2020-11-23   22:23:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Östsvenska Cupen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Östsvenska cupen 2019
Arrangör:
Plats: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 8 jun 2019
Gren 1, 4x50m Frisim Mixed 11 och yngre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Jönköpings Simsällskap lag 1 11 Jönköpings Simsällskap 2:25.38
Ester Sainz 2008 AC8808 32.99 32.99
Theodor Grinnemo 2008 AC6908 -.-- 33.77 1:06.76
Lily Viberg 2008 AQ6608 -.-- 38.12 1:44.88
Melvin Lutgård 2008 AL1308 -.-- 40.50 2:25.38
2 Oskarshamns Simsällskap 11 Oskarshamns Simsällskap 2:25.48 +0.10
Fidelie Olsson - Lindqvist 2008 AC6608 33.73 33.73
Josefine Karlsson 2008 AE2408 -.-- 35.49 1:09.22
Carl Hedman 2009 AC5109 -.-- 43.49 1:52.71
Viggo Haglind 2008 AF7708 32.77 2:25.48
3 Växjö Simsällskap 11 Växjö Simsällskap 2:37.46 +12.08
Johanna Brorson 2008 AL2608 37.24 37.24
Adrian Mustafa 2008 AN2708 39.82 1:17.06
Agnes Andersson 2009 AA6409 -.-- 40.89 1:57.95
Felix Perez 2008 AO9908 -.-- 39.51 2:37.46
4 Jönköpings Simsällskap lag 3 11 Jönköpings Simsällskap 3:12.84 +47.46
Svetly Lozenski 2009 AC6109 55.69 55.69
Noah Ramstrand 2008 AI7908 -.-- 50.32 1:46.01
Ebba Pantzar 2009 AE4609 -.-- 42.60 2:28.61
Estelle Davis 2008 AL1608 -.-- 44.23 3:12.84
- Kalmar Simsällskap 11 Kalmar Simsällskap DSQ
Alva Gunnarsson 2010 AF5810
Beata Axelsson 2008 AW7408
Lucas Thunberg 2008 AO3508 -.--
Filip Edmundsson 2010 AC8710 -.--
- Jönköpings Simsällskap lag 2 11 Jönköpings Simsällskap DSQ
Olof Johansson 2009 AE3709 43.36 43.36
Ruben Kramer 2009 AB1509 -.-- 42.64 1:26.00
Lily Viberg 2008 AQ6608 -.-- 1:26.00
Selma Cosic 2008 AN1808
2019-06-08 10:12:47 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Östsvenska cupen 2019
Arrangör:
Plats: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 8 jun 2019
Gren 2, 4x50m Frisim Mixed 12 och äldre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Växjö Simsällskap Lag 1 15 Växjö Simsällskap 1:59.38
Linus Kling 2004 AO2504 29.19 29.19
Hugo Hermansson 2004 AO6904 -.-- 29.55 58.74
Zandra Hultqvist 2004 AH8604 -.-- 30.32 1:29.06
Agnes Sjö 2004 BE9204 -.-- 30.32 1:59.38
2 Växjö Simsällskap Lag 2 14 Växjö Simsällskap 2:00.42 +1.04
Johan Hjelmberg 2005 AC5105 30.05 30.05
Viktor Mattsson 2005 AK2505 -.-- 29.25 59.30
Lily Provencher 2005 AR6605 -.-- 30.61 1:29.91
Ella Harrysson 2005 AR4605 -.-- 30.51 2:00.42
3 Jönköpings Simsällskap lag 1 17 Jönköpings Simsällskap 2:02.46 +3.08
Tobias  Karlsson 2002 AX2902 29.73 29.73
Jakob Starkenberg 2004 AI8104 -.-- 29.59 59.32
Elin Engqvist 2005 AK8405 -.-- 32.38 1:31.70
Alva Johannesson 2005 BC2605 -.-- 30.76 2:02.46
4 Kalmar Simsällskap 15 Kalmar Simsällskap 2:06.70 +7.32
Gustav Franzén 2004 AT1504 30.56 30.56
Anna Ivertsson 2004 AM0204 -.-- 31.17 1:01.73
Olivia Andersson Jansen 2005 AZ6405 -.-- 30.63 1:32.36
Douglas Karlsson 2005 AV9305 -.-- 34.34 2:06.70
5 Växjö Simsällskap Lag 3 16 Växjö Simsällskap 2:09.82 +10.44
Filip Nymberg 2003 AV5503 32.34 32.34
Lukas Fogelström 2005 AT3705 -.-- 31.77 1:04.11
Amelia Hultqvist 2007 AF4807 -.-- 32.88 1:36.99
Iris Nyström 2004 BR5204 -.-- 32.83 2:09.82
6 Oskarshamns Simsällskap 17 Oskarshamns Simsällskap 2:14.11 +14.73
Isac Uhre 2005 AB8505 30.00 30.00
Ebba Håkansson 2003 AJ6203 32.06 1:02.06
Max Nerlén 2002 AZ1102 33.69 1:35.75
Meja Askebring 2007 BH2207 38.36 2:14.11
7 Kalmar Simsällskap lag 2 14 Kalmar Simsällskap 2:14.69 +15.31
Maja Strümpel 2005 AR2605 30.41 30.41
Sofia Marcusson 2005 AL1805 32.02 1:02.43
Simon Theander 2005 AD9305 33.45 1:35.88
Tiam Blomdahl 2007 AP8907 38.81 2:14.69
8 Jönköpings Simsällskap lag 2 14 Jönköpings Simsällskap 2:18.71 +19.33
Jacob Lindström 2005 AE6105 29.79 29.79
Felix Falk 2007 AG5107 37.46 1:07.25
Alva Beard 2006 BS8006 36.30 1:43.55
Lina Liljekvist 2006 AL8806 35.16 2:18.71
9 Växjö Simsällskap Lag 4 14 Växjö Simsällskap 2:28.03 +28.65
Gabriel Serneström 2005 AU0705 33.36 33.36
Emelia Widströmer 2005 AY9605 38.76 1:12.12
Ellen Österberg 2006 AV4206 35.54 1:47.66
Viktor Johansson 2006 AS4506 40.37 2:28.03
10 Värnamo Simsällskap 14 Värnamo Simsällskap 2:28.58 +29.20
Siri Gustafsson 2007 BE9607 35.74 35.74
Danis Jugo 2006 AU8306 37.44 1:13.18
Linda Pålsson 2007 BI9407 46.77 1:59.95
Anders Runeqvist 2005 AI4105 28.63 2:28.58
11 Anderstorps Simsällskap 15 Anderstorps Simsällskap 2:29.33 +29.95
Annie Seppälä 2004 BD6804 29.74 29.74
Joel Bjärsholm 2009 AG2909 -.-- 41.72 1:11.46
Ellen Kemper 2007 AI6207 41.10 1:52.56
Axel Hägg 2007 AM6107 -.-- 36.77 2:29.33
12 Jönköpings Simsällskap lag 3 13 Jönköpings Simsällskap 2:32.73 +33.35
Eric Wilhelmsson 2006 AO3106 40.61 40.61
Joel Hoflund Martinsson 2006 AH6506 33.37 1:13.98
Hanna Sandberg 2007 AP2407 39.53 1:53.51
Emma Leandersson 2007 AK6207 39.22 2:32.73
2019-06-08 11:27:23 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Östsvenska cupen 2019
Arrangör:
Plats: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 8 jun 2019
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melissa Stålhammar Kierkegaa 2009 Oskarshamns Simsällskap 200 43.88
2 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap 186 44.96 +1.08
3 Agnes Andersson 2009 Växjö Simsällskap 180 45.39 +1.51
4 Tuva Svensson 2009 Jönköpings Simsällskap 157 47.55 +3.67
5 Felicia Almquist 2010 Oskarshamns Simsällskap 155 47.69 +3.81
6 Lovisa Holm 2010 Värnamo Simsällskap 152 48.09 +4.21
7 Hillevi Lindgren 2009 Kalmar Simsällskap 130 50.66 +6.78
8 Ellen Skarpnord 2009 Kalmar Simsällskap 117 52.45 +8.57
9 Astrid Kling 2010 Oskarshamns Simsällskap 110 53.48 +9.60
10 Tira Thordin 2009 Växjö Simsällskap 103 54.66 +10.78
11 Alexandra Eisfeld 2009 Jönköpings Simsällskap 88 57.66 +13.78
12 Elwyn Revelj 2010 Oskarshamns Simsällskap 87 57.79 +13.91
13 Sofia Soldesjö 2009 Jönköpings Simsällskap 83 58.70 +14.82
14 Jasmine Eriksson 2009 Oskarshamns Simsällskap 76 1:00.60 +16.72
15 Nikki Malm 2010 Jönköpings Simsällskap 65 1:03.69 +19.81
16 Anja Wallin 2011 Oskarshamns Simsällskap 51 1:08.88 +25.00
17 Lovisa Sundqvist 2010 Oskarshamns Simsällskap 49 1:09.79 +25.91
- Tove Banérsson 2009 Simklubben Blåkulla Oskarsham DSQ
- Lilly Rogö 2009 Jönköpings Simsällskap DSQ
- Alva Gunnarsson 2010 Kalmar Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-08 10:32:51
2019-06-08 10:33:11 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Östsvenska cupen 2019
Arrangör:
Plats: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 8 jun 2019
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Bjärsholm 2009 Anderstorps Simsällskap 101 47.58
2 Carl Hedman 2009 Oskarshamns Simsällskap 98 48.12 +0.54
3 Olof Johansson 2009 Jönköpings Simsällskap 95 48.68 +1.10
4 Oliver Karlsson 2009 Oskarshamns Simsällskap 86 50.24 +2.66
5 Måns Lundin 2009 Jönköpings Simsällskap 76 52.27 +4.69
6 Ruben Kramer 2009 Jönköpings Simsällskap 67 54.51 +6.93
7 Svetly Lozenski 2009 Jönköpings Simsällskap 50 1:00.15 +12.57
8 Alvin Askebring 2010 Oskarshamns Simsällskap 43 1:03.04 +15.46
- Filip Edmundsson 2010 Kalmar Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-08 10:37:35
2019-06-08 10:37:49 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Östsvenska cupen 2019
Arrangör:
Plats: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 8 jun 2019
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine Karlsson 2008 Oskarshamns Simsällskap 221 1:30.97
50m: 43.25
100m: 1:30.97
(47.72)
2 Elsa Dahlberg 2008 Värnamo Simsällskap 204 1:33.46 +2.49
50m: 45.72
100m: 1:33.46
(47.74)
3 Vilma Ilyes 2008 Ljungby Simsällskap 198 1:34.37 +3.40
50m: 45.76
100m: 1:34.37
(48.61)
4 Lily Viberg 2008 Jönköpings Simsällskap 161 1:40.97 +10.00
50m: 50.67
100m: 1:40.97
(50.30)
5 Nora Nauclér 2008 Kalmar Simsällskap 150 1:43.49 +12.52
50m: 50.07
100m: 1:43.49
(53.42)
6 Isabelle Andersson 2008 Jönköpings Simsällskap 144 1:44.87 +13.90
50m: 50.02
100m: 1:44.87
(54.85)
7 Alva Johansson 2008 Hultsfreds Simsällskap 142 1:45.37 +14.40
50m: 52.01
100m: 1:45.37
(53.36)
8 Gréta Soltész 2008 Jönköpings Simsällskap 135 1:47.16 +16.19
50m: 51.31
100m: 1:47.16
(55.85)
9 Selma Cosic 2008 Jönköpings Simsällskap 132 1:48.02 +17.05
50m: 52.56
100m: 1:48.02
(55.46)
10 Stina Eriksson 2008 Växjö Simsällskap 121 1:51.01 +20.04
50m: 53.28
100m: 1:51.01
(57.73)
11 Samira Sistek 2008 Jönköpings Simsällskap 115 1:53.02 +22.05
50m: 54.93
100m: 1:53.02
(58.09)
12 Noomi Malm 2008 Jönköpings Simsällskap 94 2:00.86 +29.89
50m: 58.97
100m: 2:00.86
(1:01.89)
13 Estelle Davis 2008 Jönköpings Simsällskap 93 2:01.10 +30.13
50m: 58.46
100m: 2:01.10
(1:02.64)
14 Alicia Elm 2008 Jönköpings Simsällskap 72 2:11.75 +40.78
50m: 1:04.87
100m: 2:11.75
(1:06.88)
- Ester Sainz 2008 Jönköpings Simsällskap DSQ
- Maja Sandebo 2008 Hultsfreds Simsällskap DSQ
- Leah Ljungberg 2008 Jönköpings Simsällskap DSQ
- Fidelie Olsson - Lindqvist 2008 Oskarshamns Simsällskap DSQ
- Mahdya Ziraki 2008 Ljungby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-08 11:07:41
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap 245 1:27.88
50m: 42.33
100m: 1:27.88
(45.55)
2 Elin Petersson 2007 Kalmar Simsällskap 233 1:29.37 +1.49
50m: 44.48
100m: 1:29.37
(44.89)
3 Emilia Carlsson 2007 Ljungby Simsällskap 219 1:31.25 +3.37
50m: 43.70
100m: 1:31.25
(47.55)
4 Meja Nilsson 2007 Alvesta Simsällskap 212 1:32.28 +4.40
50m: 44.48
100m: 1:32.28
(47.80)
5 Elsa Theander 2007 Kalmar Simsällskap 202 1:33.77 +5.89
50m: 47.35
100m: 1:33.77
(46.42)
6 Elin Elfverson 2007 Kalmar Simsällskap 195 1:34.83 +6.95
50m: 46.46
100m: 1:34.83
(48.37)
7 Emma Leandersson 2007 Jönköpings Simsällskap 155 1:42.26 +14.38
50m: 48.64
100m: 1:42.26
(53.62)
8 Siri Gustafsson 2007 Värnamo Simsällskap 153 1:42.71 +14.83
50m: 50.62
100m: 1:42.71
(52.09)
9 Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap 151 1:43.33 +15.45
50m: 51.01
100m: 1:43.33
(52.32)
10 Meja Askebring 2007 Oskarshamns Simsällskap 151 1:43.34 +15.46
50m: 50.87
100m: 1:43.34
(52.47)
11 Lisa Enwide 2007 Kalmar Simsällskap 150 1:43.47 +15.59
50m: 50.90
100m: 1:43.47
(52.57)
12 Alice Harrysson 2007 Växjö Simsällskap 149 1:43.64 +15.76
50m: 51.31
100m: 1:43.64
(52.33)
13 Florina Dashti 2007 Kalmar Simsällskap 140 1:45.84 +17.96
50m: 51.84
100m: 1:45.84
(54.00)
14 Emma Bergkvist 2007 Kalmar Simsällskap 139 1:46.05 +18.17
50m: 50.60
100m: 1:46.05
(55.45)
15 Julia Carmström 2007 Oskarshamns Simsällskap 131 1:48.33 +20.45
50m: 54.07
100m: 1:48.33
(54.26)
16 Adla Curt 2007 Jönköpings Simsällskap 122 1:50.73 +22.85
50m: 53.57
100m: 1:50.73
(57.16)
17 Molly Ainemo 2007 Hultsfreds Simsällskap 119 1:51.72 +23.84
50m: 55.88
100m: 1:51.72
(55.84)
18 Hana Jandrek 2007 Jönköpings Simsällskap 99 1:58.94 +31.06
50m: 54.62
100m: 1:58.94
(1:04.32)
19 Felicia Johansson 2007 Värnamo Simsällskap 82 2:06.23 +38.35
50m: 1:01.50
100m: 2:06.23
(1:04.73)
20 Vera Jarl 2007 Värnamo Simsällskap 78 2:08.70 +40.82
50m: 59.96
100m: 2:08.70
(1:08.74)
21 Linda Pålsson 2007 Värnamo Simsällskap 72 2:11.94 +44.06
50m: 1:02.19
100m: 2:11.94
(1:09.75)
Grenen officiell:  2019-06-08 11:07:41
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Andersson Jansen 2005 Kalmar Simsällskap 427 1:13.05
50m: 35.60
100m: 1:13.05
(37.45)
2 Anna Ivertsson 2004 Kalmar Simsällskap 384 1:15.71 +2.66
50m: 36.86
100m: 1:15.71
(38.85)
3 Vanja Magnusson 2004 Växjö Simsällskap 380 1:15.97 +2.92
50m: 36.75
100m: 1:15.97
(39.22)
4 Maja Strümpel 2005 Kalmar Simsällskap 355 1:17.69 +4.64
50m: 37.92
100m: 1:17.69
(39.77)
5 Ebba Håkansson 2003 Oskarshamns Simsällskap 329 1:19.64 +6.59
50m: 37.59
100m: 1:19.64
(42.05)
6 Alva Johannesson 2005 Jönköpings Simsällskap 328 1:19.75 +6.70
50m: 39.59
100m: 1:19.75
(40.16)
7 Zandra Hultqvist 2004 Växjö Simsällskap 328 1:19.76 +6.71
50m: 38.75
100m: 1:19.76
(41.01)
8 Klara  Tallbäck 2003 Anderstorps Simsällskap 323 1:20.20 +7.15
50m: 38.50
100m: 1:20.20
(41.70)
9 Agnes Torén 2003 Anderstorps Simsällskap 320 1:20.45 +7.40
50m: 38.49
100m: 1:20.45
(41.96)
10 Ella Stensson 2005 Värnamo Simsällskap 318 1:20.60 +7.55
50m: 39.89
100m: 1:20.60
(40.71)
11 Lily Provencher 2005 Växjö Simsällskap 296 1:22.56 +9.51
50m: 40.71
100m: 1:22.56
(41.85)
12 Viktoria Loo 2004 Kalmar Simsällskap 292 1:22.89 +9.84
50m: 40.72
100m: 1:22.89
(42.17)
13 Sofia Marcusson 2005 Kalmar Simsällskap 289 1:23.23 +10.18
50m: 40.63
100m: 1:23.23
(42.60)
14 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap 285 1:23.55 +10.50
50m: 41.10
100m: 1:23.55
(42.45)
15 Agnes Sjö 2004 Växjö Simsällskap 282 1:23.90 +10.85
50m: 41.40
100m: 1:23.90
(42.50)
16 Elsa  Merbom 2005 Växjö Simsällskap 275 1:24.56 +11.51
50m: 41.45
100m: 1:24.56
(43.11)
17 Ellen Österberg 2006 Växjö Simsällskap 270 1:25.04 +11.99
50m: 41.22
100m: 1:25.04
(43.82)
18 Alva Bernsholt 2005 Simklubben Blåkulla Oskarsham 264 1:25.78 +12.73
50m: 42.02
100m: 1:25.78
(43.76)
19 Ebba Kemper 2004 Anderstorps Simsällskap 255 1:26.72 +13.67
50m: 42.21
100m: 1:26.72
(44.51)
20 Betiel Embaie 2003 Emmaboda Simsällskap 246 1:27.74 +14.69
50m: 41.47
100m: 1:27.74
(46.27)
21 Wilma Åstrand 2002 Alvesta Simsällskap 241 1:28.37 +15.32
50m: 41.97
100m: 1:28.37
(46.40)
22 Sofia Yngvesson 2005 Kalmar Simsällskap 228 1:30.05 +17.00
50m: 43.92
100m: 1:30.05
(46.13)
23 Hedda Strandberg 2004 Kalmar Simsällskap 217 1:31.53 +18.48
50m: 44.66
100m: 1:31.53
(46.87)
24 Hilda Skullered 2006 Kalmar Simsällskap 211 1:32.33 +19.28
50m: 44.83
100m: 1:32.33
(47.50)
25 Wilma Silvander 2003 Tranås Simsällskap 204 1:33.35 +20.30
50m: 45.49
100m: 1:33.35
(47.86)
26 Lisa Sandholm 2006 Kalmar Simsällskap 195 1:34.80 +21.75
50m: 46.56
100m: 1:34.80
(48.24)
27 Alva Beard 2006 Jönköpings Simsällskap 186 1:36.38 +23.33
50m: 46.53
100m: 1:36.38
(49.85)
28 Nora Athley 2006 Växjö Simsällskap 181 1:37.19 +24.14
50m: 47.75
100m: 1:37.19
(49.44)
29 Hana Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap 179 1:37.64 +24.59
50m: 47.42
100m: 1:37.64
(50.22)
30 Lina Liljekvist 2006 Jönköpings Simsällskap 167 1:39.75 +26.70
50m: 48.53
100m: 1:39.75
(51.22)
31 Vera Larsson-Refónd 2006 Ljungby Simsällskap 164 1:40.49 +27.44
50m: 49.30
100m: 1:40.49
(51.19)
32 Wanda Larsson 2005 Kalmar Simsällskap 142 1:45.37 +32.32
50m: 51.87
100m: 1:45.37
(53.50)
33 Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap 140 1:45.73 +32.68
50m: 50.73
100m: 1:45.73
(55.00)
34 Ebba Eriksson 2005 Växjö Simsällskap 1:51.01 +37.96
50m: 51.19
100m: 1:51.01
(59.82)
35 Natalie Ekstrand 2006 Kalmar Simsällskap 109 1:55.08 +42.03
50m: 56.18
100m: 1:55.08
(58.90)
36 My Wallin 2006 Oskarshamns Simsällskap 83 2:06.00 +52.95
50m: 1:01.19
100m: 2:06.00
(1:04.81)
- Moa Lind 2006 Växjö Simsällskap DSQ
- Elin Engqvist 2005 Jönköpings Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-08 11:07:41
2019-06-08 11:09:02 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Östsvenska cupen 2019
Arrangör:
Plats: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 8 jun 2019
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viggo Haglind 2008 Oskarshamns Simsällskap 167 1:28.73
50m: 43.45
100m: 1:28.73
(45.28)
2 Max König 2008 Tranås Simsällskap 139 1:34.27 +5.54
50m: 45.82
100m: 1:34.27
(48.45)
3 Melvin Lutgård 2008 Jönköpings Simsällskap 108 1:42.49 +13.76
50m: 48.15
100m: 1:42.49
(54.34)
4 Victor Bogren-Karlsson 2008 Ljungby Simsällskap 85 1:51.08 +22.35
50m: 53.06
100m: 1:51.08
(58.02)
5 Felix Perez 2008 Växjö Simsällskap 75 1:55.89 +27.16
50m: 56.74
100m: 1:55.89
(59.15)
6 Noah Ramstrand 2008 Jönköpings Simsällskap 65 2:01.25 +32.52
50m: 55.42
100m: 2:01.25
(1:05.83)
- Theodor Grinnemo 2008 Jönköpings Simsällskap DSQ
- Adrian Mustafa 2008 Växjö Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-08 11:21:50
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Hässlebro 2007 Växjö Simsällskap 113 1:40.92
50m: 49.22
100m: 1:40.92
(51.70)
2 Axel Hägg 2007 Anderstorps Simsällskap 109 1:42.25 +1.33
50m: 49.99
100m: 1:42.25
(52.26)
3 Felix Falk 2007 Jönköpings Simsällskap 108 1:42.53 +1.61
50m: 49.25
100m: 1:42.53
(53.28)
Grenen officiell:  2019-06-08 11:21:50
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Shebalin 2002 Älmhults Simsällskap 318 1:11.61
50m: 34.55
100m: 1:11.61
(37.06)
2 Johan Hjelmberg 2005 Växjö Simsällskap 308 1:12.39 +0.78
50m: 35.27
100m: 1:12.39
(37.12)
3 William Bogren-Karlsson 2005 Ljungby Simsällskap 294 1:13.54 +1.93
50m: 34.62
100m: 1:13.54
(38.92)
4 Anders Runeqvist 2005 Värnamo Simsällskap 269 1:15.71 +4.10
50m: 37.13
100m: 1:15.71
(38.58)
5 Hugo Hermansson 2004 Växjö Simsällskap 262 1:16.38 +4.77
50m: 37.23
100m: 1:16.38
(39.15)
6 Tobias  Karlsson 2002 Jönköpings Simsällskap 259 1:16.62 +5.01
50m: 36.87
100m: 1:16.62
(39.75)
7 Jakob Starkenberg 2004 Jönköpings Simsällskap 253 1:17.22 +5.61
50m: 37.76
100m: 1:17.22
(39.46)
8 Viktor Mattsson 2005 Växjö Simsällskap 244 1:18.25 +6.64
50m: 38.08
100m: 1:18.25
(40.17)
9 Isac Uhre 2005 Oskarshamns Simsällskap 241 1:18.57 +6.96
50m: 37.79
100m: 1:18.57
(40.78)
10 Gustav Franzén 2004 Kalmar Simsällskap 236 1:19.05 +7.44
50m: 38.71
100m: 1:19.05
(40.34)
11 Simon Theander 2005 Kalmar Simsällskap 217 1:21.28 +9.67
50m: 39.50
100m: 1:21.28
(41.78)
12 Linus Kling 2004 Växjö Simsällskap 212 1:21.98 +10.37
50m: 40.98
100m: 1:21.98
(41.00)
13 Jacob Lindström 2005 Jönköpings Simsällskap 212 1:22.00 +10.39
50m: 39.82
100m: 1:22.00
(42.18)
14 Filip Nymberg 2003 Växjö Simsällskap 203 1:23.14 +11.53
50m: 41.18
100m: 1:23.14
(41.96)
15 Lukas Fogelström 2005 Växjö Simsällskap 181 1:26.38 +14.77
50m: 42.33
100m: 1:26.38
(44.05)
16 Douglas Karlsson 2005 Kalmar Simsällskap 152 1:31.52 +19.91
50m: 45.29
100m: 1:31.52
(46.23)
17 Gabriel Serneström 2005 Växjö Simsällskap 142 1:33.62 +22.01
50m: 44.53
100m: 1:33.62
(49.09)
18 Max Nerlén 2002 Oskarshamns Simsällskap 132 1:35.84 +24.23
50m: 47.08
100m: 1:35.84
(48.76)
19 Adrian Rudén 2006 Hultsfreds Simsällskap 127 1:37.10 +25.49
50m: 47.16
100m: 1:37.10
(49.94)
20 Eric Wilhelmsson 2006 Jönköpings Simsällskap 101 1:44.67 +33.06
50m: 49.76
100m: 1:44.67
(54.91)
- Joel Hoflund Martinsson 2006 Jönköpings Simsällskap DSQ
- Danis Jugo 2006 Värnamo Simsällskap DSQ
- Viktor Johansson 2006 Växjö Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-08 11:21:50
2019-06-08 11:22:07 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Östsvenska cupen 2019
Arrangör:
Plats: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 8 jun 2019
Gren 7, 50m Bröstsim Damer  - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melissa Stålhammar Kierkegaa 2009 Oskarshamns Simsällskap 188 49.93
2 Astrid Kling 2010 Oskarshamns Simsällskap 173 51.32 +1.39
3 Felicia Almquist 2010 Oskarshamns Simsällskap 151 53.69 +3.76
4 Agnes Andersson 2009 Växjö Simsällskap 135 55.73 +5.80
5 Alexandra Eisfeld 2009 Jönköpings Simsällskap 135 55.74 +5.81
6 Lovisa Holm 2010 Värnamo Simsällskap 124 57.32 +7.39
7 Rebecka Gustafsson 2009 Kalmar Simsällskap 118 58.30 +8.37
8 Hillevi Lindgren 2009 Kalmar Simsällskap 115 58.75 +8.82
9 Tira Thordin 2009 Växjö Simsällskap 115 58.83 +8.90
10 Tuva Svensson 2009 Jönköpings Simsällskap 114 58.97 +9.04
11 Lilly Rogö 2009 Jönköpings Simsällskap 109 59.84 +9.91
12 Alva Gunnarsson 2010 Kalmar Simsällskap 108 1:00.08 +10.15
13 Sofia Soldesjö 2009 Jönköpings Simsällskap 105 1:00.61 +10.68
14 Ellen Skarpnord 2009 Kalmar Simsällskap 102 1:01.22 +11.29
15 Lovisa Sundqvist 2010 Oskarshamns Simsällskap 100 1:01.65 +11.72
16 Elwyn Revelj 2010 Oskarshamns Simsällskap 99 1:01.80 +11.87
17 Jasmine Eriksson 2009 Oskarshamns Simsällskap 88 1:04.20 +14.27
18 Tove Banérsson 2009 Simklubben Blåkulla Oskarsham 83 1:05.41 +15.48
19 Anja Wallin 2011 Oskarshamns Simsällskap 56 1:14.42 +24.49
20 Nikki Malm 2010 Jönköpings Simsällskap 52 1:16.31 +26.38
- Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-08 11:51:00
2019-06-08 11:51:20 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Östsvenska cupen 2019
Arrangör:
Plats: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 8 jun 2019
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar  - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ruben Kramer 2009 Jönköpings Simsällskap 135 49.12
2 Filip Edmundsson 2010 Kalmar Simsällskap 107 53.06 +3.94
3 Carl Hedman 2009 Oskarshamns Simsällskap 106 53.21 +4.09
4 Oliver Karlsson 2009 Oskarshamns Simsällskap 101 54.13 +5.01
5 Joel Bjärsholm 2009 Anderstorps Simsällskap 94 55.53 +6.41
6 Olof Johansson 2009 Jönköpings Simsällskap 72 1:00.59 +11.47
7 Svetly Lozenski 2009 Jönköpings Simsällskap 63 1:03.39 +14.27
8 Måns Lundin 2009 Jönköpings Simsällskap 53 1:06.90 +17.78
- Alvin Askebring 2010 Oskarshamns Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-08 11:54:33
2019-06-08 11:55:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Östsvenska cupen 2019
Arrangör:
Plats: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 8 jun 2019
Gren 9, 100m Bröstsim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johanna Brorson 2008 Växjö Simsällskap 245 1:39.64
50m: 48.43
100m: 1:39.64
(51.21)
2 Gréta Soltész 2008 Jönköpings Simsällskap 239 1:40.43 +0.79
50m: 47.04
100m: 1:40.43
(53.39)
3 Elsa Dahlberg 2008 Värnamo Simsällskap 238 1:40.54 +0.90
50m: 47.00
100m: 1:40.54
(53.54)
4 Josefine Karlsson 2008 Oskarshamns Simsällskap 224 1:42.62 +2.98
50m: 47.45
100m: 1:42.62
(55.17)
5 Ester Sainz 2008 Jönköpings Simsällskap 198 1:46.93 +7.29
50m: 50.40
100m: 1:46.93
(56.53)
6 Fidelie Olsson - Lindqvist 2008 Oskarshamns Simsällskap 186 1:49.08 +9.44
50m: 52.51
100m: 1:49.08
(56.57)
7 Selma Cosic 2008 Jönköpings Simsällskap 180 1:50.28 +10.64
50m: 52.82
100m: 1:50.28
(57.46)
8 Alva Johansson 2008 Hultsfreds Simsällskap 166 1:53.29 +13.65
50m: 54.18
100m: 1:53.29
(59.11)
9 Lily Viberg 2008 Jönköpings Simsällskap 165 1:53.60 +13.96
50m: 54.54
100m: 1:53.60
(59.06)
10 Nora Nauclér 2008 Kalmar Simsällskap 160 1:54.70 +15.06
50m: 53.04
100m: 1:54.70
(1:01.66)
11 Isabelle Andersson 2008 Jönköpings Simsällskap 155 1:55.92 +16.28
50m: 53.33
100m: 1:55.92
(1:02.59)
12 Estelle Davis 2008 Jönköpings Simsällskap 152 1:56.78 +17.14
50m: 55.18
100m: 1:56.78
(1:01.60)
13 Stina Eriksson 2008 Växjö Simsällskap 139 2:00.35 +20.71
50m: 57.18
100m: 2:00.35
(1:03.17)
14 Maja Sandebo 2008 Hultsfreds Simsällskap 134 2:01.70 +22.06
50m: 58.56
100m: 2:01.70
(1:03.14)
15 Leah Ljungberg 2008 Jönköpings Simsällskap 130 2:02.85 +23.21
50m: 57.18
100m: 2:02.85
(1:05.67)
16 Amanda Bergzén 2008 Kalmar Simsällskap 115 2:07.96 +28.32
50m: 1:00.69
100m: 2:07.96
(1:07.27)
17 Noomi Malm 2008 Jönköpings Simsällskap 99 2:14.38 +34.74
50m: 1:03.79
100m: 2:14.38
(1:10.59)
18 Alicia Elm 2008 Jönköpings Simsällskap 75 2:27.65 +48.01
50m: 1:10.77
100m: 2:27.65
(1:16.88)
- Samira Sistek 2008 Jönköpings Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-08 12:22:48
Gren 9, 100m Bröstsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap 265 1:37.07
50m: 46.59
100m: 1:37.07
(50.48)
2 Siri Gustafsson 2007 Värnamo Simsällskap 251 1:38.81 +1.74
50m: 45.77
100m: 1:38.81
(53.04)
3 Emilia Carlsson 2007 Ljungby Simsällskap 226 1:42.30 +5.23
50m: 48.54
100m: 1:42.30
(53.76)
4 Elin Petersson 2007 Kalmar Simsällskap 215 1:43.95 +6.88
50m: 49.12
100m: 1:43.95
(54.83)
5 Lisa Enwide 2007 Kalmar Simsällskap 211 1:44.68 +7.61
50m: 48.11
100m: 1:44.68
(56.57)
6 Molly Ainemo 2007 Hultsfreds Simsällskap 186 1:49.21 +12.14
50m: 52.89
100m: 1:49.21
(56.32)
7 Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap 160 1:54.67 +17.60
50m: 52.76
100m: 1:54.67
(1:01.91)
8 Adla Curt 2007 Jönköpings Simsällskap 158 1:55.34 +18.27
50m: 54.28
100m: 1:55.34
(1:01.06)
9 Ellen Kemper 2007 Anderstorps Simsällskap 152 1:56.83 +19.76
50m: 54.89
100m: 1:56.83
(1:01.94)
10 Meja Askebring 2007 Oskarshamns Simsällskap 140 2:00.09 +23.02
50m: 55.30
100m: 2:00.09
(1:04.79)
11 Emma Leandersson 2007 Jönköpings Simsällskap 138 2:00.49 +23.42
50m: 55.92
100m: 2:00.49
(1:04.57)
12 Hana Jandrek 2007 Jönköpings Simsällskap 134 2:01.65 +24.58
50m: 55.01
100m: 2:01.65
(1:06.64)
13 Vera Jarl 2007 Värnamo Simsällskap 119 2:06.73 +29.66
50m: 57.86
100m: 2:06.73
(1:08.87)
14 Felicia Johansson 2007 Värnamo Simsällskap 116 2:07.63 +30.56
50m: 1:00.27
100m: 2:07.63
(1:07.36)
15 Linda Pålsson 2007 Värnamo Simsällskap 114 2:08.47 +31.40
50m: 58.00
100m: 2:08.47
(1:10.47)
16 Julia Carmström 2007 Oskarshamns Simsällskap 113 2:08.81 +31.74
50m: 1:00.68
100m: 2:08.81
(1:08.13)
17 Alice Harrysson 2007 Växjö Simsällskap 80 2:24.45 +47.38
50m: 1:07.02
100m: 2:24.45
(1:17.43)
Grenen officiell:  2019-06-08 12:22:48
Gren 9, 100m Bröstsim Damer 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Karlsson 2004 Kungsbacka Simsällskap 554 1:15.90
50m: 34.77
100m: 1:15.90
(41.13)
2 Annie Seppälä 2004 Anderstorps Simsällskap 388 1:25.48 +9.58
50m: 41.05
100m: 1:25.48
(44.43)
3 Agnes Sjö 2004 Växjö Simsällskap 349 1:28.55 +12.65
50m: 41.53
100m: 1:28.55
(47.02)
4 Olivia Andersson Jansen 2005 Kalmar Simsällskap 348 1:28.60 +12.70
50m: 41.52
100m: 1:28.60
(47.08)
5 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap 328 1:30.34 +14.44
50m: 42.37
100m: 1:30.34
(47.97)
6 Viktoria Loo 2004 Kalmar Simsällskap 324 1:30.74 +14.84
50m: 41.63
100m: 1:30.74
(49.11)
7 Ella Harrysson 2005 Växjö Simsällskap 318 1:31.28 +15.38
50m: 42.64
100m: 1:31.28
(48.64)
8 Klara  Tallbäck 2003 Anderstorps Simsällskap 301 1:33.05 +17.15
50m: 43.67
100m: 1:33.05
(49.38)
9 Elin Engqvist 2005 Jönköpings Simsällskap 280 1:35.31 +19.41
50m: 46.00
100m: 1:35.31
(49.31)
10 Wilma Åstrand 2002 Alvesta Simsällskap 277 1:35.61 +19.71
50m: 44.76
100m: 1:35.61
(50.85)
11 Sofia Marcusson 2005 Kalmar Simsällskap 273 1:36.11 +20.21
50m: 44.37
100m: 1:36.11
(51.74)
12 Betiel Embaie 2003 Emmaboda Simsällskap 265 1:36.99 +21.09
50m: 45.67
100m: 1:36.99
(51.32)
13 Tilda Lothander 2002 Emmaboda Simsällskap 259 1:37.79 +21.89
50m: 45.75
100m: 1:37.79
(52.04)
14 Maja Strümpel 2005 Kalmar Simsällskap 258 1:37.95 +22.05
50m: 45.36
100m: 1:37.95
(52.59)
15 Sofia Yngvesson 2005 Kalmar Simsällskap 241 1:40.07 +24.17
50m: 47.76
100m: 1:40.07
(52.31)
16 Agnes Torén 2003 Anderstorps Simsällskap 241 1:40.13 +24.23
50m: 47.10
100m: 1:40.13
(53.03)
17 Hilda Skullered 2006 Kalmar Simsällskap 232 1:41.42 +25.52
50m: 48.40
100m: 1:41.42
(53.02)
18 Alva Beard 2006 Jönköpings Simsällskap 228 1:41.98 +26.08
50m: 47.53
100m: 1:41.98
(54.45)
19 Ellen Österberg 2006 Växjö Simsällskap 225 1:42.42 +26.52
50m: 48.25
100m: 1:42.42
(54.17)
20 Vera Larsson-Refónd 2006 Ljungby Simsällskap 213 1:44.39 +28.49
50m: 48.41
100m: 1:44.39
(55.98)
21 Ebba Håkansson 2003 Oskarshamns Simsällskap 210 1:44.76 +28.86
50m: 48.70
100m: 1:44.76
(56.06)
22 Hana Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap 202 1:46.16 +30.26
50m: 48.06
100m: 1:46.16
(58.10)
23 Ebba Kemper 2004 Anderstorps Simsällskap 199 1:46.77 +30.87
50m: 50.64
100m: 1:46.77
(56.13)
24 Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap 189 1:48.57 +32.67
50m: 52.11
100m: 1:48.57
(56.46)
25 Nora Athley 2006 Växjö Simsällskap 187 1:48.86 +32.96
50m: 51.52
100m: 1:48.86
(57.34)
26 Wanda Larsson 2005 Kalmar Simsällskap 187 1:49.01 +33.11
50m: 52.33
100m: 1:49.01
(56.68)
27 Lina Liljekvist 2006 Jönköpings Simsällskap 180 1:50.26 +34.36
50m: 50.94
100m: 1:50.26
(59.32)
28 Wilma Silvander 2003 Tranås Simsällskap 176 1:51.14 +35.24
50m: 52.19
100m: 1:51.14
(58.95)
29 Ebba Eriksson 2005 Växjö Simsällskap 173 1:51.90 +36.00
50m: 52.43
100m: 1:51.90
(59.47)
30 My Wallin 2006 Oskarshamns Simsällskap 74 2:28.32 +1:12.42