Resultater for Dronning Dorothea Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2019 | Udskriftsdato | 01 marts 2019 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2019 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 527 | 31.26 | ||||||
H2Odense | 31.02 | |||||||||
2 | Casper Bang Clausen | 2003 | 474 | 32.38 | ||||||
H2Odense | 35.94 | |||||||||
3 | Mads Stamholt | 2003 | 462 | 32.64 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.69 | |||||||||
4 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 432 | 33.40 | ||||||
Kolding SK | 34.07 | |||||||||
5 | David Kristensen | 2003 | 382 | 34.77 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.02 | |||||||||
6 | Christian Oxenvad | 2003 | 331 | 36.47 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.21 | |||||||||
7 | Jonathan Bos | 1998 | 315 | 37.11 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.69 | |||||||||
8 | Jonas Pihl | 2003 | 243 | 40.45 | ||||||
Kolding SK | 40.28 | |||||||||
- | Malthe Burgaard | 2000 | DNS | |||||||
H2Odense | 29.37 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Thulstrup | 2004 | 389 | 34.57 | ||||||
Kolding SK | 37.49 | |||||||||
2 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 359 | 35.50 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.05 | |||||||||
3 | Daniel Busk | 2005 | 355 | 35.63 | ||||||
Kolding SK | 35.42 | |||||||||
4 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 349 | 35.85 | ||||||
Kolding SK | 40.58 | |||||||||
5 | Louie Hermansen | 2004 | 336 | 36.31 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.40 | |||||||||
6 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 167 | 45.83 | ||||||
Kolding SK | 45.56 | |||||||||
7 | Amir Dawoud | 2004 | 160 | 46.50 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 52.18 | |||||||||
8 | August Juel Bragge | 2005 | 158 | 46.65 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 47.63 | |||||||||
9 | Simon Myrvig | 2005 | 124 | 50.54 | ||||||
Kolding SK | 54.12 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 251 | 39.99 | ||||||
DeltaSwim | 41.09 | |||||||||
2 | Christian N. Christensen | 2006 | 219 | 41.85 | ||||||
Kolding SK | 41.80 | |||||||||
3 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 183 | 44.42 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 44.31 | |||||||||
4 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 151 | 47.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.47 | |||||||||
5 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 148 | 47.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.20 | |||||||||
6 | Gustav Kollander | 2006 | 135 | 49.15 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 56.75 | |||||||||
6 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 135 | 49.15 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 55.01 | |||||||||
8 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | 97 | 54.90 | ||||||
DeltaSwim | 57.96 | |||||||||
9 | Storm Emil Weltström | 2007 | 87 | 56.78 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Simon Juel | 2006 | 87 | 56.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.83 | |||||||||
11 | Christian Christensen | 2007 | 56 | 1:05.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 55.69 | |||||||||
- | Gustav Vangsgaard | 2007 | DSQ | ej samt berør v25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.22 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Willum Kornum-Svensson | 2008 | 118 | 51.45 | ||||||
Kolding SK | 52.53 | |||||||||
2 | Joakim Kristensen | 2008 | 114 | 51.98 | ||||||
DeltaSwim | 52.21 | |||||||||
3 | Theodor van Den Berg | 2008 | 106 | 53.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bertram Johannsen | 2008 | 103 | 53.73 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 52.40 | |||||||||
5 | Alexander Fræhr Piihl | 2008 | 102 | 53.95 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Simon Christensen | 2009 | 80 | 58.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.55 | |||||||||
7 | Hektor Bjerre | 2008 | 70 | 1:01.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.96 | |||||||||
8 | Oskar Rugholm | 2009 | 66 | 1:02.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
9 | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | 52 | 1:07.32 | OD | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
10 | Asger Juel | 2009 | 24 | 1:26.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.92 | |||||||||
- | Asger Nielsen | 2008 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 43.93 | |||||||||
- | Gustav Dalmose Henriksen | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.16 | |||||||||
- | Tristan Linde | 2008 | DSQ | crawl eft st | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Christoffer Breinholt | 2011 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Christoffer E. Nikolajsen | 2010 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:10 |