2020-04-07   20:49:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Børne- og Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Børne-ogÅrgangs Cup    Udskriftsdato  03 marts 2019   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  16:05   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 37, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gti1 Mix  2004              1:51.68   
  GTI  1:52.43                 
  Nicolai D. B. Hansen  2004      26.39        26.39   
  Oscar Isberg  2004      25.84        52.23   
  Annika Britt Larsen  2005      29.10        1:21.33   
  Emilia Gotfredsen  2005      30.35        1:51.68   
                     
Gsc 2. Hold Mix 2  2004              1:52.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:02.16                 
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      26.96        26.96   
  William Leth  2004      27.38        54.34   
  Kamma Rasmussen  2006      30.07        1:24.41   
  Nikoline Marie Lange  2005      28.18        1:52.59   
                     
Gsc 2. Hold Mix 1  2004              1:53.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:51.78                 
  Niels Krogh-Olsen  2004      26.31        26.31   
  Søren Wandall Ohlsen  2004      28.50        54.81   
  Josefine Staudt  2005      30.14        1:24.95   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      28.39        1:53.34   
                     
Ringsteds Aber 1  2004              1:54.04   
  Ringsted Svømme Klub  1:55.58                 
  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004      27.75        27.75   
  Tobias Mølbak  2004      27.29        55.04   
  Emilie Hostrup Sahlberg  2005      29.35        1:24.39   
  Malene Reynolds  2005      29.65        1:54.04   
                     
Holbæk Mix 1  2004              1:57.56   
  Holbæk Svømme Klub  2:00.00                 
  Alberte Pedersen  2006      30.39        30.39   
  Anna Mundt Karup  2005      31.97        1:02.36   
  Furkan Guler  2005      26.97        1:29.33   
  Mikkel Nielsen  2004      28.23        1:57.56   
                     
Ringsteds Aber 3  2004              2:04.09   
  Ringsted Svømme Klub  2:07.58                 
  Adam Bugge Frandsen  2005      29.96        29.96   
  Victor Hemmingsen  2006      30.65        1:00.61   
  Emmeline S. Bertelsen  2005      29.79        1:30.40   
  Astrid Kruuse  2005      33.69        2:04.09   
                     
Kvik K3 Mix 2  2004              2:04.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:02.78                 
  Frederik Knakkergaard  2005      30.87        30.87   
  Alexander Hillhouse  2004      30.32        1:01.19   
  Katja Poulsen  2006      32.38        1:33.57   
  Filippa Walløe  2005      30.91        2:04.48   
                     
 
Løb 37, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gtis Vikings  2005              1:53.96   
  GTI  1:57.79                 
  Elisabeth Augusta Englev  2006      29.81        29.81   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      26.51        56.32   
  Cilas Madsen  2005      28.14        1:24.46   
  Sabrina Meldgaard Pejø  2006      29.50        1:53.96   
                     
Gtis Warriors  2005              1:55.65   
  GTI  1:57.59                 
  Alberte Crone Larsen  2006      30.61        30.61   
  Daniel Bastholm  2005      27.01        57.62   
  Marius Mains  2005      30.41        1:28.03   
  Julie Liv Madsen  2006      27.62        1:55.65   
                     
Kvik K3 Mix 1  2005              1:56.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:58.31                 
  Sofie Ravn Herche  2007      28.72        28.72   
  Lucas Svej  2005      29.73        58.45   
  Mads Sørensen  2005      29.04        1:27.49   
  Martine Damborg  2007      29.48        1:56.97   
                     
Gsc 2. Hold Mix 4  2005              1:57.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:00.78                 
  William Bogø Andersen  2005      27.12        27.12   
  Vincent Matras  2005      28.45        55.57   
  Jasmine Løkkegaard  2006      29.77        1:25.34   
  Bianca Roos  2006      32.01        1:57.35   
                     
Gsc 2. Hold Mix 3  2005              1:57.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:57.45                 
  Robert E Falborg Pedersen  2005      26.64        26.64   
  William Bogø Andersen  2005      27.66        54.30   
  Monika Dragieva  2006      30.55        1:24.85   
  Maria Claudia S. Hansen  2006      32.78        1:57.63   
                     
Ringsteds Aber 2  2005              2:02.15   
  Ringsted Svømme Klub  2:04.12                 
  Zacharias Houman  2006      29.15        29.15   
  Andreas Mølbak  2006      28.76        57.91   
  Mathilde Grønnehøj  2006      32.30        1:30.21   
  Lara W. S. Olsen  2006      31.94        2:02.15   
                     
Gtis Gladiators  2005              2:04.20   
  GTI  2:08.79                 
  Mathias Olsen  2005      31.27        31.27   
  Mathias W. Rasmussen  2005      30.22        1:01.49   
  Sarah Ankjær Pedersen  2006      32.04        1:33.53   
  Nicole Damhøj Andersen  2006      30.67        2:04.20   
                     
Gsc 3. Hold Mix 5  2005              2:22.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:23.11                 
  Andreas Kelstrup Schou  2005      31.56        31.56   
  William Bendixen  2007      34.81        1:06.37   
  Katrine Schou Jagd  2008      37.43        1:43.80   
  Freya Valentin  2008      38.82        2:22.62   
                     
 
Løb 37, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stjernemix  2006              1:54.33   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:55.00                 
  Anna Andersen  2007      29.92        29.92   
  Anders Gaard  2006      28.66        58.58   
  Sean Petersen  2006      26.11        1:24.69   
  Sarah Gudme  2007      29.64        1:54.33   
                     
Gsc 3. Hold Mix 1  2006              2:02.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:03.12                 
  Jens Krogh Hermansen  2006      29.96        29.96   
  Walter N Falborg Pedersen  2007      29.18        59.14   
  Ida Villemoes Poulsen  2007      30.34        1:29.48   
  Silje Nygaard Engedal  2007      32.85        2:02.33   
                     
Gti3 Mix 1  2006              2:05.45   
  GTI  2:08.13                 
  Frida Caroline Knudsen  2007      30.78        30.78   
  Oliver Holst Bøgeskov  2006      31.76        1:02.54   
  Annika Frederiksen  2007      31.25        1:33.79   
  Mark Dimon  2006      31.66        2:05.45   
                     
Gsc 3. Hold Mix 2  2006              2:10.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:08.40                 
  Victor Juhl Hansen  2007      30.45        30.45   
  Magnus Gimsing Åhman  2007      32.14        1:02.59   
  Lise H. V. Waarst  2007      32.90        1:35.49   
  Petrea Asferg Larsson  2008      35.35        2:10.84   
                     
Gti3 Mix 2  2006              2:12.58   
  GTI  2:11.53                 
  Naja O. K. Neergaard  2007      32.75        32.75   
  Frederik Luca Lamprecht  2006      34.38        1:07.13   
  Louise Popp-Madsen  2007      32.64        1:39.77   
  Emil Szipli Pedersen  2006      32.81        2:12.58   
                     
Gsc 3. Hold Mix 3  2007              2:15.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:13.78                 
  Augusta Blom  2008      36.14        36.14   
  Nikolai Stender-Petersen  2007      32.68        1:08.82   
  Lukas Peacock  2007      32.70        1:41.52   
  Laura Klug Christensen  2008      34.41        2:15.93   
                     
Gti3 Mix 5  2007              2:17.01   
  GTI  2:18.31                 
  Sarah Cecilie Rasmussen  2008      38.15        38.15   
  Victor Bjørneborg  2007      32.63        1:10.78   
  Amalie Lykke Madsen  2008      35.89        1:46.67   
  Marius Hedvang Segato  2007      30.34        2:17.01   
                     
Gsc 3. Hold Mix 4  2006              2:18.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:17.40                 
  William Brix Søhoel  2006      33.49        33.49   
  Sven Ole H. Frederiksen  2006      33.22        1:06.71   
  Anna Dicte Bøgeskov  2007      35.44        1:42.15   
  Oline Ludvigsen  2007      35.97        2:18.12   
                     
Gti3 Mix 4  2006              2:26.73   
  GTI  2:14.76                 
  Signe C. H. Naaby  2007      32.99        32.99   
  Tristan Hovedskov Nielsen  2007      40.04        1:13.03   
  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007      38.22        1:51.25   
  Alex Leander Dabelsteen  2006      35.48        2:26.73   
                     
10  Gsc 4. Hold Mix 1  2008              2:28.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:32.90                 
  Damjan Kruc  2008      32.68        32.68   
  Villads Moefelt  2008      33.73        1:06.41   
  Emma Mcpherran  2009      38.02        1:44.43   
  Mathilde Fallenkamp  2009      43.98        2:28.41   
                     
11  Ringsteds Aber 4  2007              2:30.47   
  Ringsted Svømme Klub  2:29.29                 
  Sascha Haste  2007      34.93        34.93   
  August Juul-Andersen  2007      39.01        1:13.94   
  Tristan Houman  2008      36.80        1:50.74   
  Maja Burø Redke  2007      39.73        2:30.47   
                     
12  Gti Talent 1  2007              2:35.88   
  GTI                   
  Luna Madrid Poulsen  2009      38.22        38.22   
  Mads Ulrik Larsen  2009      42.43        1:20.65   
  Jasmin A. Didriksen  2009      40.33        2:00.98   
  Benjamin Kofoed Thestrup  2007      34.90        2:35.88   
                     
13  Gti3 Mix 6  2007              2:39.45   
  GTI  2:21.89                 
  Julie Bruun  2008      43.52        43.52   
  William Zuk Rasmussen  2008      39.28        1:22.80   
  Anna Eirfeldt  2009      43.79        2:06.59   
  Frederik William Holm  2007      32.86        2:39.45   
                     
14  Holbæk Mix 5  2007              2:43.30   
  Holbæk Svømme Klub  3:00.00                 
  Sofie Pedersen  2009      42.06        42.06   
  Noah Heuser  2007      39.30        1:21.36   
  Mathilde Maria Grydholt  2009      49.54        2:10.90   
  Victor Buck  2007      32.40        2:43.30   
                     
15  Gti Talent 2  2008              2:55.30   
  GTI                   
  Sarah Budolph Olsen  2009      45.34        45.34   
  Kasper Granlund Thomsen  2009      46.13        1:31.47   
  Frida Kirkegaard  2010      41.94        2:13.41   
  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008      41.89        2:55.30   
                     
16  Gsc 4. Hold Mix 2  2008              2:59.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:58.94                 
  Andreas Bartholin Bruhn  2008      34.79        34.79   
  Nicklas Hiort  2008      37.30        1:12.09   
  Frida Rasmussen Høegh  2009      55.94        2:08.03   
  Veronica Dyhre  2009      51.67        2:59.70   
                     
17  Gsc 4. Hold Mix 3  2008              3:22.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:03.15                 
  William Bank Jørgensen  2008      48.21        48.21   
  Albert Benian  2009      45.10        1:33.31   
  Thea Joost  2010      58.18        2:31.49   
  Aleksandra Dragieva  2010      50.88        3:22.37   
                     
18  Gsc 4. Hold Mix 4  2009              3:28.74   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:41.42                 
  Samuel Bred  2009      50.10        50.10   
  Felix Cordova Schultz  2010      48.37        1:38.47   
  Vigga Rasmussen  2010      1:50.27        3:28.74   
  Agnete E. T. Ernstsen  2010              3:28.74   
                     
Holbæk Mix 4  2007              DSQ  SW 10.11 Tyvstart 
  Holbæk Svømme Klub  2:45.00                 
  Liva Vang Palsbøll  2007      39.29        39.29   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  16:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark