2020-04-07   22:28:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Børne- og Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Børne-ogÅrgangs Cup    Udskriftsdato  03 marts 2019   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:41   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 28, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Staudt  2005    396          39.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.66                 
Filippa Walløe  2005    377          39.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  38.80                 
Lærke Marie Clausen  2005    342          40.92   
  GTI  40.39                 
Malene Reynolds  2005    313          42.18   
  Ringsted Svømme Klub  43.25                 
Astrid Kruuse  2005    311          42.26   
  Ringsted Svømme Klub  43.97                 
Emilie Hostrup Sahlberg  2005    294          43.06   
  Ringsted Svømme Klub  43.88                 
 
Løb 28, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Monika Dragieva  2006    405          38.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.39                 
Alberte Crone Larsen  2006    380          39.51   
  GTI  39.63                 
Malene Dithmar  2006    353          40.51   
  GTI  41.17                 
Emma Haagen  2006    317          41.99   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  42.12                 
Katja Poulsen  2006    302          42.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  44.96                 
Signe Schnabelrauch  2006    283          43.60   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  44.62                 
Mathilde Grønnehøj  2006    229          46.81   
  Ringsted Svømme Klub  52.97                 
Hanna Rørbech  2006    206          48.44   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  50.55                 
Line Stærmose  2006    140          55.05   
  Ringsted Svømme Klub  1:14.51                 
Mille Giolbas  2006              DNS   
  GTI  43.18                 
 
Løb 28, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Andersen  2007    419          38.25   
  Vallensbæk IF Af 1939  37.98                 
Emma Hansen  2007    381          39.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.27                 
Smilla Hauge  2007    251          45.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  46.99                 
Maja Andersen  2007    229          46.76   
  Vallensbæk IF Af 1939  51.14                 
Maria Agnes Jakobsen  2007    208          48.31   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  51.67                 
Amalie Møller  2007    200          48.94   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  49.03                 
Maja Burø Redke  2007    188          49.97   
  Ringsted Svømme Klub  52.39                 
Rosa Rank Solhart  2007    180          50.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  54.70                 
Kaja Pedersen  2007    141          54.95   
  Holbæk Svømme Klub  1:01.90                 
10  Oline Ludvigsen  2007    130          56.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.21                 
11  Liva Vang Palsbøll  2007    124          57.34   
  Holbæk Svømme Klub                   
12  Emilie Nørregaard  2007    117          58.52   
  Ringsted Svømme Klub  1:01.09                 
13  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007    116          58.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  57.33                 
Annika Frederiksen  2007              40.87  EXTRA 
  GTI  42.93                 
 
Løb 28, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Augusta Blom  2008    255          45.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  47.48                 
Olivia Møllgaard  2008    235          46.39   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
Victoria Brammer Kærgaard  2008    235          46.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  46.27                 
Freya Valentin  2008    177          50.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  50.88                 
Ella Boisen Tvermoes  2008    177          50.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  53.15                 
Katrine Schou Jagd  2008    172          51.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  49.99                 
Matilde Wendelboe Træde  2008    149          53.93   
  GTI                   
Vigga Skou  2008    138          55.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  50.51                 
Thilde Jølver Rasmussen  2008    108          1:00.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.39                 
10  Andrea Toubroe Jørgensen  2008    100          1:01.62   
  Holbæk Svømme Klub                   
11  Ellen Bregnholt Larsen  2008    62          1:12.26   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
Maja F. E. Kamper  2008              DSQ  SW 7.5 Fød ej ud 20m 
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
 
Løb 28, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christiane Dreyer Riis  2009    226          46.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  46.98                 
Josephine S. Christensen  2009    179          50.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.71                 
Esther Lærke Lund Cliff  2009    175          51.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  51.37                 
Aimée Overby Traberg  2009    163          52.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  56.31                 
Ida Hansen  2010    154          53.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  54.11                 
Sarah Budolph Olsen  2009    153          53.49   
  GTI                   
Ellen Juul-Andersen  2010    141          54.92   
  Ringsted Svømme Klub  1:00.80                 
Mathilde Dithmar  2009    141          54.97   
  GTI  58.57                 
Jasmin A. Didriksen  2009    137          55.49   
  GTI  1:00.02                 
10  Elisabeth Thastum  2010    136          55.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  57.49                 
11  Asta Lukowski  2010    130          56.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  59.35                 
12  Josephine Madsen  2009    114          58.92   
  GTI  1:04.38                 
13  Marie Ditlev Bihlet  2010    110          59.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.95                 
14  Mathilde Fallenkamp  2009    100          1:01.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.80                 
15  Anna Bæch  2009    97          1:02.16   
  Ringsted Svømme Klub  1:04.02                 
16  Sofie Pedersen  2009    96          1:02.48   
  Holbæk Svømme Klub                   
17  Emma Mcpherran  2009    92          1:03.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.64                 
18  Andrea Lage  2009    92          1:03.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.70                 
19  Sofia Linnea B. Pedersen  2009    84          1:05.15   
  GTI  1:13.52                 
20  Frida Kirkegaard  2010    81          1:05.97   
  GTI                   
21  Thea Joost  2010    44          1:20.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:07.68                 
22  Mie Neergaard  2010    40          1:23.14   
  GTI                   
23  Aleksandra Dragieva  2010    33          1:28.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.03                 
24  Mathilde Skriver Andersen  2010    14          1:56.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:26.15                 
Agnete E. T. Ernstsen  2010              DSQ  SW 7.6 ESB 50m 
  Gladsaxe Svømmeklub                   
Caroline Asta Meierhans  2010              DSQ  SW 7.3 H b hofte 45m 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:28.74                 
Kristina Dragieva  2010              DSQ  SW 4.40 Tyvstart 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.45                 
Luna Blanka A. Bløcher  2009              DSQ  SW 7.1 2 armt uv sta 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.94                 
Mathilde Maria Grydholt  2009              DSQ  SW 7.3 H b hofte 
  Holbæk Svømme Klub                   
Ronja B Hansen  2010              DSQ  SW 7.6 ESB 50m 
  GTI                   
Vigga Rasmussen  2010              DSQ  SW 7.3 H b Hofte 20m 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:26.86                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark