2020-04-07   03:14:54
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2019

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  10:01   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 1, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Helena Rosendahl Bach  2000  Holstebro SvÝmme Club    28.25  58.51  1:30.10    2:01.56   
Marie Christensen  2002  Agfs SvÝmmeafdeling    30.95  1:03.67  1:36.95    2:09.83   
Caroline Liboriussen  2002  Horsens SvÝmmeklub    31.69  1:05.42  1:39.39    2:12.19   
Helena V. Elling  2000  Silkeborg SvÝmmeklub    31.03  1:04.02  1:38.05    2:12.19   
Isabella Bach  2002  Holstebro SvÝmme Club    31.15  1:04.50  1:38.33    2:12.82   
Caroline Nymann SÝrensen  2002  Horsens SvÝmmeklub    31.61  1:06.09  1:41.35    2:17.09   
Kristine HŁlsen  2002  Vejle SvÝmmeklub    31.56  1:06.38  1:42.14    2:17.17   
Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens SvÝmmeklub    32.68  1:09.25  1:47.23    2:23.40   
Gro SÝrensen  2002  Aarhus Swim    34.06  1:10.99  1:48.23    2:24.36   
10  Frederikke Asfeldt  1999  Herning SvÝmmeklub    35.00  1:13.19  1:51.76    2:29.85   
11  Mie Trothe  1998  Aarhus Swim    34.92  1:12.56  1:51.74    2:31.45   
12  Jasmin Jespersen  2002  Vejle SvÝmmeklub    35.02  1:13.00  1:52.20    2:31.84   
                     
 
LÝb 1, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Ane Kirstine Granild  2004  Agfs SvÝmmeafdeling    31.28  1:04.77  1:38.38    2:11.93   
Anne Dybro Nielsen  2003  Herning SvÝmmeklub    31.82  1:06.43  1:41.13    2:14.65   
Ella Christiansen  2003  Vejle SvÝmmeklub    31.59  1:05.95  1:39.93    2:15.10   
Marlene Reitan  2003  Agfs SvÝmmeafdeling    33.04  1:08.37  1:43.35    2:18.17   
Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens SvÝmmeklub    32.00  1:07.61  1:43.43    2:18.50   
Eva Hjort  2004  Aarhus Swim    32.78  1:08.47  1:44.55    2:20.20   
Feline Flytkjśr Broersma  2004  Horsens SvÝmmeklub    32.65  1:07.92  1:44.51    2:20.34   
Sofie Trekśr Klausen  2003  Horsens SvÝmmeklub    32.42  1:08.50  1:45.48    2:20.78   
Anne Lundorff Larsen  2004  Silkeborg SvÝmmeklub    33.48  1:10.06  1:47.40    2:24.07   
10  Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens SvÝmmeklub    32.19  1:08.99  1:46.96    2:24.22   
11  Clara Skrydstrup  2004  Agfs SvÝmmeafdeling    34.04  1:10.79  1:48.67    2:24.84   
12  Kathrine Bech Nielsen  2004  Odder SvÝmmeklub    34.02  1:11.00  1:48.08    2:25.10   
13  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle SvÝmmeklub    33.88  1:10.63  1:47.91    2:25.29   
14  Ida Kristensen  2004  Thisted SvÝmmeklub    33.56  1:10.76  1:48.98    2:27.29   
15  Emilie Johanna BŁlow  2003  Vejle SvÝmmeklub    34.15  1:11.37  1:49.62    2:27.60   
16  Maja Poulsen  2003  Durup IF    33.61  1:11.03  1:49.82    2:29.47   
17  Sophia Keren-Klaris  2004  Vejle SvÝmmeklub    34.71  1:13.57  1:52.77    2:31.08   
18  Katrine NÝrfjand  2004  Holstebro SvÝmme Club    34.41  1:13.16  1:53.01    2:32.07   
19  Amalie Antonsen  2003  Horsens SvÝmmeklub    34.68  1:13.64  1:53.79    2:32.79   
20  Emmalina Long  2004  Aarhus Swim    35.26  1:14.73  1:55.10    2:35.25   
21  Katrine Skyt Nielsen  2003  Odder SvÝmmeklub    36.29  1:16.99  1:59.54    2:40.78   
22  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens SvÝmmeklub    36.53  1:16.96  1:58.63    2:41.19   
23  Line Lindhardt Nielsen  2004  Herning SvÝmmeklub    36.89  1:18.47  2:01.49    2:42.93   
24  Liv Bendixen  2004  SvÝmmeklubben Grindsted    36.35  1:19.25  2:02.70    2:45.43   
25  Leonora Holst Jensen  2004  Odder SvÝmmeklub    39.30  1:24.03  2:09.79    2:55.57   
                     
 
LÝb 1, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive SvÝmmeklub Poseidon    31.99  1:08.72  1:46.96    2:21.28   
Clara Jensen  2005  Herning SvÝmmeklub    33.75  1:10.41  1:48.58    2:27.87   
Femke Iris Keulen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    33.30  1:11.19  1:50.18    2:28.77   
Sophie Kronborg  2005  Vejle SvÝmmeklub    34.67  1:13.88  1:55.06    2:34.29   
Katrine Krogh  2005  Ikast SvÝmmeklub    36.02  1:17.40  1:59.12    2:40.58   
Sigrid Poza-FrÝkjśr  2006  Aarhus Swim    37.33  1:18.93  2:01.31    2:42.48   
Luanna Russo  2006  Aalborg SvÝmmeklub    36.11  1:17.66  2:00.52    2:43.10   
Nora Louise Rebouh  2006  Holstebro SvÝmme Club    37.17  1:18.60  2:01.72    2:44.31   
Julie BjÝrn  2006  Silkeborg SvÝmmeklub    38.94  1:21.57  2:04.40    2:45.08   
10  Anne Vorup Iversen  2005  Holstebro SvÝmme Club    39.32  1:22.53  2:05.54    2:45.46   
11  Emilie Staub Rasmussen  2006  Aarhus Swim    38.06  1:22.01  2:07.37    2:51.08   
12  Emilia Glisic  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    40.65  1:25.85  2:11.03    2:51.15   
13  Nicoline Astrup Jensen  2006  Herning SvÝmmeklub    38.63  1:22.68  2:07.86    2:51.56   
14  Signe Kristensen  2006  Horsens SvÝmmeklub    35.05  1:17.17  2:04.21    2:52.10   
15  Sofie Hedegaard Buhl  2006  Herning SvÝmmeklub    41.35  1:25.92  2:12.08    2:54.62   
16  Julie MÝller  2005  Skanderborg SvÝmmeklub    39.92  1:26.16  2:14.33    2:59.91   
17  Stine HornshÝj Salomonsen  2006  Herning SvÝmmeklub    43.13  1:30.38  2:17.50    3:02.80   
18  Elisa Jakobsen  2006  Skanderborg SvÝmmeklub    40.84  1:28.69  2:21.39    3:10.58   
19  Astrid Hansen  2006  Vejle SvÝmmeklub    42.63  1:33.54  2:26.19    3:16.35   
20  Silje Zobbe Henriksen  2006  Vildbjerg SvÝmmeklub    45.15  1:38.09  2:34.25    3:27.23   
Teresa Juel Winther  2005  Herning SvÝmmeklub            DNF   
                     
 
LÝb 1, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Kristiane FrÝslev  2007  Aalborg SvÝmmeklub    33.02  1:12.58  1:51.69    2:30.32   
Millie MÝller  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    33.61  1:12.31  1:52.37    2:31.38   
Caroline Petersen  2008  Skanderborg SvÝmmeklub    36.84  1:18.72  2:01.24    2:42.59   
Frida Damm Thorsell  2007  Aarhus Swim    39.08  1:23.01  2:07.96    2:49.84   
Victoria Amdi Brinkmann  2007  Aalborg SvÝmmeklub    39.44  1:23.47  2:08.47    2:50.83   
Isabell Thaison Jensen  2007  Herning SvÝmmeklub    38.22  1:22.34  2:09.08    2:55.60   
JķlŪa Gķnnlaugsdůttri  2007  Aarhus Swim    38.29  1:22.39  2:10.72    2:56.74   
Liva Marie Jensen  2007  Aarhus Swim    40.00  1:25.51  2:13.07    2:59.52   
Julie Norman Ramer  2007  Aarhus Swim    41.18  1:27.68  2:13.16    2:59.65   
10  Julie Guldmann MÝller  2007  Vejle SvÝmmeklub    39.42  1:24.59  2:12.78    3:00.78   
11  Lśrke Jervelund  2007  Vejle SvÝmmeklub    41.43  1:28.10  2:16.71    3:02.17   
12  Ida K. Laursen  2007  Skanderborg SvÝmmeklub    40.66  1:27.25  2:15.64    3:02.48   
13  Sofie Barack SÝe  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    42.22  1:30.07  2:18.12    3:03.86   
14  Nana Fjordside Jensen  2007  Holstebro SvÝmme Club    41.60  1:31.71  2:21.72    3:06.88   
15  Silke Sejr Elgaard JÝrgen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    42.82  1:32.12  2:22.09    3:06.92   
16  Sofia Gad  2007  Aarhus Swim    41.24  1:28.81  2:17.97    3:07.13   
17  Emma Andersen  2007  Aalborg SvÝmmeklub    41.54  1:30.18  2:19.80    3:07.33   
18  Kirstine Sabroe SÝrensen  2008  Horsens SvÝmmeklub    43.52  1:32.31  2:22.70    3:08.34   
19  Mia Plougman  2007  Aalborg SvÝmmeklub    41.76  1:29.54  2:20.01    3:08.56   
20  Silje Kjśr Routhe  2008  Aalborg SvÝmmeklub    42.37  1:32.62  2:23.26    3:09.54   
21  Tuana Kasirga  2007  Ikast SvÝmmeklub    43.42  1:33.35  2:25.33    3:14.24   
22  Karoline K. Jakobsen  2007  Aarhus Swim    44.58  1:34.73  2:26.90    3:17.15   
23  Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens SvÝmmeklub    45.00  1:36.45  2:28.10    3:18.03   
24  Kathrine Bak Mathiasen  2008  Struer SvÝmmeklub    43.01  1:35.05  2:28.01    3:18.89   
25  Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle SvÝmmeklub    45.71  1:38.50  2:31.28    3:19.42   
26  Edita Nisic  2007  Aalborg SvÝmmeklub    41.49  1:31.26  2:25.08    3:19.96   
27  Laura Winum Andersen  2009  Aarhus Swim    44.21  1:35.72  2:29.22    3:21.43   
28  Lea Timmermand  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    45.91  1:38.57  2:33.21    3:21.63   
29  Laura Dahl  2007  Vildbjerg SvÝmmeklub    46.01  1:38.94  2:34.36    3:27.38   
30  Alissa Stegenborg  2008  Aalborg SvÝmmeklub    47.75  1:39.89  2:35.10    3:27.60   
31  Karoline SkjÝtt  2008  Aalborg SvÝmmeklub    49.48  1:51.27  2:55.33    3:57.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:01 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  18:32   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 2, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Rasmus NÝrfjand  2000  Holstebro SvÝmme Club    26.45  55.98  1:26.50    1:55.05   
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs SvÝmmeafdeling    27.22  56.48  1:26.02    1:55.40   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Holstebro SvÝmme Club    27.46  57.19  1:27.04    1:56.60   
Nicolaj LÝth Andersen  2001  Horsens SvÝmmeklub    27.29  57.07  1:27.80    1:57.51   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro SvÝmme Club    27.94  57.92  1:28.27    1:58.08   
Jens Riisgaard  2000  Silkeborg SvÝmmeklub    28.17  58.53  1:28.83    1:58.88   
Chris Lund Rasmussen  2001  Skive SvÝmmeklub Poseidon    27.05  56.68  1:27.14    1:58.92   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs SvÝmmeafdeling    28.37  59.50  1:30.31    2:00.93   
Andreas Hougaard  2000  Agfs SvÝmmeafdeling    27.90  58.30  1:29.94    2:02.00   
10  Daniel Gallacher  2002  Aarhus Swim    28.66  59.52  1:31.14    2:02.65   
11  Christopher Kristiansen  2000  SvÝmmeklubben SÝnderborg    27.86  58.42  1:30.66    2:02.66   
12  Andrť Iversen  2001  SvÝmmeklubben SÝnderborg    29.05  1:00.52  1:32.49    2:03.40   
13  Gustav FlÝche Fuglsang  2002  Silkeborg SvÝmmeklub    29.03  1:01.24  1:33.77    2:05.35   
14  Nicklas B. Christensen  2002  Horsens SvÝmmeklub    29.65  1:02.52  1:36.20    2:09.87   
15  Julius Henriksen  2002  Holstebro SvÝmme Club    28.18  1:00.86  1:35.37    2:09.95   
16  Frederik Gaardsted  2001  Silkeborg SvÝmmeklub    31.56  1:05.39  1:39.53    2:13.31   
17  Ejnar Truelsen  2002  Herning SvÝmmeklub    30.05  1:03.48  1:38.91    2:13.41   
18  Kasper Larsen  2002  SvÝmmeklubben Grindsted    31.35  1:07.00  1:44.56    2:21.37   
19  Rasmus Irmschler  2002  Ikast SvÝmmeklub    32.87  1:09.77  1:47.00    2:22.03   
20  Daniel Poulsen  2001  SvÝmmeklubben Grindsted    32.45  1:09.78  1:49.89    2:30.84   
21  Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub    33.42  1:12.47  1:52.10    2:33.13   
Valdemar Kjśrgaard  2001  Agfs SvÝmmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 2, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Mikkel MÝlgaard  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    29.96  1:01.85  1:34.28    2:06.11   
Simon Degn  2003  Aarhus Swim    29.56  1:01.95  1:35.03    2:07.07   
Malthe Theisen  2003  Ikast SvÝmmeklub    29.93  1:02.63  1:36.42    2:09.32   
Sune Schaarup  2003  Vejle SvÝmmeklub    30.13  1:03.11  1:36.92    2:09.83   
Jakob Riisgaard  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    30.24  1:03.31  1:37.29    2:11.86   
Sebastian Veile  2003  Durup IF    31.41  1:05.59  1:40.95    2:16.48   
Nikolaj Pilgaard  2004  Holstebro SvÝmme Club    32.16  1:07.08  1:42.90    2:18.48   
Rasmus Pedersen  2003  Holstebro SvÝmme Club    32.35  1:07.94  1:44.23    2:19.73   
Jakob Krag SÝrensen  2004  SvÝmmeklubben Koral    32.34  1:08.23  1:45.26    2:20.29   
10  Oskar Wiwe BrÝste  2004  Herning SvÝmmeklub    33.06  1:10.23  1:47.14    2:21.62   
11  Joachim Norup FrÝjk  2003  Holstebro SvÝmme Club    32.59  1:08.74  1:45.92    2:22.68   
12  Oscar Hove Lasthein  2004  Aarhus Swim    31.80  1:07.73  1:46.33    2:23.17   
13  Laurits Romvig Schou  2004  Herning SvÝmmeklub    35.87  1:16.87  1:59.57    2:41.48   
14  Andreas Visby Hansen  2004  Horsens SvÝmmeklub    41.51  1:27.74  2:16.47    3:03.57   
                     
 
LÝb 2, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs SvÝmmeafdeling    31.96  1:07.00  1:42.69    2:17.81   
Karl Heeb  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    31.67  1:07.78  1:45.72    2:22.27   
Jeppe Moeslund Lausen  2006  Aalborg SvÝmmeklub    32.34  1:09.45  1:47.36    2:22.40   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer SvÝmmeklub    33.36  1:09.64  1:47.18    2:23.09   
Marcus Juul JÝrgensen  2006  Aalborg SvÝmmeklub    32.16  1:08.65  1:48.06    2:26.92   
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle SvÝmmeklub    33.77  1:11.62  1:49.91    2:27.01   
Nikolai Uekermann Olsen  2006  Vejle SvÝmmeklub    32.38  1:09.77  1:49.69    2:28.51   
Magnus Marschall  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    34.97  1:13.11  1:51.96    2:30.36   
Alexander Drachmann  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    34.37  1:13.07  1:53.34    2:31.59   
10  William Hansen  2006  Thisted SvÝmmeklub    34.21  1:12.42  1:52.10    2:32.07   
11  Nicolai N. H. SÝrensen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    34.64  1:13.54  1:53.64    2:32.27   
12  Villads Seneca  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    36.24  1:15.73  1:55.08    2:32.50   
13  Anders Bank Hansen  2006  Vejle SvÝmmeklub    35.20  1:15.02  1:55.22    2:33.16   
14  Rasmus Olsen  2006  Thisted SvÝmmeklub    33.79  1:12.36  1:53.55    2:33.62   
15  Mikkel Hyldahl  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    34.31  1:13.37  1:54.05    2:34.23   
16  Daniel Markus Le  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    33.44  1:12.61  1:54.25    2:34.64   
17  Malte Riegels-Jakobsen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    36.61  1:17.56  1:59.21    2:39.57   
18  Sebastian D. Rasmussen  2005  Herning SvÝmmeklub    35.50  1:15.81  1:58.07    2:39.65   
19  Jacob Timmermand  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    36.86  1:17.58  2:02.72    2:40.52   
20  Mikkel Borreskov  2005  Holstebro SvÝmme Club    36.05  1:17.57  2:00.05    2:41.06   
21  Karl B. Hansen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    37.97  1:20.53  2:02.08    2:41.37   
22  Andreas Gaardsted  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    36.60  1:18.44  2:01.32    2:43.27   
23  Jonas S. H. Frederiksen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    36.06  1:18.45  2:02.06    2:43.89   
24  Anton Egholm Husted  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    37.28  1:17.99  2:02.43    2:44.21   
25  Sigurd Salskov Iversen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    38.64  1:21.27  2:05.37    2:45.41   
26  Alexander Mogensen  2005  Horsens SvÝmmeklub    37.83  1:21.25  2:06.88    2:48.79   
27  Zilas Vilsen  2006  Silkeborg SvÝmmeklub    39.73  1:24.12  2:07.50    2:49.17   
28  Tobias Holt  2005  SvÝmmeklubben Grindsted    39.78  1:25.24  2:11.32    2:52.66   
29  Oliver Normand  2005  SvÝmmeklubben Koral    40.66  1:25.92  2:11.01    2:53.38   
30  Rasmus Egebjerg Lauridsen  2005  SvÝmmeklubben Grindsted    38.48  1:22.79  2:08.93    2:53.57   
31  Simon Juel  2006  Vejle SvÝmmeklub    40.62  1:26.11  2:14.10    2:58.96   
32  Jonas Mathiasen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    37.47  1:22.81  2:12.74    2:59.79   
33  Anton MÝller Olesen  2005  Struer SvÝmmeklub    41.77  1:29.62  2:18.98    3:06.00   
                     
 
LÝb 2, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Malthe Glent-Thule  2007  Agfs SvÝmmeafdeling    34.20  1:12.71  1:51.48    2:27.67   
Marius Toustrup Elkjśr  2007  Vejle SvÝmmeklub    35.10  1:15.49  1:57.39    2:36.52   
Casper Eriksen  2007  Thisted SvÝmmeklub    35.84  1:16.57  1:58.84    2:38.02   
William Bundgaard  2007  Aalborg SvÝmmeklub    36.08  1:17.20  2:00.31    2:40.33   
Erik Hauge SÝrensen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    37.74  1:20.44  2:04.32    2:44.77   
Sigurd S. Kristensen  2008  Aalborg SvÝmmeklub    38.19  1:19.79  2:04.42    2:44.77   
Toke ōstergaard Pedersen  2007  Vejle SvÝmmeklub    36.14  1:18.61  2:03.13    2:45.27   
Kasper Lisberg  2007  Odder SvÝmmeklub    38.52  1:21.60  2:05.46    2:48.13   
Frederik N Jensen  2007  Holstebro SvÝmme Club    37.24  1:21.12  2:06.60    2:49.07   
10  Mads Emil Schwartz  2008  Vejle SvÝmmeklub    38.06  1:21.97  2:06.69    2:50.01   
11  Valdemar Theisen  2007  Ikast SvÝmmeklub    39.62  1:24.86  2:10.85    2:53.46   
12  Laurits Winter Poulsen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    39.94  1:25.57  2:12.42    2:54.41   
13  Tristan Bjerre  2007  Vejle SvÝmmeklub    39.76  1:25.64  2:12.18    2:55.57   
14  Frederik MÝhring Madsen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    39.06  1:24.50  2:11.64    2:56.73   
15  Lukas BÝgh Worup  2007  Aalborg SvÝmmeklub    42.60  1:30.75  2:18.71    3:00.60   
16  Rasmus Norup  2007  Aalborg SvÝmmeklub    42.17  1:30.37  2:19.39    3:06.70   
17  Villads Isko Pimenta  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    43.04  1:32.48  2:23.51    3:10.46   
18  Alexander Breinholt  2008  Vejle SvÝmmeklub    43.81  1:34.42  2:25.72    3:14.69   
19  Simon Nissum  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    45.09  1:38.85  2:32.85    3:23.14   
20  Jakob Stśrmose  2007  SvÝmmeklubben Grindsted    44.41  1:36.83  2:32.33    3:26.29   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:32 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  11:36   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs SvÝmmeafdeling    36.84        1:18.96   
Mille C. Berg  2001  Horsens SvÝmmeklub    38.65        1:19.32   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens SvÝmmeklub    38.44        1:19.95   
Caroline Liboriussen  2002  Horsens SvÝmmeklub    39.14        1:21.96   
Nanna BÝgild Lundahl  2001  Silkeborg SvÝmmeklub    40.08        1:23.29   
Frederikke Asfeldt  1999  Herning SvÝmmeklub    41.70        1:25.90   
Gro SÝrensen  2002  Aarhus Swim    41.87        1:28.24   
Laura Christensen  1997  Aarhus Swim    45.92        1:34.63   
Amalie Vinther  1995  Aarhus Swim    53.21        1:49.16   
                     
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon    35.75        1:14.53   
Emilie Egerup  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    37.00        1:15.15   
Ida Kjśrgaard  2003  Skanderborg SvÝmmeklub    37.00        1:16.78   
Laura Marie Dige  2004  Aarhus Swim    37.07        1:17.83   
Mathilde ōstergaard  2004  SvÝmmeklubben Grindsted    36.44        1:18.01   
Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg SvÝmmeklub    38.01        1:20.56   
Laura Pedersen  2004  Herning SvÝmmeklub    37.92        1:20.69   
Karoline ThagŚrd Jakobsen  2004  Struer SvÝmmeklub    39.13        1:21.03   
Sofie Le Fevre  2004  Horsens SvÝmmeklub    40.44        1:22.55   
10  Mille Trier Pedersen  2003  Vejle SvÝmmeklub    39.58        1:22.57   
11  Anne Terp  2004  Struer SvÝmmeklub    38.87        1:23.05   
12  Agnes Bojsen Jensen  2004  Aarhus Swim    40.57        1:24.76   
13  Frida Saks Justesen  2004  Agfs SvÝmmeafdeling    39.84        1:25.24   
14  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle SvÝmmeklub    41.30        1:26.05   
15  Selma Lindberg  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    42.17        1:26.82   
16  Sophia Keren-Klaris  2004  Vejle SvÝmmeklub    41.34        1:27.39   
17  Amalie Antonsen  2003  Horsens SvÝmmeklub    43.85        1:30.32   
18  Agnete Riis  2003  Ikast SvÝmmeklub    42.38        1:30.86   
19  Sara Farag  2003  SvÝmmeklubben SÝnderborg    43.18        1:31.75   
20  Ida Jul Christensen  2004  Thisted SvÝmmeklub    45.11        1:33.26   
21  Cecilie Davidsen  2003  Vejle SvÝmmeklub    45.61        1:35.66   
22  Julie Jensen  2003  Odder SvÝmmeklub    45.91        1:38.26   
23  Julia Vestergaard  2004  Odder SvÝmmeklub    48.70        1:40.51   
24  Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro SvÝmme Club    48.87        1:42.75   
Filippa Skydsgaard Jensen  2004  Vildbjerg SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mille E. S. Jensen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    39.74        1:24.16   
Rosa Marie Schousboe  2005  SvÝmmeklubben Koral    41.03        1:25.72   
Maja Fjordside Jensen  2005  Holstebro SvÝmme Club    41.90        1:26.49   
Karoline Andersen Krabbe  2005  Holstebro SvÝmme Club    40.87        1:26.61   
Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens SvÝmmeklub    40.68        1:27.48   
Anna Bach  2006  Holstebro SvÝmme Club    41.76        1:28.07   
Line Knudsen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    41.77        1:28.37   
Maya ōhlenschlśger Jensen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    42.49        1:28.97   
Luanna Russo  2006  Aalborg SvÝmmeklub    41.49        1:29.28   
10  Mathilde Hedekśr Mischorr  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    41.77        1:29.53   
11  Louise Lauridsen  2005  Herning SvÝmmeklub    41.71        1:29.99   
12  Elea Amalie Poulsen  2006  Silkeborg SvÝmmeklub    43.92        1:30.21   
13  Mille Dahl Lindholm  2006  Holstebro SvÝmme Club    43.66        1:30.91   
14  Silke Maria Pjengaard  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    43.83        1:31.00   
15  Laura Frost Rainer  2005  Vejle SvÝmmeklub    43.14        1:31.28   
16  Emilie Staub Rasmussen  2006  Aarhus Swim    43.61        1:32.13   
17  Astrid Gregersen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    43.93        1:32.19   
18  Dagmar Keller  2006  Aarhus Swim    43.05        1:32.31   
19  Laura LÝh  2005  Holstebro SvÝmme Club    43.85        1:32.41   
20  Caroline Marx  2006  Odder SvÝmmeklub    45.01        1:34.73   
21  Lśrke Silkjśr Lorentzen  2005  Holstebro SvÝmme Club    44.18        1:35.35   
22  Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    44.95        1:35.53   
23  Laura Wittenhagen  2006  Silkeborg SvÝmmeklub    46.70        1:36.52   
24  Anne-Sofie BÝdtger  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    46.33        1:36.69   
25  Mille Christiansen  2006  Ikast SvÝmmeklub    48.67        1:41.44   
26  Mette Tang  2005  Durup IF    46.52        1:41.61   
27  Ida SÝndergaard Geiger  2006  Herning SvÝmmeklub    48.70        1:41.92   
28  Ida F. Klaris  2005  Vildbjerg SvÝmmeklub    50.57        1:43.27   
29  Mathilde Irmschler  2006  Ikast SvÝmmeklub    49.30        1:44.88   
30  Thea Kvejborg  2006  SvÝmmeklubben Koral    50.06        1:46.04   
31  Josephine O. S. Nielsen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    50.30        1:46.24   
32  Philippa Anker  2006  Skanderborg SvÝmmeklub    49.96        1:48.68   
33  Freja Fogh Morthensen  2006  Aarhus Swim    52.07        1:48.91   
34  Laura Fjord Kristensen  2006  Herning SvÝmmeklub    52.00        1:50.13   
35  Elisa Jakobsen  2006  Skanderborg SvÝmmeklub    51.95        1:51.63   
36  Astrid Hansen  2006  Vejle SvÝmmeklub    54.60        1:54.16   
Freja Klarskov Nielsen  2006  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Sarah Laursen  2007  Vejle SvÝmmeklub    40.34        1:24.98   
Livia Weidick Frische  2007  Aalborg SvÝmmeklub    41.47        1:27.44   
Liv Hjorth JÝrgensen  2007  Herning SvÝmmeklub    43.27        1:29.22   
Andrea Skjelmose  2007  Horsens SvÝmmeklub    44.70        1:35.61   
Nicoline Lee T. SÝrensen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    45.58        1:36.00   
Jasmin Haaning  2007  Skive SvÝmmeklub Poseidon    46.83        1:38.22   
Line Bach-Henriksen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    46.75        1:38.24   
Mia Plougman  2007  Aalborg SvÝmmeklub    48.28        1:40.90   
Filucca Bing Lauritzen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    47.80        1:41.31   
10  Filippa Juul Jensen  2007  Horsens SvÝmmeklub    49.06        1:41.76   
11  Ida Buur Ovesen  2007  Herning SvÝmmeklub    50.20        1:43.94   
12  Lśrke Ljungberg Kristense  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    51.32        1:44.32   
13  Eline Sofie K. Rasmussen  2007  Vejle SvÝmmeklub    48.66        1:44.79   
14  Frida Hinge  2008  Silkeborg SvÝmmeklub    51.05        1:46.13   
15  Rosa Ella Kjems  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    51.99        1:46.27   
16  Anne Stśhr  2008  Vejle SvÝmmeklub    51.75        1:46.85   
17  Nicoline Aa HÝeg  2008  Aalborg SvÝmmeklub    52.25        1:46.99   
18  Eline S. B. Kjśrsgaard  2007  Ikast SvÝmmeklub    51.67        1:48.30   
19  Silje Drechsler  2007  Holstebro SvÝmme Club    53.45        1:49.19   
20  Edita Nisic  2007  Aalborg SvÝmmeklub    50.67        1:49.47   
20  Isabella Bertelsen  2007  Aalborg SvÝmmeklub    50.09        1:49.47   
22  Olivia Holmberg  2009  Vejle SvÝmmeklub    51.53        1:50.21   
23  Johanne IshÝi  2008  Struer SvÝmmeklub    51.30        1:50.47   
24  Nadia Bager  2008  Thisted SvÝmmeklub    54.84        1:53.03   
25  Karla NÝhr Rixen  2008  Vejle SvÝmmeklub    55.09        1:53.13   
26  Elin Glassou Bach  2008  Struer SvÝmmeklub    55.46        1:53.67   
27  Olivia Macartney  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    55.11        1:53.76   
28  Frida Olesen  2008  Struer SvÝmmeklub    54.12        1:54.31   
29  Ida Gjelstrup  2009  Aalborg SvÝmmeklub    54.19        1:54.43   
30  Amalie Moeskjśr  2007  Ikast SvÝmmeklub    51.87        1:54.88   
31  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008  Vejle SvÝmmeklub    54.57        1:54.96   
32  Kathrine Bak Mathiasen  2008  Struer SvÝmmeklub    55.09        1:55.73   
33  Anna Katrine Willems  2008  Aarhus Swim    56.00        1:56.49   
34  Carlijn Loeven  2008  Herning SvÝmmeklub    58.35        1:56.74   
35  Laura Norup  2008  Aalborg SvÝmmeklub    55.86        2:00.45   
36  Asta Klemmensen  2008  Herning SvÝmmeklub    59.01        2:02.34   
37  Freya MÝller Nielsen  2007  Skive SvÝmmeklub Poseidon    57.10        2:03.37   
38  Louise Jeppesen  2008  Herning SvÝmmeklub    59.69        2:04.67   
39  Johanne S. Geiger  2008  Herning SvÝmmeklub    1:00.96        2:04.72   
40  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens SvÝmmeklub    59.45        2:05.33   
41  Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle SvÝmmeklub    1:02.35        2:07.38   
42  Klara Buur Ovesen  2007  Herning SvÝmmeklub    1:01.21        2:09.11   
43  Sarah Bennetsen  2008  Herning SvÝmmeklub    1:02.38        2:10.11   
Cathrine Madsen  2007  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  2 flyben e/25m 
Freya Jensen  2009  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Flere flyben e/start 
Kristine Jacobsen  2008  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:36 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  12:05   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 4, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Andreas Hougaard  2000  Agfs SvÝmmeafdeling    30.34        1:05.53   
Gustav FlÝche Fuglsang  2002  Silkeborg SvÝmmeklub    31.31        1:05.96   
Casper Krohn  2001  Agfs SvÝmmeafdeling    33.18        1:09.46   
Nicolaj LÝth Andersen  2001  Horsens SvÝmmeklub    33.76        1:11.57   
Alexander Roe  1997  SvÝmmeklubben Koral    35.35        1:16.69   
Christian JÝrgensen  2002  Struer SvÝmmeklub    39.15        1:19.47   
Erik Ellemose SÝrensen  2002  SvÝmmeklubben Grindsted    36.55        1:20.29   
Rasmus Irmschler  2002  Ikast SvÝmmeklub    38.50        1:20.29   
Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub    40.07        1:26.08   
                     
 
LÝb 4, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Oliver Christensen  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    32.30        1:08.49   
Mathias Lindberg Laursen  2003  Holstebro SvÝmme Club    33.28        1:09.39   
Markus Toft  2003  Agfs SvÝmmeafdeling    32.99        1:09.93   
Frederik VenÝ Elling  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    33.32        1:10.16   
Kim Doan Nguyen  2003  Vejle SvÝmmeklub    33.74        1:10.25   
Christian Johannesen  2003  Horsens SvÝmmeklub    34.44        1:11.52   
Lauritz Baad Ellekjśr  2003  Vejle SvÝmmeklub    35.27        1:13.89   
Valdemar Vind Sejr  2003  Aarhus Swim    36.04        1:15.49   
Mikkel MÝlgaard  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    36.04        1:15.74   
10  Alexander Johnsen  2003  Odder SvÝmmeklub    38.02        1:17.71   
11  Oskar MÝller Olesen  2003  Struer SvÝmmeklub    37.56        1:20.72   
12  Anton Christiansen  2004  Ikast SvÝmmeklub    38.72        1:21.71   
13  Lasse Metz Mondrup  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    40.19        1:23.58   
14  Noah Brendholdt  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon    42.17        1:26.12   
15  Kasper Lund Tange  2004  Ikast SvÝmmeklub    43.15        1:33.47   
Frederik Holdt  2003  SvÝmmeklubben Grindsted            DSQ  Flere flyben v/50m 
                     
 
LÝb 4, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mads Drechsler  2005  Holstebro SvÝmme Club    35.22        1:15.18   
Mads Jeppesen  2006  Herning SvÝmmeklub    39.51        1:25.58   
Martin Christensen  2006  Vejle SvÝmmeklub    42.97        1:28.97   
Oskar Foss  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    42.72        1:29.59   
Hjalte S Mathiasen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    42.07        1:30.13   
Lasse Klint Nielsen  2006  Struer SvÝmmeklub    42.34        1:30.20   
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle SvÝmmeklub    43.78        1:31.45   
Bertil Tidemann  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    44.60        1:32.18   
Carl Roulund Holm  2006  Silkeborg SvÝmmeklub    45.74        1:33.11   
10  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005  Agfs SvÝmmeafdeling    46.11        1:35.63   
11  Gustav Dyrbye  2006  Thisted SvÝmmeklub    46.82        1:40.01   
12  Elliott Mitaine  2006  Skanderborg SvÝmmeklub    47.19        1:44.13   
13  SÝren Egedal  2005  Struer SvÝmmeklub    51.08        1:45.29   
14  Daniel Kristensen  2006  Ikast SvÝmmeklub    50.92        1:47.85   
15  Christian Bakke  2006  Thisted SvÝmmeklub    49.67        1:50.36   
Tobias Holt  2005  SvÝmmeklubben Grindsted            DSQ  1 hŚnd vend/75m 
                     
 
LÝb 4, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Emil Askov MÝller Peterse  2007  Skanderborg SvÝmmeklub    45.82        1:35.01   
Felix Piontkowitz  2007  Struer SvÝmmeklub    48.24        1:38.60   
William Bundgaard  2007  Aalborg SvÝmmeklub    48.38        1:39.26   
Angus Halle  2007  Odder SvÝmmeklub    47.44        1:39.55   
Mathias LÝth Andersen  2007  Horsens SvÝmmeklub    49.98        1:42.13   
Terkel Klinkowsky  2007  Vejle SvÝmmeklub    48.97        1:43.88   
Niels Peter E. SÝrensen  2007  SvÝmmeklubben Grindsted    54.85        1:51.07   
Valdemar Theisen  2007  Ikast SvÝmmeklub    55.34        1:54.56   
Arthur Kśseler Nielsen  2007  Thisted SvÝmmeklub    55.43        1:55.26   
10  Oscar HŚgensen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    56.96        1:59.56   
11  Frederik Vesterby  2008  Thisted SvÝmmeklub    1:01.33        2:03.84   
12  Noah Jonasen  2007  Thisted SvÝmmeklub    57.72        2:03.89   
13  Hjalte Gregersen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    57.93        2:04.04   
14  Martin Kjśr Thorsen  2008  Herning SvÝmmeklub    57.88        2:04.11   
Andreas Bindslev  2008  Aalborg SvÝmmeklub            DSQ  ESB 75m 
Hjalte Dupont Lomholt  2007  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Asynkrone ben 
Karl Emil Stśhr Lose  2007  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Arme t/hofte h/lÝb 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:05 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  27 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  17:49   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Nikoline ōsterberg  2000  Aarhus Swim            30.47   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens SvÝmmeklub            30.62   
Victoria K. Jespersen  2001  Aarhus Swim            30.98   
Sofia Ingeberg  2002  Agfs SvÝmmeafdeling            31.46   
Natascha Alexandra Green  2000  Agfs SvÝmmeafdeling            31.74   
Caroline Nymann SÝrensen  2002  Horsens SvÝmmeklub            32.59   
Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens SvÝmmeklub            33.36   
Signe Schwartz  2002  Vejle SvÝmmeklub            34.00   
Anika Andersen  2001  Durup IF            34.69   
10  Mie Trothe  1998  Aarhus Swim            36.21  Dansk PARA rekord 
                     
 
LÝb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Mia Borgensgaard  2003  Agfs SvÝmmeafdeling            29.29   
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon            30.18   
Mille Kjśr Jensen  2004  Aarhus Swim            30.47   
Sarah Carugati  2004  Aarhus Swim            30.55   
Anne Dybro Nielsen  2003  Herning SvÝmmeklub            31.04   
Clara Skrydstrup  2004  Agfs SvÝmmeafdeling            31.43   
Pernille Nedergaard  2004  Silkeborg SvÝmmeklub            31.61   
Cecilie Christiansen  2003  Holstebro SvÝmme Club            31.69   
Mille Trier Pedersen  2003  Vejle SvÝmmeklub            31.94   
10  Anne Terp  2004  Struer SvÝmmeklub            32.06   
10  Feline Flytkjśr Broersma  2004  Horsens SvÝmmeklub            32.06   
12  Kathrine Bech Nielsen  2004  Odder SvÝmmeklub            32.20   
13  Caroline Madsen  2004  Horsens SvÝmmeklub            32.52   
14  Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg SvÝmmeklub            32.57   
15  Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens SvÝmmeklub            32.58   
16  Marie Graff Esbensen  2003  Ikast SvÝmmeklub            32.83   
17  Ella Christiansen  2003  Vejle SvÝmmeklub            32.88   
18  Sofie Trekśr Klausen  2003  Horsens SvÝmmeklub            33.34   
19  Mathilde ōstergaard  2004  SvÝmmeklubben Grindsted            33.52   
20  Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens SvÝmmeklub            33.63   
21  Emilie Johanna BŁlow  2003  Vejle SvÝmmeklub            33.87   
22  Karoline ThagŚrd Jakobsen  2004  Struer SvÝmmeklub            33.90   
23  Cecilie Davidsen  2003  Vejle SvÝmmeklub            34.01   
24  Sara Farag  2003  SvÝmmeklubben SÝnderborg            34.94   
25  Ida Kristensen  2004  Thisted SvÝmmeklub            36.50   
26  Liv Bendixen  2004  SvÝmmeklubben Grindsted            36.91   
27  Agnete Riis  2003  Ikast SvÝmmeklub            37.09   
28  Katrine NÝrfjand  2004  Holstebro SvÝmme Club            37.11   
29  Ida Kristensen  2004  Ikast SvÝmmeklub            37.25   
30  Amalie Antonsen  2003  Horsens SvÝmmeklub            39.14   
31  Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro SvÝmme Club            39.87   
32  Emma Oleander  2004  Horsens SvÝmmeklub            41.96   
33  Julie Lichscheidt  2004  Struer SvÝmmeklub            44.19   
Freja Houmann-Esbensen  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Mille Broholm Brixen  2005  Holstebro SvÝmme Club            31.29   
Mette Barfoot  2005  Vejle SvÝmmeklub            33.72   
Freja Buchholt Kristensen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub            33.89   
Clara Jensen  2005  Herning SvÝmmeklub            34.07   
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive SvÝmmeklub Poseidon            34.31   
Nikoline Sejr  2006  Aarhus Swim            35.47   
Line Knudsen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub            35.63   
Alma Bach Larsen  2006  Aalborg SvÝmmeklub            35.87   
Sophie Kronborg  2005  Vejle SvÝmmeklub            35.96   
10  Mathilde Kirkegaard Lindb  2006  Skive SvÝmmeklub Poseidon            36.04   
11  Freja BjÝrn  2005  Aarhus Swim            36.53   
12  Freja KrÝjgaard Olesen  2005  Aarhus Swim            36.78   
13  Nanna VestergŚrd Johansen  2006  Odder SvÝmmeklub            37.12   
14  Emilie Vśring Nielsen  2005  Ikast SvÝmmeklub            37.24   
15  Anne Vorup Iversen  2005  Holstebro SvÝmme Club            37.51   
16  Therese T. Kallestrup  2006  Agfs SvÝmmeafdeling            37.53   
17  Frida HÝj Foldager  2006  Vejle SvÝmmeklub            38.39   
18  Amalie Lind Pedersen  2005  Holstebro SvÝmme Club            38.44   
19  Frederikke SÝrensen  2006  Thisted SvÝmmeklub            38.48   
20  Katrine Bager  2006  Thisted SvÝmmeklub            38.89   
21  Elea Amalie Poulsen  2006  Silkeborg SvÝmmeklub            39.11   
21  Katrine Krogh  2005  Ikast SvÝmmeklub            39.11   
23  Emilie Staub Rasmussen  2006  Aarhus Swim            40.63   
24  Nicoline Astrup Jensen  2006  Herning SvÝmmeklub            43.44   
25  Rosa Marie Schousboe  2005  SvÝmmeklubben Koral            44.15   
26  Caroline Borup Jacobsen  2006  Struer SvÝmmeklub            44.78   
27  Freja Fogh Morthensen  2006  Aarhus Swim            45.14   
28  Stine HornshÝj Salomonsen  2006  Herning SvÝmmeklub            45.37   
29  Ea Gram MÝller  2006  Vejle SvÝmmeklub            45.50   
30  Sara Holst Gregersen  2006  SvÝmmeklubben Koral            46.22   
31  Mille Christiansen  2006  Ikast SvÝmmeklub            49.26   
Philippa Anker  2006  Skanderborg SvÝmmeklub            DSQ  1 hŚnd i mŚl 
                     
 
LÝb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Kristiane FrÝslev  2007  Aalborg SvÝmmeklub            34.18   
Amalie Kirkegaard  2007  Aalborg SvÝmmeklub            35.14   
Sarah Laursen  2007  Vejle SvÝmmeklub            37.09   
Liv Hjorth JÝrgensen  2007  Herning SvÝmmeklub            37.45   
Freja JÝrgensen  2008  Thisted SvÝmmeklub            37.90   
Livia Weidick Frische  2007  Aalborg SvÝmmeklub            38.11   
Tilde N. H. SÝrensen  2007  Agfs SvÝmmeafdeling            38.35   
Klara Ledager Lauritsen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub            38.45   
Paula Lindberg  2007  Silkeborg SvÝmmeklub            39.27   
10  Nikoline Hedelund Madsen  2007  Aalborg SvÝmmeklub            39.83   
11  Alma Ehrenreich-Birn  2008  Vejle SvÝmmeklub            40.90   
12  JķlŪa Gķnnlaugsdůttri  2007  Aarhus Swim            42.20   
13  Andrea Skjelmose  2007  Horsens SvÝmmeklub            42.66   
14  Silje Kjśr Routhe  2008  Aalborg SvÝmmeklub            42.76   
15  Karoline Sander Andersen  2009  Thisted SvÝmmeklub            43.74   
16  Isabella Bertelsen  2007  Aalborg SvÝmmeklub            43.85   
17  Sofia Gad  2007  Aarhus Swim            44.33   
18  Ema Ilic  2009  Aalborg SvÝmmeklub            45.17   
19  Julie Norman Ramer  2007  Aarhus Swim            45.22   
20  Carlijn Loeven  2008  Herning SvÝmmeklub            45.30   
21  Nadia Bager  2008  Thisted SvÝmmeklub            45.57   
22  Idun Kjeldsmark Gregersen  2009  Vejle SvÝmmeklub            45.77   
23  Kirstine Sabroe SÝrensen  2008  Horsens SvÝmmeklub            45.91   
24  Anne Stśhr  2008  Vejle SvÝmmeklub            46.02   
25  Maja Broholm Brixen  2007  Holstebro SvÝmme Club            46.17   
26  Emilie Christensen  2007  Struer SvÝmmeklub            46.73   
27  Ida K. Laursen  2007  Skanderborg SvÝmmeklub            47.06   
28  Emma Andersen  2007  Aalborg SvÝmmeklub            47.07   
29  Silke Sejr Elgaard JÝrgen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub            48.22   
30  Sarah M. Jensen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub            48.40   
31  Louise Jeppesen  2008  Herning SvÝmmeklub            49.53   
32  Augusta Dalsgaard  2007  Vejle SvÝmmeklub            49.94   
33  Asta Klemmensen  2008  Herning SvÝmmeklub            50.02   
34  Ida Gjelstrup  2009  Aalborg SvÝmmeklub            51.05   
35  Frida Olesen  2008  Struer SvÝmmeklub            51.83   
36  Lea Timmermand  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            53.93   
37  Signe Laursen  2008  Aalborg SvÝmmeklub            54.39   
38  Karoline K. Jakobsen  2007  Aarhus Swim            54.88   
39  Sundus Aden Hussein Nuur  2008  Struer SvÝmmeklub            55.27   
40  Olivia Holmberg  2009  Vejle SvÝmmeklub            1:00.01   
Freya MÝller Nielsen  2007  Skive SvÝmmeklub Poseidon            DSQ  Crawlben v/45 
Laura Winum Andersen  2009  Aarhus Swim            DSQ  Asynkron arme 24m 
Marie Pind Lavrsen  2007  Ikast SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 januar 2019 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:49 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  15:06   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Anton Borg Hjort  2000  Aarhus Swim            26.15   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs SvÝmmeafdeling            27.06   
Julius Henriksen  2002  Holstebro SvÝmme Club            27.50   
Valdemar Kjśrgaard  2001  Agfs SvÝmmeafdeling            27.54   
Jens Riisgaard  2000  Silkeborg SvÝmmeklub            27.89   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro SvÝmme Club            27.96   
Andrť Iversen  2001  SvÝmmeklubben SÝnderborg            28.27   
Frederick K. Madsen  1999  Ikast SvÝmmeklub            28.43   
Christopher Kristiansen  2000  SvÝmmeklubben SÝnderborg            28.75   
10  Emil Kragh  2001  Vejle SvÝmmeklub            29.25   
11  Mads Iversen  2002  Skanderborg SvÝmmeklub            29.52   
12  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  SvÝmmeklubben SÝnderborg            29.76   
13  Erik Ellemose SÝrensen  2002  SvÝmmeklubben Grindsted            29.85   
14  Alexander Roe  1997  SvÝmmeklubben Koral            29.94   
15  Christian JÝrgensen  2002  Struer SvÝmmeklub            30.24   
16  Kristoffer Erbo Kjśr  2001  Vejle SvÝmmeklub            30.27   
17  Nicklas B. Christensen  2002  Horsens SvÝmmeklub            30.36   
18  Oliver Veile  2001  Durup IF            30.49   
19  Frederik Gaardsted  2001  Silkeborg SvÝmmeklub            30.64   
20  Anders Christensen  2002  SvÝmmeklubben SÝnderborg            30.98   
21  Daniel Poulsen  2001  SvÝmmeklubben Grindsted            32.71   
22  Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub            32.91   
23  Kasper Larsen  2002  SvÝmmeklubben Grindsted            33.22   
                     
 
LÝb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Jesper V. Bylling Jensen  2003  SvÝmmeklubben Koral            27.67   
Valdemar Wichmann  2003  Agfs SvÝmmeafdeling            27.91   
Andreas Egemose Gregersen  2003  Horsens SvÝmmeklub            28.02   
Frederik VenÝ Elling  2003  Silkeborg SvÝmmeklub            28.03   
Arthur Rytter Jacobsen  2003  Horsens SvÝmmeklub            28.75   
Jacob Lyse SÝe  2003  Odder SvÝmmeklub            29.02   
Magnus SÝgaard  2003  Silkeborg SvÝmmeklub            29.36   
Simon Degn  2003  Aarhus Swim            29.47   
Markus Toft  2003  Agfs SvÝmmeafdeling            29.74   
10  Anton Poulsen  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon            30.03   
11  Simon Sandal  2003  Vejle SvÝmmeklub            30.84   
12  Gustav K Kjeldsen  2004  Holstebro SvÝmme Club            30.90   
13  Kim Doan Nguyen  2003  Vejle SvÝmmeklub            30.97   
14  Sophus Lund ōe  2003  Skanderborg SvÝmmeklub            31.06   
15  Rasmus Rytter  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon            31.32   
16  Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro SvÝmme Club            31.40   
17  Simon Kutsko Jensen  2004  Aalborg SvÝmmeklub            31.54   
18  Nicklas Bager  2003  Thisted SvÝmmeklub            31.67   
19  Sebastian Neesgaard  2004  Vejle SvÝmmeklub            31.91   
20  Rasmus Pedersen  2003  Holstebro SvÝmme Club            32.30   
21  Viggo Stricker Pedersen  2004  Silkeborg SvÝmmeklub            32.32   
22  Mads Sander Andersen  2004  Thisted SvÝmmeklub            32.69   
23  Alexander Johnsen  2003  Odder SvÝmmeklub            32.84   
24  Oliver Fokkink  2003  SvÝmmeklubben Grindsted            33.01   
25  Mads Halfdan Nielsen  2004  Aarhus Swim            34.36   
26  Lasse Metz Mondrup  2004  Esbjerg SvÝmmeklub            35.02   
27  Kasper Lund Tange  2004  Ikast SvÝmmeklub            35.08   
28  Sebastian Veile  2003  Durup IF            38.25   
29  Oskar Wiwe BrÝste  2004  Herning SvÝmmeklub            39.34   
30  Andreas Visby Hansen  2004  Horsens SvÝmmeklub            44.53   
Thomas Kjśr Thorsen  2004  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Kristian Sabroe SÝrensen  2005  Horsens SvÝmmeklub            31.36   
SÝren Winther Hald  2005  Struer SvÝmmeklub            32.26   
Villads Seneca  2006  Agfs SvÝmmeafdeling            33.13   
Oliver Bennetsen  2005  Herning SvÝmmeklub            33.42   
Karl Heeb  2005  Esbjerg SvÝmmeklub            33.65   
Jeppe Moeslund Lausen  2006  Aalborg SvÝmmeklub            33.80   
Nicklas Rossau Larsen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub            34.26   
Tobias StaghÝj Andersen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            34.55   
Daniel Markus Le  2006  Agfs SvÝmmeafdeling            34.71   
10  Oskar Foss  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            34.97   
11  Lasse Klint Nielsen  2006  Struer SvÝmmeklub            35.16   
12  Mikkel Borreskov  2005  Holstebro SvÝmme Club            35.36   
13  Rasmus Olsen  2006  Thisted SvÝmmeklub            35.48   
14  Frederik Harbo  2005  Thisted SvÝmmeklub            35.51   
15  Alexander Drachmann  2005  Esbjerg SvÝmmeklub            35.89   
16  Carl Roulund Holm  2006  Silkeborg SvÝmmeklub            36.51   
17  Magnus Marschall  2005  Esbjerg SvÝmmeklub            37.28   
18  Magnus Andersen  2005  SvÝmmeklubben Koral            37.36   
19  Nicolai N. H. SÝrensen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling            37.42   
20  Alexander Mogensen  2005  Horsens SvÝmmeklub            37.44   
21  Elliott Mitaine  2006  Skanderborg SvÝmmeklub            38.77   
22  Nikolai Uekermann Olsen  2006  Vejle SvÝmmeklub            38.88   
23  Jacob Timmermand  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            38.91   
24  Malte Riegels-Jakobsen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            39.31   
25  Zilas Vilsen  2006  Silkeborg SvÝmmeklub            40.08   
26  Sigurd Salskov Iversen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            42.54   
27  William Jensen  2005  Thisted SvÝmmeklub            44.00   
28  Jonas S. H. Frederiksen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling            44.37   
29  Anton MÝller Olesen  2005  Struer SvÝmmeklub            48.78   
30  Simon Juel  2006  Vejle SvÝmmeklub            49.00   
31  Christian Bakke  2006  Thisted SvÝmmeklub            49.87   
32  Oliver Normand  2005  SvÝmmeklubben Koral            50.37   
                     
 
LÝb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Malthe Glent-Thule  2007  Agfs SvÝmmeafdeling            33.59   
Marius Toustrup Elkjśr  2007  Vejle SvÝmmeklub            35.27   
Moritz Hartmann  2007  Vejle SvÝmmeklub            35.94   
Erik Hauge SÝrensen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub            36.45   
Casper Eriksen  2007  Thisted SvÝmmeklub            38.09   
Frederik JÝrgensen  2008  Vejle SvÝmmeklub            39.19   
Simon Gaarde  2007  Silkeborg SvÝmmeklub            40.25   
Tristan Bjerre  2007  Vejle SvÝmmeklub            40.71   
Kasper Lisberg  2007  Odder SvÝmmeklub            42.53   
10  Terkel Klinkowsky  2007  Vejle SvÝmmeklub            43.38   
11  Rasmus Norup  2007  Aalborg SvÝmmeklub            44.02   
12  Sigurd S. Kristensen  2008  Aalborg SvÝmmeklub            44.53   
13  Andreas Bindslev  2008  Aalborg SvÝmmeklub            44.89   
14  Andreas Lang Lassen  2007  Vejle SvÝmmeklub            45.00   
15  Mads Emil Schwartz  2008  Vejle SvÝmmeklub            45.36   
16  Noah Bie Bock  2008  Silkeborg SvÝmmeklub            45.47   
17  Malte Neuber  2007  Esbjerg SvÝmmeklub            47.22   
18  Noah Junior Grene  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            47.59   
19  Alexander Breinholt  2008  Vejle SvÝmmeklub            47.76   
20  Lukas BÝgh Worup  2007  Aalborg SvÝmmeklub            48.98   
21  Noah Jonasen  2007  Thisted SvÝmmeklub            49.16   
22  Villads Isko Pimenta  2007  Esbjerg SvÝmmeklub            52.31   
23  Jakob Stśrmose  2007  SvÝmmeklubben Grindsted            1:03.71   
Arthur Kśseler Nielsen  2007  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  Asynkron arme v/20m 
Frederik N Jensen  2007  Holstebro SvÝmme Club            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:06 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  13:55   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 7, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Marie Christensen  2002  Agfs SvÝmmeafdeling    32.43        1:05.91   
Mille C. Berg  2001  Horsens SvÝmmeklub    33.62        1:08.15   
Nikoline ōsterberg  2000  Aarhus Swim    33.77        1:09.31   
Isabella Bach  2002  Holstebro SvÝmme Club    33.95        1:09.37   
Helena V. Elling  2000  Silkeborg SvÝmmeklub    34.08        1:10.12   
Natascha Alexandra Green  2000  Agfs SvÝmmeafdeling    34.38        1:11.17   
Kristine HŁlsen  2002  Vejle SvÝmmeklub    34.84        1:11.46   
Sofia Ingeberg  2002  Agfs SvÝmmeafdeling    35.44        1:12.22   
Caroline Liboriussen  2002  Horsens SvÝmmeklub    36.58        1:12.79   
10  Nanna BÝgild Lundahl  2001  Silkeborg SvÝmmeklub    36.18        1:14.32   
11  Lise Lindemann-Larsen  2002  Thisted SvÝmmeklub    36.14        1:14.49   
12  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens SvÝmmeklub    36.35        1:15.27   
13  Caroline Nymann SÝrensen  2002  Horsens SvÝmmeklub    37.86        1:18.08   
14  Amalie Vinther  1995  Aarhus Swim    47.82        1:36.17   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Mette Louise Jensen  2001  SvÝmmeklubben Koral            DSQ  SvÝmmer med tape 
                     
 
LÝb 7, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Marlene Reitan  2003  Agfs SvÝmmeafdeling    32.81        1:06.41   
Mille Kjśr Jensen  2004  Aarhus Swim    34.21        1:09.20   
Alberte Skov Forsberg  2003  Vejle SvÝmmeklub    33.71        1:10.29   
Eva Hjort  2004  Aarhus Swim    34.65        1:10.92   
Caroline Madsen  2004  Horsens SvÝmmeklub    35.41        1:11.83   
Sofie Le Fevre  2004  Horsens SvÝmmeklub    35.05        1:11.92   
Sarah Carugati  2004  Aarhus Swim    34.72        1:12.84   
Ida Kjśrgaard  2003  Skanderborg SvÝmmeklub    36.05        1:14.42   
Selma Lindberg  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    36.24        1:15.51   
10  Marie Graff Esbensen  2003  Ikast SvÝmmeklub    36.85        1:15.53   
11  Emilie Egerup  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    37.04        1:16.20   
12  Anne Lundorff Larsen  2004  Silkeborg SvÝmmeklub    37.67        1:16.22   
13  Anne Terp  2004  Struer SvÝmmeklub    36.82        1:16.59   
14  Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens SvÝmmeklub    37.10        1:16.64   
15  Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens SvÝmmeklub    38.50        1:19.13   
16  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens SvÝmmeklub    39.53        1:21.91   
17  Ida Jul Christensen  2004  Thisted SvÝmmeklub    40.68        1:22.33   
18  Freja Houmann-Esbensen  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon    41.74        1:22.96   
19  Liv Bendixen  2004  SvÝmmeklubben Grindsted    41.76        1:24.23   
20  Ida Kristensen  2004  Ikast SvÝmmeklub    41.02        1:24.37   
21  Emma Oleander  2004  Horsens SvÝmmeklub    42.68        1:26.59   
22  Julie Lichscheidt  2004  Struer SvÝmmeklub    50.71        1:43.71   
                     
 
LÝb 7, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Maja Fjordside Jensen  2005  Holstebro SvÝmme Club    36.70        1:14.55   
Anna Bach  2006  Holstebro SvÝmme Club    37.37        1:15.19   
Silke Maria Pjengaard  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    38.86        1:18.33   
Thea Sofie Holm Petersen  2005  Horsens SvÝmmeklub    37.28        1:19.07   
Mille Dahl Lindholm  2006  Holstebro SvÝmme Club    39.25        1:19.82   
Alma Bach Larsen  2006  Aalborg SvÝmmeklub    39.79        1:21.42   
Teresa Juel Winther  2005  Herning SvÝmmeklub    40.30        1:23.15   
Anne-Sofie BÝdtger  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    41.54        1:23.70   
Therese T. Kallestrup  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    41.65        1:24.34   
10  Signe Kristensen  2006  Horsens SvÝmmeklub    41.18        1:25.09   
11  Nanna VestergŚrd Johansen  2006  Odder SvÝmmeklub    42.12        1:25.69   
12  Amalie Lind Pedersen  2005  Holstebro SvÝmme Club    42.73        1:25.81   
13  Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens SvÝmmeklub    41.50        1:26.01   
14  Nikoline Sejr  2006  Aarhus Swim    42.66        1:26.15   
15  Ida SÝndergaard Geiger  2006  Herning SvÝmmeklub    43.48        1:28.10   
16  Emilia Glisic  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    44.35        1:28.44   
17  Julie Bogh  2005  Vildbjerg SvÝmmeklub    44.42        1:29.29   
18  Karoline Andersen Krabbe  2005  Holstebro SvÝmme Club    44.12        1:29.47   
19  Freja Fogh Morthensen  2006  Aarhus Swim    45.86        1:34.07   
20  Julie MÝller  2005  Skanderborg SvÝmmeklub    45.10        1:34.70   
21  Laura Fjord Kristensen  2006  Herning SvÝmmeklub    45.84        1:34.72   
22  Frida Dalsgaard Hansen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    47.68        1:37.21   
23  Sofie Hedegaard Buhl  2006  Herning SvÝmmeklub    48.66        1:37.92   
24  Josephine O. S. Nielsen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    50.19        1:41.81   
25  Mathilde Irmschler  2006  Ikast SvÝmmeklub    52.87        1:45.85   
26  Freja Klarskov Nielsen  2006  Herning SvÝmmeklub    52.10        1:50.24   
Camilla Kolding Mortensen  2006  Struer SvÝmmeklub            DSQ  bryst arm v 25m 
Caroline Borup Jacobsen  2006  Struer SvÝmmeklub            DSQ  efb v 50m 
Emilie Staub Rasmussen  2006  Aarhus Swim            DSQ  svÝm mave 25m 
Frederikke SÝrensen  2006  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  EFB 25m 
Freja BjÝrn  2005  Aarhus Swim            DSQ  SvÝm pŚ mave 25m 
Lśrke Silkjśr Lorentzen  2005  Holstebro SvÝmme Club            DSQ  efb v 75m 
Nora Louise Rebouh  2006  Holstebro SvÝmme Club            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 7, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Paula Lindberg  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    41.01        1:24.06   
Victoria Amdi Brinkmann  2007  Aalborg SvÝmmeklub    42.79        1:24.68   
Tilde N. H. SÝrensen  2007  Agfs SvÝmmeafdeling    41.81        1:25.64   
Lśrke Jervelund  2007  Vejle SvÝmmeklub    43.22        1:25.90   
Julie Guldmann MÝller  2007  Vejle SvÝmmeklub    42.31        1:26.89   
Isabell Thaison Jensen  2007  Herning SvÝmmeklub    43.55        1:30.08   
Caroline K. SÝrensen  2008  Thisted SvÝmmeklub    45.20        1:33.50   
Caitlin Holbśk Lundager  2007  Aalborg SvÝmmeklub    46.44        1:35.59   
Emma Andersen  2007  Aalborg SvÝmmeklub    46.68        1:35.62   
10  Ida K. Laursen  2007  Skanderborg SvÝmmeklub    46.07        1:35.81   
11  Eline Sofie K. Rasmussen  2007  Vejle SvÝmmeklub    48.90        1:36.95   
12  Liva Marie Jensen  2007  Aarhus Swim    45.55        1:37.92   
13  Eline S. B. Kjśrsgaard  2007  Ikast SvÝmmeklub    48.07        1:38.79   
14  Lśrke Ljungberg Kristense  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    50.02        1:40.13   
15  Klara Buur Ovesen  2007  Herning SvÝmmeklub    48.70        1:40.21   
16  Tuana Kasirga  2007  Ikast SvÝmmeklub    48.97        1:40.36   
17  Alissa Stegenborg  2008  Aalborg SvÝmmeklub    50.03        1:41.76   
18  Karoline Sander Andersen  2009  Thisted SvÝmmeklub    49.94        1:42.44   
19  Sofie Barack SÝe  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    49.98        1:42.50   
20  Signe Laursen  2008  Aalborg SvÝmmeklub    50.69        1:43.34   
21  Sarah M. Jensen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    51.01        1:43.63   
22  Ema Ilic  2009  Aalborg SvÝmmeklub    51.85        1:44.55   
23  Karoline K. Jakobsen  2007  Aarhus Swim    49.85        1:44.97   
24  Elin Glassou Bach  2008  Struer SvÝmmeklub    51.70        1:45.77   
25  Laura Norup  2008  Aalborg SvÝmmeklub    51.74        1:46.51   
26  Olivia Macartney  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    52.76        1:46.79   
27  Lea Timmermand  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    54.83        1:47.13   
28  Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens SvÝmmeklub    52.65        1:47.76   
29  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008  Vejle SvÝmmeklub    52.20        1:48.18   
30  Karla NÝhr Rixen  2008  Vejle SvÝmmeklub    53.50        1:48.25   
31  Rosa Ella Kjems  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    53.68        1:48.28   
32  Karoline SkjÝtt  2008  Aalborg SvÝmmeklub    54.50        1:51.27   
33  Freya Jensen  2009  Herning SvÝmmeklub    55.30        1:53.47   
34  Marie Pind Lavrsen  2007  Ikast SvÝmmeklub    55.34        1:55.37   
35  Johanne S. Geiger  2008  Herning SvÝmmeklub    56.65        1:56.44   
36  Kristine Jacobsen  2008  Herning SvÝmmeklub    1:01.13        2:03.93   
37  Sundus Aden Hussein Nuur  2008  Struer SvÝmmeklub    1:02.98        2:09.70   
Freya MÝller Nielsen  2007  Skive SvÝmmeklub Poseidon            DSQ  esb v 50m 
Sarah Bennetsen  2008  Herning SvÝmmeklub            DSQ  efb v 50m 
Silje Drechsler  2007  Holstebro SvÝmme Club            DSQ  efb 25m +75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:55 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  14:20   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 8, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Anton Borg Hjort  2000  Aarhus Swim    28.26        58.48   
Mads Kloster  2002  Thisted SvÝmmeklub    28.19        58.50   
Nicolaj LÝth Andersen  2001  Horsens SvÝmmeklub    28.89        58.71   
Rasmus NÝrfjand  2000  Holstebro SvÝmme Club    29.08        59.15   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Holstebro SvÝmme Club    29.04        59.41   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs SvÝmmeafdeling    29.05        59.79   
Anders Rasmussen  2001  Vejle SvÝmmeklub    29.53        1:00.64   
Alexander Korsager Elkjśr  2001  Aarhus Swim    31.51        1:03.34   
Ejnar Truelsen  2002  Herning SvÝmmeklub    31.96        1:05.34   
10  Nicklas B. Christensen  2002  Horsens SvÝmmeklub    32.70        1:07.59   
11  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  SvÝmmeklubben SÝnderborg    32.41        1:07.64   
12  Oliver Veile  2001  Durup IF    33.88        1:10.20   
                     
 
LÝb 8, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Jesper V. Bylling Jensen  2003  SvÝmmeklubben Koral    33.25        1:07.22   
Oliver Christensen  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    34.47        1:08.67   
Lauritz Baad Ellekjśr  2003  Vejle SvÝmmeklub    33.24        1:09.07   
Arthur Rytter Jacobsen  2003  Horsens SvÝmmeklub    33.36        1:09.75   
Christian Johannesen  2003  Horsens SvÝmmeklub    34.08        1:10.84   
Joachim Norup FrÝjk  2003  Holstebro SvÝmme Club    34.59        1:11.66   
Simon Kutsko Jensen  2004  Aalborg SvÝmmeklub    34.84        1:12.44   
Malthe Theisen  2003  Ikast SvÝmmeklub    35.87        1:12.77   
Nikolaj Pilgaard  2004  Holstebro SvÝmme Club    36.15        1:13.12   
10  Anton Christiansen  2004  Ikast SvÝmmeklub    36.53        1:14.20   
11  Mads Halfdan Nielsen  2004  Aarhus Swim    37.52        1:15.36   
12  Simon Sandal  2003  Vejle SvÝmmeklub    36.72        1:15.84   
13  Oscar Hove Lasthein  2004  Aarhus Swim    40.27        1:22.60   
14  Andreas Visby Hansen  2004  Horsens SvÝmmeklub    49.35        1:41.35   
Jacob Lyse SÝe  2003  Odder SvÝmmeklub            DSQ  EFB 25m 
Jakob Krag SÝrensen  2004  SvÝmmeklubben Koral            DSQ  efb v 75m 
                     
 
LÝb 8, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mads Drechsler  2005  Holstebro SvÝmme Club    34.14        1:11.61   
Marcus Juul JÝrgensen  2006  Aalborg SvÝmmeklub    36.47        1:14.97   
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle SvÝmmeklub    38.08        1:18.44   
Karl B. Hansen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    39.22        1:18.93   
William Hansen  2006  Thisted SvÝmmeklub    38.30        1:19.41   
Anders Bank Hansen  2006  Vejle SvÝmmeklub    39.86        1:19.65   
Gustav Dyrbye  2006  Thisted SvÝmmeklub    38.29        1:20.42   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer SvÝmmeklub    40.67        1:23.37   
Nikolaj Minke Mikkelsen  2005  Agfs SvÝmmeafdeling    40.67        1:23.63   
10  Mikkel Hyldahl  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    40.16        1:24.90   
11  Hjalte S Mathiasen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    40.59        1:25.21   
12  Anton Egholm Husted  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    42.25        1:25.62   
13  Alexander Mogensen  2005  Horsens SvÝmmeklub    43.00        1:25.97   
14  Andreas Gaardsted  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    42.70        1:27.64   
15  Mikkel Kjśr Mikkelsen  2005  Herning SvÝmmeklub    44.61        1:34.23   
16  Jonas Mathiasen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    45.63        1:34.92   
17  Mads Jeppesen  2006  Herning SvÝmmeklub    46.24        1:35.11   
18  SÝren Egedal  2005  Struer SvÝmmeklub    49.59        1:42.54   
Rasmus Egebjerg Lauridsen  2005  SvÝmmeklubben Grindsted            DSQ  EFB 75m 
                     
 
LÝb 8, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Andreas Lang Lassen  2007  Vejle SvÝmmeklub    41.91        1:27.53   
Angus Halle  2007  Odder SvÝmmeklub    44.06        1:27.92   
Mathias LÝth Andersen  2007  Horsens SvÝmmeklub    43.94        1:28.26   
Frederik Rantzau Vejvad  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    44.27        1:30.08   
Tristan Bjerre  2007  Vejle SvÝmmeklub    44.84        1:31.33   
Magnus Rantzau Vejvad  2008  Silkeborg SvÝmmeklub    45.91        1:33.43   
Sebastian Holt Poulsen  2007  Vejle SvÝmmeklub    46.25        1:34.50   
Oscar HŚgensen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    47.26        1:36.33   
Frederik MÝhring Madsen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    47.60        1:38.20   
10  Laurits Winter Poulsen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    47.71        1:40.02   
11  Emil Askov MÝller Peterse  2007  Skanderborg SvÝmmeklub    51.71        1:45.97   
12  Jakob Stśrmose  2007  SvÝmmeklubben Grindsted            1:52.22   
13  Simon Nissum  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    58.65        1:55.06   
14  Hjalte Dupont Lomholt  2007  Herning SvÝmmeklub    56.77        1:58.83   
15  Karl Emil Stśhr Lose  2007  Herning SvÝmmeklub    59.60        2:01.58   
16  Martin Kjśr Thorsen  2008  Herning SvÝmmeklub    59.79        2:05.24   
Emil Skipper  2007  Aarhus Swim            DSQ  EFB 75m 
Frederik JÝrgensen  2008  Vejle SvÝmmeklub            DSQ  SvÝm pŚ mave 25m 
Hjalte Gregersen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            DSQ  SvÝm pŚ mave 75m 
Noah Jonasen  2007  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  EFB 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:20 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  15:13   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 9, 200m Medley Damer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Helena Rosendahl Bach  2000  Holstebro SvÝmme Club    30.09  1:03.91  1:44.33    2:15.93   
Helena V. Elling  2000  Silkeborg SvÝmmeklub    32.58  1:11.67  1:55.80    2:29.37   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens SvÝmmeklub    32.85  1:12.29  1:56.88    2:31.28   
Victoria K. Jespersen  2001  Aarhus Swim    33.19  1:13.59  1:57.15    2:32.75   
Kristine HŁlsen  2002  Vejle SvÝmmeklub    37.49  1:15.45  1:58.22    2:34.44   
Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs SvÝmmeafdeling    36.19  1:21.14  2:04.27    2:41.11   
Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens SvÝmmeklub    34.65  1:14.45  2:02.61    2:42.80   
Gro SÝrensen  2002  Aarhus Swim    38.76  1:22.19  2:09.34    2:46.47   
Signe Schwartz  2002  Vejle SvÝmmeklub    37.13  1:23.16  2:17.96    2:59.47   
10  Laura Christensen  1997  Aarhus Swim    41.27  1:27.18  2:19.72    3:02.13   
Jasmin Jespersen  2002  Vejle SvÝmmeklub            DSQ  Afslut ryg pŚ mave 
                     
 
LÝb 9, 200m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Mia Borgensgaard  2003  Agfs SvÝmmeafdeling    31.58  1:07.75  1:50.65    2:23.00   
Ane Kirstine Granild  2004  Agfs SvÝmmeafdeling    32.94  1:10.79  1:53.19    2:27.50   
Laura Marie Dige  2004  Aarhus Swim    33.83  1:11.80  1:55.99    2:29.95   
Ella Christiansen  2003  Vejle SvÝmmeklub    35.56  1:16.87  2:01.09    2:35.42   
Alberte Skov Forsberg  2003  Vejle SvÝmmeklub    33.92  1:13.71  2:00.15    2:37.20   
Frida Saks Justesen  2004  Agfs SvÝmmeafdeling    33.47  1:13.43  2:01.34    2:37.74   
Mille Trier Pedersen  2003  Vejle SvÝmmeklub    34.46  1:15.13  2:01.79    2:38.94   
Ida Kjśrgaard  2003  Skanderborg SvÝmmeklub    37.84  1:19.81  2:02.35    2:39.01   
Anne Lundorff Larsen  2004  Silkeborg SvÝmmeklub    38.64  1:18.52  2:06.28    2:43.23   
10  Pernille Nedergaard  2004  Silkeborg SvÝmmeklub    34.51  1:18.70  2:07.78    2:43.45   
11  Feline Flytkjśr Broersma  2004  Horsens SvÝmmeklub    34.78  1:20.83  2:08.62    2:44.24   
12  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle SvÝmmeklub    37.81  1:21.54  2:08.03    2:46.65   
13  Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens SvÝmmeklub    38.16  1:20.01  2:10.44    2:48.02   
14  Agnes Bojsen Jensen  2004  Aarhus Swim    37.56  1:23.87  2:10.95    2:49.41   
15  Maja Poulsen  2003  Durup IF    40.58  1:22.30  2:17.08    2:55.64   
16  Emmalina Long  2004  Aarhus Swim    38.49  1:23.53  2:15.78    2:57.52   
17  Katrine Skyt Nielsen  2003  Odder SvÝmmeklub    43.21  1:31.29  2:31.13    3:12.14   
18  Leonora Holst Jensen  2004  Odder SvÝmmeklub    44.97  1:35.38  2:31.42    3:13.58   
                     
 
LÝb 9, 200m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Mette Barfoot  2005  Vejle SvÝmmeklub    37.03  1:19.41  2:07.29    2:44.66   
Mathilde Hedekśr Mischorr  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    35.92  1:18.86  2:08.99    2:47.10   
Freja Buchholt Kristensen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    35.78  1:17.11  2:09.85    2:47.71   
Femke Iris Keulen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    35.42  1:16.47  2:10.93    2:49.11   
Emilie Vśring Nielsen  2005  Ikast SvÝmmeklub    39.41  1:24.57  2:14.18    2:52.85   
Louise Lauridsen  2005  Herning SvÝmmeklub    38.32  1:22.60  2:11.93    2:54.42   
Sophie Kronborg  2005  Vejle SvÝmmeklub    38.86  1:22.66  2:16.05    2:54.54   
Katrine Krogh  2005  Ikast SvÝmmeklub    39.99  1:26.45  2:15.30    2:56.31   
Astrid Gregersen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    41.68  1:28.11  2:16.98    2:56.68   
10  Alma Bach Larsen  2006  Aalborg SvÝmmeklub    38.14  1:22.00  2:17.14    2:57.48   
11  Laura Frost Rainer  2005  Vejle SvÝmmeklub    41.64  1:26.75  2:20.50    3:01.33   
12  Katrine Bager  2006  Thisted SvÝmmeklub    40.04  1:29.30  2:21.52    3:01.40   
13  Mille E. S. Jensen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    41.70  1:30.31  2:22.12    3:05.15   
14  Laura Wittenhagen  2006  Silkeborg SvÝmmeklub    45.90  1:32.70  2:23.84    3:06.07   
15  Frederikke SÝrensen  2006  Thisted SvÝmmeklub    42.39  1:29.03  2:26.04    3:06.38   
16  Frida HÝj Foldager  2006  Vejle SvÝmmeklub    40.40  1:29.40  2:25.98    3:07.82   
17  Julie BjÝrn  2006  Silkeborg SvÝmmeklub    45.36  1:34.81  2:33.46    3:16.92   
18  Ea Gram MÝller  2006  Vejle SvÝmmeklub    43.33  1:33.28  2:36.86    3:21.14   
19  Philippa Anker  2006  Skanderborg SvÝmmeklub    45.31  1:41.18  2:39.87    3:23.73   
20  Astrid Hansen  2006  Vejle SvÝmmeklub    51.32  1:43.36  2:44.21    3:33.82   
21  Elisa Jakobsen  2006  Skanderborg SvÝmmeklub    47.86  1:42.70  2:46.92    3:35.96   
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            DSQ  EFB 75m 
Maya ōhlenschlśger Jensen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            DSQ  Bryst en efter start 
                     
 
LÝb 9, 200m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Livia Weidick Frische  2007  Aalborg SvÝmmeklub    38.88  1:24.97  2:14.58    2:53.99   
Jasmin Haaning  2007  Skive SvÝmmeklub Poseidon    40.33  1:27.49  2:22.30    3:02.89   
Sarah Laursen  2007  Vejle SvÝmmeklub    41.51  1:34.51  2:21.18    3:04.60   
Nikoline Hedelund Madsen  2007  Aalborg SvÝmmeklub    43.08  1:29.15  2:23.91    3:04.79   
Amalie Kirkegaard  2007  Aalborg SvÝmmeklub    38.23  1:25.99  2:24.45    3:05.11   
Klara Ledager Lauritsen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    42.28  1:32.11  2:24.92    3:10.09   
Caroline Petersen  2008  Skanderborg SvÝmmeklub    43.61  1:33.48  2:29.20    3:10.71   
Filucca Bing Lauritzen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    48.79  1:36.49  2:31.80    3:13.07   
Victoria Amdi Brinkmann  2007  Aalborg SvÝmmeklub    46.97  1:35.20  2:33.75    3:14.91   
10  Lśrke Jervelund  2007  Vejle SvÝmmeklub    48.43  1:35.09  2:33.59    3:18.04   
11  Eline Sofie K. Rasmussen  2007  Vejle SvÝmmeklub    47.65  1:40.05  2:35.54    3:19.35   
12  Julie Guldmann MÝller  2007  Vejle SvÝmmeklub    46.24  1:33.48  2:33.77    3:20.58   
13  Nicoline Lee T. SÝrensen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    49.06  1:39.53  2:34.64    3:20.61   
14  Line Bach-Henriksen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    53.20  1:44.46  2:38.76    3:23.12   
15  Silke Sejr Elgaard JÝrgen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    51.56  1:44.18  2:42.90    3:29.02   
16  Alma Ehrenreich-Birn  2008  Vejle SvÝmmeklub    45.26  1:38.26  2:45.28    3:29.59   
17  Sofia Gad  2007  Aarhus Swim    47.23  1:39.96  2:43.38    3:31.16   
18  Maja Broholm Brixen  2007  Holstebro SvÝmme Club    47.51  1:39.86  2:43.44    3:31.39   
19  Ida K. Laursen  2007  Skanderborg SvÝmmeklub    51.50  1:45.11  2:48.07    3:34.62   
20  Anne Stśhr  2008  Vejle SvÝmmeklub    49.06  1:43.86  2:44.18    3:36.66   
21  Augusta Dalsgaard  2007  Vejle SvÝmmeklub    52.04  1:48.15  2:48.93    3:37.09   
22  Idun Kjeldsmark Gregersen  2009  Vejle SvÝmmeklub    48.36  1:45.65  2:54.17    3:43.73   
23  Karla NÝhr Rixen  2008  Vejle SvÝmmeklub    52.69  1:51.93  2:52.62    3:45.16   
24  Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle SvÝmmeklub    58.63  1:57.30  3:05.25    3:51.49   
25  Astrid Hartmann  2008  Vejle SvÝmmeklub    53.95  1:54.69  3:02.03    3:54.32   
26  Frida Hinge  2008  Silkeborg SvÝmmeklub    1:01.18  2:00.16  3:03.00    3:55.26   
27  Olivia Holmberg  2009  Vejle SvÝmmeklub    1:01.96  1:58.59  2:59.80    3:57.36   
Paula Lindberg  2007  Silkeborg SvÝmmeklub            DSQ  ESB 150m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:13 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  16:17   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs SvÝmmeafdeling    28.47  1:01.64  1:40.09    2:09.50   
Nicolaj LÝth Andersen  2001  Horsens SvÝmmeklub    27.84  1:00.93  1:41.68    2:12.13   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro SvÝmme Club    29.69  1:04.88  1:46.31    2:16.34   
Alexander Korsager Elkjśr  2001  Aarhus Swim    30.56  1:06.28  1:48.09    2:19.21   
Daniel Gallacher  2002  Aarhus Swim    30.83  1:04.64  1:48.54    2:19.63   
Anders Rasmussen  2001  Vejle SvÝmmeklub    29.82  1:04.94  1:49.50    2:23.56   
Christopher Kristiansen  2000  SvÝmmeklubben SÝnderborg    30.09  1:09.00  1:52.29    2:24.20   
Frederick K. Madsen  1999  Ikast SvÝmmeklub    30.71  1:08.58  1:55.92    2:30.05   
Frederik Gaardsted  2001  Silkeborg SvÝmmeklub    32.44  1:13.58  1:58.01    2:32.24   
10  Christian JÝrgensen  2002  Struer SvÝmmeklub    33.09  1:13.81  2:01.13    2:36.19   
Daniel Poulsen  2001  SvÝmmeklubben Grindsted            DNF   
Emil Kragh  2001  Vejle SvÝmmeklub            DSQ  1 hŚnd vend 125m 
Nicklas B. Christensen  2002  Horsens SvÝmmeklub            DSQ  Flyben i bryst 
                     
 
LÝb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Valdemar Wichmann  2003  Agfs SvÝmmeafdeling    30.69  1:06.41  1:47.18    2:18.21   
Mathias Lindberg Laursen  2003  Holstebro SvÝmme Club    30.16  1:06.65  1:46.44    2:18.25   
Sune Schaarup  2003  Vejle SvÝmmeklub    33.47  1:11.18  1:52.06    2:25.80   
Jakob Riisgaard  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    32.04  1:09.71  1:54.29    2:28.13   
Andreas Egemose Gregersen  2003  Horsens SvÝmmeklub    31.20  1:12.58  1:57.41    2:31.41   
Valdemar Vind Sejr  2003  Aarhus Swim    34.37  1:13.85  1:56.28    2:32.42   
Sebastian Neesgaard  2004  Vejle SvÝmmeklub    33.68  1:13.60  2:00.88    2:33.92   
Anton Christiansen  2004  Ikast SvÝmmeklub    35.04  1:14.12  1:59.81    2:34.36   
Sophus Lund ōe  2003  Skanderborg SvÝmmeklub    33.05  1:14.95  2:01.69    2:35.40   
10  Gustav K Kjeldsen  2004  Holstebro SvÝmme Club    35.07  2:02.52  2:36.06    2:36.06   
11  Lasse Metz Mondrup  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    35.16  1:17.61  2:01.07    2:38.08   
12  Mads Sander Andersen  2004  Thisted SvÝmmeklub    34.21  1:14.01  2:02.37    2:39.89   
13  Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro SvÝmme Club    33.75  1:13.83  2:02.85    2:42.68   
14  Noah Brendholdt  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon    39.82  1:24.01  2:09.86    2:47.37   
15  Mads Halfdan Nielsen  2004  Aarhus Swim    37.64  1:21.21  2:15.08    2:51.70   
16  Oscar Hove Lasthein  2004  Aarhus Swim    35.88  1:19.65  2:14.00    2:53.38   
17  Laurits Romvig Schou  2004  Herning SvÝmmeklub    44.38  1:29.77  2:23.66    3:04.50   
Frederik Holdt  2003  SvÝmmeklubben Grindsted            DSQ  ESB 150m 
                     
 
LÝb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Kristian Sabroe SÝrensen  2005  Horsens SvÝmmeklub    32.50  1:13.87  1:59.71    2:37.36   
Karl Heeb  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    35.50  1:17.96  2:03.61    2:39.41   
Frederik Harbo  2005  Thisted SvÝmmeklub    37.28  1:22.49  2:10.69    2:45.58   
SÝren Winther Hald  2005  Struer SvÝmmeklub    35.58  1:20.25  2:10.15    2:45.94   
Nicklas Rossau Larsen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    37.78  1:19.18  2:10.82    2:46.98   
Oskar Foss  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    36.39  1:18.73  2:10.10    2:49.19   
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle SvÝmmeklub    41.04  1:25.09  2:13.30    2:49.60   
Max Venborg Kromann  2005  Vejle SvÝmmeklub    36.96  1:18.65  2:10.99    2:49.82   
Tobias StaghÝj Andersen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    37.44  1:23.24  2:12.65    2:52.61   
10  Alexander Drachmann  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    38.61  1:21.38  2:13.56    2:52.95   
11  Anders Bank Hansen  2006  Vejle SvÝmmeklub    40.38  1:24.47  2:16.21    2:53.13   
12  Martin Christensen  2006  Vejle SvÝmmeklub    41.52  1:26.24  2:16.14    2:53.78   
13  Magnus Marschall  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    38.72  1:25.16  2:16.32    2:54.03   
14  Nikolai Uekermann Olsen  2006  Vejle SvÝmmeklub    42.34  1:27.62  2:19.99    2:55.29   
15  Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer SvÝmmeklub    42.07  1:26.35  2:18.84    2:56.26   
16  Oliver Bennetsen  2005  Herning SvÝmmeklub    37.94  1:26.10  2:18.97    2:59.97   
17  Magnus Andersen  2005  SvÝmmeklubben Koral    41.76  1:30.91  2:26.67    3:05.31   
18  Mikkel Hyldahl  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    40.78  1:27.38  2:23.14    3:05.36   
19  Elliott Mitaine  2006  Skanderborg SvÝmmeklub    41.70  1:35.86  2:38.44    3:23.18   
20  Simon Juel  2006  Vejle SvÝmmeklub    48.58  1:40.78  2:43.66    3:30.74   
Bertil Tidemann  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            DSQ  Crawl i bryst 125m 
Jacob Timmermand  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            DSQ  Afslut ryg pŚ mave 
Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs SvÝmmeafdeling            DSQ  Afslut ryg pŚ mave 
                     
 
LÝb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Malthe Glent-Thule  2007  Agfs SvÝmmeafdeling    34.85  1:19.60  2:07.62    2:44.83   
Marius Toustrup Elkjśr  2007  Vejle SvÝmmeklub    37.41  1:18.17  2:09.34    2:49.09   
William Bundgaard  2007  Aalborg SvÝmmeklub    40.52  1:30.16  2:26.38    3:08.10   
Simon Gaarde  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    45.77  1:35.24  2:29.19    3:11.38   
Toke ōstergaard Pedersen  2007  Vejle SvÝmmeklub    40.67  1:30.48  2:27.59    3:11.62   
Mads Emil Schwartz  2008  Vejle SvÝmmeklub    47.75  1:38.32  2:39.51    3:22.83   
Frederik Rantzau Vejvad  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    45.58  1:36.71  2:41.69    3:23.19   
Terkel Klinkowsky  2007  Vejle SvÝmmeklub    48.46  1:40.10  2:39.05    3:24.82   
Emil Askov MÝller Peterse  2007  Skanderborg SvÝmmeklub    51.51  1:47.64  2:43.28    3:28.81   
10  Sebastian Holt Poulsen  2007  Vejle SvÝmmeklub    52.14  1:45.47  2:44.86    3:29.40   
11  Malte Neuber  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    51.33  1:43.77  2:45.38    3:30.11   
12  Magnus Rantzau Vejvad  2008  Silkeborg SvÝmmeklub    53.56  1:44.30  2:49.10    3:33.33   
13  Andreas Lang Lassen  2007  Vejle SvÝmmeklub    50.43  1:41.82  2:48.28    3:35.15   
14  Noah Bie Bock  2008  Silkeborg SvÝmmeklub    51.88  1:47.04  2:51.97    3:38.50   
15  Villads Isko Pimenta  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    57.36  1:50.39  3:00.60    3:45.67   
16  Alexander Breinholt  2008  Vejle SvÝmmeklub    54.38  1:51.37  3:05.25    3:56.54   
Erik Hauge SÝrensen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub            DSQ  UdsvÝm pŚ mave 75m 
Frederik JÝrgensen  2008  Vejle SvÝmmeklub            DSQ  UdsvÝm pŚ mave 75m 
Tristan Bjerre  2007  Vejle SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:17 
 
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  16:42   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 11, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs SvÝmmeafdeling            35.93   
Mille C. Berg  2001  Horsens SvÝmmeklub            36.63   
Nanna BÝgild Lundahl  2001  Silkeborg SvÝmmeklub            36.92   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens SvÝmmeklub            38.85   
Frederikke Asfeldt  1999  Herning SvÝmmeklub            38.93   
Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens SvÝmmeklub            38.93   
Laura Christensen  1997  Aarhus Swim            44.64   
                     
 
LÝb 11, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon            33.32   
Emilie Egerup  2003  Silkeborg SvÝmmeklub            34.35   
Mathilde ōstergaard  2004  SvÝmmeklubben Grindsted            35.63   
Eva Hjort  2004  Aarhus Swim            36.44   
Ida Kjśrgaard  2003  Skanderborg SvÝmmeklub            36.53   
Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg SvÝmmeklub            37.03   
Karoline ThagŚrd Jakobsen  2004  Struer SvÝmmeklub            37.42   
Sofie Le Fevre  2004  Horsens SvÝmmeklub            37.79   
Laura Pedersen  2004  Herning SvÝmmeklub            37.82   
10  Feline Flytkjśr Broersma  2004  Horsens SvÝmmeklub            38.00   
11  Anne Terp  2004  Struer SvÝmmeklub            38.46   
12  Marlene Reitan  2003  Agfs SvÝmmeafdeling            38.56   
13  Sophia Keren-Klaris  2004  Vejle SvÝmmeklub            39.16   
14  Emilie Johanna BŁlow  2003  Vejle SvÝmmeklub            40.57   
15  Agnete Riis  2003  Ikast SvÝmmeklub            40.86   
16  Amalie Antonsen  2003  Horsens SvÝmmeklub            40.96   
17  Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens SvÝmmeklub            41.25   
18  Sofie Trekśr Klausen  2003  Horsens SvÝmmeklub            41.36   
19  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens SvÝmmeklub            41.59   
20  Sara Farag  2003  SvÝmmeklubben SÝnderborg            43.42   
21  Ida Kristensen  2004  Ikast SvÝmmeklub            43.63   
22  Emmalina Long  2004  Aarhus Swim            43.98   
23  Maja Poulsen  2003  Durup IF            44.46   
24  Emma Oleander  2004  Horsens SvÝmmeklub            44.62   
25  Julia Vestergaard  2004  Odder SvÝmmeklub            46.91   
26  Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro SvÝmme Club            46.98   
27  Julie Lichscheidt  2004  Struer SvÝmmeklub            54.35   
                     
 
LÝb 11, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Rosa Marie Schousboe  2005  SvÝmmeklubben Koral            37.91   
Mille E. S. Jensen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub            38.32   
Maja Fjordside Jensen  2005  Holstebro SvÝmme Club            38.52   
Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens SvÝmmeklub            39.69   
Mille Broholm Brixen  2005  Holstebro SvÝmme Club            40.48   
Anna Bach  2006  Holstebro SvÝmme Club            40.53   
Luanna Russo  2006  Aalborg SvÝmmeklub            41.18   
Karoline Andersen Krabbe  2005  Holstebro SvÝmme Club            41.26   
Louise Lauridsen  2005  Herning SvÝmmeklub            42.04   
10  Astrid Gregersen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub            42.12   
11  Dagmar Keller  2006  Aarhus Swim            42.29   
12  Elea Amalie Poulsen  2006  Silkeborg SvÝmmeklub            42.58   
13  Nanna VestergŚrd Johansen  2006  Odder SvÝmmeklub            42.59   
14  Laura LÝh  2005  Holstebro SvÝmme Club            42.75   
15  Lśrke Silkjśr Lorentzen  2005  Holstebro SvÝmme Club            42.76   
16  Freja KrÝjgaard Olesen  2005  Aarhus Swim            43.24   
17  Anne-Sofie BÝdtger  2005  Silkeborg SvÝmmeklub            44.44   
18  Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            44.70   
19  Femke Iris Keulen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub            45.42   
20  Signe Kristensen  2006  Horsens SvÝmmeklub            45.60   
21  Sigrid Poza-FrÝkjśr  2006  Aarhus Swim            46.40   
22  Freja BjÝrn  2005  Aarhus Swim            46.80   
23  Mette Tang  2005  Durup IF            46.91   
24  Ida F. Klaris  2005  Vildbjerg SvÝmmeklub            47.40   
25  Nikoline Sejr  2006  Aarhus Swim            47.42   
26  Mille Christiansen  2006  Ikast SvÝmmeklub            48.31   
27  Frida Dalsgaard Hansen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling            48.50   
28  Elisa Jakobsen  2006  Skanderborg SvÝmmeklub            50.99   
29  Silje Zobbe Henriksen  2006  Vildbjerg SvÝmmeklub            51.30   
30  Freja Klarskov Nielsen  2006  Herning SvÝmmeklub            52.26   
31  Astrid Hansen  2006  Vejle SvÝmmeklub            55.17   
32  Silje HolbÝll  2006  Vildbjerg SvÝmmeklub            56.39   
33  Camilla Kolding Mortensen  2006  Struer SvÝmmeklub            1:04.01   
Caroline Sloth  2005  Struer SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Mathilde Kirkegaard Lindb  2006  Skive SvÝmmeklub Poseidon            DSQ  ESB 50m 
                     
 
LÝb 11, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Sarah Laursen  2007  Vejle SvÝmmeklub            39.32   
Millie MÝller  2007  Esbjerg SvÝmmeklub            39.95   
Andrea Skjelmose  2007  Horsens SvÝmmeklub            43.58   
Nicoline Lee T. SÝrensen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            44.53   
Caroline Petersen  2008  Skanderborg SvÝmmeklub            45.12   
Freja JÝrgensen  2008  Thisted SvÝmmeklub            47.67   
Ida Buur Ovesen  2007  Herning SvÝmmeklub            47.94   
Filippa Juul Jensen  2007  Horsens SvÝmmeklub            48.27   
Johanne IshÝi  2008  Struer SvÝmmeklub            48.80   
10  Lśrke Ljungberg Kristense  2007  Silkeborg SvÝmmeklub            48.88   
11  Anne Stśhr  2008  Vejle SvÝmmeklub            49.11   
12  Rosa Ella Kjems  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            49.36   
13  Augusta Dalsgaard  2007  Vejle SvÝmmeklub            49.57   
14  Karla NÝhr Rixen  2008  Vejle SvÝmmeklub            49.99   
15  Nicoline Aa HÝeg  2008  Aalborg SvÝmmeklub            50.07   
16  Silje Drechsler  2007  Holstebro SvÝmme Club            50.54   
17  Olivia Holmberg  2009  Vejle SvÝmmeklub            50.86   
18  Emilie Christensen  2007  Struer SvÝmmeklub            51.71   
19  Maja Broholm Brixen  2007  Holstebro SvÝmme Club            51.74   
20  Frida Olesen  2008  Struer SvÝmmeklub            52.37   
21  Nadia Bager  2008  Thisted SvÝmmeklub            52.40   
22  Elin Glassou Bach  2008  Struer SvÝmmeklub            52.74   
23  Caroline K. SÝrensen  2008  Thisted SvÝmmeklub            53.06   
23  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008  Vejle SvÝmmeklub            53.06   
25  Cathrine Madsen  2007  Thisted SvÝmmeklub            53.37   
26  Nana Fjordside Jensen  2007  Holstebro SvÝmme Club            53.53   
27  Nanna B. Eriksen  2007  Vildbjerg SvÝmmeklub            53.68   
28  Tuana Kasirga  2007  Ikast SvÝmmeklub            53.77   
29  Alissa Stegenborg  2008  Aalborg SvÝmmeklub            53.93   
30  Kathrine Bak Mathiasen  2008  Struer SvÝmmeklub            54.36   
31  Olivia Macartney  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            54.38   
32  Asta Klemmensen  2008  Herning SvÝmmeklub            55.61   
33  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens SvÝmmeklub            55.69   
34  Caitlin Holbśk Lundager  2007  Aalborg SvÝmmeklub            56.30   
35  Freya Jensen  2009  Herning SvÝmmeklub            56.40   
36  Karoline Sander Andersen  2009  Thisted SvÝmmeklub            56.46   
37  Carlijn Loeven  2008  Herning SvÝmmeklub            56.65   
38  Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens SvÝmmeklub            56.80   
39  Kirstine Sabroe SÝrensen  2008  Horsens SvÝmmeklub            57.15   
40  Klara Buur Ovesen  2007  Herning SvÝmmeklub            57.51   
41  Laura Norup  2008  Aalborg SvÝmmeklub            58.05   
42  Marie Pind Lavrsen  2007  Ikast SvÝmmeklub            58.06   
43  Louise Jeppesen  2008  Herning SvÝmmeklub            58.16   
44  Johanne S. Geiger  2008  Herning SvÝmmeklub            58.22   
45  Lea Timmermand  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            58.43   
46  Liva Marie Jensen  2007  Aarhus Swim            59.23   
47  Sarah Bennetsen  2008  Herning SvÝmmeklub            59.34   
48  Astrid Hartmann  2008  Vejle SvÝmmeklub            1:01.32   
49  Kristine Jacobsen  2008  Herning SvÝmmeklub            1:03.31   
50  Karoline SkjÝtt  2008  Aalborg SvÝmmeklub            1:04.54   
51  Sundus Aden Hussein Nuur  2008  Struer SvÝmmeklub            1:05.11   
Amalie Moeskjśr  2007  Ikast SvÝmmeklub            DSQ  3 armtag under vand 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:42 
 
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  17:00   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 12, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Andreas Hougaard  2000  Agfs SvÝmmeafdeling            29.33   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Holstebro SvÝmme Club            30.51   
Gustav FlÝche Fuglsang  2002  Silkeborg SvÝmmeklub            31.09   
Casper Krohn  2001  Agfs SvÝmmeafdeling            31.90   
Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  SvÝmmeklubben SÝnderborg            34.81   
Mads Iversen  2002  Skanderborg SvÝmmeklub            35.71   
Frederick K. Madsen  1999  Ikast SvÝmmeklub            36.32   
Rasmus Irmschler  2002  Ikast SvÝmmeklub            36.43   
Erik Ellemose SÝrensen  2002  SvÝmmeklubben Grindsted            36.90   
10  Mads Kloster  2002  Thisted SvÝmmeklub            37.17   
11  Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub            38.51   
Christian JÝrgensen  2002  Struer SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 12, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Oliver Christensen  2003  Silkeborg SvÝmmeklub            32.16   
Mathias Lindberg Laursen  2003  Holstebro SvÝmme Club            32.18   
Christian Johannesen  2003  Horsens SvÝmmeklub            32.39   
Kim Doan Nguyen  2003  Vejle SvÝmmeklub            32.72   
Valdemar Wichmann  2003  Agfs SvÝmmeafdeling            33.52   
Lauritz Baad Ellekjśr  2003  Vejle SvÝmmeklub            34.09   
Arthur Rytter Jacobsen  2003  Horsens SvÝmmeklub            34.32   
Mikkel MÝlgaard  2003  Silkeborg SvÝmmeklub            34.70   
Simon Degn  2003  Aarhus Swim            34.86   
10  Valdemar Vind Sejr  2003  Aarhus Swim            35.62   
11  Anton Poulsen  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon            35.94   
12  Alexander Johnsen  2003  Odder SvÝmmeklub            36.60   
13  Magnus SÝgaard  2003  Silkeborg SvÝmmeklub            37.28   
14  Oskar MÝller Olesen  2003  Struer SvÝmmeklub            37.80   
15  Frederik Holdt  2003  SvÝmmeklubben Grindsted            37.90   
16  Oliver Fokkink  2003  SvÝmmeklubben Grindsted            38.57   
17  Nicklas Bager  2003  Thisted SvÝmmeklub            38.98   
18  Viggo Stricker Pedersen  2004  Silkeborg SvÝmmeklub            42.56   
                     
 
LÝb 12, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Karl Heeb  2005  Esbjerg SvÝmmeklub            38.46   
Mads Jeppesen  2006  Herning SvÝmmeklub            38.86   
Lasse Klint Nielsen  2006  Struer SvÝmmeklub            38.93   
Marcus Juul JÝrgensen  2006  Aalborg SvÝmmeklub            38.94   
Hjalte S Mathiasen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub            39.56   
William Hansen  2006  Thisted SvÝmmeklub            40.14   
Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs SvÝmmeafdeling            40.72   
Tobias StaghÝj Andersen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            40.90   
Martin Christensen  2006  Vejle SvÝmmeklub            41.51   
10  Villads Seneca  2006  Agfs SvÝmmeafdeling            41.53   
11  Oliver Bennetsen  2005  Herning SvÝmmeklub            42.33   
12  Magnus Andersen  2005  SvÝmmeklubben Koral            42.47   
13  Carl Roulund Holm  2006  Silkeborg SvÝmmeklub            43.15   
14  Bertil Tidemann  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            43.18   
15  Nicolai N. H. SÝrensen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling            44.82   
16  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005  Agfs SvÝmmeafdeling            45.23   
17  Rasmus Egebjerg Lauridsen  2005  SvÝmmeklubben Grindsted            46.97   
18  Anton Egholm Husted  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            46.99   
19  Malte Riegels-Jakobsen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            47.23   
20  Christian Bakke  2006  Thisted SvÝmmeklub            47.74   
21  Jonas Mathiasen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            48.24   
22  SÝren Egedal  2005  Struer SvÝmmeklub            49.22   
23  Zilas Vilsen  2006  Silkeborg SvÝmmeklub            49.57   
24  Simon BjÝrkmann Dahl  2005  Struer SvÝmmeklub            51.01   
25  Daniel Kristensen  2006  Ikast SvÝmmeklub            51.57   
26  Anton MÝller Olesen  2005  Struer SvÝmmeklub            52.57   
27  Sigurd Salskov Iversen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            52.77   
Tobias Holt  2005  SvÝmmeklubben Grindsted            DSQ  1 hŚnd i vending 25m 
William Jensen  2005  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  2 benspark v start 
                     
 
LÝb 12, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Frederik N Jensen  2007  Holstebro SvÝmme Club            43.99   
Moritz Hartmann  2007  Vejle SvÝmmeklub            44.12   
Angus Halle  2007  Odder SvÝmmeklub            44.88   
Simon Gaarde  2007  Silkeborg SvÝmmeklub            45.42   
Felix Piontkowitz  2007  Struer SvÝmmeklub            46.02   
Kasper Lisberg  2007  Odder SvÝmmeklub            47.41   
Terkel Klinkowsky  2007  Vejle SvÝmmeklub            47.93   
Niels Peter E. SÝrensen  2007  SvÝmmeklubben Grindsted            49.65   
Malte Neuber  2007  Esbjerg SvÝmmeklub            50.20   
10  Noah Junior Grene  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            51.50   
11  Sebastian Holt Poulsen  2007  Vejle SvÝmmeklub            51.76   
12  Frederik MÝhring Madsen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub            52.38   
13  Oscar HŚgensen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            55.94   
14  Martin Kjśr Thorsen  2008  Herning SvÝmmeklub            56.09   
15  Noah Sonnich Gadebjerg  2007  Struer SvÝmmeklub            56.50   
16  Frederik Vesterby  2008  Thisted SvÝmmeklub            58.36   
17  Hjalte Gregersen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            58.81   
18  Karl Emil Stśhr Lose  2007  Herning SvÝmmeklub            1:11.64   
Emil Skipper  2007  Aarhus Swim            DSQ  2 flyben v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:00 
 
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  17:54   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Helena Rosendahl Bach  2000  Holstebro SvÝmme Club    27.99        56.89   
Marie Christensen  2002  Agfs SvÝmmeafdeling    29.86        1:01.25   
Caroline Liboriussen  2002  Horsens SvÝmmeklub    30.13        1:01.30   
Isabella Bach  2002  Holstebro SvÝmme Club    29.42        1:01.58   
Caroline Nymann SÝrensen  2002  Horsens SvÝmmeklub    30.30        1:02.37   
Victoria K. Jespersen  2001  Aarhus Swim    31.17        1:04.67   
Mille C. Berg  2001  Horsens SvÝmmeklub    31.37        1:06.03   
Sofia Ingeberg  2002  Agfs SvÝmmeafdeling    31.83        1:06.08   
Natascha Alexandra Green  2000  Agfs SvÝmmeafdeling    31.89        1:07.03   
10  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens SvÝmmeklub    32.40        1:07.22   
11  Lise Lindemann-Larsen  2002  Thisted SvÝmmeklub    33.35        1:08.65   
12  Gro SÝrensen  2002  Aarhus Swim    33.86        1:08.95   
13  Signe Schwartz  2002  Vejle SvÝmmeklub    33.80        1:10.87   
14  Mie Trothe  1998  Aarhus Swim    34.50        1:11.24   
15  Jasmin Jespersen  2002  Vejle SvÝmmeklub    34.83        1:12.04   
16  Amalie Vinther  1995  Aarhus Swim    35.82        1:13.16   
                     
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mia Borgensgaard  2003  Agfs SvÝmmeafdeling    29.40        1:00.43   
Ane Kirstine Granild  2004  Agfs SvÝmmeafdeling    29.56        1:00.50   
Anne Dybro Nielsen  2003  Herning SvÝmmeklub    30.16        1:01.54   
Ella Christiansen  2003  Vejle SvÝmmeklub    30.04        1:01.73   
Mille Kjśr Jensen  2004  Aarhus Swim    30.46        1:02.41   
Sofie Trekśr Klausen  2003  Horsens SvÝmmeklub    30.45        1:02.63   
Frida Saks Justesen  2004  Agfs SvÝmmeafdeling    30.56        1:02.79   
Laura Marie Dige  2004  Aarhus Swim    30.66        1:03.38   
Sarah Carugati  2004  Aarhus Swim    30.66        1:04.14   
10  Clara Skrydstrup  2004  Agfs SvÝmmeafdeling    30.79        1:04.31   
11  Anne Terp  2004  Struer SvÝmmeklub    31.06        1:04.46   
12  Sofie Le Fevre  2004  Horsens SvÝmmeklub    30.91        1:04.64   
13  Alberte Skov Forsberg  2003  Vejle SvÝmmeklub    31.28        1:04.77   
14  Kathrine Bech Nielsen  2004  Odder SvÝmmeklub    31.42        1:04.96   
15  Feline Flytkjśr Broersma  2004  Horsens SvÝmmeklub    31.57        1:05.27   
16  Caroline Madsen  2004  Horsens SvÝmmeklub    31.73        1:05.40   
17  Mille Trier Pedersen  2003  Vejle SvÝmmeklub    31.76        1:05.53   
18  Karoline ThagŚrd Jakobsen  2004  Struer SvÝmmeklub    31.72        1:05.77   
19  Pernille Nedergaard  2004  Silkeborg SvÝmmeklub    31.86        1:06.02   
20  Selma Lindberg  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    32.01        1:06.87   
21  Marie Graff Esbensen  2003  Ikast SvÝmmeklub    32.49        1:07.10   
22  Mathilde ōstergaard  2004  SvÝmmeklubben Grindsted    32.21        1:07.74   
23  Ida Kristensen  2004  Thisted SvÝmmeklub    33.20        1:08.73   
24  Maja Poulsen  2003  Durup IF    33.33        1:08.91   
25  Agnes Bojsen Jensen  2004  Aarhus Swim    33.32        1:09.26   
26  Emilie Johanna BŁlow  2003  Vejle SvÝmmeklub    33.64        1:10.74   
27  Katrine NÝrfjand  2004  Holstebro SvÝmme Club    34.31        1:11.43   
28  Ida Jul Christensen  2004  Thisted SvÝmmeklub    35.55        1:13.11   
29  Katrine Skyt Nielsen  2003  Odder SvÝmmeklub    35.07        1:13.30   
30  Julie Jensen  2003  Odder SvÝmmeklub    35.88        1:14.01   
31  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens SvÝmmeklub    35.27        1:14.56   
32  Line Lindhardt Nielsen  2004  Herning SvÝmmeklub    36.13        1:15.42   
33  Liv Bendixen  2004  SvÝmmeklubben Grindsted    36.28        1:15.70   
34  Ida Kristensen  2004  Ikast SvÝmmeklub    35.25        1:15.96   
35  Cecilie Davidsen  2003  Vejle SvÝmmeklub    35.51        1:16.46   
36  Emma Oleander  2004  Horsens SvÝmmeklub    37.49        1:17.10   
37  Freja Houmann-Esbensen  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon    37.77        1:17.12   
38  Filippa Skydsgaard Jensen  2004  Vildbjerg SvÝmmeklub    37.73        1:19.47   
39  Julia Vestergaard  2004  Odder SvÝmmeklub    42.69        1:28.99   
40  Julie Lichscheidt  2004  Struer SvÝmmeklub    41.80        1:31.44   
                     
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive SvÝmmeklub Poseidon    30.83        1:04.54   
Mille Broholm Brixen  2005  Holstebro SvÝmme Club    31.05        1:05.51   
Silke Maria Pjengaard  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    32.29        1:06.76   
Clara Jensen  2005  Herning SvÝmmeklub    32.03        1:07.41   
Mille Dahl Lindholm  2006  Holstebro SvÝmme Club    32.40        1:07.41   
Freja Buchholt Kristensen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    32.59        1:07.60   
Thea Sofie Holm Petersen  2005  Horsens SvÝmmeklub    32.31        1:07.92   
Mette Barfoot  2005  Vejle SvÝmmeklub    32.58        1:07.97   
Femke Iris Keulen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    33.13        1:08.00   
10  Line Knudsen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    32.21        1:08.28   
11  Mathilde Hedekśr Mischorr  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    33.78        1:09.98   
12  Laura LÝh  2005  Holstebro SvÝmme Club    34.20        1:10.64   
13  Mathilde Kirkegaard Lindb  2006  Skive SvÝmmeklub Poseidon    33.61        1:10.65   
14  Laura Frost Rainer  2005  Vejle SvÝmmeklub    34.53        1:11.81   
15  Therese T. Kallestrup  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    34.31        1:11.85   
16  Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    34.60        1:11.94   
17  Freja KrÝjgaard Olesen  2005  Aarhus Swim    35.07        1:12.51   
18  Amalie Lind Pedersen  2005  Holstebro SvÝmme Club    35.23        1:13.30   
19  Signe Kristensen  2006  Horsens SvÝmmeklub    34.98        1:13.67   
20  Emilie Vśring Nielsen  2005  Ikast SvÝmmeklub    36.02        1:14.49   
21  Freja BjÝrn  2005  Aarhus Swim    35.05        1:14.56   
22  Astrid Gregersen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    36.21        1:14.58   
23  Katrine Bager  2006  Thisted SvÝmmeklub    35.47        1:14.72   
24  Nicoline Astrup Jensen  2006  Herning SvÝmmeklub    35.90        1:14.74   
25  Sigrid Poza-FrÝkjśr  2006  Aarhus Swim    36.42        1:15.21   
26  Emilia Glisic  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    37.27        1:15.41   
27  Anne Vorup Iversen  2005  Holstebro SvÝmme Club    36.62        1:15.84   
28  Frida HÝj Foldager  2006  Vejle SvÝmmeklub    36.28        1:16.10   
29  Julie BjÝrn  2006  Silkeborg SvÝmmeklub    37.41        1:16.80   
29  Nora Louise Rebouh  2006  Holstebro SvÝmme Club    36.81        1:16.80   
31  Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens SvÝmmeklub    37.17        1:18.15   
32  Dagmar Keller  2006  Aarhus Swim    38.75        1:19.34   
33  Julie MÝller  2005  Skanderborg SvÝmmeklub    37.48        1:19.64   
34  Julie Bogh  2005  Vildbjerg SvÝmmeklub    39.95        1:20.09   
35  Stine HornshÝj Salomonsen  2006  Herning SvÝmmeklub    41.14        1:23.11   
36  Maya ōhlenschlśger Jensen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    39.99        1:23.25   
37  Ida SÝndergaard Geiger  2006  Herning SvÝmmeklub    40.22        1:23.34   
38  Ida F. Klaris  2005  Vildbjerg SvÝmmeklub    41.18        1:23.48   
39  Sofie Hedegaard Buhl  2006  Herning SvÝmmeklub    41.52        1:23.84   
40  Josephine O. S. Nielsen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    39.90        1:23.89   
41  Ea Gram MÝller  2006  Vejle SvÝmmeklub    40.76        1:23.92   
42  Sara Holst Gregersen  2006  SvÝmmeklubben Koral    40.90        1:24.90   
43  Freja Fogh Morthensen  2006  Aarhus Swim    40.33        1:25.24   
44  Mette Tang  2005  Durup IF    40.79        1:25.68   
45  Mille Christiansen  2006  Ikast SvÝmmeklub    41.12        1:25.72   
46  Laura Fjord Kristensen  2006  Herning SvÝmmeklub    42.16        1:28.11   
47  Caroline Sloth  2005  Struer SvÝmmeklub    44.35        1:34.20   
48  Caroline Borup Jacobsen  2006  Struer SvÝmmeklub    44.91        1:34.81   
49  Mathilde Irmschler  2006  Ikast SvÝmmeklub    46.33        1:35.83   
                     
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Kristiane FrÝslev  2007  Aalborg SvÝmmeklub    32.85        1:09.80   
Liv Hjorth JÝrgensen  2007  Herning SvÝmmeklub    35.08        1:10.06   
Millie MÝller  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    33.58        1:10.38   
Jasmin Haaning  2007  Skive SvÝmmeklub Poseidon    35.62        1:15.06   
Filucca Bing Lauritzen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    35.92        1:15.38   
Freja JÝrgensen  2008  Thisted SvÝmmeklub    37.20        1:16.10   
Amalie Kirkegaard  2007  Aalborg SvÝmmeklub    36.25        1:17.33   
Alma Ehrenreich-Birn  2008  Vejle SvÝmmeklub    35.98        1:18.04   
Caroline K. SÝrensen  2008  Thisted SvÝmmeklub    38.65        1:19.10   
10  JķlŪa Gķnnlaugsdůttri  2007  Aarhus Swim    38.99        1:19.34   
11  Nikoline Hedelund Madsen  2007  Aalborg SvÝmmeklub    37.90        1:19.47   
12  Tilde N. H. SÝrensen  2007  Agfs SvÝmmeafdeling    37.53        1:19.73   
13  Julie Norman Ramer  2007  Aarhus Swim    37.22        1:19.74   
14  Nicoline Lee T. SÝrensen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    38.16        1:20.33   
15  Isabell Thaison Jensen  2007  Herning SvÝmmeklub    38.52        1:21.17   
16  Julie Guldmann MÝller  2007  Vejle SvÝmmeklub    38.59        1:21.94   
17  Klara Ledager Lauritsen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    39.74        1:22.15   
18  Line Bach-Henriksen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    39.74        1:22.87   
19  Andrea Skjelmose  2007  Horsens SvÝmmeklub    41.51        1:23.85   
20  Isabella Bertelsen  2007  Aalborg SvÝmmeklub    40.76        1:23.93   
21  Silje Kjśr Routhe  2008  Aalborg SvÝmmeklub    39.37        1:23.98   
22  Filippa Juul Jensen  2007  Horsens SvÝmmeklub    41.21        1:24.74   
23  Nana Fjordside Jensen  2007  Holstebro SvÝmme Club    41.32        1:24.82   
24  Nicoline Aa HÝeg  2008  Aalborg SvÝmmeklub    41.42        1:25.12   
25  Kirstine Sabroe SÝrensen  2008  Horsens SvÝmmeklub    40.46        1:25.23   
26  Sarah M. Jensen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    41.18        1:25.35   
27  Edita Nisic  2007  Aalborg SvÝmmeklub    40.60        1:26.79   
28  Mia Plougman  2007  Aalborg SvÝmmeklub    41.58        1:27.14   
29  Amalie Moeskjśr  2007  Ikast SvÝmmeklub    38.65        1:27.27   
30  Sofie Barack SÝe  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    41.97        1:27.77   
31  Eline S. B. Kjśrsgaard  2007  Ikast SvÝmmeklub    41.93        1:27.78   
32  Rosa Ella Kjems  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    42.90        1:28.28   
33  Ida Gjelstrup  2009  Aalborg SvÝmmeklub    42.21        1:30.51   
34  Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle SvÝmmeklub    42.64        1:30.92   
35  Signe Laursen  2008  Aalborg SvÝmmeklub    43.70        1:31.30   
36  Olivia Macartney  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    44.12        1:31.32   
37  Tuana Kasirga  2007  Ikast SvÝmmeklub    42.97        1:31.39   
38  Caitlin Holbśk Lundager  2007  Aalborg SvÝmmeklub    43.57        1:31.95   
39  Laura Dahl  2007  Vildbjerg SvÝmmeklub    44.39        1:33.22   
40  Lea Timmermand  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    44.31        1:34.04   
41  Astrid Hartmann  2008  Vejle SvÝmmeklub    44.79        1:34.55   
42  Kathrine Bak Mathiasen  2008  Struer SvÝmmeklub    44.67        1:35.36   
43  Anna Katrine Willems  2008  Aarhus Swim    44.60        1:36.05   
44  Laura Winum Andersen  2009  Aarhus Swim    44.86        1:36.49   
45  Idun Kjeldsmark Gregersen  2009  Vejle SvÝmmeklub    45.44        1:38.03   
46  Ema Ilic  2009  Aalborg SvÝmmeklub    43.56        1:38.99   
47  Nanna B. Eriksen  2007  Vildbjerg SvÝmmeklub    46.48        1:39.63   
48  Frida Hinge  2008  Silkeborg SvÝmmeklub    47.87        1:41.22   
49  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens SvÝmmeklub    48.12        1:41.97   
50  Johanne IshÝi  2008  Struer SvÝmmeklub    49.11        1:44.80   
51  Cathrine Madsen  2007  Thisted SvÝmmeklub    50.80        1:48.80   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:54 
 
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  18:37   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 14, 100m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Rasmus NÝrfjand  2000  Holstebro SvÝmme Club    25.99        53.45   
Chris Lund Rasmussen  2001  Skive SvÝmmeklub Poseidon    26.21        53.86   
Anton Borg Hjort  2000  Aarhus Swim    26.45        54.17   
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs SvÝmmeafdeling    26.60        54.43   
Nicolaj LÝth Andersen  2001  Horsens SvÝmmeklub    26.71        54.93   
Jens Riisgaard  2000  Silkeborg SvÝmmeklub    27.07        55.07   
Daniel Gallacher  2002  Aarhus Swim    27.35        55.59   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro SvÝmme Club    27.10        55.59   
Mads Kloster  2002  Thisted SvÝmmeklub    26.77        55.71   
10  Valdemar Kjśrgaard  2001  Agfs SvÝmmeafdeling    26.90        55.76   
11  Christopher Kristiansen  2000  SvÝmmeklubben SÝnderborg    28.07        57.52   
12  Frederick K. Madsen  1999  Ikast SvÝmmeklub    27.35        57.64   
13  Anders Rasmussen  2001  Vejle SvÝmmeklub    27.21        57.65   
14  Andrť Iversen  2001  SvÝmmeklubben SÝnderborg    28.33        57.95   
15  Gustav FlÝche Fuglsang  2002  Silkeborg SvÝmmeklub    28.38        58.17   
16  Emil Kragh  2001  Vejle SvÝmmeklub    27.92        58.38   
17  Ejnar Truelsen  2002  Herning SvÝmmeklub    28.67        58.89   
18  Casper Krohn  2001  Agfs SvÝmmeafdeling    28.49        59.01   
19  Oliver Veile  2001  Durup IF    28.70        59.65   
20  Nicklas B. Christensen  2002  Horsens SvÝmmeklub    28.98        1:00.02   
21  Anders Christensen  2002  SvÝmmeklubben SÝnderborg    29.14        1:00.67   
22  Alexander Roe  1997  SvÝmmeklubben Koral    29.24        1:00.77   
23  Erik Ellemose SÝrensen  2002  SvÝmmeklubben Grindsted    29.06        1:01.59   
24  Kristoffer Erbo Kjśr  2001  Vejle SvÝmmeklub    29.73        1:02.28   
25  Mads Iversen  2002  Skanderborg SvÝmmeklub    30.18        1:02.66   
26  Kasper Larsen  2002  SvÝmmeklubben Grindsted    29.94        1:02.75   
27  Daniel Poulsen  2001  SvÝmmeklubben Grindsted    31.20        1:04.59   
28  Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub    31.35        1:05.90   
Rasmus Irmschler  2002  Ikast SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 14, 100m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Frederik VenÝ Elling  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    26.61        55.32   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  SvÝmmeklubben Koral    27.45        56.64   
Markus Toft  2003  Agfs SvÝmmeafdeling    27.62        56.92   
Jacob Lyse SÝe  2003  Odder SvÝmmeklub    28.48        58.74   
Malthe Theisen  2003  Ikast SvÝmmeklub    28.92        59.90   
Simon Degn  2003  Aarhus Swim    28.93        1:00.32   
Anton Poulsen  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon    29.48        1:00.33   
Gustav K Kjeldsen  2004  Holstebro SvÝmme Club    29.74        1:00.40   
Lauritz Baad Ellekjśr  2003  Vejle SvÝmmeklub    29.08        1:00.88   
10  Oliver Fokkink  2003  SvÝmmeklubben Grindsted    28.55        1:01.28   
11  Sune Schaarup  2003  Vejle SvÝmmeklub    29.76        1:01.40   
12  Andreas Egemose Gregersen  2003  Horsens SvÝmmeklub    29.40        1:01.59   
12  Sophus Lund ōe  2003  Skanderborg SvÝmmeklub    29.66        1:01.59   
14  Rasmus Pedersen  2003  Holstebro SvÝmme Club    29.35        1:01.60   
15  Sebastian Neesgaard  2004  Vejle SvÝmmeklub    30.00        1:01.70   
16  Jakob Riisgaard  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    29.74        1:01.79   
17  Rasmus Rytter  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon    30.08        1:01.87   
18  Anton Christiansen  2004  Ikast SvÝmmeklub    30.09        1:02.55   
19  Simon Sandal  2003  Vejle SvÝmmeklub    29.93        1:02.77   
20  Jakob Krag SÝrensen  2004  SvÝmmeklubben Koral    30.55        1:03.48   
21  Sebastian Veile  2003  Durup IF    30.63        1:04.05   
22  Oskar Wiwe BrÝste  2004  Herning SvÝmmeklub    31.28        1:04.85   
23  Lasse Metz Mondrup  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    31.95        1:05.21   
24  Nicklas Bager  2003  Thisted SvÝmmeklub    30.85        1:05.25   
25  Mads Sander Andersen  2004  Thisted SvÝmmeklub    31.05        1:05.55   
26  Joachim Norup FrÝjk  2003  Holstebro SvÝmme Club    31.16        1:05.58   
27  Oscar Hove Lasthein  2004  Aarhus Swim    32.00        1:06.26   
28  Simon Kutsko Jensen  2004  Aalborg SvÝmmeklub    31.18        1:06.82   
29  Viggo Stricker Pedersen  2004  Silkeborg SvÝmmeklub    32.10        1:06.85   
30  Nikolaj Pilgaard  2004  Holstebro SvÝmme Club    32.98        1:07.01   
31  Oskar MÝller Olesen  2003  Struer SvÝmmeklub    32.49        1:07.46   
32  Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro SvÝmme Club    32.62        1:08.06   
33  Noah Brendholdt  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon    33.35        1:08.73   
34  Frederik Holdt  2003  SvÝmmeklubben Grindsted    23.49        1:09.30   
35  Kasper Lund Tange  2004  Ikast SvÝmmeklub    34.82        1:12.38   
Andreas Visby Hansen  2004  Horsens SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 14, 100m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mads Drechsler  2005  Holstebro SvÝmme Club    29.29        1:02.63   
Kristian Sabroe SÝrensen  2005  Horsens SvÝmmeklub    30.22        1:04.10   
Lasse Klint Nielsen  2006  Struer SvÝmmeklub    30.60        1:04.52   
Jeppe Moeslund Lausen  2006  Aalborg SvÝmmeklub    31.72        1:05.89   
SÝren Winther Hald  2005  Struer SvÝmmeklub    31.62        1:06.14   
Frederik Harbo  2005  Thisted SvÝmmeklub    32.11        1:06.15   
Nikolai Uekermann Olsen  2006  Vejle SvÝmmeklub    32.57        1:06.85   
Daniel Markus Le  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    31.48        1:07.18   
Nicklas Rossau Larsen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    32.48        1:07.89   
10  Rasmus Olsen  2006  Thisted SvÝmmeklub    32.56        1:08.34   
11  Max Venborg Kromann  2005  Vejle SvÝmmeklub    32.89        1:08.53   
12  Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer SvÝmmeklub    33.12        1:08.56   
13  Hjalte S Mathiasen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    33.23        1:10.80   
14  Oskar Foss  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    34.44        1:11.62   
15  Sebastian D. Rasmussen  2005  Herning SvÝmmeklub    34.37        1:11.92   
16  Martin Christensen  2006  Vejle SvÝmmeklub    34.69        1:12.86   
17  Lasse Hjorth JÝrgensen  2006  Herning SvÝmmeklub    35.78        1:13.08   
17  Mikkel Borreskov  2005  Holstebro SvÝmme Club    34.43        1:13.08   
19  Anders Bank Hansen  2006  Vejle SvÝmmeklub    36.44        1:13.55   
20  Jacob Timmermand  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    35.36        1:13.68   
21  Anton Egholm Husted  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    36.46        1:14.08   
22  Tobias StaghÝj Andersen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    35.66        1:14.77   
23  Andreas Gaardsted  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    35.77        1:14.99   
24  Karl B. Hansen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    36.43        1:15.08   
25  Rasmus Egebjerg Lauridsen  2005  SvÝmmeklubben Grindsted    36.47        1:15.40   
26  Mikkel Hyldahl  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    35.33        1:15.50   
27  Malte Riegels-Jakobsen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    36.67        1:15.59   
28  William Jensen  2005  Thisted SvÝmmeklub    36.57        1:15.75   
29  Gustav Dyrbye  2006  Thisted SvÝmmeklub    35.27        1:16.17   
30  Sigurd Salskov Iversen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    37.93        1:17.17   
31  Jonas S. H. Frederiksen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    36.67        1:17.46   
32  Bertil Tidemann  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    37.13        1:17.74   
33  Tobias Holt  2005  SvÝmmeklubben Grindsted    37.76        1:17.78   
34  Oliver Normand  2005  SvÝmmeklubben Koral    39.12        1:20.45   
35  Jonas Mathiasen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    39.45        1:22.74   
36  Christian Bakke  2006  Thisted SvÝmmeklub    39.82        1:23.30   
37  Mikkel Kjśr Mikkelsen  2005  Herning SvÝmmeklub    38.16        1:23.57   
38  Anton MÝller Olesen  2005  Struer SvÝmmeklub    41.52        1:27.59   
39  SÝren Egedal  2005  Struer SvÝmmeklub    43.86        1:30.48   
40  Daniel Kristensen  2006  Ikast SvÝmmeklub    43.95        1:30.72   
Alexander Mogensen  2005  Horsens SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 14, 100m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Marius Toustrup Elkjśr  2007  Vejle SvÝmmeklub    33.36        1:10.34   
Casper Eriksen  2007  Thisted SvÝmmeklub    35.69        1:14.53   
Erik Hauge SÝrensen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    36.26        1:14.99   
Moritz Hartmann  2007  Vejle SvÝmmeklub    35.66        1:15.12   
Mathias LÝth Andersen  2007  Horsens SvÝmmeklub    36.83        1:15.17   
Toke ōstergaard Pedersen  2007  Vejle SvÝmmeklub    36.49        1:15.36   
Frederik Rantzau Vejvad  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    36.91        1:17.19   
Kasper Lisberg  2007  Odder SvÝmmeklub    37.77        1:17.50   
Malte Neuber  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    37.29        1:18.10   
10  Laurits Winter Poulsen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    38.38        1:19.05   
11  Sigurd S. Kristensen  2008  Aalborg SvÝmmeklub    37.56        1:19.55   
12  Tristan Bjerre  2007  Vejle SvÝmmeklub    38.06        1:19.56   
13  Frederik MÝhring Madsen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    39.24        1:21.06   
14  Valdemar Theisen  2007  Ikast SvÝmmeklub    40.48        1:23.17   
15  Andreas Bindslev  2008  Aalborg SvÝmmeklub    39.93        1:23.55   
16  Frederik JÝrgensen  2008  Vejle SvÝmmeklub    39.31        1:23.92   
17  Magnus Rantzau Vejvad  2008  Silkeborg SvÝmmeklub    40.69        1:24.29   
18  Noah Jonasen  2007  Thisted SvÝmmeklub    42.38        1:26.15   
19  Noah Junior Grene  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    41.01        1:26.34   
20  Rasmus Norup  2007  Aalborg SvÝmmeklub    42.41        1:26.45   
21  Malte Alsing Pedersen  2007  Durup IF    40.35        1:26.63   
22  Lukas BÝgh Worup  2007  Aalborg SvÝmmeklub    41.98        1:26.94   
23  Noah Bie Bock  2008  Silkeborg SvÝmmeklub    43.04        1:28.40   
24  Villads Isko Pimenta  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    42.54        1:28.49   
25  Oscar HŚgensen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    41.41        1:28.77   
26  Felix Piontkowitz  2007  Struer SvÝmmeklub    42.55        1:30.57   
27  Niels Peter E. SÝrensen  2007  SvÝmmeklubben Grindsted    42.39        1:30.58   
28  Hjalte Gregersen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    43.28        1:31.99   
29  Simon Nissum  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    43.36        1:33.25   
30  Jakob Stśrmose  2007  SvÝmmeklubben Grindsted    44.14        1:33.55   
31  Arthur Kśseler Nielsen  2007  Thisted SvÝmmeklub    45.34        1:34.39   
32  Alexander Breinholt  2008  Vejle SvÝmmeklub    45.68        1:36.35   
33  Emil Skipper  2007  Aarhus Swim    46.10        1:40.19   
34  Frederik Vesterby  2008  Thisted SvÝmmeklub    46.19        1:41.43