Results for UGP 3 2018-2019
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 1 - Lördag FM
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
09:47 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
31.13 |
1:04.92 |
1:39.97 |
|
2:14.60 |
|
2 |
Lovisa Alsop |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
32.65 |
1:08.17 |
1:45.00 |
|
2:20.60 |
|
3 |
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
32.27 |
1:08.44 |
1:46.13 |
|
2:22.58 |
|
4 |
Emilia Ström |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
33.42 |
1:09.68 |
1:47.46 |
|
2:24.72 |
|
5 |
Clara Balslev |
2001 |
Varberg Sim |
|
32.80 |
1:10.12 |
1:48.85 |
|
2:26.82 |
|
6 |
Nina Nolén |
2002 |
Simklubben Triton |
|
34.59 |
1:12.81 |
1:52.53 |
|
2:32.64 |
|
7 |
Emilia Simonsson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
34.58 |
1:14.28 |
1:54.98 |
|
2:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mica Nolén |
2004 |
Simklubben Triton |
|
31.55 |
1:05.21 |
1:39.73 |
|
2:14.98 |
|
2 |
Maja Blomliden |
2004 |
Simklubben Triton |
|
31.54 |
1:05.96 |
1:41.74 |
|
2:16.41 |
|
3 |
Tyra Öhlin |
2004 |
Simklubben Triton |
|
32.83 |
1:09.34 |
1:47.10 |
|
2:24.39 |
|
4 |
Ella Westerlund |
2004 |
Simklubben 1970 |
|
32.90 |
1:09.68 |
1:48.55 |
|
2:26.64 |
|
5 |
Elsa Jonsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
33.24 |
1:10.47 |
1:48.84 |
|
2:26.88 |
|
6 |
Moa Rödin |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
34.10 |
1:11.98 |
1:49.90 |
|
2:27.70 |
|
7 |
Emmie Dahlgren |
2004 |
Varberg Sim |
|
32.94 |
1:09.93 |
1:48.99 |
|
2:27.85 |
|
8 |
Felicia Zander |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
33.36 |
1:10.85 |
1:50.65 |
|
2:29.61 |
|
9 |
Tilda Hilbert |
2004 |
Varberg Sim |
|
33.52 |
1:11.50 |
1:50.91 |
|
2:29.78 |
|
10 |
Ella Persson |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.21 |
1:12.41 |
1:52.12 |
|
2:30.56 |
|
10 |
Elsa Kanth |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.25 |
1:12.73 |
1:52.47 |
|
2:30.56 |
|
12 |
Isabel Persson |
2004 |
Simklubben Triton |
|
33.85 |
1:12.04 |
1:51.95 |
|
2:31.22 |
|
13 |
Ebba Ringström |
2004 |
Simklubben Triton |
|
36.34 |
1:15.78 |
1:56.36 |
|
2:36.28 |
|
14 |
Ida Jeppsson |
2004 |
Simklubben Triton |
|
34.70 |
1:15.26 |
1:56.95 |
|
2:37.05 |
|
15 |
Ida Sahlberg |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.36 |
1:14.54 |
1:55.38 |
|
2:37.06 |
|
16 |
Nikita Reljanovic |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
34.70 |
1:14.55 |
1:56.18 |
|
2:37.88 |
|
17 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
36.58 |
1:18.05 |
2:00.58 |
|
2:40.07 |
|
18 |
Mollie Dalengran |
2004 |
Simklubben Triton |
|
37.12 |
1:18.01 |
2:00.93 |
|
2:43.29 |
|
19 |
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
37.41 |
1:20.53 |
2:03.96 |
|
2:47.06 |
|
20 |
Linnea Andersson |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
36.86 |
1:19.99 |
2:05.64 |
|
2:47.59 |
|
21 |
Maria Balslev |
2004 |
Varberg Sim |
|
36.99 |
1:21.06 |
2:05.96 |
|
2:47.75 |
|
22 |
Freja Gustafsson |
2004 |
Varberg Sim |
|
38.41 |
1:22.37 |
2:09.19 |
|
2:54.35 |
|
23 |
Klara Harrysson |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
38.51 |
1:24.47 |
2:12.25 |
|
2:56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Nielsen |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
33.23 |
1:09.47 |
1:46.26 |
|
2:22.13 |
|
2 |
Amanda Cederqvist |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
32.25 |
1:08.96 |
1:46.47 |
|
2:23.26 |
|
3 |
Elsa Dittmer |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
32.35 |
1:08.71 |
1:46.54 |
|
2:24.45 |
|
4 |
Lova Rodin |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
34.90 |
1:13.19 |
1:51.80 |
|
2:28.37 |
|
5 |
Nikki Berggren |
2005 |
Varberg Sim |
|
34.77 |
1:12.68 |
1:51.61 |
|
2:29.04 |
|
6 |
Felicia Kvarnstedt |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
34.77 |
1:13.63 |
1:53.53 |
|
2:29.85 |
|
7 |
Alicia Fredriksson |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.76 |
1:13.05 |
1:52.24 |
|
2:30.15 |
|
8 |
Filippa Höglund |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
35.30 |
1:13.69 |
1:52.37 |
|
2:30.35 |
|
9 |
Ellen Gullberg |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
34.29 |
1:13.80 |
1:54.12 |
|
2:30.65 |
|
10 |
Ebba Jukic |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
34.19 |
1:13.93 |
1:53.30 |
|
2:30.83 |
|
11 |
Erica Persson |
2005 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.46 |
1:12.64 |
1:52.39 |
|
2:32.31 |
|
12 |
Annamaria Girnus de Sousa |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
34.10 |
1:13.04 |
1:53.33 |
|
2:32.39 |
|
13 |
Frida Rångeby |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
35.20 |
1:15.11 |
1:56.30 |
|
2:32.63 |
|
14 |
Emmi Engström |
2005 |
Varberg Sim |
|
33.91 |
1:12.62 |
1:53.85 |
|
2:33.30 |
|
15 |
Rebecka Berlin |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.52 |
1:14.41 |
1:56.20 |
|
2:36.16 |
|
16 |
Linnea Melin |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
35.05 |
1:14.75 |
1:57.07 |
|
2:36.54 |
|
17 |
Amanda Pålsson |
2005 |
Simklubben Triton |
|
35.38 |
1:14.77 |
1:56.34 |
|
2:37.56 |
|
18 |
Emma Johansson |
2005 |
Varberg Sim |
|
35.08 |
1:15.21 |
1:56.86 |
|
2:37.97 |
|
19 |
Felicia Ceveryd |
2005 |
Varberg Sim |
|
35.84 |
1:15.50 |
1:57.53 |
|
2:38.00 |
|
20 |
Nora Eriksson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
34.77 |
1:14.85 |
1:58.17 |
|
2:39.43 |
|
21 |
Emmalina Ottosson |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
36.66 |
1:18.18 |
2:00.57 |
|
2:40.19 |
|
22 |
Tilda Hägglund |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
36.48 |
1:17.20 |
1:59.41 |
|
2:40.71 |
|
23 |
Elicia Allard |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
35.05 |
1:17.17 |
1:59.14 |
|
2:41.29 |
|
24 |
Emilia Pålsson |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
35.79 |
1:16.80 |
1:59.79 |
|
2:41.68 |
|
25 |
Filippa Fritzson |
2005 |
Simklubben 1970 |
|
34.33 |
1:16.19 |
2:00.66 |
|
2:42.22 |
|
26 |
Ellen Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
36.41 |
1:18.99 |
2:02.32 |
|
2:44.51 |
|
27 |
Gaëlle Ovise |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.27 |
1:19.06 |
2:02.61 |
|
2:45.79 |
|
28 |
Lina Back |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
38.03 |
1:20.91 |
2:05.42 |
|
2:47.67 |
|
29 |
Bianca Havner |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
37.97 |
1:21.75 |
2:06.35 |
|
2:50.83 |
|
30 |
Moa Blomberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
37.14 |
1:20.07 |
2:05.93 |
|
2:51.28 |
|
31 |
Emma Curlow |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
38.88 |
1:23.39 |
2:09.04 |
|
2:52.38 |
|
32 |
Alva Anell |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
39.25 |
1:24.34 |
2:10.61 |
|
2:55.85 |
|
33 |
Märta Arnqvist |
2005 |
Varberg Sim |
|
40.62 |
1:25.19 |
2:11.28 |
|
2:56.02 |
|
34 |
Klara Blomberg |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
39.11 |
1:24.42 |
2:10.98 |
|
2:56.27 |
|
35 |
Wilma Carlsson |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
41.13 |
1:30.62 |
2:23.80 |
|
3:15.05 |
|
- |
Alma Wallin Bustad |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Hejdengård |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
32.85 |
1:10.48 |
1:49.03 |
|
2:25.48 |
|
2 |
Matilda Wassblad |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
34.84 |
1:12.21 |
1:50.74 |
|
2:29.50 |
|
3 |
Filippa Sjögren |
2006 |
Varberg Sim |
|
33.45 |
1:12.23 |
1:52.23 |
|
2:30.26 |
|
4 |
Stina Holmqvist |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
35.49 |
1:14.60 |
1:54.01 |
|
2:31.48 |
|
5 |
Maja Ljungdahl |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
34.73 |
1:14.53 |
1:54.34 |
|
2:31.86 |
|
6 |
Olivia Laaksonen |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
34.86 |
1:13.99 |
1:53.75 |
|
2:32.14 |
|
7 |
Isa Ståhl |
2006 |
Simklubben Triton |
|
34.93 |
1:14.78 |
1:55.20 |
|
2:32.23 |
|
8 |
Julia Erkselius |
2006 |
Simklubben Triton |
|
35.04 |
1:14.12 |
1:54.44 |
|
2:33.31 |
|
9 |
Julia Nilsson |
2006 |
Simklubben Triton |
|
36.13 |
1:15.79 |
1:56.54 |
|
2:33.64 |
|
10 |
Maja Borg |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
35.39 |
1:16.36 |
1:58.14 |
|
2:38.37 |
|
11 |
Elise Dahlberg |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
34.50 |
1:15.03 |
1:57.69 |
|
2:38.55 |
|
12 |
Ronja Gustafsson |
2006 |
Varberg Sim |
|
35.24 |
1:15.60 |
1:58.65 |
|
2:41.22 |
|
13 |
Leah Ljungerud |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.18 |
1:14.86 |
1:58.07 |
|
2:41.28 |
|
14 |
Anna Larsson |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
37.71 |
1:19.18 |
2:00.34 |
|
2:41.48 |
|
15 |
Märta Ryrmalm |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
37.23 |
1:19.42 |
2:02.32 |
|
2:42.69 |
|
16 |
Sigrid Hildebrand |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.94 |
1:17.54 |
2:01.06 |
|
2:42.70 |
|
17 |
Evelina Hallman |
2006 |
Simklubben 1970 |
|
37.21 |
1:19.07 |
2:02.50 |
|
2:43.49 |
|
18 |
Saga Sillerström |
2006 |
Simklubben S 02 |
|
36.54 |
1:18.66 |
2:02.92 |
|
2:46.68 |
|
19 |
Ebba Kjellberg |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
37.16 |
1:20.50 |
2:04.99 |
|
2:47.07 |
|
20 |
Jonna Norlin |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
39.53 |
1:23.93 |
2:09.07 |
|
2:49.51 |
|
21 |
Isa Simonsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
37.58 |
1:22.65 |
2:11.17 |
|
2:56.50 |
|
22 |
Ella Johannesson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
40.15 |
1:26.07 |
2:13.77 |
|
2:57.35 |
|
23 |
Alice Olsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
39.78 |
1:25.74 |
2:13.31 |
|
2:59.89 |
|
24 |
Ida Ivarsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
38.85 |
1:27.24 |
2:16.96 |
|
3:04.85 |
|
25 |
Irma Stefansson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
38.52 |
1:25.27 |
2:15.79 |
|
3:07.11 |
|
26 |
Rebecka Hohensee |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
42.88 |
1:35.96 |
2:29.52 |
|
3:19.42 |
|
27 |
Kajsa Adebahr |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
42.72 |
1:36.05 |
2:30.52 |
|
3:21.14 |
|
- |
Sara Markevind |
2006 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
09:47 |
|