2019-08-20   14:00:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1920-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordjylland Tsunamies  1994  DGI Nordjylland            2:47.38   
  Kim Møller Nielsen  1992      39.25        39.25   
  Peter Christiansen  1975      38.37        1:17.62   
  Line Hejlesen  1974      45.36        2:02.98   
  Nina Ingeborg Christiansen  1980      44.40        2:47.38   
                     
Rollator Banden  1959  DGI Sydøstjylland            3:24.78   
  Rina Damsgaard  1956      59.18        59.18   
  Poul Erik Tankred  1953      59.41        1:58.59   
  Majbrit Ditlevsen  1958      46.25        2:44.84   
  Arne Christoffersen  1964      39.94        3:24.78   
                     
Mix Grp1-4  1970  DGI Østjylland            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Fynsk Mix Gr. 5  1995  DGI Fyn            2:09.10   
  Christoffer Nedergaard  1995      33.61        33.61   
  Julie Martinussen  1997      38.26        1:11.87   
  Anders Lund Holgersen  2000      27.69        1:39.56   
  Janni Martinussen  2001      29.54        2:09.10   
                     
Nordjyll. Happy Kickers  1995  DGI Nordjylland            2:09.90   
  Jonathan L Kristensen  2000      30.90        30.90   
  Freya Kobber Nielsen  2001      40.88        1:11.78   
  Scott Stegenborg  2000      28.70        1:40.48   
  Amalie Falk Byrgesen  1999      29.42        2:09.90   
                     
Mix A Grp5  1995  DGI Østjylland            2:13.95   
  Anne Raunsø  2002      35.46        35.46   
  Niklas Faaborg Andersen  2002      36.52        1:11.98   
  Maya Nautrup Pedersen  1999      34.76        1:46.74   
  Christian Linaa Dirdal  2001      27.21        2:13.95   
                     
Nordjyll. Deep Dolphins  1995  DGI Nordjylland            2:16.90   
  Katrine Kristensen  1997      36.52        36.52   
  Iben Kjær Bengtson  2002      42.71        1:19.23   
  Benjamin Jørgensen  1996      28.86        1:48.09   
  David Tuan V. Valbjørn  2002      28.81        2:16.90   
                     
Mix B Grp5  1995  DGI Østjylland            2:23.86   
  Cecilia Bækager Meldgaard  2002      37.93        37.93   
  Jesper Thyssen  1995      38.08        1:16.01   
  Mikkel Købke  1999      31.62        1:47.63   
  Freja Gram  2001      36.23        2:23.86   
                     
Afbud  1995  DGI Storstrømmen            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordj. Boom Shaka Lakas  2003  DGI Nordjylland            2:06.22   
  Signe Thomsen  2003      33.83        33.83   
  Malik Lodberg Klein  2003      34.01        1:07.84   
  Mathilde Wisborg Fog  2003      32.02        1:39.86   
  Tobias Vestby Jensen  2003      26.36        2:06.22   
                     
Max Power Syd  2004  DGI Sydvest            2:07.59   
  Oliver Fokkink  2003      33.30        33.30   
  Mathilde Østergaard  2004      35.02        1:08.32   
  Maria Hall  2003      33.23        1:41.55   
  Jeppe Haurum  2003      26.04        2:07.59   
                     
Nordjylland Hotties  2003  DGI Nordjylland            2:21.09   
  Rasmus Rank Nørgaard  2003      33.40        33.40   
  Malte P Iversen  2004      35.94        1:09.34   
  Benedicte Værum Nørgaard  2004      35.94        1:45.28   
  Line Skov Nielsen  2003      35.81        2:21.09   
                     
Mix A Grp6  2003  DGI Østjylland            2:21.34   
  Thea Brøndum  2004      37.04        37.04   
  Marius Bryndum Raj Anders  2003      41.13        1:18.17   
  Lærke Kirstine Johnsen  2003      34.07        1:52.24   
  August Bo Danielsen  2004      29.10        2:21.34   
                     
Fynsk Mix Gr. 6  2003  DGI Fyn            2:23.25   
  Laura B. Nielsen  2004      37.66        37.66   
  Naya Blyn  2004      41.36        1:19.02   
  Victor Karlström  2004      35.04        1:54.06   
  Laust Lundgaard  2004      29.19        2:23.25   
                     
Mix B Grp6  2003  DGI Østjylland            2:24.10   
  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004      38.53        38.53   
  Sofie Skovgaard Sørensen  2004      41.00        1:19.53   
  Jacob Bach-Valeur  2004      34.76        1:54.29   
  Alexander Løland  2004      29.81        2:24.10   
                     
Afbud  2004  DGI Sydvest            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Mix Orient  2003  DGI Storkøbenhavn            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordjylland Marshmellows  2005  DGI Nordjylland            2:24.89   
  Clara Hejndorff Bøgsted  2006      35.48        35.48   
  Malthe Kobber Nielsen  2005      42.52        1:18.00   
  Pernille Petersen  2006      36.55        1:54.55   
  Mads Mølgaard  2006      30.34        2:24.89   
                     
Fynsk Mix Gr. 7  2005  DGI Fyn            2:29.10   
  Nikoline Thygesen  2005      36.98        36.98   
  Kristoffer Mortensen  2005      44.96        1:21.94   
  Xander Termansen  2005      35.91        1:57.85   
  Anna Dora Bernsdorf  2006      31.25        2:29.10   
                     
Mix A Grp7  2005  DGI Østjylland            2:31.55   
  Matilde Work Jespersen  2006      38.48        38.48   
  Magnus Linaa Dirdal  2005      39.97        1:18.45   
  Maja Brøndum  2006      41.88        2:00.33   
  Lukas Mogensen  2005      31.22        2:31.55   
                     
Mix B Grp7  2005  DGI Østjylland            2:34.19   
  Mads Ø. Christensen  2005      38.64        38.64   
  Andreas Skovgaard Hald  2006      41.32        1:19.96   
  Freya Knop Kristensen  2005      40.20        2:00.16   
  Olivia Tilsted  2006      34.03        2:34.19   
                     
Sydøst Gr. 7 Mix 1  2005  DGI Sydøstjylland            2:34.22   
  Alberte Randlev Laustsen  2005      37.16        37.16   
  Sofie Hjorth Jakobsen  2005      39.12        1:16.28   
  Silas Birkkjær  2006      40.50        1:56.78   
  Jannick Franow  2006      37.44        2:34.22   
                     
Sydøst Gr. 7 Mix 2  2005  DGI Sydøstjylland            2:38.99   
  Thor Bendixen  2005      44.18        44.18   
  Freya Thorsgaard  2006      41.31        1:25.49   
  Xenia Juhl Leiszner  2005      37.75        2:03.24   
  Martin Mark Hansen  2005      35.75        2:38.99   
                     
Max Speed Fra Syd  2006  DGI Sydvest            2:40.93   
  Stephanie de Bruijn  2005      39.61        39.61   
  Marie Nørskov Andersen  2005      45.91        1:25.52   
  Rasmus Egebjerg Lauridsen  2005      41.63        2:07.15   
  Tobias Holt  2005      33.78        2:40.93   
                     
Nordjylland Explosive  2005  DGI Nordjylland            2:41.48   
  Kristian Ølgaard  2005      41.92        41.92   
  Isabella Vinkler Valbjørn  2005      47.11        1:29.03   
  Linea Lodberg Klein  2005      34.50        2:03.53   
  Christoffer Nørgaard  2006      37.95        2:41.48   
                     
Afbud  2006  DGI Sydvest            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mix A Grp8  2007  DGI Østjylland            2:46.12   
  Lea Skjærris Lund  2008      40.50        40.50   
  Marie Loft Andersen  2007      45.19        1:25.69   
  Sebastian Stormes  2007      43.50        2:09.19   
  Thor Jakobsen  2007      36.93        2:46.12   
                     
Mix Sønderjylland Gr8  2007  Dgi Sønderjylland            2:48.74   
  Emilie Petz Nielsen  2007      42.71        42.71   
  Emil Hauge Holm  2007      47.86        1:30.57   
  Kasper Kühne  2007      42.08        2:12.65   
  Lotta Træger  2008      36.09        2:48.74   
                     
Nordjyllands Rockstarz  2007  DGI Nordjylland            3:05.93   
  Victor Vixø Momme  2007      45.15        45.15   
  Gustav Ø. Pedersen  2008      52.46        1:37.61   
  Sofie Jeppesen  2007      50.13        2:27.74   
  Sofie Callsen  2008      38.19        3:05.93   
                     
Sydøst Gr. 8 Mix 1  2007  DGI Sydøstjylland            3:11.08   
  Lucas Bendixen  2007      50.25        50.25   
  Sofie Simonsen Buerstedde  2007      51.76        1:42.01   
  Karen Klarskov Henriksen  2008      48.55        2:30.56   
  Alexander Buch  2008      40.52        3:11.08   
                     
Sydøst Gr. 8 Mix 2  2007  DGI Sydøstjylland            4:12.89   
  Adrian Gjødsbøl  2008      1:02.07        1:02.07   
  Ida Friberg  2008      1:06.97        2:09.04   
  Sille Hegaard Gilling  2007      1:08.97        3:18.01   
  Anton Dybbøl Monberg  2008      54.88        4:12.89   
                     
Afbud  2007  DGI Storstrømmen            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Mix B Grp8  2007  DGI Østjylland            DSQ  afslut på mave 50m 
                     
                     
 
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mix Grp9  2009  DGI Østjylland            3:33.80   
  Eskild Læssøe Olesen  2009      54.22        54.22   
  Frida Knop Kristensen  2009      54.62        1:48.84   
  Marie Schleimann  2010      51.02        2:39.86   
  Marius O. Stoltze  2009      53.94        3:33.80   
                     
Fynsk Mix Gr. 9  2009  DGI Fyn            3:45.05   
  Jacob Toustrup-Jensen  2009      49.88        49.88   
  Kamma Bernt  2010      1:02.56        1:52.44   
  Merle Andersen  2009      1:02.55        2:54.99   
  Fredrik Dalsgaard Anderse  2009      50.06        3:45.05   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  11:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark