2020-04-10   07:43:59
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2019

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Stśvneafsnit 1

Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  17:54   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Helena Rosendahl Bach  2000  Holstebro SvÝmme Club    27.99        56.89   
Marie Christensen  2002  Agfs SvÝmmeafdeling    29.86        1:01.25   
Caroline Liboriussen  2002  Horsens SvÝmmeklub    30.13        1:01.30   
Isabella Bach  2002  Holstebro SvÝmme Club    29.42        1:01.58   
Caroline Nymann SÝrensen  2002  Horsens SvÝmmeklub    30.30        1:02.37   
Victoria K. Jespersen  2001  Aarhus Swim    31.17        1:04.67   
Mille C. Berg  2001  Horsens SvÝmmeklub    31.37        1:06.03   
Sofia Ingeberg  2002  Agfs SvÝmmeafdeling    31.83        1:06.08   
Natascha Alexandra Green  2000  Agfs SvÝmmeafdeling    31.89        1:07.03   
10  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens SvÝmmeklub    32.40        1:07.22   
11  Lise Lindemann-Larsen  2002  Thisted SvÝmmeklub    33.35        1:08.65   
12  Gro SÝrensen  2002  Aarhus Swim    33.86        1:08.95   
13  Signe Schwartz  2002  Vejle SvÝmmeklub    33.80        1:10.87   
14  Mie Trothe  1998  Aarhus Swim    34.50        1:11.24   
15  Jasmin Jespersen  2002  Vejle SvÝmmeklub    34.83        1:12.04   
16  Amalie Vinther  1995  Aarhus Swim    35.82        1:13.16   
                     
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mia Borgensgaard  2003  Agfs SvÝmmeafdeling    29.40        1:00.43   
Ane Kirstine Granild  2004  Agfs SvÝmmeafdeling    29.56        1:00.50   
Anne Dybro Nielsen  2003  Herning SvÝmmeklub    30.16        1:01.54   
Ella Christiansen  2003  Vejle SvÝmmeklub    30.04        1:01.73   
Mille Kjśr Jensen  2004  Aarhus Swim    30.46        1:02.41   
Sofie Trekśr Klausen  2003  Horsens SvÝmmeklub    30.45        1:02.63   
Frida Saks Justesen  2004  Agfs SvÝmmeafdeling    30.56        1:02.79   
Laura Marie Dige  2004  Aarhus Swim    30.66        1:03.38   
Sarah Carugati  2004  Aarhus Swim    30.66        1:04.14   
10  Clara Skrydstrup  2004  Agfs SvÝmmeafdeling    30.79        1:04.31   
11  Anne Terp  2004  Struer SvÝmmeklub    31.06        1:04.46   
12  Sofie Le Fevre  2004  Horsens SvÝmmeklub    30.91        1:04.64   
13  Alberte Skov Forsberg  2003  Vejle SvÝmmeklub    31.28        1:04.77   
14  Kathrine Bech Nielsen  2004  Odder SvÝmmeklub    31.42        1:04.96   
15  Feline Flytkjśr Broersma  2004  Horsens SvÝmmeklub    31.57        1:05.27   
16  Caroline Madsen  2004  Horsens SvÝmmeklub    31.73        1:05.40   
17  Mille Trier Pedersen  2003  Vejle SvÝmmeklub    31.76        1:05.53   
18  Karoline ThagŚrd Jakobsen  2004  Struer SvÝmmeklub    31.72        1:05.77   
19  Pernille Nedergaard  2004  Silkeborg SvÝmmeklub    31.86        1:06.02   
20  Selma Lindberg  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    32.01        1:06.87   
21  Marie Graff Esbensen  2003  Ikast SvÝmmeklub    32.49        1:07.10   
22  Mathilde ōstergaard  2004  SvÝmmeklubben Grindsted    32.21        1:07.74   
23  Ida Kristensen  2004  Thisted SvÝmmeklub    33.20        1:08.73   
24  Maja Poulsen  2003  Durup IF    33.33        1:08.91   
25  Agnes Bojsen Jensen  2004  Aarhus Swim    33.32        1:09.26   
26  Emilie Johanna BŁlow  2003  Vejle SvÝmmeklub    33.64        1:10.74   
27  Katrine NÝrfjand  2004  Holstebro SvÝmme Club    34.31        1:11.43   
28  Ida Jul Christensen  2004  Thisted SvÝmmeklub    35.55        1:13.11   
29  Katrine Skyt Nielsen  2003  Odder SvÝmmeklub    35.07        1:13.30   
30  Julie Jensen  2003  Odder SvÝmmeklub    35.88        1:14.01   
31  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens SvÝmmeklub    35.27        1:14.56   
32  Line Lindhardt Nielsen  2004  Herning SvÝmmeklub    36.13        1:15.42   
33  Liv Bendixen  2004  SvÝmmeklubben Grindsted    36.28        1:15.70   
34  Ida Kristensen  2004  Ikast SvÝmmeklub    35.25        1:15.96   
35  Cecilie Davidsen  2003  Vejle SvÝmmeklub    35.51        1:16.46   
36  Emma Oleander  2004  Horsens SvÝmmeklub    37.49        1:17.10   
37  Freja Houmann-Esbensen  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon    37.77        1:17.12   
38  Filippa Skydsgaard Jensen  2004  Vildbjerg SvÝmmeklub    37.73        1:19.47   
39  Julia Vestergaard  2004  Odder SvÝmmeklub    42.69        1:28.99   
40  Julie Lichscheidt  2004  Struer SvÝmmeklub    41.80        1:31.44   
                     
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive SvÝmmeklub Poseidon    30.83        1:04.54   
Mille Broholm Brixen  2005  Holstebro SvÝmme Club    31.05        1:05.51   
Silke Maria Pjengaard  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    32.29        1:06.76   
Clara Jensen  2005  Herning SvÝmmeklub    32.03        1:07.41   
Mille Dahl Lindholm  2006  Holstebro SvÝmme Club    32.40        1:07.41   
Freja Buchholt Kristensen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    32.59        1:07.60   
Thea Sofie Holm Petersen  2005  Horsens SvÝmmeklub    32.31        1:07.92   
Mette Barfoot  2005  Vejle SvÝmmeklub    32.58        1:07.97   
Femke Iris Keulen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    33.13        1:08.00   
10  Line Knudsen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    32.21        1:08.28   
11  Mathilde Hedekśr Mischorr  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    33.78        1:09.98   
12  Laura LÝh  2005  Holstebro SvÝmme Club    34.20        1:10.64   
13  Mathilde Kirkegaard Lindb  2006  Skive SvÝmmeklub Poseidon    33.61        1:10.65   
14  Laura Frost Rainer  2005  Vejle SvÝmmeklub    34.53        1:11.81   
15  Therese T. Kallestrup  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    34.31        1:11.85   
16  Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    34.60        1:11.94   
17  Freja KrÝjgaard Olesen  2005  Aarhus Swim    35.07        1:12.51   
18  Amalie Lind Pedersen  2005  Holstebro SvÝmme Club    35.23        1:13.30   
19  Signe Kristensen  2006  Horsens SvÝmmeklub    34.98        1:13.67   
20  Emilie Vśring Nielsen  2005  Ikast SvÝmmeklub    36.02        1:14.49   
21  Freja BjÝrn  2005  Aarhus Swim    35.05        1:14.56   
22  Astrid Gregersen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    36.21        1:14.58   
23  Katrine Bager  2006  Thisted SvÝmmeklub    35.47        1:14.72   
24  Nicoline Astrup Jensen  2006  Herning SvÝmmeklub    35.90        1:14.74   
25  Sigrid Poza-FrÝkjśr  2006  Aarhus Swim    36.42        1:15.21   
26  Emilia Glisic  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    37.27        1:15.41   
27  Anne Vorup Iversen  2005  Holstebro SvÝmme Club    36.62        1:15.84   
28  Frida HÝj Foldager  2006  Vejle SvÝmmeklub    36.28        1:16.10   
29  Julie BjÝrn  2006  Silkeborg SvÝmmeklub    37.41        1:16.80   
29  Nora Louise Rebouh  2006  Holstebro SvÝmme Club    36.81        1:16.80   
31  Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens SvÝmmeklub    37.17        1:18.15   
32  Dagmar Keller  2006  Aarhus Swim    38.75        1:19.34   
33  Julie MÝller  2005  Skanderborg SvÝmmeklub    37.48        1:19.64   
34  Julie Bogh  2005  Vildbjerg SvÝmmeklub    39.95        1:20.09   
35  Stine HornshÝj Salomonsen  2006  Herning SvÝmmeklub    41.14        1:23.11   
36  Maya ōhlenschlśger Jensen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    39.99        1:23.25   
37  Ida SÝndergaard Geiger  2006  Herning SvÝmmeklub    40.22        1:23.34   
38  Ida F. Klaris  2005  Vildbjerg SvÝmmeklub    41.18        1:23.48   
39  Sofie Hedegaard Buhl  2006  Herning SvÝmmeklub    41.52        1:23.84   
40  Josephine O. S. Nielsen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    39.90        1:23.89   
41  Ea Gram MÝller  2006  Vejle SvÝmmeklub    40.76        1:23.92   
42  Sara Holst Gregersen  2006  SvÝmmeklubben Koral    40.90        1:24.90   
43  Freja Fogh Morthensen  2006  Aarhus Swim    40.33        1:25.24   
44  Mette Tang  2005  Durup IF    40.79        1:25.68   
45  Mille Christiansen  2006  Ikast SvÝmmeklub    41.12        1:25.72   
46  Laura Fjord Kristensen  2006  Herning SvÝmmeklub    42.16        1:28.11   
47  Caroline Sloth  2005  Struer SvÝmmeklub    44.35        1:34.20   
48  Caroline Borup Jacobsen  2006  Struer SvÝmmeklub    44.91        1:34.81   
49  Mathilde Irmschler  2006  Ikast SvÝmmeklub    46.33        1:35.83   
                     
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Kristiane FrÝslev  2007  Aalborg SvÝmmeklub    32.85        1:09.80   
Liv Hjorth JÝrgensen  2007  Herning SvÝmmeklub    35.08        1:10.06   
Millie MÝller  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    33.58        1:10.38   
Jasmin Haaning  2007  Skive SvÝmmeklub Poseidon    35.62        1:15.06   
Filucca Bing Lauritzen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    35.92        1:15.38   
Freja JÝrgensen  2008  Thisted SvÝmmeklub    37.20        1:16.10   
Amalie Kirkegaard  2007  Aalborg SvÝmmeklub    36.25        1:17.33   
Alma Ehrenreich-Birn  2008  Vejle SvÝmmeklub    35.98        1:18.04   
Caroline K. SÝrensen  2008  Thisted SvÝmmeklub    38.65        1:19.10   
10  JķlŪa Gķnnlaugsdůttri  2007  Aarhus Swim    38.99        1:19.34   
11  Nikoline Hedelund Madsen  2007  Aalborg SvÝmmeklub    37.90        1:19.47   
12  Tilde N. H. SÝrensen  2007  Agfs SvÝmmeafdeling    37.53        1:19.73   
13  Julie Norman Ramer  2007  Aarhus Swim    37.22        1:19.74   
14  Nicoline Lee T. SÝrensen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    38.16        1:20.33   
15  Isabell Thaison Jensen  2007  Herning SvÝmmeklub    38.52        1:21.17   
16  Julie Guldmann MÝller  2007  Vejle SvÝmmeklub    38.59        1:21.94   
17  Klara Ledager Lauritsen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    39.74        1:22.15   
18  Line Bach-Henriksen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    39.74        1:22.87   
19  Andrea Skjelmose  2007  Horsens SvÝmmeklub    41.51        1:23.85   
20  Isabella Bertelsen  2007  Aalborg SvÝmmeklub    40.76        1:23.93   
21  Silje Kjśr Routhe  2008  Aalborg SvÝmmeklub    39.37        1:23.98   
22  Filippa Juul Jensen  2007  Horsens SvÝmmeklub    41.21        1:24.74   
23  Nana Fjordside Jensen  2007  Holstebro SvÝmme Club    41.32        1:24.82   
24  Nicoline Aa HÝeg  2008  Aalborg SvÝmmeklub    41.42        1:25.12   
25  Kirstine Sabroe SÝrensen  2008  Horsens SvÝmmeklub    40.46        1:25.23   
26  Sarah M. Jensen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    41.18        1:25.35   
27  Edita Nisic  2007  Aalborg SvÝmmeklub    40.60        1:26.79   
28  Mia Plougman  2007  Aalborg SvÝmmeklub    41.58        1:27.14   
29  Amalie Moeskjśr  2007  Ikast SvÝmmeklub    38.65        1:27.27   
30  Sofie Barack SÝe  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    41.97        1:27.77   
31  Eline S. B. Kjśrsgaard  2007  Ikast SvÝmmeklub    41.93        1:27.78   
32  Rosa Ella Kjems  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    42.90        1:28.28   
33  Ida Gjelstrup  2009  Aalborg SvÝmmeklub    42.21        1:30.51   
34  Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle SvÝmmeklub    42.64        1:30.92   
35  Signe Laursen  2008  Aalborg SvÝmmeklub    43.70        1:31.30   
36  Olivia Macartney  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    44.12        1:31.32   
37  Tuana Kasirga  2007  Ikast SvÝmmeklub    42.97        1:31.39   
38  Caitlin Holbśk Lundager  2007  Aalborg SvÝmmeklub    43.57        1:31.95   
39  Laura Dahl  2007  Vildbjerg SvÝmmeklub    44.39        1:33.22   
40  Lea Timmermand  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    44.31        1:34.04   
41  Astrid Hartmann  2008  Vejle SvÝmmeklub    44.79        1:34.55   
42  Kathrine Bak Mathiasen  2008  Struer SvÝmmeklub    44.67        1:35.36   
43  Anna Katrine Willems  2008  Aarhus Swim    44.60        1:36.05   
44  Laura Winum Andersen  2009  Aarhus Swim    44.86        1:36.49   
45  Idun Kjeldsmark Gregersen  2009  Vejle SvÝmmeklub    45.44        1:38.03   
46  Ema Ilic  2009  Aalborg SvÝmmeklub    43.56        1:38.99   
47  Nanna B. Eriksen  2007  Vildbjerg SvÝmmeklub    46.48        1:39.63   
48  Frida Hinge  2008  Silkeborg SvÝmmeklub    47.87        1:41.22   
49  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens SvÝmmeklub    48.12        1:41.97   
50  Johanne IshÝi  2008  Struer SvÝmmeklub    49.11        1:44.80   
51  Cathrine Madsen  2007  Thisted SvÝmmeklub    50.80        1:48.80   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark