2020-02-20   21:28:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dronning Dorothea Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

11/01-2020 afsnit 1

Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  14:09   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Høvring  2004    622          1:06.37   
  VAT Copenhagen-MK31  1:06.26                 
                     
Nikoline Andersen  2003    578          1:08.01   
  H2Odense  1:11.24                 
                     
Emilie Podiss Petersen  2004    563          1:08.63   
  H2Odense  1:08.77                 
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    546          1:09.31   
  H2Odense  1:09.07                 
                     
Cille Christensen  2004    534          1:09.85   
  Kolding SK  1:08.45                 
                     
Thippe de Neergaard  2003    516          1:10.62   
  VAT Copenhagen-MK31  1:09.74                 
                     
Pernille Thastrup Hansen  2003    509          1:10.97   
  Haderslev Svømme Klub  1:10.76                 
                     
Freya Ellehus  2000    508          1:10.98   
  H2Odense  1:10.71                 
                     
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    501          1:11.32   
  H2Odense  1:12.52                 
                     
10  Anne Sofie Nørtoft  2004    495          1:11.62   
  Kolding SK  1:11.36                 
                     
11  Maibritt Skjoldborg  2002    451          1:13.87   
  H2Odense  1:14.34                 
                     
12  Melanie Petersen  2004    442          1:14.34   
  Kolding SK  1:17.30                 
                     
13  Ida Juul Grønning  2004    428          1:15.18   
  H2Odense  1:14.63                 
                     
14  Isabella Rosenberg  2003    411          1:16.21   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.51                 
                     
15  Signe Schwartz  2002    367          1:19.15   
  Vejle Svømmeklub  1:18.94                 
                     
16  Louise Ovesen  2004    357          1:19.84   
  DeltaSwim  1:18.72                 
                     
17  Nora Kejser  2004    356          1:19.93   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.96                 
                     
18  Cecilie Davidsen  2003    323          1:22.52   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
19  Maja Nielsen  2001    276          1:27.01   
  Vejle Svømmeklub  1:25.59                 
                     
20  Sissel Jessen  2004    234          1:31.87   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:31.73                 
                     
21  Lærke Iversen  2003    230          1:32.41   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:30.86                 
                     
22  Leonora Druett  2004    166          1:43.01   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:42.44                 
                     
Elisabeth Roskær  2004              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  1:15.67                 
                     
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hannah B. Pedersen  2005    487          1:12.00   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.83                 
                     
Cille Kirketerp  2005    471          1:12.79   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.27                 
                     
Kajsa Salomonsen  2005    417          1:15.80   
  VAT Copenhagen-MK31  1:17.43                 
                     
Karla Kristensen  2005    401          1:16.80   
  Kolding SK  1:18.02                 
                     
Filippa Eiler  2005    395          1:17.22   
  VAT Copenhagen-MK31  1:17.91                 
                     
Johanna Rasmussen  2006    371          1:18.84   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.29                 
                     
Frederikke Riber  2005    366          1:19.21   
  DeltaSwim  1:21.52                 
                     
Maja Zastrojevic  2006    361          1:19.53   
  VAT Copenhagen-MK31  1:23.20                 
                     
Maja Rolighed  2005    353          1:20.17   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:24.32                 
                     
10  Luna Luminari  2005    349          1:20.42   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.03                 
                     
11  Astrid Gregersen  2005    338          1:21.35   
  Esbjerg Svømmeklub  1:18.97                 
                     
12  Mille Holmberg  2006    322          1:22.61   
  Vejle Svømmeklub  1:25.10                 
                     
13  Maria Crisan  2005    320          1:22.82   
  Svømmeklubben Opnør  1:23.74                 
                     
14  Vigga Londero  2006    308          1:23.83   
  Frem Odense  1:23.95                 
                     
15  Alberte Fauerby  2005    302          1:24.40   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:28.07                 
                     
16  Frida Høj Foldager  2006    301          1:24.54   
  Vejle Svømmeklub  1:26.31                 
                     
17  Maya Øhlenschlæger Jensen  2006    297          1:24.89   
  Esbjerg Svømmeklub  1:27.58                 
                     
18  Aya Malling  2006    290          1:25.61   
  VAT Copenhagen-MK31  1:29.12                 
                     
19  Caroline van Vliet  2006    283          1:26.27   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:27.19                 
                     
20  Ea Gram Møller  2006    244          1:30.58   
  Vejle Svømmeklub  1:34.62                 
                     
21  Stine Engelbrecht Jensen  2006    235          1:31.81   
  DeltaSwim  1:33.00                 
                     
22  Maja Jessen  2005    219          1:33.88   
  Svømmeklubben Opnør  1:44.73                 
                     
23  Sofie Junker  2005    214          1:34.62   
  DeltaSwim  1:32.22                 
                     
24  Astrid Hansen  2006    205          1:35.98   
  Vejle Svømmeklub  1:41.03                 
                     
25  Karenmarie Vesterlund  2005    205          1:35.99   
  DeltaSwim  1:36.71                 
                     
26  Signe Magelund Møller  2006    186          1:39.24   
  Kolding SK  1:44.05                 
                     
Anna Madsby Rohde  2005              DSQ  1 hånd i vending v. 
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:34.22                 
                     
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Emilia Soelberg  2007    308          1:23.83   
  VAT Copenhagen-MK31  1:25.98                 
                     
Frederikke Dyrby Pedersen  2007    306          1:24.08   
  VAT Copenhagen-MK31  1:28.27                 
                     
Nadia Walløe  2007    304          1:24.23   
  VAT Copenhagen-MK31  1:22.01                 
                     
Emilia Spangsberg  2007    302          1:24.40   
  Kolding SK  1:26.74                 
                     
Alberte Kirk Langschwager  2007    300          1:24.56   
  Kolding SK  1:26.33                 
                     
Julie Guldmann Møller  2007    280          1:26.53   
  Vejle Svømmeklub  1:33.43                 
                     
Lærke Jervelund  2007    271          1:27.51   
  Vejle Svømmeklub  1:32.89                 
                     
Sigrid Sand Jürgensen  2007    252          1:29.66   
  Svømmeklubben Opnør  1:32.44                 
                     
Signe Christensen  2008    241          1:31.03   
  Kolding SK  1:32.84                 
                     
10  Gabrielle Haahr Uhd  2007    226          1:32.99   
  Vejle Svømmeklub  1:41.84                 
                     
11  Eline Sofie K. Rasmussen  2007    225          1:33.04   
  Vejle Svømmeklub  1:35.30                 
                     
12  Alista Maslobojeva  2007    224          1:33.26   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
13  Anne Stæhr  2008    205          1:35.96   
  Vejle Svømmeklub  1:40.89                 
                     
14  Augusta Dalsgaard  2007    199          1:36.97   
  Vejle Svømmeklub  1:41.00                 
                     
15  Regitze Wojtaszewski  2007    196          1:37.52   
  VAT Copenhagen-MK31  1:36.48                 
                     
16  Alberte Andersen  2008    183          1:39.69   
  Vejle Svømmeklub  1:45.89                 
                     
17  Clara Bendtsen  2008    173          1:41.57   
  DeltaSwim  1:46.18                 
                     
18  Astrid Hartmann  2008    158          1:44.65   
  Vejle Svømmeklub  1:54.29                 
                     
19  Emilia Daa Andersen  2008    157          1:45.03   
  Vejle Svømmeklub  1:46.91                 
                     
20  Karla Nøhr Rixen  2008    156          1:45.15   
  Vejle Svømmeklub  1:45.25                 
                     
21  Kira Wolter  2007    141          1:48.86   
  Vejle Svømmeklub  1:59.69                 
                     
22  Claramilla Kirstan  2008    133          1:50.81   
  Vejle Svømmeklub  1:55.69                 
                     
23  Johanne Riber  2008    127          1:52.54   
  DeltaSwim                   
                     
24  Karla Jæger  2008    109          1:58.58   
  Vejle Svømmeklub  1:59.57                 
                     
25  Sille Freltoft  2008    106          1:59.39   
  Vejle Svømmeklub  2:11.02                 
                     
26  Lisbeth Seidler Madsen  2007    84          2:08.98   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Mathilde Søe  2008              DNS   
  DeltaSwim  1:42.81                 
                     
Andrea Højbjerg  2007              DSQ  1 hånd v. vend. 75m 
  Vejle Svømmeklub  1:32.71                 
                     
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Idun Kjeldsmark Gregersen  2009    176          1:41.08   
  Vejle Svømmeklub  1:48.14                 
                     
Alberte Knudsen  2009    156          1:45.19   
  Vejle Svømmeklub  1:50.23                 
                     
Olivia Holmberg  2009    132          1:51.03   
  Vejle Svømmeklub  1:53.13                 
                     
Meiko Nakatani  2010    128          1:52.28   
  Vejle Svømmeklub  2:03.64                 
                     
Alberte Raunskov  2009    112          1:57.25   
  Kolding SK  2:09.73                 
                     
Helene Seidler Madsen  2009    75          2:14.36   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Ann-Maria Malou Windfeld  2009    73          2:15.07   
  Vejle Svømmeklub  2:17.07                 
                     
Olivia Bækkegård Svendsen  2009    73          2:15.07   
  Vejle Svømmeklub  2:31.63                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark