2020-05-28   07:14:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sparekassen Vendsyssel Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  11:09   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Mathias Ø. Barslev 5:46.54 2018-01-08 
Årg. 2005-2006: Kristian B. Rasmussen 4:45.70 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Kristian B. Rasmussen 4:27.96 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Magnus Yde 4:25.95 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Poulsen  2007    115  1:39.89  3:32.72  5:27.02    7:15.45   
  Aabybro Idrætsforening  7:11.45                 
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Årg. 2007-2019: Mathias Ø. Barslev 5:46.54 2018-01-08 
Årg. 2005-2006: Kristian B. Rasmussen 4:45.70 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Kristian B. Rasmussen 4:27.96 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Magnus Yde 4:25.95 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karl Anton Kristensen  2005    392  1:08.93  2:23.88  3:39.10    4:49.93   
  Svømmeklubben S 68  5:50.00                 
                     
Mads Mølgaard  2006    324  1:12.29  2:30.94  3:50.85    5:09.02   
  Aabybro Idrætsforening  5:23.34                 
                     
Sebastian Dalgaard  2005    256  1:20.32  2:47.97  4:15.34    5:34.01   
  Svømmeklubben S 68  5:51.09                 
                     
Philip Bendtsen  2005    203  1:25.28  2:57.50  4:30.61    6:00.69   
  Svømmeklubben S 68  5:58.34                 
                     
Sebastian Eliasen  2006    188  1:22.76  2:57.24  4:34.01    6:10.46   
  Svømmeklubben Nord  6:09.31                 
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Årg. 2007-2019: Mathias Ø. Barslev 5:46.54 2018-01-08 
Årg. 2005-2006: Kristian B. Rasmussen 4:45.70 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Kristian B. Rasmussen 4:27.96 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Magnus Yde 4:25.95 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristian B. Rasmussen  2003    484  1:02.24  2:11.03  3:20.69    4:30.26   
  Svømmeklubben S 68  4:27.24                 
                     
Rasmus Rank Nørgaard  2003    420  1:06.11  2:18.37  3:32.16    4:43.42   
  Aabybro Idrætsforening  4:44.06                 
                     
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    305  1:12.48  2:32.59  3:53.23    5:15.17   
  Svømmeklubben Nord  5:34.05                 
                     
Kristian Jensen  2004    154  1:17.81  2:44.12  4:57.67    6:35.33   
  Svømmeklubben Søhesten  6:09.27                 
                     
Jeppe Egholm  2003              DNS   
  Svømmeklubben S 68  4:54.89                 
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Årg. 2007-2019: Mathias Ø. Barslev 5:46.54 2018-01-08 
Årg. 2005-2006: Kristian B. Rasmussen 4:45.70 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Kristian B. Rasmussen 4:27.96 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Magnus Yde 4:25.95 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Johansen  2001    422  1:04.99  2:16.43  3:29.29    4:42.88   
  Svømmeklubben Søhesten  4:42.08                 
                     
Ruben Nørgaard  2002    392  1:09.49  2:22.46  3:35.59    4:49.80   
  Svømmeklubben Nord  4:44.01                 
                     
Mathias Jelle Thomsen  2002    295  1:13.30  2:33.66  3:57.01    5:18.80   
  Svømmeklubben Søhesten  5:16.14                 
                     
Sebastian Emil Thomsen  2002    171  1:17.79  2:49.05  4:24.33    6:21.69   
  Svømmeklubben Søhesten  6:03.77                 
                     
Hjalte Lillevik Frost  2001              DNS   
  Svømmeklubben S 68  4:32.27                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  11:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark