1:18.99
(42.37)
150m: 2:03.15
(44.16)
200m: 2:47.10
(43.95)
3 Nellie Björkqvist 2007 Sjöbo Simsällskap 279 3:02.96 +26.94
50m: 37.41
100m: 1:24.06
(46.65)
150m: 2:13.77
(49.71)
200m: 3:02.96
(49.19)
4 Julia Palm 2006 Landskrona Simsällskap 129 3:56.24 +1:20.22
50m: 46.29
100m: 1:48.79
(1:02.50)
150m: 2:53.51
(1:04.72)
200m: 3:56.24
(1:02.73)
Grenen officiell:  2019-03-23 10:22:57
2019-03-23 10:23:01 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 8, 200m Fjärilsim Herrar Alla åldrar - Distans
Sponsor: Fama Swimwear
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Salbrink 2002 Eslövs Simsällskap 493 2:17.42
50m: 30.55
100m: 1:05.23
(34.68)
150m: 1:40.92
(35.69)
200m: 2:17.42
(36.50)
2 William Studsgaard 2004 Rønne Svømme Klub 321 2:38.49 +21.07
50m: 35.50
100m: 1:15.71
(40.21)
150m: 1:56.67
(40.96)
200m: 2:38.49
(41.82)
3 Karl Hansson 2003 Eslövs Simsällskap 268 2:48.34 +30.92
50m: 36.56
100m: 1:19.45
(42.89)
150m: 2:04.19
(44.74)
200m: 2:48.34
(44.15)
Grenen officiell:  2019-03-23 10:25:53
2019-03-23 10:26:00 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 11 och yngre - Sprint
Sponsor: Actic, Eslöv
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Violetta Pflug 2008 Simklubben Lödde 260 40.21
2 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub 205 43.50 +3.29
3 Karla Rosvall 2008 Simklubben Ran 199 43.93 +3.72
4 Isabella Stoltz 2008 Sjöbo Simsällskap 183 45.15 +4.94
5 Linnea Strandqvist 2008 Eslövs Simsällskap 172 46.13 +5.92
6 Clara Lindström 2008 Simklubben Triton 172 46.14 +5.93
7 Vera Olofsson 2009 Landskrona Simsällskap 170 46.26 +6.05
8 Havannah Klein 2009 Eslövs Simsällskap 168 46.50 +6.29
9 Clara Landmyr 2009 Eslövs Simsällskap 150 48.24 +8.03
10 Vilda Larsson 2008 Sjöbo Simsällskap 145 48.79 +8.58
11 Linnéa Kamstad 2008 Simklubben Triton 137 49.75 +9.54
12 Emmy Ekvall 2009 Landskrona Simsällskap 117 52.46 +12.25
13 Patricia Pavlovic 2008 Landskrona Simsällskap 116 52.62 +12.41
14 Lisen Burnesson 2008 Landskrona Simsällskap 108 53.77 +13.56
15 Linnea Östlund 2008 Landskrona Simsällskap 100 55.26 +15.05
16 Rut Nilsson 2009 Landskrona Simsällskap 100 55.28 +15.07
17 Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 Landskrona Simsällskap 74 1:00.99 +20.78
- Isabella Hansen 2010 Landskrona Simsällskap DNS
- Kajsa Hansson 2008 Eslövs Simsällskap DNS
- Selma Lindell 2008 Simklubben Lödde DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 10:54:41
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 12-15 år - Sprint
Sponsor: Actic, Eslöv
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap 351 36.39
2 Jenny Nilsson 2005 Simklubben Triton 306 38.09 +1.70
3 Anna Jörgensen 2007 Simklubben Triton 293 38.64 +2.25
4 Thowe Eliasson 2006 Landskrona Simsällskap 280 39.21 +2.82
5 Mollie Dalengran 2004 Simklubben Triton 279 39.25 +2.86
6 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap 271 39.65 +3.26
7 Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran 256 40.42 +4.03
8 Linnea Larsson 2007 Eslövs Simsällskap 250 40.73 +4.34
9 Hedda Palm 2005 Eslövs Simsällskap 243 41.08 +4.69
10 Linnea Mårtensson 2006 Landskrona Simsällskap 230 41.84 +5.45
11 Julia Palm 2006 Landskrona Simsällskap 220 42.48 +6.09
12 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran 214 42.88 +6.49
13 Livia Landmyr 2006 Eslövs Simsällskap 210 43.16 +6.77
14 Manita Klöckner 2007 Sjöbo Simsällskap 209 43.21 +6.82
15 Amelia Johansson Lindkvist 2006 Simklubben Ran 206 43.43 +7.04
16 Elin Alsalim 2007 Simklubben Ran 185 45.04 +8.65
17 Klara Hansson 2006 Eslövs Simsällskap 176 45.73 +9.34
18 Annette Rosenqvist 2007 Simklubben Lödde 169 46.38 +9.99
19 Maja Antonsson 2007 Landskrona Simsällskap 165 46.71 +10.32
20 Rebecka Ingner 2007 Eslövs Simsällskap 163 46.99 +10.60
21 Ellen Ahlström 2007 Simklubben Ran 155 47.73 +11.34
22 Ida Håkansson 2007 Eslövs Simsällskap 154 47.82 +11.43
23 Izabella Wong Maspers 2007 Simklubben Ran 153 47.94 +11.55
24 Ida Gadsbøll 2007 Simklubben Ran 140 49.39 +13.00
25 Tindra Stattin 2007 Simsällskapet Iden 139 49.44 +13.05
26 Amalie Riis 2007 Landskrona Simsällskap 136 49.82 +13.43
27 Jenny Rappe 2007 Eslövs Simsällskap 130 50.62 +14.23
- Alisa Dolgova 2007 Eslövs Simsällskap DSQ
- Belinda Ivarsson 2005 Landskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 10:54:41
2019-03-23 10:54:47 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 11 och yngre - Sprint
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sam Bengtsson Nimander 2008 Simklubben Triton 184 39.05
2 Elias Lindeberg 2008 Simklubben Lödde 146 42.11 +3.06
3 Sigge Modee 2008 Eslövs Simsällskap 135 43.22 +4.17
4 Simon Björk 2009 Simklubben Lödde 111 46.16 +7.11
5 Leo Eriksson 2008 Simklubben Lödde 110 46.33 +7.28
6 Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap 93 48.97 +9.92
7 Elias Løkken Boss 2008 Rønne Svømme Klub 91 49.33 +10.28
8 Theo Litzén 2008 Landskrona Simsällskap 84 50.59 +11.54
9 Arvid Nilsson 2008 Simklubben Lödde 72 53.30 +14.25
10 Tobias Sejr Trampedach 2008 Rønne Svømme Klub 66 54.82 +15.77
11 Vitus L. Vilsholm 2009 Rønne Svømme Klub 56 58.05 +19.00
- Kasper Andersson 2008 Simklubben Ran DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 11:04:34
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 12-15 år - Sprint
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Toni Milkov 2004 Eslövs Simsällskap 267 34.50
2 Ludwig Saurow 2004 Eslövs Simsällskap 250 35.24 +0.74
3 Lucas Gyllenskiöld 2004 Simklubben Triton 242 35.61 +1.11
4 Arvid Johansson 2007 Simklubben Ran 237 35.88 +1.38
5 Axel Månsson 2007 Eslövs Simsällskap 176 39.63 +5.13
6 Adam Malmquist 2006 Eslövs Simsällskap 149 41.84 +7.34
7 Philip Li Shi Wei 2005 Simklubben Ran 127 44.18 +9.68
8 Mustafa Hasso 2005 Landskrona Simsällskap 125 44.34 +9.84
9 Hugo Evander 2007 Simklubben Ran 108 46.64 +12.14
10 Rasmus F. Jegård 2007 Rønne Svømme Klub 88 49.91 +15.41
11 Victor Göransson 2007 Eslövs Simsällskap 88 49.94 +15.44
12 Haris Solak 2007 Eslövs Simsällskap 77 52.13 +17.63
- Viggo Öberg 2006 Eslövs Simsällskap DSQ
- Kayhan Naseri 2007 Simklubben Triton DSQ
- Elliot Feldt 2007 Simklubben Ran DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 11:04:34
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 16 och äldre - Sprint
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Salbrink 2002 Eslövs Simsällskap 410 29.90
2 Phillip Quist 2003 Rønne Svømme Klub 346 31.64 +1.74
3 Axel Thelin 2002 Eslövs Simsällskap 328 32.21 +2.31
4 Albert Gudermanis 2000 Simklubben Ran 254 35.07 +5.17
Grenen officiell:  2019-03-23 11:04:34
2019-03-23 11:04:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 13 och yngre - Medel
Sponsor: BA Bygg
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vega Mårtensson 2006 Simklubben Ran 296 1:22.54
50m: 40.59
100m: 1:22.54
(41.95)
2 Anna Jörgensen 2007 Simklubben Triton 269 1:25.24 +2.70
50m: 42.32
100m: 1:25.24
(42.92)
3 Mindalin Sjöholm 2008 Landskrona Simsällskap 259 1:26.23 +3.69
50m: 41.81
100m: 1:26.23
(44.42)
4 Clara Andersson 2007 Landskrona Simsällskap 256 1:26.58 +4.04
50m: 42.21
100m: 1:26.58
(44.37)
5 Lowa Persson 2007 Landskrona Simsällskap 248 1:27.56 +5.02
50m: 42.01
100m: 1:27.56
(45.55)
6 Hanna Svensson 2006 Landskrona Simsällskap 230 1:29.75 +7.21
50m: 42.97
100m: 1:29.75
(46.78)
7 Ella Andersson 2006 Eslövs Simsällskap 228 1:30.05 +7.51
50m: 44.38
100m: 1:30.05
(45.67)
8 Lisa Harde 2006 Simklubben Ran 227 1:30.11 +7.57
50m: 43.43
100m: 1:30.11
(46.68)
9 Jasmin Jansuk Rømer 2007 Rønne Svømme Klub 222 1:30.77 +8.23
50m: 43.52
100m: 1:30.77
(47.25)
10 Alexandra Engström 2006 Simklubben Ran 207 1:33.01 +10.47
50m: 45.06
100m: 1:33.01
(47.95)
11 Livia Landmyr 2006 Eslövs Simsällskap 200 1:34.00 +11.46
50m: 45.73
100m: 1:34.00
(48.27)
12 Manita Klöckner 2007 Sjöbo Simsällskap 192 1:35.27 +12.73
50m: 48.36
100m: 1:35.27
(46.91)
13 Minna Carlsson 2007 Sjöbo Simsällskap 189 1:35.83 +13.29
50m: 47.81
100m: 1:35.83
(48.02)
14 Nellie Hånell 2006 Simklubben Triton 188 1:35.91 +13.37
50m: 46.87
100m: 1:35.91
(49.04)
15 Lily Thomsen 2007 Landskrona Simsällskap 187 1:36.20 +13.66
50m: 47.14
100m: 1:36.20
(49.06)
16 Svea Nilsson 2007 Landskrona Simsällskap 180 1:37.37 +14.83
50m: 47.33
100m: 1:37.37
(50.04)
17 Linnea Nielsen 2007 Landskrona Simsällskap 174 1:38.42 +15.88
50m: 48.21
100m: 1:38.42
(50.21)
18 Isabella Stoltz 2008 Sjöbo Simsällskap 170 1:39.30 +16.76
50m: 48.29
100m: 1:39.30
(51.01)
19 Vilda Larsson 2008 Sjöbo Simsällskap 135 1:47.05 +24.51
50m: 53.51
100m: 1:47.05
(53.54)
20 Mila Schwarzenburg 2007 Rønne Svømme Klub 123 1:50.61 +28.07
50m: 53.22
100m: 1:50.61
(57.39)
- Eleonora  Sjögren 2006 Simklubben Lödde DSQ
- Nellie Björkqvist 2007 Sjöbo Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 11:16:26
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 14 och äldre - Medel
Sponsor: BA Bygg
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Larsson 2004 Simklubben Ran 334 1:19.27
50m: 38.73
100m: 1:19.27
(40.54)
2 Nellie Siöland 2005 Simklubben Triton 308 1:21.43 +2.16
50m: 39.57
100m: 1:21.43
(41.86)
3 Elena Seitzberg 2005 Simklubben Ran 301 1:22.06 +2.79
50m: 40.17
100m: 1:22.06
(41.89)
4 Lina Malmgren 2004 Simklubben Ran 264 1:25.76 +6.49
50m: 41.13
100m: 1:25.76
(44.63)
5 Edina Kvakic 2003 Malmö Kappsimningsklubb 206 1:33.04 +13.77
50m: 44.42
100m: 1:33.04
(48.62)
- Linnea Nimander 2002 Simklubben Ran DSQ
- Wilma Wigren 2005 Simklubben Triton DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 11:16:26
2019-03-23 11:16:49 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 13 och yngre - Medel
Sponsor: Flexilast
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Hjalmarsson 2006 Simklubben Ran 175 1:27.35
50m: 43.03
100m: 1:27.35
(44.32)
2 Laurits Erichsen 2007 Rønne Svømme Klub 168 1:28.53 +1.18
50m: 42.27
100m: 1:28.53
(46.26)
3 Axel Månsson 2007 Eslövs Simsällskap 158 1:30.45 +3.10
50m: 44.25
100m: 1:30.45
(46.20)
4 Viggo Öberg 2006 Eslövs Simsällskap 146 1:32.84 +5.49
50m: 43.19
100m: 1:32.84
(49.65)
5 Isak Berild Andersen 2007 Sjöbo Simsällskap 119 1:39.25 +11.90
50m: 48.03
100m: 1:39.25
(51.22)
- William Madsen 2006 Simklubben Ran DSQ
- Vilmer Johansson Rönqvist 2007 Landskrona Simsällskap DSQ
- Andy Hadzic 2007 Landskrona Simsällskap DSQ
- Jakob Tidén 2006 Eslövs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 11:24:58
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 14 och äldre - Medel
Sponsor: Flexilast
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Salbrink 2002 Eslövs Simsällskap 423 1:05.11
50m: 31.71
100m: 1:05.11
(33.40)
2 Mohamad Hariri 2002 Simklubben Ran 301 1:12.95 +7.84
50m: 35.25
100m: 1:12.95
(37.70)
3 Toni Milkov 2004 Eslövs Simsällskap 288 1:13.97 +8.86
50m: 36.38
100m: 1:13.97
(37.59)
4 Ludwig Saurow 2004 Eslövs Simsällskap 284 1:14.37 +9.26
50m: 37.23
100m: 1:14.37
(37.14)
5 Hadi Hariri 2005 Simklubben Ran 226 1:20.27 +15.16
50m: 38.91
100m: 1:20.27
(41.36)
6 Lucas Gyllenskiöld 2004 Simklubben Triton 225 1:20.28 +15.17
50m: 39.13
100m: 1:20.28
(41.15)
7 Gustav Bach 2005 Simklubben Ran 224 1:20.48 +15.37
50m: 39.59
100m: 1:20.48
(40.89)
8 Alex Jemeljanov 2005 Sjöbo Simsällskap 183 1:26.10 +20.99
50m: 42.26
100m: 1:26.10
(43.84)
9 Ahmad Alhaj 2005 Simklubben Ran 172 1:27.91 +22.80
50m: 42.28
100m: 1:27.91
(45.63)
10 Robin Cakmak 2004 Simklubben Ran 163 1:29.42 +24.31
50m: 44.69
100m: 1:29.42
(44.73)
Grenen officiell:  2019-03-23 11:24:58
2019-03-23 11:25:06 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 13, 200m Ryggsim Damer Alla åldrar - Distans
Sponsor: Bilmånsson
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Yasmine Strandh 2006 Landskrona Simsällskap 404 2:41.23
50m: 37.46
100m: 1:17.88
(40.42)
150m: 2:00.28
(42.40)
200m: 2:41.23
(40.95)
2 Sara Wilhelmsson 2001 Eslövs Simsällskap 384 2:43.93 +2.70
50m: 38.79
100m: 1:19.75
(40.96)
150m: 2:01.94
(42.19)
200m: 2:43.93
(41.99)
3 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap 371 2:45.93 +4.70
50m: 37.95
100m: 1:19.44
(41.49)
150m: 2:03.04
(43.60)
200m: 2:45.93
(42.89)
4 Mille Bergmann 2004 Rønne Svømme Klub 339 2:50.85 +9.62
50m: 40.28
100m: 1:22.87
(42.59)
150m: 2:07.36
(44.49)
200m: 2:50.85
(43.49)
5 Thowe Eliasson 2006 Landskrona Simsällskap 276 3:02.94 +21.71
50m: 45.02
100m: 1:32.23
(47.21)
150m: 2:18.51
(46.28)
200m: 3:02.94
(44.43)
Grenen officiell:  2019-03-23 11:27:30
2019-03-23 11:28:35 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar Alla åldrar - Distans
Sponsor: Eslövs Bowling
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Salbrink 2002 Eslövs Simsällskap 448 2:18.01
50m: 32.89
100m: 1:07.55
(34.66)
150m: 1:42.71
(35.16)
200m: 2:18.01
(35.30)
2 William Studsgaard 2004 Rønne Svømme Klub 360 2:28.36 +10.35
50m: 36.05
100m: 1:14.28
(38.23)
150m: 1:51.84
(37.56)
200m: 2:28.36
(36.52)
3 Ludwig Saurow 2004 Eslövs Simsällskap 273 2:42.72 +24.71
50m: 38.53
100m: 1:19.31
(40.78)
150m: 2:01.62
(42.31)
200m: 2:42.72
(41.10)
4 Adam Malmquist 2006 Eslövs Simsällskap 168 3:11.34 +53.33
50m: 46.33
100m: 1:36.05
(49.72)
150m: 2:24.84
(48.79)
200m: 3:11.34
(46.50)
5 Dennis Henriksson 2005 Simsällskapet Iden 155 3:16.59 +58.58
50m: 45.37
100m: 1:35.41
(50.04)
150m: 2:26.60
(51.19)
200m: 3:16.59
(49.99)
Grenen officiell:  2019-03-23 11:31:20
2019-03-23 11:34:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 15, 4X50m Medley Mixed 13 år och yngre - Mixed
Sponsor: Fama Swimwear
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 RSK1 13 Rønne Svømme Klub 2:47.51
Jasmin Jansuk Rømer 2007 0784AJ 42.23 42.23
Anders Koefoed-Holm 2006 0649AF 53.01 1:35.24
Karla Bergmann 2007 0742AJ 39.16 2:14.40
Laurits Erichsen 2007 0717AI 33.11 2:47.51
2 Eslövs Simsällskap lag 3 13 Eslövs Simsällskap 2:49.40 +1.89
Victor Göransson 2007 AP2307 51.90 51.90
Ida Håkansson 2007 BG6407 44.35 1:36.25
Adam Malmquist 2006 AN7706 37.88 2:14.13
Livia Landmyr 2006 BH8206 35.27 2:49.40
3 Landskrona Simsällskap 12 Landskrona Simsällskap 2:55.31 +7.80
Vilmer Johansson Rönqvist 2007 AF7307 46.01 46.01
Lily Thomsen 2007 AO2407 47.35 1:33.36
Andy Hadzic 2007 AL2107 41.07 2:14.43
Maja Antonsson 2007 BE5607 40.88 2:55.31
4 Eslövs Simsällskap 13 Eslövs Simsällskap 2:56.64 +9.13
Axel Månsson 2007 AQ0107 41.84 41.84
Klara Hansson 2006 AA0216 45.92 1:27.76
Linnea Strandqvist 2008 AJ2208 47.12 2:14.88
Haris Solak 2007 AH7107 41.76 2:56.64
5 Eslövs Simsällskap lag 2 13 Eslövs Simsällskap 2:59.33 +11.82
Viggo Öberg 2006 AT7706 47.10 47.10
Sigge Modee 2008 AH2908 49.57 1:36.67
Ella Andersson 2006 AH8406 42.91 2:19.58
Havannah Klein 2009 AH1609 39.75 2:59.33
6 RSK2 12 Rønne Svømme Klub 3:05.06 +17.55
Elias Løkken Boss 2008 0883AE 48.26 48.26
Tobias Sejr Trampedach 2008 0805AE 52.40 1:40.66
Ida Sohn 2008 0822AD 43.20 2:23.86
Mila Schwarzenburg 2007 0718AP 41.20 3:05.06
- Sjöbo Simsällskap 13 Sjöbo Simsällskap DNS
Minna Carlsson 2007 AS7807
Sebastian Nilsson 2006 AN5706
Nellie Björkqvist 2007 AX2207
Mattias Sanda 2007 AG3907
2019-03-23 11:51:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 16, 4X50m Medley Mixed - Mixed
Sponsor: Actic, Eslöv
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Eslövs Simsällskap 18 Eslövs Simsällskap 2:07.96
Filip Salbrink 2002 AH6502 31.82 31.82
Sara Wilhelmsson 2001 AO6201 37.56 1:09.38
Anton Jönsson 2001 AL4501 27.45 1:36.83
Felicity Fridh 2001 AR6801 31.13 2:07.96
2 RSK3 19 Rønne Svømme Klub 2:09.95 +1.99
Emilia Steen 2002 0204AD 36.85 36.85
Nikolaj Almeborg 2000 0097AN 30.86 1:07.71
William Studsgaard 2004 0433AK 30.50 1:38.21
Mille Bergmann 2004 0408AR 31.74 2:09.95
3 Eslövs Simsällskap lag 2 16 Eslövs Simsällskap 2:27.98 +20.02
Ludwig Saurow 2004 AC9704 36.04 36.04
Dikte Lagergren 2003 BV9203 41.25 1:17.29
Toni Milkov 2004 AK6304 33.93 1:51.22
Hedda Palm 2005 BH9405 36.76 2:27.98
4 RSK4 16 Rønne Svømme Klub