2020-10-23   01:55:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sparbankscupen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2019    Utskriftsdatum  31 mars 2019   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  10:37   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 mars 2019         
 
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap    34.27  1:14.18  1:56.50    2:35.46   
                     
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    32.39  1:07.77  1:44.01    2:20.62   
Emilia Eriksson  2004  Köpings Simsällskap    34.47  1:15.18  1:58.52    2:37.72   
Moa Karlsson  2005  Hellas Simklubb    38.60  1:22.71  2:08.01    2:51.59   
Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap    41.10  1:25.82  2:10.85    2:53.55   
Alfdis Areskoug  2004  Norrtälje Simklubb    42.66  1:34.49  2:27.06    3:16.66   
Malvina Walldén  2005  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb    36.06  1:15.44  1:56.84    2:35.70   
Ebba Fors  2006  Upplands-Bro Simsällskap    35.44  1:15.69  1:57.34    2:37.70   
Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb    38.10  1:20.27  2:00.16    2:38.63   
Olivia Zetterkvist  2006  Köpings Simsällskap    38.66  1:21.05  2:05.03    2:46.21   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena    38.84  1:22.15  2:06.56    2:48.41   
Elin Söderlund  2006  Upplands-Bro Simsällskap    39.52  1:23.35  2:07.97    2:48.65   
Ellen Martinez Molina  2006  Bålsta Simklubb    40.26  1:24.70  2:10.22    2:53.16   
Ellen Sundquist  2006  Upplands-Bro Simsällskap    39.26  1:25.54  2:11.98    2:53.99   
Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb    39.48  1:24.70  2:10.37    2:54.01   
10  Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap    39.37  1:25.20  2:12.43    2:55.21   
11  Meja Stenman Graflind  2007  Norrtälje Simklubb    44.62  1:35.35  2:25.80    3:14.87   
12  Tyra Hållinder  2007  Norrtälje Simklubb    46.30  1:39.11  2:32.67    3:21.99   
13  Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena    48.73  1:42.75  2:37.38    3:26.12   
14  Emilia Eriksson  2006  Norrtälje Simklubb    46.75  1:41.50  2:37.53    3:30.99   
15  Edna Obradovac  2007  Norrtälje Simklubb    47.71  1:44.16  2:45.31    3:45.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  31 mars 2019 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  10:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner