2020-04-02   10:14:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  10:01   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Helena Rosendahl Bach  2000  Holstebro Svømme Club    28.25  58.51  1:30.10    2:01.56   
Marie Christensen  2002  Agfs Svømmeafdeling    30.95  1:03.67  1:36.95    2:09.83   
Caroline Liboriussen  2002  Horsens Svømmeklub    31.69  1:05.42  1:39.39    2:12.19   
Helena V. Elling  2000  Silkeborg Svømmeklub    31.03  1:04.02  1:38.05    2:12.19   
Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club    31.15  1:04.50  1:38.33    2:12.82   
Caroline Nymann Sørensen  2002  Horsens Svømmeklub    31.61  1:06.09  1:41.35    2:17.09   
Kristine Hülsen  2002  Vejle Svømmeklub    31.56  1:06.38  1:42.14    2:17.17   
Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    32.68  1:09.25  1:47.23    2:23.40   
Gro Sørensen  2002  Aarhus Swim    34.06  1:10.99  1:48.23    2:24.36   
10  Frederikke Asfeldt  1999  Herning Svømmeklub    35.00  1:13.19  1:51.76    2:29.85   
11  Mie Trothe  1998  Aarhus Swim    34.92  1:12.56  1:51.74    2:31.45   
12  Jasmin Jespersen  2002  Vejle Svømmeklub    35.02  1:13.00  1:52.20    2:31.84   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ane Kirstine Granild  2004  Agfs Svømmeafdeling    31.28  1:04.77  1:38.38    2:11.93   
Anne Dybro Nielsen  2003  Herning Svømmeklub    31.82  1:06.43  1:41.13    2:14.65   
Ella Christiansen  2003  Vejle Svømmeklub    31.59  1:05.95  1:39.93    2:15.10   
Marlene Reitan  2003  Agfs Svømmeafdeling    33.04  1:08.37  1:43.35    2:18.17   
Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens Svømmeklub    32.00  1:07.61  1:43.43    2:18.50   
Eva Hjort  2004  Aarhus Swim    32.78  1:08.47  1:44.55    2:20.20   
Feline Flytkjær Broersma  2004  Horsens Svømmeklub    32.65  1:07.92  1:44.51    2:20.34   
Sofie Trekær Klausen  2003  Horsens Svømmeklub    32.42  1:08.50  1:45.48    2:20.78   
Anne Lundorff Larsen  2004  Silkeborg Svømmeklub    33.48  1:10.06  1:47.40    2:24.07   
10  Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    32.19  1:08.99  1:46.96    2:24.22   
11  Clara Skrydstrup  2004  Agfs Svømmeafdeling    34.04  1:10.79  1:48.67    2:24.84   
12  Kathrine Bech Nielsen  2004  Odder Svømmeklub    34.02  1:11.00  1:48.08    2:25.10   
13  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle Svømmeklub    33.88  1:10.63  1:47.91    2:25.29   
14  Ida Kristensen  2004  Thisted Svømmeklub    33.56  1:10.76  1:48.98    2:27.29   
15  Emilie Johanna Bülow  2003  Vejle Svømmeklub    34.15  1:11.37  1:49.62    2:27.60   
16  Maja Poulsen  2003  Durup IF    33.61  1:11.03  1:49.82    2:29.47   
17  Sophia Keren-Klaris  2004  Vejle Svømmeklub    34.71  1:13.57  1:52.77    2:31.08   
18  Katrine Nørfjand  2004  Holstebro Svømme Club    34.41  1:13.16  1:53.01    2:32.07   
19  Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub    34.68  1:13.64  1:53.79    2:32.79   
20  Emmalina Long  2004  Aarhus Swim    35.26  1:14.73  1:55.10    2:35.25   
21  Katrine Skyt Nielsen  2003  Odder Svømmeklub    36.29  1:16.99  1:59.54    2:40.78   
22  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub    36.53  1:16.96  1:58.63    2:41.19   
23  Line Lindhardt Nielsen  2004  Herning Svømmeklub    36.89  1:18.47  2:01.49    2:42.93   
24  Liv Bendixen  2004  Svømmeklubben Grindsted    36.35  1:19.25  2:02.70    2:45.43   
25  Leonora Holst Jensen  2004  Odder Svømmeklub    39.30  1:24.03  2:09.79    2:55.57   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svømmeklub Poseidon    31.99  1:08.72  1:46.96    2:21.28   
Clara Jensen  2005  Herning Svømmeklub    33.75  1:10.41  1:48.58    2:27.87   
Femke Iris Keulen  2005  Esbjerg Svømmeklub    33.30  1:11.19  1:50.18    2:28.77   
Sophie Kronborg  2005  Vejle Svømmeklub    34.67  1:13.88  1:55.06    2:34.29   
Katrine Krogh  2005  Ikast Svømmeklub    36.02  1:17.40  1:59.12    2:40.58   
Sigrid Poza-Frøkjær  2006  Aarhus Swim    37.33  1:18.93  2:01.31    2:42.48   
Luanna Russo  2006  Aalborg Svømmeklub    36.11  1:17.66  2:00.52    2:43.10   
Nora Louise Rebouh  2006  Holstebro Svømme Club    37.17  1:18.60  2:01.72    2:44.31   
Julie Bjørn  2006  Silkeborg Svømmeklub    38.94  1:21.57  2:04.40    2:45.08   
10  Anne Vorup Iversen  2005  Holstebro Svømme Club    39.32  1:22.53  2:05.54    2:45.46   
11  Emilie Staub Rasmussen  2006  Aarhus Swim    38.06  1:22.01  2:07.37    2:51.08   
12  Emilia Glisic  2005  Silkeborg Svømmeklub    40.65  1:25.85  2:11.03    2:51.15   
13  Nicoline Astrup Jensen  2006  Herning Svømmeklub    38.63  1:22.68  2:07.86    2:51.56   
14  Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub    35.05  1:17.17  2:04.21    2:52.10   
15  Sofie Hedegaard Buhl  2006  Herning Svømmeklub    41.35  1:25.92  2:12.08    2:54.62   
16  Julie Møller  2005  Skanderborg Svømmeklub    39.92  1:26.16  2:14.33    2:59.91   
17  Stine Hornshøj Salomonsen  2006  Herning Svømmeklub    43.13  1:30.38  2:17.50    3:02.80   
18  Elisa Jakobsen  2006  Skanderborg Svømmeklub    40.84  1:28.69  2:21.39    3:10.58   
19  Astrid Hansen  2006  Vejle Svømmeklub    42.63  1:33.54  2:26.19    3:16.35   
20  Silje Zobbe Henriksen  2006  Vildbjerg Svømmeklub    45.15  1:38.09  2:34.25    3:27.23   
Teresa Juel Winther  2005  Herning Svømmeklub            DNF   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kristiane Frøslev  2007  Aalborg Svømmeklub    33.02  1:12.58  1:51.69    2:30.32   
Millie Møller  2007  Esbjerg Svømmeklub    33.61  1:12.31  1:52.37    2:31.38   
Caroline Petersen  2008  Skanderborg Svømmeklub    36.84  1:18.72  2:01.24    2:42.59   
Frida Damm Thorsell  2007  Aarhus Swim    39.08  1:23.01  2:07.96    2:49.84   
Victoria Amdi Brinkmann  2007  Aalborg Svømmeklub    39.44  1:23.47  2:08.47    2:50.83   
Isabell Thaison Jensen  2007  Herning Svømmeklub    38.22  1:22.34  2:09.08    2:55.60   
Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007  Aarhus Swim    38.29  1:22.39  2:10.72    2:56.74   
Liva Marie Jensen  2007  Aarhus Swim    40.00  1:25.51  2:13.07    2:59.52   
Julie Norman Ramer  2007  Aarhus Swim    41.18  1:27.68  2:13.16    2:59.65   
10  Julie Guldmann Møller  2007  Vejle Svømmeklub    39.42  1:24.59  2:12.78    3:00.78   
11  Lærke Jervelund  2007  Vejle Svømmeklub    41.43  1:28.10  2:16.71    3:02.17   
12  Ida K. Laursen  2007  Skanderborg Svømmeklub    40.66  1:27.25  2:15.64    3:02.48   
13  Sofie Barack Søe  2008  Esbjerg Svømmeklub    42.22  1:30.07  2:18.12    3:03.86   
14  Nana Fjordside Jensen  2007  Holstebro Svømme Club    41.60  1:31.71  2:21.72    3:06.88   
15  Silke Sejr Elgaard Jørgen  2007  Silkeborg Svømmeklub    42.82  1:32.12  2:22.09    3:06.92   
16  Sofia Gad  2007  Aarhus Swim    41.24  1:28.81  2:17.97    3:07.13   
17  Emma Andersen  2007  Aalborg Svømmeklub    41.54  1:30.18  2:19.80    3:07.33   
18  Kirstine Sabroe Sørensen  2008  Horsens Svømmeklub    43.52  1:32.31  2:22.70    3:08.34   
19  Mia Plougman  2007  Aalborg Svømmeklub    41.76  1:29.54  2:20.01    3:08.56   
20  Silje Kjær Routhe  2008  Aalborg Svømmeklub    42.37  1:32.62  2:23.26    3:09.54   
21  Tuana Kasirga  2007  Ikast Svømmeklub    43.42  1:33.35  2:25.33    3:14.24   
22  Karoline K. Jakobsen  2007  Aarhus Swim    44.58  1:34.73  2:26.90    3:17.15   
23  Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens Svømmeklub    45.00  1:36.45  2:28.10    3:18.03   
24  Kathrine Bak Mathiasen  2008  Struer Svømmeklub    43.01  1:35.05  2:28.01    3:18.89   
25  Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle Svømmeklub    45.71  1:38.50  2:31.28    3:19.42   
26  Edita Nisic  2007  Aalborg Svømmeklub    41.49  1:31.26  2:25.08    3:19.96   
27  Laura Winum Andersen  2009  Aarhus Swim    44.21  1:35.72  2:29.22    3:21.43   
28  Lea Timmermand  2008  Esbjerg Svømmeklub    45.91  1:38.57  2:33.21    3:21.63   
29  Laura Dahl  2007  Vildbjerg Svømmeklub    46.01  1:38.94  2:34.36    3:27.38   
30  Alissa Stegenborg  2008  Aalborg Svømmeklub    47.75  1:39.89  2:35.10    3:27.60   
31  Karoline Skjøtt  2008  Aalborg Svømmeklub    49.48  1:51.27  2:55.33    3:57.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark