Tulokset Lohiuinnit 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:31 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 1, 4X50m SKUV Tytöt, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Lohien Likat | 2007 | Oulun Lohet | 2:27.97 | ||||||
Ellen Krüger | 2007 | 1:56.45 | 1:56.45 | |||||||
Iinu Tiainen | 2007 | 31.52 | 2:27.97 | |||||||
Ruut Salmi | 2007 | |||||||||
Kaisa Keränen | 2007 | 2:27.97 | 2:27.97 | |||||||
2 | Lohien Kimmat | 2007 | Oulun Lohet | 2:45.06 | ||||||
Lotta Janhunen | 2007 | 2:07.67 | 2:07.67 | |||||||
Pinja Niskanen | 2007 | 37.39 | 2:45.06 | |||||||
Emma Autio | 2007 | |||||||||
Juuli Uusitalo | 2007 | 2:45.06 | 2:45.06 | |||||||
3 | Ou Rollo3.1 | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 2:57.11 | ||||||
Amaya Luukkonen | 2008 | 2:23.74 | 2:23.74 | |||||||
Minea Mäentausta | 2008 | 33.37 | 2:57.11 | |||||||
Anna Rajakangas | 2008 | |||||||||
Lotta Torppa | 2008 | 2:57.11 | 2:57.11 | |||||||
4 | Oulo T12-1 | 2007 | Oulun Lohet | 2:59.64 | ||||||
Selja Tiensuu | 2007 | 2:21.93 | 2:21.93 | |||||||
Nelli Vilppola | 2007 | 37.71 | 2:59.64 | |||||||
Ella Johanna Lyytikäinen | 2008 | |||||||||
Enni Alatalo | 2007 | 2:59.64 | 2:59.64 | |||||||
5 | Lohien Friidut | 2007 | Oulun Lohet | 3:00.40 | ||||||
Iisa Mattila | 2007 | 2:24.31 | 2:24.31 | |||||||
Riia Aho | 2007 | 36.09 | 3:00.40 | |||||||
Mea Prykäri | 2007 | |||||||||
Meeri Uusitalo | 2007 | 3:00.40 | 3:00.40 | |||||||
6 | Ou Rollo3.2 | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 3:03.28 | ||||||
Matilda Hirvelä | 2009 | 2:22.59 | 2:22.59 | |||||||
Netta Moilanen | 2009 | 40.69 | 3:03.28 | |||||||
Varpu Saastamoinen | 2009 | |||||||||
Laura Rytilahti | 2008 | 3:03.28 | 3:03.28 | |||||||
7 | Ou Rollo3.3 | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 3:33.04 | ||||||
Aino-Tuulia Ponto | 2009 | 3:33.04 | 3:33.04 | |||||||
Aurora Känsälä | 2009 | |||||||||
Ella Haapamäki | 2008 | |||||||||
Anni Jylhä | 2008 | 3:33.04 | 3:33.04 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:31 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:31 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 2, 4X50m SKUV Pojat, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ou Rollo3.1 | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 2:45.02 | ||||||
Samuli Koskela | 2006 | 43.28 | 43.28 | |||||||
Onni Tarkiainen | 2006 | 46.50 | 1:29.78 | |||||||
Markus Tervaskanto | 2006 | 39.09 | 2:08.87 | |||||||
Oskari Matilainen | 2008 | 36.15 | 2:45.02 | |||||||
2 | Oulo P13-2 | 2007 | Oulun Lohet | 2:59.27 | ||||||
Simon Hiltunen | 2008 | 47.41 | 47.41 | |||||||
Sandy Yin | 2007 | 46.21 | 1:33.62 | |||||||
Alexey Savelyev | 2007 | 41.14 | 2:14.76 | |||||||
Tuomas Pääaho | 2008 | 44.51 | 2:59.27 | |||||||
3 | Ou Rollo3.2 | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 3:05.23 | ||||||
Santeri Vanhala | 2008 | 44.22 | 44.22 | |||||||
Aaro Kyntömaa | 2006 | 51.05 | 1:35.27 | |||||||
Nikita Maximov | 2008 | 47.34 | 2:22.61 | |||||||
Jamie Härkönen | 2007 | 42.62 | 3:05.23 | |||||||
4 | Oulo P13-1 | 2007 | Oulun Lohet | 3:20.31 | ||||||
Oliver Rannanpää | 2008 | 52.14 | 52.14 | |||||||
Lars Forchini | 2007 | 2:28.17 | 3:20.31 | |||||||
Petrus Bergman | 2007 | |||||||||
Olli Henriksson | 2007 | 3:20.31 | 3:20.31 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:31 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:14 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 3, 4X100m SKUV Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Ou T15 | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 4:44.12 | ||||||
Ülle Harjaks | 2006 | 34.33 | 1:09.38 | 1:09.38 | ||||||
Vilma Kiviniemi | 2005 | 39.75 | 1:23.01 | 2:32.39 | ||||||
Petra Ansaranta | 2004 | 31.38 | 1:09.74 | 3:42.13 | ||||||
Saara Niemi | 2005 | 27.98 | 1:01.99 | 4:44.12 | ||||||
2 | Oulo T15-1 | 2004 | Oulun Lohet | 5:22.47 | ||||||
Mandi Vuoristo | 2005 | 39.99 | 1:23.49 | 1:23.49 | ||||||
Petra Laukkanen | 2004 | 44.46 | 1:33.62 | 2:57.11 | ||||||
Sara Seppänen | 2006 | 35.90 | 1:18.08 | 4:15.19 | ||||||
Nanna Savolainen | 2004 | 31.74 | 1:07.28 | 5:22.47 | ||||||
3 | Oulun Uinti Ikm1.1 | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 5:23.24 | ||||||
Iida Heiko | 2004 | 38.27 | 1:18.63 | 1:18.63 | ||||||
Pinja Lohiniva | 2005 | 44.34 | 1:36.07 | 2:54.70 | ||||||
Inka Karjalainen | 2004 | 37.67 | ||||||||
Siiri Rahikkala | 2004 | 4:46.96 | 5:23.24 | 5:23.24 | ||||||
4 | Oulun Uinti Rollo 1 | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 5:46.03 | ||||||
Saimi Kiviniemi | 2007 | 44.79 | 1:31.89 | 1:31.89 | ||||||
Salli Sepponen | 2007 | 42.43 | 1:30.49 | 3:02.38 | ||||||
Ennimaija Mäntynen | 2007 | 37.50 | ||||||||
Aino Leinonen | 2007 | 5:03.98 | 5:46.03 | 5:46.03 | ||||||
5 | Haukiputaan Heitto Tytöt | 2007 | Haukiputaan Heitto | 5:54.27 | ||||||
Iina Pasuri | 2007 | 45.69 | 1:33.50 | 1:33.50 | ||||||
Hanna Saarenpää | 2007 | 46.03 | 1:36.90 | 3:10.40 | ||||||
Iita Kimpimäki | 2007 | 38.72 | 1:24.29 | 4:34.69 | ||||||
Eevi Hirvasoja | 2007 | 36.79 | 1:19.58 | 5:54.27 | ||||||
6 | Ou Ikm2.2 | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 5:55.37 | ||||||
Tiina Alatalo | 2005 | 45.07 | 1:34.36 | 1:34.36 | ||||||
Pihla Louhela | 2005 | 46.29 | 1:37.24 | 3:11.60 | ||||||
Anniina Törmi | 2005 | 43.86 | 1:36.18 | 4:47.78 | ||||||
Edith Ervasti | 2007 | 31.54 | 1:07.59 | 5:55.37 | ||||||
Laji 3, 4X100m SKUV Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Oulun Uinti Naiset | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 4:31.09 | ||||||
Martta Nygård | 2003 | 32.93 | 1:08.28 | 1:08.28 | ||||||
Minja Lukkari | 2003 | 36.30 | ||||||||
Madeleine Hiltunen | 2003 | 2:55.50 | 3:30.45 | 3:30.45 | ||||||
Iida-Maria Laine | 2001 | 29.15 | 1:00.64 | 4:31.09 | ||||||
2 | Oulo Naiset-1 | 2002 | Oulun Lohet | 4:49.08 | ||||||
Inka Elamaa | 2004 | 35.36 | 1:13.23 | 1:13.23 | ||||||
Pauliina Lohilahti | 2002 | 38.50 | 1:23.29 | 2:36.52 | ||||||
Roosa Kärkkäinen | 2003 | 33.18 | 1:09.89 | 3:46.41 | ||||||
Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 29.80 | 1:02.67 | 4:49.08 | ||||||
3 | Oulo Naiset-2 | 2001 | Oulun Lohet | 5:10.59 | ||||||
Riika Huttula | 2001 | 35.16 | 1:14.46 | 1:14.46 | ||||||
Iiris Isokoski | 2003 | 41.84 | 1:29.13 | 2:43.59 | ||||||
Amalia Siekkinen | 2002 | 36.43 | 1:23.31 | 4:06.90 | ||||||
Heidi Blankenstein | 2001 | 30.11 | 1:03.69 | 5:10.59 | ||||||
4 | Ou Ikm2.1 | 1995 | Oulun Uinti 1906 | 5:44.10 | ||||||
Anni Backman | 2006 | 44.90 | 1:30.58 | 1:30.58 | ||||||
Roosa Hautamäki | 2005 | 46.48 | 1:38.47 | 3:09.05 | ||||||
Sofia Kilpeläinen | 2005 | 40.05 | 1:25.40 | 4:34.45 | ||||||
Oona Laukkanen | 1995 | 32.51 | 1:09.65 | 5:44.10 | ||||||
5 | Kempy Masters Naiset | 1972 | Kempeleen Pyrintö | 7:08.54 | ||||||
Heli Karhunen | 1985 | 51.35 | 1:46.52 | 1:46.52 | ||||||
Laura Tuovinen | 1972 | 1:00.27 | 2:09.91 | 3:56.43 | ||||||
Johanna Rahko | 1983 | 41.86 | 2:24.93 | 6:21.36 | ||||||
Zsuzsanna Törmänen | 1978 | 47.18 | 47.18 | 7:08.54 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:14 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:03 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 4, 4X100m SKUV Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Ou P16 | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 4:32.06 | ||||||
Erblin Latifi | 2005 | 35.02 | 1:12.59 | 1:12.59 | ||||||
Sihan Yu | 2003 | 34.75 | 1:14.16 | 2:26.75 | ||||||
Paavo Erkinaro | 2003 | 30.73 | 1:05.26 | 3:32.01 | ||||||
Rasmus Koskela | 2004 | 28.49 | 1:00.05 | 4:32.06 | ||||||
2 | Oulun Uinti Rollo 1.2 | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 5:43.50 | ||||||
Niko Kumpulainen | 2007 | 41.52 | 1:25.60 | 1:25.60 | ||||||
Miika Suorsa | 2006 | 44.85 | 1:33.31 | 2:58.91 | ||||||
Leevi Väyrynen | 2007 | 40.47 | 1:26.49 | 4:25.40 | ||||||
Riku Keskiaho | 2006 | 36.83 | 1:18.10 | 5:43.50 | ||||||
3 | Oulun Uinti Rollo 1.1 | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 6:11.66 | ||||||
Tiitus Nygård | 2008 | 46.14 | 1:32.63 | 1:32.63 | ||||||
Eduard Chirica | 2007 | 46.97 | 1:40.39 | 3:13.02 | ||||||
Arttu Kortetjärvi | 2006 | 43.24 | 1:34.79 | 4:47.81 | ||||||
Joonas Keränen | 2007 | 38.11 | 1:23.85 | 6:11.66 | ||||||
Laji 4, 4X100m SKUV Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Oulun Uinti Miehet 1 | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 4:12.97 | ||||||
Topias Nygård | 2000 | 28.40 | 58.88 | 58.88 | ||||||
Atte Moilanen | 2001 | 33.41 | 1:12.17 | 2:11.05 | ||||||
Noa Mäkelä | 2001 | 28.67 | 1:03.65 | 3:14.70 | ||||||
Elias Juntunen | 2002 | 27.81 | 58.27 | 4:12.97 | ||||||
2 | Oulun Uinti Miehet 2 | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 4:19.26 | ||||||
Joakim Harjaks | 2002 | 31.23 | 1:05.46 | 1:05.46 | ||||||
Aleksi Rajaniemi | 2002 | 32.67 | 1:09.70 | 2:15.16 | ||||||
Tiitus Taskila | 2001 | 30.21 | 1:05.74 | 3:20.90 | ||||||
Janne Tyni | 2000 | 27.50 | 58.36 | 4:19.26 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 19:03 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:57 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 5, 400m SKU Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Lotta Moilanen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:13.96 | 2:37.20 | 4:02.55 | 5:14.98 | |||
2 | Reeta Ollonen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:15.20 | 2:36.06 | 4:09.92 | 5:24.60 | |||
3 | Milla Haapamäki | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:27.78 | 3:02.63 | 4:54.89 | 6:13.45 | |||
4 | Venla Talvensaari | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:23.16 | 3:03.18 | 4:50.18 | 6:15.82 | |||
5 | Anni Moilanen | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 1:36.60 | 3:15.47 | 5:07.83 | 6:31.30 | |||
6 | Fanni Törmänen | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 1:45.08 | 3:25.09 | 5:22.80 | 6:50.34 | |||
Laji 5, 400m SKU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Aada Hirvasoja | 2005 | Haukiputaan Heitto | 1:17.55 | 2:47.03 | 4:18.65 | 5:33.01 | |||
2 | Laura Markuksela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 1:18.46 | 2:46.53 | 4:25.25 | 5:44.83 | |||
3 | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 1:26.63 | 3:00.85 | 4:40.40 | 6:04.00 | |||
Laji 5, 400m SKU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:17.57 | 2:42.41 | 4:19.83 | 5:32.73 | |||
2 | Anni Katajamäki | 2000 | Haukiputaan Heitto | 1:14.10 | 2:44.41 | 4:25.07 | 5:39.40 | |||
3 | Satu Immonen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 1:22.72 | 2:52.36 | 4:26.59 | 5:41.67 | |||
4 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 1:18.94 | 2:57.45 | 4:41.14 | 6:02.66 | |||
5 | Mervi Hillukkala | 1978 | Haukiputaan Heitto | 1:33.02 | 3:23.14 | 5:19.94 | 6:47.94 | |||
6 | Tiia Kujala | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 1:41.16 | 3:37.86 | 5:39.62 | 7:16.75 | |||
- | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | DNF | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:57 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:24 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 6, 400m SKU Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Artturi Väänänen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:28.02 | 3:06.38 | 4:45.38 | 6:06.78 | |||
2 | Ilari Raesalmi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:43.72 | 3:38.11 | 5:27.52 | 6:57.88 | |||
Laji 6, 400m SKU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Mikael Ryynänen | 2003 | Oulun Lohet | 1:16.06 | 2:42.44 | 4:21.85 | 5:35.67 | |||
Laji 6, 400m SKU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 1:16.37 | 2:36.28 | 4:01.89 | 5:17.51 | |||
2 | Juho Keränen | 2002 | Oulun Lohet | 1:16.50 | 2:46.71 | 4:19.03 | 5:40.75 | |||
- | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | DNS | ||||||
- | Miikka Mattila | 1977 | Oulun Uinti 1906 | DNF | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:24 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:23 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 7, 800m VU Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Sara Seppänen | 2006 | Oulun Lohet | 1:16.37 | 2:36.10 | 3:55.40 | 5:13.85 | 10:22.41 | ||
7:51.33 | 10:22.41 | |||||||||
2 | Noora-Maria Linna | 2006 | Vieskan Uimarit | 1:14.17 | 2:34.64 | 3:55.63 | 5:16.49 | 10:36.90 | ||
6:37.40 | 7:58.95 | 9:19.40 | ||||||||
3 | Tilda Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 1:22.87 | 2:56.00 | 4:29.97 | 6:02.78 | 12:10.87 | ||
7:36.22 | 9:08.61 | 10:40.90 | ||||||||
Laji 7, 800m VU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Olga Emilia Mattila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 1:09.26 | 2:22.35 | 3:36.70 | 4:51.59 | 9:48.38 | ||
6:05.90 | 7:20.30 | 8:35.51 | ||||||||
2 | Viivi Säntti | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:11.13 | 2:29.17 | 3:47.71 | 5:06.28 | 10:14.45 | ||
6:24.84 | 7:42.69 | 8:59.90 | ||||||||
3 | Inka Elamaa | 2004 | Oulun Lohet | 1:12.23 | 2:30.73 | 3:49.41 | 5:08.66 | 10:19.80 | ||
6:26.46 | 7:45.38 | 9:04.20 | ||||||||
4 | Riina Niemi | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 1:11.22 | 2:28.81 | 3:47.88 | 5:07.31 | 10:20.98 | ||
6:26.54 | 7:46.36 | 9:04.97 | ||||||||
5 | Aada Suotula | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 1:12.66 | 2:32.26 | 3:51.82 | 5:10.76 | 10:28.51 | ||
6:30.90 | 7:50.76 | 9:11.64 | ||||||||
6 | Amanda Riuttanen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:15.27 | 2:35.71 | 3:56.38 | 5:16.62 | 10:39.08 | ||
6:37.23 | 7:57.70 | 9:18.96 | ||||||||
7 | Kerttu Törmälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 1:19.70 | 2:47.64 | 4:16.78 | 5:46.91 | 11:38.90 | ||
7:16.02 | 8:45.71 | 10:14.00 | ||||||||
8 | Martta Ryynänen | 2005 | Oulun Lohet | 1:21.14 | 2:50.91 | 4:22.00 | 5:53.40 | 11:50.00 | ||
7:24.42 | 8:54.74 | 10:24.50 | ||||||||
9 | Ronya Rajala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 1:26.92 | 3:09.54 | 4:52.72 | 6:37.17 | 13:32.83 | ||
8:25.36 | 10:10.83 | 11:55.51 | ||||||||
Laji 7, 800m VU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Mathilda Puutio | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:07.69 | 2:19.19 | 3:31.24 | 4:42.92 | 9:25.90 | ||
5:53.68 | 7:04.63 | 8:15.97 | ||||||||
2 | Mervi Hillukkala | 1978 | Haukiputaan Heitto | 1:23.82 | 2:54.58 | 4:26.39 | 5:56.62 | 11:56.12 | ||
7:27.19 | 8:58.43 | 10:29.17 | ||||||||
3 | Leena Rahko | 1993 | Haukiputaan Heitto | 1:25.31 | 3:00.20 | 4:37.66 | 6:16.11 | 12:42.13 | ||
7:53.88 | 9:30.49 | 11:07.07 | ||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 19:23 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 8, 800m VU Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Lauri Siurua | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:12.18 | 2:29.42 | 3:48.14 | 5:05.53 | 10:17.39 | ||
6:22.98 | 7:40.89 | 8:59.22 | ||||||||
2 | Erik Peuhkuri | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:18.62 | 2:42.07 | 4:04.08 | 5:27.02 | 10:44.66 | ||
6:47.46 | 8:08.56 | 9:27.55 | ||||||||
3 | Markus Tervaskanto | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:19.34 | 2:50.14 | 4:21.49 | 5:51.90 | 11:44.49 | ||
7:22.43 | 8:52.63 | 10:22.03 | ||||||||
Laji 8, 800m VU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 1:06.35 | 2:18.73 | 3:31.32 | 4:44.35 | 9:30.19 | ||
5:57.37 | 7:09.42 | 8:20.97 | ||||||||
2 | Jami Kenttälä | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 1:13.71 | 2:32.17 | 3:51.54 | 5:10.92 | 10:28.67 | ||
6:29.65 | 7:49.10 | 9:09.71 | ||||||||
3 | Elmeri Kauppila | 2004 | Oulun Lohet | 1:12.14 | 2:33.76 | 3:57.40 | 5:21.31 | 10:51.27 | ||
6:45.28 | 8:08.61 | 9:31.18 | ||||||||
Laji 8, 800m VU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Elias Juntunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 1:03.66 | 2:09.93 | 3:16.73 | 4:23.60 | 8:50.71 | ||
5:30.84 | 6:38.20 | 7:45.77 | ||||||||
2 | Janne Tyni | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:03.33 | 2:10.49 | 3:17.96 | 4:26.47 | 9:04.13 | ||
5:35.90 | 6:46.03 | 7:55.63 | ||||||||
3 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:04.98 | 2:14.44 | 3:24.42 | 4:34.29 | 9:12.66 | ||
5:44.20 | 6:54.08 | 8:04.02 | ||||||||
4 | Eemeli Kauppila | 2002 | Oulun Lohet | 1:08.70 | 2:28.26 | 3:49.42 | 5:10.32 | 10:37.62 | ||
6:32.01 | 7:55.16 | 9:17.11 | ||||||||
5 | Timo Siika-Aho | 1968 | Oulun Lohet | 1:24.04 | 2:59.05 | 4:37.41 | 6:15.89 | 12:41.07 | ||
7:54.37 | 9:33.08 | 11:09.72 | ||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 19:54 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:49 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 9, 4X50m VUV Tytöt, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Lohien Likat | 2007 | Oulun Lohet | 2:10.15 | ||||||
Ruut Salmi | 2007 | 30.92 | 30.92 | |||||||
Kaisa Keränen | 2007 | 31.33 | 1:02.25 | |||||||
Lotta Janhunen | 2007 | 33.31 | 1:35.56 | |||||||
Iinu Tiainen | 2007 | 34.59 | 2:10.15 | |||||||
2 | Lohien Gimmat | 2007 | Oulun Lohet | 2:20.98 | ||||||
Juuli Uusitalo | 2007 | 36.80 | 36.80 | |||||||
Ellen Krüger | 2007 | 33.15 | 1:09.95 | |||||||
Pinja Niskanen | 2007 | 34.48 | 1:44.43 | |||||||
Emma Autio | 2007 | 36.55 | 2:20.98 | |||||||
3 | Lohien Friidut | 2007 | Oulun Lohet | 2:29.89 | ||||||
Riia Aho | 2007 | 38.77 | 38.77 | |||||||
Mea Prykäri | 2007 | 37.09 | 1:15.86 | |||||||
Iisa Mattila | 2007 | 38.76 | 1:54.62 | |||||||
Meeri Uusitalo | 2007 | 35.27 | 2:29.89 | |||||||
4 | Oulo T-12-1 | 2007 | Oulun Lohet | 2:33.73 | ||||||
Minja Yli-Tainio | 2009 | 37.10 | 37.10 | |||||||
Ella Johanna Lyytikäinen | 2008 | 39.47 | 1:16.57 | |||||||
Enni Alatalo | 2007 | 1:17.16 | 2:33.73 | |||||||
Ellen Laine | 2008 | 2:33.73 | ||||||||
5 | Rollo2 | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 2:53.73 | ||||||
Emma Olivia Mattila | 2007 | 40.24 | 40.24 | |||||||
Gabriela Pisano | 2007 | 44.75 | 1:24.99 | |||||||
Ronja Hautamäki | 2007 | 41.47 | 2:06.46 | |||||||
Lotta Tonteri | 2007 | 47.27 | 2:53.73 | |||||||
6 | Oulo T12-2 | 2007 | Oulun Lohet | 2:54.38 | ||||||
Selja Tiensuu | 2007 | 39.99 | 39.99 | |||||||
Nelli Vilppola | 2007 | 41.92 | 1:21.91 | |||||||
Saimi Siika-Aho | 2009 | 50.23 | 2:12.14 | |||||||
Nevia Viuhkola | 2009 | 42.24 | 2:54.38 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:49 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:56 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 10, 4X50m VUV Pojat, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Rollo2 Bois2 | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 2:30.43 | ||||||
Julius Katajaharju | 2007 | 38.29 | 38.29 | |||||||
Akseli Ollonen | 2009 | 38.88 | 1:17.17 | |||||||
Antti Turunen | 2007 | 36.49 | 1:53.66 | |||||||
Artem Teryaev | 2007 | 36.77 | 2:30.43 | |||||||
2 | Oulo P13-1 | 2007 | Oulun Lohet | 2:30.48 | ||||||
Alexey Savelyev | 2007 | 36.55 | 36.55 | |||||||
Petrus Bergman | 2007 | 37.22 | 1:13.77 | |||||||
Sandy Yin | 2007 | 17.85 | 1:31.62 | |||||||
Simon Hiltunen | 2008 | 58.86 | 2:30.48 | |||||||
3 | Oulo P13-2 | 2008 | Oulun Lohet | 2:41.86 | ||||||
Kim Salonen | 2008 | 1:04.29 | 1:04.29 | |||||||
Oliver Rannanpää | 2008 | 19.77 | 1:24.06 | |||||||
Ahti Kotila | 2008 | 39.13 | 2:03.19 | |||||||
Jeriko Helanen | 2008 | 38.67 | 2:41.86 | |||||||
4 | Oulo P13-3 | 2007 | Oulun Lohet | 3:02.27 | ||||||
Lars Forchini | 2007 | 41.85 | 41.85 | |||||||
Olli Henriksson | 2007 | 1:32.93 | 2:14.78 | |||||||
Jonne Rantakeisu | 2008 | 47.49 | 3:02.27 | |||||||
Tuomas Pääaho | 2008 | 3:02.27 | ||||||||
- | Rollo2 Bois | 2008 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 19:56 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:48 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 11, 4X100m VUV Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Ou T13 | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 4:20.25 | ||||||
Edith Ervasti | 2007 | 33.12 | 1:08.21 | 1:08.21 | ||||||
Ülle Harjaks | 2006 | 31.71 | 1:06.48 | 2:14.69 | ||||||
Lotta Moilanen | 2006 | 30.31 | 1:02.41 | 3:17.10 | ||||||
Reeta Ollonen | 2006 | 30.08 | 1:03.15 | 4:20.25 | ||||||
2 | Kempy R2 | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 4:50.32 | ||||||
Anni Moilanen | 2006 | 34.35 | 1:12.55 | 1:12.55 | ||||||
Elli Hakola | 2006 | 33.25 | 1:09.63 | 2:22.18 | ||||||
Angelica Kärki | 2006 | 35.44 | 1:13.70 | 3:35.88 | ||||||
Aava Näykki | 2007 | 35.27 | 1:14.44 | 4:50.32 | ||||||
3 | Haukiputaan Heitto Tytöt | 2007 | Haukiputaan Heitto | 5:15.63 | ||||||
Hanna Saarenpää | 2007 | 37.61 | 1:20.87 | 1:20.87 | ||||||
Iita Kimpimäki | 2007 | 34.66 | 1:16.43 | 2:37.30 | ||||||
Eevi Hirvasoja | 2007 | |||||||||
Iina Pasuri | 2007 | 4:34.88 | 5:15.63 | 5:15.63 | ||||||
Laji 11, 4X100m VUV Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Ou T15 | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 4:11.33 | ||||||
Olga Emilia Mattila | 2004 | 31.08 | 1:03.15 | 1:03.15 | ||||||
Laura Markuksela | 2004 | 31.00 | 1:04.87 | 2:08.02 | ||||||
Petra Ansaranta | 2004 | 28.64 | 59.93 | 3:07.95 | ||||||
Viivi Säntti | 2005 | 30.49 | 1:03.38 | 4:11.33 | ||||||
2 | Oulun Uinti Ikm1.2 | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 4:30.27 | ||||||
Siiri Rahikkala | 2004 | 32.35 | 1:08.24 | 1:08.24 | ||||||
Inka Karjalainen | 2004 | 32.18 | 1:06.32 | 2:14.56 | ||||||
Iida Heiko | 2004 | 32.46 | 1:08.78 | 3:23.34 | ||||||
Aada Suotula | 2004 | 31.94 | 1:06.93 | 4:30.27 | ||||||
3 | Oulo T15-1 | 2004 | Oulun Lohet | 4:35.91 | ||||||
Mandi Vuoristo | 2005 | 31.37 | 1:05.73 | 1:05.73 | ||||||
Sara Seppänen | 2006 | 32.05 | 1:38.89 | 2:44.62 | ||||||
Nanna Savolainen | 2004 | 35.69 | 1:10.92 | 3:55.54 | ||||||
Petra Laukkanen | 2004 | 40.37 | 40.37 | 4:35.91 | ||||||
4 | Oulun Uinti Ikm1.1 | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 4:48.63 | ||||||
Vilja Säntti | 2008 | 35.08 | 1:14.04 | 1:14.04 | ||||||
Amanda Riuttanen | 2005 | 32.71 | 1:08.91 | 2:22.95 | ||||||
Katariina Koivuranta | 2005 | 31.71 | 1:07.08 | 3:30.03 | ||||||
Roosa Hautamäki | 2005 | 36.73 | 1:18.60 | 4:48.63 | ||||||
Laji 11, 4X100m VUV Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Oulun Uinti Naiset 1 | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 4:05.45 | ||||||
Venla Säntti | 2003 | 30.26 | 1:02.63 | 1:02.63 | ||||||
Iida-Maria Laine | 2001 | 29.09 | 1:00.10 | 2:02.73 | ||||||
Minja Lukkari | 2003 | 29.04 | 1:01.09 | 3:03.82 | ||||||
Madeleine Hiltunen | 2003 | 29.25 | 1:01.63 | 4:05.45 | ||||||
2 | Oulun Uinti Naiset 2 | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 4:11.54 | ||||||
Mathilda Puutio | 2003 | 30.52 | 1:02.59 | 1:02.59 | ||||||
Petra Heikkinen | 2002 | 29.09 | 1:00.78 | 2:03.37 | ||||||
Henna Hökkä | 2003 | 30.48 | 1:04.75 | 3:08.12 | ||||||
Martta Nygård | 2003 | 30.43 | 1:03.42 | 4:11.54 | ||||||
3 | Oulo Naiset-1 | 2002 | Oulun Lohet | 4:12.61 | ||||||
Pauliina Lohilahti | 2002 | 30.27 | 1:03.11 | 1:03.11 | ||||||
Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 29.54 | 1:01.77 | 2:04.88 | ||||||
Inka Elamaa | 2004 | 31.16 | 1:04.80 | 3:09.68 | ||||||
Roosa Kärkkäinen | 2003 | 30.19 | 1:02.93 | 4:12.61 | ||||||
4 | Oulo Naiset-2 | 2001 | Oulun Lohet | 4:19.79 | ||||||
Riika Huttula | 2001 | 29.56 | 1:01.66 | 1:01.66 | ||||||
Heidi Blankenstein | 2001 | 30.49 | 1:04.10 | 2:05.76 | ||||||
Anni Willman | 2001 | 31.53 | 1:07.60 | 3:13.36 | ||||||
Iiris Isokoski | 2003 | 31.67 | 1:06.43 | 4:19.79 | ||||||
5 | Vieskan Uimarit | 2003 | Vieskan Uimarit | 4:40.55 | ||||||
Riialiina Kiljala | 2008 | 32.23 | 1:09.23 | 1:09.23 | ||||||
Jenny Aada-Linnea Koskela | 2003 | 33.57 | 1:12.56 | 2:21.79 | ||||||
Jaana Nevala | 2005 | 32.74 | 1:09.74 | 3:31.53 | ||||||
Noora-Maria Linna | 2006 | 33.39 | 1:09.02 | 4:40.55 | ||||||
6 | Kempy Masters Naiset | 1972 | Kempeleen Pyrintö | 6:30.57 | ||||||
Heli Karhunen | 1985 | 40.47 | 1:28.10 | 1:28.10 | ||||||
Laura Tuovinen | 1972 | 59.17 | 2:03.71 | 3:31.81 | ||||||
Zsuzsanna Törmänen | 1978 | 44.41 | 1:32.17 | 5:03.98 | ||||||
Johanna Rahko | 1983 | 40.26 | 1:26.59 | 6:30.57 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:48 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 20:11 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 12, 4X100m VUV Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Ou P14 | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 4:24.49 | ||||||
Erblin Latifi | 2005 | 30.42 | 1:05.09 | 1:05.09 | ||||||
Lauri Siurua | 2005 | 31.24 | 1:06.09 | 2:11.18 | ||||||
Erik Peuhkuri | 2006 | 33.62 | 1:11.38 | 3:22.56 | ||||||
Roni Heikkinen | 2005 | 28.61 | 1:01.93 | 4:24.49 | ||||||
Laji 12, 4X100m VUV Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Ou P16 | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 4:14.62 | ||||||
Rasmus Koskela | 2004 | 29.36 | 1:00.74 | 1:00.74 | ||||||
Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 29.82 | 1:03.44 | 2:04.18 | ||||||
Paavo Erkinaro | 2003 | 28.85 | 59.95 | 3:04.13 | ||||||
Sihan Yu | 2003 | 34.27 | 1:10.49 | 4:14.62 | ||||||
Laji 12, 4X100m VUV Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Oulun Uinti Miehet 1 | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 3:50.48 | ||||||
Noa Mäkelä | 2001 | 26.95 | 55.47 | 55.47 | ||||||
Topias Nygård | 2000 | 26.67 | 56.14 | 1:51.61 | ||||||
Atte Moilanen | 2001 | 28.13 | 59.74 | 2:51.35 | ||||||
Elias Juntunen | 2002 | 28.04 | 59.13 | 3:50.48 | ||||||
2 | Oulun Uinti Miehet 2 | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 3:54.63 | ||||||
Matias Rajavaara | 2002 | 28.17 | 59.52 | 59.52 | ||||||
Joakim Harjaks | 2002 | 27.13 | 57.52 | 1:57.04 | ||||||
Janne Tyni | 2000 | 28.38 | 59.46 | 2:56.50 | ||||||
Tiitus Taskila | 2001 | 27.70 | 58.13 | 3:54.63 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 20:11 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:27 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 13, 400m VU Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Lotta Moilanen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:09.46 | 2:23.96 | 3:37.42 | 4:47.53 | |||
2 | Sara Seppänen | 2006 | Oulun Lohet | 1:12.75 | 2:31.79 | 3:50.62 | 5:03.02 | |||
3 | Milla Haapamäki | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:12.99 | 2:32.22 | 3:52.97 | 5:10.09 | |||
4 | Edith Ervasti | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 1:15.58 | 2:36.61 | 3:55.82 | 5:12.67 | |||
5 | Oona Lipponen | 2006 | Kemin Uimaseura | 1:14.60 | 2:36.73 | 4:00.35 | 5:20.53 | |||
6 | Merete Lätti | 2006 | Joensuun Uimaseura | 1:14.71 | 2:36.02 | 3:59.35 | 5:21.41 | |||
7 | Riialiina Kiljala | 2008 | Vieskan Uimarit | 1:15.48 | 2:39.62 | 4:04.34 | 5:21.95 | |||
8 | Kaisa Keränen | 2007 | Oulun Lohet | 1:16.69 | 2:41.09 | 4:05.20 | 5:27.58 | |||
9 | Ruut Salmi | 2007 | Oulun Lohet | 1:16.86 | 2:43.60 | 4:08.76 | 5:31.14 | |||
10 | Malla Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 1:19.08 | 2:43.71 | 4:09.80 | 5:31.66 | |||
11 | Venla Talvensaari | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:17.08 | 2:42.51 | 4:08.99 | 5:32.24 | |||
12 | Elsa Pelkonen | 2007 | Vieskan Uimarit | 1:20.57 | 2:47.34 | 4:14.36 | 5:38.35 | |||
13 | Vilma Vepsäläinen | 2006 | Kuopion Uimaseura | 1:23.67 | 2:53.03 | 4:19.64 | 5:40.03 | |||
14 | Anni Backman | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:23.61 | 2:53.27 | 4:21.82 | 5:46.08 | |||
15 | Emma Autio | 2007 | Oulun Lohet | 1:20.97 | 2:50.43 | 4:19.33 | 5:46.42 | |||
16 | Vilja Säntti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 1:22.00 | 2:51.86 | 4:21.47 | 5:47.34 | |||
17 | Minea Törhönen | 2007 | Kuopion Uimaseura | 1:24.87 | 2:55.04 | 4:23.12 | 5:47.62 | |||
18 | Sini Saari | 2007 | Vieskan Uimarit | 1:20.67 | 2:52.05 | 4:24.44 | 5:49.60 | |||
19 | Tilda Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 1:23.91 | 2:53.88 | 4:23.63 | 5:50.34 | |||
20 | Salli Sepponen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 1:25.82 | 2:55.26 | 4:25.43 | 5:52.17 | |||
21 | Sofia Palojärvi | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 1:20.22 | 2:51.53 | 4:23.62 | 5:52.32 | |||
22 | Maria Issakainen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:21.05 | 2:54.74 | 4:26.79 | 5:52.94 | |||
23 | Ellen Krüger | 2007 | Oulun Lohet | 1:22.17 | 2:53.52 | 4:26.75 | 5:53.37 | |||
24 | Sara Lappalainen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 1:23.55 | 2:54.98 | 4:26.34 | 5:53.49 | |||
25 | Pinja Niskanen | 2007 | Oulun Lohet | 1:22.45 | 2:54.92 | 4:26.71 | 5:53.69 | |||
26 | Lotta Janhunen | 2007 | Oulun Lohet | 1:22.24 | 2:56.57 | 4:28.81 | 5:57.00 | |||
27 | Viivi Hallikainen | 2006 | Kuopion Uimaseura | 1:25.95 | 2:59.14 | 4:33.87 | 6:02.57 | |||
28 | Juuli Uusitalo | 2007 | Oulun Lohet | 1:26.76 | 3:01.25 | 4:37.04 | 6:08.98 | |||
29 | Iinu Tiainen | 2007 | Oulun Lohet | 1:23.69 | 2:59.96 | 4:36.15 | 6:10.61 | |||
30 | Meeri Uusitalo | 2007 | Oulun Lohet | 1:28.24 | 3:04.78 | 4:40.46 | 6:11.06 | |||
31 | Armi Aurora Tavi | 2007 | Kemin Uimaseura | 1:25.34 | 3:04.31 | 4:44.42 | 6:21.11 | |||
32 | Nella Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 1:30.79 | 3:09.32 | 4:47.64 | 6:21.77 | |||
33 | Anna Rajakangas | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 1:33.66 | 3:17.01 | 5:00.73 | 6:36.04 | |||
34 | Kiia Ärväs | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 1:30.87 | 3:12.99 | 4:57.48 | 6:37.15 | |||
35 | Iisa Mattila | 2007 | Oulun Lohet | 1:31.78 | 3:15.14 | 5:00.99 | 6:42.33 | |||
36 | Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen | 2007 | Oulun Lohet | 1:30.82 | 3:15.15 | 5:02.48 | 6:45.97 | |||
37 | Enni Lytz | 2008 | Swimming Club Rovaniemi | 1:37.05 | 3:22.12 | 5:09.68 | 6:48.41 | |||
38 | Riia Aho | 2007 | Oulun Lohet | 1:35.02 | 3:21.38 | 5:08.19 | 6:48.83 | |||
39 | Iiris Lukkariniemi | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 1:35.68 | 3:23.89 | 5:12.81 | 6:54.58 | |||
40 | Siiri Karhulahti | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 1:52.42 | 4:02.68 | 6:16.98 | 8:19.04 | |||
Laji 13, 400m VU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 1:09.96 | 2:27.29 | 3:43.06 | 4:56.06 | |||
2 | Aada Suotula | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 1:10.54 | 2:28.76 | 3:47.39 | 5:04.97 | |||
3 | Riina Niemi | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 1:11.87 | 2:30.56 | 3:49.98 | 5:05.25 | |||
4 | Mandi Vuoristo | 2005 | Oulun Lohet | 1:15.16 | 2:33.93 | 3:54.54 | 5:10.71 | |||
5 | Amanda Riuttanen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:13.66 | 2:32.49 | 3:52.74 | 5:11.40 | |||
6 | Vilma Rintala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 1:12.44 | 2:33.18 | 3:54.40 | 5:12.50 | |||
7 | Henna Moilanen | 2004 | Oulun Lohet | 1:15.54 | 2:34.94 | 3:56.97 | 5:18.23 | |||
8 | Maria Kaarlejärvi | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 1:15.80 | 2:37.54 | 4:00.81 | 5:21.87 | |||
9 | Iida Heiko | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 1:11.43 | 2:35.28 | 4:01.06 | 5:26.04 | |||
10 | Siiri Rahikkala | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 1:13.88 | 2:39.38 | 4:06.20 | 5:28.23 | |||
11 | Sanni Toppinen | 2005 | Kuopion Uimaseura | 1:17.14 | 2:43.06 | 4:09.72 | 5:33.67 | |||
12 | Sani Nätynki | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 1:18.97 | 2:43.87 | 4:10.71 | 5:35.65 | |||
13 | Martta Ryynänen | 2005 | Oulun Lohet | 1:21.01 | 2:50.86 | 4:21.17 | 5:45.96 | |||
14 | Roosa Hautamäki | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:27.61 | 3:00.56 | 4:34.60 | 6:04.59 | |||
15 | Oosa Paavola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 1:23.92 | 2:59.56 | 4:36.81 | 6:07.45 | |||
16 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 1:24.03 | 2:59.54 | 4:36.97 | 6:12.11 | |||
17 | Saana Uusitalo | 2005 | Oulun Lohet | 1:23.37 | 2:57.64 | 4:35.56 | 6:12.56 | |||
18 | Nea-Noora Hannele Väli-Tainio | 2004 | Kuopion Uimaseura | 1:27.34 | 3:03.04 | 4:41.26 | 6:17.97 | |||
19 | Ronya Rajala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 1:27.06 | 3:09.80 | 4:54.11 | 6:32.03 | |||
Laji 13, 400m VU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Mathilda Puutio | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:07.89 | 2:19.81 | 3:30.77 | 4:39.81 | |||
2 | Sini Niemi | 1993 | Tornion Uimaseura | 1:08.09 | 2:21.06 | 3:34.29 | 4:46.48 | |||
3 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 1:08.81 | 2:24.48 | 3:41.70 | 4:55.27 | |||
4 | Miia Hurskainen | 1992 | Kuopion Uimaseura | 1:10.33 | 2:26.22 | 3:42.81 | 4:57.90 | |||
5 | Henna Hökkä | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:12.31 | 2:31.01 | 3:49.93 | 5:03.00 | |||
6 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 1:10.06 | 2:26.89 | 3:46.02 | 5:04.80 | |||
7 | Iida Hannus | 2001 | Keuruun Toverit | 1:24.67 | 2:59.54 | 4:35.33 | 6:07.16 | |||
8 | Liisa Pasma | 2002 | Oulun Lohet | 1:34.53 | 3:15.08 | 4:51.87 | 6:22.24 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:27 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:44 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 14, 400m VU Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Artturi Väänänen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:16.13 | 2:40.98 | 4:03.92 | 5:25.41 | |||
2 | Markus Tervaskanto | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:14.82 | 2:39.96 | 4:07.58 | 5:30.30 | |||
3 | Kaapo Laaja | 2006 | Keuruun Toverit | 1:18.24 | 2:43.28 | 4:09.48 | 5:32.61 | |||
4 | Leevi Sammalmaa | 2007 | Vieskan Uimarit | 1:17.20 | 2:42.95 | 4:10.82 | 5:34.85 | |||
5 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 1:14.65 | 2:43.95 | 4:13.98 | 5:36.15 | |||
6 | Arttu Kortetjärvi | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:21.93 | 2:51.87 | 4:20.97 | 5:48.94 | |||
7 | Niko Kumpulainen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 1:20.44 | 2:49.43 | 4:20.95 | 5:50.31 | |||
8 | Oskari Hakkarainen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 1:22.51 | 2:54.66 | 4:26.22 | 5:54.16 | |||
9 | Jesse Koskinen | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 1:24.48 | 3:00.68 | 4:36.23 | 6:06.90 | |||
10 | Cristian Cannizzaro | 2007 | Kuopion Uimaseura | 1:23.00 | 2:58.19 | 4:35.41 | 6:10.33 | |||
11 | Antti Turunen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 1:28.13 | 3:08.47 | 4:45.53 | 6:16.35 | |||
12 | Tiitus Nygård | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 1:33.17 | 3:10.84 | 4:45.82 | 6:16.52 | |||
13 | Veeti Palo | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 1:31.00 | 3:09.26 | 4:46.19 | 6:16.93 | |||
14 | Tuomo Strömmer | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 1:31.52 | 3:09.71 | 4:48.32 | 6:17.14 | |||
15 | Reetu Jauhojärvi | 2009 | Swimming Club Rovaniemi | 1:30.03 | 3:07.87 | 4:44.98 | 6:17.47 | |||
16 | Paavo Lyly-Yrjänäinen | 2005 | Oulun Lohet | 1:27.95 | 3:06.97 | 4:45.02 | 6:21.71 | |||
17 | Artem Teryaev | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 1:32.00 | 3:12.77 | 4:52.34 | 6:27.18 | |||
18 | Onni Tarkiainen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:28.17 | 3:08.73 | 4:51.13 | 6:27.26 | |||
19 | Eetu Kahelin | 2007 | Oulun Lohet | 1:31.65 | 3:12.84 | 4:51.84 | 6:27.64 | |||
20 | Joel Hassinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:26.56 | 3:06.20 | 4:48.23 | 6:29.74 | |||
21 | Julius Katajaharju | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 1:30.27 | 3:13.93 | 4:58.04 | 6:37.98 | |||
22 | Aapeli Yliraasakka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 1:31.70 | 3:17.26 | 5:02.10 | 6:46.69 | |||
23 | Touko Hakola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 1:33.24 | 3:20.13 | 5:07.79 | 6:47.62 | |||
24 | Samuli Koskela | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:31.86 | 3:22.56 | 5:13.79 | 7:03.92 | |||
25 | Aaro Kyntömaa | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:38.65 | 3:30.72 | 5:25.31 | 7:16.75 | |||
Laji 14, 400m VU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 1:02.76 | 2:11.93 | 3:23.20 | 4:31.77 | |||
2 | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 1:14.70 | 2:39.19 | 4:04.70 | 5:28.26 | |||
Laji 14, 400m VU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Janne Tyni | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:02.48 | 2:09.49 | 3:17.03 | 4:24.13 | |||
2 | Anssi Hätälä | 1994 | Oulun Uinti 1906 | 1:04.30 | 2:14.76 | 3:28.48 | 4:41.30 | |||
3 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 1:06.09 | 2:18.54 | 3:32.01 | 4:43.60 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:44 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:11 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 15, 100m PU Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Noora-Maria Linna | 2006 | Vieskan Uimarit | 36.70 | 1:19.49 | |||||
2 | Vilja Takalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 37.65 | 1:19.76 | |||||
3 | Saaga Kähkönen | 2006 | Vieskan Uimarit | 36.83 | 1:21.36 | |||||
4 | Elli Hakola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 37.95 | 1:22.88 | |||||
5 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 38.47 | 1:23.24 | |||||
6 | Iita Kimpimäki | 2007 | Haukiputaan Heitto | 41.21 | 1:26.69 | |||||
7 | Kaisa Keränen | 2007 | Oulun Lohet | 40.86 | 1:26.81 | |||||
8 | Ruut Salmi | 2007 | Oulun Lohet | 38.93 | 1:27.51 | |||||
9 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 39.67 | 1:28.57 | |||||
10 | Eevi Hirvasoja | 2007 | Haukiputaan Heitto | 43.40 | 1:30.79 | |||||
11 | Aino Leinonen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 43.92 | 1:31.41 | |||||
12 | Iida Häcklin | 2006 | Haukiputaan Heitto | 43.71 | 1:32.71 | |||||
13 | Olivia Kivelä | 2006 | Kokkolan Uimaseura | 41.59 | 1:33.87 | |||||
14 | Armi Aurora Tavi | 2007 | Kemin Uimaseura | 43.49 | 1:34.07 | |||||
15 | Eerika Ekdahl | 2007 | Nivalan Saukot | 45.91 | 1:37.83 | |||||
16 | Aava Näykki | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 47.13 | 1:38.51 | |||||
17 | Viivi Häikiö | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 45.65 | 1:41.82 | |||||
18 | Pinja Niskanen | 2007 | Oulun Lohet | 48.28 | 1:44.55 | |||||
19 | Ella Johanna Lyytikäinen | 2008 | Oulun Lohet | 48.58 | 1:44.89 | |||||
20 | Janette Sarajärvi | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 51.37 | 1:49.13 | |||||
21 | Elsa Herrala | 2007 | Vieskan Uimarit | 50.58 | 1:55.58 | |||||
- | Saimi Kiviniemi | 2007 | Oulun Uinti 1906 | DNF | ||||||
- | Iinu Tiainen | 2007 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Ülle Harjaks | 2006 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 100m PU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 32.62 | 1:08.38 | |||||
2 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 34.01 | 1:11.92 | |||||
3 | Riina Niemi | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 33.76 | 1:12.75 | |||||
4 | Aada Hirvasoja | 2005 | Haukiputaan Heitto | 35.34 | 1:14.67 | |||||
5 | Laura Markuksela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 34.79 | 1:15.15 | |||||
6 | Tuulia Harju | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 36.25 | 1:17.25 | |||||
7 | Pinja Taskila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 34.40 | 1:17.30 | |||||
8 | Alexia Tahkola | 2005 | Oulun Lohet | 34.74 | 1:18.30 | |||||
9 | Elizaveta Salmela | 2005 | Vieskan Uimarit | 36.34 | 1:18.74 | |||||
10 | Kerttu Törmälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 36.10 | 1:19.19 | |||||
11 | Julia Nelimarkka | 2004 | Keuruun Toverit | 36.67 | 1:20.19 | |||||
12 | Nanna Savolainen | 2004 | Oulun Lohet | 37.57 | 1:21.73 | |||||
13 | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 38.16 | 1:22.42 | |||||
14 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 38.96 | 1:24.64 | |||||
15 | Reetta Piira | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 40.82 | 1:25.95 | |||||
16 | Noora Aikio | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 38.70 | 1:29.08 | |||||
17 | Anniina Törmi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 44.21 | 1:34.90 | |||||
18 | Pihla Louhela | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 45.31 | 1:37.65 | |||||
19 | Jonna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 45.15 | 1:40.19 | |||||
20 | Inka Valppu | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 46.49 | 1:40.60 | |||||
21 | Teresa Pulkkinen | 2005 | Oulun Lohet | 46.58 | 1:41.46 | |||||
Laji 15, 100m PU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 31.34 | 1:05.80 | |||||
2 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 31.90 | 1:08.97 | |||||
3 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 31.64 | 1:09.27 | |||||
4 | Ronja Nätynki | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 32.57 | 1:10.31 | |||||
5 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 33.18 | 1:10.47 | |||||
6 | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 33.34 | 1:10.86 | |||||
7 | Anni Katajamäki | 2000 | Haukiputaan Heitto | 32.97 | 1:10.88 | |||||
8 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 33.43 | 1:10.99 | |||||
9 | Martta Nygård | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 34.77 | 1:12.58 | |||||
10 | Pauliina Lohilahti | 2002 | Oulun Lohet | 33.46 | 1:13.35 | |||||
11 | Satu Immonen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 33.97 | 1:13.41 | |||||
12 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 34.86 | 1:14.96 | |||||
13 | Pinja Sipovaara | 2002 | Haukiputaan Heitto | 34.18 | 1:15.16 | |||||
14 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 35.88 | 1:17.26 | |||||
15 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 35.85 | 1:18.36 | |||||
16 | Jenni Tuuliainen | 2003 | Oulun Lohet | 35.74 | 1:19.57 | |||||
17 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 38.01 | 1:21.61 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:11 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:16 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 16, 100m PU Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | Kuopion Uimaseura | 33.77 | 1:09.49 | |||||
2 | Erblin Latifi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 34.88 | 1:15.80 | |||||
3 | Erik Peuhkuri | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 38.65 | 1:20.46 | |||||
4 | Torsti Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 38.55 | 1:22.81 | |||||
5 | Leevi Väyrynen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 41.62 | 1:27.42 | |||||
6 | Alexey Savelyev | 2007 | Oulun Lohet | 44.00 | 1:31.50 | |||||
7 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 42.60 | 1:35.18 | |||||
- | Arttu Kortetjärvi | 2006 | Oulun Uinti 1906 | DNF | ||||||
Laji 16, 100m PU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 29.76 | 1:03.45 | |||||
2 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 29.98 | 1:03.62 | |||||
3 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 29.48 | 1:03.94 | |||||
4 | Eetu Haipus | 2004 | Oulun Lohet | 30.19 | 1:04.01 | |||||
5 | Rasmus Koskela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 33.56 | 1:11.24 | |||||
6 | Mikael Ryynänen | 2003 | Oulun Lohet | 33.24 | 1:11.45 | |||||
7 | Elmeri Kauppila | 2004 | Oulun Lohet | 39.01 | 1:19.89 | |||||
8 | Jami Kenttälä | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 38.39 | 1:20.41 | |||||
Laji 16, 100m PU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 28.15 | 59.11 | |||||
2 | Arttu Erkinaro | 1992 | Oulun Uinti 1906 | 28.11 | 59.68 | |||||
3 | Petri Lampela | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 28.23 | 1:01.18 | |||||
4 | Ville Korpilähde | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 28.43 | 1:02.80 | |||||
5 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 30.00 | 1:05.15 | |||||
6 | Noa Mäkelä | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 30.08 | 1:05.17 | |||||
7 | Elias Juntunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 31.73 | 1:06.03 | |||||
8 | Tuukka Pekkanen | 2002 | Keuruun Toverit | 32.45 | 1:11.08 | |||||
9 | Aleksanteri Angelva | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 33.55 | 1:14.16 | |||||
- | Juho Keränen | 2002 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:16 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:25 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 17, 50m SU Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Noora Haikola | 2011 | Kempeleen Pyrintö | 46.12 | ||||||
2 | Lumia Lätti | 2010 | Joensuun Uimaseura | 50.26 | ||||||
3 | Maija Karjalainen | 2010 | Kokkolan Uimaseura | 52.90 | ||||||
4 | Marianna Hiltunen | 2011 | Oulun Uinti 1906 | 57.27 | ||||||
5 | Tara Siponen | 2010 | Kokkolan Uimaseura | 58.10 | ||||||
6 | Iita Poikkimäki | 2010 | Vieskan Uimarit | 1:00.07 | ||||||
7 | Malla Määttä | 2010 | Kempeleen Pyrintö | 1:02.59 | ||||||
Laji 17, 50m SU Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Lotta Torppa | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 42.60 | ||||||
2 | Netta Moilanen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 44.57 | ||||||
3 | Neela Poropudas | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 46.26 | ||||||
4 | Matilda Hirvelä | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 46.58 | ||||||
5 | Ellen Laine | 2008 | Oulun Lohet | 46.76 | ||||||
6 | Anni Lämpsä | 2008 | Vieskan Uimarit | 47.80 | ||||||
7 | Minea Mäentausta | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 47.95 | ||||||
8 | Amaya Luukkonen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 49.75 | ||||||
9 | Milla Mikkonen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 50.03 | ||||||
10 | Varpu Saastamoinen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 50.11 | ||||||
11 | Neea Junttila | 2009 | Vieskan Uimarit | 50.19 | ||||||
12 | Laura Haikola | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 50.29 | ||||||
13 | Nevia Viuhkola | 2009 | Oulun Lohet | 51.35 | ||||||
14 | Anni Jylhä | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 51.37 | ||||||
15 | Laura Rytilahti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 51.52 | ||||||
16 | Aino-Tuulia Ponto | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 51.54 | ||||||
17 | Siiri Karhulahti | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 52.15 | ||||||
18 | Mira Marttila | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 52.68 | ||||||
19 | Eveliina Seppänen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 53.29 | ||||||
20 | Ada-Sofia Juntunen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 53.73 | ||||||
21 | Aurora Känsälä | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 54.96 | ||||||
22 | Tessa Herronen | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 55.15 | ||||||
23 | Saimi Siika-Aho | 2009 | Oulun Lohet | 55.94 | ||||||
24 | Iiris Leinonen | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 57.43 | ||||||
Laji 17, 50m SU Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ülle Harjaks | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 32.02 | ||||||
2 | Lotta Moilanen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 32.43 | ||||||
3 | Reeta Ollonen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 32.72 | ||||||
4 | Angelica Kärki | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 40.86 | ||||||
5 | Saara Nissinen | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 41.36 | ||||||
6 | Anni Moilanen | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 41.78 | ||||||
7 | Peppi Ojakippola | 2006 | Vieskan Uimarit | 42.24 | ||||||
8 | Minerva Sorvisto | 2007 | Vieskan Uimarit | 43.18 | ||||||
9 | Maija Leinonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 43.90 | ||||||
10 | Sara Lappalainen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 43.95 | ||||||
11 | Lilja Polojärvi | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 44.66 | ||||||
12 | Tilda Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 44.83 | ||||||
13 | Aada Vanhanarkaus | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 45.00 | ||||||
14 | Ella Utriainen | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 45.81 | ||||||
15 | Kiia Ärväs | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 45.96 | ||||||
16 | Selja Tiensuu | 2007 | Oulun Lohet | 46.54 | ||||||
17 | Ronja Hautamäki | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 48.23 | ||||||
18 | Nelli Vilppola | 2007 | Oulun Lohet | 48.94 | ||||||
19 | Elle Härkönen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 49.22 | ||||||
20 | Iisa Mattila | 2007 | Oulun Lohet | 50.01 | ||||||
21 | Jutta Vesala | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 50.34 | ||||||
22 | Enna Neitola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 52.19 | ||||||
23 | Sunna Rasmus | 2007 | Oulun Lohet | 59.82 | ||||||
Laji 17, 50m SU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Helmi Jouhten | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 31.36 | ||||||
2 | Saara Niemi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 33.02 | ||||||
3 | Alexia Tahkola | 2005 | Oulun Lohet | 33.72 | ||||||
4 | Inka Elamaa | 2004 | Oulun Lohet | 34.26 | ||||||
5 | Jutta Mört | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 35.27 | ||||||
6 | Tessa Tattari | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 35.34 | ||||||
7 | Maiju Huttunen | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 35.44 | ||||||
8 | Henna Moilanen | 2004 | Oulun Lohet | 35.68 | ||||||
9 | Laura Rajavaara | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 36.06 | ||||||
10 | Aino Ollikainen | 2005 | Keuruun Toverit | 36.23 | ||||||
11 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 36.39 | ||||||
12 | Vilma Kiviniemi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 36.81 | ||||||
13 | Lotta Kaarre | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 36.91 | ||||||
14 | Saana Lauhava | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 37.96 | ||||||
15 | Katariina Koivuranta | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 38.07 | ||||||
16 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 38.42 | ||||||
17 | Jaana Nevala | 2005 | Vieskan Uimarit | 38.45 | ||||||
18 | Lidia Evans | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 38.72 | ||||||
19 | Elsa Komulainen | 2005 | Kuopion Uimaseura | 39.11 | ||||||
20 | Noora Aikio | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 39.57 | ||||||
21 | Ella Sipola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 40.11 | ||||||
22 | Pinja Lohiniva | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 41.01 | ||||||
23 | Vilma Madetoja | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 41.04 | ||||||
24 | Ronya Rajala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 41.33 | ||||||
25 | Sani Nätynki | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 41.36 | ||||||
26 | Tiina Alatalo | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 43.45 | ||||||
27 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 44.69 | ||||||
- | Jenna Päivärinta | 2005 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 50m SU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Reetta Kanervo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 30.63 | ||||||
2 | Ada Niskala | 2000 | Rovaniemen Uimaseura | 32.54 | ||||||
3 | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 33.21 | ||||||
4 | Henna Haipus | 2001 | Oulun Lohet | 33.22 | ||||||
5 | Sofia Saukko | 2001 | Rovaniemen Uimaseura | 34.37 | ||||||
6 | Iiris Isokoski | 2003 | Oulun Lohet | 34.57 | ||||||
7 | Satu Immonen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 34.87 | ||||||
8 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | Oulun Lohet | 35.05 | ||||||
9 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 35.08 | ||||||
10 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 35.21 | ||||||
10 | Ronja Nätynki | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 35.21 | ||||||
12 | Inna Pajuluoma | 1999 | Kampuksen Plaani | 36.09 | ||||||
13 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 37.43 | ||||||
14 | Jenny Aada-Linnea Koskela | 2003 | Vieskan Uimarit | 39.55 | ||||||
15 | Emilia Kivelä | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 44.39 | ||||||
16 | Jenny Kukkonen | 1994 | Oulun Lohet | 1:05.46 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:25 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:50 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 18, 50m SU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Asta Viuhkola | 1980 | Oulun Lohet | 38.99 | ||||||
2 | Tiia Kujala | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 41.06 | ||||||
3 | Mervi Hillukkala | 1978 | Haukiputaan Heitto | 43.96 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:50 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:52 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 19, 50m SU Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Veikka Palo | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 48.34 | ||||||
2 | Leevi Rasila | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 50.59 | ||||||
3 | Eero Ranta-Valkama | 2009 | Swimming Club Rovaniemi | 53.23 | ||||||
4 | Hugo Pörhölä | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 53.60 | ||||||
4 | Tuomas Lämpsä | 2010 | Vieskan Uimarit | 53.60 | ||||||
6 | Iiro Matinolli | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 56.54 | ||||||
7 | Eelis Illikainen | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 57.25 | ||||||
8 | Joel Sarajärvi | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 1:01.86 | ||||||
Laji 19, 50m SU Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Veeti Riskilä | 2007 | Rovaniemen Uimaseura | 40.15 | ||||||
2 | Aatu Poikkimäki | 2008 | Vieskan Uimarit | 40.47 | ||||||
3 | Oskari Hakkarainen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 41.07 | ||||||
4 | Oskari Matilainen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 42.91 | ||||||
5 | Nikita Maximov | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 43.17 | ||||||
6 | Santeri Vanhala | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 44.14 | ||||||
7 | Simon Hiltunen | 2008 | Oulun Lohet | 45.66 | ||||||
8 | Emil Koskela | 2008 | Vieskan Uimarit | 46.05 | ||||||
9 | Tuomas Nissinen | 2008 | Kemin Työväen Uimarit | 46.19 | ||||||
10 | Jamie Härkönen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 46.40 | ||||||
11 | Nicky Rajala | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 47.21 | ||||||
12 | Jeriko Helanen | 2008 | Oulun Lohet | 47.26 | ||||||
13 | Kim Salonen | 2008 | Oulun Lohet | 48.42 | ||||||
14 | Oliver Rannanpää | 2008 | Oulun Lohet | 52.60 | ||||||
15 | Olli Henriksson | 2007 | Oulun Lohet | 52.88 | ||||||
16 | Jaakko Peltonen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 54.03 | ||||||
17 | Miko Helve | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 54.10 | ||||||
18 | Jonne Rantakeisu | 2008 | Oulun Lohet | 55.81 | ||||||
19 | Onni Kallio | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 58.88 | ||||||
20 | Jalo Anttonen | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 1:01.24 | ||||||
Laji 19, 50m SU Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Konsta Rantasuo | 2006 | Oulun Lohet | 33.94 | ||||||
2 | Julius Schroderus | 2006 | Oulun Lohet | 34.53 | ||||||
3 | Kalle Pesälä | 2006 | Oulun Lohet | 35.78 | ||||||
4 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 37.66 | ||||||
5 | Onni Salonen | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 41.10 | ||||||
6 | Elmeri Kaihua | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 41.44 | ||||||
7 | Samuli Koskela | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 43.10 | ||||||
8 | Elias Laukka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 43.49 | ||||||
9 | Arttu Ranta-Valkama | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 44.34 | ||||||
10 | Aapeli Yliraasakka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 46.79 | ||||||
11 | Riku Keskiaho | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 47.84 | ||||||
12 | Aaro Kyntömaa | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 48.74 | ||||||
13 | Onni Tarkiainen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 49.64 | ||||||
14 | Touko Hakola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 50.54 | ||||||
Laji 19, 50m SU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 31.59 | ||||||
2 | Arttu Haipus | 2004 | Oulun Lohet | 31.92 | ||||||
3 | Eetu Haipus | 2004 | Oulun Lohet | 33.36 | ||||||
4 | Tudor Ratiu | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 33.46 | ||||||
5 | Sihan Yu | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 36.42 | ||||||
6 | Niko Savilakso | 2003 | Oulun Lohet | 41.04 | ||||||
Laji 19, 50m SU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Miro Vasko | 1993 | Oulun Uinti 1906 | 26.90 | ||||||
2 | Anssi Hätälä | 1994 | Oulun Uinti 1906 | 30.49 | ||||||
3 | Joakim Harjaks | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 30.62 | ||||||
4 | Jesse Anttila | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 30.78 | ||||||
5 | Hugo Mattola | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 30.93 | ||||||
6 | Topi Lukkarinen | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 30.96 | ||||||
7 | Niklas Raesalmi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 31.79 | ||||||
8 | Eemeli Kauppila | 2002 | Oulun Lohet | 31.88 | ||||||
9 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 36.06 | ||||||
10 | Aleksanteri Angelva | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 36.26 | ||||||
11 | Jeremia Saarinen | 2002 | Haukiputaan Heitto | 37.27 | ||||||
- | Oliver Kela | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:52 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:52 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 20, 50m SU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Antti Seväkivi | 1977 | Muhoksen Voitto | 32.03 | ||||||
2 | Jaakko Erkinaro | 1963 | Oulun Uinti 1906 | 44.41 | ||||||
- | Miikka Mattila | 1977 | Oulun Uinti 1906 | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:52 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:59 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 21, 200m RU Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Vilja Takalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 43.04 | 1:33.14 | 2:26.27 | 3:16.14 | |||
2 | Edith Ervasti | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 45.71 | 1:36.96 | 2:27.84 | 3:16.74 | |||
3 | Salli Sepponen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 45.74 | 1:36.44 | 2:28.26 | 3:17.32 | |||
4 | Sofia Palojärvi | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 45.08 | 1:35.82 | 2:30.81 | 3:21.73 | |||
5 | Eerika Ekdahl | 2007 | Nivalan Saukot | 48.25 | 1:44.93 | 2:39.96 | 3:27.82 | |||
6 | Olivia Kivelä | 2006 | Kokkolan Uimaseura | 49.46 | 1:43.41 | 2:39.73 | 3:31.50 | |||
7 | Fanni Törmänen | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 48.37 | 1:44.59 | 2:42.68 | 3:38.13 | |||
8 | Anni Backman | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 50.22 | 1:45.64 | 2:43.94 | 3:38.15 | |||
9 | Ada-Sofia Juntunen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 1:03.51 | 2:14.18 | 3:22.17 | 3:38.96 | |||
10 | Enna Neitola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 57.33 | 1:58.33 | 3:02.16 | 4:02.25 | |||
11 | Laura Haikola | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 1:00.16 | 2:07.69 | 3:11.64 | 4:12.77 | |||
12 | Sanna Törmä | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 58.22 | 2:04.30 | 3:10.66 | 4:14.56 | |||
13 | Milla Mikkonen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 1:00.37 | 2:06.64 | 3:13.60 | 4:17.16 | |||
14 | Eveliina Seppänen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 1:02.87 | 2:12.83 | 3:22.45 | 4:30.30 | |||
15 | Siiri Karhulahti | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 1:05.64 | 2:19.75 | 3:36.90 | 4:53.33 | |||
Laji 21, 200m RU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Olga Emilia Mattila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 37.58 | 1:20.10 | 2:04.37 | 2:47.22 | |||
2 | Viivi Säntti | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 39.96 | 1:25.40 | 2:11.02 | 2:53.26 | |||
3 | Inka Elamaa | 2004 | Oulun Lohet | 41.54 | 1:25.23 | 2:12.60 | 2:57.21 | |||
4 | Aada Hirvasoja | 2005 | Haukiputaan Heitto | 40.80 | 1:27.06 | 2:12.88 | 2:57.61 | |||
5 | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 41.97 | 1:27.71 | 2:15.66 | 3:00.34 | |||
6 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 43.80 | 1:31.24 | 2:15.81 | 3:00.54 | |||
7 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 42.36 | 1:28.99 | 2:15.53 | 3:02.55 | |||
8 | Vilma Rintala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 41.44 | 1:30.06 | 2:19.14 | 3:06.33 | |||
9 | Vilma Niskanen | 2004 | Oulun Lohet | 43.52 | 1:31.42 | 2:21.28 | 3:09.45 | |||
10 | Petra Laukkanen | 2004 | Oulun Lohet | 45.05 | 1:35.05 | 2:28.88 | 3:22.63 | |||
11 | Alina Kangas | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 46.07 | 1:36.78 | 2:32.16 | 3:22.89 | |||
12 | Roosa Hautamäki | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 46.92 | 1:40.19 | 2:33.93 | 3:25.53 | |||
13 | Sofia Kivelä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 44.63 | 1:36.88 | 2:30.62 | 3:27.04 | |||
14 | Lilli Eskola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 48.27 | 1:41.61 | 2:37.55 | 3:32.66 | |||
15 | Anniina Törmi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 48.63 | 1:43.87 | 2:39.90 | 3:32.73 | |||
16 | Teresa Pulkkinen | 2005 | Oulun Lohet | 51.45 | 1:45.91 | 2:41.64 | 3:34.03 | |||
17 | Martta Ryynänen | 2005 | Oulun Lohet | 48.58 | 1:44.62 | 2:41.08 | 3:36.38 | |||
18 | Inka Valppu | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 54.18 | 1:55.28 | 2:55.60 | 3:50.44 | |||
Laji 21, 200m RU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 40.40 | 1:23.16 | 2:07.54 | 2:48.94 | |||
2 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 41.14 | 1:25.68 | 2:10.63 | 2:55.02 | |||
3 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 41.31 | 1:26.98 | 2:13.44 | 2:59.62 | |||
4 | Greta Suorsa | 2003 | Oulun Lohet | 49.84 | 1:45.81 | 2:41.49 | 3:38.99 | |||
5 | Zsuzsanna Törmänen | 1978 | Kempeleen Pyrintö | 52.35 | 1:49.12 | 2:46.42 | 3:43.97 | |||
6 | Emilia Kivelä | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 55.17 | 1:56.03 | 2:58.89 | 3:57.60 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:59 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:01 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 22, 200m RU Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Kalle Pesälä | 2006 | Oulun Lohet | 41.42 | 1:26.22 | 2:12.22 | 2:56.01 | |||
2 | Lauri Siurua | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 39.87 | 1:26.66 | 2:13.97 | 3:01.61 | |||
3 | Roni Heikkinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 40.70 | 1:27.06 | 2:15.42 | 3:03.00 | |||
4 | Elias Mikkonen | 2005 | Oulun Lohet | 44.59 | 1:33.38 | 2:23.15 | 3:10.75 | |||
5 | Joel Hassinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 42.04 | 1:32.78 | 2:24.43 | 3:13.31 | |||
6 | Onni Salonen | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 45.73 | 1:37.96 | 2:33.57 | 3:24.44 | |||
7 | Julius Schroderus | 2006 | Oulun Lohet | 47.48 | 1:39.10 | 2:31.65 | 3:25.52 | |||
8 | Paavo Lyly-Yrjänäinen | 2005 | Oulun Lohet | 49.98 | 1:46.48 | 2:46.24 | 3:41.01 | |||
9 | Arttu Ranta-Valkama | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 58.23 | 2:06.87 | 3:15.59 | 4:22.50 | |||
10 | Leevi Rasila | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 1:01.21 | 2:14.33 | 3:23.09 | 4:35.58 | |||
11 | Jalo Anttonen | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 1:05.85 | 2:18.76 | 3:33.18 | 4:42.70 | |||
Laji 22, 200m RU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Jere Heikkilä | 2004 | Oulun Lohet | 39.61 | 1:23.65 | 2:09.35 | 2:54.30 | |||
2 | Vili Rantasuo | 2004 | Oulun Lohet | 40.70 | 1:25.83 | 2:11.84 | 2:56.98 | |||
Laji 22, 200m RU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 33.59 | 1:11.28 | 1:50.19 | 2:29.01 | |||
2 | Petri Lampela | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 35.12 | 1:14.23 | 1:54.37 | 2:33.72 | |||
3 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 36.69 | 1:16.15 | 1:56.68 | 2:37.24 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:01 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:56 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 23, 50m PU Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Riialiina Kiljala | 2008 | Vieskan Uimarit | 36.20 | ||||||
2 | Malla Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 36.80 | ||||||
3 | Vilja Säntti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 37.28 | ||||||
4 | Iiris Lukkariniemi | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 43.51 | ||||||
5 | Anna Rajakangas | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 44.20 | ||||||
6 | Varpu Saastamoinen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 44.82 | ||||||
7 | Auroora Kurttila | 2008 | Haukiputaan Heitto | 44.92 | ||||||
8 | Eerika Häcklin | 2008 | Haukiputaan Heitto | 45.77 | ||||||
9 | Enni Lytz | 2008 | Swimming Club Rovaniemi | 47.03 | ||||||
10 | Neela Poropudas | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 47.21 | ||||||
11 | Minja Yli-Tainio | 2009 | Oulun Lohet | 47.44 | ||||||
12 | Ella Johanna Lyytikäinen | 2008 | Oulun Lohet | 47.61 | ||||||
13 | Laura Rytilahti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 48.21 | ||||||
14 | Nella Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 49.13 | ||||||
15 | Iida-Carita Niskanen | 2008 | Vieskan Uimarit | 49.21 | ||||||
16 | Ellen Laine | 2008 | Oulun Lohet | 51.23 | ||||||
17 | Sanna Törmä | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 52.03 | ||||||
18 | Matilda Hirvelä | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 52.72 | ||||||
19 | Minea Mäentausta | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 52.94 | ||||||
20 | Mira Marttila | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 53.38 | ||||||
21 | Aino-Tuulia Ponto | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 54.20 | ||||||
22 | Neea Paavola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 54.36 | ||||||
23 | Leena Tissari | 2008 | Kuopion Uimaseura | 54.38 | ||||||
24 | Anni Lämpsä | 2008 | Vieskan Uimarit | 54.93 | ||||||
25 | Nevia Viuhkola | 2009 | Oulun Lohet | 56.04 | ||||||
26 | Pinja Kärkkäinen | 2009 | Oulun Lohet | 56.96 | ||||||
27 | Anni Jylhä | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 57.06 | ||||||
28 | Saimi Siika-Aho | 2009 | Oulun Lohet | 1:00.72 | ||||||
- | Amaya Luukkonen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | DNS | ||||||
- | Emma Palola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | DNS | ||||||
Laji 23, 50m PU Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Sara Seppänen | 2006 | Oulun Lohet | 33.59 | ||||||
2 | Vilma Vepsäläinen | 2006 | Kuopion Uimaseura | 34.35 | ||||||
3 | Saaga Kähkönen | 2006 | Vieskan Uimarit | 35.47 | ||||||
4 | Noora-Maria Linna | 2006 | Vieskan Uimarit | 35.89 | ||||||
5 | Elli Hakola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 36.84 | ||||||
6 | Eerika Ekdahl | 2007 | Nivalan Saukot | 39.51 | ||||||
7 | Saara Nissinen | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 40.09 | ||||||
8 | Noora Tuominen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 40.88 | ||||||
9 | Maria Issakainen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 41.06 | ||||||
10 | Sini Saari | 2007 | Vieskan Uimarit | 41.49 | ||||||
11 | Elsa Pelkonen | 2007 | Vieskan Uimarit | 41.66 | ||||||
12 | Peppi Ojakippola | 2006 | Vieskan Uimarit | 41.99 | ||||||
13 | Sara Lappalainen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 42.39 | ||||||
14 | Aava Näykki | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 42.79 | ||||||
15 | Tilda Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 42.84 | ||||||
16 | Iisa Mattila | 2007 | Oulun Lohet | 45.96 | ||||||
17 | Kiia Ärväs | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 46.18 | ||||||
18 | Elsa Herrala | 2007 | Vieskan Uimarit | 47.59 | ||||||
19 | Enni Alatalo | 2007 | Oulun Lohet | 47.94 | ||||||
20 | Ella Utriainen | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 48.54 | ||||||
21 | Selja Tiensuu | 2007 | Oulun Lohet | 49.00 | ||||||
22 | Minerva Sorvisto | 2007 | Vieskan Uimarit | 51.77 | ||||||
23 | Elle Härkönen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 52.48 | ||||||
24 | Luna Sivonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 52.67 | ||||||
25 | Aino Lamminpää | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 55.25 | ||||||
26 | Nelli Vilppola | 2007 | Oulun Lohet | 56.56 | ||||||
Laji 23, 50m PU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Saara Niemi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 30.96 | ||||||
2 | Riina Niemi | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 31.55 | ||||||
3 | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 32.63 | ||||||
4 | Inka Karjalainen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 33.03 | ||||||
5 | Laura Rajavaara | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 33.07 | ||||||
6 | Julia Nelimarkka | 2004 | Keuruun Toverit | 33.14 | ||||||
7 | Jutta Mört | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 33.61 | ||||||
8 | Kerttu Törmälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 34.01 | ||||||
9 | Sara Meissner | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 34.05 | ||||||
10 | Henna Moilanen | 2004 | Oulun Lohet | 34.16 | ||||||
11 | Amanda Riuttanen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 34.87 | ||||||
12 | Maria Kaarlejärvi | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 35.02 | ||||||
13 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 35.22 | ||||||
14 | Tessa Tattari | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 35.48 | ||||||
15 | Saana Näsi | 2004 | Kemin Uimaseura | 35.71 | ||||||
16 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 35.72 | ||||||
17 | Elizaveta Salmela | 2005 | Vieskan Uimarit | 35.87 | ||||||
18 | Sani Nätynki | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 36.24 | ||||||
19 | Jaana Nevala | 2005 | Vieskan Uimarit | 36.28 | ||||||
20 | Noora Aikio | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 36.38 | ||||||
21 | Mandi Vuoristo | 2005 | Oulun Lohet | 36.47 | ||||||
22 | Reetta Piira | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 37.73 | ||||||
23 | Sanni Toppinen | 2005 | Kuopion Uimaseura | 37.90 | ||||||
24 | Ella Sipola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 38.61 | ||||||
25 | Katariina Kärki | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 39.72 | ||||||
26 | Oosa Paavola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 42.15 | ||||||
27 | Lilli Eskola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 42.81 | ||||||
28 | Anniina Törmi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 43.28 | ||||||
29 | Jonna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 43.29 | ||||||
30 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 44.04 | ||||||
31 | Ronya Rajala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 45.05 | ||||||
Laji 23, 50m PU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Reetta Kanervo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 28.48 | ||||||
2 | Veera Kivirinta | 1995 | Oulun Uinti 1906 | 28.87 | ||||||
3 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 29.86 | ||||||
4 | Pauliina Lohilahti | 2002 | Oulun Lohet | 29.99 | ||||||
5 | Sini Niemi | 1993 | Tornion Uimaseura | 30.15 | ||||||
6 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 30.23 | ||||||
7 | Henna Haipus | 2001 | Oulun Lohet | 30.87 | ||||||
8 | Satu Immonen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 30.95 | ||||||
9 | Miia Hurskainen | 1992 | Kuopion Uimaseura | 31.25 | ||||||
10 | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 31.51 | ||||||
11 | Ada Niskala | 2000 | Rovaniemen Uimaseura | 31.52 | ||||||
12 | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 31.58 | ||||||
13 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | Oulun Lohet | 31.68 | ||||||
14 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 32.36 | ||||||
15 | Martta Nygård | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 32.63 | ||||||
16 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 33.23 | ||||||
17 | Inna Pajuluoma | 1999 | Kampuksen Plaani | 33.69 | ||||||
18 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 34.30 | ||||||
19 | Henna Hökkä | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 34.43 | ||||||
20 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 34.73 | ||||||
21 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 36.30 | ||||||
22 | Hilla Saastamoinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 36.35 | ||||||
23 | Saga Alisa Bruun | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 37.97 | ||||||
24 | Jenny Aada-Linnea Koskela | 2003 | Vieskan Uimarit | 39.47 | ||||||
25 | Iida Hannus | 2001 | Keuruun Toverit | 40.70 | ||||||
26 | Sofia Koppström | 2003 | Oulun Lohet | 40.79 | ||||||
27 | Liisa Pasma | 2002 | Oulun Lohet | 42.68 | ||||||
28 | Jenny Kukkonen | 1994 | Oulun Lohet | 1:08.95 | ||||||
- | Anni Katajamäki | 2000 | Haukiputaan Heitto | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:56 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:29 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 24, 50m PU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Asta Viuhkola | 1980 | Oulun Lohet | 34.26 | ||||||
2 | Mervi Hillukkala | 1978 | Haukiputaan Heitto | 38.55 | ||||||
3 | Tiia Kujala | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 39.85 | ||||||
4 | Leena Rahko | 1993 | Haukiputaan Heitto | 40.45 | ||||||
5 | Salla Lamminpää | 1969 | Oulun Uinti 1906 | 40.94 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:29 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:46 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 25, 50m PU Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Samu Herronen | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 36.70 | ||||||
2 | Leevi Sammalmaa | 2007 | Vieskan Uimarit | 37.21 | ||||||
3 | Oskari Hakkarainen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 38.05 | ||||||
4 | Alexey Savelyev | 2007 | Oulun Lohet | 38.48 | ||||||
5 | Tuomo Strömmer | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 39.51 | ||||||
6 | Eduard Chirica | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 39.58 | ||||||
7 | Niko Kumpulainen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 40.17 | ||||||
8 | Veeti Palo | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 41.90 | ||||||
9 | Nikita Maximov | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 42.20 | ||||||
10 | Cristian Cannizzaro | 2007 | Kuopion Uimaseura | 42.76 | ||||||
11 | Artem Teryaev | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 43.76 | ||||||
12 | Reetu Jauhojärvi | 2009 | Swimming Club Rovaniemi | 44.02 | ||||||
13 | Oskari Matilainen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 44.48 | ||||||
14 | Lauri Junttari | 2007 | Kemin Työväen Uimarit | 44.82 | ||||||
15 | Joonas Keränen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 45.65 | ||||||
16 | Emil Koskela | 2008 | Vieskan Uimarit | 46.64 | ||||||
17 | Aatu Poikkimäki | 2008 | Vieskan Uimarit | 46.79 | ||||||
18 | Rasmus Kinnunen | 2007 | Kemin Työväen Uimarit | 47.42 | ||||||
19 | Sandy Yin | 2007 | Oulun Lohet | 47.78 | ||||||
20 | Petrus Bergman | 2007 | Oulun Lohet | 48.07 | ||||||
21 | Antti Turunen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 48.15 | ||||||
22 | Tuomas Nissinen | 2008 | Kemin Työväen Uimarit | 48.54 | ||||||
23 | Paavo Kilpeläinen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 49.02 | ||||||
24 | Santeri Vanhala | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 49.03 | ||||||
25 | Lars Forchini | 2007 | Oulun Lohet | 49.54 | ||||||
26 | Ahti Kotila | 2008 | Oulun Lohet | 49.61 | ||||||
27 | Jamie Härkönen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 50.04 | ||||||
28 | Eero Ranta-Valkama | 2009 | Swimming Club Rovaniemi | 51.97 | ||||||
29 | Nicky Rajala | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 52.10 | ||||||
30 | Veikka Palo | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 52.35 | ||||||
31 | Oliver Norrena | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 53.21 | ||||||
32 | Julius Katajaharju | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 53.62 | ||||||
33 | Olli Henriksson | 2007 | Oulun Lohet | 57.81 | ||||||
- | Eetu Kahelin | 2007 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Oliver Rannanpää | 2008 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Tuomas Pääaho | 2008 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 25, 50m PU Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Kalle Pesälä | 2006 | Oulun Lohet | 31.95 | ||||||
2 | Konsta Rantasuo | 2006 | Oulun Lohet | 32.12 | ||||||
3 | Riku Määttälä | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 33.66 | ||||||
4 | Julius Schroderus | 2006 | Oulun Lohet | 35.38 | ||||||
5 | Torsti Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 35.99 | ||||||
6 | Kaapo Laaja | 2006 | Keuruun Toverit | 36.58 | ||||||
7 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 36.98 | ||||||
8 | Miika Suorsa | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 38.79 | ||||||
9 | Markus Tervaskanto | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 40.55 | ||||||
10 | Elias Laukka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 43.02 | ||||||
11 | Elmeri Kaihua | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 46.42 | ||||||
12 | Arttu Ranta-Valkama | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 51.90 | ||||||
Laji 25, 50m PU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 28.95 | ||||||
2 | Rasmus Koskela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 29.59 | ||||||
3 | Eetu Haipus | 2004 | Oulun Lohet | 30.04 | ||||||
4 | Arttu Haipus | 2004 | Oulun Lohet | 30.20 | ||||||
5 | Sihan Yu | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 30.65 | ||||||
6 | Tudor Ratiu | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 30.68 | ||||||
7 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 30.95 | ||||||
8 | Elmeri Kauppila | 2004 | Oulun Lohet | 35.55 | ||||||
9 | Niko Savilakso | 2003 | Oulun Lohet | 36.70 | ||||||
10 | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 37.92 | ||||||
Laji 25, 50m PU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Arttu Erkinaro | 1992 | Oulun Uinti 1906 | 26.72 | ||||||
2 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 27.11 | ||||||
3 | Topi Lukkarinen | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 27.69 | ||||||
4 | Anssi Hätälä | 1994 | Oulun Uinti 1906 | 27.94 | ||||||
5 | Noa Mäkelä | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 28.15 | ||||||
6 | Matias Rajavaara | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 28.34 | ||||||
7 | Jesse Anttila | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 28.62 | ||||||
8 | Joakim Harjaks | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 28.76 | ||||||
9 | Elias Juntunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 29.12 | ||||||
9 | Janne Tyni | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 29.12 | ||||||
11 | Juho Anttila | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 29.63 | ||||||
12 | Niklas Raesalmi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 30.08 | ||||||
13 | Tuukka Pekkanen | 2002 | Keuruun Toverit | 30.36 | ||||||
14 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 32.43 | ||||||
15 | Aleksanteri Angelva | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 32.55 | ||||||
16 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 34.26 | ||||||
- | Oliver Kela | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:46 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:29 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 26, 50m PU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Matti Nikula | 1960 | Oulun Lohet | 30.54 | ||||||
2 | Timo Siika-Aho | 1968 | Oulun Lohet | 34.61 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:29 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:30 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 27, 200m SU Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Reeta Ollonen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 35.85 | 1:14.49 | 1:52.86 | 2:30.78 | |||
2 | Vilja Takalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 42.30 | 1:28.28 | 2:14.66 | 2:59.44 | |||
3 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 43.23 | 1:29.65 | 2:16.44 | 2:59.87 | |||
4 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 41.78 | 1:28.43 | 2:15.23 | 3:01.21 | |||
5 | Angelica Kärki | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 44.54 | 1:32.51 | 2:18.95 | 3:01.87 | |||
6 | Viivi Hallikainen | 2006 | Kuopion Uimaseura | 46.13 | 1:36.56 | 2:29.79 | 3:20.42 | |||
7 | Inka Ylipahkala | 2006 | Oulun Lohet | 49.81 | 1:45.37 | 2:43.03 | 3:33.87 | |||
Laji 27, 200m SU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Pinja Taskila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 36.58 | 1:17.35 | 1:59.35 | 2:37.84 | |||
2 | Inka Elamaa | 2004 | Oulun Lohet | 36.40 | 1:17.17 | 1:58.73 | 2:39.27 | |||
3 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 36.42 | 1:17.54 | 1:59.83 | 2:40.17 | |||
4 | Alexia Tahkola | 2005 | Oulun Lohet | 37.47 | 1:19.17 | 2:01.38 | 2:40.67 | |||
5 | Aino Ollikainen | 2005 | Keuruun Toverit | 38.02 | 1:20.01 | 2:02.07 | 2:43.06 | |||
6 | Laura Markuksela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 38.45 | 1:20.08 | 2:02.29 | 2:43.59 | |||
7 | Maiju Huttunen | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 39.09 | 1:21.94 | 2:05.45 | 2:46.01 | |||
8 | Lidia Evans | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 40.25 | 1:24.16 | 2:08.57 | 2:51.42 | |||
9 | Vilma Kiviniemi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 38.87 | 1:22.39 | 2:07.66 | 2:52.25 | |||
10 | Lotta Kaarre | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 41.76 | 1:26.49 | 2:12.22 | 2:56.49 | |||
11 | Saana Lauhava | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 40.67 | 1:24.90 | 2:11.37 | 2:57.00 | |||
12 | Petra Laukkanen | 2004 | Oulun Lohet | 40.67 | 1:26.04 | 2:13.14 | 2:57.58 | |||
13 | Julia Nelimarkka | 2004 | Keuruun Toverit | 43.64 | 1:31.97 | 2:19.83 | 3:04.36 | |||
14 | Pinja Lohiniva | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 44.33 | 1:33.70 | 2:23.55 | 3:12.59 | |||
15 | Pihla Louhela | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 44.90 | 1:34.50 | 2:24.91 | 3:13.84 | |||
16 | Martta Ryynänen | 2005 | Oulun Lohet | 44.12 | 1:34.90 | 2:25.44 | 3:14.54 | |||
17 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 45.08 | 1:35.27 | 2:27.20 | 3:16.56 | |||
18 | Tiina Alatalo | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 46.39 | 1:37.37 | 2:29.24 | 3:16.77 | |||
Laji 27, 200m SU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 36.95 | 1:17.26 | 1:58.22 | 2:37.13 | |||
2 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 36.97 | 1:17.44 | 1:58.95 | 2:37.99 | |||
3 | Sofia Saukko | 2001 | Rovaniemen Uimaseura | 36.76 | 1:17.28 | 1:59.78 | 2:39.53 | |||
4 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 40.73 | 1:22.74 | 2:06.31 | 2:47.11 | |||
5 | Iiris Isokoski | 2003 | Oulun Lohet | 38.45 | 1:22.92 | 2:07.20 | 2:48.42 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:30 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:30 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 28, 200m SU Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Konsta Rantasuo | 2006 | Oulun Lohet | 37.71 | 1:19.27 | 2:01.14 | 2:41.92 | |||
2 | Julius Schroderus | 2006 | Oulun Lohet | 39.05 | 1:22.47 | 2:06.63 | 2:48.21 | |||
3 | Elias Mikkonen | 2005 | Oulun Lohet | 42.27 | 1:26.56 | 2:11.34 | 2:54.14 | |||
4 | Leevi Väyrynen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 43.21 | 1:29.44 | 2:15.41 | 2:58.98 | |||
5 | Tiitus Nygård | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 47.21 | 1:35.51 | 2:24.29 | 3:11.62 | |||
Laji 28, 200m SU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 33.96 | 1:10.93 | 1:48.81 | 2:25.04 | |||
2 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 35.59 | 1:15.62 | 1:56.22 | 2:33.22 | |||
3 | Jami Kenttälä | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 39.75 | 1:22.97 | 2:07.38 | 2:50.36 | |||
Laji 28, 200m SU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Hugo Mattola | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 33.88 | 1:11.45 | 1:50.16 | 2:27.96 | |||
2 | Eemeli Kauppila | 2002 | Oulun Lohet | 35.07 | 1:16.31 | 1:59.14 | 2:40.47 | |||
- | Miikka Mattila | 1977 | Oulun Uinti 1906 | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:30 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:18 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 29, 100m VU Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Noora Haikola | 2011 | Kempeleen Pyrintö | 43.36 | 1:33.67 | |||||
2 | Lumia Lätti | 2010 | Joensuun Uimaseura | 48.31 | 1:42.94 | |||||
3 | Marianna Hiltunen | 2011 | Oulun Uinti 1906 | 49.43 | 1:44.69 | |||||
4 | Iita Poikkimäki | 2010 | Vieskan Uimarit | 54.31 | 1:55.14 | |||||
5 | Malla Määttä | 2010 | Kempeleen Pyrintö | 54.86 | 1:56.38 | |||||
6 | Maija Karjalainen | 2010 | Kokkolan Uimaseura | 1:00.94 | 2:06.44 | |||||
Laji 29, 100m VU Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Riialiina Kiljala | 2008 | Vieskan Uimarit | 33.44 | 1:10.48 | |||||
2 | Vilja Säntti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 35.83 | 1:13.27 | |||||
3 | Malla Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 35.63 | 1:15.26 | |||||
4 | Eerika Häcklin | 2008 | Haukiputaan Heitto | 38.32 | 1:18.91 | |||||
5 | Nella Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 39.51 | 1:19.99 | |||||
6 | Auroora Kurttila | 2008 | Haukiputaan Heitto | 40.51 | 1:23.07 | |||||
7 | Minja Yli-Tainio | 2009 | Oulun Lohet | 40.99 | 1:25.44 | |||||
8 | Varpu Saastamoinen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 41.45 | 1:26.57 | |||||
9 | Ellen Laine | 2008 | Oulun Lohet | 40.99 | 1:27.19 | |||||
10 | Enni Lytz | 2008 | Swimming Club Rovaniemi | 43.09 | 1:27.33 | |||||
11 | Iida-Carita Niskanen | 2008 | Vieskan Uimarit | 42.48 | 1:27.41 | |||||
12 | Neela Poropudas | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 42.76 | 1:27.61 | |||||
13 | Milla Mikkonen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 41.09 | 1:27.76 | |||||
14 | Netta Moilanen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 41.77 | 1:27.96 | |||||
15 | Iiris Lukkariniemi | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 41.56 | 1:28.46 | |||||
16 | Leena Tissari | 2008 | Kuopion Uimaseura | 43.83 | 1:30.36 | |||||
17 | Laura Rytilahti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 43.55 | 1:32.21 | |||||
18 | Minea Mäentausta | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 45.62 | 1:33.24 | |||||
19 | Matilda Hirvelä | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 42.42 | 1:33.97 | |||||
20 | Sanna Törmä | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 45.92 | 1:34.32 | |||||
21 | Ella Johanna Lyytikäinen | 2008 | Oulun Lohet | 45.43 | 1:34.33 | |||||
22 | Neea Junttila | 2009 | Vieskan Uimarit | 44.17 | 1:35.71 | |||||
23 | Mira Marttila | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 46.05 | 1:36.74 | |||||
24 | Aino-Tuulia Ponto | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 48.45 | 1:37.69 | |||||
25 | Anni Lämpsä | 2008 | Vieskan Uimarit | 47.39 | 1:39.06 | |||||
26 | Aurora Känsälä | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 47.31 | 1:39.55 | |||||
27 | Ada-Sofia Juntunen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 48.40 | 1:40.89 | |||||
28 | Anni Jylhä | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 47.97 | 1:41.13 | |||||
29 | Nevia Viuhkola | 2009 | Oulun Lohet | 48.69 | 1:41.62 | |||||
30 | Laura Haikola | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 49.27 | 1:42.87 | |||||
31 | Siiri Karhulahti | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 48.67 | 1:44.22 | |||||
32 | Pinja Kärkkäinen | 2009 | Oulun Lohet | 51.64 | 1:45.54 | |||||
33 | Neea Paavola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 51.78 | 1:46.21 | |||||
34 | Tessa Herronen | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 49.86 | 1:46.51 | |||||
35 | Enna Alasuutari | 2009 | Oulun Lohet | 50.73 | 1:49.20 | |||||
36 | Meimi Heikell | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 49.40 | 1:49.46 | |||||
37 | Eveliina Seppänen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 51.70 | 1:50.42 | |||||
38 | Saimi Siika-Aho | 2009 | Oulun Lohet | 54.31 | 1:51.23 | |||||
39 | Aada Paavola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 52.62 | 1:53.59 | |||||
40 | Milla Säkkinen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 53.34 | 1:56.35 | |||||
41 | Iisa Kauppinen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 55.39 | 2:01.76 | |||||
42 | Iiris Leinonen | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 56.56 | 2:07.80 | |||||
- | Amaya Luukkonen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | DNS | ||||||
- | Jenni Mikkonen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | DNS | ||||||
Laji 29, 100m VU Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sara Seppänen | 2006 | Oulun Lohet | 31.86 | 1:06.22 | |||||
2 | Edith Ervasti | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 32.89 | 1:08.18 | |||||
3 | Kaisa Keränen | 2007 | Oulun Lohet | 33.17 | 1:08.93 | |||||
4 | Ruut Salmi | 2007 | Oulun Lohet | 33.89 | 1:10.12 | |||||
5 | Merete Lätti | 2006 | Joensuun Uimaseura | 33.93 | 1:10.29 | |||||
6 | Milla Haapamäki | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 34.32 | 1:10.43 | |||||
7 | Venla Talvensaari | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 33.87 | 1:10.69 | |||||
8 | Anni Moilanen | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 33.96 | 1:11.35 | |||||
9 | Sofia Palojärvi | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 34.23 | 1:13.01 | |||||
10 | Saaga Kähkönen | 2006 | Vieskan Uimarit | 34.66 | 1:13.21 | |||||
11 | Olivia Kivelä | 2006 | Kokkolan Uimaseura | 34.78 | 1:13.48 | |||||
12 | Minea Törhönen | 2007 | Kuopion Uimaseura | 35.62 | 1:13.49 | |||||
13 | Oona Lipponen | 2006 | Kemin Uimaseura | 35.88 | 1:13.60 | |||||
14 | Iita Kimpimäki | 2007 | Haukiputaan Heitto | 35.55 | 1:14.12 | |||||
15 | Sini Saari | 2007 | Vieskan Uimarit | 36.50 | 1:14.75 | |||||
16 | Iina Pasuri | 2007 | Haukiputaan Heitto | 36.58 | 1:15.47 | |||||
17 | Eevi Hirvasoja | 2007 | Haukiputaan Heitto | 36.92 | 1:15.67 | |||||
18 | Elsa Pelkonen | 2007 | Vieskan Uimarit | 37.16 | 1:15.83 | |||||
19 | Sara Lappalainen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 36.81 | 1:16.75 | |||||
20 | Ellen Krüger | 2007 | Oulun Lohet | 37.14 | 1:16.77 | |||||
21 | Anni Backman | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 38.28 | 1:17.31 | |||||
22 | Mea Prykäri | 2007 | Oulun Lohet | 37.90 | 1:17.38 | |||||
23 | Hanna Saarenpää | 2007 | Haukiputaan Heitto | 36.81 | 1:17.49 | |||||
24 | Salli Sepponen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 36.97 | 1:17.62 | |||||
25 | Iida Ryhänen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 37.55 | 1:17.72 | |||||
26 | Iinu Tiainen | 2007 | Oulun Lohet | 37.01 | 1:17.73 | |||||
27 | Iida Häcklin | 2006 | Haukiputaan Heitto | 37.93 | 1:17.77 | |||||
28 | Lotta Janhunen | 2007 | Oulun Lohet | 36.69 | 1:17.95 | |||||
29 | Meeri Uusitalo | 2007 | Oulun Lohet | 37.99 | 1:18.53 | |||||
30 | Pinja Niskanen | 2007 | Oulun Lohet | 37.07 | 1:18.58 | |||||
31 | Aino Leinonen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 38.19 | 1:18.60 | |||||
32 | Tilda Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 37.90 | 1:18.90 | |||||
33 | Emma Autio | 2007 | Oulun Lohet | 37.45 | 1:19.17 | |||||
34 | Maija Leinonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 37.82 | 1:19.34 | |||||
35 | Maria Issakainen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 37.59 | 1:20.20 | |||||
36 | Silja Sipovaara | 2007 | Haukiputaan Heitto | 39.81 | 1:21.30 | |||||
37 | Juuli Uusitalo | 2007 | Oulun Lohet | 39.55 | 1:22.02 | |||||
38 | Elsa Herrala | 2007 | Vieskan Uimarit | 39.29 | 1:22.76 | |||||
39 | Luna Sivonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 39.19 | 1:23.02 | |||||
40 | Noora Tuominen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 39.59 | 1:23.11 | |||||
41 | Saara Nissinen | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 40.17 | 1:23.44 | |||||
42 | Maiju Hautala | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 39.17 | 1:25.04 | |||||
43 | Aada Vanhanarkaus | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 39.51 | 1:25.40 | |||||
44 | Riia Aho | 2007 | Oulun Lohet | 40.57 | 1:27.05 | |||||
45 | Janette Sarajärvi | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 43.02 | 1:28.74 | |||||
46 | Elle Härkönen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 42.10 | 1:28.89 | |||||
47 | Selja Tiensuu | 2007 | Oulun Lohet | 42.28 | 1:29.12 | |||||
48 | Enni Alatalo | 2007 | Oulun Lohet | 43.02 | 1:29.23 | |||||
49 | Ella Utriainen | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 42.81 | 1:30.39 | |||||
50 | Nelli Vilppola | 2007 | Oulun Lohet | 45.11 | 1:33.24 | |||||
51 | Ronja Hautamäki | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 44.55 | 1:34.05 | |||||
52 | Lilja Polojärvi | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 44.61 | 1:34.92 | |||||
53 | Saga-Helena Siikaluoma | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 43.37 | 1:34.97 | |||||
54 | Lotta Tonteri | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 47.54 | 1:41.84 | |||||
55 | Sunna Rasmus | 2007 | Oulun Lohet | 59.03 | 2:01.42 | |||||
- | Saimi Kiviniemi | 2007 | Oulun Uinti 1906 | DNF | ||||||
- | Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen | 2007 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 29, 100m VU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Helmi Jouhten | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 30.01 | 1:00.40 | |||||
2 | Petra Ansaranta | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 29.67 | 1:00.53 | |||||
3 | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 30.35 | 1:02.16 | |||||
4 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 30.62 | 1:03.01 | |||||
5 | Viivi Säntti | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 30.53 | 1:03.22 | |||||
6 | Alexia Tahkola | 2005 | Oulun Lohet | 30.36 | 1:03.44 | |||||
7 | Tessa Tattari | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 30.72 | 1:03.68 | |||||
8 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 31.47 | 1:04.81 | |||||
9 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 31.60 | 1:04.82 | |||||
10 | Tuulia Harju | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 31.74 | 1:05.49 | |||||
11 | Henna Moilanen | 2004 | Oulun Lohet | 32.20 | 1:06.26 | |||||
12 | Maiju Huttunen | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 31.59 | 1:06.32 | |||||
13 | Inka Karjalainen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 32.85 | 1:06.37 | |||||
14 | Aada Suotula | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 32.07 | 1:06.41 | |||||
15 | Nanna Savolainen | 2004 | Oulun Lohet | 31.86 | 1:06.66 | |||||
16 | Katariina Koivuranta | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 32.64 | 1:06.85 | |||||
17 | Laura Rajavaara | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 31.57 | 1:06.91 | |||||
18 | Siiri Rahikkala | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 32.73 | 1:07.66 | |||||
19 | Jutta Mört | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 32.25 | 1:07.69 | |||||
20 | Iida Heiko | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 32.75 | 1:07.91 | |||||
21 | Vilma Rintala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 32.17 | 1:08.03 | |||||
22 | Elsa Komulainen | 2005 | Kuopion Uimaseura | 32.27 | 1:08.82 | |||||
23 | Alina Kangas | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 33.70 | 1:09.18 | |||||
24 | Elizaveta Salmela | 2005 | Vieskan Uimarit | 33.96 | 1:09.52 | |||||
25 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 34.40 | 1:10.14 | |||||
26 | Vilma Niskanen | 2004 | Oulun Lohet | 33.60 | 1:10.98 | |||||
27 | Lidia Evans | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 34.01 | 1:11.38 | |||||
28 | Maria Kaarlejärvi | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 34.86 | 1:11.48 | |||||
29 | Saana Lauhava | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 34.04 | 1:11.94 | |||||
30 | Sani Nätynki | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 34.98 | 1:12.35 | |||||
31 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 34.82 | 1:13.24 | |||||
32 | Saana Näsi | 2004 | Kemin Uimaseura | 35.14 | 1:13.42 | |||||
33 | Jaana Nevala | 2005 | Vieskan Uimarit | 34.33 | 1:13.52 | |||||
34 | Oosa Paavola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 36.82 | 1:16.46 | |||||
35 | Reetta Piira | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 37.65 | 1:17.05 | |||||
36 | Sofia Kivelä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 36.59 | 1:17.88 | |||||
37 | Jonna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 37.75 | 1:18.66 | |||||
38 | Lilli Eskola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 38.54 | 1:18.72 | |||||
39 | Ronya Rajala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 37.10 | 1:18.75 | |||||
40 | Jenna Päivärinta | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 37.56 | 1:19.01 | |||||
41 | Saana Uusitalo | 2005 | Oulun Lohet | 37.24 | 1:19.38 | |||||
42 | Pihla Louhela | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 37.79 | 1:19.46 | |||||
43 | Nea-Noora Hannele Väli-Tainio | 2004 | Kuopion Uimaseura | 37.42 | 1:20.26 | |||||
44 | Roosa Hautamäki | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 39.05 | 1:20.49 | |||||
45 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 39.01 | 1:20.63 | |||||
46 | Inka Valppu | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 39.63 | 1:21.86 | |||||
Laji 29, 100m VU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 29.48 | 1:00.39 | |||||
2 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 29.11 | 1:00.69 | |||||
3 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 29.35 | 1:01.10 | |||||
4 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 29.65 | 1:01.28 | |||||
5 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 29.73 | 1:01.66 | |||||
6 | Ronja Nätynki | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 29.87 | 1:01.94 | |||||
7 | Mathilda Puutio | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 30.45 | 1:02.26 | |||||
8 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | Oulun Lohet | 30.32 | 1:02.37 | |||||
9 | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 30.14 | 1:02.53 | |||||
10 | Henna Haipus | 2001 | Oulun Lohet | 30.17 | 1:02.88 | |||||
11 | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 31.01 | 1:03.82 | |||||
12 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 30.84 | 1:04.26 | |||||
13 | Henna Hökkä | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 31.46 | 1:05.21 | |||||
14 | Pauliina Lohilahti | 2002 | Oulun Lohet | 30.65 | 1:05.56 | |||||
15 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 31.27 | 1:06.01 | |||||
16 | Liina Rajaniemi | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | 32.24 | 1:06.47 | |||||
17 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 32.00 | 1:07.02 | |||||
18 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 33.48 | 1:09.49 | |||||
19 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 33.00 | 1:09.53 | |||||
20 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 35.46 | 1:10.50 | |||||
21 | Jenny Aada-Linnea Koskela | 2003 | Vieskan Uimarit | 34.51 | 1:12.21 | |||||
22 | Saga Alisa Bruun | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 33.97 | 1:12.59 | |||||
23 | Greta Suorsa | 2003 | Oulun Lohet | 36.30 | 1:17.53 | |||||
24 | Emilia Kivelä | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 36.56 | 1:17.70 | |||||
25 | Liisa Pasma | 2002 | Oulun Lohet | 38.57 | 1:19.45 | |||||
26 | Iida Hannus | 2001 | Keuruun Toverit | 38.11 | 1:21.70 | |||||
27 | Jenny Kukkonen | 1994 | Oulun Lohet | 50.79 | 1:45.66 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:18 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:34 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 30, 100m VU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sini Niemi | 1993 | Tornion Uimaseura | 30.22 | 1:02.91 | |||||
2 | Mervi Hillukkala | 1978 | Haukiputaan Heitto | 36.77 | 1:16.15 | |||||
3 | Tiia Kujala | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 37.32 | 1:16.96 | |||||
4 | Leena Rahko | 1993 | Haukiputaan Heitto | 36.23 | 1:17.13 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:34 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:33 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 31, 100m VU Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Reetu Jauhojärvi | 2009 | Swimming Club Rovaniemi | 41.68 | 1:25.42 | |||||
2 | Veeti Väyrynen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 42.82 | 1:30.71 | |||||
3 | Onni Savola | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 43.31 | 1:33.97 | |||||
4 | Iikka Heiko | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 44.62 | 1:37.15 | |||||
5 | Eero Ranta-Valkama | 2009 | Swimming Club Rovaniemi | 45.91 | 1:38.22 | |||||
6 | Veikka Palo | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 46.13 | 1:39.03 | |||||
7 | Emil Peuhkuri | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 47.69 | 1:42.63 | |||||
8 | Eelis Illikainen | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 50.04 | 1:43.56 | |||||
9 | Leevi Rasila | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 47.02 | 1:43.82 | |||||
10 | Tuomas Lämpsä | 2010 | Vieskan Uimarit | 51.02 | 1:47.06 | |||||
11 | Peetu Pulkkinen | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 50.45 | 1:48.60 | |||||
12 | Joel Sarajärvi | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 56.77 | 1:54.84 | |||||
13 | Iiro Matinolli | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 52.27 | 1:55.52 | |||||
14 | Hugo Pörhölä | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 52.36 | 1:56.20 | |||||
- | Iisakki Ylikorkala | 2009 | Oulun Uinti 1906 | DNS | ||||||
Laji 31, 100m VU Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Samu Herronen | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 33.87 | 1:09.60 | |||||
2 | Leevi Sammalmaa | 2007 | Vieskan Uimarit | 33.17 | 1:09.97 | |||||
3 | Leevi Väyrynen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 34.80 | 1:10.66 | |||||
4 | Niko Kumpulainen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 36.66 | 1:14.24 | |||||
5 | Eduard Chirica | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 36.23 | 1:16.08 | |||||
6 | Alexey Savelyev | 2007 | Oulun Lohet | 37.50 | 1:18.48 | |||||
7 | Tuomo Strömmer | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 38.74 | 1:19.46 | |||||
8 | Oskari Hakkarainen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 38.43 | 1:19.71 | |||||
9 | Nicky Rajala | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 37.31 | 1:19.75 | |||||
10 | Aatu Poikkimäki | 2008 | Vieskan Uimarit | 38.79 | 1:20.14 | |||||
11 | Emil Koskela | 2008 | Vieskan Uimarit | 39.06 | 1:20.39 | |||||
12 | Veeti Riskilä | 2007 | Rovaniemen Uimaseura | 38.21 | 1:20.59 | |||||
13 | Lauri Junttari | 2007 | Kemin Työväen Uimarit | 39.18 | 1:20.69 | |||||
14 | Antti Turunen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 39.09 | 1:20.95 | |||||
15 | Oskari Matilainen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 39.31 | 1:21.76 | |||||
16 | Veeti Palo | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 39.68 | 1:22.08 | |||||
17 | Julius Katajaharju | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 39.61 | 1:24.59 | |||||
18 | Eetu Kahelin | 2007 | Oulun Lohet | 40.61 | 1:24.87 | |||||
19 | Nikita Maximov | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 42.58 | 1:24.88 | |||||
20 | Aapo Alaniska | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 40.30 | 1:25.58 | |||||
21 | Elias Hassinen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 39.56 | 1:25.60 | |||||
22 | Tuomas Nissinen | 2008 | Kemin Työväen Uimarit | 40.04 | 1:25.68 | |||||
23 | Artem Teryaev | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 42.08 | 1:25.80 | |||||
24 | Petrus Bergman | 2007 | Oulun Lohet | 42.76 | 1:26.62 | |||||
25 | Rasmus Kinnunen | 2007 | Kemin Työväen Uimarit | 40.06 | 1:26.83 | |||||
26 | Simon Hiltunen | 2008 | Oulun Lohet | 41.62 | 1:26.98 | |||||
27 | Jeriko Helanen | 2008 | Oulun Lohet | 40.91 | 1:28.39 | |||||
28 | Joonas Keränen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 41.59 | 1:28.54 | |||||
29 | Paavo Kilpeläinen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 42.94 | 1:30.97 | |||||
30 | Jamie Härkönen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 44.41 | 1:31.30 | |||||
31 | Lars Forchini | 2007 | Oulun Lohet | 45.25 | 1:32.51 | |||||
32 | Ahti Kotila | 2008 | Oulun Lohet | 44.32 | 1:32.87 | |||||
33 | Kim Salonen | 2008 | Oulun Lohet | 43.19 | 1:33.23 | |||||
34 | Touko Hukkanen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 41.47 | 1:35.88 | |||||
35 | Jaakko Peltonen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 45.55 | 1:36.88 | |||||
36 | Oliver Norrena | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 46.57 | 1:39.15 | |||||
37 | Paavo Haukilehto | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 48.31 | 1:43.80 | |||||
38 | Jonne Rantakeisu | 2008 | Oulun Lohet | 50.41 | 1:48.70 | |||||
39 | Sami Kummu | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 52.25 | 1:51.25 | |||||
40 | Onni Kallio | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 53.26 | 1:51.34 | |||||
41 | Olli Henriksson | 2007 | Oulun Lohet | 52.45 | 1:51.45 | |||||
42 | Jalo Anttonen | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 53.55 | 1:51.86 | |||||
43 | Tuomas Pääaho | 2008 | Oulun Lohet | 53.27 | 1:54.42 | |||||
44 | Miko Helve | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 54.80 | 2:01.84 | |||||
Laji 31, 100m VU Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Roni Heikkinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 29.62 | 1:02.59 | |||||
2 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | Kuopion Uimaseura | 29.85 | 1:02.81 | |||||
3 | Riku Määttälä | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 30.43 | 1:04.73 | |||||
4 | Lauri Siurua | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 30.87 | 1:04.95 | |||||
5 | Erblin Latifi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 31.19 | 1:05.36 | |||||
6 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 31.33 | 1:05.37 | |||||
7 | Torsti Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 33.11 | 1:08.67 | |||||
8 | Erik Peuhkuri | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 32.74 | 1:08.88 | |||||
9 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 33.81 | 1:09.93 | |||||
10 | Artturi Väänänen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 33.14 | 1:10.08 | |||||
11 | Herkko Haussalo | 2006 | Oulun Lohet | 33.63 | 1:11.17 | |||||
12 | Kaapo Laaja | 2006 | Keuruun Toverit | 34.00 | 1:11.90 | |||||
13 | Jesse Koskinen | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 34.15 | 1:13.87 | |||||
14 | Miika Suorsa | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 35.45 | 1:14.04 | |||||
15 | Elmeri Kaihua | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 35.49 | 1:14.71 | |||||
16 | Valtteri Kotijärvi | 2006 | Haukiputaan Heitto | 35.95 | 1:15.00 | |||||
17 | Riku Keskiaho | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 36.63 | 1:15.53 | |||||
18 | Onni Salonen | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 36.73 | 1:16.01 | |||||
19 | Arttu Kortetjärvi | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 35.93 | 1:16.60 | |||||
20 | Onni Tarkiainen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 37.42 | 1:18.85 | |||||
21 | Paavo Lyly-Yrjänäinen | 2005 | Oulun Lohet | 39.46 | 1:24.21 | |||||
22 | Samuli Koskela | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 40.17 | 1:26.09 | |||||
23 | Arttu Ranta-Valkama | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 44.32 | 1:33.44 | |||||
24 | Aaro Kyntömaa | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 42.99 | 1:35.33 | |||||
Laji 31, 100m VU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 28.91 | 59.36 | |||||
2 | Arttu Haipus | 2004 | Oulun Lohet | 28.87 | 59.90 | |||||
3 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 29.20 | 1:00.19 | |||||
3 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 29.15 | 1:00.19 | |||||
5 | Rasmus Koskela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 30.21 | 1:02.43 | |||||
6 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 30.25 | 1:03.44 | |||||
7 | Mikael Ryynänen | 2003 | Oulun Lohet | 31.18 | 1:03.60 | |||||
8 | Vili Rantasuo | 2004 | Oulun Lohet | 30.68 | 1:03.89 | |||||
9 | Tudor Ratiu | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 30.34 | 1:04.03 | |||||
10 | Sihan Yu | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 30.04 | 1:04.41 | |||||
11 | Jere Heikkilä | 2004 | Oulun Lohet | 32.69 | 1:07.41 | |||||
12 | Elmeri Kauppila | 2004 | Oulun Lohet | 32.70 | 1:08.39 | |||||
13 | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 34.30 | 1:11.53 | |||||
Laji 31, 100m VU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Topi Lukkarinen | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 27.02 | 55.64 | |||||
2 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 27.14 | 56.03 | |||||
3 | Noa Mäkelä | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 27.16 | 56.13 | |||||
4 | Arttu Erkinaro | 1992 | Oulun Uinti 1906 | 27.13 | 56.54 | |||||
5 | Jesse Anttila | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 27.99 | 57.04 | |||||
6 | Petri Lampela | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 27.73 | 57.58 | |||||
7 | Joakim Harjaks | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 27.33 | 57.67 | |||||
8 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 28.05 | 58.50 | |||||
9 | Ville Korpilähde | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 27.99 | 58.51 | |||||
10 | Janne Tyni | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 27.90 | 58.74 | |||||
11 | Matias Rajavaara | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 28.38 | 58.93 | |||||
12 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 28.10 | 59.69 | |||||
13 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 29.38 | 1:00.41 | |||||
14 | Juho Keränen | 2002 | Oulun Lohet | 30.01 | 1:00.93 | |||||
15 | Tuukka Pekkanen | 2002 | Keuruun Toverit | 29.36 | 1:00.96 | |||||
16 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 29.80 | 1:01.10 | |||||
17 | Niklas Raesalmi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 30.89 | 1:02.16 | |||||
18 | Jeremia Saarinen | 2002 | Haukiputaan Heitto | 32.00 | 1:06.44 | |||||
19 | Aleksanteri Angelva | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 33.27 | 1:09.46 | |||||
20 | Andreas Lindqvist | 1991 | Kokkolan Uimaseura | 2:03.00 | 4:22.58 | |||||
- | Oliver Kela | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:33 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:33 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 32, 100m VU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Antti Seväkivi | 1977 | Muhoksen Voitto | 29.17 | 1:00.79 | |||||
2 | Timo Siika-Aho | 1968 | Oulun Lohet | 34.63 | 1:12.28 | |||||
3 | Jaakko Erkinaro | 1963 | Oulun Uinti 1906 | 34.72 | 1:12.68 | |||||
- | Miikka Mattila | 1977 | Oulun Uinti 1906 | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:33 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:27 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 33, 200m SKU Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | Kuopion Uimaseura | 33.02 | 1:18.85 | 2:02.89 | 2:37.81 | |||
2 | Roni Heikkinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 36.28 | 1:16.84 | 2:05.28 | 2:39.61 | |||
3 | Erblin Latifi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 34.42 | 1:15.74 | 2:06.63 | 2:44.69 | |||
4 | Lauri Siurua | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 37.39 | 1:21.01 | 2:09.39 | 2:47.54 | |||
5 | Erik Peuhkuri | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 39.79 | 1:19.92 | 2:12.03 | 2:49.25 | |||
6 | Elias Mikkonen | 2005 | Oulun Lohet | 41.36 | 1:26.70 | 2:15.23 | 2:53.81 | |||
7 | Artturi Väänänen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 39.14 | 1:26.66 | 2:15.40 | 2:55.24 | |||
8 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 39.09 | 1:25.84 | 2:18.70 | 2:55.88 | |||
9 | Leevi Väyrynen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 37.63 | 1:22.77 | 2:17.65 | 2:56.01 | |||
10 | Kaapo Laaja | 2006 | Keuruun Toverit | 40.06 | 1:29.84 | 2:20.77 | 3:00.87 | |||
11 | Leevi Sammalmaa | 2007 | Vieskan Uimarit | 38.69 | 1:23.98 | 2:22.23 | 3:02.78 | |||
12 | Samu Herronen | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 39.76 | 1:26.46 | 2:22.66 | 3:03.28 | |||
13 | Miika Suorsa | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 40.96 | 1:28.80 | 2:23.73 | 3:03.42 | |||
14 | Herkko Haussalo | 2006 | Oulun Lohet | 41.45 | 1:28.72 | 2:24.23 | 3:03.79 | |||
15 | Jesse Koskinen | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 41.54 | 1:27.59 | 2:24.99 | 3:05.59 | |||
16 | Niko Kumpulainen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 43.37 | 1:31.66 | 2:28.35 | 3:08.51 | |||
17 | Arttu Kortetjärvi | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 39.61 | 1:30.81 | 2:26.18 | 3:09.07 | |||
18 | Markus Tervaskanto | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 42.36 | 1:31.61 | 2:33.43 | 3:13.84 | |||
19 | Elias Laukka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 45.31 | 1:35.42 | 2:32.89 | 3:14.59 | |||
20 | Ilari Raesalmi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 46.69 | 1:40.48 | 2:32.15 | 3:15.51 | |||
21 | Veeti Palo | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 45.97 | 1:38.66 | 2:33.26 | 3:18.61 | |||
22 | Tuomo Strömmer | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 44.89 | 1:37.42 | 2:36.69 | 3:20.28 | |||
23 | Lauri Junttari | 2007 | Kemin Työväen Uimarit | 46.96 | 1:42.13 | 2:38.27 | 3:20.57 | |||
24 | Aatu Poikkimäki | 2008 | Vieskan Uimarit | 52.63 | 1:43.13 | 2:47.30 | 3:30.23 | |||
25 | Nikita Maximov | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 46.07 | 1:42.41 | 2:41.02 | 3:31.61 | |||
26 | Paavo Lyly-Yrjänäinen | 2005 | Oulun Lohet | 47.80 | 1:48.89 | 2:44.86 | 3:32.05 | |||
27 | Oskari Matilainen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 49.39 | 1:43.67 | 2:46.30 | 3:35.37 | |||
28 | Paavo Kilpeläinen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 51.28 | 1:48.55 | 2:47.85 | 3:37.03 | |||
29 | Antti Turunen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 52.52 | 1:49.75 | 2:56.13 | 3:40.58 | |||
30 | Joonas Keränen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 49.58 | 1:48.10 | 2:51.03 | 3:43.87 | |||
31 | Veikka Palo | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 57.29 | 1:54.02 | 2:55.19 | 3:49.18 | |||
32 | Oliver Rannanpää | 2008 | Oulun Lohet | 1:00.67 | 1:55.59 | 3:07.95 | 4:01.48 | |||
Laji 33, 200m SKU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 29.11 | 1:05.21 | 1:45.70 | 2:18.39 | |||
2 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 30.02 | 1:07.82 | 1:48.43 | 2:21.20 | |||
3 | Jere Heikkilä | 2004 | Oulun Lohet | 38.21 | 1:19.79 | 2:06.52 | 2:44.11 | |||
4 | Mikael Ryynänen | 2003 | Oulun Lohet | 36.21 | 1:17.39 | 2:09.43 | 2:45.03 | |||
Laji 33, 200m SKU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Petri Lampela | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 28.71 | 1:05.81 | 1:46.40 | 2:20.69 | |||
2 | Noa Mäkelä | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 30.60 | 1:08.75 | 1:51.29 | 2:23.62 | |||
3 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 33.38 | 1:11.38 | 1:52.08 | 2:26.65 | |||
4 | Joakim Harjaks | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 31.41 | 1:08.28 | 1:55.95 | 2:29.94 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:27 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:59 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 34, 200m SKU Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Lotta Moilanen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 33.95 | 1:11.58 | 1:54.04 | 2:29.07 | |||
2 | Sara Seppänen | 2006 | Oulun Lohet | 36.16 | 1:17.94 | 2:07.00 | 2:44.33 | |||
3 | Kaisa Keränen | 2007 | Oulun Lohet | 37.96 | 1:22.90 | 2:11.74 | 2:49.58 | |||
4 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 39.08 | 1:22.31 | 2:08.77 | 2:50.06 | |||
5 | Milla Haapamäki | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 39.86 | 1:23.98 | 2:17.45 | 2:54.69 | |||
6 | Riialiina Kiljala | 2008 | Vieskan Uimarit | 39.13 | 1:25.80 | 2:15.81 | 2:54.79 | |||
7 | Venla Talvensaari | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 36.86 | 1:23.36 | 2:16.63 | 2:57.77 | |||
8 | Ruut Salmi | 2007 | Oulun Lohet | 38.39 | 1:25.28 | 2:19.52 | 2:58.76 | |||
9 | Iita Kimpimäki | 2007 | Haukiputaan Heitto | 37.86 | 1:26.48 | 2:18.85 | 3:02.09 | |||
10 | Malla Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 39.55 | 1:28.50 | 2:24.54 | 3:02.73 | |||
11 | Anni Moilanen | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 40.38 | 1:27.17 | 2:23.09 | 3:04.02 | |||
12 | Vilja Säntti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 40.75 | 1:29.11 | 2:22.25 | 3:04.44 | |||
13 | Ennimaija Mäntynen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 38.20 | 1:25.51 | 2:24.77 | 3:05.43 | |||
14 | Sofia Palojärvi | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 42.42 | 1:30.67 | 2:23.53 | 3:05.86 | |||
15 | Anni Backman | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 42.85 | 1:30.54 | 2:28.70 | 3:07.68 | |||
16 | Minea Törhönen | 2007 | Kuopion Uimaseura | 41.34 | 1:34.50 | 2:31.17 | 3:11.43 | |||
17 | Peppi Ojakippola | 2006 | Vieskan Uimarit | 42.61 | 1:31.60 | 2:26.59 | 3:11.77 | |||
18 | Emma Autio | 2007 | Oulun Lohet | 42.94 | 1:32.80 | 2:29.27 | 3:11.80 | |||
19 | Sini Saari | 2007 | Vieskan Uimarit | 44.57 | 1:32.97 | 2:32.39 | 3:11.89 | |||
20 | Iinu Tiainen | 2007 | Oulun Lohet | 43.63 | 1:36.03 | 2:27.44 | 3:12.06 | |||
21 | Iina Pasuri | 2007 | Haukiputaan Heitto | 47.55 | 1:37.75 | 2:34.41 | 3:13.75 | |||
22 | Juuli Uusitalo | 2007 | Oulun Lohet | 45.07 | 1:35.40 | 2:35.50 | 3:17.08 | |||
23 | Elsa Pelkonen | 2007 | Vieskan Uimarit | 45.98 | 1:40.09 | 2:36.57 | 3:17.24 | |||
24 | Iida Ryhänen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 43.65 | 1:39.09 | 2:38.98 | 3:17.62 | |||
25 | Meeri Uusitalo | 2007 | Oulun Lohet | 47.16 | 1:38.05 | 2:34.16 | 3:18.31 | |||
26 | Fanni Törmänen | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 47.93 | 1:36.22 | 2:36.43 | 3:18.46 | |||
27 | Viivi Häikiö | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 43.19 | 1:35.90 | 2:33.90 | 3:20.06 | |||
28 | Aino Leinonen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 44.31 | 1:35.28 | 2:35.31 | 3:21.06 | |||
29 | Mea Prykäri | 2007 | Oulun Lohet | 48.75 | 1:44.03 | 2:42.42 | 3:25.41 | |||
30 | Lotta Torppa | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 44.48 | 1:41.62 | 2:42.15 | 3:25.88 | |||
31 | Pinja Niskanen | 2007 | Oulun Lohet | 48.50 | 1:41.62 | 2:40.76 | 3:26.92 | |||
32 | Maria Issakainen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 42.96 | 1:36.10 | 2:42.29 | 3:28.26 | |||
33 | Luna Sivonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 51.14 | 1:44.52 | 2:43.37 | 3:30.07 | |||
34 | Anna Rajakangas | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 49.34 | 1:41.04 | 2:44.62 | 3:30.84 | |||
35 | Janette Sarajärvi | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 47.48 | 1:41.09 | 2:43.52 | 3:31.92 | |||
36 | Iiris Lukkariniemi | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 47.15 | 1:44.51 | 2:48.10 | 3:35.13 | |||
37 | Enni Lytz | 2008 | Swimming Club Rovaniemi | 54.91 | 1:50.12 | 2:51.83 | 3:35.37 | |||
38 | Ellen Laine | 2008 | Oulun Lohet | 50.42 | 1:46.69 | 2:51.14 | 3:38.31 | |||
39 | Nella Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 53.08 | 1:50.77 | 2:57.01 | 3:41.11 | |||
40 | Neela Poropudas | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 50.27 | 1:48.45 | 2:52.70 | 3:42.30 | |||
41 | Inka Ylipahkala | 2006 | Oulun Lohet | 53.70 | 1:48.48 | 2:54.22 | 3:42.95 | |||
42 | Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen | 2007 | Oulun Lohet | 58.81 | 1:56.99 | 2:58.42 | 3:45.04 | |||
43 | Riia Aho | 2007 | Oulun Lohet | 59.50 | 1:55.16 | 2:57.66 | 3:47.42 | |||
44 | Mira Marttila | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 57.56 | 1:57.74 | 2:59.34 | 3:49.62 | |||
45 | Minerva Sorvisto | 2007 | Vieskan Uimarit | 52.59 | 1:52.38 | 3:02.98 | 3:49.87 | |||
46 | Ronja Hautamäki | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 55.38 | 1:56.78 | 3:02.47 | 3:56.78 | |||
47 | Lotta Tonteri | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 1:01.75 | 2:06.70 | 3:13.37 | 4:12.23 | |||
- | Ellen Krüger | 2007 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
- | Ella Johanna Lyytikäinen | 2008 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 34, 200m SKU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Helmi Jouhten | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 32.02 | 1:11.17 | 1:55.84 | 2:31.33 | |||
2 | Pinja Taskila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 34.56 | 1:16.29 | 1:59.76 | 2:35.44 | |||
3 | Inka Elamaa | 2004 | Oulun Lohet | 36.39 | 1:15.27 | 2:02.04 | 2:36.77 | |||
4 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 34.78 | 1:16.54 | 2:04.10 | 2:40.74 | |||
5 | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 36.00 | 1:15.61 | 2:05.95 | 2:43.07 | |||
6 | Saara Niemi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 33.34 | 1:13.85 | 2:03.17 | 2:43.33 | |||
7 | Tessa Tattari | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 37.58 | 1:17.77 | 2:07.88 | 2:44.00 | |||
8 | Maiju Huttunen | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 35.26 | 1:17.23 | 2:09.24 | 2:46.80 | |||
9 | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 37.60 | 1:21.07 | 2:10.46 | 2:48.52 | |||
10 | Nanna Savolainen | 2004 | Oulun Lohet | 37.48 | 1:21.90 | 2:11.98 | 2:50.21 | |||
11 | Henna Moilanen | 2004 | Oulun Lohet | 35.53 | 1:18.87 | 2:13.24 | 2:52.69 | |||
12 | Vilma Kiviniemi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 37.55 | 1:22.69 | 2:10.75 | 2:52.90 | |||
13 | Julia Nelimarkka | 2004 | Keuruun Toverit | 35.51 | 1:21.01 | 2:14.02 | 2:58.97 | |||
14 | Elsa Komulainen | 2005 | Kuopion Uimaseura | 40.64 | 1:28.53 | 2:26.87 | 3:08.56 | |||
15 | Pinja Lohiniva | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 42.01 | 1:34.41 | 2:27.97 | 3:09.89 | |||
16 | Kerttu Törmälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 38.34 | 1:27.96 | 2:27.66 | 3:10.19 | |||
17 | Martta Ryynänen | 2005 | Oulun Lohet | 41.99 | 1:33.05 | 2:30.20 | 3:10.77 | |||
18 | Sofia Kivelä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 43.75 | 1:34.27 | 2:27.67 | 3:11.21 | |||
19 | Pihla Louhela | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 42.31 | 1:32.46 | 2:28.45 | 3:11.88 | |||
20 | Teresa Pulkkinen | 2005 | Oulun Lohet | 45.77 | 1:39.44 | 2:37.69 | 3:18.24 | |||
21 | Anniina Törmi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 46.21 | 1:39.55 | 2:36.85 | 3:19.37 | |||
22 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 40.78 | 1:33.08 | 2:35.62 | 3:21.86 | |||
23 | Oosa Paavola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 45.63 | 1:38.89 | 2:39.16 | 3:22.47 | |||
24 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 44.90 | 1:40.73 | 2:40.09 | 3:23.83 | |||
25 | Tiina Alatalo | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 49.32 | 1:41.10 | 2:38.71 | 3:28.96 | |||
26 | Jonna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 43.64 | 1:36.61 | 2:43.85 | 3:30.51 | |||
Laji 34, 200m SKU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 33.01 | 1:12.79 | 1:58.70 | 2:34.12 | |||
2 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 33.66 | 1:14.69 | 2:00.28 | 2:34.49 | |||
3 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 35.34 | 1:18.07 | 2:00.82 | 2:35.65 | |||
4 | Martta Nygård | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 34.76 | 1:12.20 | 1:59.72 | 2:37.43 | |||
5 | Ronja Nätynki | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 34.09 | 1:16.60 | 2:02.53 | 2:39.57 | |||
6 | Miia Hurskainen | 1992 | Kuopion Uimaseura | 33.02 | 1:14.37 | 2:03.80 | 2:40.63 | |||
7 | Anni Katajamäki | 2000 | Haukiputaan Heitto | 32.96 | 1:17.17 | 2:06.27 | 2:43.27 | |||
8 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 36.41 | 1:19.95 | 2:11.59 | 2:51.20 | |||
9 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 34.41 | 1:20.76 | 2:12.35 | 2:51.67 | |||
10 | Jenni Tuuliainen | 2003 | Oulun Lohet | 37.63 | 1:25.27 | 2:19.03 | 2:58.03 | |||
11 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 39.94 | 1:25.93 | 2:25.48 | 3:03.83 | |||
12 | Tiia Kujala | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 44.03 | 1:35.32 | 2:34.86 | 3:20.23 | |||
13 | Greta Suorsa | 2003 | Oulun Lohet | 45.66 | 1:37.24 | 2:36.85 | 3:23.99 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:59 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:14 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 35, 50m RU Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Reetu Jauhojärvi | 2009 | Swimming Club Rovaniemi | 51.00 | ||||||
2 | Onni Savola | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 57.25 | ||||||
3 | Veeti Väyrynen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 57.76 | ||||||
4 | Lenni Oskari Peltoniemi | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 1:00.41 | ||||||
5 | Matti Leinonen | 2011 | Haukiputaan Heitto | 1:05.38 | ||||||
6 | Eelis Illikainen | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 1:06.19 | ||||||
7 | Joel Sarajärvi | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 1:09.18 | ||||||
8 | Peetu Pulkkinen | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 1:09.85 | ||||||
9 | Iiro Matinolli | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 1:12.61 | ||||||
10 | Nicholas Alapirtti | 2010 | Kempeleen Pyrintö | 1:18.96 | ||||||
11 | Leevi Koskela | 2010 | Vieskan Uimarit | 1:20.11 | ||||||
- | Emil Peuhkuri | 2010 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Hugo Pörhölä | 2010 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 35, 50m RU Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Cristian Cannizzaro | 2007 | Kuopion Uimaseura | 42.55 | ||||||
2 | Sandy Yin | 2007 | Oulun Lohet | 47.68 | ||||||
3 | Emil Koskela | 2008 | Vieskan Uimarit | 47.87 | ||||||
4 | Nikita Maximov | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 48.04 | ||||||
5 | Ahti Kotila | 2008 | Oulun Lohet | 50.76 | ||||||
6 | Petrus Bergman | 2007 | Oulun Lohet | 50.78 | ||||||
7 | Matias Nissinen | 2008 | Iisalmen Uimarit | 51.05 | ||||||
8 | Oskari Matilainen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 51.75 | ||||||
9 | Tuomas Nissinen | 2008 | Kemin Työväen Uimarit | 52.17 | ||||||
10 | Tiitus Nygård | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 53.09 | ||||||
11 | Jeriko Helanen | 2008 | Oulun Lohet | 54.07 | ||||||
12 | Sami Kummu | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 54.32 | ||||||
13 | Paavo Haukilehto | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 54.40 | ||||||
14 | Nicky Rajala | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 55.32 | ||||||
15 | Miko Helve | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 55.40 | ||||||
16 | Simon Hiltunen | 2008 | Oulun Lohet | 55.62 | ||||||
17 | Jonne Rantakeisu | 2008 | Oulun Lohet | 57.39 | ||||||
18 | Touko Hukkanen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 1:03.16 | ||||||
19 | Onni Kallio | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 1:08.61 | ||||||
- | Iipo Aula | 2007 | Kurikan Ryhti | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kim Salonen | 2008 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Santeri Vanhala | 2008 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 35, 50m RU Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Konsta Rantasuo | 2006 | Oulun Lohet | 36.69 | ||||||
2 | Joel Hassinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 37.17 | ||||||
3 | Kalle Pesälä | 2006 | Oulun Lohet | 37.53 | ||||||
4 | Riku Määttälä | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 38.16 | ||||||
5 | Onni Salonen | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 41.37 | ||||||
6 | Torsti Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 42.05 | ||||||
7 | Julius Schroderus | 2006 | Oulun Lohet | 42.87 | ||||||
8 | Elmeri Kaihua | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 45.35 | ||||||
9 | Riku Keskiaho | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 46.34 | ||||||
10 | Onni Tarkiainen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 48.25 | ||||||
11 | Aapeli Yliraasakka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 49.13 | ||||||
12 | Touko Hakola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 52.55 | ||||||
13 | Arttu Ranta-Valkama | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 52.59 | ||||||
14 | Aaro Kyntömaa | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 52.95 | ||||||
15 | Samuli Koskela | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 53.81 | ||||||
16 | Juho Rytilahti | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 57.70 | ||||||
Laji 35, 50m RU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 32.73 | ||||||
2 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 33.64 | ||||||
3 | Sihan Yu | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 34.41 | ||||||
4 | Karlo Kilpinen | 2003 | Kemin Uimaseura | 35.49 | ||||||
5 | Arttu Haipus | 2004 | Oulun Lohet | 35.93 | ||||||
6 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 36.22 | ||||||
7 | Jere Heikkilä | 2004 | Oulun Lohet | 37.19 | ||||||
8 | Eetu Haipus | 2004 | Oulun Lohet | 37.89 | ||||||
9 | Tudor Ratiu | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 39.96 | ||||||
Laji 35, 50m RU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 32.00 | ||||||
2 | Juho Anttila | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 32.15 | ||||||
3 | Juho Keränen | 2002 | Oulun Lohet | 34.98 | ||||||
4 | Jeremia Saarinen | 2002 | Haukiputaan Heitto | 39.13 | ||||||
5 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 39.38 | ||||||
6 | Topi Jokela | 2000 | Oulun Lohet | 59.38 | ||||||
7 | Tuomas Kojo | 1977 | Oulun Lohet | 1:08.06 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:14 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:43 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 37, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Noora Haikola | 2011 | Kempeleen Pyrintö | 52.52 | ||||||
2 | Iita Poikkimäki | 2010 | Vieskan Uimarit | 1:06.71 | ||||||
3 | Maija Karjalainen | 2010 | Kokkolan Uimaseura | 1:07.75 | ||||||
Laji 37, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Saana Kalasniemi | 2009 | Kemin Uimaseura | 47.34 | ||||||
2 | Varpu Saastamoinen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 49.58 | ||||||
3 | Minea Mäentausta | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 51.50 | ||||||
4 | Tessa Herronen | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 52.46 | ||||||
5 | Nevia Viuhkola | 2009 | Oulun Lohet | 52.48 | ||||||
6 | Netta Moilanen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 52.50 | ||||||
7 | Laura Haikola | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 52.99 | ||||||
8 | Helka Honka | 2008 | Kemin Uimaseura | 53.45 | ||||||
9 | Matilda Hirvelä | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 54.84 | ||||||
10 | Sanna Törmä | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 55.30 | ||||||
11 | Milla Säkkinen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 55.37 | ||||||
12 | Neela Poropudas | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 56.17 | ||||||
13 | Meimi Heikell | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 56.40 | ||||||
14 | Julia Sarajärvi | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 56.69 | ||||||
15 | Saimi Siika-Aho | 2009 | Oulun Lohet | 56.78 | ||||||
16 | Moona Leinonen | 2008 | Haukiputaan Heitto | 56.88 | ||||||
17 | Jenni Mikkonen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 56.99 | ||||||
18 | Eveliina Seppänen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 57.05 | ||||||
19 | Neea Junttila | 2009 | Vieskan Uimarit | 1:00.37 | ||||||
20 | Ella Haapamäki | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 1:00.99 | ||||||
21 | Aino-Tuulia Ponto | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 1:03.84 | ||||||
22 | Tuuli Leinonen | 2009 | Haukiputaan Heitto | 1:03.99 | ||||||
23 | Siiri Karhulahti | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 1:04.30 | ||||||
24 | Emma Palola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 1:04.49 | ||||||
25 | Aurora Känsälä | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 1:05.57 | ||||||
26 | Aada Paavola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 1:05.97 | ||||||
27 | Pinja Kärkkäinen | 2009 | Oulun Lohet | 1:06.74 | ||||||
28 | Enna Alasuutari | 2009 | Oulun Lohet | 1:07.58 | ||||||
29 | Iiris Leinonen | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 1:10.03 | ||||||
30 | Neea Paavola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 1:14.48 | ||||||
Laji 37, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Olivia Kivelä | 2006 | Kokkolan Uimaseura | 42.61 | ||||||
2 | Hanna Saarenpää | 2007 | Haukiputaan Heitto | 44.01 | ||||||
3 | Aava Näykki | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 46.07 | ||||||
4 | Maiju Hautala | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 47.66 | ||||||
5 | Viivi Häikiö | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 49.31 | ||||||
6 | Kiia Ärväs | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 49.76 | ||||||
7 | Elsa Herrala | 2007 | Vieskan Uimarit | 50.59 | ||||||
8 | Jutta Vesala | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 51.11 | ||||||
9 | Enni Alatalo | 2007 | Oulun Lohet | 51.42 | ||||||
10 | Saga-Helena Siikaluoma | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 53.31 | ||||||
11 | Aada Vanhanarkaus | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 53.61 | ||||||
12 | Ella Utriainen | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 53.72 | ||||||
13 | Enna Neitola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 54.30 | ||||||
14 | Elle Härkönen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 56.38 | ||||||
15 | Minerva Sorvisto | 2007 | Vieskan Uimarit | 56.85 | ||||||
16 | Sunna Rasmus | 2007 | Oulun Lohet | 1:01.33 | ||||||
17 | Emma Koskela | 2007 | Vieskan Uimarit | 1:02.48 | ||||||
- | Sara Lappalainen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 37, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 35.25 | ||||||
2 | Laura Markuksela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 35.45 | ||||||
3 | Aino Ollikainen | 2005 | Keuruun Toverit | 36.36 | ||||||
4 | Amanda Riuttanen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 37.29 | ||||||
5 | Jutta Mört | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 37.91 | ||||||
6 | Vilma Kiviniemi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 38.00 | ||||||
7 | Inka Karjalainen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 39.31 | ||||||
8 | Vilma Niskanen | 2004 | Oulun Lohet | 39.75 | ||||||
9 | Lotta Kaarre | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 40.24 | ||||||
10 | Sani Nätynki | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 41.82 | ||||||
11 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 42.39 | ||||||
12 | Petra Laukkanen | 2004 | Oulun Lohet | 42.58 | ||||||
13 | Roosa Hautamäki | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 42.99 | ||||||
14 | Reetta Piira | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 45.12 | ||||||
15 | Ronya Rajala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 46.66 | ||||||
16 | Katariina Kärki | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 46.71 | ||||||
17 | Lilli Eskola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 47.54 | ||||||
18 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 49.50 | ||||||
19 | Elina Koskela | 2005 | Vieskan Uimarit | 58.61 | ||||||
- | Sanni Toppinen | 2005 | Kuopion Uimaseura | DNS | ||||||
- | Ida-Sofia Elisabeth Nikkilä | 2005 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 37, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Veera Kivirinta | 1995 | Oulun Uinti 1906 | 32.26 | ||||||
2 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 34.62 | ||||||
3 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 36.94 | ||||||
4 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 36.98 | ||||||
5 | Pauliina Lohilahti | 2002 | Oulun Lohet | 37.10 | ||||||
6 | Satu Immonen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 37.44 | ||||||
7 | Ada Niskala | 2000 | Rovaniemen Uimaseura | 37.89 | ||||||
8 | Liina Rajaniemi | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | 38.03 | ||||||
9 | Ronja Nätynki | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 38.13 | ||||||
10 | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 38.60 | ||||||
11 | Iiris Isokoski | 2003 | Oulun Lohet | 38.65 | ||||||
12 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 39.31 | ||||||
13 | Sofia Koppström | 2003 | Oulun Lohet | 42.13 | ||||||
14 | Hilla Saastamoinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 42.91 | ||||||
15 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 43.54 | ||||||
16 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 43.61 | ||||||
17 | Liisa Pasma | 2002 | Oulun Lohet | 44.28 | ||||||
18 | Jenny Aada-Linnea Koskela | 2003 | Vieskan Uimarit | 45.05 | ||||||
19 | Iida Hannus | 2001 | Keuruun Toverit | 46.48 | ||||||
20 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 47.21 | ||||||
21 | Eveliina Kettunen | 2000 | Iisalmen Uimarit | 48.50 | ||||||
22 | Jenny Kukkonen | 1994 | Oulun Lohet | 1:06.93 | ||||||
- | Senni Jouhten | 2002 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:43 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:33 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 38, 50m RU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Sofia Risteelä | 1993 | Oulun Uinti 1906 | 36.64 | ||||||
2 | Jasmin Nurmela | 1991 | Oulun Lohet | 39.48 | ||||||
3 | Tiia Kujala | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 43.55 | ||||||
4 | Leena Rahko | 1993 | Haukiputaan Heitto | 44.80 | ||||||
5 | Salla Lamminpää | 1969 | Oulun Uinti 1906 | 46.68 | ||||||
6 | Mervi Hillukkala | 1978 | Haukiputaan Heitto | 46.71 | ||||||
7 | Johanna Rahko | 1983 | Kempeleen Pyrintö | 48.49 | ||||||
8 | Zsuzsanna Törmänen | 1978 | Kempeleen Pyrintö | 48.70 | ||||||
9 | Maria Lepistö | 1982 | Kempeleen Pyrintö | 49.56 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:33 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:53 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 39, 100m SU Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Leevi Sammalmaa | 2007 | Vieskan Uimarit | 40.11 | 1:23.26 | |||||
2 | Leevi Väyrynen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 41.90 | 1:24.56 | |||||
3 | Samu Herronen | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 41.76 | 1:27.22 | |||||
4 | Veeti Riskilä | 2007 | Rovaniemen Uimaseura | 43.09 | 1:29.44 | |||||
5 | Aatu Poikkimäki | 2008 | Vieskan Uimarit | 45.59 | 1:30.18 | |||||
6 | Tuomo Strömmer | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 46.58 | 1:33.27 | |||||
7 | Tiitus Nygård | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 46.41 | 1:33.87 | |||||
8 | Joonas Keränen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 47.25 | 1:35.97 | |||||
9 | Veeti Palo | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 48.56 | 1:37.94 | |||||
10 | Eetu Kahelin | 2007 | Oulun Lohet | 48.30 | 1:39.96 | |||||
11 | Rasmus Kinnunen | 2007 | Kemin Työväen Uimarit | 48.60 | 1:40.93 | |||||
12 | Akseli Ollonen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 50.98 | 1:44.84 | |||||
13 | Jamie Härkönen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 51.72 | 1:45.19 | |||||
14 | Leevi Rasila | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 50.58 | 1:46.98 | |||||
15 | Nicky Rajala | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 50.81 | 1:47.47 | |||||
16 | Veikka Palo | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 53.03 | 1:47.70 | |||||
17 | Oliver Rannanpää | 2008 | Oulun Lohet | 54.49 | 1:52.09 | |||||
18 | Tuomas Lämpsä | 2010 | Vieskan Uimarit | 57.13 | 1:54.59 | |||||
19 | Eero Ranta-Valkama | 2009 | Swimming Club Rovaniemi | 54.94 | 1:55.44 | |||||
20 | Olli Henriksson | 2007 | Oulun Lohet | 56.28 | 1:55.82 | |||||
21 | Eelis Illikainen | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 1:03.97 | 2:08.01 | |||||
22 | Jalo Anttonen | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 1:05.29 | 2:12.29 | |||||
- | Aaron Rantsi | 2009 | Kemin Uimaseura | DNS | ||||||
Laji 39, 100m SU Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Erik Peuhkuri | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 37.23 | 1:16.25 | |||||
2 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 38.59 | 1:21.13 | |||||
3 | Torsti Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 40.15 | 1:21.14 | |||||
4 | Elmeri Kaihua | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 44.02 | 1:29.61 | |||||
5 | Markus Tervaskanto | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 42.78 | 1:30.25 | |||||
6 | Miika Suorsa | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 44.66 | 1:30.51 | |||||
7 | Samuli Koskela | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 43.07 | 1:31.58 | |||||
8 | Arttu Kortetjärvi | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 46.71 | 1:33.95 | |||||
9 | Arttu Ranta-Valkama | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 48.57 | 1:37.75 | |||||
10 | Aapeli Yliraasakka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 47.93 | 1:43.65 | |||||
11 | Juho Rytilahti | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 53.28 | 1:49.70 | |||||
12 | Touko Hakola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 53.98 | 1:50.40 | |||||
13 | Aaro Kyntömaa | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 53.90 | 1:50.85 | |||||
14 | Onni Tarkiainen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:53.22 | 1:53.51 | |||||
- | Paavo Lyly-Yrjänäinen | 2005 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 39, 100m SU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 33.09 | 1:08.65 | |||||
2 | Arttu Haipus | 2004 | Oulun Lohet | 34.21 | 1:10.21 | |||||
3 | Eetu Haipus | 2004 | Oulun Lohet | 35.01 | 1:11.00 | |||||
4 | Vili Rantasuo | 2004 | Oulun Lohet | 35.35 | 1:12.77 | |||||
5 | Rasmus Koskela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 35.48 | 1:13.97 | |||||
6 | Visa Nissinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 37.76 | 1:18.09 | |||||
7 | Mikko Karjalainen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 38.61 | 1:22.44 | |||||
8 | Lassi Lahtinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 41.08 | 1:24.02 | |||||
9 | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 40.81 | 1:24.24 | |||||
Laji 39, 100m SU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 28.60 | 59.16 | |||||
2 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 31.72 | 1:04.49 | |||||
3 | Joakim Harjaks | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 31.74 | 1:05.41 | |||||
4 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 33.79 | 1:08.64 | |||||
5 | Tuukka Pekkanen | 2002 | Keuruun Toverit | 34.88 | 1:11.36 | |||||
6 | Antti Seväkivi | 1977 | Muhoksen Voitto | 34.61 | 1:11.52 | |||||
7 | Juho Keränen | 2002 | Oulun Lohet | 35.78 | 1:12.77 | |||||
8 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 37.76 | 1:17.54 | |||||
- | Anssi Hätälä | 1994 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 10.5 Seisominen altaan pohjassa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:53 |
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:31 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 40, 100m SU Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Malla Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 41.25 | 1:24.98 | |||||
2 | Riialiina Kiljala | 2008 | Vieskan Uimarit | 41.70 | 1:25.39 | |||||
3 | Vilja Säntti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 42.89 | 1:27.82 | |||||
4 | Eerika Häcklin | 2008 | Haukiputaan Heitto | 44.72 | 1:31.52 | |||||
5 | Nella Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 48.94 | 1:37.27 | |||||
6 | Iida-Carita Niskanen | 2008 | Vieskan Uimarit | 47.53 | 1:37.61 | |||||
7 | Iida Niemi | 2008 | Kemin Uimaseura | 46.85 | 1:39.05 | |||||
8 | Enni Lytz | 2008 | Swimming Club Rovaniemi | 49.90 | 1:39.33 | |||||
9 | Lotta Torppa | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 48.05 | 1:40.85 | |||||
10 | Iiris Lukkariniemi | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 50.44 | 1:43.11 | |||||
11 | Ellen Laine | 2008 | Oulun Lohet | 51.96 | 1:43.39 | |||||
12 | Ella Johanna Lyytikäinen | 2008 | Oulun Lohet | 52.40 | 1:45.32 | |||||
13 | Milla Mikkonen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 52.79 | 1:47.67 | |||||
14 | Minea Mäentausta | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 1:48.35 | 1:48.35 | |||||
15 | Ada-Sofia Juntunen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 54.97 | 1:50.78 | |||||
16 | Laura Rytilahti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 53.97 | 1:51.40 | |||||
17 | Amaya Luukkonen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 53.67 | 1:51.52 | |||||
18 | Ella Haapamäki | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 53.83 | 1:52.53 | |||||
19 | Siiri Karhulahti | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 54.00 | 1:53.53 | |||||
20 | Aino-Tuulia Ponto | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 57.26 | 1:53.77 | |||||
21 | Anni Jylhä | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 54.46 | 1:55.25 | |||||
22 | Mira Marttila | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 56.95 | 1:55.90 | |||||
23 | Saimi Siika-Aho | 2009 | Oulun Lohet | 57.87 | 1:56.23 | |||||
24 | Leena Tissari | 2008 | Kuopion Uimaseura | 56.63 | 2:01.95 | |||||
25 | Aurora Känsälä | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 1:00.80 | 2:02.20 | |||||
Laji 40, 100m SU Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sara Seppänen | 2006 | Oulun Lohet | 36.97 | 1:15.68 | |||||
2 | Vilma Vepsäläinen | 2006 | Kuopion Uimaseura | 38.78 | 1:19.30 | |||||
3 | Ruut Salmi | 2007 | Oulun Lohet | 39.48 | 1:20.39 | |||||
4 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 38.91 | 1:20.52 | |||||
5 | Edith Ervasti | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 40.69 | 1:21.88 | |||||
6 | Sofia Palojärvi | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 42.41 | 1:24.00 | |||||
7 | Angelica Kärki | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 42.45 | 1:25.38 | |||||
8 | Ennimaija Mäntynen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 42.15 | 1:26.04 | |||||
9 | Salli Sepponen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 42.01 | 1:26.19 | |||||
10 | Iita Kimpimäki | 2007 | Haukiputaan Heitto | 43.02 | 1:26.39 | |||||
11 | Eevi Hirvasoja | 2007 | Haukiputaan Heitto | 42.22 | 1:26.45 | |||||
12 | Anni Moilanen | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 43.95 | 1:28.07 | |||||
13 | Maria Issakainen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 43.89 | 1:29.58 | |||||
14 | Sini Saari | 2007 | Vieskan Uimarit | 43.97 | 1:29.94 | |||||
15 | Saara Nissinen | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 45.05 | 1:30.49 | |||||
16 | Silja Sipovaara | 2007 | Haukiputaan Heitto | 43.97 | 1:30.72 | |||||
17 | Peppi Ojakippola | 2006 | Vieskan Uimarit | 43.74 | 1:31.13 | |||||
18 | Juuli Uusitalo | 2007 | Oulun Lohet | 45.37 | 1:31.41 | |||||
19 | Maija Leinonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 44.58 | 1:31.98 | |||||
20 | Viivi Hallikainen | 2006 | Kuopion Uimaseura | 43.67 | 1:32.17 | |||||
21 | Iina Pasuri | 2007 | Haukiputaan Heitto | 45.75 | 1:33.50 | |||||
22 | Sara Lappalainen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 44.86 | 1:33.66 | |||||
23 | Emma Ylitervo | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 45.71 | 1:33.67 | |||||
24 | Aino Leinonen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 47.23 | 1:34.26 | |||||
25 | Lilja Polojärvi | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 51.83 | 1:40.00 | |||||
26 | Nelli Vilppola | 2007 | Oulun Lohet | 51.91 | 1:44.19 | |||||
27 | Selja Tiensuu | 2007 | Oulun Lohet | 51.30 | 1:45.40 | |||||
28 | Jutta Vesala | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 53.31 | 1:48.74 | |||||
29 | Emma Olivia Mattila | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 52.79 | 1:49.90 | |||||
30 | Enna Neitola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 1:50.96 | 1:50.88 | |||||
- | Inka Tolonen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 40, 100m SU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 32.78 | 1:06.00 | |||||
2 | Pinja Taskila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 35.85 | 1:12.72 | |||||
3 | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 35.82 | 1:13.33 | |||||
4 | Alexia Tahkola | 2005 | Oulun Lohet | 35.46 | 1:13.66 | |||||
5 | Inka Elamaa | 2004 | Oulun Lohet | 35.99 | 1:13.90 | |||||
6 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 36.32 | 1:14.95 | |||||
7 | Viivi Säntti | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 36.89 | 1:15.91 | |||||
8 | Vilma Rintala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 37.01 | 1:16.02 | |||||
9 | Tuulia Harju | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 37.40 | 1:16.47 | |||||
10 | Aino Ollikainen | 2005 | Keuruun Toverit | 37.29 | 1:17.35 | |||||
11 | Henna Moilanen | 2004 | Oulun Lohet | 37.64 | 1:17.80 | |||||
12 | Iida Heiko | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 38.72 | 1:19.02 | |||||
13 | Aada Suotula | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 37.96 | 1:19.60 | |||||
14 | Elizaveta Salmela | 2005 | Vieskan Uimarit | 39.02 | 1:19.73 | |||||
15 | Laura Rajavaara | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 37.55 | 1:20.13 | |||||
16 | Siiri Rahikkala | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 38.27 | 1:20.22 | |||||
17 | Lidia Evans | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 39.53 | 1:21.29 | |||||
18 | Saana Lauhava | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 39.00 | 1:21.55 | |||||
19 | Jaana Nevala | 2005 | Vieskan Uimarit | 39.76 | 1:21.88 | |||||
20 | Petra Laukkanen | 2004 | Oulun Lohet | 40.06 | 1:23.10 | |||||
21 | Noora Aikio | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 40.53 | 1:23.68 | |||||
22 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 39.77 | 1:24.13 | |||||
23 | Mandi Vuoristo | 2005 | Oulun Lohet | 40.28 | 1:24.18 | |||||
24 | Julia Nelimarkka | 2004 | Keuruun Toverit | 42.56 | 1:25.44 | |||||
25 | Maria Kaarlejärvi | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 42.27 | 1:28.50 | |||||
26 | Ronya Rajala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 44.02 | 1:29.25 | |||||
27 | Pinja Lohiniva | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 43.81 | 1:30.12 | |||||
28 | Roosa Hautamäki | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 44.43 | 1:31.05 | |||||
29 | Sofia Kivelä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 45.81 | 1:32.65 | |||||
30 | Tiina Alatalo | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 45.91 | 1:34.39 | |||||
31 | Nea-Noora Hannele Väli-Tainio | 2004 | Kuopion Uimaseura | 46.77 | 1:39.66 | |||||
32 | Jonna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 48.93 | 1:39.71 | |||||
33 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 50.23 | 1:43.15 | |||||
34 | Elina Koskela | 2005 | Vieskan Uimarit | 2:05.56 | 2:05.56 | |||||
- | Sofia Kilpeläinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 40, 100m SU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 33.43 | 1:09.15 | |||||
2 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 35.52 | 1:11.76 | |||||
3 | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 35.16 | 1:12.59 | |||||
4 | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 35.36 | 1:12.87 | |||||
5 | Sofia Saukko | 2001 | Rovaniemen Uimaseura | 35.00 | 1:13.31 | |||||
6 | Satu Immonen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 36.54 | 1:15.16 | |||||
7 | Mathilda Puutio | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 37.69 | 1:17.82 | |||||
8 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 38.89 | 1:18.57 | |||||
9 | Inna Pajuluoma | 1999 | Kampuksen Plaani | 39.41 | 1:20.88 | |||||
10 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 39.88 | 1:24.08 | |||||
11 | Jenny Aada-Linnea Koskela | 2003 | Vieskan Uimarit | 42.41 | 1:28.70 | |||||
12 | Greta Suorsa | 2003 | Oulun Lohet | 43.28 | 1:28.94 | |||||
13 | Emilia Kivelä | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 46.83 | 1:37.48 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:31 |
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:26 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 41, 200m PU Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 33.38 | 1:12.63 | 1:52.54 | 2:30.87 | |||
2 | Mikael Ryynänen | 2003 | Oulun Lohet | 36.38 | 1:18.98 | 2:06.01 | 2:50.54 | |||
3 | Jami Kenttälä | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 39.08 | 1:23.29 | 2:09.68 | 2:53.55 | |||
4 | Elmeri Kauppila | 2004 | Oulun Lohet | 38.54 | 1:23.82 | 2:10.98 | 2:58.94 | |||
Laji 41, 200m PU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 30.29 | 1:43.78 | 2:19.26 | 2:19.51 | |||
2 | Elias Juntunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 32.52 | 1:08.08 | 1:47.15 | 2:24.24 | |||
3 | Ville Korpilähde | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 30.82 | 1:07.88 | 1:49.02 | 2:31.73 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:26 |
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:32 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 42, 200m PU Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Reeta Ollonen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 36.19 | 1:15.83 | 1:56.90 | 2:38.12 | |||
2 | Aada Hirvasoja | 2005 | Haukiputaan Heitto | 35.84 | 1:17.38 | 2:00.97 | 2:43.86 | |||
3 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 39.34 | 1:23.80 | 2:09.83 | 2:54.02 | |||
4 | Kerttu Törmälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 42.25 | 1:31.11 | 2:21.73 | 3:10.32 | |||
5 | Elli Hakola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 42.54 | 2:24.85 | 3:13.12 | 3:13.12 | |||
6 | Saaga Kähkönen | 2006 | Vieskan Uimarit | 40.53 | 1:31.21 | 2:26.28 | 3:16.95 | |||
Laji 42, 200m PU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Sini Niemi | 1993 | Tornion Uimaseura | 32.53 | 1:48.68 | 2:28.10 | 2:28.13 | |||
2 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 34.80 | 1:13.16 | 1:53.38 | 2:33.82 | |||
3 | Anni Katajamäki | 2000 | Haukiputaan Heitto | 35.04 | 1:17.32 | 2:03.18 | 2:47.52 | |||
- | Pinja Sipovaara | 2002 | Haukiputaan Heitto | DSQ | ||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:32 |
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:46 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 43, 50m VU Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Reetu Jauhojärvi | 2009 | Swimming Club Rovaniemi | 38.44 | ||||||
2 | Aaron Rantsi | 2009 | Kemin Uimaseura | 38.74 | ||||||
3 | Akseli Ollonen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 40.23 | ||||||
4 | Iikka Heiko | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 41.01 | ||||||
5 | Veeti Väyrynen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 41.07 | ||||||
6 | Onni Savola | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 42.97 | ||||||
7 | Peetu Pulkkinen | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 43.94 | ||||||
8 | Eelis Illikainen | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 43.98 | ||||||
9 | Eero Ranta-Valkama | 2009 | Swimming Club Rovaniemi | 44.34 | ||||||
10 | Hugo Pörhölä | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 45.76 | ||||||
11 | Tuomas Lämpsä | 2010 | Vieskan Uimarit | 47.14 | ||||||
12 | Emil Peuhkuri | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 47.49 | ||||||
13 | Matti Leinonen | 2011 | Haukiputaan Heitto | 47.80 | ||||||
14 | Joel Sarajärvi | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 48.35 | ||||||
15 | Iiro Matinolli | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 50.16 | ||||||
16 | Leevi Koskela | 2010 | Vieskan Uimarit | 52.91 | ||||||
17 | Lenni Oskari Peltoniemi | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 53.12 | ||||||
18 | Nicholas Alapirtti | 2010 | Kempeleen Pyrintö | 53.50 | ||||||
- | Leevi Rasila | 2009 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 43, 50m VU Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Leevi Sammalmaa | 2007 | Vieskan Uimarit | 31.51 | ||||||
2 | Leevi Väyrynen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 32.69 | ||||||
3 | Niko Kumpulainen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 33.67 | ||||||
4 | Nicky Rajala | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 35.13 | ||||||
5 | Alexey Savelyev | 2007 | Oulun Lohet | 35.48 | ||||||
6 | Emil Koskela | 2008 | Vieskan Uimarit | 36.31 | ||||||
7 | Aatu Poikkimäki | 2008 | Vieskan Uimarit | 36.35 | ||||||
8 | Veeti Riskilä | 2007 | Rovaniemen Uimaseura | 36.78 | ||||||
9 | Elias Hassinen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 37.42 | ||||||
10 | Simon Hiltunen | 2008 | Oulun Lohet | 38.62 | ||||||
11 | Tuomas Nissinen | 2008 | Kemin Työväen Uimarit | 38.65 | ||||||
12 | Jeriko Helanen | 2008 | Oulun Lohet | 39.19 | ||||||
13 | Kim Salonen | 2008 | Oulun Lohet | 39.37 | ||||||
14 | Tiitus Nygård | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 39.98 | ||||||
15 | Matias Nissinen | 2008 | Iisalmen Uimarit | 40.30 | ||||||
16 | Lars Forchini | 2007 | Oulun Lohet | 41.41 | ||||||
17 | Touko Hukkanen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 42.16 | ||||||
18 | Jaakko Peltonen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 44.15 | ||||||
19 | Paavo Haukilehto | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 44.25 | ||||||
20 | Oliver Norrena | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 44.28 | ||||||
21 | Jonne Rantakeisu | 2008 | Oulun Lohet | 45.13 | ||||||
22 | Olli Henriksson | 2007 | Oulun Lohet | 46.75 | ||||||
23 | Onni Kallio | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 47.20 | ||||||
24 | Iipo Aula | 2007 | Kurikan Ryhti | 47.71 | ||||||
25 | Jalo Anttonen | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 47.86 | ||||||
26 | Sami Kummu | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 48.68 | ||||||
27 | Miko Helve | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 50.85 | ||||||
28 | Tuomas Pääaho | 2008 | Oulun Lohet | 51.12 | ||||||
Laji 43, 50m VU Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Riku Määttälä | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 28.60 | ||||||
2 | Konsta Rantasuo | 2006 | Oulun Lohet | 29.77 | ||||||
3 | Kalle Pesälä | 2006 | Oulun Lohet | 29.93 | ||||||
4 | Julius Schroderus | 2006 | Oulun Lohet | 30.64 | ||||||
5 | Kaapo Laaja | 2006 | Keuruun Toverit | 31.79 | ||||||
6 | Torsti Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 31.88 | ||||||
7 | Onni Salonen | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 33.53 | ||||||
8 | Elmeri Kaihua | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 34.21 | ||||||
9 | Elias Laukka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 34.60 | ||||||
10 | Touko Hakola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 37.66 | ||||||
11 | Aapeli Yliraasakka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 38.07 | ||||||
12 | Arttu Ranta-Valkama | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 39.87 | ||||||
Laji 43, 50m VU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 26.12 | ||||||
2 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 27.47 | ||||||
3 | Arttu Haipus | 2004 | Oulun Lohet | 27.49 | ||||||
4 | Karlo Kilpinen | 2003 | Kemin Uimaseura | 27.74 | ||||||
5 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 27.83 | ||||||
6 | Rasmus Koskela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 27.92 | ||||||
7 | Tudor Ratiu | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 28.28 | ||||||
8 | Eetu Haipus | 2004 | Oulun Lohet | 28.57 | ||||||
9 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 28.72 | ||||||
10 | Mikko Karjalainen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 31.67 | ||||||
11 | Lassi Lahtinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 32.21 | ||||||
12 | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 32.89 | ||||||
13 | Niko Savilakso | 2003 | Oulun Lohet | 32.99 | ||||||
Laji 43, 50m VU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Arttu Erkinaro | 1992 | Oulun Uinti 1906 | 25.08 | ||||||
2 | Noa Mäkelä | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 25.56 | ||||||
3 | Topi Lukkarinen | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 25.82 | ||||||
4 | Petri Lampela | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 25.98 | ||||||
5 | Joakim Harjaks | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 26.58 | ||||||
5 | Matias Rajavaara | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 26.58 | ||||||
7 | Ville Korpilähde | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 26.89 | ||||||
8 | Eemeli Kauppila | 2002 | Oulun Lohet | 27.08 | ||||||
9 | Janne Tyni | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 27.22 | ||||||
10 | Elias Juntunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 27.44 | ||||||
11 | Tuukka Pekkanen | 2002 | Keuruun Toverit | 27.91 | ||||||
12 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 27.99 | ||||||
13 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 30.27 | ||||||
14 | Jeremia Saarinen | 2002 | Haukiputaan Heitto | 30.46 | ||||||
15 | Aleksanteri Angelva | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 30.74 | ||||||
16 | Topi Jokela | 2000 | Oulun Lohet | 43.15 | ||||||
17 | Tuomas Kojo | 1977 | Oulun Lohet | 1:05.90 | ||||||
18 | Andreas Lindqvist | 1991 | Kokkolan Uimaseura | 1:39.13 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:46 |
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:46 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 44, 50m VU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Antti Seväkivi | 1977 | Muhoksen Voitto | 27.10 | ||||||
2 | Teppo Lapinkoski | 1982 | Vaajakosken Uimaseura | 27.71 | ||||||
3 | Matti Nikula | 1960 | Oulun Lohet | 29.03 | ||||||
4 | Timo Siika-Aho | 1968 | Oulun Lohet | 30.40 | ||||||
5 | Jaakko Erkinaro | 1963 | Oulun Uinti 1906 | 30.92 | ||||||
6 | Heikki Koskela | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 34.35 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:46 |
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:35 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 45, 50m VU Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Noora Haikola | 2011 | Kempeleen Pyrintö | 39.35 | ||||||
2 | Marianna Hiltunen | 2011 | Oulun Uinti 1906 | 45.73 | ||||||
3 | Iita Poikkimäki | 2010 | Vieskan Uimarit | 50.09 | ||||||
4 | Tara Siponen | 2010 | Kokkolan Uimaseura | 52.79 | ||||||
5 | Maija Karjalainen | 2010 | Kokkolan Uimaseura | 56.21 | ||||||
Laji 45, 50m VU Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Riialiina Kiljala | 2008 | Vieskan Uimarit | 31.85 | ||||||
2 | Lotta Torppa | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 34.68 | ||||||
3 | Minja Yli-Tainio | 2009 | Oulun Lohet | 37.86 | ||||||
4 | Netta Moilanen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 37.87 | ||||||
5 | Nella Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 38.11 | ||||||
6 | Varpu Saastamoinen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 38.21 | ||||||
7 | Auroora Kurttila | 2008 | Haukiputaan Heitto | 38.25 | ||||||
8 | Ellen Laine | 2008 | Oulun Lohet | 38.84 | ||||||
9 | Iida-Carita Niskanen | 2008 | Vieskan Uimarit | 39.28 | ||||||
10 | Milla Mikkonen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 39.73 | ||||||
11 | Anni Lämpsä | 2008 | Vieskan Uimarit | 40.82 | ||||||
12 | Matilda Hirvelä | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 41.44 | ||||||
13 | Aurora Känsälä | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 43.21 | ||||||
14 | Ada-Sofia Juntunen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 43.67 | ||||||
15 | Siiri Karhulahti | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 43.68 | ||||||
16 | Eveliina Seppänen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 43.85 | ||||||
17 | Neea Junttila | 2009 | Vieskan Uimarit | 44.01 | ||||||
18 | Julia Sarajärvi | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 45.77 | ||||||
19 | Meimi Heikell | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 46.19 | ||||||
20 | Neea Paavola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 46.32 | ||||||
21 | Tessa Herronen | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 46.45 | ||||||
22 | Laura Haikola | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 46.93 | ||||||
23 | Moona Leinonen | 2008 | Haukiputaan Heitto | 47.59 | ||||||
24 | Jenni Mikkonen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 48.26 | ||||||
25 | Enna Alasuutari | 2009 | Oulun Lohet | 48.27 | ||||||
26 | Milla Säkkinen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 50.62 | ||||||
27 | Tuuli Leinonen | 2009 | Haukiputaan Heitto | 52.84 | ||||||
28 | Emma Palola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 56.73 | ||||||
29 | Iisa Kauppinen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 56.99 | ||||||
30 | Iiris Leinonen | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 57.24 | ||||||
Laji 45, 50m VU Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ülle Harjaks | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 29.48 | ||||||
2 | Vilma Vepsäläinen | 2006 | Kuopion Uimaseura | 31.11 | ||||||
3 | Olivia Kivelä | 2006 | Kokkolan Uimaseura | 33.00 | ||||||
4 | Sini Saari | 2007 | Vieskan Uimarit | 34.21 | ||||||
5 | Angelica Kärki | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 34.35 | ||||||
6 | Tilda Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 35.07 | ||||||
7 | Peppi Ojakippola | 2006 | Vieskan Uimarit | 35.43 | ||||||
8 | Hanna Saarenpää | 2007 | Haukiputaan Heitto | 35.61 | ||||||
9 | Elsa Pelkonen | 2007 | Vieskan Uimarit | 35.96 | ||||||
10 | Kiia Ärväs | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 36.12 | ||||||
11 | Noora Tuominen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 36.31 | ||||||
12 | Minerva Sorvisto | 2007 | Vieskan Uimarit | 36.71 | ||||||
13 | Elsa Herrala | 2007 | Vieskan Uimarit | 36.85 | ||||||
14 | Emma Ylitervo | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 36.92 | ||||||
15 | Silja Sipovaara | 2007 | Haukiputaan Heitto | 37.16 | ||||||
16 | Janette Sarajärvi | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 37.17 | ||||||
17 | Sara Lappalainen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 37.86 | ||||||
18 | Maiju Hautala | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 38.97 | ||||||
19 | Enni Alatalo | 2007 | Oulun Lohet | 39.59 | ||||||
20 | Elle Härkönen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 39.67 | ||||||
21 | Selja Tiensuu | 2007 | Oulun Lohet | 39.76 | ||||||
22 | Ella Utriainen | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 39.83 | ||||||
23 | Saga-Helena Siikaluoma | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 40.33 | ||||||
24 | Lilja Polojärvi | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 40.78 | ||||||
25 | Jutta Vesala | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 41.73 | ||||||
26 | Enna Neitola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 42.44 | ||||||
27 | Emma Koskela | 2007 | Vieskan Uimarit | 45.21 | ||||||
28 | Mette Hagqvist | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 46.27 | ||||||
29 | Sunna Rasmus | 2007 | Oulun Lohet | 54.33 | ||||||
- | Noora-Maria Linna | 2006 | Vieskan Uimarit | DNS | ||||||
- | Aada Vanhanarkaus | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Gabriela Pisano | 2007 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 45, 50m VU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 27.76 | ||||||
2 | Helmi Jouhten | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 28.31 | ||||||
3 | Alexia Tahkola | 2005 | Oulun Lohet | 29.02 | ||||||
4 | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 29.27 | ||||||
5 | Laura Markuksela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 29.53 | ||||||
6 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 29.56 | ||||||
7 | Inka Elamaa | 2004 | Oulun Lohet | 29.57 | ||||||
8 | Iida Heiko | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 29.87 | ||||||
9 | Henna Moilanen | 2004 | Oulun Lohet | 29.97 | ||||||
10 | Laura Rajavaara | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 29.98 | ||||||
10 | Tessa Tattari | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 29.98 | ||||||
12 | Sara Meissner | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 30.08 | ||||||
13 | Inka Karjalainen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 30.27 | ||||||
14 | Katariina Koivuranta | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 30.36 | ||||||
14 | Maiju Huttunen | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 30.36 | ||||||
16 | Elsa Komulainen | 2005 | Kuopion Uimaseura | 30.79 | ||||||
17 | Siiri Rahikkala | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 30.97 | ||||||
18 | Lidia Evans | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 31.70 | ||||||
19 | Saana Lauhava | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 31.73 | ||||||
20 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 31.93 | ||||||
21 | Noora Aikio | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 32.07 | ||||||
22 | Elizaveta Salmela | 2005 | Vieskan Uimarit | 32.28 | ||||||
23 | Maria Kaarlejärvi | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 32.88 | ||||||
24 | Sani Nätynki | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 33.00 | ||||||
25 | Jaana Nevala | 2005 | Vieskan Uimarit | 33.12 | ||||||
26 | Vilma Madetoja | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 33.33 | ||||||
27 | Oosa Paavola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 34.25 | ||||||
28 | Reetta Piira | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 34.60 | ||||||
29 | Ronya Rajala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 34.80 | ||||||
30 | Katariina Kärki | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 35.14 | ||||||
31 | Jonna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 35.32 | ||||||
32 | Lilli Eskola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 35.81 | ||||||
33 | Nea-Noora Hannele Väli-Tainio | 2004 | Kuopion Uimaseura | 35.91 | ||||||
34 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 37.12 | ||||||
35 | Tiina Alatalo | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 38.67 | ||||||
36 | Elina Koskela | 2005 | Vieskan Uimarit | 45.13 | ||||||
Laji 45, 50m VU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Reetta Kanervo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 27.05 | ||||||
2 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | Oulun Lohet | 28.20 | ||||||
3 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 28.54 | ||||||
4 | Miia Hurskainen | 1992 | Kuopion Uimaseura | 28.72 | ||||||
5 | Henna Haipus | 2001 | Oulun Lohet | 28.95 | ||||||
6 | Pauliina Lohilahti | 2002 | Oulun Lohet | 28.96 | ||||||
7 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 29.01 | ||||||
8 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 29.08 | ||||||
9 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 29.69 | ||||||
10 | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 29.95 | ||||||
11 | Henna Hökkä | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 30.09 | ||||||
12 | Sofia Saukko | 2001 | Rovaniemen Uimaseura | 30.11 | ||||||
13 | Iiris Isokoski | 2003 | Oulun Lohet | 30.13 | ||||||
14 | Satu Immonen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 30.44 | ||||||
15 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 30.78 | ||||||
16 | Saga Alisa Bruun | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 31.08 | ||||||
17 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 31.85 | ||||||
18 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 31.86 | ||||||
19 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 32.04 | ||||||
20 | Reeta Kallunki | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 32.50 | ||||||
21 | Jenny Aada-Linnea Koskela | 2003 | Vieskan Uimarit | 33.29 | ||||||
22 | Sofia Koppström | 2003 | Oulun Lohet | 33.34 | ||||||
23 | Emilia Kivelä | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 33.40 | ||||||
24 | Eveliina Kettunen | 2000 | Iisalmen Uimarit | 35.38 | ||||||
25 | Iida Hannus | 2001 | Keuruun Toverit | 35.62 | ||||||
26 | Liisa Pasma | 2002 | Oulun Lohet | 36.17 | ||||||
27 | Jenny Kukkonen | 1994 | Oulun Lohet | 48.84 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:35 |
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:36 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 46, 50m VU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Sofia Risteelä | 1993 | Oulun Uinti 1906 | 29.94 | ||||||
2 | Asta Viuhkola | 1980 | Oulun Lohet | 31.92 | ||||||
3 | Tiia Kujala | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 34.40 | ||||||
4 | Leena Rahko | 1993 | Haukiputaan Heitto | 34.69 | ||||||
5 | Mervi Hillukkala | 1978 | Haukiputaan Heitto | 35.29 | ||||||
6 | Salla Lamminpää | 1969 | Oulun Uinti 1906 | 36.01 | ||||||
7 | Johanna Rahko | 1983 | Kempeleen Pyrintö | 37.42 | ||||||
8 | Maria Lepistö | 1982 | Kempeleen Pyrintö | 41.78 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:36 |
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:53 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 47, 100m RU Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Cristian Cannizzaro | 2007 | Kuopion Uimaseura | 43.99 | 1:32.79 | |||||
2 | Niko Kumpulainen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 46.85 | 1:35.65 | |||||
3 | Samu Herronen | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 46.49 | 1:37.83 | |||||
4 | Veeti Palo | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 47.07 | 1:38.16 | |||||
5 | Sandy Yin | 2007 | Oulun Lohet | 48.58 | 1:41.62 | |||||
6 | Emil Koskela | 2008 | Vieskan Uimarit | 49.03 | 1:42.03 | |||||
7 | Leevi Sammalmaa | 2007 | Vieskan Uimarit | 49.02 | 1:42.84 | |||||
8 | Tuomo Strömmer | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 50.82 | 1:45.07 | |||||
9 | Lauri Junttari | 2007 | Kemin Työväen Uimarit | 52.29 | 1:46.26 | |||||
10 | Aaron Rantsi | 2009 | Kemin Uimaseura | 51.79 | 1:46.79 | |||||
11 | Ahti Kotila | 2008 | Oulun Lohet | 53.18 | 1:52.00 | |||||
12 | Tiitus Nygård | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 55.73 | 1:53.31 | |||||
13 | Petrus Bergman | 2007 | Oulun Lohet | 55.52 | 1:54.69 | |||||
14 | Matias Nissinen | 2008 | Iisalmen Uimarit | 57.66 | 1:57.72 | |||||
15 | Hugo Pörhölä | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 1:01.87 | 2:07.64 | |||||
16 | Eetu Kahelin | 2007 | Oulun Lohet | 1:00.00 | 2:08.38 | |||||
17 | Tuomas Lämpsä | 2010 | Vieskan Uimarit | 1:02.72 | 2:09.29 | |||||
18 | Jamie Härkönen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 1:02.88 | 2:14.68 | |||||
19 | Eelis Illikainen | 2010 | Oulun Uinti 1906 | 1:06.00 | 2:16.32 | |||||
- | Aapo Alaniska | 2007 | Oulun Uinti 1906 | DNS | ||||||
- | Veikka Palo | 2009 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 47, 100m RU Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | Kuopion Uimaseura | 37.84 | 1:20.21 | |||||
2 | Joel Hassinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 39.73 | 1:25.20 | |||||
3 | Erblin Latifi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 42.77 | 1:28.75 | |||||
4 | Kaapo Laaja | 2006 | Keuruun Toverit | 43.26 | 1:29.15 | |||||
5 | Artturi Väänänen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 42.50 | 1:30.22 | |||||
5 | Riku Määttälä | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 42.02 | 1:30.22 | |||||
7 | Erik Peuhkuri | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 44.14 | 1:31.52 | |||||
8 | Torsti Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 44.71 | 1:32.76 | |||||
9 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 44.26 | 1:34.40 | |||||
10 | Miika Suorsa | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 46.18 | 1:34.62 | |||||
11 | Onni Salonen | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 45.11 | 1:34.87 | |||||
12 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 45.01 | 1:35.05 | |||||
13 | Ilari Raesalmi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 46.62 | 1:37.49 | |||||
14 | Riku Keskiaho | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 46.72 | 1:38.34 | |||||
15 | Jesse Koskinen | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 47.04 | 1:38.48 | |||||
16 | Herkko Haussalo | 2006 | Oulun Lohet | 46.98 | 1:39.68 | |||||
17 | Valtteri Kotijärvi | 2006 | Haukiputaan Heitto | 49.40 | 1:40.39 | |||||
18 | Onni Tarkiainen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 49.72 | 1:43.19 | |||||
19 | Elmeri Kaihua | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 48.26 | 1:43.35 | |||||
20 | Paavo Lyly-Yrjänäinen | 2005 | Oulun Lohet | 48.01 | 1:43.68 | |||||
21 | Markus Tervaskanto | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 52.83 | 1:53.45 | |||||
22 | Aaro Kyntömaa | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 53.82 | 1:54.27 | |||||
23 | Arttu Ranta-Valkama | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 56.07 | 1:57.51 | |||||
24 | Samuli Koskela | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 59.40 | 2:02.58 | |||||
25 | Juho Rytilahti | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 58.45 | 2:09.15 | |||||
Laji 47, 100m RU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sihan Yu | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 35.05 | 1:15.84 | |||||
2 | Vili Rantasuo | 2004 | Oulun Lohet | 38.60 | 1:20.91 | |||||
3 | Jere Heikkilä | 2004 | Oulun Lohet | 39.00 | 1:22.86 | |||||
4 | Tudor Ratiu | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 40.52 | 1:26.86 | |||||
5 | Mikko Karjalainen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 42.46 | 1:29.74 | |||||
6 | Niko Savilakso | 2003 | Oulun Lohet | 46.23 | 1:38.55 | |||||
Laji 47, 100m RU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 35.12 | 1:12.32 | |||||
2 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 33.93 | 1:13.07 | |||||
3 | Noa Mäkelä | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 35.19 | 1:13.23 | |||||
4 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 34.51 | 1:13.72 | |||||
5 | Juho Keränen | 2002 | Oulun Lohet | 36.52 | 1:16.79 | |||||
6 | Jeremia Saarinen | 2002 | Haukiputaan Heitto | 41.21 | 1:29.55 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:53 |
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:54 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 48, 100m RU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Antti Seväkivi | 1977 | Muhoksen Voitto | 40.95 | 1:22.63 | |||||
2 | Timo Siika-Aho | 1968 | Oulun Lohet | 42.10 | 1:27.97 | |||||
3 | Jaakko Erkinaro | 1963 | Oulun Uinti 1906 | 44.27 | 1:36.05 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:54 |
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:37 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 49, 100m RU Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Riialiina Kiljala | 2008 | Vieskan Uimarit | 41.20 | 1:28.68 | |||||
2 | Vilja Säntti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 46.66 | 1:34.38 | |||||
3 | Malla Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 47.57 | 1:41.03 | |||||
4 | Saana Kalasniemi | 2009 | Kemin Uimaseura | 50.80 | 1:45.99 | |||||
5 | Minea Mäentausta | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 53.73 | 1:48.63 | |||||
6 | Laura Rytilahti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 52.13 | 1:49.86 | |||||
7 | Mira Marttila | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 54.33 | 1:51.92 | |||||
8 | Auroora Kurttila | 2008 | Haukiputaan Heitto | 55.38 | 1:53.39 | |||||
9 | Iida Niemi | 2008 | Kemin Uimaseura | 54.46 | 1:53.55 | |||||
10 | Eerika Häcklin | 2008 | Haukiputaan Heitto | 53.47 | 1:55.08 | |||||
11 | Nevia Viuhkola | 2009 | Oulun Lohet | 58.43 | 1:55.46 | |||||
12 | Iiris Lukkariniemi | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 56.40 | 1:56.82 | |||||
13 | Noora Haikola | 2011 | Kempeleen Pyrintö | 55.53 | 1:57.51 | |||||
14 | Amaya Luukkonen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 56.94 | 1:58.61 | |||||
15 | Leena Tissari | 2008 | Kuopion Uimaseura | 56.46 | 1:58.65 | |||||
16 | Tessa Herronen | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 56.90 | 1:59.15 | |||||
17 | Sanna Törmä | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 58.39 | 2:01.03 | |||||
18 | Laura Haikola | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 1:01.23 | 2:01.11 | |||||
19 | Neela Poropudas | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 58.41 | 2:01.20 | |||||
20 | Anni Lämpsä | 2008 | Vieskan Uimarit | 1:00.17 | 2:03.99 | |||||
21 | Saimi Siika-Aho | 2009 | Oulun Lohet | 1:00.19 | 2:04.35 | |||||
22 | Eveliina Seppänen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 1:03.43 | 2:06.79 | |||||
23 | Ella Haapamäki | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 1:03.35 | 2:12.13 | |||||
24 | Anni Jylhä | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 1:02.88 | 2:12.76 | |||||
25 | Neea Junttila | 2009 | Vieskan Uimarit | 1:01.93 | 2:15.98 | |||||
26 | Iita Poikkimäki | 2010 | Vieskan Uimarit | 1:08.51 | 2:19.63 | |||||
27 | Siiri Karhulahti | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 1:09.02 | 2:21.60 | |||||
28 | Emma Palola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 1:12.61 | 2:26.26 | |||||
29 | Aada Paavola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 1:10.90 | 2:26.47 | |||||
- | Helka Honka | 2008 | Kemin Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 49, 100m RU Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Reeta Ollonen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 38.67 | 1:19.90 | |||||
2 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 39.11 | 1:23.40 | |||||
3 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 42.31 | 1:30.88 | |||||
4 | Sofia Palojärvi | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 43.44 | 1:31.37 | |||||
5 | Iinu Tiainen | 2007 | Oulun Lohet | 41.83 | 1:32.09 | |||||
6 | Ülle Harjaks | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 44.30 | 1:33.55 | |||||
7 | Venla Talvensaari | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 45.13 | 1:34.26 | |||||
8 | Olivia Kivelä | 2006 | Kokkolan Uimaseura | 45.90 | 1:34.91 | |||||
9 | Iita Kimpimäki | 2007 | Haukiputaan Heitto | 46.90 | 1:35.86 | |||||
10 | Lotta Janhunen | 2007 | Oulun Lohet | 47.90 | 1:38.74 | |||||
11 | Maija Leinonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 47.23 | 1:39.27 | |||||
12 | Iida Häcklin | 2006 | Haukiputaan Heitto | 48.53 | 1:39.81 | |||||
13 | Fanni Törmänen | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 49.34 | 1:40.49 | |||||
14 | Iina Pasuri | 2007 | Haukiputaan Heitto | 48.53 | 1:41.38 | |||||
15 | Noora Tuominen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 48.45 | 1:41.41 | |||||
15 | Peppi Ojakippola | 2006 | Vieskan Uimarit | 48.28 | 1:41.41 | |||||
17 | Aava Näykki | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 49.18 | 1:41.66 | |||||
18 | Minea Törhönen | 2007 | Kuopion Uimaseura | 47.50 | 1:41.70 | |||||
19 | Mea Prykäri | 2007 | Oulun Lohet | 49.80 | 1:42.12 | |||||
20 | Meeri Uusitalo | 2007 | Oulun Lohet | 51.34 | 1:42.86 | |||||
21 | Emma Autio | 2007 | Oulun Lohet | 50.18 | 1:43.83 | |||||
22 | Pinja Niskanen | 2007 | Oulun Lohet | 50.59 | 1:45.81 | |||||
23 | Sara Lappalainen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 51.05 | 1:46.44 | |||||
24 | Riia Aho | 2007 | Oulun Lohet | 50.48 | 1:47.05 | |||||
25 | Elsa Pelkonen | 2007 | Vieskan Uimarit | 53.56 | 1:47.75 | |||||
26 | Inka Tolonen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 51.66 | 1:48.29 | |||||
27 | Emma Olivia Mattila | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 51.52 | 1:48.66 | |||||
28 | Silja Sipovaara | 2007 | Haukiputaan Heitto | 52.19 | 1:48.76 | |||||
29 | Ennimaija Mäntynen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 52.83 | 1:49.17 | |||||
30 | Elsa Herrala | 2007 | Vieskan Uimarit | 52.21 | 1:50.06 | |||||
31 | Nelli Vilppola | 2007 | Oulun Lohet | 55.13 | 1:51.93 | |||||
32 | Luna Sivonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 19.81 | 1:52.47 | |||||
33 | Eevi Hirvasoja | 2007 | Haukiputaan Heitto | 53.25 | 1:52.53 | |||||
34 | Aino Lamminpää | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 53.91 | 1:53.76 | |||||
35 | Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen | 2007 | Oulun Lohet | 56.90 | 1:53.95 | |||||
36 | Selja Tiensuu | 2007 | Oulun Lohet | 56.42 | 1:54.34 | |||||
37 | Aada Vanhanarkaus | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 54.90 | 1:54.81 | |||||
38 | Ella Utriainen | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 53.84 | 1:56.71 | |||||
39 | Elle Härkönen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 57.49 | 2:02.64 | |||||
40 | Lotta Tonteri | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 58.44 | 2:02.80 | |||||
41 | Minerva Sorvisto | 2007 | Vieskan Uimarit | 1:02.32 | 2:08.35 | |||||
42 | Sunna Rasmus | 2007 | Oulun Lohet | 1:03.21 | 2:12.61 | |||||
43 | Gabriela Pisano | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 1:04.11 | 2:16.02 | |||||
44 | Mette Hagqvist | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 1:05.53 | 2:17.86 | |||||
45 | Emma Koskela | 2007 | Vieskan Uimarit | 1:09.11 | 2:20.43 | |||||
- | Ellen Krüger | 2007 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
- | Anni Backman | 2006 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ronja Hautamäki | 2007 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Saara Nissinen | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 49, 100m RU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 39.10 | 1:19.14 | |||||
2 | Viivi Säntti | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 39.31 | 1:19.94 | |||||
3 | Aino Ollikainen | 2005 | Keuruun Toverit | 38.42 | 1:20.44 | |||||
4 | Saara Niemi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 39.19 | 1:21.30 | |||||
5 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 38.59 | 1:21.86 | |||||
6 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 40.54 | 1:23.38 | |||||
7 | Jutta Mört | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 39.21 | 1:24.86 | |||||
8 | Aada Hirvasoja | 2005 | Haukiputaan Heitto | 40.59 | 1:24.87 | |||||
9 | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 40.72 | 1:25.07 | |||||
10 | Inka Karjalainen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 41.00 | 1:26.52 | |||||
11 | Vilma Rintala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 41.86 | 1:27.91 | |||||
12 | Vilma Niskanen | 2004 | Oulun Lohet | 41.66 | 1:28.77 | |||||
13 | Lotta Kaarre | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 41.03 | 1:29.03 | |||||
14 | Sani Nätynki | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 44.61 | 1:32.76 | |||||
15 | Petra Laukkanen | 2004 | Oulun Lohet | 44.67 | 1:34.16 | |||||
16 | Jaana Nevala | 2005 | Vieskan Uimarit | 43.95 | 1:35.24 | |||||
17 | Sofia Kivelä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 45.37 | 1:35.69 | |||||
18 | Pihla Louhela | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 46.83 | 1:37.88 | |||||
19 | Katariina Kärki | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 48.56 | 1:39.93 | |||||
20 | Lilli Eskola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 48.59 | 1:41.92 | |||||
21 | Anniina Törmi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 47.99 | 1:42.65 | |||||
- | Sanni Toppinen | 2005 | Kuopion Uimaseura | DNS | ||||||
Laji 49, 100m RU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 36.47 | 1:15.64 | |||||
2 | Senni Jouhten | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 37.27 | 1:17.56 | |||||
3 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 39.40 | 1:19.93 | |||||
4 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 38.71 | 1:20.51 | |||||
5 | Mathilda Puutio | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 38.44 | 1:21.24 | |||||
6 | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 40.70 | 1:27.25 | |||||
7 | Iiris Isokoski | 2003 | Oulun Lohet | 42.84 | 1:27.93 | |||||
8 | Hilla Saastamoinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 43.81 | 1:34.50 | |||||
9 | Jenny Aada-Linnea Koskela | 2003 | Vieskan Uimarit | 46.48 | 1:39.47 | |||||
10 | Greta Suorsa | 2003 | Oulun Lohet | 48.08 | 1:41.58 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:37 |
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:34 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 50, 100m RU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jasmin Nurmela | 1991 | Oulun Lohet | 41.98 | 1:29.59 | |||||
2 | Leena Rahko | 1993 | Haukiputaan Heitto | 47.22 | 1:39.65 | |||||
3 | Tiia Kujala | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 48.74 | 1:39.96 | |||||
4 | Mervi Hillukkala | 1978 | Haukiputaan Heitto | 49.01 | 1:41.36 | |||||
5 | Zsuzsanna Törmänen | 1978 | Kempeleen Pyrintö | 52.16 | 1:45.83 | |||||
6 | Maria Lepistö | 1982 | Kempeleen Pyrintö | 55.05 | 1:53.83 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:34 |
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:45 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 51, 200m VU Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Roni Heikkinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 30.54 | 1:05.37 | 1:43.30 | 2:19.24 | |||
2 | Lauri Siurua | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 31.71 | 1:08.37 | 1:45.15 | 2:21.58 | |||
3 | Kalle Pesälä | 2006 | Oulun Lohet | 32.36 | 1:09.29 | 1:46.18 | 2:22.71 | |||
4 | Konsta Rantasuo | 2006 | Oulun Lohet | 33.13 | 1:09.96 | 1:47.38 | 2:22.86 | |||
5 | Julius Schroderus | 2006 | Oulun Lohet | 34.52 | 1:13.17 | 1:52.34 | 2:29.71 | |||
6 | Leevi Väyrynen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 37.17 | 1:18.95 | 2:00.41 | 2:39.67 | |||
7 | Elmeri Kaihua | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 36.99 | 1:19.71 | 2:05.10 | 2:49.65 | |||
8 | Riku Keskiaho | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 38.81 | 1:22.65 | 2:07.83 | 2:50.04 | |||
9 | Aatu Poikkimäki | 2008 | Vieskan Uimarit | 39.83 | 1:26.02 | 2:12.98 | 2:55.95 | |||
10 | Joel Hassinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 37.89 | 1:23.91 | 2:10.36 | 2:57.08 | |||
11 | Reetu Jauhojärvi | 2009 | Swimming Club Rovaniemi | 42.27 | 1:31.10 | 2:19.54 | 3:02.22 | |||
12 | Aapeli Yliraasakka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 43.22 | 1:31.15 | 2:21.22 | 3:10.16 | |||
13 | Rasmus Kinnunen | 2007 | Kemin Työväen Uimarit | 41.33 | 1:30.36 | 2:23.00 | 3:11.33 | |||
14 | Touko Hakola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 44.79 | 1:35.09 | 2:26.62 | 3:12.00 | |||
15 | Veeti Väyrynen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 47.82 | 1:41.34 | 2:35.27 | 3:28.73 | |||
16 | Eero Ranta-Valkama | 2009 | Swimming Club Rovaniemi | 47.69 | 1:43.82 | 2:40.85 | 3:34.68 | |||
17 | Leevi Rasila | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 52.37 | 1:50.93 | 2:49.67 | 3:48.53 | |||
18 | Jalo Anttonen | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 56.63 | 1:56.79 | 2:59.10 | 3:55.42 | |||
Laji 51, 200m VU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 29.95 | 1:02.26 | 1:34.95 | 2:07.10 | |||
2 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 29.12 | 1:02.37 | 1:37.01 | 2:10.46 | |||
3 | Rasmus Koskela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 30.65 | 1:05.27 | 1:42.20 | 2:18.35 | |||
4 | Mikael Ryynänen | 2003 | Oulun Lohet | 32.84 | 1:10.01 | 1:48.45 | 2:22.79 | |||
5 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 30.66 | 1:05.97 | 1:44.88 | 2:22.88 | |||
6 | Visa Nissinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 31.77 | 1:08.03 | 1:47.14 | 2:24.00 | |||
7 | Jami Kenttälä | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 34.56 | 1:13.00 | 1:51.51 | 2:28.43 | |||
Laji 51, 200m VU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 28.95 | 1:01.07 | 1:32.06 | 2:02.69 | |||
2 | Topi Lukkarinen | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 28.49 | 1:00.69 | 1:32.98 | 2:03.44 | |||
3 | Janne Tyni | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 29.06 | 1:00.13 | 1:32.12 | 2:03.75 | |||
4 | Anssi Hätälä | 1994 | Oulun Uinti 1906 | 29.17 | 1:01.17 | 1:34.07 | 2:06.66 | |||
5 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 30.60 | 1:05.49 | 1:40.69 | 2:14.07 | |||
6 | Tuukka Pekkanen | 2002 | Keuruun Toverit | 31.02 | 1:05.93 | 1:42.79 | 2:17.62 | |||
7 | Aleksanteri Angelva | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 33.18 | 1:11.36 | 1:51.91 | 2:31.07 | |||
8 | Heikki Koskela | 1968 | Oulun Uinti 1906 | 39.53 | 1:22.66 | 2:07.89 | 2:50.70 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:45 |
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:07 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 52, 200m VU Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Lotta Moilanen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 31.50 | 1:06.50 | 1:41.59 | 2:15.15 | |||
2 | Edith Ervasti | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 34.58 | 1:12.71 | 1:50.40 | 2:26.54 | |||
3 | Milla Haapamäki | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 33.87 | 1:11.13 | 1:49.86 | 2:27.54 | |||
4 | Saaga Kähkönen | 2006 | Vieskan Uimarit | 37.21 | 1:20.69 | 2:04.50 | 2:44.71 | |||
5 | Tilda Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 37.63 | 1:20.16 | 2:03.85 | 2:44.89 | |||
6 | Viivi Hallikainen | 2006 | Kuopion Uimaseura | 35.90 | 1:19.71 | 2:03.98 | 2:45.73 | |||
7 | Salli Sepponen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 38.65 | 1:21.10 | 2:04.56 | 2:47.02 | |||
8 | Kiia Ärväs | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 41.44 | 1:29.53 | 2:18.92 | 3:05.15 | |||
9 | Milla Mikkonen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 42.10 | 1:32.22 | 2:22.21 | 3:10.99 | |||
10 | Iida-Carita Niskanen | 2008 | Vieskan Uimarit | 42.29 | 1:32.23 | 2:23.55 | 3:11.04 | |||
11 | Enna Neitola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 43.68 | 1:33.74 | 2:24.76 | 3:14.43 | |||
12 | Sanna Törmä | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 46.80 | 1:42.62 | 2:40.14 | 3:30.01 | |||
13 | Ada-Sofia Juntunen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 47.69 | 1:46.47 | 2:46.38 | 3:43.30 | |||
- | Noora-Maria Linna | 2006 | Vieskan Uimarit | DNS | ||||||
Laji 52, 200m VU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Olga Emilia Mattila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 32.19 | 1:05.40 | 1:39.55 | 2:12.56 | |||
2 | Viivi Säntti | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 32.03 | 1:07.07 | 1:43.40 | 2:18.14 | |||
3 | Tessa Tattari | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 31.21 | 1:06.58 | 1:42.98 | 2:18.64 | |||
4 | Alexia Tahkola | 2005 | Oulun Lohet | 32.33 | 1:07.93 | 1:43.68 | 2:19.14 | |||
5 | Tuulia Harju | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 32.19 | 1:08.83 | 1:46.34 | 2:22.97 | |||
6 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 33.21 | 1:09.70 | 1:47.95 | 2:23.57 | |||
7 | Laura Markuksela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 32.96 | 1:08.73 | 1:46.06 | 2:23.96 | |||
8 | Aada Suotula | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 33.47 | 1:09.65 | 1:47.23 | 2:24.02 | |||
9 | Mandi Vuoristo | 2005 | Oulun Lohet | 33.71 | 1:10.96 | 1:48.50 | 2:24.52 | |||
10 | Maiju Huttunen | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 33.72 | 1:10.30 | 1:48.53 | 2:25.57 | |||
11 | Amanda Riuttanen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 33.76 | 1:11.41 | 1:50.01 | 2:26.24 | |||
12 | Katariina Koivuranta | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 32.85 | 1:09.33 | 1:48.22 | 2:27.38 | |||
13 | Elizaveta Salmela | 2005 | Vieskan Uimarit | 34.52 | 1:14.07 | 1:54.19 | 2:33.45 | |||
14 | Maria Kaarlejärvi | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 36.29 | 1:15.56 | 1:55.53 | 2:33.66 | |||
15 | Lidia Evans | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 34.88 | 1:15.57 | 1:56.88 | 2:35.54 | |||
16 | Saana Lauhava | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 35.07 | 1:15.42 | 1:58.52 | 2:40.14 | |||
17 | Jaana Nevala | 2005 | Vieskan Uimarit | 35.22 | 1:17.92 | 2:02.13 | 2:41.37 | |||
18 | Martta Ryynänen | 2005 | Oulun Lohet | 36.31 | 1:18.69 | 2:01.72 | 2:41.59 | |||
19 | Noora Aikio | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 36.51 | 1:17.80 | 2:02.02 | 2:44.08 | |||
20 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 36.32 | 1:17.72 | 2:02.32 | 2:44.95 | |||
21 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 38.03 | 1:21.46 | 2:04.48 | 2:45.93 | |||
22 | Julia Nelimarkka | 2004 | Keuruun Toverit | 39.80 | 1:24.19 | 2:08.95 | 2:49.11 | |||
23 | Reetta Piira | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 38.09 | 1:22.69 | 2:08.46 | 2:50.74 | |||
24 | Teresa Pulkkinen | 2005 | Oulun Lohet | 38.98 | 1:23.98 | 2:10.96 | 2:54.82 | |||
25 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 39.48 | 1:24.76 | 2:10.88 | 2:55.05 | |||
26 | Saana Uusitalo | 2005 | Oulun Lohet | 38.74 | 1:22.90 | 2:10.07 | 2:56.29 | |||
Laji 52, 200m VU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 31.60 | 1:05.30 | 1:40.03 | 2:13.71 | |||
2 | Ronja Nätynki | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 30.94 | 1:05.96 | 1:40.83 | 2:15.19 | |||
3 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 31.40 | 1:05.70 | 1:41.39 | 2:16.44 | |||
4 | Henna Haipus | 2001 | Oulun Lohet | 31.84 | 1:06.16 | 1:41.18 | 2:16.49 | |||
5 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 31.57 | 1:06.53 | 1:42.40 | 2:16.59 | |||
6 | Martta Nygård | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 31.95 | 1:06.87 | 1:43.66 | 2:18.97 | |||
7 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | Oulun Lohet | 31.44 | 1:06.17 | 1:42.71 | 2:19.29 | |||
8 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 32.72 | 1:08.94 | 1:46.44 | 2:24.10 | |||
9 | Henna Hökkä | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 32.72 | 1:08.14 | 1:45.97 | 2:24.33 | |||
10 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 34.23 | 1:13.22 | 1:54.42 | 2:35.03 | |||
11 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 35.73 | 1:15.65 | 1:58.35 | 2:40.19 | |||
12 | Iida Hannus | 2001 | Keuruun Toverit | 38.80 | 1:24.13 | 2:09.95 | 2:53.42 | |||
13 | Jenny Kukkonen | 1994 | Oulun Lohet | 50.93 | 1:46.82 | 2:46.11 | 3:43.87 | |||
- | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
- | Eveliina Kettunen | 2000 | Iisalmen Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:07 |