2020-03-28   18:01:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sparekassen Vendsyssel Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Årg. 2005-2006: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 
Årg. 2003-2004: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Bomholt Jensen  2005    386          1:14.99   
  Brønderslev SK08  1:17.02                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005    358          1:16.85   
  Svømmeklubben S 68  1:15.96                 
                     
Josefine Høgh  2005    246          1:27.13   
  Svømmeklubben S 68  1:30.21                 
                     
Signe Gade  2005    239          1:27.89   
  Svømmeklubben S 68  1:37.05                 
                     
Therese J Helt  2006    220          1:30.33   
  Aabybro Idrætsforening  1:38.12                 
                     
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
Årg. 2005-2006: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 
Årg. 2003-2004: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lærke Kjærsgaard  2004    400          1:14.10   
  Svømmeklubben S 68  1:16.34                 
                     
Mille Hovaldt  2004    310          1:20.63   
  Svømmeklubben Søhesten  1:17.99                 
                     
Freja Klitgaard Larsen  2004    293          1:22.14   
  Svømmeklubben Nord  1:16.96                 
                     
Kirstine Jørgensen  2004    186          1:35.51  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben S 68  1:27.49                 
                     
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2002 
Årg. 2005-2006: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 
Årg. 2003-2004: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Rasmussen  1999    396          1:14.36   
  Svømmeklubben S 68  1:06.01                 
                     
Charlotte S. Jensen  2002    382          1:15.24   
  Svømmeklubben Nord  1:11.61                 
                     
Amalije Kristensen  2002    356          1:17.04   
  Svømmeklubben S 68  1:17.34                 
                     
Maria Kornum  2001    347          1:17.69   
  Svømmeklubben Søhesten  1:13.58                 
                     
Karoline Nielsen  1997    334          1:18.64   
  Svømmeklubben Nord  1:16.51                 
                     
Helena Rosenfeldt Zillmer  2002    235          1:28.42   
  Svømmeklubben Nord  1:33.31                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  12:18 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  15:58   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Årg. 2005-2006: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 
Årg. 2003-2004: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Bomholt Jensen  2005    405  34.86        1:13.77   
  Brønderslev SK08  1:17.02                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005    343  37.01        1:17.99   
  Svømmeklubben S 68  1:15.96                 
                     
Josefine Høgh  2005    271  38.33        1:24.38   
  Svømmeklubben S 68  1:30.21                 
                     
Signe Gade  2005    244  38.81        1:27.35   
  Svømmeklubben S 68  1:37.05                 
                     
Therese J Helt  2006    238  39.69        1:28.02   
  Aabybro Idrætsforening  1:38.12                 
                     
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Årg. 2005-2006: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 
Årg. 2003-2004: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lærke Kjærsgaard  2004    393  33.73        1:14.55   
  Svømmeklubben S 68  1:16.34                 
                     
Freja Klitgaard Larsen  2004    330  35.47        1:19.01   
  Svømmeklubben Nord  1:16.96                 
                     
Mille Hovaldt  2004    310  37.38        1:20.62   
  Svømmeklubben Søhesten  1:17.99                 
                     
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Årg. 2005-2006: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 
Årg. 2003-2004: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Rasmussen  1999    535  31.64        1:07.23   
  Svømmeklubben S 68  1:06.01                 
                     
Charlotte S. Jensen  2002    412  34.51        1:13.38   
  Svømmeklubben Nord  1:11.61                 
                     
Maria Kornum  2001    394  34.64        1:14.48   
  Svømmeklubben Søhesten  1:13.58                 
                     
Amalije Kristensen  2002    388  34.42        1:14.86   
  Svømmeklubben S 68  1:17.34                 
                     
Karoline Nielsen  1997    314  36.47        1:20.33   
  Svømmeklubben Nord  1:16.51                 
                     
Helena Rosenfeldt Zillmer  2002    259  39.71        1:25.61   
  Svømmeklubben Nord  1:33.31                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  15:58 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  10:34   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 
Årg. 2005-2006: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 
Årg. 2003-2004: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bastian Stausholm Larsen  2005    244  35.34        1:17.43   
  Aabybro Idrætsforening  1:22.88                 
                     
Philip Bendtsen  2005    148  42.34        1:31.51   
  Svømmeklubben S 68  1:25.65                 
                     
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Årg. 2005-2006: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 
Årg. 2003-2004: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Østergaard Barslev  2003    439  29.70        1:03.73   
  Aabybro Idrætsforening  1:06.66                 
                     
Kristian B. Rasmussen  2003    388  29.64        1:06.37   
  Svømmeklubben S 68  1:02.39                 
                     
Jeppe Egholm  2003    385  30.60        1:06.58   
  Svømmeklubben S 68  1:03.44                 
                     
Andreas Torp  2004    331  31.87        1:10.02   
  Svømmeklubben Nord  1:11.94                 
                     
Jacob Toft  2003    307  34.10        1:11.77   
  Aabybro Idrætsforening  1:12.25                 
                     
Emil Jaworski  2004    295  32.93        1:12.75   
  Svømmeklubben Nord  1:17.74                 
                     
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    292  33.13        1:12.98   
  Svømmeklubben Nord  1:11.75                 
                     
Mathias Frahm Feldtmose  2004    284  34.18        1:13.65   
  Svømmeklubben Nord  1:12.93                 
                     
Andreas Christensen  2003    231  1:18.86        1:18.86   
  Svømmeklubben Søhesten  1:29.03                 
                     
10  Jacob Aagaard Andersen  2004    229  1:19.15        1:19.15   
  Brønderslev SK08                   
                     
11  Kristian Jensen  2004    141  1:32.90        1:32.90   
  Svømmeklubben Søhesten  1:50.36                 
                     
Niklas Højbjerg  2003              DNS   
  Svømmeklubben S 68  1:05.07                 
                     
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2002 
Årg. 2005-2006: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 
Årg. 2003-2004: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karl Meisner-Jensen  1999    421  30.15        1:04.59   
  Svømmeklubben Nord  1:01.25                 
                     
Elias Hanghøj Jonsson  2002    390  30.68        1:06.27   
  Svømmeklubben S 68  57.22                 
                     
Rasmus Abildgaard  2000    311  32.46        1:11.43   
  Aabybro Idrætsforening  1:06.84                 
                     
Simon Andersen  2000    288  33.65        1:13.35   
  Aabybro Idrætsforening  1:09.25                 
                     
Ruben Nørgaard  2002    265  34.70        1:15.38   
  Svømmeklubben Nord  1:08.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  10:34 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:14   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Årg. 2005-2006: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 
Årg. 2003-2004: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bastian Stausholm Larsen  2005    244  35.71        1:17.51   
  Aabybro Idrætsforening  1:22.88                 
                     
Philip Bendtsen  2005    173  40.74        1:26.80   
  Svømmeklubben S 68  1:25.65                 
                     
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Årg. 2005-2006: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 
Årg. 2003-2004: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristian B. Rasmussen  2003    459  30.01        1:02.78   
  Svømmeklubben S 68  1:02.39                 
                     
Magnus Østergaard Barslev  2003    443  30.01        1:03.54   
  Aabybro Idrætsforening  1:06.66                 
                     
Jeppe Egholm  2003    437  29.89        1:03.81   
  Svømmeklubben S 68  1:03.44                 
                     
Andreas Torp  2004    350  31.62        1:08.69   
  Svømmeklubben Nord  1:11.94                 
                     
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    275  34.59        1:14.45   
  Svømmeklubben Nord  1:11.75                 
                     
Mathias Frahm Feldtmose  2004    262  35.13        1:15.65   
  Svømmeklubben Nord  1:12.93                 
                     
Emil Jaworski  2004    262  33.96        1:15.68   
  Svømmeklubben Nord  1:17.74                 
                     
Jacob Toft  2003    245  36.30        1:17.35   
  Aabybro Idrætsforening  1:12.25                 
                     
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Årg. 2005-2006: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 
Årg. 2003-2004: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghøj Jonsson  2002    551  27.63        59.08   
  Svømmeklubben S 68  57.22                 
                     
Karl Meisner-Jensen  1999    460  29.26        1:02.74   
  Svømmeklubben Nord  1:01.25                 
                     
Rasmus Abildgaard  2000    383  30.48        1:06.69   
  Aabybro Idrætsforening  1:06.84                 
                     
Simon Andersen  2000    297  32.81        1:12.58   
  Aabybro Idrætsforening  1:09.25                 
                     
Ruben Nørgaard  2002              DSQ  Cr.arm v. 80M 
  Svømmeklubben Nord  1:08.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:14 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  10:38   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Ida Rønnow 34.91 2018-01-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Patricia Nættermann  2007    245          38.93   
  Svømmeklubben S 68  39.24                 
Nikoline Michaelsen  2007    203          41.43   
  Svømmeklubben S 68  43.56                 
Mathilde Christiansen  2007    129          48.20   
  Svømmeklubben S 68  51.34                 
Reka Szephalmi  2009    125          48.75   
  Svømmeklubben S 68                   
Sofie Jeppesen  2007    124          48.83   
  Aabybro Idrætsforening  46.73                 
Alma Nygreen Sakic  2008    122          49.09   
  Svømmeklubben S 68  49.24                 
Clara Kornum  2007    116          49.91   
  Svømmeklubben Søhesten  55.54                 
Helene Lavrsen  2008    94          53.47   
  Svømmeklubben Nord  53.01                 
Astrid Munk Fuglsang  2009    74          57.92   
  Svømmeklubben S 68                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  10:38 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:41   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Ida Rønnow 34.91 2018-01-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Patricia Nættermann  2007    225          40.08   
  Svømmeklubben S 68  39.24                 
Nikoline Michaelsen  2007    195          42.01   
  Svømmeklubben S 68  43.56                 
Sofie Jeppesen  2007    148          45.99   
  Aabybro Idrætsforening  46.73                 
Alma Nygreen Sakic  2008    131          47.98   
  Svømmeklubben S 68  49.24                 
Mathilde Christiansen  2007    125          48.69   
  Svømmeklubben S 68  51.34                 
Reka Szephalmi  2009    119          49.47   
  Svømmeklubben S 68                   
Helene Lavrsen  2008    79          56.69   
  Svømmeklubben Nord  53.01                 
Clara Kornum  2007              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Søhesten  55.54                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:41 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Kristian B. Rasmussen (2006) 36.71 2014-11-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Porsborg  2007    141          41.87   
  Aabybro Idrætsforening                   
Jacob Bundgaard  2007    131          42.88   
  Svømmeklubben S 68  47.12                 
Mads Poulsen  2007    126          43.37   
  Aabybro Idrætsforening  1:00.50                 
Rasmus Starcke Jeppesen  2008    123          43.80   
  Svømmeklubben Søhesten  50.18                 
Laszlo Szephalmi  2007    122          43.95   
  Svømmeklubben S 68  48.47                 
Anders Munk Fuglsang  2009              DSQ  bryst ben v30m 
  Svømmeklubben S 68                   
Marcus V Andersen  2008              DSQ  cr. arm+ben v25m. 
  Svømmeklubben S 68                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:26   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Kristian B. Rasmussen (2006) 36.71 2014-11-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Poulsen  2007    143          41.62   
  Aabybro Idrætsforening  1:00.50                 
Jacob Bundgaard  2007    142          41.69   
  Svømmeklubben S 68  47.12                 
Sebastian Porsborg  2007    140          41.96   
  Aabybro Idrætsforening                   
Rasmus Starcke Jeppesen  2008    124          43.69   
  Svømmeklubben Søhesten  50.18                 
Laszlo Szephalmi  2007    115          44.74   
  Svømmeklubben S 68  48.47                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:26 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Anna Munk Fuglsang 5:45.26 2016-11-05 
Årg. 2005-2006: Lærke Høgsted 4:49.66 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Lærke Høgsted 4:42.94 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Emma Viborg Larsen 5:04.15 2018-01-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Michaelsen  2007    289  1:24.18  2:55.39  4:28.85    5:54.59   
  Svømmeklubben S 68  5:50.50                 
                     
Clara Kornum  2007    200  1:32.09  3:15.28  5:01.26    6:40.46   
  Svømmeklubben Søhesten  6:57.22                 
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Årg. 2007-2019: Anna Munk Fuglsang 5:45.26 2016-11-05 
Årg. 2005-2006: Lærke Høgsted 4:49.66 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Lærke Høgsted 4:42.94 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Emma Viborg Larsen 5:04.15 2018-01-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Michaelsen  2005    378  1:14.71  2:37.84  4:03.44    5:24.21   
  Svømmeklubben S 68  5:25.92                 
                     
Josefine Høgh  2005    317  1:22.08  2:48.88  4:15.42    5:43.94   
  Svømmeklubben S 68  5:40.89                 
                     
Ida Jensen  2006    276  1:24.65  2:57.40  4:31.94    6:00.02   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Årg. 2007-2019: Anna Munk Fuglsang 5:45.26 2016-11-05 
Årg. 2005-2006: Lærke Høgsted 4:49.66 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Lærke Høgsted 4:42.94 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Emma Viborg Larsen 5:04.15 2018-01-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lærke Høgsted  2003    549  1:07.69  2:19.99  3:32.41    4:46.31   
  Svømmeklubben S 68  4:42.94                 
                     
Lærke Kjærsgaard  2004    460  1:09.51  2:26.53  3:45.20    5:03.63   
  Svømmeklubben S 68  5:00.71                 
                     
Anne-Sophie Andersen  2004    448  1:11.40  2:29.21  3:48.97    5:06.47   
  Svømmeklubben Nord  5:08.94                 
                     
Emma Jensen  2003    409  1:14.96  2:36.49  3:57.52    5:15.90   
  Svømmeklubben S 68  5:22.69                 
                     
Naja Laitinen Wigard  2003    396  1:12.69  2:34.15  3:57.71    5:19.29   
  Svømmeklubben Nord  5:12.89                 
                     
Freja Klitgaard Larsen  2004    318  1:15.83  2:41.93  4:12.86    5:43.31   
  Svømmeklubben Nord  5:27.72                 
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Årg. 2007-2019: Anna Munk Fuglsang 5:45.26 2016-11-05 
Årg. 2005-2006: Lærke Høgsted 4:49.66 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Lærke Høgsted 4:42.94 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Emma Viborg Larsen 5:04.15 2018-01-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Charlotte S. Jensen  2002    494  1:10.72  2:25.20  3:40.24    4:56.49  17-999 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben Nord  4:38.41                 
                     
Emma Viborg Larsen  2001    428  1:11.03  2:29.36  3:50.23    5:11.05   
  Aabybro Idrætsforening  4:59.64                 
                     
Amalije Kristensen  2002    423  1:13.02  2:31.31  3:51.77    5:12.40   
  Svømmeklubben S 68  5:11.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  11:09   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Mathias Ø. Barslev 5:46.54 2018-01-08 
Årg. 2005-2006: Kristian B. Rasmussen 4:45.70 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Kristian B. Rasmussen 4:27.96 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Magnus Yde 4:25.95 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Poulsen  2007    115  1:39.89  3:32.72  5:27.02    7:15.45   
  Aabybro Idrætsforening  7:11.45                 
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Årg. 2007-2019: Mathias Ø. Barslev 5:46.54 2018-01-08 
Årg. 2005-2006: Kristian B. Rasmussen 4:45.70 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Kristian B. Rasmussen 4:27.96 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Magnus Yde 4:25.95 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karl Anton Kristensen  2005    392  1:08.93  2:23.88  3:39.10    4:49.93   
  Svømmeklubben S 68  5:50.00                 
                     
Mads Mølgaard  2006    324  1:12.29  2:30.94  3:50.85    5:09.02   
  Aabybro Idrætsforening  5:23.34                 
                     
Sebastian Dalgaard  2005    256  1:20.32  2:47.97  4:15.34    5:34.01   
  Svømmeklubben S 68  5:51.09                 
                     
Philip Bendtsen  2005    203  1:25.28  2:57.50  4:30.61    6:00.69   
  Svømmeklubben S 68  5:58.34                 
                     
Sebastian Eliasen  2006    188  1:22.76  2:57.24  4:34.01    6:10.46   
  Svømmeklubben Nord  6:09.31                 
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Årg. 2007-2019: Mathias Ø. Barslev 5:46.54 2018-01-08 
Årg. 2005-2006: Kristian B. Rasmussen 4:45.70 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Kristian B. Rasmussen 4:27.96 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Magnus Yde 4:25.95 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristian B. Rasmussen  2003    484  1:02.24  2:11.03  3:20.69    4:30.26   
  Svømmeklubben S 68  4:27.24                 
                     
Rasmus Rank Nørgaard  2003    420  1:06.11  2:18.37  3:32.16    4:43.42   
  Aabybro Idrætsforening  4:44.06                 
                     
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    305  1:12.48  2:32.59  3:53.23    5:15.17   
  Svømmeklubben Nord  5:34.05                 
                     
Kristian Jensen  2004    154  1:17.81  2:44.12  4:57.67    6:35.33   
  Svømmeklubben Søhesten  6:09.27                 
                     
Jeppe Egholm  2003              DNS   
  Svømmeklubben S 68  4:54.89                 
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Årg. 2007-2019: Mathias Ø. Barslev 5:46.54 2018-01-08 
Årg. 2005-2006: Kristian B. Rasmussen 4:45.70 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Kristian B. Rasmussen 4:27.96 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Magnus Yde 4:25.95 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Johansen  2001    422  1:04.99  2:16.43  3:29.29    4:42.88   
  Svømmeklubben Søhesten  4:42.08                 
                     
Ruben Nørgaard  2002    392  1:09.49  2:22.46  3:35.59    4:49.80   
  Svømmeklubben Nord  4:44.01                 
                     
Mathias Jelle Thomsen  2002    295  1:13.30  2:33.66  3:57.01    5:18.80   
  Svømmeklubben Søhesten  5:16.14                 
                     
Sebastian Emil Thomsen  2002    171  1:17.79  2:49.05  4:24.33    6:21.69   
  Svømmeklubben Søhesten  6:03.77                 
                     
Hjalte Lillevik Frost  2001              DNS   
  Svømmeklubben S 68  4:32.27                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  11:09 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  11:21   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Årg. 2005-2006: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 
Årg. 2003-2004: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 
Årg. 0-2002: Camilla Rask 1:08.00 2001-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Iversen  2005    423  35.90        1:13.30   
  Svømmeklubben Nord  1:13.00                 
                     
Ophelia Kronborg Jensen  2005    411  36.13        1:13.98   
  Aabybro Idrætsforening  1:13.93                 
                     
Caroline Bomholt Jensen  2005    378  37.31        1:16.06   
  Brønderslev SK08  1:17.60                 
                     
Ida Rønnow  2006    377  36.87        1:16.11   
  Aabybro Idrætsforening  1:24.63                 
                     
Kristine Vestergaard  2005    360  38.58        1:17.35   
  Brønderslev SK08  1:17.69                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005    340  38.04        1:18.77   
  Svømmeklubben S 68  1:16.33                 
                     
Astrid Jensen  2005    331  38.74        1:19.48   
  Svømmeklubben Nord  1:21.54                 
                     
Mie Asmussen  2005    314  38.71        1:20.89   
  Svømmeklubben S 68  1:21.19                 
                     
Mathilde Thirup  2005    311  40.43        1:21.22   
  Svømmeklubben S 68  1:22.63                 
                     
10  Therese J Helt  2006    292  40.68        1:22.87   
  Aabybro Idrætsforening  1:24.99                 
                     
11  Signe Gade  2005    272  40.37        1:24.86   
  Svømmeklubben S 68  1:25.86                 
                     
12  Mathilde Hoff Sørensen  2006    272  42.00        1:24.87   
  Svømmeklubben Nord  1:29.61                 
                     
13  Selma Nygreen Sakic  2006    258  40.62        1:26.43   
  Svømmeklubben S 68  1:31.31                 
                     
14  Sofia Jørgensen  2006    227  42.81        1:30.18   
  Svømmeklubben S 68  1:29.37                 
                     
15  Freja Christensen  2006    178  46.38        1:37.67   
  Svømmeklubben Søhesten  1:46.30                 
                     
16  Anne-Sofie S. Overgaard  2005    173  47.83        1:38.66   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
17  Reinike Veenstra  2006    133  51.59        1:47.70   
  Svømmeklubben S 68  1:48.60                 
                     
18  Maja Olesen  2006    103  52.83        1:57.24   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
19  Julie Amalie Fjorbak  2006    40  1:12.50        2:39.61   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Emma Jensen  2006              DSQ  på mave eft/ 25 m. 
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
Årg. 2005-2006: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 
Årg. 2003-2004: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 
Årg. 0-2002: Camilla Rask 1:08.00 2001-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lærke Asmussen  2003    457  34.56        1:11.42   
  Svømmeklubben S 68  1:11.36                 
                     
Naja Laitinen Wigard  2003    393  36.64        1:15.11   
  Svømmeklubben Nord  1:18.79                 
                     
Anne-Sophie Andersen  2004    388  36.66        1:15.40   
  Svømmeklubben Nord  1:13.89                 
                     
Kirstine Jørgensen  2004    370  37.34        1:16.64   
  Svømmeklubben S 68  1:13.73                 
                     
Lærke Kjærsgaard  2004    344  37.62        1:18.47   
  Svømmeklubben S 68  1:16.92                 
                     
Mille Hovaldt  2004    316  39.26        1:20.72   
  Svømmeklubben Søhesten  1:19.83                 
                     
Emma Jensen  2003    308  39.95        1:21.43   
  Svømmeklubben S 68  1:21.97                 
                     
Sara Bundgaard  2003    294  50.45        1:22.71   
  Svømmeklubben S 68  1:26.83                 
                     
Louise Stick Lambertsen  2003    77  1:05.36        2:09.15   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 
Årg. 2005-2006: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 
Årg. 2003-2004: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 
Årg. 0-2002: Camilla Rask 1:08.00 2001-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Rasmussen  1999    437  35.34        1:12.50   
  Svømmeklubben S 68  1:08.78                 
                     
Emma Viborg Larsen  2001    365  37.13        1:16.95   
  Aabybro Idrætsforening  1:13.24                 
                     
Cecilie V Jensen  2002    342  38.60        1:18.63   
  Svømmeklubben S 68  1:12.61                 
                     
Emma Steen  2000    309  39.35        1:21.36   
  Svømmeklubben Søhesten  1:19.31                 
                     
Karoline Nielsen  1997    304  39.35        1:21.84   
  Svømmeklubben Nord  1:19.73                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  11:21 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:38   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Årg. 2005-2006: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 
Årg. 2003-2004: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 
Årg. 0-2002: Camilla Rask 1:08.00 2001-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Iversen  2005    431  35.79        1:12.81   
  Svømmeklubben Nord  1:13.00                 
                     
Ophelia Kronborg Jensen  2005    407  36.78        1:14.22   
  Aabybro Idrætsforening  1:13.93                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005    393  36.54        1:15.11   
  Svømmeklubben S 68  1:16.33                 
                     
Ida Rønnow  2006    390  37.45        1:15.32   
  Aabybro Idrætsforening  1:24.63                 
                     
Kristine Vestergaard  2005    381  37.25        1:15.90   
  Brønderslev SK08  1:17.69                 
                     
Caroline Bomholt Jensen  2005    373  37.31        1:16.40   
  Brønderslev SK08  1:17.60                 
                     
Astrid Jensen  2005    321  39.10        1:20.32   
  Svømmeklubben Nord  1:21.54                 
                     
Mie Asmussen  2005    289  39.33        1:23.17   
  Svømmeklubben S 68  1:21.19                 
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Årg. 2005-2006: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 
Årg. 2003-2004: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 
Årg. 0-2002: Camilla Rask 1:08.00 2001-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lærke Asmussen  2003    487  34.17        1:09.94   
  Svømmeklubben S 68  1:11.36                 
                     
Anne-Sophie Andersen  2004    411  35.55        1:13.96   
  Svømmeklubben Nord  1:13.89                 
                     
Kirstine Jørgensen  2004    397  36.54        1:14.84   
  Svømmeklubben S 68  1:13.73                 
                     
Naja Laitinen Wigard  2003    391  36.83        1:15.20   
  Svømmeklubben Nord  1:18.79                 
                     
Lærke Kjærsgaard  2004    327  38.19        1:19.84   
  Svømmeklubben S 68  1:16.92                 
                     
Mille Hovaldt  2004    314  39.81        1:20.94   
  Svømmeklubben Søhesten  1:19.83                 
                     
Emma Jensen  2003    313  39.15        1:20.98   
  Svømmeklubben S 68  1:21.97                 
                     
Sara Bundgaard  2003    280  1:24.05        1:24.05   
  Svømmeklubben S 68  1:26.83                 
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Årg. 2005-2006: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 
Årg. 2003-2004: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 
Årg. 0-2002: Camilla Rask 1:08.00 2001-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Rasmussen  1999    538  33.11        1:07.66  17-999 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  1:08.78                 
                     
Cecilie V Jensen  2002    444  35.23        1:12.08   
  Svømmeklubben S 68  1:12.61                 
                     
Emma Viborg Larsen  2001    399  36.25        1:14.74   
  Aabybro Idrætsforening  1:13.24                 
                     
Emma Steen  2000    320  39.68        1:20.41   
  Svømmeklubben Søhesten  1:19.31                 
                     
Karoline Nielsen  1997    282  40.04        1:23.85   
  Svømmeklubben Nord  1:19.73                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 
Årg. 2005-2006: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Jacob Rask 1:02.10 1995-01-01 
Årg. 0-2002: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karl Anton Kristensen  2005    275  36.59        1:15.25   
  Svømmeklubben S 68  1:24.98                 
                     
Frederik Laursen  2005    220  1:21.06        1:21.06   
  Svømmeklubben Nord  1:26.07                 
                     
Christian Andersen  2006    182  41.34        1:26.34   
  Svømmeklubben Nord  1:31.53                 
                     
Frederik Jørgensen  2006    154  51.88        1:31.11   
  Svømmeklubben S 68  1:33.88                 
                     
Mikkel Rubæk  2006    153  44.67        1:31.47   
  Aabybro Idrætsforening  1:53.32                 
                     
Lauge Nilsson  2006    115  1:40.62        1:40.62   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Daniel Jarnum  2006    94  1:47.55        1:47.55   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
August Heltborg  2006              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Mathias Ø. Barslev  2006              DNF   
  Aabybro Idrætsforening  1:17.44                 
                     
Sebastian Dalgaard  2005              DSQ  Ej fort. bevæ v/75 m 
  Svømmeklubben S 68  1:21.19                 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Årg. 2005-2006: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Jacob Rask 1:02.10 1995-01-01 
Årg. 0-2002: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristian B. Rasmussen  2003    467  29.92        1:03.05   
  Svømmeklubben S 68  1:00.06                 
                     
Frederik P. Michaelsen  2003    387  32.67        1:07.12   
  Svømmeklubben S 68  1:06.82                 
                     
Jeppe Egholm  2003    325  34.73        1:11.12   
  Svømmeklubben S 68  1:17.29                 
                     
Jacob Toft  2003    286  36.93        1:14.27   
  Aabybro Idrætsforening  1:15.56                 
                     
Danilo Møller  2004    270  36.61        1:15.70   
  Svømmeklubben Nord  1:19.55                 
                     
Jacob Aagaard Andersen  2004    242  38.38        1:18.50  Deltager ikke i finalen 
  Brønderslev SK08  1:19.71                 
                     
Christoffer R. Jensen  2004    224  37.99        1:20.52   
  Svømmeklubben Nord  1:24.43                 
                     
Jonas Abildgaard  2003    222  1:20.81        1:20.81   
  Aabybro Idrætsforening  1:25.73                 
                     
Kristian Jensen  2004    176  42.13        1:27.32   
  Svømmeklubben Søhesten  1:31.45                 
                     
10  Ivan Hjermitslev  2004    132  45.37        1:36.05   
  Brønderslev SK08  1:52.59                 
                     
Niklas Højbjerg  2003              DNS   
  Svømmeklubben S 68  1:11.85                 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 
Årg. 2005-2006: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Jacob Rask 1:02.10 1995-01-01 
Årg. 0-2002: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghøj Jonsson  2002    333  33.62        1:10.54   
  Svømmeklubben S 68  1:07.80                 
                     
Karl Meisner-Jensen  1999    333  33.83        1:10.55   
  Svømmeklubben Nord  1:09.03                 
                     
Daniel Vang Kleist  2000    309  34.28        1:12.33   
  Svømmeklubben Nord  1:07.47                 
                     
Mads L. Werther  2000    286  34.32        1:14.28   
  Svømmeklubben Nord  1:05.39                 
                     
Mathias Jelle Thomsen  2002    176  42.80        1:27.27   
  Svømmeklubben Søhesten  1:20.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  12:17 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:44   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Årg. 2005-2006: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Jacob Rask 1:02.10 1995-01-01 
Årg. 0-2002: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karl Anton Kristensen  2005    279  36.66        1:14.87   
  Svømmeklubben S 68  1:24.98                 
                     
Frederik Laursen  2005    217  39.26        1:21.32   
  Svømmeklubben Nord  1:26.07                 
                     
Christian Andersen  2006    169  42.58        1:28.39   
  Svømmeklubben Nord  1:31.53                 
                     
Mikkel Rubæk  2006    149  43.51        1:32.19   
  Aabybro Idrætsforening  1:53.32                 
                     
Frederik Jørgensen  2006    147  1:32.67        1:32.67   
  Svømmeklubben S 68  1:33.88                 
                     
Lauge Nilsson  2006    119  47.69        1:39.42   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Daniel Jarnum  2006    108  47.84        1:42.53   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Årg. 2005-2006: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Jacob Rask 1:02.10 1995-01-01 
Årg. 0-2002: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristian B. Rasmussen  2003    547  28.83        59.81  15-16 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  1:00.06                 
                     
Frederik P. Michaelsen  2003    390  32.87        1:06.97   
  Svømmeklubben S 68  1:06.82                 
                     
Jeppe Egholm  2003    313  35.03        1:12.01   
  Svømmeklubben S 68  1:17.29                 
                     
Danilo Møller  2004    281  35.93        1:14.71   
  Svømmeklubben Nord  1:19.55                 
                     
Jacob Toft  2003    278  37.70        1:14.90   
  Aabybro Idrætsforening  1:15.56                 
                     
Jonas Abildgaard  2003    223  38.76        1:20.65   
  Aabybro Idrætsforening  1:25.73                 
                     
Christoffer R. Jensen  2004    214  39.14        1:21.71   
  Svømmeklubben Nord  1:24.43                 
                     
Kristian Jensen  2004    196  1:24.23        1:24.23   
  Svømmeklubben Søhesten  1:31.45                 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Årg. 2005-2006: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Jacob Rask 1:02.10 1995-01-01 
Årg. 0-2002: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghøj Jonsson  2002    449  31.16        1:03.88   
  Svømmeklubben S 68  1:07.80                 
                     
Mads L. Werther  2000    423  31.58        1:05.17   
  Svømmeklubben Nord  1:05.39                 
                     
Daniel Vang Kleist  2000    381  32.77        1:07.49   
  Svømmeklubben Nord  1:07.47                 
                     
Karl Meisner-Jensen  1999    284  35.64        1:14.41   
  Svømmeklubben Nord  1:09.03                 
                     
Mathias Jelle Thomsen  2002    208  41.39        1:22.57   
  Svømmeklubben Søhesten  1:20.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:44 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Louise Bach Andersen 37.94 2012-11-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Michaelsen  2007    291          38.71   
  Svømmeklubben S 68  39.00                 
Patricia Nættermann  2007    244          41.04   
  Svømmeklubben S 68  43.27                 
Signe Broe Larsen  2007    182          45.22   
  Brønderslev SK08  46.34                 
Nicoline Brun Eliasen  2008    154          47.84   
  Svømmeklubben Nord  54.38                 
Reka Szephalmi  2009    147          48.61   
  Svømmeklubben S 68  48.38                 
Josefine S. Overgaard  2007    114          52.80   
  Svømmeklubben Nord                   
Amalie Nielsen  2008    114          52.87   
  Svømmeklubben S 68                   
Freya Christensen  2009    72          1:01.70   
  Svømmeklubben S 68                   
Mathilde Christiansen  2007    58          1:06.30   
  Svømmeklubben S 68  47.68                 
Astrid Munk Fuglsang  2009              DSQ  afsæ på bund v/30 m 
  Svømmeklubben S 68  1:06.22                 
Mathilde Kristensen  2008              DSQ  på mave v/afsl 
  Svømmeklubben S 68                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:52   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Louise Bach Andersen 37.94 2012-11-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Michaelsen  2007    271          39.64   
  Svømmeklubben S 68  39.00                 
Patricia Nættermann  2007    232          41.72   
  Svømmeklubben S 68  43.27                 
Signe Broe Larsen  2007    194          44.30   
  Brønderslev SK08  46.34                 
Reka Szephalmi  2009    143          49.01   
  Svømmeklubben S 68  48.38                 
Nicoline Brun Eliasen  2008    131          50.42   
  Svømmeklubben Nord  54.38                 
Amalie Nielsen  2008    127          50.97   
  Svømmeklubben S 68                   
Josefine S. Overgaard  2007    117          52.35   
  Svømmeklubben Nord                   
Freya Christensen  2009    77          1:00.33   
  Svømmeklubben S 68                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:52 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Kristian B. Rasmussen 35.91 2014-11-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Starcke Jeppesen  2008    148          41.93   
  Svømmeklubben Søhesten  46.73                 
Laszlo Szephalmi  2007    123          44.59   
  Svømmeklubben S 68  45.21                 
Johannes Toft  2007    101          47.62   
  Svømmeklubben S 68                   
Kristoffer Rix Linnemann  2007    84          50.54   
  Aabybro Idrætsforening  53.00                 
Sebastian Saugbjerg  2007    82          51.06   
  Aabybro Idrætsforening  50.00                 
William Andersen  2008    63          55.83   
  Svømmeklubben S 68                   
Anders Munk Fuglsang  2009              DSQ  mavelig efter 25m 
  Svømmeklubben S 68  59.58                 
Jacob Bundgaard  2007              DSQ  mavelig v/25 m 
  Svømmeklubben S 68  41.30                 
Johannes Andersen  2008              DSQ  på mave v/afsl 
  Svømmeklubben Nord  1:00.37                 
Marcus V Andersen  2008              DSQ  udsv på mave v/25 m 
  Svømmeklubben S 68  58.76                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:56   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Kristian B. Rasmussen 35.91 2014-11-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Starcke Jeppesen  2008    149          41.84   
  Svømmeklubben Søhesten  46.73                 
Laszlo Szephalmi  2007    117          45.43   
  Svømmeklubben S 68  45.21                 
Johannes Toft  2007    93          48.98   
  Svømmeklubben S 68                   
Kristoffer Rix Linnemann  2007    91          49.33   
  Aabybro Idrætsforening  53.00                 
William Andersen  2008    55          58.42   
  Svømmeklubben S 68                   
Sebastian Saugbjerg  2007              DSQ  Afslut på mave. 
  Aabybro Idrætsforening  50.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:56 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
Årg. 2005-2006: Lærke Høgsted 29.45 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Charlotte S. Jensen 29.54 2016-11-05 
Årg. 0-2002: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Broe Larsen  2007    322          33.90   
  Brønderslev SK08  36.92                 
Nikoline Michaelsen  2007    311          34.30   
  Svømmeklubben S 68  34.61                 
Clara Kornum  2007    241          37.30   
  Svømmeklubben Søhesten  39.35                 
Sofie Jeppesen  2007    213          38.90   
  Aabybro Idrætsforening  41.24                 
Nicoline Brun Eliasen  2008    187          40.59   
  Svømmeklubben Nord  43.13                 
Helene Lavrsen  2008    186          40.65   
  Svømmeklubben Nord  40.55                 
Reka Szephalmi  2009    169          42.03   
  Svømmeklubben S 68  40.33                 
Mathilde Christiansen  2007    168          42.11   
  Svømmeklubben S 68  43.75                 
Alma Nygreen Sakic  2008    166          42.26   
  Svømmeklubben S 68  41.46                 
10  Mathilde Kristensen  2008    127          46.13   
  Svømmeklubben S 68                   
11  Astrid Munk Fuglsang  2009    116          47.59   
  Svømmeklubben S 68  54.59                 
12  Freya Christensen  2009    80          53.78   
  Svømmeklubben S 68                   
Amalie Nielsen  2008              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
Josefine S. Overgaard  2007              DSQ  afsæ bund v/30 
  Svømmeklubben Nord                   
Patricia Nættermann  2007              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben S 68  33.10                 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Årg. 2007-2019: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
Årg. 2005-2006: Lærke Høgsted 29.45 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Charlotte S. Jensen 29.54 2016-11-05 
Årg. 0-2002: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ophelia Kronborg Jensen  2005    497          29.33  13-14 Aldersgruppe Rekord 
  Aabybro Idrætsforening  29.52                 
Ida Rønnow  2006    493          29.41   
  Aabybro Idrætsforening  29.91                 
Anna Munk Fuglsang  2005    471          29.86   
  Svømmeklubben S 68  29.50                 
Mathilde Thirup  2005    437          30.62   
  Svømmeklubben S 68  31.06                 
Cecilie Michaelsen  2005    417          31.09   
  Svømmeklubben S 68  31.33                 
Mie Asmussen  2005    406          31.37   
  Svømmeklubben S 68  30.69                 
Astrid Jensen  2005    393          31.72   
  Svømmeklubben Nord  31.73                 
Karoline Iversen  2005    383          31.98   
  Svømmeklubben Nord  31.52                 
Kristine Vestergaard  2005    375          32.21   
  Brønderslev SK08  33.24                 
10  Mathilde Hoff Sørensen  2006    343          33.19   
  Svømmeklubben Nord  34.18                 
11  Josefine Høgh  2005    333          33.52   
  Svømmeklubben S 68  33.80                 
12  Sofia Jørgensen  2006    292          35.03   
  Svømmeklubben S 68  35.05                 
13  Ida Jensen  2006    276          35.68   
  Svømmeklubben S 68  36.94                 
14  Nana Starcke Jeppesen  2006    266          36.10   
  Svømmeklubben Søhesten  37.49                 
15  Selma Nygreen Sakic  2006    249          36.93   
  Svømmeklubben S 68  38.71                 
16  Freja Christensen  2006    231          37.83   
  Svømmeklubben Søhesten  37.59                 
17  Freja Winther Møller  2006    205          39.36   
  Svømmeklubben Søhesten  40.27                 
18  Anne-Sofie S. Overgaard  2005    173          41.70   
  Svømmeklubben Nord                   
19  Reinike Veenstra  2006    169          41.98   
  Svømmeklubben S 68  42.27                 
20  Emma Jensen  2006    137          45.02   
  Svømmeklubben S 68                   
21  Maja Simonsen  2005    111          48.30   
  Aabybro Idrætsforening                   
22  Andrea Dragsbæk Rasmussen  2005    99          50.13   
  Aabybro Idrætsforening                   
23  Julie Amalie Fjorbak  2006    90          51.68   
  Svømmeklubben S 68                   
Line Madsen  2006              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben Søhesten  21.91                 
Maja Olesen  2006              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
Årg. 2007-2019: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
Årg. 2005-2006: Lærke Høgsted 29.45 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Charlotte S. Jensen 29.54 2016-11-05 
Årg. 0-2002: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lærke Høgsted  2003    535          28.61  15-16 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  28.43                 
Lærke Kjærsgaard  2004    495          29.37  15-16 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  29.35                 
Anne-Sophie Andersen  2004    489          29.48   
  Svømmeklubben Nord  29.52                 
Mille Winther  2003    456          30.19   
  Svømmeklubben S 68  29.65                 
Freja Klitgaard Larsen  2004    424          30.92   
  Svømmeklubben Nord  31.17                 
Sara Bundgaard  2003    424          30.93   
  Svømmeklubben S 68  30.20                 
Lærke Asmussen  2003    418          31.07   
  Svømmeklubben S 68  30.34                 
Naja Laitinen Wigard  2003    414          31.17   
  Svømmeklubben Nord  29.91                 
Kirstine Jørgensen  2004    398          31.59   
  Svømmeklubben S 68  31.83                 
10  Emma Jensen  2003    363          32.55   
  Svømmeklubben S 68  32.26                 
11  Mille Hovaldt  2004    344          33.16   
  Svømmeklubben Søhesten  33.11                 
12  Sofie Søe Møhlenberg  2004    278          35.57   
  Brønderslev SK08  36.19                 
13  Louise Stick Lambertsen  2003    194          40.13   
  Aabybro Idrætsforening  43.95                 
Emma Kjær Johannesen  2004              DNS   
  Brønderslev SK08  36.81                 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 
Årg. 2007-2019: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
Årg. 2005-2006: Lærke Høgsted 29.45 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Charlotte S. Jensen 29.54 2016-11-05 
Årg. 0-2002: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Viborg Larsen  2001    464          30.00   
  Aabybro Idrætsforening  29.48                 
Charlotte S. Jensen  2002    447          30.39   
  Svømmeklubben Nord  29.54                 
Amalije Kristensen  2002    441          30.52   
  Svømmeklubben S 68  30.85                 
Cecilie V Jensen  2002    427          30.86   
  Svømmeklubben S 68  30.19                 
Maria Kornum  2001    418          31.07   
  Svømmeklubben Søhesten  30.22                 
Helena Rosenfeldt Zillmer  2002    373          32.28   
  Svømmeklubben Nord  32.85                 
Karoline Nielsen  1997    366          32.46   
  Svømmeklubben Nord  32.20                 
Emma Steen  2000    355          32.80   
  Svømmeklubben Søhesten  33.31                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  17:51   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
Årg. 2005-2006: Lærke Høgsted 29.45 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Charlotte S. Jensen 29.54 2016-11-05 
Årg. 0-2002: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Broe Larsen  2007    326          33.76   
  Brønderslev SK08  36.92                 
Clara Kornum  2007    238          37.49   
  Svømmeklubben Søhesten  39.35                 
Nikoline Michaelsen  2007    226          38.10   
  Svømmeklubben S 68  34.61                 
Sofie Jeppesen  2007    220          38.48   
  Aabybro Idrætsforening  41.24                 
Helene Lavrsen  2008    208          39.20   
  Svømmeklubben Nord  40.55                 
Reka Szephalmi  2009    186          40.65   
  Svømmeklubben S 68  40.33                 
Mathilde Christiansen  2007    178          41.31   
  Svømmeklubben S 68  43.75                 
Nicoline Brun Eliasen  2008              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Nord  43.13                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:51 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 
Årg. 2005-2006: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Hjalte Lillevik Frost 28.28 2016-11-05 
Årg. 0-2002: Magnus Yde 25.68 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Porsborg  2007    217          33.68   
  Aabybro Idrætsforening  38.30                 
Jacob Bundgaard  2007    191          35.17   
  Svømmeklubben S 68  35.42                 
Laszlo Szephalmi  2007    178          35.98   
  Svømmeklubben S 68  37.80                 
Rasmus Starcke Jeppesen  2008    172          36.42   
  Svømmeklubben Søhesten  41.61                 
Johannes Toft  2007    131          39.86   
  Svømmeklubben S 68  43.22                 
Lucas Kroer  2007    129          40.06   
  Svømmeklubben Søhesten                   
Kristoffer Rix Linnemann  2007    119          41.08   
  Aabybro Idrætsforening  43.64                 
Johannes Andersen  2008    94          44.44   
  Svømmeklubben Nord  47.98                 
Anders Munk Fuglsang  2009    93          44.61   
  Svømmeklubben S 68  44.63                 
10  Marcus V Andersen  2008    86          45.75   
  Svømmeklubben S 68                   
11  Sebastian Saugbjerg  2007    79          47.08   
  Aabybro Idrætsforening  45.00                 
William Andersen  2008              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 
Årg. 2007-2019: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 
Årg. 2005-2006: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Hjalte Lillevik Frost 28.28 2016-11-05 
Årg. 0-2002: Magnus Yde 25.68 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karl Anton Kristensen  2005    324          29.48   
  Svømmeklubben S 68  32.09                 
Bastian Stausholm Larsen  2005    320          29.62   
  Aabybro Idrætsforening  31.57                 
Mathias Ø. Barslev  2006    313          29.81   
  Aabybro Idrætsforening  30.66                 
Sebastian Dalgaard  2005    268          31.42   
  Svømmeklubben S 68  32.71                 
Frederik Laursen  2005    263          31.61   
  Svømmeklubben Nord  32.90                 
Mads Mølgaard  2006    258          31.82   
  Aabybro Idrætsforening  32.11                 
Christian Andersen  2006    242          32.47   
  Svømmeklubben Nord  35.58                 
Philip Bendtsen  2005    227          33.18   
  Svømmeklubben S 68  34.53                 
Sebastian Eliasen  2006    227          33.21   
  Svømmeklubben Nord  33.48                 
10  Mikkel Rubæk  2006    195          34.89   
  Aabybro Idrætsforening  37.32                 
11  Frederik Jørgensen  2006    154          37.75   
  Svømmeklubben S 68  37.23                 
12  Lauge Nilsson  2006    144          38.61   
  Svømmeklubben S 68                   
13  Daniel Jarnum  2006    113          41.80   
  Svømmeklubben S 68                   
August Heltborg  2006              DNS   
  Svømmeklubben S 68  52.35                 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Årg. 2007-2019: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 
Årg. 2005-2006: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Hjalte Lillevik Frost 28.28 2016-11-05 
Årg. 0-2002: Magnus Yde 25.68 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristian B. Rasmussen  2003    509          25.36  15-16 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  25.56                 
Frederik P. Michaelsen  2003    484          25.80   
  Svømmeklubben S 68  26.05                 
Niklas Højbjerg  2003    452          26.39  15-16 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  26.15                 
Magnus Østergaard Barslev  2003    441          26.60   
  Aabybro Idrætsforening  26.53                 
Rasmus Rank Nørgaard  2003    424          26.95  15-16 Aldersgruppe Rekord 
  Aabybro Idrætsforening  27.28                 
Jeppe Egholm  2003    423          26.98   
  Svømmeklubben S 68  26.26                 
Emil Jaworski  2004    390          27.72   
  Svømmeklubben Nord  27.49                 
Andreas Torp  2004    379          27.98   
  Svømmeklubben Nord  28.47                 
Markus Vang Kleist  2003    359          28.50   
  Svømmeklubben Nord  28.47                 
10  Mathias Frahm Feldtmose  2004    353          28.66   
  Svømmeklubben Nord  28.42                 
11  Danilo Møller  2004    347          28.81   
  Svømmeklubben Nord  29.39                 
12  Christoffer R. Jensen  2004    327          29.38   
  Svømmeklubben Nord  30.28                 
13  Jonas Abildgaard  2003    325          29.45   
  Aabybro Idrætsforening  30.24                 
14  Esben Kilde Johansen  2004    278          31.01   
  Svømmeklubben Søhesten  32.49                 
15  Markus Madsen  2004    223          33.39   
  Svømmeklubben Søhesten                   
16  Ivan Hjermitslev  2004    171          36.44   
  Brønderslev SK08  42.41                 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 
Årg. 2007-2019: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 
Årg. 2005-2006: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Hjalte Lillevik Frost 28.28 2016-11-05 
Årg. 0-2002: Magnus Yde 25.68 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karl Meisner-Jensen  1999    502          25.49  17-999 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben Nord  24.97                 
Daniel Vang Kleist  2000    492          25.65  17-999 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben Nord  25.93                 
Hjalte Lillevik Frost  2001    470          26.04   
  Svømmeklubben S 68  25.68                 
Mikkel Juul Pedersen  2002    470          26.05   
  Svømmeklubben Nord  25.48                 
Elias Hanghøj Jonsson  2002    455          26.33   
  Svømmeklubben S 68  25.12                 
Mads L. Werther  2000    406          27.34   
  Svømmeklubben Nord  26.68                 
Ruben Nørgaard  2002    406          27.36   
  Svømmeklubben Nord  27.33                 
David Johansen  2001    384          27.87   
  Svømmeklubben Søhesten  27.98                 
Mathias Jelle Thomsen  2002    353          28.66   
  Svømmeklubben Søhesten  29.23                 
10  Sebastian Emil Thomsen  2002    264          31.56   
  Svømmeklubben Søhesten  31.56                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  12:17 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  17:53   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 
Årg. 2005-2006: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: Hjalte Lillevik Frost 28.28 2016-11-05 
Årg. 0-2002: Magnus Yde 25.68 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Porsborg  2007    230          33.05   
  Aabybro Idrætsforening  38.30                 
Jacob Bundgaard  2007    212          33.94   
  Svømmeklubben S 68  35.42                 
Rasmus Starcke Jeppesen  2008    170          36.53   
  Svømmeklubben Søhesten  41.61                 
Laszlo Szephalmi  2007    151          38.01   
  Svømmeklubben S 68  37.80                 
Lucas Kroer  2007    145          38.52   
  Svømmeklubben Søhesten                   
Johannes Toft  2007    125          40.43   
  Svømmeklubben S 68  43.22                 
Kristoffer Rix Linnemann  2007    121          40.91   
  Aabybro Idrætsforening  43.64                 
Johannes Andersen  2008    101          43.39   
  Svømmeklubben Nord  47.98                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:53 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 
Årg. 2005-2006: S 68 1:58.11 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: S 68 1:49.41 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Nord 1:48.94 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
S68 - Yng Jun 1 - Mix  2007              2:20.18   
  Svømmeklubben S 68  2:18.00                 
  Jacob Bundgaard  2007      35.78        35.78   
  Laszlo Szephalmi  2007      37.42        1:13.20   
  Nikoline Michaelsen  2007      33.56        1:46.76   
  Patricia Nættermann  2007      33.42        2:20.18   
                     
S68 - Yng Jun 2 - Mix  2008              3:07.10   
  Svømmeklubben S 68  2:48.00                 
  Anders Munk Fuglsang  2009      46.39        46.39   
  William Andersen  2008      56.10        1:42.49   
  Alma Nygreen Sakic  2008      42.68        2:25.17   
  Reka Szephalmi  2009      41.93        3:07.10   
                     
S68 - Yng Jun 3 - Mix  2007              3:13.25   
  Svømmeklubben S 68  3:10.00                 
  Marcus V Andersen  2008      47.30        47.30   
  Johannes Toft  2007      45.31        1:32.61   
  Freya Christensen  2009      54.45        2:27.06   
  Mathilde Kristensen  2008      46.19        3:13.25   
                     
Nord Myx  2007              DSQ  mangle holdkapkort 
  Svømmeklubben Nord  2:40.00                 
                     
 
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2005-2006 
Årg. 2007-2019: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 
Årg. 2005-2006: S 68 1:58.11 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: S 68 1:49.41 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Nord 1:48.94 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
S68 - Jun 2,1 - Mix  2005              1:57.35  13-14 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  2:05.00                 
  Karl Anton Kristensen  2005      29.11        29.11   
  Sebastian Dalgaard  2005      30.33        59.44   
  Anna Munk Fuglsang  2005      28.26        1:27.70   
  Mathilde Thirup  2005      29.65        1:57.35   
                     
Aabybro Stjerne Mix  2005              1:57.99   
  Aabybro Idrætsforening  2:00.00                 
  Bastian Stausholm Larsen  2005      29.54        29.54   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      29.07        58.61   
  Ida Rønnow  2006      29.03        1:27.64   
  Mads Mølgaard  2006      30.35        1:57.99   
                     
S68 - Jun 2,2 - Mix  2005              2:13.25   
  Svømmeklubben S 68  2:25.00                 
  Frederik Jørgensen  2006      36.93        36.93   
  Philip Bendtsen  2005      33.89        1:10.82   
  Cecilie Michaelsen  2005      31.17        1:41.99   
  Mie Asmussen  2005      31.26        2:13.25   
                     
S68 - Jun 2,3 - Mix  2006              3:03.06   
  Svømmeklubben S 68  3:05.00                 
  Lauge Nilsson  2006      38.28        38.28   
  Daniel Jarnum  2006      44.34        1:22.62   
  Julie Amalie Fjorbak  2006      55.76        2:18.38   
  Maja Olesen  2006      44.68        3:03.06   
                     
Nord Mux  2005              DSQ  mang. holdkapkort 
  Svømmeklubben Nord  2:20.00                 
                     
 
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2003-2004 
Årg. 2007-2019: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 
Årg. 2005-2006: S 68 1:58.11 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: S 68 1:49.41 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Nord 1:48.94 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
S68 - Jun 1,1 - Mix  2004              1:49.40  15-16 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  1:49.00                 
  Kristian B. Rasmussen  2003      25.29        25.29   
  Frederik P. Michaelsen  2003      25.66        50.95   
  Lærke Kjærsgaard  2004      29.10        1:20.05   
  Mille Winther  2003      29.35        1:49.40   
                     
S68 - Jun 1,2 - Mix  2003              1:56.70   
  Svømmeklubben S 68  1:56.00                 
  Niklas Højbjerg  2003      26.84        26.84   
  Jeppe Egholm  2003      26.88        53.72   
  Sara Bundgaard  2003      31.06        1:24.78   
  Emma Jensen  2003      31.92        1:56.70   
                     
Aabybro Omega Splash  2003              2:31.00   
  Aabybro Idrætsforening  2:42.00                 
  Mads Poulsen  2007      37.70        37.70   
  Sebastian Porsborg  2007      34.16        1:11.86   
  Sofie Jeppesen  2007      40.01        1:51.87   
  Louise Stick Lambertsen  2003      39.13        2:31.00   
                     
Nord Mix  2003              DSQ  mang holdkapkort 
  Svømmeklubben Nord  1:56.00                 
                     
Nord Mox  2003              DSQ  mang. holdkapkort 
  Svømmeklubben Nord  2:00.00                 
                     
 
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2002 
Årg. 2007-2019: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 
Årg. 2005-2006: S 68 1:58.11 2016-11-05 
Årg. 2003-2004: S 68 1:49.41 2018-01-28 
Årg. 0-2002: Nord 1:48.94 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
S68 - Senior Mix  2002              1:47.71  17-999 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  1:48.00                 
  Elias Hanghøj Jonsson  2002      25.12        25.12   
  Hjalte Lillevik Frost  2001      25.38        50.50   
  Sofie Rasmussen  1999      28.81        1:19.31   
  Lærke Høgsted  2003      28.40        1:47.71   
                     
Aabybro Swim Squad  2001              1:55.25   
  Aabybro Idrætsforening  1:55.00                 
  Emma Viborg Larsen  2001      30.29        30.29   
  Therese J Helt  2006      31.90        1:02.19   
  Magnus Østergaard Barslev  2003      26.66        1:28.85   
  Rasmus Rank Nørgaard  2003      26.40        1:55.25   
                     
Nord Max  1997              DSQ  mang holdkapkort 
  Svømmeklubben Nord  1:52.00                 
                     
Nord Mex  1997              DSQ  mang holdkapkort 
  Svømmeklubben Nord  1:56.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  12:37 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  15:48   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Nord 2:34.18 2007-11-04 
Årg. 2005-2006: S68 - Junior 2,1 (2004) 2:03.20 2018-01-27 
Årg. 2003-2004: S68 - Junior 1,1 (2002) 1:59.69 2018-01-27 
Årg. 0-2002: Aabybro Wondergirls (2001) 2:04.69 2018-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
S68 - Ung Jun 1 - Piger  2007    233          2:33.14  0-12 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  2:29.00                 
  Patricia Nættermann  2007      34.99        34.99   
  Nikoline Michaelsen  2007      33.96        1:08.95   
  Alma Nygreen Sakic  2008      42.65        1:51.60   
  Reka Szephalmi  2009      41.54        2:33.14   
                     
S68 - Ung Jun 2 - Piger  2007    133          3:04.58   
  Svømmeklubben S 68  3:12.00                 
  Mathilde Christiansen  2007      42.98        42.98   
  Astrid Munk Fuglsang  2009      47.67        1:30.65   
  Mathilde Kristensen  2008      45.08        2:15.73   
  Amalie Nielsen  2008      48.85        3:04.58   
                     
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Årg. 2007-2019: Nord 2:34.18 2007-11-04 
Årg. 2005-2006: S68 - Junior 2,1 (2004) 2:03.20 2018-01-27 
Årg. 2003-2004: S68 - Junior 1,1 (2002) 1:59.69 2018-01-27 
Årg. 0-2002: Aabybro Wondergirls (2001) 2:04.69 2018-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
S68 - Junior 2,1 - Piger  2005    452          2:02.76  13-14 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  2:02.00                 
  Anna Munk Fuglsang  2005      29.68        29.68   
  Cecilie Michaelsen  2005      31.12        1:00.80   
  Mathilde Thirup  2005      30.03        1:30.83   
  Mie Asmussen  2005      31.93        2:02.76   
                     
S68 - Junior 2,2 - Piger  2005    280          2:23.92   
  Svømmeklubben S 68  2:22.00                 
  Sofia Jørgensen  2006      37.58        37.58   
  Selma Nygreen Sakic  2006      37.49        1:15.07   
  Signe Gade  2005      34.83        1:49.90   
  Josefine Høgh  2005      34.02        2:23.92   
                     
Nords Spice Girls  2005    236          2:32.36   
  Svømmeklubben Nord  2:28.00                 
  Mathilde Hoff Sørensen  2006      32.22        32.22   
  Anne-Sofie S. Overgaard  2005      40.78        1:13.00   
  Josefine S. Overgaard  2007      41.12        1:54.12   
  Helene Lavrsen  2008      38.24        2:32.36   
                     
S68 - Junior 2,3 - Piger  2006    133          3:04.26   
  Svømmeklubben S 68  3:10.00                 
  Reinike Veenstra  2006      42.19        42.19   
  Julie Amalie Fjorbak  2006      55.22        1:37.41   
  Emma Jensen  2006      50.90        2:28.31   
  Ida Jensen  2006      35.95        3:04.26   
                     
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Årg. 2007-2019: Nord 2:34.18 2007-11-04 
Årg. 2005-2006: S68 - Junior 2,1 (2004) 2:03.20 2018-01-27 
Årg. 2003-2004: S68 - Junior 1,1 (2002) 1:59.69 2018-01-27 
Årg. 0-2002: Aabybro Wondergirls (2001) 2:04.69 2018-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
S68 - Junior 1 - Piger  2003    495          1:59.08  15-16 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  2:00.10                 
  Mille Winther  2003      31.25        31.25   
  Lærke Høgsted  2003      26.82        58.07   
  Lærke Kjærsgaard  2004      29.78        1:27.85   
  Sara Bundgaard  2003      31.23        1:59.08   
                     
Nords Darlings  2004    387          2:09.21   
  Svømmeklubben Nord  2:02.00                 
  Anne-Sophie Andersen  2004      30.04        30.04   
  Freja Klitgaard Larsen  2004      31.92        1:01.96   
  Astrid Jensen  2005      33.49        1:35.45   
  Karoline Iversen  2005      33.76        2:09.21   
                     
Bsk08-1  2004    357          2:12.73   
  Brønderslev SK08  2:17.99                 
  Kristine Vestergaard  2005      32.29        32.29   
  Signe Broe Larsen  2007      33.70        1:05.99   
  Sofie Søe Møhlenberg  2004      35.61        1:41.60   
  Caroline Bomholt Jensen  2005      31.13        2:12.73   
                     
Aabybro Power Girls  2003    146          2:58.97   
  Aabybro Idrætsforening  3:00.00                 
  Sofie Jeppesen  2007      39.34        39.34   
  Louise Stick Lambertsen  2003      41.22        1:20.56   
  Maja Simonsen  2005      51.95        2:12.51   
  Andrea Dragsbæk Rasmussen  2005      46.46        2:58.97   
                     
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Årg. 2007-2019: Nord 2:34.18 2007-11-04 
Årg. 2005-2006: S68 - Junior 2,1 (2004) 2:03.20 2018-01-27 
Årg. 2003-2004: S68 - Junior 1,1 (2002) 1:59.69 2018-01-27 
Årg. 0-2002: Aabybro Wondergirls (2001) 2:04.69 2018-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aabybro Lady Leopards  2001    484          2:00.02   
  Aabybro Idrætsforening  2:00.00                 
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      29.54        29.54   
  Ida Rønnow  2006      28.88        58.42   
  Therese J Helt  2006      31.92        1:30.34   
  Emma Viborg Larsen  2001      29.68        2:00.02   
                     
Nords Net Dating  1997    428          2:04.96   
  Svømmeklubben Nord  2:06.00                 
  Karoline Nielsen  1997      32.31        32.31   
  Helena Rosenfeldt Zillmer  2002      31.95        1:04.26   
  Naja Laitinen Wigard  2003      30.88        1:35.14   
  Charlotte S. Jensen  2002      29.82        2:04.96   
                     
S68 - Senior Piger  1999              DSQ  tyvstart 2. svømmer 
  Svømmeklubben S 68  1:58.00                 
  Sofie Rasmussen  1999      29.15        29.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  15:48 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  15:50   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: S 68 2:28.99 2002-11-03 
Årg. 2005-2006: S 68 2:01.80 2000-11-01 
Årg. 2003-2004: Nord J1 Drenge (2002) 1:47.17 2018-01-27 
Årg. 0-2002: Nord Senior Herrer (1996) 1:42.15 2018-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aabybro Young Guns  2007    121          2:46.65   
  Aabybro Idrætsforening  2:45.00                 
  Mads Poulsen  2007      38.91        38.91   
  Sebastian Saugbjerg  2007      47.55        1:26.46   
  Kristoffer Rix Linnemann  2007      44.37        2:10.83   
  Sebastian Porsborg  2007      35.82        2:46.65   
                     
S68 - Yng Jun Drenge  2007    113          2:50.77   
  Svømmeklubben S 68  2:40.00                 
  Jacob Bundgaard  2007      36.33        36.33   
  Laszlo Szephalmi  2007      38.30        1:14.63   
  William Andersen  2008      54.46        2:09.09   
  Anders Munk Fuglsang  2009      41.68        2:50.77   
                     
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Årg. 2007-2019: S 68 2:28.99 2002-11-03 
Årg. 2005-2006: S 68 2:01.80 2000-11-01 
Årg. 2003-2004: Nord J1 Drenge (2002) 1:47.17 2018-01-27 
Årg. 0-2002: Nord Senior Herrer (1996) 1:42.15 2018-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
S68 - Jun 2,1 - Drenge  2005    259          2:09.46   
  Svømmeklubben S 68  2:16.00                 
  Philip Bendtsen  2005      33.69        33.69   
  Frederik Jørgensen  2006      36.74        1:10.43   
  Karl Anton Kristensen  2005      28.73        1:39.16   
  Sebastian Dalgaard  2005      30.30        2:09.46   
                     
Aabybro Explosive  2005    255          2:10.16   
  Aabybro Idrætsforening  2:08.00                 
  Mads Mølgaard  2006      31.85        31.85   
  Mathias Ø. Barslev  2006      29.44        1:01.29   
  Mikkel Rubæk  2006      37.19        1:38.48   
  Bastian Stausholm Larsen  2005      31.68        2:10.16   
                     
Nords Superhelte  2005    186          2:24.65   
  Svømmeklubben Nord  2:30.00                 
  Frederik Laursen  2005      31.97        31.97   
  Christian Andersen  2006      32.21        1:04.18   
  Johannes Andersen  2008      45.85        1:50.03   
  Sebastian Eliasen  2006      34.62        2:24.65   
                     
S68 - Jun 2,2 - Drenge  2006    114          2:50.13   
  Svømmeklubben S 68  2:59.00                 
  Lauge Nilsson  2006      38.16        38.16   
  Daniel Jarnum  2006      46.61        1:24.77   
  Marcus V Andersen  2008      46.30        2:11.07   
  Johannes Toft  2007      39.06        2:50.13   
                     
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Årg. 2007-2019: S 68 2:28.99 2002-11-03 
Årg. 2005-2006: S 68 2:01.80 2000-11-01 
Årg. 2003-2004: Nord J1 Drenge (2002) 1:47.17 2018-01-27 
Årg. 0-2002: Nord Senior Herrer (1996) 1:42.15 2018-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
S68 - Junior 1 - Drenge  2003    489          1:44.81  15-16 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  1:43.00                 
  Frederik P. Michaelsen  2003      26.48        26.48   
  Jeppe Egholm  2003      26.76        53.24   
  Niklas Højbjerg  2003      26.44        1:19.68   
  Kristian B. Rasmussen  2003      25.13        1:44.81   
                     
Nords Diagnose  2004    389          1:53.06   
  Svømmeklubben Nord  2:01.00                 
  Andreas Torp  2004      29.02        29.02   
  Emil Jaworski  2004      27.08        56.10   
  Danilo Møller  2004      28.61        1:24.71   
  Mathias Frahm Feldtmose  2004      28.35        1:53.06   
                     
Aabybro Destroyers  2003              DSQ  Tyvstart 3 svøm. 
  Aabybro Idrætsforening  1:52.00                 
  Magnus Østergaard Barslev  2003      27.18        27.18   
  Rasmus Rank Nørgaard  2003      26.95        54.13   
                     
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Årg. 2007-2019: S 68 2:28.99 2002-11-03 
Årg. 2005-2006: S 68 2:01.80 2000-11-01 
Årg. 2003-2004: Nord J1 Drenge (2002) 1:47.17 2018-01-27 
Årg. 0-2002: Nord Senior Herrer (1996) 1:42.15 2018-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nordmændene  1999    516          1:42.93   
  Svømmeklubben Nord  1:45.00                 
  Daniel Vang Kleist  2000      25.81        25.81   
  Mikkel Juul Pedersen  2002      25.88        51.69   
  Mads L. Werther  2000      26.55        1:18.24   
  Karl Meisner-Jensen  1999      24.69        1:42.93   
                     
Nords Dream Team  1993              DSQ  tvystart 
  Svømmeklubben Nord  1:47.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  15:50 
 
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  27 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 
Årg. 2005-2006: Anna Munk Fuglsang 1:13.32 2018-01-29 
Årg. 2003-2004: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole (2000) 1:12.43 2018-01-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Patricia Nættermann  2007    262  41.53        1:28.60   
  Svømmeklubben S 68  1:27.46                 
                     
Signe Broe Larsen  2007    222  44.69        1:33.64   
  Brønderslev SK08  1:46.94                 
                     
Sofie Jeppesen  2007    197  46.25        1:37.37   
  Aabybro Idrætsforening  1:40.26                 
                     
Clara Kornum  2007    181  48.97        1:40.10   
  Svømmeklubben Søhesten  1:45.63                 
                     
Reka Szephalmi  2009    179  47.01        1:40.45   
  Svømmeklubben S 68  1:54.12                 
                     
Alma Nygreen Sakic  2008    179  46.76        1:40.48   
  Svømmeklubben S 68  1:39.39                 
                     
Mathilde Christiansen  2007    163  48.19        1:43.69   
  Svømmeklubben S 68  1:47.79                 
                     
Helene Lavrsen  2008    149  52.08        1:46.83   
  Svømmeklubben Nord  1:47.42                 
                     
Nicoline Brun Eliasen  2008    146  49.80        1:47.62   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
10  Amalie Nielsen  2008    121  52.60        1:54.51   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
11  Astrid Munk Fuglsang  2009    117  56.90        1:55.67   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Josefine S. Overgaard  2007              DSQ  Ej samt.ben i bryst 
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Mathilde Kristensen  2008              DSQ  inadv. fod i bryst 
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Nikoline Michaelsen  2007              DSQ  Bryst i Ryg 
  Svømmeklubben S 68  1:28.13                 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Årg. 2007-2019: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 
Årg. 2005-2006: Anna Munk Fuglsang 1:13.32 2018-01-29 
Årg. 2003-2004: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole (2000) 1:12.43 2018-01-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Rønnow  2006    440  34.91        1:14.52   
  Aabybro Idrætsforening  1:15.00                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005    438  34.18        1:14.63   
  Svømmeklubben S 68  1:13.25                 
                     
Caroline Bomholt Jensen  2005    416  34.58        1:15.93   
  Brønderslev SK08  1:19.71                 
                     
Kristine Vestergaard  2005    394  36.07        1:17.31   
  Brønderslev SK08  1:17.88                 
                     
Cecilie Michaelsen  2005    347  37.92        1:20.66   
  Svømmeklubben S 68  1:20.72                 
                     
Karoline Iversen  2005    336  36.99        1:21.53   
  Svømmeklubben Nord  1:20.50                 
                     
Mathilde Hoff Sørensen  2006    327  38.54        1:22.24   
  Svømmeklubben Nord  1:24.06                 
                     
Astrid Jensen  2005    318  37.50        1:22.99   
  Svømmeklubben Nord  1:29.92                 
                     
Josefine Høgh  2005    295  38.75        1:25.08   
  Svømmeklubben S 68  1:26.12                 
                     
10  Selma Nygreen Sakic  2006    283  39.69        1:26.31   
  Svømmeklubben S 68  1:27.07                 
                     
11  Signe Gade  2005    279  39.33        1:26.74   
  Svømmeklubben S 68  1:22.60                 
                     
12  Sofia Jørgensen  2006    239  42.52        1:31.34   
  Svømmeklubben S 68  1:32.39                 
                     
13  Ida Jensen  2006    226  43.24        1:32.97   
  Svømmeklubben S 68  1:38.96                 
                     
14  Freja Christensen  2006    223  43.21        1:33.44   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
15  Freja Winther Møller  2006    180  48.18        1:40.35   
  Svømmeklubben Søhesten  1:45.05                 
                     
16  Reinike Veenstra  2006    128  53.22        1:52.48   
  Svømmeklubben S 68  1:52.88                 
                     
Julie Amalie Fjorbak  2006              DSQ  Crawl i bryst 
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
Årg. 2007-2019: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 
Årg. 2005-2006: Anna Munk Fuglsang 1:13.32 2018-01-29 
Årg. 2003-2004: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole (2000) 1:12.43 2018-01-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne-Sophie Andersen  2004    423  35.30        1:15.48   
  Svømmeklubben Nord  1:14.33                 
                     
Lærke Høgsted  2003    321  38.06        1:22.73   
  Svømmeklubben S 68  1:10.74                 
                     
Emma Jensen  2003    304  38.87        1:24.25   
  Svømmeklubben S 68  1:21.30                 
                     
Sara Bundgaard  2003    290  42.55        1:25.58   
  Svømmeklubben S 68  1:13.62                 
                     
Freja Klitgaard Larsen  2004    260  38.07        1:28.80   
  Svømmeklubben Nord  1:21.29                 
                     
Sofie Søe Møhlenberg  2004    259  42.11        1:28.86  Deltager ikke i finalen 
  Brønderslev SK08  1:28.52                 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2002 
Årg. 2007-2019: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 
Årg. 2005-2006: Anna Munk Fuglsang 1:13.32 2018-01-29 
Årg. 2003-2004: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole (2000) 1:12.43 2018-01-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Rasmussen  1999    428  34.07        1:15.21   
  Svømmeklubben S 68  1:09.48                 
                     
Emma Viborg Larsen  2001    360  36.36        1:19.69   
  Aabybro Idrætsforening  1:14.43                 
                     
Amalije Kristensen  2002    347  38.73        1:20.67   
  Svømmeklubben S 68  1:14.92                 
                     
Cecilie V Jensen  2002    334  37.19        1:21.71   
  Svømmeklubben S 68  1:15.75                 
                     
Cecilie Prior  2002    321  38.25        1:22.73   
  Svømmeklubben Søhesten  1:24.83                 
                     
Helena Rosenfeldt Zillmer  2002    320  38.21        1:22.86   
  Svømmeklubben Nord  1:29.90                 
                     
Emma Steen  2000    306  39.23        1:24.10   
  Svømmeklubben Søhesten  1:23.89                 
                     
Maria Kornum  2001    290  36.47        1:25.66   
  Svømmeklubben Søhesten  1:20.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  11:33 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  27 januar 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  15:15   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
Årg. 2007-2019: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 
Årg. 2005-2006: Anna Munk Fuglsang 1:13.32 2018-01-29 
Årg. 2003-2004: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole (2000) 1:12.43 2018-01-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Patricia Nættermann  2007    279  40.35        1:26.73   
  Svømmeklubben S 68  1:27.46                 
                     
Signe Broe Larsen  2007    226  43.02        1:33.03   
  Brønderslev SK08  1:46.94                 
                     
Sofie Jeppesen  2007    191  47.28        1:38.36   
  Aabybro Idrætsforening  1:40.26                 
                     
Clara Kornum  2007    190  48.09        1:38.53   
  Svømmeklubben Søhesten  1:45.63                 
                     
Reka Szephalmi  2009    178  47.97        1:40.69   
  Svømmeklubben S 68  1:54.12                 
                     
Mathilde Christiansen  2007    160  49.72        1:44.27   
  Svømmeklubben S 68  1:47.79                 
                     
Helene Lavrsen  2008    146  52.23        1:47.57   
  Svømmeklubben Nord  1:47.42                 
                     
Alma Nygreen Sakic  2008              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben S 68  1:39.39                 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Årg. 2007-2019: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 
Årg. 2005-2006: Anna Munk Fuglsang 1:13.32 2018-01-29 
Årg. 2003-2004: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole (2000) 1:12.43 2018-01-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Munk Fuglsang  2005    493  33.54        1:11.77  13-14 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  1:13.25                 
                     
Ida Rønnow  2006    450  34.26        1:13.98   
  Aabybro Idrætsforening  1:15.00                 
                     
Caroline Bomholt Jensen  2005    449  33.66        1:14.00   
  Brønderslev SK08  1:19.71                 
                     
Kristine Vestergaard  2005    401  35.69        1:16.87   
  Brønderslev SK08  1:17.88                 
                     
Karoline Iversen  2005    372  35.47        1:18.83   
  Svømmeklubben Nord  1:20.50                 
                     
Mathilde Hoff Sørensen  2006    331  38.87        1:21.89   
  Svømmeklubben Nord  1:24.06                 
                     
Cecilie Michaelsen  2005    330  37.52        1:22.01   
  Svømmeklubben S 68  1:20.72                 
                     
Astrid Jensen  2005    307  38.15        1:23.99   
  Svømmeklubben Nord  1:29.92                 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Årg. 2007-2019: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 
Årg. 2005-2006: Anna Munk Fuglsang 1:13.32 2018-01-29 
Årg. 2003-2004: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole (2000) 1:12.43 2018-01-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m