2020-11-01   02:13:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sparbankscupen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2019    Utskriftsdatum  31 mars 2019   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  09:54   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 mars 2019         
 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    18.84        38.40   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap    17.06        34.59   
Alice Johansson  2003  Bålsta Simklubb    18.75        37.29   
Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    19.67        39.15   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    16.96        34.14   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    17.22        34.28   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    17.56        35.34   
Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap    19.70        39.39   
Alfdis Areskoug  2004  Norrtälje Simklubb    22.52        45.29   
Belma Obradovac  2005  Norrtälje Simklubb    58.65        58.65   
Malvina Walldén  2005  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ebba Fors  2006  Upplands-Bro Simsällskap    18.65        37.33   
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb    18.96        37.68   
Ellen Sundquist  2006  Upplands-Bro Simsällskap    18.82        38.53   
Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb    19.15        38.58   
Ellen Martinez Molina  2006  Bålsta Simklubb    19.32        39.05   
Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb    20.12        39.65   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena    21.09        42.51   
Elin Söderlund  2006  Upplands-Bro Simsällskap    21.11        43.04   
Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb    22.35        44.14   
10  Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb    22.60        44.92   
11  Emilia Eriksson  2006  Norrtälje Simklubb    22.62        45.71   
12  Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena    22.52        45.83   
13  Melinda Boisard  2007  Bålsta Simklubb    22.54        45.91   
14  Tyra Hållinder  2007  Norrtälje Simklubb    23.43        46.68   
15  Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena    24.25        46.89   
16  Edna Obradovac  2007  Norrtälje Simklubb    24.92        48.30   
17  Ellen Hedqvist  2007  Norrtälje Simklubb    24.57        50.03   
18  Meja Stenman Graflind  2007  Norrtälje Simklubb    28.58        55.62   
19  Malin Sträng  2007  Köpings Simsällskap    28.22        57.00   
Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
Felicia Stier  2006  Västerås Simsällskap            DNS   
Tilde Jonasson  2006  Hellas Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  31 mars 2019 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  09:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner