2020-04-04   17:47:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Børne- og Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Børne-ogÅrgangs Cup    Udskriftsdato  03 marts 2019   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  14:32   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Krabbe Heldgaard  2004    419  31.65        1:05.31   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:07.58                 
                     
Emil Søby  2004    404  31.87        1:06.14   
  GTI  1:06.66                 
                     
Tobias Mølbak  2004    368  33.48        1:08.23   
  Ringsted Svømme Klub  1:07.90                 
                     
Alexander Hillhouse  2004    295  35.35        1:13.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.45                 
                     
Kristian Slott Rasmussen  2004    235  39.06        1:19.23   
  Ringsted Svømme Klub  1:21.42                 
                     
Mikkel Holm Pedersen  2004    175  43.24        1:27.42   
  Ringsted Svømme Klub  1:27.50                 
                     
Marius Andersen  2004              DSQ  SW 6.2 Ud på mave 25 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Bogø Andersen  2005    356  33.72        1:08.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.18                 
                     
Daniel Bastholm  2005    309  34.82        1:12.27   
  GTI  1:13.90                 
                     
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005    264  37.12        1:16.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:16.73                 
                     
Mathias Olsen  2005    259  37.41        1:16.71   
  GTI  1:19.38                 
                     
Mathias W. Rasmussen  2005    256  37.52        1:16.98   
  GTI  1:17.45                 
                     
Martin Svendson  2005    251  38.35        1:17.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.78                 
                     
Marius Mains  2005    251  38.21        1:17.43   
  GTI  1:16.82                 
                     
Mattias Sand Nielsen  2005    246  38.10        1:18.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:16.17                 
                     
Adam Bugge Frandsen  2005    226  40.17        1:20.23   
  Ringsted Svømme Klub  1:21.95                 
                     
10  Alexander Brink  2005    143  45.50        1:33.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:31.60                 
                     
11  Malthe Langhoff  2005    137  47.53        1:34.67   
  Ringsted Svømme Klub  1:40.42                 
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zacharias Houman  2006    336  34.38        1:10.33   
  Ringsted Svømme Klub  1:15.60                 
                     
Jens Krogh Hermansen  2006    265  37.22        1:16.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.00                 
                     
Emil Espinoza  2006    254  37.49        1:17.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.29                 
                     
Sven Ole H. Frederiksen  2006    231  38.67        1:19.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.50                 
                     
William Brix Søhoel  2006    205  40.52        1:22.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:24.79                 
                     
Emil Szipli Pedersen  2006    172  42.78        1:27.78   
  GTI  1:33.06                 
                     
Victor Hemmingsen  2006    169  41.66        1:28.43   
  Ringsted Svømme Klub  1:23.84                 
                     
Alex Leander Dabelsteen  2006    147  45.75        1:32.57   
  GTI  1:35.18                 
                     
Simon Dines Hansen  2006    128  46.83        1:36.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.45                 
                     
10  Mark Dimon  2006    123  47.41        1:38.24   
  GTI  1:34.31                 
                     
Karl-Emil Porup Sterll  2006              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:43.29                 
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Walter N Falborg Pedersen  2007    288  36.07        1:14.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:16.83                 
                     
Hans Bjørn Legind  2007    272  36.01        1:15.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.58                 
                     
Nikolai Stender-Petersen  2007    225  39.08        1:20.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.89                 
                     
Frederik William Holm  2007    215  40.72        1:21.52   
  GTI  1:25.89                 
                     
Lukas Peacock  2007    204  40.52        1:23.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:23.87                 
                     
Victor Bjørneborg  2007    191  41.10        1:24.86   
  GTI  1:32.57                 
                     
Mathias Johansen  2007    190  41.90        1:24.98   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:24.84                 
                     
August Juul-Andersen  2007    151  44.94        1:31.73   
  Ringsted Svømme Klub  1:31.41                 
                     
Nicolai Østergaard Hansen  2007    147  44.50        1:32.60   
  GTI  1:34.41                 
                     
10  Frej Matias Krog  2007    138  46.21        1:34.45   
  Holbæk Svømme Klub  1:34.89                 
                     
11  Toke Hjalholdt  2007    108  51.17        1:42.53   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:36.95                 
                     
12  Noah Heuser  2007    96  51.68        1:46.77   
  Holbæk Svømme Klub  1:47.44                 
                     
13  Lukas Hitlev  2007    77  56.63        1:54.53   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:13.13                 
                     
14  Karl-Emil Klinggård Niels  2007    73  53.59        1:56.64   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
Alexander Agerbæk Nielsen  2007              DSQ  SW 6.2 Mavelig 25m 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Villads Moefelt  2008    215  38.53        1:21.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:27.74                 
                     
David Bergmann  2008    208  40.03        1:22.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:25.69                 
                     
Damjan Kruc  2008    190  40.62        1:24.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:24.75                 
                     
Anton Wiuf  2008    143  45.21        1:33.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:35.07                 
                     
Nikolaj Oliver  2008    141  47.69        1:33.88   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:38.59                 
                     
Nicklas Hiort  2008    140  45.25        1:33.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:02.89                 
                     
Simon Nyhus  2009    140  46.10        1:34.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:47.58                 
                     
Arthur Nøddekær  2009    138  47.24        1:34.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.33                 
                     
Carl Hertel  2009    120  48.33        1:38.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:45.38                 
                     
10  Frederik Billing  2008    115  51.32        1:40.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:54.75                 
                     
11  Laust Madsen  2008    111  49.98        1:41.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.00                 
                     
12  Sebastian Brice Meierhans  2008    111  51.35        1:41.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:41.65                 
                     
13  Julius Karl Johannsson  2009    108  50.74        1:42.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:49.89                 
                     
14  Nikolaj Skak Pedersen  2008    106  50.86        1:43.26   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
15  Johan Damkjær Bartels  2009    99  51.64        1:45.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:55.57                 
                     
16  Mathias Ankjær Pedersen  2009    94          1:47.43   
  GTI  1:50.81                 
                     
17  Carl Rygaard Truelsen  2008    87  53.82        1:50.35   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
18  Silas Oktay Usta-Kølle  2009    85  55.62        1:50.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:52.44                 
                     
19  August Spellerberg  2009    82  51.64        1:52.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:00.00                 
                     
20  Buster Watkin  2008    80  55.96        1:53.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.27                 
                     
21  William Svane  2009    80  55.95        1:53.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:10.00                 
                     
22  Adam Hardt Andersen  2008    79  55.63        1:53.86   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
23  Asger Gregersen  2008    71  59.78        1:57.98   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:54.21                 
                     
24  Mikkel Olsen  2009    70  56.64        1:58.60   
  GTI  2:17.77                 
                     
25  Semih Güven Karaibrahim  2009    64  1:00.78        2:01.67   
  GTI                   
                     
26  Albert Valgreen  2009    60  1:00.98        2:04.49   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
27  Johan Fjord Kristensen  2008    58  59.70        2:06.21   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
28  Samuel Bred  2009    52  1:05.86        2:10.21   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
29  Alfred N. G. Lindberg  2009    48  1:07.37        2:13.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:00.00                 
                     
30  Otto Galberg-Lund  2010    47  1:04.57        2:14.77   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
31  Filip Usiewicz  2008    43  1:05.31        2:19.37   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
Hektor Wind Appel  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:47.82                 
                     
Leif E. Haunstrup Larsen  2010              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.41                 
                     
Manlio Pesci  2009              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:01.21                 
                     
Albert Benian  2009              DSQ  SW6.5 Svøm på maven 
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Alfred J. R. Pedas  2009              DSQ  SW6.5 Mavel. v. 100m 
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Dominic Torkamani  2009              DSQ  SW6.5 Afsl. mave 100 
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Felix Cordova Schultz  2010              DSQ  SW6.2 mavel. 25m 
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Silas Falktoft Bojsen  2009              DSQ  SW 6.4 EFB 50m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:58.51                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  14:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark