2020-04-10   07:51:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  12:05   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Hougaard  2000  Agfs Svømmeafdeling    30.34        1:05.53   
Gustav Fløche Fuglsang  2002  Silkeborg Svømmeklub    31.31        1:05.96   
Casper Krohn  2001  Agfs Svømmeafdeling    33.18        1:09.46   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    33.76        1:11.57   
Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral    35.35        1:16.69   
Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub    39.15        1:19.47   
Erik Ellemose Sørensen  2002  Svømmeklubben Grindsted    36.55        1:20.29   
Rasmus Irmschler  2002  Ikast Svømmeklub    38.50        1:20.29   
Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    40.07        1:26.08   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Christensen  2003  Silkeborg Svømmeklub    32.30        1:08.49   
Mathias Lindberg Laursen  2003  Holstebro Svømme Club    33.28        1:09.39   
Markus Toft  2003  Agfs Svømmeafdeling    32.99        1:09.93   
Frederik Venø Elling  2003  Silkeborg Svømmeklub    33.32        1:10.16   
Kim Doan Nguyen  2003  Vejle Svømmeklub    33.74        1:10.25   
Christian Johannesen  2003  Horsens Svømmeklub    34.44        1:11.52   
Lauritz Baad Ellekjær  2003  Vejle Svømmeklub    35.27        1:13.89   
Valdemar Vind Sejr  2003  Aarhus Swim    36.04        1:15.49   
Mikkel Mølgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    36.04        1:15.74   
10  Alexander Johnsen  2003  Odder Svømmeklub    38.02        1:17.71   
11  Oskar Møller Olesen  2003  Struer Svømmeklub    37.56        1:20.72   
12  Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub    38.72        1:21.71   
13  Lasse Metz Mondrup  2004  Esbjerg Svømmeklub    40.19        1:23.58   
14  Noah Brendholdt  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    42.17        1:26.12   
15  Kasper Lund Tange  2004  Ikast Svømmeklub    43.15        1:33.47   
Frederik Holdt  2003  Svømmeklubben Grindsted            DSQ  Flere flyben v/50m 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Drechsler  2005  Holstebro Svømme Club    35.22        1:15.18   
Mads Jeppesen  2006  Herning Svømmeklub    39.51        1:25.58   
Martin Christensen  2006  Vejle Svømmeklub    42.97        1:28.97   
Oskar Foss  2006  Esbjerg Svømmeklub    42.72        1:29.59   
Hjalte S Mathiasen  2005  Esbjerg Svømmeklub    42.07        1:30.13   
Lasse Klint Nielsen  2006  Struer Svømmeklub    42.34        1:30.20   
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle Svømmeklub    43.78        1:31.45   
Bertil Tidemann  2006  Esbjerg Svømmeklub    44.60        1:32.18   
Carl Roulund Holm  2006  Silkeborg Svømmeklub    45.74        1:33.11   
10  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005  Agfs Svømmeafdeling    46.11        1:35.63   
11  Gustav Dyrbye  2006  Thisted Svømmeklub    46.82        1:40.01   
12  Elliott Mitaine  2006  Skanderborg Svømmeklub    47.19        1:44.13   
13  Søren Egedal  2005  Struer Svømmeklub    51.08        1:45.29   
14  Daniel Kristensen  2006  Ikast Svømmeklub    50.92        1:47.85   
15  Christian Bakke  2006  Thisted Svømmeklub    49.67        1:50.36   
Tobias Holt  2005  Svømmeklubben Grindsted            DSQ  1 hånd vend/75m 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Askov Møller Peterse  2007  Skanderborg Svømmeklub    45.82        1:35.01   
Felix Piontkowitz  2007  Struer Svømmeklub    48.24        1:38.60   
William Bundgaard  2007  Aalborg Svømmeklub    48.38        1:39.26   
Angus Halle  2007  Odder Svømmeklub    47.44        1:39.55   
Mathias Løth Andersen  2007  Horsens Svømmeklub    49.98        1:42.13   
Terkel Klinkowsky  2007  Vejle Svømmeklub    48.97        1:43.88   
Niels Peter E. Sørensen  2007  Svømmeklubben Grindsted    54.85        1:51.07   
Valdemar Theisen  2007  Ikast Svømmeklub    55.34        1:54.56   
Arthur Kæseler Nielsen  2007  Thisted Svømmeklub    55.43        1:55.26   
10  Oscar Hågensen  2008  Esbjerg Svømmeklub    56.96        1:59.56   
11  Frederik Vesterby  2008  Thisted Svømmeklub    1:01.33        2:03.84   
12  Noah Jonasen  2007  Thisted Svømmeklub    57.72        2:03.89   
13  Hjalte Gregersen  2008  Esbjerg Svømmeklub    57.93        2:04.04   
14  Martin Kjær Thorsen  2008  Herning Svømmeklub    57.88        2:04.11   
Andreas Bindslev  2008  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ESB 75m 
Hjalte Dupont Lomholt  2007  Herning Svømmeklub            DSQ  Asynkrone ben 
Karl Emil Stæhr Lose  2007  Herning Svømmeklub            DSQ  Arme t/hofte h/løb 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark