2020-02-28   10:03:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öppet DM/JDM 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lör 2 mars - Kl. 09.30

Document
Inofficiella resultat
Efter 4 av 4 heat
Öppet DM/JDM 2019
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Västsvenska SF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019
Gren 1, 100m Frisim Herrar Seniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Robin Andréasson 1988 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.77 729 52.10
50m: 25.39
100m: 52.10
(26.71)
2 Samuel Rudqvist 1999 Simklubben Elfsborg 0.67 655 53.99 +1.89
50m: 25.99
100m: 53.99
(28.00)
3 Johan Hildesson 1992 Kungälvs Simsällskap 0.71 634 54.59 +2.49
50m: 26.76
100m: 54.59
(27.83)
4 Melker Olsson 2000 Simklubben Elfsborg 0.73 626 54.82 +2.72
50m: 27.02
100m: 54.82
(27.80)
5 Ossian Arvidsson 1992 Kungälvs Simsällskap 0.74 620 55.00 +2.90
50m: 26.05
100m: 55.00
(28.95)
6 Anton Johansson 1996 Kungsbacka Simsällskap 0.70 615 55.15 +3.05
50m: 26.30
100m: 55.15
(28.85)
7 Oskar Johansson 1993 Kungsbacka Simsällskap 0.75 604 55.48 +3.38
50m: 26.83
100m: 55.48
(28.65)
8 David Reinholdsson 2002 Simklubben Elfsborg 0.70 590 55.93 +3.83
50m: 26.66
100m: 55.93
(29.27)
9 Jonatan Carlsson 2001 Varberg Sim 0.78 586 56.03 +3.93
50m: 26.86
100m: 56.03
(29.17)
10 Felix Jedbratt 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.73 573 56.47 +4.37
50m: 26.49
100m: 56.47
(29.98)
11 Anders Ludvigsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb 0.57 564 56.77 +4.67
50m: 26.86
100m: 56.77
(29.91)
12 Albin Svenneby 2001 Simklubben Elfsborg 0.74 559 56.94 +4.84
50m: 27.68
100m: 56.94
(29.26)
13 Linus Hagedorn 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.50 555 57.06 +4.96
50m: 27.12
100m: 57.06
(29.94)
14 Oskar Gustafson 2002 Uddevalla Sim 0.77 553 57.12 +5.02
50m: 27.46
100m: 57.12
(29.66)
14 William Westerlund Holappa 1999 Simklubben Elfsborg 0.74 553 57.12 +5.02
50m: 27.84
100m: 57.12
(29.28)
16 Alvin Välkki 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.65 542 57.52 +5.42
50m: 27.37
100m: 57.52
(30.15)
17 Jakob Josephson 2002 Uddevalla Sim 0.79 541 57.57 +5.47
50m: 28.15
100m: 57.57
(29.42)
18 Charlie Tranberg 2002 Uddevalla Sim 0.72 539 57.61 +5.51
50m: 27.99
100m: 57.61
(29.62)
19 Anton Svensson 2001 Skövde Simsällskap 0.74 535 57.76 +5.66
50m: 28.06
100m: 57.76
(29.70)
20 William Lindblom 1998 Malmö Kappsimningsklubb 0.68 535 57.77 +5.67
50m: 27.43
100m: 57.77
(30.34)
21 Erik Klasson 2003 Simklubben 1970 0.61 527 58.06 +5.96
50m: 27.93
100m: 58.06
(30.13)
21 Liam Bech 2003 Malmö Kappsimningsklubb 0.68 527 58.06 +5.96
50m: 28.24
100m: 58.06
(29.82)
23 Primus Olsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb 0.65 515 58.51 +6.41
50m: 27.86
100m: 58.51
(30.65)
24 Kevin Söderqvist 2004 Simklubben Elfsborg 0.52 507 58.81 +6.71
50m: 27.89
100m: 58.81
(30.92)
25 Sten Ludvigsson 1998 Malmö Kappsimningsklubb 0.80 506 58.85 +6.75
50m: 28.02
100m: 58.85
(30.83)
26 Adam Ringdahl 1998 Malmö Kappsimningsklubb 0.70 501 59.04 +6.94
50m: 28.65
100m: 59.04
(30.39)
27 Hazem Alhaskir 2002 Trollhättans Simsällskap 0.73 501 59.05 +6.95
50m: 28.21
100m: 59.05
(30.84)
27 Filiph Castillo Karlsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.70 501 59.05 +6.95
50m: 27.54
100m: 59.05
(31.51)
29 Seth Nillund 2005 Malmö Kappsimningsklubb 0.69 494 59.31 +7.21
50m: 28.32
100m: 59.31
(30.99)
30 Hektor Kvarnlöf 2004 Kungsbacka Simsällskap 0.65 491 59.43 +7.33
50m: 28.19
100m: 59.43
(31.24)
31 Felix Wrakén 2003 Simklubben S 02 0.66 489 59.52 +7.42
50m: 27.95
100m: 59.52
(31.57)
32 Filip Hinderup 2001 Malmö Kappsimningsklubb 0.66 484 59.72 +7.62
50m: 28.46
100m: 59.72
(31.26)
33 Simon Ghidini 2001 Malmö Kappsimningsklubb 0.77 471 1:00.25 +8.15
50m: 28.68
100m: 1:00.25
(31.57)
34 Simon Svedberg 2001 Falköpings Simsällskap 0.69 451 1:01.17 +9.07
50m: 28.89
100m: 1:01.17
(32.28)
2019-03-02 09:36:39 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Västsvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner