2020-04-07   20:56:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Madwave Challenge Tampere 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mad Wave Challenge 2019    Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:54   
  Järjestäjä  TaTu Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 tammikuu 2019         
 
 
Laji 14, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lev Vlasov  2007              31.26   
  TaTu Tampere  31.73                 
Iiro Räty  2006              32.67   
  Nokian Pyry  32.58                 
Jesse Saarinen  2006              32.93   
  Joensuun Uimaseura  33.02                 
Torsti Saarela  2006              33.66   
  Vieskan Uimarit  33.97                 
Anton Passoja  2006              34.10   
  Nokian Pyry  35.54                 
Casper Kvist  2006              34.34   
  Nokian Pyry  34.36                 
Elias Salo  2007              36.00   
  Vesihelmen Uimaseura  36.47                 
Daniil Tirronen  2008              37.85   
  TaTu Tampere  40.01                 
Tuukka Kaartosalmi  2006              38.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.22                 
10  Eero Tarkiainen  2006              38.25   
  Uinti Hyvinkää  39.88                 
11  Iiro Viskari  2007              38.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.74                 
12  Kaapo Saarinen  2007              39.37   
  Vesihelmen Uimaseura  39.70                 
13  Matias Suutala  2008              40.83   
  Uinti Tampere  41.74                 
14  Samu Nurminen  2008              41.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura  41.97                 
15  Tero Soukka  2007              41.65   
  TaTu Tampere  41.60                 
16  Niklas Kallio  2007              41.74   
  TaTu Tampere  42.37                 
17  Emil Savolainen  2007              42.18   
  Uinti Tampere  43.85                 
18  Maxim Zuravljov  2009              45.07   
  TaTu Tampere  46.69                 
19  Luukas Jaakkola  2007              45.59   
  Hämeenlinnan Uimaseura  46.43                 
20  Max Tamminen  2009              45.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura  43.82                 
21  Leevi Lahtinen  2008              46.75   
  Vesihelmen Uimaseura  44.80                 
22  Alex Hamilton  2006              47.59   
  TaTu Tampere  46.54                 
23  Joa Siltakoski  2007              48.69   
  TaTu Tampere  48.50                 
24  Ossi Nevalainen  2008              49.79   
  Uinti Tampere  50.26                 
25  Sisu Toiva  2009              52.92   
  Nokian Pyry  54.04                 
26  Vilho Siikala  2008              56.64   
  Uinti Tampere  51.40                 
Nikita Zuravljov  2008              DSQ   
  TaTu Tampere  40.94                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tomas Levula  2006              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 14, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Niemi  2004              26.17   
  TaTu Tampere  26.60                 
Alexander Malyshkov  2004              26.45   
  Salon Uimarit  27.95                 
Davin Lindholm  2004              26.68   
  Helsingfors Simsällskap  26.79                 
Sebastian Rasimus  2004              28.29   
  Uinti Tampere  28.96                 
Lenni Lehtonen  2004              29.53   
  Uinti Tampere  30.64                 
Maksim Amosov  2005              30.02   
  Aurajoen Uinti  30.39                 
Jesse Anoschkin  2004              30.11   
  Porin Uimaseura  29.56                 
Samuel Rooke  2004              30.15   
  Uinti Hyvinkää  30.77                 
Tuomas Lehtonen  2005              30.52   
  Nokian Pyry  30.96                 
10  Luka Pykälistö  2004              31.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.31                 
11  Topi Salminen  2004              31.13   
  Nokian Pyry  31.26                 
12  Ivan Kovalchuk  2005              31.19   
  Aurajoen Uinti  32.30                 
13  Kasper Kytö  2005              31.48   
  Nokian Pyry  33.22                 
14  Osmo Mäkelä  2004              31.54   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.37                 
15  Markus Koskinen  2005              31.66   
  TaTu Tampere  33.14                 
16  Joona Kurppa  2004              32.00   
  TaTu Tampere  33.55                 
17  Iliad Sioofy Khojine  2004              32.18   
  Uinti Tampere  32.50                 
18  Konsta Kauppinen  2005              33.56   
  Joensuun Uimaseura  33.22                 
19  Eemi Niininen  2004              33.87   
  Uinti Hyvinkää  33.29                 
19  Henrik Leinonen  2005              33.87   
  Uinti Tampere  38.10                 
21  Sauli Gummerus  2004              33.97   
  Uinti Tampere  34.57                 
22  Leevi Luoma  2005              34.47   
  Uinti Tampere  37.82                 
23  Ville Nieminen  2004              34.50   
  Uinti Hyvinkää  35.42                 
24  Tuomas Kallio  2005              35.94   
  TaTu Tampere  36.80                 
25  Castor Trygg  2004              37.71   
  Uinti Tampere  37.57                 
26  Elias Tuominen  2005              38.19   
  Uinti Tampere  38.09                 
27  Luukas Kallio  2005              38.96   
  Uinti Tampere  36.40                 
28  Timi Louhe  2005              40.26   
  Hämeenlinnan Uimaseura  40.61                 
29  Luukas Kallio  2005              41.18   
  TaTu Tampere  41.07                 
 
Laji 14, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lari Tumanoff  2003              25.24   
  Helsingfors Simsällskap  25.17                 
Akseli Kontiainen  2002              25.59   
  Joensuun Uimaseura  27.08                 
Ibrahim Ezzat  2002              25.66   
  Aurajoen Uinti  25.70                 
Tatu Hapuoja  2003              26.12   
  Uinti Tampere  25.65                 
Akseli Hakala  2003              26.35   
  Uinti Tampere  26.89                 
Lauri-Luukas Jäntti  2002              26.56   
  Porin Uimaseura  26.66                 
Petr Pankratov  2002              27.08   
  TaTu Tampere  26.67                 
Perttu Järvinen  2003              27.22   
  Riihimäen Uimaseura  26.90                 
Elis Fokin  2003              28.00   
  Helsingfors Simsällskap  27.62                 
10  Otto Ahvonen  2003              28.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura  28.72                 
11  Otto Mikkonen  2003              28.77   
  Joensuun Uimaseura  29.19                 
12  Kasper Holopainen  2003              29.19   
  Nummelan Kisaajat  29.85                 
13  Leevi Lehtonen  2003              30.26   
  Uinti Tampere  29.59                 
14  Sakari Gummerus  2003              30.52   
  Uinti Tampere  31.10                 
Aapo Huhti  2003              DSQ   
  Vesihelmen Uimaseura  28.02                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 14, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Viitanen  1992              24.69   
  TaTu Tampere  23.96                 
Eemil Varho  1997              24.82   
  Uinti Tampere  24.36                 
Juho Eerola  1995              24.87   
  TaTu Tampere  24.94                 
Petteri Haverinen  2001              25.01   
  Lahden Uimaseura  24.94                 
Toni Knuutila  1993              25.14   
  Porin Uimaseura  24.28                 
Jyri Lähde  1996              25.26   
  TaTu Tampere                   
Timi Torkkel  2001              26.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura  25.46                 
Juha Hyvärinen  1998              26.21   
  Hämeenlinnan Uimaseura  25.10                 
Anssi Hätälä  1994              26.55   
  Oulun Uinti 1906  25.82                 
10  Leevi Luhtanen  2000              26.86   
  Porin Uimaseura  25.85                 
11  Pirkka Perkola  2001              27.32   
  TaTu Tampere  27.29                 
12  Eetu Nyrhinen  2000              27.33   
  Uinti Tampere  26.71                 
13  Aleksi Nissilä  2001              27.83   
  Vesihelmen Uimaseura  27.37                 
14  Jonni Timonen  2000              28.41   
  Joensuun Uimaseura  28.66                 
15  Marko Tarvainen  1970              30.14   
  Jämsänkosken Ilves                   
Kalle Pyykkönen  1996              DNS   
  Uinti Tampere  24.83                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner